Premier League - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Tottenham - 13. února 2021   18:30

Manchester City
23' Rodri  • 50' Gündoğan (Sterling) • 66' Gündoğan (Ederson)
3:0
(1:0)
Ederson – Cancelo, Stones, Laporte, Zinčenko – B. Silva, Rodri, Gündoğan (69. F. Torres) – Sterling (C), Jesus (79. Mahríz), Foden.
Tierney – Betts, Hussin
Etihad Stadium, Manchester
Tottenham
Lloris (C) – Tanganga, D. Sánchez, Dier, B. Davies – Ndombèlé (64. Alli), P.-E. Höjbjerg – Lamela (72. Bale), Lucas Moura (46. Moussa Sissoko), Son Heung-min – Kane.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:13.
Je konec! Manchester City poráží ve šlágru kola Tottenham 3:0 a upevňuje si pozici na čele tabulky Premier League. Do vedení se přitom mohl dostat Tottenham, ale Kane z přímého kopu trefil tyč. Poté ve vápně fauloval Pierre-Emile Höjbjerg a Rodri z penalty otevřel skóre. Lídr Premier League mohl přidat ještě jednu branku, ale Gabriel Jesus trefil břevno. Po změně stran už byl na hřišti jen jeden celek. Pět minut po změně stran se prosadil Ilkay Gündoğan a stejný hráč se prosadil po dlouhém nákopu Edersona i v 66. minutě. V závěru utkání ještě mohl přidat další branku Sterling, ale trefil Llorisovu nohu.
90+3'
90+2'
Zinčenko dostal přihrávku na levou stranu, kde jej fauloval vracející se Harry Kane. Domácí celek má čas na poslední útok dnešního šlágru.
90+1'
Ben Davies fauloval při návratu na vlastní polovinu a vidí žlutou kartu.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Raheem Sterling se v závěru utkání mohl také zapsat mezi střelce! Anglický štírek si udělal prostor v pokutovém území, ale Lloris jej vychytal!
89'
Pierre-Emile Höjbjerg bleskově rozehrál přímý kop na polovině Manchesteru City. Dele Alli se však nechal odstavit Zinčenkem a hráči Spurs se musí rychle vracet.
88'
John Stones se prokličkoval na polovinu Tottenhamu, kde chtěl rozehrát na Cancela, ale jeho pobídku přečetl Dele Alli. Domácí přesto rychle získali míč vpřed.
87'
Raheem Sterling dohnal skákavou přihrávku na hranici velkého vápna. Anglický šikula chtěl zpětnou přihrávkou oslovit Fodena, ale jeho pobídka byla nepřesná.
86'
Eric Dier hledal Daviese, který ještě udržel míč na trávníku. Harry Kane poté sváděl souboj u rohového praporku, ale opět si pomohl jen zpětnou přihrávkou.
85'
Dele Alli na polovině domácího celku pobavil Mourinha efektní patičkou. Portugalský stratég přesto nebude po závěrečném hvizdu spokojený.
84'
Aymeric Laporte našel Fodena, který přihrávkou ještě posunul na polovinu Tottenhamu, kam se hnal Torres, ale zadáci Tottenhamu jeho postup z úhlu zastavili.
83'
Gareth Bale zajímavou přihrávkou vysunul do útoku Harryho Kanea, jenže anglický střelec ve sprinterském souboji se zadáky City neuspěl.
82'
Dele Alli absolvoval tvrdý střet s Cancelem, ale hlavní rozhodčí faul vůbec neodpískal. Ederson tak bude rozehrávat od branky.
81'
Gareth Bale si krásně udělal prostor pro zakončení zpoza velkého vápna. Jeho projektil skončil v rukavicích brankáře.
79'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Rijád Mahríz.
79'
Po zákroku Cancela zůstává na trávníku ležet Son, který si podle všeho stěžuje na bolest kotníku. Uvidíme, zda bude korejský šikula schopen pokračovat.
78'
Phil Foden poslal zajímavý centr do pokutového území, kde nakonec zakončoval Aymeric Laporte, jehož hlavička však přišla z ofsajdu.
77'
Eric Dier stáhl k zemi Gabriela Jesuse a vidí žlutou kartu.
