Premier League - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Southampton - 16. ledna 2021   21:00

Leicester
38' Maddison (Tielemans) • 90+5' H. Barnes (Tielemans)
2:0
(1:0)
Leicester
Schmeichel (C) – Justin, Fofana (53. Söyüncü), J. Evans – Castagne, Tielemans, Ndidi, Albrighton – H. Barnes, Maddison (77. Ayoze Pérez) – Vardy (90+1. Iheanacho).
Atwell – Lennard, Smart
King Power Stadium, Leicester
Southampton
A. McCarthy – Walker-Peters, J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Armstrong, Diallo (87. Valery), Ward-Prowse (C), Smallbone (61. N'Lundulu) – Walcott, Adams (72. S. Long).
Forster – Chauke, S. Long, N'Lundulu, Valery, Vokins, Ferry, Tchaptchet, Watts.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 11:5. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 10:11.
Leicester se posouvá na druhé místo tabulky před Liverpool, který ale má zítřejší šlágr s Manchesterem United k dobru, Southampton je osmý, střed tabulky je však velmi vyrovnaný.
Leicester si připsal důležité vítězství, když zdolal Southampton brankami Jamese Maddisona a Harveyho Barnese 2:0, na obě branky přihrál Youri Tielemans.

Southampton měl dvě velké šance k vyrovnání na 1:1, v prvním poločase ale Bertranda vychytal Schmeichel, ve druhém pak Armstrong střílel do břevna.
90+6'
90+5'
Leicester právě vstřelil branku!
V samém závěru zápasu domácí udeřili z rychlého brejku, když Tielemans vysunul do úniku HARVEYHO BARNESE, jenž si tváří v tvář McCarthymu s přehledem poradil!
90+4'
Centr Warda-Prowse mířil do míst, kde byl jen Evans, Armstrong se pak dostal k odraženému míči, ten však poslal vysoko nad branku.
90+3'
Walcott v souboji se Söyüncüm vybojoval rohový kop pro Southampton.
90+3'
Svatí se usadili na útočné polovině, nedaří se jim ale dostat se k centru před branku.
90+1'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Jamie Vardy, přichází Kelechi Iheanacho.
90+1'
Rozhodčí Atwell oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Ayoze Pérez dostal přihrávku za hostující obranu, z úhlu pak netrefil branku, navíc mu je máván ofsajd. Tady se však jednalo o velmi těsnou situaci a v případě úspěšného zásahu by to bylo posunováno u videa.
89'
Vardy pronikl po pravém křídle, pak nepropasíroval svoji přihrávku na Barnese, domácí ale zůstali u míče, Albrighton připravil zajímavou možnost pro Ndidiho, to ale není tradiční zakončovatel a vysoko přestřelil.
87'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Ibrahima Diallo, přichází Yan Valery.
86'
Po rychlém přechodu domácích do útoku Pérez posunul míč na Vardyho, ten si v pokutovém území elegantní kličkou posadil na zem Bednarka, pak ale v obrovské šanci nevyzrál na McCarthyho!
85'
Na centr Walkera-Peterse si nabíhal Walcott, před ním ale zasáhl Jonny Evans.
83'
Jamie Vardy si v pokutovém území zpracoval dlouhý nákop, pak jej ale ke střele nepustil Bednarek.
81'
Po faulu Warda-Prowse Leicester může rozehrávat na útočné polovině.
79'
Další závar před brankou Leicesteru, Ward-Prowse v plném běhu střílí výrazně mimo branku.
78'
Centr Warda-Prowse si Albrighton pohlídal před nabíhajícím Bertrandem.
77'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází James Maddison, přichází Ayoze Pérez.
75'
Teď bylo pořádně rušno na opačné straně, kde se po Albrightonově centru do velké šance dostal Barnes a povedlo se mu překonat McCarthyho, před brankovou čárou ale skvěle zasáhl Jan Bednarek.
73'
Stuart Armstrong potáhl míč po útočné polovině, pak zpoza pokutového území natáhl k parádní ráně, která skončila na břevně! Shane Long se pak nedostal k odraženému míč, navíc mu je máván ofsajd.
72'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Che Adams, přichází Shane Long.
71'
Jamie Vardy dostal na pravém křídle přihrávku do volného prostoru, výborně jej pak ubránil Bednarek.
71'
Jednalo se o vůbec první roh Leicesteru v dosavadním průběhu zápasu, domácí se do zakončení nedostali.
70'
Albrightonův centr je sražen za branku, následovat bude rohový kop.
69'
S výpadem Armstronga do pokutového území si poradil Söyüncü, míče se pak zmocnil Schmeichel.
68'
Barnesův nadýchaný oblouček našel Jamieho Vardyho, ten ale zase nehlavičkoval v ideální poloze a nasměroval míč vysoko nad branku.
68'
Na střelecké pokusy Leicester vede 9:4, na bránu je to 2:3.
67'
N'Lundulu tvrdě atakoval Söyünca, domácí rozehrávají na své polovině.
66'
Bertrandův centr Söyüncü odkopl až do zámezí.
64'
Do Bertrandova pasu podél levé postranní čáry vletěl Albrighton a odrazil míč do hloubi soupeřovy poloviny.
62'
Po Barnesově centru se Vardy sice dostal k hlavičce, v záklonu ji však nasměroval vysoko nad branku.
61'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází William Smallbone, přichází Daniel N'Lundulu.
60'
William Smallbone se vrátil na trávník, ovšem brzy se na něj posadil, nadále jej trápí potíže s kotníkem.
59'
Žlutou kartu dostává Ryan Bertrand (Southampton FC).

