Premier League - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Brighton - 16. prosince 2020   21:00

0:0
(0:0)
Fulham
Aréola – Aina, Andersen /C/, Adarabioyo – Decordova-Reid (63. Kamara), Anguissa, Reed (63. Lemina), Robinson – Loftus-Cheek (77. Mitrović), Cavaleiro, Lookman.
Rodák – Odoi, Ream, Cairney.
Jones – Cann, Scholes
Craven Cottage, Londýn
Brighton
Sánchez – White, Dunk /C/, Webster – Lamptey (79. Veltman), Bissouma, Alzate, March – Lallana (86. Groß), Welbeck, Trossard (79. Džahánbachš).
Steele – Burn, Connolly, Maupay.

Po odvaru z prvního poločasu, v němž přiletěla první nebezpečná střela až v předposlední minutě z kopačky domácího Cavaleira, byl k vidění přece jen zajímavější fotbal. Brighton odstartoval velkolepým náporem, kopal šest rohů v rozpětí necelé čtvrthodiny, ale vrcholem jeho snažení byl videorozhodčím odvolaný gól Lallany pro předchozí přihrávku rukou a následná Dunkova hlavička do břevna.
Dvě ojedinělé příležitosti domácích vychytal výborný Sánchez a tak se na postavení okolo sestupové hrany po dnešním utkání nic nezměnilo.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:11.
90+3'
90+2'
Zatím to vypadá, že jsou oba celky s remízou smířeny. Za nákopem směrem k Sánchezovi se ani nikdo v bílo-černé sadě dresů nežene.
90+1'
Tři minuty nastavení nás dělí od bezbrankové remízy.
90'
Rackové zapojují do rozehrávky i brankáře Sáncheze, sami se však zahánějí do autu.
88'
Veltman si počínal nedovoleně proti Lookmanovi. Domácí fotbalisté nakopávají takto získaný míč z vlastní půlky až do náruče Roberta Sáncheze.
87'
Míč potáhl do protiútoku po levém křídle domácí Robinson, jenže s ním zaběhl mimo hrací plochu a jen kroutí hlavou.
86'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion: ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Pascal Groß.
86'
Brighton se posouvá nákopem na polovinu soupeře, kde bude vhazovat.
84'
Mitrović chytrou hlavičkou přiťukl do strany Lookmanovi, který pálil zblízka, ale Sánchez na bližší tyči vystihl jeho střelu a zalehnutím řeší i nastalý závar.
82'
Domácí se dostali za půlku jen na krátký čas, faul si vynutil dobrým pokrytím míče Alzate.
80'
Srbský snajpr Mitrović se dostal k hlavičce, z prostoru penaltové značky ji však mezi tyče neumístil.
79'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Tariq Lamptey, přichází Jöel Veltman.
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Alírezá Džahánbachš.
78'
Trossard napřáhl zpoza šestnáctky, jeho pokus letí až na prázdnou tribunu za bránou útulného stadiónku.
77'
Třetí střídání Fulhamu: Loftus-Cheek uvolnil místo uzdravenému kanonýru Aleksandaru Mitrovićovi.
76'
Žlutou kartu dostává Antonee Robinson (Fulham FC).
75'
Nováček rozehrával standardní situaci, její trvání se počítalo na vteřiny, než se pro změnu útočného faulu dopustil Cavaleiro.
73'
Pískalo se pro změnu proti domácím po faulu Aboubakara Kamary. Těsně bráněný Webster se ve vápně k hlavičce nedostal.
71'
Trestný kop za Lallanův zákrok rozehrál domácí Cavaleiro na Adarabioya, jenž hlavičkuje nepřesně.
68'
Ztuhlý brankář Sánchez nohama vyrazil tvrdou střelu Loftuse-Cheeka, který na něj po rychle vhozeném autu a zaváhání hostující obrany běžel prakticky sám, ovšem z obou stran se k němu stahovali modrobílí.
67'
Nápor hostů se vyčerpal a hra se bohužel přesunula do míst, obvyklých celý první poločas, to jest doprostřed hřiště.
65'
Do strkanice o míč se na půlící čáře zapojili Lamptey a střídající Kamara, sudí Jones je od sebe odtrhává a nařizuje přímý kop pro Fulham.
63'
Dvojnásobným střídáním reaguje Fulham na neuspokojivý obrázek hry. Místo skorojmenovců Reida a Reeda nastupují na hřiště Aboubakar Kamara a Mario Lemina.
62'
Po dalším rohu Brightonu (omlouvám se, že se reportáž začíná zasekávat) vrátili domácí míč hlavou zpět k praporku, kde zůstal Trossard po nárazu ležet. Píšťalka zůstala němá.
60'
Příval rohů neslábne, tentokrát se rozehrávka přesunula napravo a přinesla největší příležitost zápasu. Na Lallanův centr vyskočil nejvýše Dunk a jeho prudká hlavička se odráží od břevna před brankovou čáru!
58'
Andersen odkopává v tísni na čtvrtý roh Brightonu za poslední 3 minuty.
57'
Série rohů pokračuje třetím kouskem. Po rozehrávce nakrátko naskakoval na Trossardův centr Dunk a hlavičkoval na zadní tyč, kde Welbeckovi chyběl krok.
56'
Brighton z rohu neohrozil bránu, zůstal však u míče a po půl minutě si může dát repete.
55'
Tři odpískané fauly během minuty, nakonec se opět prosadili hosté a získávají další roh.
53'
Podruhé v krátkém sledu posuzoval situaci videorozhodčí, tentokrát šlo o zákrok Webstera na Lookmana v domácí šestnáctce. Penalta se nepíská, vypíchnutí míče bylo čisté.
52'
Rackové vletěli do druhého poločasu natěšení jak na turisty na Karlově mostě. Hraje se výhradně před domácí bránou, po útočném faulu si může Fulham na chvíli vydechnout.
50'
Marchův centr se na malém vápně nejdříve zamotal Welbeckovi, míč pak dorazil do sítě Lallana, jenže radost byla předčasná. Na zásah VAR je původně uznaný gól odvolán pro Welbeckovo hraní rukou!
48'
Po rohovém kopu se vrhl rybičkou kapitán hostů Lewis Dunk a brankář Aréola měl štěstí, že prudká hlavička šla přímo do jeho míst. Dunk se dostal vleže i k dorážce, jenže znovu mířil do brankáře.
47'
Leandro Trossard prostrčil míč na Webstera, který sraženým centrem získává pro hosty rohový kop.
46'
Gól jsme v duelu z dolních příček tabulky zatím neviděli a jediná nebezpečná střela přiletěla až v předposlední minutě řádného času z kopačky domácího Cavaleira. Jinak to byla dost bída a doufejme ve zlepšení po změně stran.

