Premier League - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Tottenham - 16. prosince 2020   21:00

Liverpool
26' M. Salah  • 90' Firmino (Robertson)
2:1
(1:1)
Tottenham
33' Son Heung-min  (Lo Celso)
Liverpool
Kelleher – Phillips, N. Williams, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Minamino, Origi.
Taylor – Beswick, Nunn
Anfield Road, Liverpool
Tottenham
Lloris – Aurier, Alderweireld, Dier, B. Davies – Moussa Sissoko, P.-E. Höjbjerg – Bergwijn (76. Reguilón), Lo Celso (58. Lucas Moura), Son Heung-min (87. Alli) – Kane.
Hart – Reguilón, Rodon, Winks, Alli, Ndombèlé, Lucas Moura.

Z mé strany je to vše. Díky za pozornost a zase někdy u Premier League na počtěnou.
Je hotovo! Liverpool ve vyrovnaném utkání poráží Tottenham díky pozdní brance Roberta Firmina a má na čele Premier League tříbodový náskok před svým dnešním soupeřem. Utkání to bylo opravdu vyrovnané a skóre šťastně otevřel Mohamed Salah. Son Heung-min ovšem do poločasu stihl ještě srovnat.

Tottenham se mohl dostat do vedení ve druhém poločase hned několikrát. Kane i Bergwijn měli velice nadějné šance, ale v síti nic neskončilo. Vítězí tak Liverpool, který byl aktivnějším celkem v útoku i na míči.

