Premier League - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Newcastle - 7. května 2021   21:00

Leicester
81' Albrighton (Vardy) • 87' Iheanacho (Ayoze Pérez)
2:4
(0:2)
Newcastle
22' Willock   • 34' P. Dummett  (Ritchie) • 64' C. Wilson   • 73' C. Wilson
Leicester
Schmeichel /C/ – Castagne, Söyüncü, Fofana – Pereira (69. Thomas), Tielemans, Maddison (77. Mendy), Ndidi (63. Pérez), Albrighton – Vardy, Iheanacho.
Ward – Amartey, Choudhury, Fuchs, Praet, Ünder.
England – Betts, Cann
King Power Stadium, Leicester
Newcastle
Dúbravka – Krafth, Fernández, Dummett – Murphy, Willock (77. Longstaff), Saint-Maximin (84. Joelinton), Shelvey /C/, Ritchie – Almirón (88. Hendrick), Wilson.
Gillespie – Clark, Lewis, Manquillo, Gayle, Carroll

Nádherný fotbalový večer v Leicesteru přinesl mraky šancí a senzační triumf zachraňujícího se Newcastlu v čele s dvougólovým Callumem Wilsonem a brankářem Martinem Dúbravkou, který zneškodnil vyložených šancí na dva zápasy.

Hosté se po dobrém nástupu dostali do vedení, načež se zatáhli a hráli jen na brejky. Kromě gólu na 0:2, který padl hlavičkou po rohu, měly na všech ostatních podíl hrubky v obraně Leicesteru.
Favorit se za stavu 0:4 překvapivě vzchopil a zdramatizoval otevřený závěr zápasu, v němž šance stíhala šanci, víc než polovinu ze svého manka však nevymazal.

