Premier League - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Manchester Utd. - 26. prosince 2020   13:30

Leicester
31' H. Barnes (Maddison) • 85' Tuanzebe(vl.)
2:2
(1:1)
Manchester Utd.
23' Rashford  (B. Fernandes) • 79' B. Fernandes  (Cavani)
Leicester
Schmeichel – Justin, Fofana, J. Evans, Castagne – Ndidi, Tielemans – Albrighton (81. Ayoze Pérez), Maddison, H. Barnes – Vardy.
Dean – Hussin, Robathan.
King Power Stadium, Leicester
de Gea – Lindelöf (66. Tuanzebe), Bailly, Maguire, Shaw – Fred, McTominay – D. James (54. P. Pogba), B. Fernandes, Rashford – Martial (75. Cavani).

Z mé strany je to sice vše, ale napínavé kolo včetně londýnského derby pokračuje. Prozatím na shledanou příště.
Toto utkání nás bavilo, ale nejvíce nejspiše bavilo Jürgena Kloppa a jeho tým, který opět může útect svým pronásledovatelům. Manchester United v utkání vedl, ale nakonec pokaždé o vedení celkem rychle přišel. Za hosty se prosazovali Marcus Rashford a Bruno Fernandes, branky domácích dávali Harvey Barnes a Jamie Vardy.