Držení míče: 76 % : 24 %.
Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 1:6. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:9.
90+4'
90+3'
Lucas Moura rozehrával ještě jeden rohový kop na první tyčku, ale tam jako první byli bránící hráči Reds, kteří míč odehráli do bezpečí. Liverpool je blízko.
90+2'
Branku ještě museli potvrzovat rozhodčí přes VAR, ale vše platí. Hraje se druhá nastavená minuta z celkových tří a u míče na útočné polovině jsou hráči Tottenhamu.
90'
Liverpool právě vstřelil branku!
Tak tohle opravdu zabolí! ROBERTO FIRMINO si naskočil na centrovaný míč a hlavičkou jej pohodlně uklidil do branky, čímž se prosadil potřetí v této sezóně!
89'
Eric Dier sice překopl zeď, ale jeho technické zakončení nenadělalo Alissonovi nejmenší potíže. Pokračuje se rychlou rozehrávkou brazilského brankáře.
88'
Dele Alli se hned zapojil do útoku a vybojoval faul na svoji osobu, Fabinho fauloval hned dvakrát po sobě. Hodně velká šance pro Spurs na vítězství v utkání.
87'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Son Heung-min, přichází Dele Alli.
86'
Na Kanea hned mířil dlouhý nakopnutý míč z obrany, ale bránící hráči Liverpoolu si tuto situaci pohlídali a míč před anglickým kanonýrem odkopli.
85'
Přímý kop nic nenabídl, Harry Kane se ale svíjí na zemi s bolestivou grimasou na hlavě. Nejspíše ale bude v pořádku, na hřiště se již chystá Alli.
84'
Aurier dnes hodně visí na Maném, kterého nyní poslal u levé lajny na zem lehce wrestlerským způsobem. Liverpool má k dispozici standardní situaci.
84'
Mané následně nadvakrát přihrával před branku z levé strany, ale ani jednou se míč neujal a nakonec se píská odkop od branky Tottenhamu.
83'
Mané odcentroval na druhou stranu vápna, kde zakončoval Curtis Jones. Ani on ovšem nezlomil nerozhodný stav a jeho rána skončila na obranném valu.
81'
Po špatné rozehrávce v obraně se Liverpool dostal k autu a pokračuje se vhazováním. Jdeme do poslední desetiminutovky, domácí stále ještě ani jednou nestřídali.
80'
Hosté mají opravdu velkou smůlu v zakončení. Harry Kane se dostal před vápnem k technické střele na zadní tyčku, ale branka Alissona byla opět dobře postavena. Chyběly milimetry.
79'
Další míč hledal Salaha stojícího ve vápně. Balon byl ovšem moc rychlý a skákavý, toto bylo velice těžké zpracovat.
78'
Neúnavný Mohamed Salah se snažil něco vymyslet na pravé straně, ale nakonec se právě od něj dostal miíč do zámezí. Pokračuje se tedy odkopem od branky Llorise.
76'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Sergio Reguilón.
76'
Roh nevyšel a v dalším pokračování přišel také útočný faul od velmi aktivního Jonese. Ještě před rozehrávkou ale připravil José Mourinho druhé střídání.
75'
Aktivita Liverpoolu se stupňuje. Trent Alexander-Arnold nyní přihrával po zemi do vápna, ale Pierre-Emile Höjbjerg jeho pokus zablokoval a uvidíme rohový kop.
73'
Jones nyní dobrou přihrávkou dostal do zakončení Maného, který se ale nadále trápí! Domácí kanonýr zakončoval z levé strany vápna do vzdálenější šibenice, ale branku nakonec ani netrefil i vinou teče.
72'
Další menší útočný faul od domácího celku, postaral se o něj Mané, který poslal k zemi Auriera. Oba hráči si ovšem celou dobu šli do těla.
71'
Andrew Robertson nyní zastavoval únik Moury skluzem zezadu a dost se nyní divím, že za zákrok bez míče nepřišla minimálně žlutá karta.
70'
Liverpool se prokombinoval opět do vápna, kde v těžké situaci zakončoval levačkou Firmino. Vše bylo ovšem za běhu a střelecký pokus skončil na bránících hráčích.
69'
Son rozjížděl rychlou akci do otevřené obrany, ale Kane nezpracoval jednoduchý míč. Do protiakce se rázem dostal Salah, ale jeho zakončení z pravé strany nebylo nebezpečné.
67'
Sadio Mané prošel podél levé lajny, kde si nejspíše pomohl faulem Robertson. Následně nicméně přišla přihrávka na Firmina, jehož tečovaná rána skončila v rukavicích Llorise.
66'
Tottenham je ve druhém poločase mnohem lepší než v první polovině. Dokonce se mu povedlo již pětkrát zakončit, v první části přišla pouze jedna střela.
64'
Pokračovalo se rohovým kopem, na který si naskočil v luxusní pozici Harry Kane. Ten ale svoji hlavičkou nasměroval do země, balon se následně odrazil nad branku.
63'
Co chybělo! Son parádně hlavou prodloužil míč a Bergwijn šel sám na brankáře Alissona. Toho technickou střelou obstřelil, ale jeho míč skončil jen na tyčce!
61'
Opět se přes obranu chtěl dostat Mané, ale i tentokráte byl zastaven dobrou obranou Tottenhamu. Poslední minutky nabízejí ovšem spíše takovou hluchou chvilku.
60'
Mohamed Salah nyní hledal centrovaným míčem do vápna Maného, ale tomu se dnes opravdu nedaří a do zakončení se téměř nemůže dostat. A když už ano, není to ono.
59'
Sadio Mané na levé straně dostával přihrávku a dostal se přes padajicího Auriera. Sudí tento zákrok museli prostě odpískat, ruce tam ze strany afrického fotbalisty byly.
58'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Lucas Moura.
57'
Po dlouhé době se musel namáhat Lloris v hostující brance. Salah poslal takovou technickou střelu těsně nad zemí, kterou brankář Spurs vyrazil na rohový kop.
55'
Z levé strany centroval do pokutového území Robertson, kterému se ale naivním pokusem nepovedlo nikoho najít. Obrana si pak musela dávat pozor na protiakci Sona.
54'
Pierre-Emile Höjbjerg nyní na středu hřiště dlouho držel Firmina, kterého nechtěl pustit do zakončení. Také on vidí žlutou kartu a střední řada Spurs si musí dávat pozor.
53'
Eric Dier odhlavičkoval míč letící do vápna jeho celku, Hugo Lloris padající balon musel ještě jistit. Uvidíme tedy další rohový kop, tentokráte od Alexandera-Arnolda.
52'
Wow, do druhého poločasu nastoupil jiný Tottenham. Harry Kane se tentokráte dostal před vápnem ke střeleckému pokusu, který ale skončil těsně nad brankou.
51'
Na druhé straně zachybovala obrana a Harry Kane se pokoušel z dálky trefit odkrytou branku. Alisson se vracel a na poslední chvíli vytáhl míč, jenž už padal do branky!
50'
Poprvé ve druhém poločasu v útoku také Liverpool. Curtis Jones dostal míč do vápna, kde si udělal místo a technicky zakončoval. Bránící hráči ovšem míč zablokovali.
49'
Obrana Liverpoolu nyní dosti zariskovala v obraně, ale nakonec pro domácí vše dobře dopadlo a pokračovat se bude vhazováním právě The Reds.
48'
Lo Celso šel nyní možná dosti nešikovně a zbytečně po Robertsonovi a po skluzu na skotského krajního beka vidí žlutou kartu. Vůbec první v utkání.
47'
Tottenham naskočil do druhého poločasu ovšem docela dost aktivně a nyní vidíme jejich další kombinační hru na útočné polovině.
46'
Hodně rychle se mohli hosté dostat do jednobrankového vedení! Steven Bergwijn se prokličkoval po levé straně do vápna a nártem zakončoval ke vzdálenější tyčce, kterou ale těsně minul!
46'
Je za námi první poločas, který herně patřil naprosto jasně domácímu celku, který se dočkal velice šťastné branky Mohameda Salaha. Spurs se povedlo vyrovnat pár minutek na to, kdy Son Heung-min využil jediné šance a okénka v obraně Reds a jako pravý zabiják srovnal.

