Premier League - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Southampton - 8. května 2021   21:15

Liverpool
31' Mané (M. Salah) • 90' Th. Alcântara (Firmino)
2:0
(1:0)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, N. Phillips, R. Williams, Robertson – Th. Alcântara, Fabinho, Wijnaldum (C) – M. Salah (87. Oxlade-Chamberlain), Diogo Jota (79. Firmino), Mané (90+3. Jones).
Adrián – Firmino, Jones, Oxlade-Chamberlain, Shaqiri, Tsimikas, N. Williams, Koumetio, Woodburn.
Friend – Beck, Holmes
Anfield Road, Liverpool
Southampton
Forster – Walker-Peters, Bednarek, Vestergaard, J. Stephens – Walcott (66. Diallo), Ward-Prowse (C), Armstrong, Tella (66. Obafemi) – Adams (79. Djenepo), Redmond.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Livepool v rámci 35. kola anglické Premier League potvrdil roli favorita a na domácím stadiónu porazil Southampton 2:0.

Důležitý první gól vstřelili The Reds ve 31. minutě, kdy se po centru Salaha trefil Sadio Mané. Svěřenci kouče Kloppa byli i nadále aktivnějším týmem, ale dlouho se jim nedařilo přidat pojistku. Až v poslední minutě základní hrací doby se o slovo přihlásil Thiago Alcântara, jenž svým prvním gólem v anglické lize stvrdil vítězství obhájce titulu.

Kloppovu družinu čeká v boji o Ligu mistrů těžká práce. Na čtvrtý Leicester po dnešku ztrácí šest bodů, má ale jeden zápas k dobru. Šance existuje, avšak Liverpool nesmí ve zbývajících kolech zaváhat a navíc spoléhat na zaváhání nejen Leicesteru, ale i pátého West Hamu.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:6.
90+5'
90+4'
Ještě jednou domácí zapojili do hry čárového rozhodčího. Ten odhalil ofsajdové postavení Roberta Firmina a i v tomto případě měl pravdu.
90+3'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Curtis Jones.
90+2'
Zápas se pouze dohrává. Southampton statečně bojoval, ale po druhém gólu Svatí moc dobře ví, že dnes z Anfield Roadu odjedou s prázdnou.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
90'
Liverpool právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. Firmino přihrál na střed THIAGU ALCÂNTAROVI, který si navedl míč na hranici šestnáctky, odkud vyslal nechytatelnou střelu do pravého dolního rohu. Španěl vstřelil svůj první gól v Premier League.
89'
Alex Oxlade-Chamberlain zabojoval a stihl balón před Redmondem. Zkusil mu udělat kličku do lajny, jenže si míč posunul více než by bylo zdrávo, skončil s ním mimo hru.
88'
Akci The Reds zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. V ofsajdu se nechal nachytat Roberto Firmino, past na něj sklapla včas.
87'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
86'
Z pravé strany dostal prostor k centru Stuart Armstrong. Volil střílený balón na hranici penalty, Rhys Williams nataženou pravačkou odvrátil nebezpečí před Obafemim.
85'
Tlak Southamptonu graduje. Nathan Redmond vymyslel zajímavou příležitost, ale selhal v konečné fázi, když poslal nahrávku Ward-Prowseovi za paty.
84'
Pod tlakem Djenepa si Rhys Williams pomohl malou domů brankáři. Alisson tentokráte neváhal a dlouhým odkopem poslal míč do bezpečí.
83'
V souboji jeden na jednoho uspěl bránící Trent Alexander-Arnold. Počkal na to, co Moussa Djenepo vymyslí, ve finále akce ho odstavil tělem.
82'
Sadio Mané dostal balón do brány, ale ani se neradoval, protože si sám byl moc dobře vědom ofsajdového postavení. Konzultace s VAR nebyla nutná, celou situaci dobře vyhodnotil i pomezní.
81'
Do otevřené obrany vystartoval Mohamed Salah. Kličku po lajně Jack Stephens očekával a vložil před konkurenta těla, vzápětí po lajně odkopl míč na útočnou polovinu.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Liverpool drží těsné jednobrankové vedení, ale Southampton bojuje a touží vybojovat alespoň jeden bod za remízu.
79'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Che Adams, přichází Moussa Djenepo.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Roberto Firmino.