Bertrand se pokusil zamezit Albrightonovi v autovém vhazování a srazil domácího fotbalistu k zemi.
57'
Smallbone už je na nohou, rozhodně však není v ideální kondici.
55'
Po souboji s Castagnem zůstal na trávníku ležet v bolestivé pozici William Smallbone a hostující záložník musí být ošetřen.
53'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Wesley Fofana, přichází Çağlar Söyüncü.
53'
Zdravotní potíže trápí Timothyho Castagneho, ten po hřišti drobně kulhá.
52'
Albrighton hledal centrem před brankou Jamieho Vardyho, před ním ale včas vyběhl z branky Alex McCarthy a vyrazil míč do bezpečí.
51'
Che Adams si naběhl na dlouhý pas na levé křídlo, pak nezvládl těžkou přihrávku z voleje a míč nasměroval přímo k brankáři Schmeichelovi.
49'
Diallo ve středu hřiště zatáhl Maddisona, píská se proti hostům. Fotbalisté Leicesteru se marně snažili přesvědčit rozhodčího Atwella k druhé žlutě kartě pro Dialla.
47'
Southampton brzy zahrozil, Armstrong potáhl míč k pokutovému území, pak připravil dobrou pozici pro Adamse, jeho ránu Schmeichel vytáhl vedle branky!
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
V prvním poločase jsme neviděli moc střeleckých pokusů, přesto se domácí ujali vedení díky povedené ráně Maddisona z ostrého úhlu. Vyrovnat pak mohl Bertrand, jeho ránu ale bravurně vyrazil Kasper Schmeichel.
45+2'
45+2'
Harvey Barnes se protáhl po levém křídle, pak jeho přihrávka před branku nenašla žádného spoluhráče, odražený míč Ndidi napálil vysoko nad branku.
45+1'
Rozhodčí Atwell k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Žlutou kartu dostává Marc Albrighton (Leicester City).

Domácí fotbalista u postranní čáry tvrdě vletěl do souboje s Bertrandem.
44'
Žlutou kartu dostává Ibrahima Diallo (Southampton FC).

Diallo podkopl Marca Albrightona.
42'
Z následného rohového kopu se Svatí neprosadili.
41'
Theo Walcott po levém křídle vysunul do úniku Ryana Bertranda, jeho ránu bravurním zákrokem vyráží Kasper Schmeichel!
40'
S dlouhým nákopem Armstronga do pokutového území si poradil Marc Albrighton, jenž se důsledně vrátil.
38'
Leicester se ujímá vedení! Youri Tielemans kolmicí vysunul do pokutového území JAMESE MADDISONA, jenž prudkou ránou z úhlu prostřelil McCarthyho!
37'
Castagnemu nevyšla souhra s Albrightonem u pravé postranní čáry, Leicester se ale zase brzy vrátil k míči.
35'
Nadále platí, že jsme viděli jen tři střelecké pokusy, přesto už si oba brankáři připsali po jednom těžším zákroku.
33'
Stuart Armstrong se na levé straně pokutového území neprodral přes Wesleyho Fofanu, bude se kopat od domácí branky.
31'
Kasper Schmeichel dobře přečetl hru a včas vyběhl z branky, aby odkopl míč při dlouhém pasu na Che Adamse.
29'
Marc Albrighton si našel střelecký prostor za pokutovým územím, ovšem vysoko přestřelil.
28'
Theo Walcott se pokusil o narážečku s Diallem a náběh za domácí obranu, ta ale pokryla zpětnou přihrávku na Walcotta.
26'
Útočná souhra domácích na pravém křídle končí jen postavením mimo hru, rozehrávky se ujme Alex McCarthy.
24'
Rohový kop Warda-Prowse odhlavičkoval Jamie Vardy.
23'
Southamptonu se povedlo sehrát pohlednou akci, Che Adams z první posunul míč na Thea Walcotta, jeho ránu Schmeichel vyráží na roh.
22'
James Justin se vydal na útočný výlet po levém křídle, pak se mu ale nepovedlo dobře odcentrovat.
20'
Dobrá příležitost pro Leicester! Albrightonovu přihrávku Vardy pustil za sebe, kam si naběhl Harvey Barnes a jeho prudkou ránu Alex McCarthy vyrazil!
19'
Southampton má v úvodu zápasu šedesátiprocentní držení míče, zatím ale čekáme na jakýkoliv střelecký pokus.
18'
Z rohu se Svatí nijak neprosadili, nakonec odevzdali míč Leicesteru.
17'
Che Adams potáhl míč po pravém křídle až do pokutového území, pak je jeho přihrávka sražena na rohový kop.
16'
Maddison byl faulován u středové čáry, provinil se William Smallbone.
15'
Žlutou kartu dostává Wesley Fofana (Leicester City).