Druhý poločas nám jistojistě nabídne podobnou luxusní podívanou, pokračovat se bude někdy po 22:04.
45+2'
45+1'
V jediné nastavené minutě se na pravé straně prali o míč Wijnaldum a Sissoko. Nakonec bylo vše posouzeno jako faul domácího hráče, což se nelíbílo hlavně Jürgenu Kloppovi.
45'
Harry Kane se pokoušel dostat do lepší pozice na pravé straně, ale proti němu stála hned pětice bránících hráčů, přes které se tento útočník prostě neměl šanci dostat.
44'
Mohamed Salah je opravdu všude. Nyní egyptský střelec nečekal ve vápně, ale na pozici záložníka rozdával přihrávky na spoluhráče. Nakonec ale nikoho nenašel a pokračuje se po faulu odkopem od branky Llorise.
43'
Bergwijn dostával míč do útoku, ale nezpracoval si jej ideálně. Ten se dostal před něj a Jones se vracel. Oba hráči šli do míče nejspíše stejně, ale nakonec je pískán faul nizozemskému rychlíkovi.
42'
Mohamed Salah je neuvěřitelný dříč. Nyní se vrátil pro míč jako poslední hráč na polovině hřiště, kde o balon obral Harryho Kanea. Tento hráč opravdu chce...
41'
Mané se pak dostal v šestnáctce do další střelecké pozice, ale ani tato spíše propagační rána po zemi do středu branky neohrozila. Llorise toto chytá naprosto klidně.
40'
Rodil se další skvělý protiútok Spurs, kdy Lo Celso posílal další výborný míč. Bergwijn ale míč dostal na patu a bohužel bylo po slibně se rozvíjející se akci.
39'
První poločas se blíží do svého finále a my jsme opět na začátku utkání. Oba celky se jednou prosadily a daly utkání nějakou tvář. Aktivněji hraje nadále domácí Liverpool.
38'
Do útoku šli domácí po levé straně, ale k zakončení nedošlo. Tým německého temperamentního kouče ovšem pokračuje v aktivní kombinace před brankou Llorise.
37'
Lo Celso v nacvičeném signálu hledal na první tyčce nabíhajícího Diera, ale ten na dlouhý míč nakonec nedosáhl a do zakončení hlavičkou se ani nedostal.
36'
Son následně opět utekl po levé straně, ale tentokráte jeho snahu ukončil faul Hendersona. Uvidíme tedy standardní situaci z levé strany.
35'
Roberto Firmino nyní zakončoval ve vápně po zemi ke vzdálenější tyčce, ale Lloris si s jeho ránou poradil dalším parádním zákrokem. Hned to mohlo být opět jinak!
33'
Tottenham právě vstřelil branku!
Hodně rychle a z ničeho nic je srovnáno! Lo Celso skvěle vybojoval míč a parádní přihrávkou našel nabíhajícího SONA HEUNGA-MINA. Ten šel sám na branku a na první tyčku se nezmýlil.
32'
Trent Alexander-Arnold naprosto luxusně nyní prohodil míč mezi nohy napadajícího hráče, čímž potěšil všechny na Anfield Road. Domácí se dostávají do další nebezpečné kombinace před brankou.
30'
Dominance jednoho týmu se v tomto utkání dost možná ani nečekala. Liverpool nicméně nadále pokračuje v aktivní hře a Spurs se nemohou dostat ani za polovinu hřiště.
29'
Potřetí v utkání musel zasahovat po střele ve vápně Hugo Lloris. Míč si navedl na levačkou Jones, jehož rána po zemi ale nebyla extrémně nebezpečná.
28'
Najednou musí zamakat právě hosté, kteří během utkání zatím tahají za kratší konec a Reds si víceménně branku zasloužili za svou velice aktivní hru.
26'
Tak tohle je neuvěřitelná smůla pro hostující celek! MOHAMED SALAH se ve vápně dostal ke střele levačkou, míč byl sice zablokován ale od nohy Diera se odrazil do vzduchu a přeletěl překvapeného Llorise.
26'
Pierre-Emile Höjbjerg pokračuje ve tvrdé hře, která dělá problémy domácímu celku. Wijnaldum byl tentokráte zezadu poslán k zemi a pokračuje se tak rozehrávkou Reds.
25'
Další akci zastavila obrana Spurs, která zablokovala centrovaný míč z pravé strany z nohy Hendersona. Následně šli Spurs po delší době do nějakého útoku.
24'
Liverpool je nadále aktivnějším týmem s kombinací kousek před vápnem. K nebezpečnému střeleckému zakončení ale stále nedochází.
22'
Domácí kombinovali před vápnem, ale jejich akce byla nakonec ukončena střelou Salaha před vápnem. Ten sice trefil Höjbjerga, ale jen do loktu u těla, z tohohle standardka být snad ani nemohla.