Statistiky první půle:
Držení míče 52% – 48%, střely na bránu 1:1, střely mimo 1:1, rohy 1:1, fauly 5:4, ofsajdy 0:1.
45+2'
45+2'
V nastavení jsou aktivnější hosté, ke střele se však rozvláčnou kombinací nedostávají.
45+1'
Sudí Jones nastavuje dvě minuty.
45'
Hosté se k zakončení z rohu nedostali.
45'
Rohového kopu se dočká také Brighton, když Marchův nepříjemně stáčený centr raději vytáhl Aréola za čáru.
44'
První roh zápasu zakončil Adarabioyo hlavičkou z malého vápna nad bránu.
44'
Ivan Cavaleiro se vzápětí prezentoval mnohem lepším kouskem. Potáhl míč po krátkém zašlápnutí směrem k šestnáctce a prudce vypálil pod břevno. Sánchez vyškrabuje neméně povedeným zákrokem na roh.
42'
Cavaleirovi utíká Ainova přihrávka školácky od kopaček do autu.
40'
Robinsonovi se podařilo soustavným okopáváním odebrat míč Lampteymu, který pronikal zprava. Následoval Bissoumův centr, vyboxovaný Aréolou ven, a Dunkova střela z dálky vysoko nad břevno.
39'
Holomajzna v Londýně pokračuje a v podstatě bych jen kopíroval dřívější příspěvky... Zlepšení zatím v nedohlednu.
36'
Přes kotníky byl podražen Bobby Decordova-Reid a svíjí se na trávníku.
35'
Faul na útočné polovině je pískán domácímu Andersenovi. Nákop modrobílých míří jak jinak než přímo k brankáři Aréolovi...
34'
Lamptey odchází po svých za postranní čáru a brzy se znovu zapojí do hry. Míč rozhodčího pro hostující „racky“.
33'
Po nezaviněné srážce s Lookmanem zůstal ležet Tariq Lamptey. Oba afričtí hráči do sebe naběhli z různých stran v souboji o míč a nevěděli o sobě.
33'
Lookman si hledal prostor ke střele na hranici šestnáctky, včas ho však dostoupil hostující kapitán Dunk.
31'
K míči se dostali fotbalisté brightonského Albionu, jenže Marchův centr z levého křídla byl příliš vysoký a končí v zámezí na opačné straně.
30'
Míč je na kopačkách bílo-černých, kteří se drží pravidla Safety first a přihrávají si tam a zpátky mezi obránci.
28'
První vzruch před bránou Fulhamu. Z pravé strany centroval po zemi Tariq Lamptey, jenže ač mu nabíhali dva spoluhráči do vápna, míč proletěl šestnáctkou nikým netečován.
27'
Decordova-Reid volí raději sázku na jistotu a vrací míč malou domů.
25'
Fulham obehrával soupeřovu šestnáctku. Nakonec se ke střele odhodlal Ademola Lookman, napálil však jen protihráče.
24'
Míč si během čtvrt minuty osahali oba brankáři při příliš dalekých nákopech vpřed, které nenašly adresáta.
23'
Aréola odkopává v tísni před dotírajícím útočníkem na kopačky soupeře. Brighton však míč hned odevzdává nepřesností zpět.
22'
André Anguissa zezadu strčil do rozběhnutého Lampteyho. Brighton rozehrává z půlky hřiště do šířky a následuje nákop do autu.
21'
Dlouhý nákop modrobílých směřoval na Wellbecka, přesila domácích obránců si však přihrála hlavičkami a nepustila jej k míči.
20'
Londýňané si netroufli pokračovat v akci po pravém křídle a Ola Aina přihrává alibisticky zpátky na vlastní polovinu hřiště.
18'
První přímou střelu zápasu vyslal z pořádné dálky po zemi uzdravený Yves Bissouma. Domácího brankáře Aréolu propagačním pokusem jen příjemně protáhl.
18'
Tosin Adarabioyo sejmul uprostřed pole šlapákem Lallanu. Píská se proti Fulhamu, ale za tohle měla následovat karta.
17'
Antonee Robinson si naběhl na levé křídlo na ideálně načasovanou uličku od Lookmana, při centru z výhodného místa však uklouzl a míč jen přistál za bránou.
16'
Úvodní pasáž zápasu je hodně opatrná a plná nepřesností. Na první aspoň trochu zajímavý okamžik před některou z branek zatím čekáme.
15'
Hra znovu pokračuje, záložník z Mali trochu kulhá, ale měl by zákrok rozchodit.
13'
Na trávník míří lékař hostujícího celku, na trávníku zůstal ležet zraněný Yves Bissouma a podle jeho výrazu v obličeji to vypadá na bolestivé nakopnutí do stehna.
11'
Fotbalisté obou mužstev teď předvedli sérii odevzdaných míčů jako na vesnici.
9'
První standardku rozehrál Brighton, oblouček na Wellbecka ovšem mířil do těsného ofsajdu.
8'
Ani z dalšího mráčku nezapršelo. Po rychle vhozeném autu neuspěl s centrem do fulhamské šestnáctky Bissouma.
6'
Pokus Brightonu o přechod do útoku hatí další útočný faul.
4'
Po drobném Lallanově faulu uprostřed hřiště rozehrávají domácí na levé křídlo nepřesně, nedaleko svého praporku vhazují hosté.
2'
Cavaleirův průnik středem nebyl korunován úspěchem, ztlumený nákop skáče k brankáři Brightonu Sánchezovi.
1'
Domácí hrají v bílých dresech a černých trenýrkách, hosté oblékli modré dresy a bílé trenýrky.
1'