76'
John Stones poslal prudkou přihrávku na pravou stranu, jenže Gareth Bale prokázal také cit pro defenzivu a vypíchl míč do autu.
75'
Ederson vyslal další dlouhý nákop na polovinu Tottenhamu. Nikdo z hráčů domácího celku nenapodobil Gundogana a Ederson si druhou asistenci zatím nepřipsal.
74'
Japhet Tanganga dostal přihrávku na pravou stranu, odkud poslal centr na hranici velkého vápna, jenže nikdo z hráčů Tottenhamu se k míči nedostal.
73'
Bernardo Silva poslal vysoký nákop na polovinu soupeře. Zadáci Tottenhamu se ale udrželi v pevném bloku a nepustili City do další šance.
72'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Gareth Bale.
72'
Eric Dier poslal přihrávku na levou stranu, jenže kombinace Tottenhamu skončila přihrávkou do autu. Domácí celek bude vhazovat.
71'
Rodri si došel pro přihrávku na polovinu hrací plochy. Domácí se opět dostal do šestnáctky, ale Sterlingův pokus o centr srazil Ben Davies na rohový kop.
70'
Ederson si po delší době připsal zákrok. Hodně slabá střela ještě mířila pod břevno a brazilský brankář si připsal snadný zákrok.
69'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Ferrán Torres.
69'
Autor dvou branek Ilkay Gündoğan má nějaké zdravotní problémy. Třicetiletý německý záložník podle všeho bude muset střídat kvůli tříslům.
68'
Na opačné straně dostal přihrávku na hranici velkého vápna Korejec Son, který se nesetkal s podporou spoluhráčů. Hráči City se rychle srovnali.
66'
Manchester City právě vstřelil branku!
Manchester přidává třetí branku! Domácí předvedli, jak je fotbal jednoduchý. Brankář Ederson poslal dlouhý nákop na polovinu soupeře, kde se k míči dostal ILKAY GÜNDOĞAN, který si ještě položil Sáncheze a prostřelil Llorise!
65'
Lamela zastavil rozběhnutého Cancela zatažením za dres a dostává žlutou kartu.
65'
Dele Alli se ihned po svém příchodu na trávník vydal napadat rozehrávku Manchesteru City, jenže domácí obránci si na něj dali pozor a odehráli míč do bezpečí.
64'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Tanguy Ndombèlé, přichází Dele Alli.
64'
Zinčenko na levé straně napravil svou chybu a rychle získal míč zpátky pro domácí celek. Tottenham se po druhé inkasované brance prakticky nedostává na polovinu domácích.
63'
Ilkay Gündoğan dostal přihrávku na levou stranu, kde předvedl fantastické zpracování. Manchester City se ještě tlačil do zakončení, ale nikdo v modrém prostor nedostal.
62'
Raheem Sterling podruhé během krátké chvíle totálně vykoupal Bena Daviese a dostal se do šestnáctky. Poslední klička už ale byla navíc.
61'
Phil Foden dostal přihrávku na levou stranu, odkud chtěl projít do pokutového území, ale pět metrů před šestnáctkou narazil na defenzivní val Tottenhamu.
60'
Je za námi hodina hry a zatím sledujeme jednoznačný duel. Vedoucí celek Premier League navíc po změně stran přidal druhou branku a kontroluje vývoj souboje.
59'
Raheem Sterling si udělal z Daviese kužel a odcentroval do pokutového území. Foden ještě vrátil míč na značku pokutového kopu, ale Ilkay Gündoğan míč netrefil ideálně.
58'
Olexandr Zinčenko dostal prostor na levé straně, odkud přihrál na hranici velkého vápna, jenže kombinace Manchesteru City je teď hodně ospalá.
57'
Rodri poslal přihrávku na hranici velkého vápna, kam se poté dostal Foden, který upadl po souboji, ale hlavní rozhodčí zatím nechává pokračovat ve hře.
56'
Japhet Tanganga dostal přihrávku na pravou stranu hrací plochy, jenže si netroufl na individuální průnik vpřed a musel si pomoci rozehrávkou na stopery.
55'
John Stones se jako stoper zjevil na pravé straně, odkud chtěl najít někoho ze spoluhráčů, jenže trefil prvního hráče v dresu domácího Tottenhamu.
