Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Manchester Utd. - 7. března 2021   17:30

0:2
(0:1)
Manchester Utd.
2' B. Fernandes   • 50' Shaw  (Rashford)
Manchester City
Ederson – Cancelo (65. Walker), Stones, Rúben Dias, Zinčenko – Gündoğan, Rodri, De Bruyne (C) – Mahríz, Jesus (71. Foden), Sterling.
Taylor – Beswick, Nunn
Etihad Stadium, Manchester
D. Henderson – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred – D. James, B. Fernandes (90+3. Williams), Rashford (73. Greenwood) – Martial (86. N. Matić).

Je konec! Dnešní bitva o Manchester nakonec vyzněla pro United, které vyhrálo poměrem 2:0. Hostující celek totiž velice dobře vstoupil také do druhého poločasu, přičemž se o druhou branku pro změnu postaral obránce Luke Shaw. Domácí celek tak najednou prohrával o dvě trefy a musel pořádně zabrat. City ovšem v tomto duelu nebylo přáno, největší šance domácího celku totiž skončila na brankové konstrukci. Domácí sice v tomto duelu měli poměrně velkou územní převahu, avšak zas tolik vyložených šancí jsme neviděli. United naopak bylo nesmírně efektivní, hodně mu pomohla také penalta ze druhé minuty.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 10:0. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:12.
90+6'
90+6'
Henderson musel ještě jednou zasahovat, poté se domácí celek dožadoval pokutového kopu, avšak ten z toho nebude.
90+4'
Jsme za polovinou nastaveného času, domácí stále usilují o kontaktní branku. United však střeží prostor u šestnáctky a zřejmě z toho bude čisté konto.
90+3'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Brandon Williams.
90+2'
Domácí obstarali autové vhazování, načež to zkoušeli dalekonosným pasem směrem na Sterlinga. Ven z branky se vydal Henderson, který odkopával do zámezí.
90+1'
Gündogan si pokoušel zpracovat těžkou nahrávku, avšak se mu to nakonec nepovedlo.
90'
Nastavuje se pět minut.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Ještě přesto musíme počítat s nastaveným časem.
86'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Nemanja Matić.
86'
De Bruynemu se ovšem následný centr povedl a dokázal najít naprosto volného Sterlinga. Před ním upadl na zem Lindelöf, který sledoval nepřesnou střelu.
85'
Fred přišel u pokutového území o míč a byla z toho střelecká pozice pro Mahríze. Ten ovšem nevystřelil, po jeho nahrávce nepovedeně centroval De Bruyne.
84'
Rodri poté přeposlal na pravou stranu, kde se nacházel Walker. United ovšem velice dobře střeží své pokutové území, centry tak žádný úspěch nepřinesou.
83'
Gündogan pro změnu táhl další útočnou akci domácích, jenomže útočil do početné přesily protihráčů. Proto pouze zvolil nahrávku do tandemu na Mahríze.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka, s domácím celkem to nevypadá moc dobře. Nyní se po Hendersonově odkopu dostal k míči Rodri.
80'
Nyní moc nechybělo Sterlingovi, který si seběhl na centrovanou nabídku z kopačky Walkera. Prvně jmenovaného ale zřejmě zmátl netrefený míč od Lindelöfa.
79'
Domácí mezitím pronikli kupředu, kde to na sebe vzal Walker. Jeho nahrávka měla putovat k hranici šestnáctky, kde číhal De Bruyne. Před ním ale zakročil Fernandes.
78'
Hra je opět přerušená, znovu ze zdravotních důvodu. Ty má tentokráte hostující Shaw, který zamířil ven z hrací plochy a jeho celek bude chvíli hrát v oslabení.
77'
Do menších problémů se u postranní lajny dostal hostující Wan-Bissak, který to provedl znamenitě. Míč totiž otřel o nohu Fodena, bude tak z toho další aut.