Oba celky se střídaly v aktivní hře a remíza utkání sluší asi nejvíce.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:4. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:16.
90+5'
90+4'
Jedna z posledních akcí utkání. United vybojovali autové vhazování na pravé straně, kde se ale Marcus Rashford dostal do ofsajdu. Tímto utkání končí nejspíše zaslouženou remízou.
90+3'
Centr Maddisona byl odvrácen, ale k dorážce se dostával Youri Tielemans. Jeho dělovka prošla do vápna a Peréz ještě tečoval, ale jen těsně vedle branky. Španělský záložník nicméně stál v ofsajdu.
90+2'
Domácí kombinovali na pravé straně útoku a James Maddison byl zde faulován. Foxes mají na rozhodnutí utkání velice dobrou příležitost v podobě standardní situace.
90'
Hráči jsou již unavení a nyní se s křečmi na zemi objevil James Maddison. Spoluhráči míč odkopli do zámezí a mezitím byly nastaveny čtyři minuty nad rámec tohoto utkání.
89'
Žlutou kartu dostává Wilfred Ndidi (Leicester City).
89'
Dobrá akce Leicesteru, která byla zakončena přihrávkou na Vardyho, kterému se ale míč nepovedlo zachytit. David de Gea bude rozehrávat od své branky.
88'
U střídaček se na zemi objevil Rashford, jenž byl lehce přidržen Barnesem. Anglický útočník bude ale nejspíše v pořádku.
87'
Tak aspoň takhle se domácímu celku vrátila karma za neudělenou kartu Fernandesovi. United teď posílali míč do vápna, ale ten byl odvracen pohotovou obranou.
85'
Leicester právě vstřelil branku!
Jamie Vardy sice v utkání nebezpečný nebyl, ale stačí mu opravdu málo! Ayoze Pérez jej nyní našel na penaltě, odkud z první zakončoval a s menším odrazem se míč dostal do branky – dvanáctá branka v sezóně! Tak gól je nakonec připsán jako vlastní AXELOVI TUANZEBEMU.
84'
Bruno Fernandes si opravdu zahrává a podle mého názoru měl nyní dostat druhou žlutou kartu. V souboji bez míče poslal Evanse za lajnu nedovoleným způsobem.
83'
Domácí zahrávali rohový kop, ale nic nevymysleli. Lišky následně kombinovaly ve vápně a dosti to zavánělo, žádná střela nicméně nepřišla.
82'
Cavani měl hrát od začátku. Bránící hráči United tentokráte odvrátili nebezpečný centr a urugajský útočník dostal svůj celek do protiakce kopem přes hlavu. To bylo opravdu skvělé.
81'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Marc Albrighton, přichází Ayoze Pérez.
79'
Manchester United právě vstřelil branku!
Cavani to nyní udělal naprosto výborně a United dávají důležitou branku! BRUNO FERNANDES dostal do zkušeného útočníka přihrávku na hranici ofsajdu a poté se portugalský borec dostal do zakončení ve vápně, kde poslal míč ke vzdálenější tyčce.
78'
Paul Pogba si nyní šikovně dal míč přes bránícího hráče, přes kterého spadl. Pokračuje se tak rozehrávkou hostujícího celku.
77'
Domácí se po delší době dostávali do otevřené obrany, ale přihrávka Justina na střed hranice vápna neprošla. Zároveň se Foxes musí rychle vracet do defenzívy.
76'
Cavani se hned dostal k míči, když u lajny zachytil rozehrávku Schmeichela, na přímé ohrožení branky to ovšem nebylo. Pokračující akce United byla ukončena faulem Fernandese, který šel do zákroku še žlutou kartu dosti riskantně.
75'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Edinson Cavani.
74'
Paul Pogba se nyní ohnal proti Justinovi, kterého zasáhl rukou od obličeje. Pokračovat se bude střídáním United, na hřiště se podívá Cavani.
73'
Na druhé straně přišel další centr do vápna hledající Vardyho, jenž se dnes nedostal do pořádného zakončení. Jamie se ale hlavičkou neprosadil ani nyní, míč šel těsně nad jeho výskok.
72'
United se hnali do další útočné akce, ale přihrávka dopředu byla jedním z hráčů prodloužena až k brance Schmeichela, který míč schoval v rukavicích.
70'
Harry Maguire hlavičkou zakončoval standardní situaci z levé strany. Anglický obránce ale netrefil míč ideálně a ten skončil vysoko nad domácí brankou.