54'
Zadáci Manchesteru City kombinují s míčem na kopačkách na vlastní polovině a nikam se neženou. Hráči v modrém Tottenhamu prakticky nepůjčují míč.
53'
Phil Foden dostal přihrávku na levou stranu, kde jej tvrdým zákrokem poslal jeden ze soupeřů k zemi. Hlavní rozhodčí tentokrát nedovolený zákrok nepíská.
52'
Domácí jsou i po druhé vstřelené brance nadále při chuti. Pierre-Emile Höjbjerg měl moře práce se Silvou, kterého od míče odstavil až před šestnáctkou.
50'
Manchester City chvíli po přestávce přidává druhou branku! Raheem Sterling nejprve potáhl míč z pravé strany do pokutového území, jenže do zakončení se nedostal. Míč přenechal Fodenovi, znovu se zapojil do kombinace a přihrál do prostoru, ze kterého brankáře propálil ILKAY GÜNDOĞAN.
49'
Japhet Tanganga si sprintem po pravém křídle řekl o přihrávku, kterou jeho směrem posíla Lamela, jenže dobře postavený Cancelo míč odehrál.
48'
Pierre-Emile Höjbjerg potáhl míč na polovinu Manchesteru City, jenže proti bloku domácího celku nedokázal poslat přihrávku na nikoho ze svých spoluhráčů.
47'
Manchester City se hned v úvodu druhého poločasu vydal do útoku, jenže nákop na polovinu soupeře skončil jen u obránců Tottenhamu. Mourinhův celek potřebuje po změně stran zlepšit výkon.
46'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lucas Moura, přichází Moussa Sissoko.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté Manchesteru City. Do vedení se přitom mohl dostat Tottenham, ale Kane z přímého kopu trefil tyč. Poté ve vápně fauloval Pierre-Emile Höjbjerg a Rodri z penalty otevřel skóre. Lídr Premier League mohl přidat ještě jednu branku, ale Gabriel Jesus trefil břevno. Do kabin se proto odchází za stavu 1:0.
45+1'
45+1'
Cancelo si udělal výlet do blízkosti velkého vápna, kde si míč srovnal na levačku, ale technickým projektilem zakončil nad břevno branky Tottenhamu.
45'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Raheem Sterling si řekl o přihrávku na pravou stranu, odkud ještě vrátil míč Rodrimu. Svěřenci Pepa Guardioly diktují tempo hry i v závěru první půle.
44'
Zinčenko dostal přihrávku na levou stranu, odkud následně poslal přihrávku za obranu Tottenhamu. K míči se ještě dostal Foden, jenže ten váhal s odcentrováním.
43'
Další šance domácích! Nejprve se do šestnáctky dostal Sterling, který přihrávkou pod sebe našel spoluhráče, jehož ránu obránce srazil mimo branku. Z druhé vlny poté pálil Gabriel Jesus, který trefil břevno!
42'
Bernardo Silva se už chystal k zakončení v blízkosti velkého vápna, jenže se mu do cesty postavil obránce, který jeho pokus srazil mimo nebezpečí.
41'
Davinson Sánchez poslal nákop na pravou stranu, kam spěchal aktivní Ndombelé, jenže hráči Manchesteru City se rychle srovnali a odehráli míč do autu.
40'
Domácí zahrávali další přímý kop. Ve vápně to pořádně vřelo mezi Lamelou a Gabrielem Jesusem. Rozehrávka se tak ještě zdržela, protože rozhodčí musel oba kohouty uklidňovat.
39'
Ilkay Gündoğan odcentroval z levé strany do pokutového území, jenže k jeho pobídce se nedostal nikdo v modrém dresu domácího celku.
38'
Další penalta ve prospěch Manchesteru City se zatím pískat nebude. Davies měl podle rozhodčího ruku u těla. Tottenham má velký problém s tím, aby se vůbec dostal na polovinu domácích.
37'
Ilkay Gündoğan se prodral do pokutového území, kde se s míčem u nohy dokonce otočil, jenže nedokázal přihrát pod sebe. Domácí však reklamují ruku Daviese.
36'
Domácí zahrávali další přímý kop. Zinčenko poslal vysoký centr na hranici pokutového území, kde bez problémů zasáhla defenziva Tottenhamu. Domácí budou vhazovat.