76'
Gündogan se poté dostal mezi přesilu protihráčů, avšak se mu povedlo udržet míč na své kopačce. Po kombinaci z otočky zakončoval Foden, ale vedle.
75'
Po delší době se k míči dostal také domácí brankář Ederson, který poté na jistotu rozehrál výhozem nakrátko na Diase, jenž kombinačně proniká kupředu.
73'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Mason Greenwood.
73'
Henderson raději odkopával do zámezí, přičemž očekával střídání svého celku. To ovšem nebylo přichystané a domácí tak zdarma získávají autové vhazování.
72'
Domácí poté zahrávali rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. De Bruyne se přesto dostal k centru pravou nohou, který se ovšem snesl do rukavic Hendersona.
71'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Phil Foden.
70'
V bolestech na zemi skončil hostující Rashford, který zřejmě nebude moci pokračovat ve hře. Na hrací plochu se vydal lékařský personál, probíhá ošetřování.
69'
Rashford se nakonec nerozhodl pro ránu pravou nohou, poté se ovšem do šance dostal jeho kolega Martial, kterého dokázal vychytat brankář Ederson.
68'
Fred si dal míč daleko od kopačky a v souboji se mu ho nakonec povedlo otřít o nohu napadajícího protihráče. Následovat tak bude další autové vhazování.
67'
Další rozehrávka nakrátko, po které McTominay poměrně dost riskoval se zpětnou nahrávkou na Lindelöfa. Manchester United si ovšem počíná přesně.
66'
Jesus to poté pravačkou zkoušel střílenou nabídkou k zadní tyči, avšak míč poslal mimo dosah Sterlinga. Pokračovat se tak bude dalším odkopem od branky.
65'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Kyle Walker.
64'
Znovu byl do kombinace zapojen také brankář Henderson, kterému se povedlo přesně rozehrát před napadajícím De Bruynem. Domácí zkouší napadat.
63'
Manchester City nyní rozjel rychlý protiútok, při kterém to De Bruyne vyřešil nahrávkou do běhu na Jesuse, jehož pokus o zasekávačku přečetl pozorný soupeř.
62'
Henderson tentokráte odkopával na levou stranu, kde se do hlavičkového souboje pouštěl také Martial. Nakonec to bude autové vhazování pro hostující celek.
61'
Do konce zápasu zbývá posledních třicet minut hry. Manchester City se znovu nadechuje k náporu, před malým momentem zahrával De Bruyne další roh.
60'
Žlutá karta pro brankáře Hendersona, který si dával s rozehrávkou pořádně načas.
60'
Domácí poté pokračovali v kombinaci na útočné polovině, do které se zapojil také defenzivně laděný Stones, jehož útočný výpad dokázal zastavit až Fred.
59'
Fernandesovi se povedlo odcentrovat na zadní tyč, kde se zničehonic k hlavičkovému pokusu položil Martial, jehož nepříliš prudké zakončení skončilo v rukavicích Edersona.
58'
Žlutou kartu dostává Luke Shaw (Manchester United).
58'
Shaw si poté vzal na starost rozehrávku rohového kopu, který ovšem poslal přímo na hlavu De Bruyneho. Následný pokus o přenesení hry skončil v zámezí.
57'
Snad poprvé v tomto duelu dal o sobě vědět hostující James. Ten si seběhl na nahrávku v podání Martiala, avšak svůj střelecký pokus poslal výrazně vedle.
56'
Do dalšího protiútoku se dostával Rashford, který měl proti sobě přesilu protihráčů. Přesto se mu povedlo najít Fernandese, jenž pro změnu podržel míč.
55'
Hodně prostoru poté měl kolem sebe obránce Zinčenko, kterému na pomoc přispěchal také Gündogan. Domácí se poté dostali do vápna, kde číhal McTominay.
54'
Velice dobrý obranný zákrok poté předvedl hostující Wann-Bissaka, který tak za svá záda nepustil protihráče. Manchester City raději přenášel hru až na Cancela.