78'
Che Adams vystihl mizernou rozehrávku Alissona, ale zachoval se příliš zbrkle. Místo lobu sáhl k zakončení po zemi, to brazilský gólman dokázal zpacifikovat.
77'
Velkou rychlost vyvinul během pár metrů Michael Obafemi a Nathaniel Phillips může děkovat Alissonovi, že skvěle přečetl hru a byl u míče první. Stoper totiž soka vůbec nezachytil.
76'
Nedorozumění mezi Ward-Prowsem a Diallem mohl trestat Mohamed Salah. Egypťan zkusil štěstí na vlastní pěst, v souboji proti Bednarekovi ovšem neuspěl.
75'
Nechybělo moc, aby Nathan Redmond vystihl laxní rozehrávku Wijnalduma středem. Nathaniel Phillips byl v rychlostním souboji tím úspěšnějším.
74'
Aut rozehrál Andrew Robertson na Fabinha, ten mu okamžitě narazil zpět. Následovalo dlouhé přenesení hry na Alexandera-Arnolda, který si poradil se zpracováním.
73'
Pozdě se vracející bek Trent Alexander-Arnold nedosáhl na centr Armstronga z levé strany. Na hranici velkého vápna se do míče opřel Ibrahima Diallo, ránu z první vytěsnil gólman nad horní tyč.
72'
Polský zadák Bednarek podcenil rychlost Maného. Nechal se jím předskočit a může protihráči děkovat, že poslal centr mimo dosah Dioga Joty.
71'
Jack Stephens mimo dění hry postrčil Jotu, nicméně nebylo to takovým způsobem, že by se k tomu musel arbitr Kevin Friend vracet skrze VAR.
70'
Vědět o sobě dala i druhá čerstvá tvář Svatých, a sice Ibrahima Diallo. Po jeho chybě Mané uvolnil v šestnáctce Salaha, střelu směřující k levé tyči zblokoval obětavým zákrokem Walker-Peters.
69'
Nové příchozí Michael Obafemi zabral a ještě dostihl míč těsně před Alissonem. Míč však nedokázal píchnout takovým způsobem, aby jej umístil za záda gólmana.
68'
Se Salahem skvěl vystoupil Jannik Vestergaard. Dánský stoper soupeři nedovolil průnik do pokutového území, ve skluzu si počínal čistým způsobem.
67'
Skotský reprezentant Andrew Robertson vyslal příliš nízký oblouček na Mohameda Salaha. Jack Stephens situaci pohlídal, hlavou posunul míč k Adamsovi.
66'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Nathan Tella, přichází Michael Obafemi.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Ibrahima Diallo.
65'
Domácí strážce svatyně Alisson vyběhl podpořit kombinaci spoluhráčů daleko za šestnáctku. Dostal nahrávku od Phillipse a zapojil do hry druhého stopera Williamse.
64'
Posledního obránce měl před sebou Nathan Tella. Phillipsovi zkusil udělat kličku po pravé straně, což nebylo šťastné řešení, stoper soupeři míc vypíchl.
63'
Alcantara zapojil do hry ofenzivu často podporujícího Alexandera-Arnolda. Jeho polovysoký centr odpálil do bezpečí Kyle Walker-Peters.
62'
Fabinho viděl rozběhnutého Maného, ale adresoval mu příliš dlouhou nahrávku. Střelec dosud jediného gólu zabral, přesto míč nestihl na hrací ploše.
61'
První žlutou kartu střetnutí obdržel Nathan Redmond. Hostující útočník na středu hřiště zatáhl Fabinha za dres bez viditelné snahy hrát míč.
60'
Hodina střetnutí je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Liverpool drží těsné jednobrankové vedení. Úřadující mistr nutně potřebuje tři body, pokud se chce udržet v boji o Ligu mistrů.
59'
Fotbalisté v červených dresech kontrolují hru. Kombinaci přesunuli na útočnou polovinu, cesta do vnitra šestnáctky jim zatím zůstává uzavřená.
58'
James Ward-Prowse ve své kariéře vyslal už mnohem lepší centr. Balón v tomto případě poslal přímo do rukavic Alissona, jenž nezaváhal.
57'
Zajímavou standardní situaci vybojoval pro Southampton Nathan Redmond. Po lajně si dokázal píchnout balón, pak mu přišlápl levou nohu Wijnaldum.