69'
Z pravé strany centroval do vápna Marc Albrighton, který ale míč netrefil ideálně a ten šel hodně do vzduchu a nikdo neměl šanci se k němu dostat – odkop od branky United.
68'
James Maddison šajtlí za obranu hledal nabíhajícího Vardyho, ale na něj to byla nakonec dosti dlouhá přihrávka. De Gea byl u míče jako první a rozjíždí akci Red Devils.
67'
Paul Pogba se zatím vůbec nedostal do hry. Fred se pokoušel něco vymyslet v útoku u levé lajny, ale bránící hráč celou situaci vyřešil výborně a nepustil hostujícího hráče do zakončení.
66'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Victor Lindelöf, přichází Axel Tuanzebe.
65'
Rychlá akce Leicesteru, která byla opravdu pohledná. Harvey Barnes si narazil s Vardym a šajtlí dával míč před branku, kde těsně nedokázal zakončit Maddison.
64'
Wilfred Ndidi nyní šel tělem do zákroku na polovině hřiště, kde mu byl nakonec odpískán faul. Pokračuje se tak rozehrávkou hostujicího celku.
63'
Hraje se opravdu dobrý fotbal a oba celky se dostávaj do dobrých situací. Uvidíme, kdo bude nakonec úspěšnější a vstřelí rozhodující branku.
61'
Anthony Martial dostal dobrou přihrávku a šel sám na Schmeichela, který ani nechytal a byl překonán. Sudí odmávali ofsajd, který si ještě potvrdili videem.
60'
Nevyšel rohový kop ani následné snahy vytvořit něco nebezpečného. Marcus Rashford se tak dostal do protiútoku a byl před Schmeichelem, který jej tentokrát dobře vychytal!
59'
Vardy dostával do vápma další míč, ale byl na něj opět moc dlouhý. I tak se zkušený útočník k míči dostal a vybojoval čtvrtý rohový kop v utkání.
58'
Barnes se zmocnil míče na útočné polovině a přihrávkou na levou stranu hledal Vardyho. Přihrávka byla ovšem moc dlouhá a domácí kanonýr se k míči nedostal.
57'
Tempo hry se o něco uklidnilo a hraje se na polovině Leicesteru, ale nebezpečné akce nevidíme. Spíše dosti nepřesností a nepovedených akcí.
56'
United byli v útoku, kde sice nic nevymysleli, ale i tak jsou zpátky u míče. Jonny Evans odkopl míč obdobně, jako to dělá bránící hráč v hokeji během oslabení.
54'
Tentokráte zastavoval nadějnou situaci James Maddison, který fauloval zezadu Fernandese a vidí zaslouženou žlutou kartu.
54'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Daniel James, přichází Paul Pogba.
53'
James Maddison zahrával nadějnou standardní situaci a dost nejspíše by vstřelil branku, ale Rashford vyskočil ze zdi a hlavou míč srazil na rohový kop!
52'
Hodně zajímavá standardka po bizarní situaci. Fred přihrával do obrany, ale trefil ruku Baillyho, který ukazoval doleva. To byla neuvěřitelná chyba na hranici vápna, De Gea musí být v pozoru.
51'
Jamie Vardy prošel do vápna po levé straně a na hranici vápna hledal spoluhráče. Výborným skluzem ale zasáhl bránící hráč United a domácí se ke střele nedostali.
49'
Bruno Fernandes vybojoval míč ve středu hřiště, kde domácí chybovali. Hostující celek šel do otevřené obrany, ale přihrávka portugalského záložníka byla zachycena posledním obráncem Fofanou, skvělý zákrok!
48'
Přízemním centrem do běhu hledal Marc Albrighton nabíhajícího Vardyho, ale toho k míči nepustil dobře zasahující Maguire. Pokračuje se tak hrou Manchesteru United.
47'
Victor Lindelöf si rozehrání autu zopakuje, neboť jeho přihrávku dobře odehrál jeden z domácích hráčů zpátky mimo hru.
47'
Daniel James fauloval mimo hru a může být rád, že jej Mike Dean tentokráte žlutě nepotrestal. Leicester nicméně rozehrává z vlastní poloviny.
46'
Je za námi první poločas, který nabídl po jedné brance na každé straně. United se prosadili po parádní střele Marcuse Rashforda po dvaceti minutách. Ještě lepší trefu si schovali domácí po půlhodině, kdy střelou zpoza vápna srovnal Harvey Barnes. Vyrovnaný první poločas končí nerozhodně a určitě se máme ještě na co těšit.