21'
Andrew Robertson je opravdu výborný. Na levé straně se neuvěřitelně dostal přes bránící hráče a Salahovi připravil míč do jasné gólovky, ale domácí kanonýr střílel levačkou po zemi jen do středu branky!
20'
Sadio Mané převzal míč na pravé straně blízko lajny, kde chtěl nohami lehce zakouzlit, ale to se mu stalo osudným. Míč se odkutálel za lajnu a pokračovat se bude autem Spurs.
19'
Tottenham šel na druhé straně do rychlé protiakce a vybojoval rohový kop z pravé strany. Ve vápně se ale nikdo v bílém neprosadil a Liverpoolu byl následně přisouzen míč.
18'
Fabinho poslal téměř z poloviny hřiště centrovaný míč do vápna, kde byl Mohamed Salah. Egyptský hráč se ale neobtočil kolem obránce ideálně, a tak ke střele nakonec nedošlo.
17'
Na první pohled vidíme, že sledujeme utkání nejvyšší kvality. Oba celky teď celkem zariskovaly v situacích, ale první doteky a přihrávky z první všechno vyřešily. Radost pohledět.
15'
Po rychlé kombinaci na malém prostoru se nakonec píská ofsajd, ve kterém se na levé straně vápna objevil Sadio Mané. Hra tak bude pokračovat odkopem od branky francouzského brankáře.
14'
V souboji pětek byl zezadu lehce nakopnut do kotníku Wijnaldum, který to ovšem ustál a sudí nechal zákrok Höjbjerga být. Liverpool se totiž dostával do útočné fáze, zatím se přerušuje opravdu svátečně.
13'
The Reds začínají být aktivnějším celkem, ale Tottenham je až na poslední standardní situaci nepouští vůbec do ničeho. Domácí si ovšem musí dávat pozor i na zadní vrátka, neboť protiútoky Spurs mohou být opravdu nebezpečné.
11'
Andrew Robertson našel parádním centrem z levé strany během standardní situace volného Firmina, který nepříliš důraznou, ale zato velice přesnou hlavičkou zakončoval ke vzdálenější tyčce. Hugo Lloris si ale připsal tygřím skokem první zákrok večera!
10'
Harry Kane si opravdu výborně zpracoval míč nakopnutý na útočnou polovinu, kde by to bylo dva na dva. K anglickému kanonýrovi ovšem hned přispěchal protihráč, který mu míč odebral.
8'
Alisson byl nyní dostán pod tlak, a tak musela brazilská jednička domácího celku odehrát míč pouze do autu. Pokračovat se tak bude vhazováním Spurs na levé straně.
7'
První míč do vápna vymyslel na pravé lajně netradičně Sadio Mané. Ten měl ve vápně ovšem pouze jednoho spoluhráče a ten se k přetaženému centru nakonec nedostal.
6'
Liverpoolští kombinují kolem poloviny hřiště, ale jejich kombinační hra zatím k ničemu nevede. Nevidíme moc míčů dopředu a obrana Spurs zatím nemusí vymýšlet nic navíc.
4'
Son Heung-min byl na konci aktivní kombinace na útočné polovině a před vápnem se opřel do bránícího hráče a padal k zemi. Faul ale zkušený sudí Anthony Taylor nepíská a korejský kanonýr ani nic nereklamuje.
3'
Pierre-Emile Höjbjerg zahrál velice dobře tělem u levého rohového praporku a chytrým odrazem od protihráče vybojoval míč pro svůj celek. Na stadion bylo dnes vpuštěno na dva tisíce fanoušků, kteří se starají alespoň o základní atmosféru.
2'
Nic velkého Liverpool ale nepředvedl a do prvního útoku se hnali také fotbalisté v bílém. Son dostával přihrávku, ale míč mu byl odebrán i za cenu autového vhazování pro družstvo Josého Mourinha.
1'
Hned v prvních sekundách utkání se ke střele dostal pravý obránce Trent Alexander-Arnold, jehož rána šla z pravé části vápna do vzdálenější šibenice. Míč byl ovšem lehce tečován a skončil nad brankou – uvidíme první rohový kop.
1'
Krásný večer všem fanouškům fotbalu nejvyšší kvality! Šlágr kola mezi prvním a druhým celkem nám ukáže, kdo se dostane na první flek či utkání skončí remízou a oba celky na tom budou stejně.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, R. Williams, Fabinho, Robertson – Jones, J. Henderson, Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Kelleher – Phillips, N. Williams, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Minamino, Origi.

