Premier League - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Wolves - 29. prosince 2020   21:00

Manchester Utd.
90+3' Rashford (B. Fernandes)
1:0
(0:0)
de Gea – Wan-Bissaka, Bailly, Maguire (C), Telles (46. Shaw) – P. Pogba, N. Matić – Greenwood (64. Martial), B. Fernandes (90+5. McTominay), Rashford – Cavani.
Moss – Bennett, Robathan
Old Trafford, Manchester
Wolves
Patrício – Kilman, Coady (C), Saïss – Hoever, Neves, Vitinha (55. Podence), Moutinho, Aït-Nouri – Traoré, Neto (68. F. Silva).

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 8:4. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:7.
Manchester United se proti výrazně oslabenému soupeři dlouho trápil, nakonec rozhodla až nešťastná teč zřejmě nejlepšího hráče zápasu Romaina Saisse, jenž si do vlastní branky srazil Rashfordovu střelu z třetí minuty nastaveného času.

Rudí ďáblové se dnešní výhrou posouvají na druhé místo s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Liverpool, Wolves jsou po vysoké výhře Leedsu ve West Bromwichi dvanáctí.
90+6'
90+6'
Pogba byl u postranní čáry faulován Kilmanem, United kontrolují závěr nastaveného času.
90+5'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Scott McTominay.
90+3'
Manchester United právě vstřelil branku!
United se přeci jen dočkali vítězné branky! Dlouhý nákop Bruna Fernandese proletěl hostující defenzivou na MARCUSE RASHFORDA, ten si pohlídal ofsajdovou lajnu, z křídla si navedl míč do pokutového území a s pomocí teče Romaina Saisse překonává Ruie Patrícia!
90+2'
Anthony Martial předvedl dravý průnik do pokutového území, v poslední chvíli mu ale stačil ukopnout míč od kopačky Romain Saiss.
90+1'
Rozhodčí Moss oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Také Rashford se neprosadil v přehuštěném prostoru, domácí budou pouze vhazovat.
90'
Paul Pogba si v pokutovém území nedokázal najít střelecký prostor, pak podkopl Saisse a může být rád, že sudí Moss nechal žlutou kartu ve své kapse.
89'
Na střelecké pokusy je to 10:9, na bránu 2:5. Vysoce favorizovaní United dnes ani nemají střeleckou převahu.
88'
Drobné křeče pro Ki-Janu Hoevera, osmnáctiletý mladík ale zase rychle vstal na nohy.
88'
Martialově průniku do pokutového území výborně načasovaným skluzem vystavil stopku Rúben Neves.
87'
Wolves zatím nemají problém se bránit a vyrážet do rychlých protiútoků, takhle třeba vstřelili vítěznou branku v závěru nastaveného času nedávno proti Chelsea.
86'
Standardní situace pro United, Fernandesův centr se neujal. Domácí se pak zmocnili odraženého míče a mohou zase útočit.
85'
Ve hře už se pokračuje, Bruno Fernandes se u pokutového území Wolves tlačil do zakončení, trefil ale jen bránícího Coadyho.
84'
Španělský brankář domácích musí být ošetřen, ale zdá se, že bude schopen v zápase pokračovat. David de Gea se při pokusu o odkop střetl s Adamou Traorém, čímž si přivodil zranění.
83'
Zdravotní potíže teď má i David de Gea, jenž si lehl na trávník a zřejmě jej postihly křeče.
82'
Moutinhův nákop do pokutového území se stal lahůdkou pro Davida de Geu.
81'
Rayan Ait-Nouri se vydal na útočný výlet po otevřeném levém křídle a ránou z ostrého úhlu protáhl Davida de Geu.
80'
Eric Bailly se drobně zranil při pokusu o odkop, snaží se rozchodit svalový problém.
79'
Už se zase hraje v pokutovém území Wolves, Rashford ale nedokázal vystřelit přes Saisse, navíc byl v postavení mimo hru.
79'
Teď už se Vlkům povedlo přesunout hru na polovinu soupeře a mohou si oddychnout. Alespoň na chvíli.
78'
Převaha Rudých ďáblů je čím dál intenzivnější, hosté nevědí, jak se dostat k míči a jen se brání.
77'
Pogba tentokrát připravil velmi výhodnou palebnou pozici pro Martiala, ten ale trefil míč špatně a ze střední vzdálenosti vysoko přestřelil Patríciovu branku.
75'
Paul Pogba si zpracoval míč před pokutovým územím, pak vyslal jedovatou střelu k tyči, kterou včasným skokem lapil Rui Patrício!
73'
Rui Patrício je potrestán žlutou kartou za zdržování při odkopu od branky.