Druhý poločas začne přibližně ve 14:35.
45+2'
45+1'
Bruno Fernandes udělal útočný faul, který se mu nelíbil a při rozehrávce nakopl zezadu Evanse. Po tomto zákroku mu sudí ukazuje první žlutou kartu duelu.
45+1'
Na útočné polovině Manchesteru United se dohrává jediná nastavená minuta prvního poločasu. Hosté jsou sice na míči, ale na nějaké poslední ohrožení branky to nevypadá.
45'
Luke Shaw nabídl míč spoluhráči a podél levé lajny si nabíhal do útoku. Zpětná přihrávka jej ovšem nenašla, neboť dobře zakročili bránící hráči Foxes.
44'
Obrana Leicesteru nyní zvládla dvakrát zamezit nějaké pohromě včasným zákrokem či odkopem. Poslední sekundy prvního poločasu se nicméně odehrávají na jejich polovině.
43'
Harvey Barnes si to namířil do vápna po levé straně, ale těsně před šestnáctkou upadl. Sudí tento zákrok neodpískali a střelec vyrovnávací branky si byl nejspíše svého nešťastného pádu vědom.
42'
Stále se domácí celek nemůže vymanit z obrany a stále vidíme přihrávky před brankou Schmeichela. První poločas se nejspíše v tomto duchu dohraje.
40'
Přímý kop byl odvrácen a protiútok United se nevydařil. Leicester kombinuje na vlastní polovině a nechce moc riskovat. Do konce první poloviny zbývají poslední minutky.
39'
Marc Albrighton se následně dostal před vápnem do zakončení, ale jeho střela šla jen do bránícího hráče. Vzápětí ale přišel faul a uvidíme standardku také od lišek.
38'
Chybu udělali v obraně také domácí a Marcus Rashford posílal míč na pravou stranu vápna, kde ale zakročil jeden z posledních obránců Leicesteru.
37'
Fred byl pár metrů před vápnem faulován a Luke Shaw zahrával standardní situaci. Na hranici vápna našel Fernandese, ale jeho hlavička šla vysoko nad domácí branku.
36'
United nejspíše poznali, že nyní byli pod menším tlakem a klidní hru kombinací na vlastní polovině.
34'
Po rohovém kopu zahrál na hranici vápna vysokou nohou Youri Tielemans proti Shawovi. Sice ke kontaktu naštěstí nedošlo, ale i tak sudí správně pískají nedovolený zákrok.
33'
Marc Albrighton pokračoval v aktivitě domácího celku, který na pravé straně vybojoval rohový kop. Bailly totiž odvrátil centrovaný míč do zámezí.
31'
Máme vyrovnáno, a to po velice parádní brance HARVEYHO BARNESE! United před brankou ztratili míč a Maddison jej posunul právě na Barnese, který udělal jeden krok a De Geu překonal střelou levou nohou k levé tyčce!
30'
Podél levé lajny šel nyní Timothy Castagne, který následně dával míč pod sebe. Spoluhráč ale míč přeběhl a dostali se k němu hosté. To byla slušně rozvíjející se akce.
29'
Jonny Evans zachytil akci United po pravé straně a hrál s brankářem Schmeichelem. Jeho odkop nebyl úplně nejlepší, ale Leicester i tak zůstal u míče.
28'
United nikam nespěchají a přihrávají si na vlastní polovině. Uvidíme, zda přejdou spíše na opatrnější taktiku anebo se budou pokoušet přidat další branku.
26'
Jamie Vardy dostal balon do vápna, ale byl zády k brance a proti němu několik bránících hráčů. Anglický snajpr zakončoval z otočky, ale jen slabě a vedle branky.
25'
Leicester se hned pokoušel dostat do nějaké útočné akce, ale úspěšný domácí celek nebyl. United si vše pohlídali a hrají s brankářem De Geou.
23'
A z ničeho nic je tu první branka hostujícího celku! Po autu šel míč na hranici vápna, kde parádně prodloužil míč Fernandes. MARCUS RASHFORD se najednou zjevil sám před Schmeichelem, kterému střelou k pravé tyčce nedal nejmenší šanci!
22'
Jonny Evans byl u branky svého celku pod tlakem, a tak míč raději odehrál do zámezí. Pokračovat se bude vhazováním hostů.
21'
Centr byl odhlavičkován a Youri Tielemans se dostal k dorážce placírkou. Jeho rána nebyla vůbec špatná, ale nakonec míč skončil na rameni spoluhráče, aby se následně odrazil do zámezí. Odkop od branky De Gei.
20'
Rohový kop sice nic nenabídl, ale v útoku Leicesteru se pokračovalo. Luke Shaw fauloval u pravé lajny, a tak uvidíme standardní situaci z velké dálky.
19'
Marc Albrighton odcentroval od pravé lajny do vápna, kde ale přišla hlavička Baillyho. Foxes budou rozehrávat rohový kop z pravé strany.
18'
Leicester se nyní drží na míči, ale nemůže se dostat přes obranný val hostujícího celku. Ten zatím brání velice dobře a nepouští domácí do zakončení.
17'
Domácí nyní lehce zariskovali v obraně, kde si dávali centrované míče. Nakonec míč skončil v zámezí po bloku portugalského střelce Bruna Fernandese.
15'
Domácí celek šel do otevřené obrany, ale Tielemans nezvolil ideální přihrávku a míč skončil u Lindelöfa. Leicester ale hned vybojoval míč zpátky a pokračuje v kombinaci.
14'
Scott McTominay předvedl další zákrok, který ukončil snažení soupeře. Mladý skotský středopolař fauloval u levé lajny a lišky budou rozehrávat standardní situaci, ale z velké dálky.
13'
Harry Maguire poslal dobrý dalekonosný centr na pravou stranu vápna, kde se ale Rashford nakonec do zakončení nedostal. Následně byl i tak pískán ofsajd.
11'
Daniel James nyní nestačil na pronikajícího protihráče a McTominay jej fauloval. Pokračuje se tak rozehrávkou fotbalistů v modrých dresech.
10'
Luke Shaw dostal míč do středu hřiště, ale před vápnem byl celkem sám. Nakonec si míč hodil levačkou do vápna, který se mu ovšem nepovedlo doběhnout. Uvidíme tedy odkop od branky.
9'
Vzápětí šel dlouhý míč z obrany na Vardyho, jenž unikal sám na branku United. Jeho rána po zemi šla nakonec vedle branky, sudí navíc viděli ofsajdové postavení domácího kanonýra.
9'
David de Gea tentokráte udělal obrovskou chybu a hráči Leicesteru se zmocnili míče. Celou situaci zakončovali přihrávkou na penaltu, kde byl ale nabíhající hráč ubráněn!
8'
Nebezpečný míč posílal z levé strany do vápna belgický středopolař Youri Tielemans. Svižný míč nejspíše hledal Vardyho, ale ten se k hlavičce nakonec nedostal.
7'
Tentokráte byl pod menším tlakem obránce Bailly, kterému se ale nakonec povedlo o napadajícího hráče vybojovat autové vhazování pro hosty.
6'
Pár metrů před brankou se ke střeleckému pokusu dostával Martial, ale jeho zakončení nebylo nebezpečné a Schmeichel jeho propagační střelu pohodově chytá.
5'
Dobrý pressink od hráčů manchesterského mužstva. Barnes musel před napadajícimi hráči u vápna odkopnout balon do zámezí, aut pro Rudé ďábly.
4'
Timothy Castagne tentokráte utekl po levé straně a dostal se až k brance United. Následně centrem hledal hlavu Vardyho, ale nabídka nebyla přesná a u míče byl jako první bránící hráč United.
3'
Leicester se nemůže dostat do utkání a jejich rozehrávka v obraně nyní nevypadala úplně nejlépe. Nakonec se ale také domácí dostali do útoku, ale Vardy z těžké situace hlavičkoval nad branku.
2'
United se hned v prvních minutách dostávali do velké šance, do které se nakonec dostal Marcus Rashford. Bruno Fernandes jej luxusním centrem našel před brankou, ale mladý anglický útočník zakončoval hlavičkou těsně nad branku!
1'
Krásný druhý svátek vánoční! Povánoční kolo Premier League začne velkým trhákem mezi druhým Leicesterem a třetím Manchesterem Unired! Oba celky zvolily rozestavení 4-2-3-1, takže očekáváme parádní útočný fotbal. Již za pár chvilek!