56'
Senegalský reprezentant Sadio Mané nastartoval motory po levé lajně. Utekl osobnímu strážci v podobě Stephense, za nějž odvedl práci Dán Vestergaard.
55'
Do defenzivy zabojoval Andrew Robertson. Rychlostně předčil Che Adamse, jehož odstavil od balónu čistým způsobem, tělem.
54'
Kyle Walker-Peters naznačil přihrávku po lajně, ale nakonec zvolil pas středem, protože Nathan Redmond se mu nenabídl. Zapojil tedy do hry Ward-Prowse.
53'
Za obranu nabíhal Mohamed Salah, toho ovšem výborně zakřižoval Jack Stephens. Bek si dal před protihráče tělo a na svou osobu posléze vybojoval nedovolený zákrok.
52'
Úvod druhé půle patří Liverpoolu. Ten alespoň na malý okamžik přenesl hru na obrannou polovinu, pod tlakem hrající Alcantara zvolil nahrávku na jistotu Phillipsovi.
51'
The Reds nakonec zaútočili po pravé straně. Trent Alexander-Arnold hledal na malém vápně kapitána Wijnalduma, toho ovšem přeskočil Vestergaard.
50'
Nohama si zahrál i druhý gólman Alisson. Obdržel malou domů od stopera Williamse, načež po levé straně zapojil do hry beka Robertsona.
49'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Sadio Mané dal Jotovi příliš dlouhou nahrávku, u balónu byl jako první gólman Forster.
48'
Fabinho roztáhl hru do šířky na Mohameda Salaha. Egyptský křídelník zkusil štěstí proti Walkeru-Petersovi, ale o balón přišel.
47'
Ani jeden z týmů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:17.
První poločas zápasu mezi Liverpoolem a Southamptonem rozhodně nenudil. Padl jediný gól, avšak šancí bylo výrazně více. Jediným úspěšným střelcem první půle se stal Sadio Mané, jenž ve 31. minutě skóroval hlavou po centru Salaha. Blízko k zapsání mezi střelce měl i Wijnaldum, ale jeho hlavička skončila na břevně, Salah zase nejprve ztroskotal na Forsterovi, o pár minut později zase v gólovce trefil obránce. Příležitosti ovšem měli i hosté, tu největší ve 30. minutě. Před branku dostal nahrávku Adams, ale na Alissona nevyzrál, brazilský gólman následně pokryl i pokus Redmonda.
45+2'
45+1'
Stuart Armstrong se přimotal do přehuštěného prostoru, z nějž nenašel úniku. V obležení Phillipse a Robertsona přišel o balón.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Gól do šatny visel ve vzduchu! Nathan Tella si naskočil na centr zleva, ale hlavičku umístil do středu brány, tedy přímo do rukou Alissona.
43'
James Ward-Prowse kroutil centr z přímého kopu na zadní tyč. Skvěle odcouval Rhys Williams, jenž před Bednarekem odhlavičkoval balón ven z velkého vápna.
42'
Výbornou práci odvedl Theo Walcott. Zkušený Angličan v obležení tří protihráčů doběhl až do blízkosti rohového praporku, kde jej Mané poslal k zemi za cenu faulu.
41'
Do hry musel i druhý liverpoolský stoper Nathaniel Phillips. Výborně vystoupil proti Redmondovi, jemuž v hlavičkovém souboji nedal žádnou šanci.
40'
Dlouhý pas Robertsona vystihl Jack Stephens. Po výborném zpracování rozvinul hru na Adamse, ten v souboji jeden na jednoho neuspěl proti Wiliamsovi.
39'
Theo Walcott nadýchaným obloučkem přenesl hru na levou stranu šestnáctky, kde číhal Nathan Redmond. Střelu o zem umístil o kus vedle pravé části brankové konstrukce.
38'
O žlutou kartu si řekl Fabinho. Arbitr Friend byl k brazilskému středopolaři shovívavý, za zákrok na Tellu se spokojil s ústí domluvou.
37'
Dán Jannik Vestergaard v posledních vteřinách funguje jako obranná zeď. Podruhé v krátkém časovém sledu zapsal úspěšný blok, zatavil dělovku Alcantary.
36'
Mohamed Salah nevyužil ani druhou velkou příležitost v utkání. Sám před gólmanem šel do kličky, která mu vyšla, ale posléze déle podržel balón, protože na brankovou čáru sběhli bránit hned tři protihráči. Egypťan nakonec trefil Vestergaarda.