Pro Leicester je před nesmírně těžkým losem v posledních třech kolech dnešní porážka velkou komplikací v boji o Ligu mistrů, naopak Newcastle může slavit s předstihem záchranu, pokud nebodují naplno Fulham a WBA.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 7:4. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:9.
90+4'
90+4'
Odkop od brány Kaspera Schmeichela, který si konečně zachytal, po přestávce plnil spíše roli lovce míčů ze sítě. Fernández přistrčil hlavou míč Wilsonovi, který z úhlu pálil do nohou dánského brankáře a míč se odráží zpět o něj a do zámezí.
90+3'
A „Magpies“ ušetří další cenné vteřiny, Shelveyho ránu z dálky tečuje na roh Fofana.
90+2'
Albrighton našel přetaženým centrem Vardyho, který z úhlu hlavičkuje na horní síť. Zdá se, že to už Leicesteru přes veškerou snahu nevyjde.
90+1'
Už to mohlo být o gól! Centroval Albrighton a Thomas posunul hlavou před bránu na zcela volného Péreze. Toho z bezprostřední blízkosti opět vychytala posila ze Sparty Martin Dúbravka.
90+1'
Darren England nastaví 4 minuty. Vybičují se ještě domácí k zázračnému zvratu?
90'
Leicester ze všech sil mačká obranu hostů. Söyüncüho centr přizvedl jeden z obránců hlavou na roh.
88'
Poslední změna v mužstvu Newcastle United: ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Jeffrey Hendrick.
87'
Leicester právě vstřelil branku!
Domácí pomohli hostům ke dvěma gólům, ti jim teď část laskavosti oplácejí. Krafthovu špatnou hlavičku vystihl Pérez a z jeho přihrávky těžil levačkou po zemi KELECHI IHEANACHO. Nasadil snad dvojnásobné jesle Ritchiemu i Dummettovi a míč zapadl k tyči za bezmocného brankáře.
86'
Další roh Leicesteru směřoval na bližší tyč na Péreze, jenž si pokryl míč tělem zády k bráně, jenže následné krátké obléhání soupeřova území končí jen nákopem k Dúbravkovi.
84'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Joelinton de Lira.
83'
Vardyho lehce tečovaná střela letí kolem zadní šibenice.
81'
Čestný úspěch střílí po Vardyho zpětné pobídce nádhernou dělovkou do šibenice MARC ALBRIGHTON. Ta sedla!
78'
Po rohu a Iheanachově centru přestřelil Tielemans.
77'
Střídání v týmu Newcastle United: zraněný Joe Willock nemůže pokračovat, nahradil ho Matthew Longstaff.
77'
James Maddison svou třízápasovou gólovou šňůru proti Newcastlu nenatáhne, v sestavě Leicester City ho vystřídal Nampalys Mendy.
76'
Vardyho sólo vyneslo Leicesteru pouze roh po Krafthově teči. Od svého strážce se Vardy odpoutat nedokázal.
73'
Newcastle právě vstřelil branku!
Domácí by se nejraději propadli do země. Miguel Almirón vyslal skvostnou kolmici na CALLUMA WILSONA, který se kličkou zbavil brankáře a trefil tyč. Dorážel z ostrého úhlu nikým nerušen.
71'
Žlutou kartu dostává Kelechi Iheanacho (Leicester City) za faul na Almiróna.
71'
Söyüncüho centr sklepl Vardy hlavou pro Iheanacha, který se obtáčel s míčem kolem dvojice ve žlutých dresech, která mu nedovolila zakončit.
70'
Další Iheanachův nedovolený zákrok odnesl Matt Ritchie.
69'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ricardo Pereira, přichází Luke Thomas.
69'
Po rohu a vráceném nákopu do vápna hlavičkuje Fofana slabě o zem Dúbravkovi do koše.
69'
Albrighton vyzval zprava Péreze, který z 12 metrů mířil do bližší šibenice, ale i s touto střelou si slovenský reprezentační brankář poradil a robinzonádou vyráží na roh.
67'
Rozhodčí na chvilku přerušil hru po zákroku přes kotník na Ritchieho.
64'
Ztráta míče na soupeřově vápně vyšla domácí krutě draho. Za dalekonosným pasem Ritchieho se vydal CALLUM WILSON, míč mu ještě „zpracoval“ nepovedeným skluzem Timothy Castagne a nejlepší střelec severoanglického celku si oběhl i Schmeichela a zasunul do prázdné.
63'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Wilfred Ndidi, přichází Ayoze Pérez.
62'
Hosté brání dvougólový náskok a na rozdíl od prvního poločasu se vůbec nedostávají na dostřel. Fofana sebral míč Wilsonovi a udržel ho ekvilibristicky po postranní čáře uvnitř hřiště.
59'
Martin Dúbravka včas vyběhl a sebral letící míč před Iheanachem.
57'
Další nadějná standardka vyzněla do ztracena. V tlačenici Ndidi nakopl do kolena hostujícího Willocka.
56'
Žlutou kartu dostává Emil Krafth (Newcastle United). Skluzem ze strany podrazil švédský obránce unikajícího Vardyho.
55'
Po rohu utíká míč do zámezí a poslední se ho dotkl útočící hráč.
54'
Maddisonův solidně zahraný trestný kop tečuje jeden z článků žluté zdi Federico Fernández hlavou na roh.
53'
Série hlavičkových soubojů před velkým vápnem Newcastlu končí Wilsonovým faulem na Tielemanse a rozhodčí nařizuje trestný kop z 20 metrů.
52'
Takhle to nejspíš nepůjde. Wilfred Ndidi nakopává šajtlí míč do středu brány, Dúbravka jen nastavuje rukavice.
50'
Diagonální polovysoká přihrávka hostů směřuje jen do Schmeichelovy náruče.
49'
Ndidiho pas na Vardyho směřoval do ofsajdu, navíc si domácí kanonýr míč zpracovával rukou.
47'
Úvodní dvě minuty domácí nepůjčili soupeři míč. Jejich dlouhé bago vyvrcholilo Iheanachovým centrem na Maddisona, který hlavičkuje obloukem na horní síť.
46'
Fotbalisté zachraňujícího se Newcastle United vedou překvapivě, leč naprosto zaslouženě na hřišti třetího Leicesteru o dvě branky. Domácí jim k prvnímu gólu výrazně pomohli hrubkou Söyüncüho, druhý padl hlavičkou zblízka po rohovém kopu. Leicester měl většinou neplodnou územní převahu, tři dobré příležitosti zlikvidoval výborně chytající Dúbravka. Také Schmeichel si připsal důležitý zákrok proti Saint-Maximinovi.