53'
Domácí po rozehrávce kombinovali na útočné polovině, kde se přes levou stranu dostal do zakončení Sterling. Jeho rána ovšem putovala přímo doprostřed.
52'
Manchester City to bude mít nesmírně složité, inkasoval totiž také v úvodu druhého poločasu. Do konce však zbývá hodně času, výsledek se může otočit.
50'
Manchester United právě vstřelil branku!
Hostující celek i v úvodu druhého poločasu střílí branku! Manchester United se snad poprvé ve druhém dějství dostal na útočnou polovinu, kde LUKE SHAW našel mezi obránci Rashforda. Prvně jmenovaný si ovšem seběhl na zpětnou nahrávku, načež přízemním zakončením poslal míč ke vzdálenější brankové konstrukci.
50'
Henderson tak měl před malým momentem velké štěstí, za střelou se stačil pouze ohlédnout. Po rozehrávce fauloval McTominay, bude tady další standardka.
49'
Gündogan si chtěl na hranici pokutového území narazit s Rodrim, což nevyšlo. Druhý jmenovaný ovšem poté přeci jenom vypálil, avšak pouze do břevna.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu to domácí celek zkoušel přes pravou stranu. Cancelo se ovšem k centru neprodral, místo toho nahrával na De Bruyneho.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost domácí celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Je za námi první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se už po dvou minutách hry postaral hostující Fernandes. Domácím tak absolutně nevyšel vstup do zápasu, po zbytek prvního poločasu sice měli více ze hry, avšak si nedokázali najít cestičku k vyrovnávací brance. Manchester United se totiž po vstřelené brance pokoušel vycházet ze zajištěné obrany, což se navíc dařilo. Brankář Henderson tak neměl zrovna moc práce, což se ve druhém dějství zřejmě změní.
45+1'
45+1'
De Bruyne se poté dostal k hranici šestnáctky, kde se mu v tandemu povedlo oslovit Mahríze, jehož rána pravou nohou putovala kousek vedle.
45'
Nastavuje se minuta.
44'
City si nyní vybojovalo standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti. K rozehrávce se nakonec postavil De Bruyne, jehož přímý pokus putoval kousek nad branku.
42'
Útočným faulem si poté pomohl domácí Jesus, který kousek od útočné poloviny poslal k zemi Fernandese. Hostující celek nebude s rozehrávkou spěchat.
40'
Do protiútoku se poté vydal Fernandes, který to zkoušel nahrávkou mezi obranu. Tam se rozběhl kolega Martial, avšak v obraně se povedlo zakročit Diasovi.
39'
Kombinace středem hrací plochy nakonec přinesla zakončení z kopačky Gündogana. Ten v těžké pozici zakončoval doprostřed, kde zasahoval Henderson.
38'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Shaw se poté postaral o provedení autového vhazování, jenomže při zpracování míče si rukou pomohl hostující Martial, čehož si všiml také hlavní rozhodčí.
35'
Martial poté pracoval zády k brance, načež ho zezadu poslal k zemi napadající Dias. Prvně jmenovaný to udělal zkušeně a svému celku zajistil volný kop.
34'
Po rozehrávce volného kopu se znovu do kombinace musel zapojit také brankář Ederson. Po chvilkovém váhání jsme nakonec viděli nahrávku na Gündogana.
33'
Po nepřesnosti jsme sledovali autové vhazování v podání domácího zadáka Zinčenka. Tomu na pomoc přispěchal brankář Ederson, který musel rychle rozehrát.
32'
Žlutou kartu dostává Harry Maguire (Manchester United).
32'
Po delší době s míčem kombinuje také Manchester United, kterému se povedlo uklidnit hru. Obrana si pohrála s balónem, který se poté dostal na nohu Jamese.
31'
Je za námi třetina zápasu, zatím na druhou branku marně čekáme. Manchester United se v posledních minutách pouze brání a víceméně spoléhá na protiútoky.
30'
Do zakončení se poté dostal také obránce Cancelo, do jehož rány vložil kopačku také protihráč. Míč doskákal do zámezí a domácí zahrávají rohový kop.