Leicester City: Schmeichel – Justin, Fofana, J. Evans, Castagne – Ndidi, Tielemans – Albrighton, Maddison, H. Barnes – Vardy.
Náhradníci: D. Ward – Amartey, Fuchs, Thomas, Choudhury, N. Mendy, Praet, Iheanacho, Ayoze Pérez.

Manchester United: de Gea – Lindelöf, Bailly, Maguire, Shaw – Fred, McTominay – D. James, B. Fernandes, Rashford – Martial.
Náhradníci: D. Henderson – Telles, Tuanzebe, P. Pogba, Lingard, N. Matić, van de Beek, Cavani, Greenwood.

Rozhodčí: Dean – Hussin, Robathan..
LEICESTER CITY (2.)
14 utkání, 27 bodů, skóre 26:17

Soupeř pražské Slavie ve vyřazovací části Evropské ligy a nejpřekvapivější vítěz Premier League v posledních letech je na druhém místě se ztrátou čtyř bodů na vedoucí Liverpool. Foxes mohli klidně být na prvním místě, nebýt někdy i zbytečných ztrát v posledních duelech. Jde například o domácí prohru s Evertonem (0:2) či Fulhamem (1:2). Leicester by nutně potřeboval vyhrát, neboť v případě prohry se může propadnout o několik pozic dolů. Na dělenném druhém místě ligy ve vstřelených brankách je anglický bombarďák Jamie Vardy, který skóroval jedenáctkrát.
MANCHESTER UNITED (3.)
13 utkání, 26 bodů, skóre 28:21

Red Devils nezažili úplně povedený start do ročníku, za zmínku stojí napříkad šestigólový přídel od Tottenhamu. Nyní se ale slavný anglický tým dostal až na třetí místo a útočí i na první Liverpool, na který ztrácí už jen pět bodů se zápasem k dobru. United v posledních pěti duelech ani jednou neprohráli a zapsali celkem čtyři výhry. Naposledy Rudí ďáblové naprosto rozdrtili solidně hrajícího nováčka z Leedsu 6:2. Nejlepším střelcem United je Bruno Fernandes, který k devíti brankám přidal také pět asistencí.
Druhý svátek vánoční již klasicky uvidí fotbal v Premier League, každoročnímu kolu se říká Boxing day. My budeme sledovat velký trhák, neboť druhý Leicester hostí třetí Manchester United, který se v případě výhry může dostat na druhé místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.