Premier League - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Southampton - 2. února 2021   21:15

Manchester Utd.
18' Wan-Bissaka (Shaw) • 25' Rashford (Greenwood) • 34' Bednarek(vl.)  • 39' Cavani (Shaw) • 69' Martial (B. Fernandes) • 71' McTominay  • 87' B. Fernandes  • 90' Martial  • 90+3' D. James (B. Fernandes)
9:0
(4:0)
de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw (46. van de Beek) – McTominay, Fred – Rashford (60. D. James), B. Fernandes, Greenwood – Cavani (46. Martial).
Dean – Hussin, Cann
Old Trafford, Manchester
Southampton
A. McCarthy – Ramsay, Bednarek, J. Stephens, Bertrand – Armstrong, Ward-Prowse (C), Jankewitz, Djenepo (78. Tchaptchet) – Adams, Ings (70. Redmond).
Lewis, Forster – Ferry, Tchaptchet, Redmond, N'Lundulu, Chauke, Finnigan, Watts.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Manchesteru United, který svého soupeře porazil "hokejovým" výsledkem 9:0. I druhý poločas nám přinesl naprosto jednostrannou záležitost, která nám přinesla dalších pět zásahů. Southampton ovšem v úvodu druhého poločasu nebyl daleko od snížení, branka nakonec neplatila kvůli těsnému ofsajdu. Manchester United si pro změnu připsal dalších pět přesných zásahů a tento zápas si tak užil až do konce. Southampton hrál od druhé minuty bez vyloučeného Jankewitze, v závěru zápasu navíc přišel i o Bednarka. Utkání tak dohrával pouze v devíti!
Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 14:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:6.
90+3'
90+3'
Manchester United právě vstřelil branku!
Domácí stále nemají dost a svému soupeři přidali další ránu! Do pokutového území přiletěl další nadýchaný bochánek, který velice přesně směřoval na hlavu Fernandese. Ten z jedničky vracel zpět k malému vápnu, kde si sbíhal DANIEL JAMES, kterému stačilo jednoduše nastavit kopačku.
90+2'
K rozehrávce volného kopu se nyní postavil sám brankář McCarthy, který to zkoušel odkopem na druhou stranu, kde se Fredovi povedlo zakročit před Adamsem.
90'
Tři minuty nad rámec.
90'
Osmá branka v podání domácího celku, Southampton FC je na ručník! Přenesení hry našlo na pravém křídle volného Wana-Bissaku, který centroval do pokutového území. Tam za sebe prodlužoval jeden z protihráčů, kterému se povedlo najít nekrytého ANTHONYHO MARTIALA, který pohodlně poslal míč do sítě.
89'
Za řeči vyfasoval žlutou kartu hostující Armstrong.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi je pochopitelně rozhodnuto. Ještě ale rozhodně musíme počítat s nastaveným časem.
87'
Je to o sedm branek a je z toho pořádný debakl! K rozehrávce pokutového kopu se totiž tradičně postavil BRUNO FERNANDES, který poslal míč k levé tyči, zatímco se brankář McCarthy vydal k opačné konstrukci.
86'
Aby toho nebylo málo, tak přímou červenou kartu vyfasoval Bednarek! Southampton tak bude dohrávat v devíti, což je další rána!
86'
Je to jasné, penalta pro United! Sudí Dean si ale celou situací nebyl vůbec jistý!
84'
Sudí se na celou situaci poběží podívat k videu, bude z toho penalta?
83'
Pokutový kop pro Manchester United!
83'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Domácí celek stále vede o šest branek, Southampton se navíc nemůže dostat na druhou stranu.
82'
Greenwood si potáhl míč na levou nohu a poté pálil z hranice pokutového území. McCarthy si ovšem připsal snadný zákrok, míč totiž směřoval do jeho náruče.
81'
Pokračovalo se autem z pravé strany. Hostující Ramsay nakonec přenechal Bednarkovi, jehož dalekonosné autové vhazování mělo směřovat na Tchaptcheta.
79'
Stephens pouze odkopával na opačnou stranu, kde se ale nenacházel nikdo ze spoluhráčů. Klid na rozehrávku tak měl obránce Lindelof, který si vybral Freda.