29'
Domácí celek pokračoval v kombinaci na polovině soupeře, což je již tradiční obrázek posledních minut. Manchester United se ovšem pokouší napadat.
27'
Henderson na jistotu rozehrál po zemi a jeho celek se tak mohl dostat kupředu. Fredovi ovšem nahrávka na Martiala vůbec nevyšla a hrát tak může soupeř.
26'
Poté se na svého kolegu pokoušel navázat Mahríz, který si za pokutovým územím potáhl míč na levou nohu, avšak poté svůj pokus směřoval vysoko nad branku.
25'
K parádní dělovce se po autovém vhazování dostal domácí Zinčenko, který poprvé vážněji prověřil připravenost brankáře Hendersona, jenž dokázal zakročit.
24'
Sterling spadl v pokutovém území, penalta z toho nebude!
24'
Hodně místa měl kolem sebe Stones, který se nakonec vydal až k hranici šestnáctky. Do kombinace navíc zapojil Cancela, který ale nacentroval k protihráči.
23'
Zatím nenápadně hrající Mahríz pouze přeposlal na kopačku volného Diase. Domácí celek se kombinačně dostal k hranici šestnáctky, kde číhal McTominay.
22'
Dias se s míčem dostal na opačnou polovinu, kde se mu nabídl ke spolupráci také Zinčenko. City to přesto poté zkoušelo přenesením hry na pravou stranu.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám přinesla bleskovou branku. O tu se už ve druhé minutě zápasu postaral hostující Bruno Fernandes.
20'
Domácí útočník si nakonec našel střeleckou pozici, jenomže pravačkou mířil pouze do kopačky Lindelöfa. Manchester United je v posledních minutách pasivní.
19'
Diasovi se povedlo zapracovat směrem dozadu, přičemž mu s rozehrávkou vypomohl také Stones. Po jeho nahrávce jsme sledovali prudký pas až na Jesuse.
18'
Fernandes to zkoušel nabídkou mezi dvojici domácích hráčů, kde se pokoušel najít kolegu Martiala. Ten se k míči sice nedostal, poté ovšem zakončoval Rashford.
17'
Napadající Rashford nakonec donutil Cancela ke zpětné nahrávce, po které se do menších problémů dostal brankář Ederson, který nakonec přesně rozehrál.
16'
Stones se poté přeci jenom s míčem dostal na útočnou polovinu, kde ovšem musel vracet pouze za sebe. Manchester United číhá na případnou ztrátu míče.
15'
Znovu se k míči dostal domácí brankář Ederson, který také v tomto případě rozehrál nakrátko směrem na Stonese. Manchester City to zkouší hodně pozvolně.
14'
Hezkým způsobem to poté chtěl udělat Stones, který se nadechl k vyvezení míče na opačnou polovinu, jenomže kousek od středového kruhu fauloval Fred.
13'
Lindelöf to poté zkoušel vysokým pasem na pravou stranu, kde ovšem našel pouze připraveného Zinčenka, který odvrátil do prostoru, kde fauloval Fernandes.
12'
Cancelo si tak vyzkoušel autové vhazování, které poslal přímo na Jesuse. Druhý jmenovaný měl na zádech Maguireho, který si pomohl nedovoleným zákrokem.
11'
Do útočného manévru se nyní zapojil také hostující Rashford, který vracel míč na obrannou polovinu. Fernandes ovšem dalekonosným pasem mířil do autu.
10'
Nahrávka směrem na útočnou polovinu našla Gündogana, který ještě roztáhl hru na levou stranu. Tam to De Bruyne zkoušel nahrávkou na Jesuse, včas ale zakročil Maguire.
9'
Manchester United si poté vyzkoušel standardní situaci z velké vzdálenosti od branky. Nakonec to centrovanou nabídkou zkoušel Shaw, který našel soupeře.