35'
Přenesení hry v podání Nathana Redmonda mělo oči. James Ward-Prowse si zpracoval balón na prsa, načež kulatý nesmysl odkopl do autu Fabinho.
34'
Brazilský střední záložník Thiago Alcântara přecenil rychlostní schopnosti Alexandera-Arnolda. Balón poslal příliš před něj, pravý obránce jej zachytil až mimo hrací plochu.
33'
Těžký direkt pro Southampton, který zatím nehraje vůbec špatně, ale nyní musí dohánět manko. V jeho silách to ale určitě je a času zbývá dostatek.
31'
Nedáš – dostaneš! Kloppova družina rozjela rychlý útok na opačnou stranu a výsledkem je vedoucí gól. Na centr Salaha si naskočil přes Walkera-Peterse senegalský reprezentant SADIO MANÉ, jenž z bezprostřední blízkosti poslal míč do sítě.
30'
V krátkém časovém sledu musel předvést Alisson dva těžké zákroky! Nejprve skvěle zmenšil střelecký úhel Adamsovi, posléze si poradil i s pokusem Walcotta.
29'
Dobrou práci odvedl Nathan Tella, jenž středem uvolnil svého jmenovce Remonda. Jeho projektil vyslaný zpoza šestnáctky zamířil těsně nad.
28'
Utkání začíná nabírat na obrátkách. Fotbalisté v červených dresech mají v posledních minutách výrazně navrch, ale hosté i s trochou štěstí nadále drží čisté konto.
27'
Další příležitost Liverpoolu! Na centr z pravé strany naskočil kapitán Georginio Wijnaldum, který Forstera překonal, avšak brankáře zachránila horní tyč.
26'
Hlavní roli opět sehrál Fraser Forster. Strážce svatyně Southamptonu vystartoval proti centru Salaha a kulatý nesmysl odpálil pravou rukou mimo nebezpečí.
25'
Povedenou akci Maneho měl za cíl dovést do gólového konce Diogo Jota. Balón si hodil mezi dva protihráče, načež udělal Vestergaardovi kličku na pravou stranu, ale na brankáře nevyzrál!
24'
V akci znovu Redmond, jenž na středu našel Nathana Tellu. Ten měl před sebou posledního spoluhráč v podobě Williamse, přes nějž neprošel.
23'
Brejk podnikl levou stranu Nathan Redmond. S balónem si sběhl na hranici pokutového území, pod velkým úhlem zakroutil balón vedle vzdálenější tyče.
22'
Z pravé strany centroval ofenzivně laděný bek Trent Alexander-Arnold. Našel ovšem pouze rukavice vyběhnuvšího brankáře, Jota přiběhl do vápna pozdě.
21'
Akce úřadujícího mistra ligy pokračovala rohovým kopem. Centr dostal ideálně na hlavu Nathaniel Phillips, po jehož pokusu míč prosvištěl těsně vedle levé tyče.
20'
Blízko vedoucímu gólu byl Mohamed Salah. Po nedůrazu v hostující obraně dostal nahrávku od Maneho, z pravé strany ale na Forstera nevyzrál.
19'
Únik vedl levou lajnou Sadio Mané. Centr mu ovšem nevyšel podle představ, místo Salaha našel jenom rukavice Frasera Forstera.
18'
V krátkém časovém sledu kopal Ward-Prowse další roh. Balón kroutil do brány, čímž Alissona nezaskočil, Brazilec kulatý nesmysl s přehledem vyboxoval.
17'
Středopolař James Ward-Prowse tentokráte centroval na přední tyč. Hledal Jana Bednareka, jehož udržel na uzdě pozorný Nathaniel Phillips.
16'
Svatí mají další příležitost zahrozit v rohového kopu. Pod tlakem si výborně počínal Stuart Armstrong, jenž nastřelil Alcantaru.
15'
Fabinho využil svých fyzických proporcí, když si pokryl míč před Nathanem Redmondem. Ten se provinil faulem, soka podrazil.
14'
Defenzivní povinnosti si polský zadák Jan Bednarek splnil na jedničku. Udržel rychlost se Salahem a centr na něj odvrátil do zámezí.