78'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Moussa Djenepo, přichází Allan Tchaptchet.
77'
Zády k brance poté operoval Martial, kterému se před protihráčem povedlo vrátit na McTominaye. Po roztažení hry si v souboji pomohl faulem domácí Fred.
76'
V posledních minutách sledujeme zajímavé fotbalové momenty, což nezaujatého fanouška musí bavit. United se navíc pohodlně dostalo zpět do šestnáctky.
75'
Poté si za obranu soupeře seběhl Martial, který to zkoušel chytrým lobem přes vyběhnuvšího brankáře, avšak míč nakonec dopadl těsně vedle!
73'
Snížení měl na své noze hostující Adams, který zakončoval z velice dobré pozice. Ránu ovšem poslal vysoko nad, de Gea tak nemusel nic řešit.
71'
V krátkém časovém sledu je tu další zásah United! Scott McTominay našel na v pokutovém území Greenwooda, kterého ale vychytal brankář. Jeden z hostujících hráčů poté odkopával mimo pokutové území, kde se nekompromisně opřel do balónu právě SCOTT MCTOMINAY, kterému se povedlo zamířit naprosto přesně.
71'
Regulérnost branky znovu muselo potvrdit video, nyní ale bylo vše v pořádku. Martial se v ofsajdovém postavení nenacházel, hosté prohrávají o pět branek.
70'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Nathan Redmond.
69'
Domácí přidávají dnešní pátou branku! United znovu kombinovalo kousek od pokutového území, kde to Fernandes zkoušel naprosto skvostnou kolmicí za hostující obranu. Tam si dokázal na samotné hraně ofsajdu seběhnout ANTHONY MARTIAL, který po zpracování pálil nekompromisně pod horní konstrukci.
68'
Ings odvracel míč na další rohový kop, kterého se znovu chopil Fernandes. I tentokráte svůj centr posílal na hlavu Maguirea, který se k míči ale nedostal.
67'
Vypadá to, že menší zdravotní problémy má domácí zadák Wan-Bissaka, který se drží za nohu. Domácí celek ale nemůže střídat, Wan-Bissaka tak musí dohrát.
66'
Do pokutového území se pokoušel prodrat Martial, který byl ovšem zastaven na samotné hranici. Míč se pokoušel vyvézt Armstrong, který byl faulován.
65'
Nedovoleným způsobem si poté počínal napadající Greenwood, který zavadil o nohu protihráče. Southamtpon tak bude moci rozehrávat z vlastní poloviny.
64'
Do útočného výpadu se pokoušel zapojit také střídající James, před kterým riskantně zasahoval bránící Djenepo, od jehož kopačky šel míč až do zámezí.
63'
K oné rozehrávce se nakonec postavil Fernandes, který konečně centroval do pokutového území. Do vzduchu se dostával Maguire, který se k hlavičce nedostal.
62'
Máme za sebou zhruba hodinu hry. Manchester United i nadále vede o čtyři branky, stále má velkou územní převahu. Bednarek nyní zahrál za cenu dalšího rohu.
61'
Manchester United pokračoval v kombinaci, která ale stále přináší to stejné. Nyní to centrem zkoušel Wan-Bissaka, jehož nahrávku si dokázal najít Stephens.
60'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Daniel James.
59'
Vysoko na útočnou polovinu se vytáhl také obránce Maguire, kterému se u postranní lajny povedlo najít Freda, po jehož nahrávce přišel o míč van de Beek.
58'
McCarthy poté mohl sám rozehrávat, přičemž se musel vypořádat s napadajícím Martialem. Po rozehrávce nakrátko odkopával na druhou stranu Stephens.
57'
Za pokutovým územím si do střelecké pozice seběhl Fernandes, který se okamžitě pokoušel o zakončení levou nohou, se kterým si McCarthy ale poradil.
56'
Manchester United tak neinkasoval, de Gea tak stále drží čisté konto. Sám poté rozehrával ze svého pokutového území, nakrátko dokázal najít Lindelofa.
55'
Southampton se radoval z vyrovnávací branky, která ovšem neplatí. Adams se nacházel v hodně těsném ofsajdu, zde rozhodovaly centimetry.