35'
Érik Lamela se po pravé straně prodral na polovinu Manchesteru City, jenže ve vysoké rychlosti trefil míč hodně špatně a zahrál do autu.
34'
Tanguy Ndombèlé poslal nedovoleným zákrokem k zemi rozběhnutého Gabriela Jesuse. Domácí přímý kop bleskově rozehráli a pokračují v kombinaci.
33'
João Cancelo dostal přihrávku na pravou stranu hrací plochy, jenže se nedostal kolem obránce v dresu Tottenhamu. City získalo jen vhazování.
32'
Ilkay Gündoğan potáhl míč do blízkosti velkého vápna, na levé straně našel Zinčenka, jehož střílený centr odvrátil na malém vápně Eric Dier.
31'
Son Heung-min dostal přihrávku na levou stranu, jenže neměl dostatečnou podporu a musel si pomoci zpětnou přihrávkou. Tottenham však zůstává na míči.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje. Domácí celek je zatím o něco aktivnější a drží si těsné vedení. Ani Tottenham se ale nebojí hrát.
29'
Na světě je první žlutá karta! Bernanrdo Silva fauloval na vlastní polovině a vidí žlutou kartu.
28'
Rodri získal odražený míč na polovině hrací plochy a rozehrál na levou stranu. Za jeho pobídkou spěchal Sterling, ale druhý jmenovaný se daleko nedostal.
27'
Lamela u postranní čáry dojel ostrým skluzem Jesuse a může být rád, že za svůj skluz nedostal žlutou kartu. Hlavní rozhodčí Tierney to řešil důraznou domluvou.
26'
Tottenham zahrával přímý kop na polovině soupeře. Son poslal nadýchaný centr zhruba na značku pokutového kopu, kde zakročil obránce.
25'
Harry Kane okamžitě táhl odpověď Tottenhamu po levé straně. Jeho pobídku srazila obrana domácího celku k Sonovi, který si musel pomoci přihrávkou na obránce.
23'
Domácí celek se dostává do vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil RODRI a tvrdou střelou do dolního rohu posílá City do vedení! Lloris si na míč sáhl, ale nevyrazil jej.
22'
Penalta pro Manchester City! Ve vápně byl fauloval Pierre-Emile Höjbjerg a sudí nakonec ukázal na puntík!
21'
Raheem Sterling neustál souboj v pokutovém území, jenže jeho pád byl hodně teatrální a rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
20'
Érik Lamela se dostal do blízkosti velkého vápna, odkud střílel levačkou, jenže jeho projektil skončil na hrudi prvního obránce v modrém dresu.
19'
Rodri se vnějším nártem snažil procedit přihrávku do pokutového území, jenže zadáci Tottenhamu znovu stáli v dobrém bloku a nepustili soupeře do zakončení.
18'
Lucas Moura táhl protiútok Tottenhamu po levém křídle. Rychlonohý fotbalista poté našel Kanea, který zakončoval z hodně netradiční pozice, ale minul branku.
17'
Domácí celek už se opět usadil na polovině soupeře. Hráči Manchesteru City se opět usadili na polovině soupeře, ale nedostali se do zakončení.
16'
Eric Dier potáhl míč někam k půlící čáře a přenesl míč vlevo na Daviese. Nákop krajního obránce Tottenhamu skončil u zadáků domácího celku.
15'
Exekuce přímého kopu se ujal právě Harry Kane, jehož technický pokus přes zeď orazítkoval brankovou konstrukci! Ederson měl i kus štěstí.
14'
Aymeric Laporte v souboji na vlastní polovině nakopl Harryho Kanea a nabídl Tottenhamu rozehrávku přímého kopu v blízkosti pokutového území.
13'
Bernardo Silva chtěl přihrávkou vnějším nártem roztáhnout hru na levou stranu Sterlinga, ale Érik Lamela se skvěle vrátil a špičkou kopačky přizvedl míč do bezpečí.
12'
João Cancelo dohnal dlouhou přihrávku na pravou stranu, odkud odcentroval na malé vápno, kde bez problémů zakročil skvěle postavený Sánchez.
11'
John Stones diriguje rozehrávku Manchesteru City na polovině hřiště. Stoper domácího celku poslal pobídku na levou stranu stranu, kde si míč našel Sterling.