Statistiky první půle:
Držení míče 67% – 33%, střely na bránu 4:3, střely mimo 1:3, rohy 2:5, ofsajdy 1:1, fauly 6:4.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Jamie Vardy si obhodil Kraftha a ocitl se zcela sám před Dúbravkou, který mu stejný kousek nedovolil a ve výskoku Vardyho lob jednou rukou vyráží.
44'
Tentokrát se hráči Leicesteru ubránili a otáčejí hru na soupeřovu polovinu.
43'
Timothy Castagne hlavičkoval před vlastní bránou v nevýhodné pozici ze záklonu a Fofana raději uklízí na další roh.
42'
Útočnou akci „Magpies“ po pravé straně zarazil za cenu rohu Fofana, který tečoval Willockovu střelu po zemi.
40'
Tielemansovy standardky jsou vždy jedovaté, nyní se hosté ubránili bez ztráty kytičky a Willock vyváží míč, načež mu do cesty vstoupil nedovoleně Pereira.
39'
Centr směřující na Vardyho před útočnou hvězdou Leicesteru přizvedl hlavou na roh Krafth.
37'
Callum Wilson postupoval v rychlosti proti dvěma obráncům, kteří jeho střelu ztlumili a pro domácího brankáře už bylo snadné ho ztlumit na trávníku.
36'
Jen o půl minutky později byly „Lišky“ zase blízko snížení. Vardy naservíroval zleva míč za obranu úplně volnému Iheanachovi, který nepřekonal jen středně prudkou placírkou Dúbravku na čáře.
36'
James Maddison skóroval do sítě Newcastlu v každém z posledních tří utkání, teď zatím střílí jen do protihráčů jako teď při dobře rozjeté akci.
34'
Vzápětí vybojovali hosté další roh a z něj již udeřili. Na Ritchieho centr naskočil PAUL DUMMETT přes svého strážce Fofanu a hlavičkou zblízka prostřelil Schmeichela, který si na míč jen sáhl.
32'
Almirónovi vypíchl míč v pokutovém území Castagne špičkou boty čistě na roh. Ten však žádné nebezpečí pro domácí bránu neznamenal.
31'
Allan Saint-Maximin si navedl míč zleva obloukem na střed a po zemi střílí nepřesně.
29'
Napadání Leicesteru hosté přestáli, Dúbravka nezaváhal při těžké malé domů a posouvá míč správně do volného prostoru.
26'
Velmi nadějný brejk Newcastlu ztroskotal na faulu zakončujícího Wilsona, jenž místo míče nakopl Castagneho.
25'
Zaskvěl se také Martin Dúbravka! Po trestném kopu Tielemanse hlavičkoval z malého vápna prudce Fofana, ale slovenský brankář na čáře prokázal výborný postřeh.
24'
První roh Leicesteru rozehrál zajímavě Tielemans. Na velké vápno si naběhl Maddison a napálil letící míč naplno z voleje. Ke své smůle však pouze do dobře postaveného obránce na malém vápně.
22'
Çağlar Söyüncü klopí hlavu vsedě na trávníku, právě po jeho hrubce totiž vystartoval na míč JOE WILLOCK a svůj nájezd zakončil obstřelem gólmana na zadní tyč. Zcela zasloužené vedení hostů!
19'
Hráči Newcastle United jsou překvapivě nebezpečnější, nyní se však chytili do ofsajdové pasti a míč mají domácí.
17'
Po rohovém kopu je hostujícímu Dummettovi pískán faul na brankáře.
16'
Saint-Maximin pohrdl téměř stoprocentní šancí! Na začátku bleskového kontru Newcastlu byla Castagneova nepřesná přihrávka, Wilson přesprintoval s míčem na noze přes půl hřiště a předložil spoluhráči, který měl proti sobě jen Schmeichela. Dánský brankář zazářil a rozštěpem jeho zakončení přesměroval vedle.
13'
Jonjo Shelvey provedl trestný kop mnohem lépe než před chvilkou jeho kolega, Federico Fernández hlavičkuje z malého vápna těsně vedle.
13'
Další nebezpečí přijde z opačné strany. Wesley Fofana zbytečně vrazil loktem zezadu do zad Miguela Almiróna, který by nejspíš míč stejně nestihl na hrací ploše.
10'
Ritchie zkusil trestným kopem z pravé strany podstřelit zeď, která však zůstal stát. Ani dorážka nepřešla přes leicesterskou hradbu.
9'
Schmeichelovi se nepovedlo přesně rozehrát od brány, hosté okamžitě podnikli další výpad a Wilsona podrazil jen půl metru od kratší strany velkého vápna Çağlar Söyüncü.
9'
Callum Wilson si zaběhl s míčem při individuálním průniku do zámezí.
7'
Pereirův faul na Ritchieho byl hraniční, sudí Darren England ještě při prvním odpískaném zákroku ke žluté kartě nesáhl.
6'
Maddison si krásně narazil s Vardym, následná střela zpoza velkého vápna už měla mnohem slabší parametry a Dúbravkovi uprostřed brány stačilo nastavit rukavice.
5'
James Maddison centroval na malé vápno, kde se mezi třemi protihráči prosadil k hlavičce Youri Tielemans. Zády k bráně však posunul míč naslepo temenem jen výrazně nad břevno.
2'
Oba brankáři si osahali míč při neúspěšných dlouhých nákopech.
1'
Domácí hráči klečí před výkopem na trávníku v modrých dresech, hosté ve žlutých.
Lišky musely těsně před výkopem měnit sestavu, když se při rozcvičce zranil stoper Evans. Do obrany se stáhne Castagne a na hřiště od začátku vyběhne Albrighton, který byl původně zapsán mezi náhradníky.