13'
The Reds zapojili do hry nohama i gólmana Alissona. Brazilský reprezentant zachoval chladnou hlavu a obloučkem poslal míč do lajny na Williamse.
12'
Hlavní rozhodčí Kevin Friend odpískal volný přímý kop ve prospěch Southamptonu. Těsně za polovinou hřiště Bednareka nedovoleným způsobem poslal k zemi Wijnaldum.
11'
První větší příležitost měl Sadio Mané. Senegalec si zpracoval nahrávku od Salaha a skákavý balón napálil z hranice šestnáctky vysoko nad bránu.
10'
Dánský stoper Jannik Vestergaard zkusil vyslat za obranu Che Adamse. Ten s podobným řešením spoluhráče nepočítal, za balónem se vůbec nerozběhl.
9'
Kyle Walker-Peters roztáhl hru do šířky na Thea Walcotta. Jemný oblouček do vnitra pokutového území pohlídal Fabinho, balón poslal pryč z šestnáctky.
8'
Southampton s míčem na kopačkách doputoval na útočnou polovinu. Průnik levou lajnou zkusil Nathan Redmond, ve skluz ale skvěle zasáhl Rhys Williams.
7'
Odvážná kombinace Svatých pokračovala. A Sadio Mané vystihl pas Stephense, měl jedinou smůlu, že si míč pokopl až moc před sebe.
6'
Hosté zariskovali a od vlastní brány rozehrávali po zemi. Jack Stephens nahrával Vestergaardovi na poslední chvíli, pas málem vystihl presující Salah.
5'
Na polovinu hřiště vytáhl hru stoper Nathaniel Phillips. Ztracený souboj proti Walcottovi hasil zákrokem a může být rád, že vyvázl bez žluté karty.
4'
Tradiční exekutor James Ward-Prowse centroval na malé vápno, kde si naskakoval Jannik Vestergaard. K hlavičce se však nedostal, ještě výše vyšplhal Fabinho.
3'
Velkou rychlost nabral po pravé lajně Kyle Walker-Peters. Centroval přes Andrewa Robertsona, jehož nastřelil a vybojoval rohový kop.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červených dresech. Fotbalisté hostujícího Southamptonu pro dnešní střetnutí oblékli bílé dresy.
1'

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, N. Phillips, R. Williams, Robertson – Th. Alcântara, Fabinho, Wijnaldum (C) – M. Salah, Diogo Jota, Mané.
Náhradníci: Adrián – Firmino, Jones, Oxlade-Chamberlain, Shaqiri, Tsimikas, N. Williams, Koumetio.

Southampton FC: Forster – Walker-Peters, Bednarek, Vestergaard, J. Stephens – Walcott, Ward-Prowse (C), Armstrong, Tella – Adams, Redmond.
Náhradníci: A. McCarthy – Diallo, Djenepo, Ferry, Jankewitz, N'Lundulu, Obafemi, Ramsay, Salisu.

Rozhodčí: Friend – Beck, Holmes.
Southampton FC

Fotbalisté Southamptonu okupují čtyři kola před koncem patnácté místo. Záchranu sice ještě jistou nemají, ale jsou jí hodně blízko. Na osmnáctý Fulham disponují desetibodovým náskokem, k jistotě tak stačí uhrát už jen tři body. Svatí čekají na ligové vítězství tři utkání, po porážce s West Bromem (0:3) a Tottenhamem (1:2), minulý týden i v deseti vybojovali remízu 1:1 s Leicesterem. Gólovou produktivitu celku vede Danny Ings s jedenácti trefami.
Liverpool FC

Obhájce titulu bude muset ještě hodně zabojovat, pokud se chce kvalifikovat do příštího ročníku Ligy mistrů. Aktuálně se Liverpool nachází na sedmém místě tabulky, přičemž má na čtvrtou Chelsea ztrátu sedmi bodů, ale jeden zápas k dobru. Svěřenci trenéra Kloppa drží pětizápasovou ligovou šňůru bez porážky. V posledních dvou střetnutích ovšem ztratili čtyři body, když remizovali shodně 1:1 s Leedsem i Newcastlem. Nejlepším střelcem týmu je Mohamed Salah s devětadvaceti góly.
Všem fanynkám a fanouškům přeju krásný sobotní večer! Vítám vás při sledování 35. kola anglické Premier League, u zápasu mezi Liverpoolem a Southamptonem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.