10'
Ederson vyrazil ven z branky a zapojil se do rozehrávky Manchesteru City takřka na středovém kruhu. I to ukazuje, jaké sebevědomí aktuálně mají svěřenci Pepa Guardioly.
9'
Tanguy Ndombèlé prošel takřka od poloviny hřiště až do pokutového území, kde se pokusil o zakončení, ale dobře postavený Stones střelu zablokoval.
8'
Zinčenko prošel na hranici velkého vápna, kde chtěl patičkou udělat střeleckou pozici pro Rodriho, jenže zadáci Tottenhamu rychle zasáhli.
7'
Raheem Sterling dostal další přihrávku na levou stranu, kde proti němu výborně vystoupil Tanganga. Tottenham se po delší době vydal vpřed, ale osamocený Harry Kane míč dlouho neudržel.
6'
João Cancelo si na pavé straně vyměnil několik přihrávek se Silvou. Právě Bernardo Silva poté přenesl těžiště hry na levou stranu, kde byl Sterling.
5'
Davinson Sánchez dostal hodně těžkou přihrávku do pokutového území a musel rozehrávat pod velkým tlakem. Stoper Tottenhamu následně poslal přihrávku jen k obráncům City.
4'
Olexandr Zinčenko dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy. Ukrajinský obránce poslal přihrávku na Fodena, který si pomohl zpětnou přihrávkou.
3'
Aktivní Foden si naběhl na přihrávku na hranici ofsajdu, otočkou se dostal do pokutového území a získal pro svůj celek první roh. Manchester City vstoupil do utkání velmi aktivně.
2'
Foden táhl první akci Manchesteru City po pravém křídle. Talentovaný anglický fotbalista si však netroufl na průnik do šestnáctky a pomohl si rozehrávkou do zadních řad.
1'
Tottenham obstaral výkop do prvního poločasu dnešního střetnutí. Celek ze severního Londýna se ihned vydal vpřed, ale nákop za obranu City byl nepřesný.
1'
Oba týmy už nastupují na trávník. Manchester City bude hrát v modrém, zatímco Tottenham oblékne černou sadu.

Manchester City: Ederson – Cancelo, Stones, Laporte, Zinčenko – B. Silva, Rodri, Gündoğan – Sterling, Jesus, Foden.
Náhradníci: Steffen – García, Walker, F. Torres, Doyle, Mahríz, Rúben Dias, Agüero, B. Mendy.

Tottenham Hotspur: Lloris – Tanganga, D. Sánchez, Dier, B. Davies – Ndombèlé, P.-E. Höjbjerg – Lamela, Lucas Moura, Son Heung-min – Kane.
Náhradníci: Hart – Doherty, Alderweireld, Bergwijn, Moussa Sissoko, Winks, Alli, Bale, Vinícius.

Rozhodčí: Tierney – Betts, Hussin.
Vzájemný zápas

Dnešní soupeři se utkali v devátém kole. Tottenham doma zvítězil 2:0.

Svěřenci Pepa Guardioly jsou na tom mnohem lépe. Modrá část Manchesteru opět míří za titulem v nejvyšší anglické soutěži. Manchester City totiž ve dvaadvaceti kolech získal padesát bodů a patří mu první pozice. Na druhý Manchester United má k dobru pět bodů a navíc odehrál o jeden zápas méně. City navíc inkasovalo jen čtrnáct branek, což je nejlepší defenziva v celé Premier League. V posledním kole uspěl výsledkem 4:1 na hřišti Liverpoolu. V týdnu pak v FA Cupu přehrál Swansea.
Tottenham Hotspur

Celek ze severu Londýna zatím prožívá takovou průměrnou sezónu. Tottenham odehrál dvacet dva zápasů, ve kterých vybojoval třicet šest bodů a patří mu až osmá pozice tabulky Premier League. Na pohárové pozice ztrácí jen tři body. V posledních kolech se musel Tottenham obejít bez Harryho Kanea. V posledním duelu doma proti West Bromwichi už Kane nastoupil a gólem přispěl k vítězství 2:0. V týdnu však Tottenham prohrál v rámci FA Cupu po přestřelce na půdě Evertonu 5:4 v prodloužení.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání mezi Manchesterem City a Tottenhamem Hotspur. Výkop je stanoven na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.