53'
V krátkém časovém sledu je tu další žlutá karta, tentokráte pro van de Beeka, který nevybíravým skluzem zastavil Armstronga.
53'
Manchester United měl na starost další rohový kop, který byl znovu rozehrán po zemi. Poté se do souboje dostával Rashford, kterého ale ubránil Djenepo.
52'
Žlutou kartu dostává Harry Maguire (Manchester United).
52'
Southampton se nyní dokázal na malý moment ubránit, jenomže domácí si přichystali další útočnou akci, která přinesla zablokovanou střelu od Martiala.
51'
Van de Beek měl ve středu hrací plochy hodně prostoru, přesto nakonec vracel míč zpět na levou stranu, odkud Greenwood nechtěl centrovat přes soupeře.
50'
Manchester United poté úspěšně přenášel hru na pravou stranu, kde se nacházel Wan-Bissaka. Ten se pokoušel prosadit Ingse, který ho ale vytlačil mimo vápno.
49'
K němu se nakonec postavil obránce Ramsay, který si dával celkem načas. Nakonec na druhé straně hrací plochy zkoušel najít Adamse, což se mu nepovedlo.
48'
Do pokutového území se pokoušel doslova protlačit domácí Rashford, který ovšem narazil pouze do protihráče. Soupeř si poté vybojoval autové vhazování.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost domácí celek, který bude hrát pro změnu zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Luke Shaw, přichází Donny van de Beek.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Anthony Martial.
46'
Máme za sebou první poločas, který jednoznačně patřil Manchesteru United. Soupeř totiž už ve druhé minutě přišel o vyloučeného Jankewitze, což by díl ke skáze. Manchester United měl poté velkou územní převahu, díky které se mu povedlo přidat čtyři branky, čímž defakto rozhodl o vítězi zápasu. Domácí měli celý první poločas výraznou území převahu, naopak Southampton se dostal do jediné šance, nicméně se standardní situaci si de Gea dokázal poradit. Pakliže bude zápas probíhat podobně, tak to zavání debaklem.
45+2'
45+1'
Nakonec to na sebe vzal Fernandes, který to zkoušel chytře po zemi, avšak přesto trefil pouze dobře postavenou zeď.
45'
Žlutou kartu dostává Jack Stephens (Southampton FC).
45'
Přidají se dvě minuty.
44'
Do akce se dostalo video, které místo penalty nařizuje standardní situaci kousek za šestnáctkou!
43'
Je tu penalta pro domácí!
42'
Žlutou kartu dostává Kayne Ramsay (Southampton FC).
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Tady to zavání pořádným debaklem! I tato útočná akce putovala přes levou stranu, kde to dalším pohotovým centrem dokázal vyřešit obránce Shaw. Na jeho nadýchanou nabídku si naskočil EDINSON CAVANI, jehož hlavička směřovala vedle pravé ruky brankáře McCarthyho.
39'
Rozehrávky se nakonec ujal sám brankář McCarthy, který to zkoušel nákopem směrem na Adamse. Před ním se ovšem ve vzduchu dobře prezentoval Maguire.
38'
Po dalším souboji skončil na zemi hostující Djenepo, kterého dost možná fauloval jeden ze spoluhráčů. Přesto sudí nařídil volný kop pro hráče Southamptonu.
37'
Při něm si za pokutovým územím našel prostor pro zakončení McTominay. Jeho střela ovšem putovala výrazně vedle, McCarthy tak nemusel zasahovat.
36'
Southamptonu v úvodu prvního poločasu nic nevychází. Před malým momentem totiž inkasoval již třetí branku, navíc nyní musí čelit dalšímu výpadu.
34'
Je tu třetí domácí branka, které se započítá jako vlastní! Míč se totiž příhodně odrazil do volného prostoru, kam si seběhl Rashford. Domácí křídelník okamžitě vyslal prudkou nabídku napříč malým vápnem, kde vložil do dráhy letu míče kopačku hostující JAN BEDNAREK, který si tak vstřelil vlastní branku.
34'
Sám na sebe to poté vzal Greenwood, kterému se po manévru přes protihráče povedlo oslovit McTominaye. Ten ještě zkoušel roztáhnout hru na Wan-Bissaku.