8'
Znovu od své branky mohl rozehrávat brankář Ederson, který ovšem nerozehrál nejlépe. Jeho celek se navíc daleko nedostal, vhazovat bude moci Shaw.
7'
Ztráta míče ovšem hrála do karet Manchesteru United. Na obranné polovině to odkopem na druhou stranu zkoušel Henderson, který ovšem našel pouze Stonese.
6'
Domácí celek poté raději uklidnil hru u svého pokutového území. Ederson to raději zkoušel rozehrávku nakrátko po zemi na Diase, který poté přenášel hru.
5'
V pokutovém území se nakonec k zakončení dostal obránce Shaw, který málem využil hrubice v podání Cancela. Zakončení se ovšem sneslo doprostřed.
4'
Manchester City to bude mít tak hodně složité, inkasoval totiž hned v úvodu tohoto zápasu. Do konce zápasu však zbývá hodně času, výsledek se může otočit.
2'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! K rozehrávce pokutového kopu se postavil BRUNO FERNANDES, který zvolil zakončení k levé tyči, kam se vydal také brankář Ederson, který si na míč sice sáhl, avšak ho nedokázal vytěsnit.
1'
Jesus fauloval v pokutovém území Martiala, je tu penalta!
1'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Manchester City: Ederson – Cancelo, Stones, Rúben Dias, Zinčenko – Gündoğan, Rodri, De Bruyne (C) – Mahríz, Jesus, Sterling.
Náhradníci: Steffen – Agüero, Foden, F. Torres, Walker, B. Silva, Fernandinho, Laporte, B. Mendy.

Manchester United: D. Henderson – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred – D. James, B. Fernandes, Rashford – Martial.
Náhradníci: Grant – Bailly, A. Diallo, Greenwood, Williams, Tuanzebe, Telles, Shoretire, N. Matić.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
Poslední vzájemné zápasy:

MAN – MAC 0:2
MAN – MAC 2:0
MAC – MAN 0:1
MAN – MAC 1:3

Favoritem tohoto zápasu bude Manchester City, který se opírá o fantastickou formu, díky které vede tabulku Premier League. Manchester City má na svém kontě šedesát bodů a i v případě ztráty bodů si vedoucí pozici ustráží. Citizens mají vůbec nejlepší formu ze všech týmů anglické nejvyšší soutěže, z posledních deseti duelů totiž vyhráli ve všech deseti případech, navíc při luxusním skóre 27:4. Naposledy se City povedlo uspět na domácím stadionu proti trápícímu se Wolves, které si nakonec odvezlo porážku poměrem 1:4. Manchester City je pochopitelně nejlepším domácím týmem celé soutěže, přičemž ze čtrnácti duelů přišel o body pouze ve třech případech, navíc pouze jedinkrát z toho byla porážka na Etihad Stadium. Manchester City se bude pokoušet navázat na tuto skvělou formu, městské derby bude mít letos pořádný náboj.
Manchester United

Manchester United se v letošním ročníku nachází na druhé pozici ligové tabulky a na městského rivala v tuto chvíli ztrácí devět bodů. United sice z posledních pěti duelů ani jednou neprohrálo, zároveň vyhrálo v jediném případě, a sice na domácím stadionu proti trápícímu se Newcastlu. Zbylé čtyři duely tak přinesly nerozhodné výsledky, Manchester United tak má na svém kontě dvě remízy v řadě. Ta první, a sice bezbranková, se urodila na půdě londýnské Chelsea. Aby toho nebylo málo, tak branka nepadla ani v souboji proti Crystalu Palace, kterému se povedlo ukořistit cenný bod. Manchester United tak více než 200 minut nevstřelil branku, což v letošním ročníku nemá obdoby. Ďáblové jsou třetím nejlepším venkovním týmem Premier League, navíc jako jediný celek ani jednou neprohrál. Manchester United přesto zaznamenal šest remíz, čtyři z nich se navíc udály v posledních čtyřech venkovních duelech.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Manchester City a Manchester United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.