Leicester City: Schmeichel (C) – Castagne, Söyüncü, Fofana – Pereira, Tielemans, Maddison, Ndidi, Albrighton – Vardy, Iheanacho.
Náhradníci: Ward – Amartey, Choudhury, Fuchs, Praet, Mendy, Thomas, Pérez, Ünder.

Newcastle United: Dúbravka – Krafth, Fernández, Dummett – Murphy, Willock, Saint-Maximin, Shelvey (C), Ritchie – Almirón, Wilson.
Náhradníci: Gillespie – Clark, Lewis, Manquillo, Longstaff, Hendrick, Gayle, Carroll, Joelinton.

Rozhodčí: England – Betts, Cann.
Vzájemné zápasy
Od sezóny 2014/15 vyhrál Leicester deset z dvanácti utkání, Newcastle jen dva. Nejčerstvější výsledky:
2019/20 LEC-NEW 5:0, NEW-LEC 0:3
2020/21 NEW-LEC 1:2 (82. Carroll – 55. Maddison, 72. Tielemans)
Newcastle United
Hosté jsou po minulé porážce 0:2 s Arsenalem na poslední nesestupové příčce, ovšem na osmnáctý Fulham mají čtyři kola před koncem devítibodový polštář a tak mohou slavit záchranu s předstihem již o tomto víkendu, pokud uhrají více bodů než londýnský klub a alespoň stejně jako předposlední West Bromwich.

Nejlepší střelci:
10 – Wilson, 5 – Joelinton, Almirón.
Leicester City
Před závěrečným vražedným trojbojem Manchester, Chelsea, Tottenham hájí „Lišky“ zuby nehty postupovou pozici pro Ligu mistrů. Na pátý West Ham mají slušný náskok pěti bodů.
Z posledních šesti zápasů však vyhrál Leicester jen dva, naposledy remízoval 1:1 v Southamptonu. Celkově získal venku o sedm bodů více než na prázdném domácím stadiónu.
Kromě ligového finiše čeká Leicester ještě finále Anglického poháru, v němž se tři dny před vzájemných ligovým kláním utká s Chelsea.

17 – Iheanacho, 15 – Vardy, 13 – Barnes, 11 – Maddison.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.