34'
Fernandes poté zahrával rohový kop z pravé strany, který ovšem ve vzduchu dokázal odehrát do bezpečí Bednarek. Po dalším centru hlavičkoval Stephens.
33'
Hodně prostoru měl kolem sebe Rashford, který to přesto zkoušel nahrávkou pod sebe na volného Fernandese, jehož technická rána skončila na rukavici brankáře.
32'
Máme za sebou něco málo přes třetinu hry, Manchester United to má rozehrané velmi dobře. Nejen, že vede o dvě branky, navíc hraje v početní převaze.
31'
U postranní lajny se povedlo zakročit Wan-Bissakovi, který tak kolem sebe nepustil Djenepa. Míč poté putoval do zámezí, vhazovat tak bude moci Bertrand.
30'
Hosté poté zahrávali rohový kop z pravé strany. Ten přinesl kroucený centr směrem do malého vápna, kde si pro něj vyběhl de Gea, který tak vyboxoval.
29'
Nakonec to z přímého kopu na sebe vzal Ward-Prowse, jehož rána směřoval pod břevno. De Gea musel zasahovat a míč se mu povedlo vyrazit nad.
28'
Cavani šel kousek od svého pokutového území do souboje hodně ostře, což si vybralo daň. Jeho celek se bude muset bránit, je tu totiž další standardní situace.
27'
Southamptonu tento zápas zatím vůbec nevychází, v krátkém časovém sledu navíc inkasoval druhou branku, což znamená nesmírně složitou práci.
25'
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Maguire na levém křídle oslovil aktivního Shawa, který se poté neohroženě dostal až do pokutového území, kde se mu povedlo vybídnout Greenwoda. Na jeho zpětnou nahrávku reagoval MARCUS RASHFORD, který z jedničky zamířil mimo dosah brankáře.
24'
Shawova rozehrávka nakonec přinesla nabídku směrem na Lindelofa, který se natlačil do zakončení. Rozruch byl zbytečný, jednalo se totiž pouze o ofsajd.
23'
V dalším osobním souboji si ovšem nedovoleným způsobem pomohl hostující Djenepo, který u postranní lajny zavadil o soupeře. Bude tu standardka.
22'
Domácí pokračovali v kombinaci na útočné polovině, kde to Rashford zkoušel narážečkou s vedle stojícím Fernandes. Ward-Prowse poté odkopával pryč.
21'
Svatí se chopili rozehrávky rohu od levého praporku. Centrovaná nabídka nakonec směřovala směrem do branky, kde si útočným faulem pomohl Armstrong.
20'
Southampton si krátce po rozehrávce vybojoval standardní situaci z levé strany. K ní se nakonec postavil obránce Bertrand, jehož nabídku odvracel Fernandes.
18'
Nápor domácího celku nakonec končí první brankou! Domácí hráči se díky přenesení dostali na druhou stranu, kde byl Rashford zahnán do rohu. Po jeho nahrávce se k centru odvážil obránce Shaw, kterému se na zadní tyči povedlo najít naběhnuvšího AARONA WAN-BISSAKU, který zakončením o tyč překonal McCarthyho.
18'
Southampton si konečně také trochu pohrál s míčem. Ward-Prowse nakonec vyprodukoval zpětnou nahrávku na McCarthyho, který odkopem našel Adamse.
17'
Manchester United se znovu dostal s míčem do pokutového území, kde to po otočce zkoušel centrem také Fernandes, který našel pouze hlavu protihráče.
16'
Poté do pokutového území přiletěl centr, o který se postaral McTominay. Jeho nabídku si ovšem dokázal najít obránce Bednarek, který prodlužoval do zámezí.
15'
Na útočnou polovinu se poté bezpečně dostal také Fred, který okamžitě přenášel hru do volného prostoru, kde se Wan-Bissaka pokoušel najít Cavaniho.
14'
Po delší době se k míči dostal také domácí brankář de Gea, který na jistotu rozehrál po zemi na Lindelofa. Manchester United se pomalu dostává na druhou stranu.
13'
McCarthy pochopitelně nikam nespěchal. Svým odkopem na opačné straně zkoušel najít útočníka Adamse, kterého ve vzdušném souboji ale předčil McTominay.