Fulham: Aréola – Aina, Andersen, Adarabioyo – Decordova-Reid, Anguissa, Reed, Robinson – Loftus-Cheek, Cavaleiro, Lookman.
Náhradníci: Rodák – Odoi, Ream, Lemina, Cairney, Mitrović, Kamara.

Brighton & Hove Albion: Sánchez – White, Dunk, Webster – Lamptey, Bissouma, Alzate, March – Lallana, Welbeck, Trossard.
Náhradníci: Steele – Burn, Veltman, Groß, Connolly, Džahánbachš, Maupay.

Rozhodčí: Jones – Cann, Scholes.
Vzájemné zápasy
Ještě z druhé ligy trvala pětizápasová vítězná série Brightonu, který roku 2017 postoupil do nejvyšší soutěže. O rok později ho doprovodil Fulham, který následně sestoupil a letos se znovu vrátil. V jediném – předloňském – ročníku Premier League, kdy se oba kluby potkaly, byl naopak úspěšnější londýnský klub. Po remíze 2:2 v Brightonu doma o poločase prohrával 0:2, načež obratem na 4:2 (Mitrović 2, Chambers, Vietto – Murray 2) nachytal hosty do Csaplárovy pasti.
Brighton & Hove Albion (2-4-6, 15:21, 10 bodů, 16. místo)
Fotbalisté od kanálu La Manche na tom nejsou o mnoho lépe, i v pokročilejší fázi sezóny stále marně vyhlížejí první domácí výhru. Na hřištích soupeřů se „rackům“ daří lépe, po výhře na půdě birminghamské Aston Villy však naposledy prohráli v Leicesteru hladce 0:3.
S tréninkem v týdnu po zranění začali Lallana, Lamptey a Webster.

Nejlepší střelci:
4 – Maupay, 3 – MacAllister.
Fulham (2-2-8, 12:22, 8 bodů, 18. místo)
Nováček se s bídným bodovým ziskem topí v sestupových vodách a právě Brighton se jeví jako ideální odrazový můstek pro posun výše. Fulham by po bídném startu mohl navázat na slušné výkony z posledních dní, kdy inspiroval slávisty vítězstvím v Leicesteru a po porážce na hřišti Manchesteru City remizoval s mistrovským Liverpoolem 1:1. Nyní ho po třech dnech čeká další domácí střetnutí s přijatelnějším soupeřem. Otazník visí nad startem srbského hrotového útočníka Aleksandara Mitroviće, který minulé kolo laboroval s lehčím zraněním kolene. Zdravý podhrot Bobby Reid skóroval v každém z posledních tří domácích utkání.