Tottenham Hotspur: Lloris – Aurier, Alderweireld, Dier, B. Davies – Moussa Sissoko, P.-E. Höjbjerg – Bergwijn, Lo Celso, Son Heung-min – Kane.
Náhradníci: Hart – Reguilón, Rodon, Winks, Alli, Ndombèlé, Lucas Moura..
LIVERPOOL FC

Současný mistr a jeden z největších ligových favoritů je aktuálně na druhé příčce se stejným ziskem bodů jako Tottenham. The Reds ale nadále mají zraněných několik klíčových hráčů, ale výsledkově to nejde tolik poznat. Až na výjimky, naposledy víkendová ztráta na hřišti Fulhamu (1:1). Předtím se ovšem Liverpoolu dařilo, doma porazil například Wolves 4:0. Mezi střelci vévodí Mohamed Salah, který se prosadil taktéž již desetkrát.

Poslední utkání Liverpoolu
Fulham 1:1 Liverpool
Liverpool 4:0 Wolves
Brighton 1:1 Liverpool
TOTTENHAM HOTSPUR

Po nepříliš povedené minulé sezóně je už letos Tottenham mnohem lepším celkem a José Mourinho je opět s týmem na velice dobré cestě. Kohouti jsou na prvním místě ligové tabulky se stejným ziskem bodů jako Liverpool. Spurs naposledy ztratili body na půdě Crystal Palace, kde remizovali 1:1. Son Heung-Min je na druhém místě střelecké tabulky s deseti branky a letos svůj celek opravdu táhne. Harry Kane dal o jednu branku méně.

Poslední utkání Tottenhamu
Crystal Palace 1:1 Tottenham
Tottenham 2:0 Arsenal
Chelsea 0:0 Tottenham
Naprostý trhák třináctého kola nabídne anglická Premier League. Utkání se totiž první a druhý celek aktuální tabulky a vítěz se dostane na první místo. Oba celky získaly stejný počet bodů a bude zajímavé sledovat mimojiné souboj dvou trenérských velikánů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.