Domácí zadák se postavil do cesty Theu Walcottovi.
14'
Ndidi vybojoval míč na útočné polovině, Vardymu pak nevyšla souhra s Barnesem a byla z toho další ztráta míče.
13'
Justin ve středu hřiště nedovoleně atakoval Walkera-Peterse, hosté už rychle rozehráli.
11'
Maddisonův centr brankář McCarthy vyrazil daleko od svého pokutového území.
10'
Po faulu Dialla na Fofanu se Leicester bude moci vůbec poprvé usadit na soupeřově polovině.
8'
Roh Southamptonu odvrátil Justin, už se zase hraje ve středu.
7'
Wesley Fofana si na svých zádech pohlídal Che Adamse, hosté ale důrazným presinkem vybojovali rohový kop.
5'
Zatím se hraje pod taktovkou hostů, ti si často přihrávají ve středu hřiště, pak ale vázne souhra při přechodu dopředu.
4'
Úvod zápasu je velmi opatrný, odehrává se převážně ve středu hřiště.
2'
Neúspěšná souhra hostů na levém křídle, vhazuje Leicester.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali v bílých dresech hrající hosté, Leicester oblékl tradiční modrou soupravu.
1'
Fotbalisté nastupují na hrací plochu, utkání na King Power Stadium bude brzy zahájeno.

Leicester City: Schmeichel (C) – Justin, Fofana, J. Evans – Castagne, Tielemans, Ndidi, Albrighton – H. Barnes, Maddison – Vardy.
Náhradníci: D. Ward – Amartey, Iheanacho, R. Pereira, N. Mendy, Ayoze Pérez, Söyüncü, Thomas, Ünder.

Southampton FC: A. McCarthy – Walker-Peters, J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Armstrong, Diallo, Ward-Prowse (C), Smallbone – Walcott, Adams.
Náhradníci: Forster – Chauke, S. Long, N'Lundulu, Valery, Vokins, Ferry, Tchaptchet, Watts.
Vzájemné zápasy

11.01.2020 Leicester – Southampton 1:2
25.10.2019 Southampton – Leicester 0:9
12.01.2019 Leicester – Southampton 1:2
27.11.2018 Leicester – Southampton 1:0 pen.
25.08.2018 Southampton – Leicester 1:2
Leicester City

Lišky v dosavadním průběhu sezóny pětkrát prohrály, ale i tak zůstávají ve hře o fantastické umístění. Se ziskem dvaatřiceti bodů jsou na čtvrté pozici, přičemž ztrácí jediný bod na druhý Liverpool. Manko na vedoucí Manchester United je čtyřbodové, zatímco náskok na sedmý Southampton je tříbodový. S rokem 2020 se Leicester rozloučil remízami s Manchesterem Untied a Crystal Palace. První lednový duel na hřišti Newcastlu skončil vítězstvím 2:1. Klubovou tabulku střelců tradičně vede Jamie Vardy, jenž má na kontě jedenáct výher a pět asistencí. Jediným mužem na marodce je belgický záložník Dennis Praet.
Southampton FC

Saints se dali v první třetině sezóny označit za největší překvapení, protože se dlouho drželi u špice dvacetičlenného pelotonu. V závěru kalendářního roku však Southampton prohrál 0:1 s Manchesterem City a v duelech s Arsenalem, Fulhamem a West Hamem bral vždy pouze po bodu za remízu. Čtvrtého ledna si svěřenci Ralpha Hasenhüttla náladu zase zlepšili, když na svém hřišti porazili 1:0 Liverpool a uhájili si své sedmé místo, z něhož ztrácí jen tři body na třetí Manchester City. Nejlepším střelcem týmu je se sedmi góly Danny Ings, který nebude moci naskočit kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu devatenáctého kola anglické Premier League. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Leicesterem a Southamptonem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.