12'
U středového kruhu se k míči prodral Shaw, kterému se málem povedlo přenést hru na levou stranu. Balón znovu skončil v zámezí, bude se rozehrávat.
11'
Posléze se do akce dostal také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení. O rozehrávku se poté pokoušel brankář McCarthy, který předvedl odkop.
10'
Wan-Bissaka se poté s míčem vracel na vlastní obrannou, odkud se mu povedlo najít vedle postaveného Lindelofa. Domácí tak budou moci přenášet hru.
9'
První střelecký pokus tohoto zápasu vyprodukoval domácí Fred, který to zkoušel technicky z místa. Jeho rána prosvištěla vedle, McCarthy tak nezasahoval.
8'
Do útočného manévru se nyní zapojil také Cavani, který ovšem narazil na početnou přesilu protihráčů. K odraženému míči se ovšem poté dostal McTominay.
7'
Napadající Adams se nakonec k míči nedostal. Manchester United tak otočil hru zpět na levé křídlo, kde se Rashford nedokázal dostat kolem bránícího hráče.
6'
Poté se Fredovi povedlo přenést hru na levou stranu, kde měl poměrně dost času na centrovanou nabídku obránce Shaw, kterému se centr ale moc nepovedl.
5'
Posléze se míč snesl mimo hrací plochu, což znamenalo autové vhazování pro Bertranda. Ten se pokoušel najít kolegu Djenepa, který se daleko nedostal.
4'
Opakovaný záběr nám poté nabídl šrám na noze McTominaye, který si chvíli poseděl na hrací plochu. Manchester United nakonec rozehrává nakrátko.
3'
Southamptonu tak úvod zápasu vůbec nevychází, ihned v jeho úvodu přišel o vyloučeného Jankewitze, pro kterého se jednalo o druhý zápas v Premier League.
2'
To je naprosto neuvěřitelný začátek zápasu! Sledovali jsme totiž nedovolený zákrok Jankewitze, který za svůj kriminální zákrok vyfasoval přímou červenou kartu.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw – McTominay, Fred – Rashford, B. Fernandes, Greenwood – Cavani.
Náhradníci: D. Henderson – Bailly, Telles, van de Beek, Williams, D. James, Martial, P. Pogba, N. Matić.

Southampton FC: A. McCarthy – Ramsay, Bednarek, J. Stephens, Bertrand – Armstrong, Ward-Prowse, Jankewitz, Djenepo – Adams, Ings.
Náhradníci: Lewis, Forster – Ferry, Tchaptchet, Redmond, N'Lundulu, Chauke, Finnigan..
Southampton FC

Na opačné straně stojí Southampton, který sice měl v úvodu ligového ročníku poměrně dobrou formu, avšak v posledních týdnech to za moc nestojí. Saints nakonec tabulkou klesli až na současnou jedenáctou pozici tabulky, což znamená spodní polovinu. Southampton FC z posledních pěti zápasů vyhrál pouze jedinkrát, navíc má na svém kontě hned tři porážky v řadě. Jednalo se totiž o prohry proti Leicesteru, Arsenalu a Aston Ville, Southampton navíc během těchto zápasů dokázal vstřelit pouze jednu branku. Hostující tým tohoto zápasu tak půjde do dnešního střetnutí v nejlepší formě, nicméně série tří proher v řadě je už poměrně vysoká.
Manchester United

Fotbalisté Manchesteru United konečně prožívají poměrně povedenou sezonu, neboť se momentálně nacházejí na druhé pozici. Manchester United má na svém kontě jednačtyřicet bodů a na vedoucí City ztrácí tři body, nicméně městský rival má o jeden zápas méně. Rudí ďáblové přesto z posledních pěti ligových duelů vyhráli pouze dvakrát, v předminulém kole pro změnu zaznamenali letošní čtvrtou ligovou porážku, neboť na svém stadionu hodně překvapivě nestačili na poslední Sheffield. Manchester United toto zaváhání nedokázal v minulém kole napravit, neboť souboj proti londýnskému Arsenalu nakonec nepřinesl ani jednu branku. Manchester United je až jedenáctým nejlepším domácím týmem celé Premier League, což není zrovna slavná bilance.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Manchester United a Southampton FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.