72'
Přímo po rohu hosté ještě nezahrozili, pak si ale na další centr naskočil Saiss a jeho hlavičku pod břevno David de Gea vytáhl nad branku, rozhodčím ale neuniklo ofsajdové postavení marockého obránce Wolves.
71'
Adama Traoré po průniku útočnou polovinou střílel vedle domácí branky, jeho střela ale byla jemně tečována a následovat bude druhý roh hostů.
70'
Velmi rychle je potvrzeno, že rezultátem celé akce je ofsajd Cavaniho a rozehrávat bude Rui Patrício.
69'
Po rohovém kopu hlavičkoval Bailly, po teči Coadyho se míč dostal ke Cavanimu, jenž překonal brankáře Patrícia, ale z ofsajdu. Branka by uznána neměla být, ale mohla by se i prověřovat teč Coadyho, jenž zřejmě zahrál rukou.
69'
Pogbův přízemní centr nedorazil až k adresátu Cavanimu, Coady v pádu odehrál míč na rohový kop.
68'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Pedro Neto, přichází Fábio Silva.
67'
Rashford na pravém křídle nepřešel přes Ait-Nouriho, ten dnes hraje výborný zápas.
67'
Ait-Nouri i Podence už jsou zpět ve hřišti a Wolves pokračují v plném počtu.
66'
Pokračují také potíže Podenceho, oba hráči teď budou muset být ošetřeni za postranní čárou a Wolves zřejmě budou hrát chvíli v devíti. Nuno Espirito Santo vyčkává se střídáním Fabia Silvy na zdravotní stav obou hráčů.
65'
Už podruhé je ošetřován Rayan Ait-Nouri, mezitím by do hry měl přijít talentovaný mladík Fabio Silva.
64'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Mason Greenwood, přichází Anthony Martial.
64'
V době, kdy na trávníku v bolestivé pozici ležel Daniel Podence, United pokračovali ve své akci, Pogba nacentroval na hlavu Marcuse Rashforda, ten ale netrefil míč dobře a hlavičkoval vysoko nad branku.
63'
Wolves zvyšují aktivitu, Hoeverův centr ale tentokrát letěl mimo dosah Pedra Neta, hostům v pokutovém území pořádně chybí zraněný Raúl Jimenez, neboť takový typ hráče při jeho absenci nemají.
62'
Ole Gunnar Solskjaer připravuje druhé střídání, do hry brzy vstoupí Anthony Martial.
61'
Adama Traoré si z pravé strany navedl míč do pokutového území, pak nacentroval příliš vysoko pro nabíhajícího Joaa Moutinha.
61'
Daniel Podence se uvolnil na levé straně, pak ale velmi nepřesně přihrával do pokutového území.
60'
Bruno Fernandes si na pravém křídle troufl na průnik kolem Ait-Nouriho, před branku už se ale nedostal, hosté mu ukopli míč daleko od pokutového území.
58'
Luke Shaw měl nalevo dostatek prostoru na centr, před brankou ale jen Masona Greenwooda, tak rozehrál ke spoluhráčům po zemi, pak se k centru odhodlal Pogba, před nabíhajícím Rashfordem ale zasáhl Rui Patrício.
57'
Aaron Wan-Bissaka nedokázal nadvakrát odcentrovat přes dobře bránícího Ait-Nouriho.
56'
Bruno Fernandes laxní přihrávkou přišel o míč u středové čáry, Traorému pak nevyšel průnik podél postranní čáry a po odrazu míče do zámezí mohou vhazovat domácí.
55'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Vitinha, přichází Daniel Podence.

Ofenzivní střídání hostujícího trenéra Nuna Espirita Santa.
53'
Adama Traoré si neporozuměl s Hoeverem a poslal mu nepřesnou přihrávku. Nepřesností je ve druhém poločase zatím více než dost.
51'
Dlouhý pas Pogby mířil do míst, kde nebyl vůbec nikdo v červeném, pro míč si tak došel Rui Patrício.
50'
Rashford fauloval rozběhnutého Hoevera a stává se prvním žlutě napomenutým fotbalistou tohoto zápasu.
49'
Saissův nákop si pohlídal Shaw a sklepl míč k brankáři de Geovi.
47'
Fernandesův centr ze standardní situace našel jen Ki-Janu Hoevera, který odhlavičkoval míč k protějšímu rohovému praporku.
46'
Dobrý vstup Luka Shawa do zápasu, při průniku podél levé postranní čáry si vynutil faul Rúbena Nevese.
46'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Alex Telles, přichází Luke Shaw.
46'
Do hry se po přestávce zapojí Luke Shaw, který by měl nahradit Alexe Tellese.
První poločas nabídl zajímavou podívanou, v niž překvapivě byli nebezpečnější výrazně oslabení hosté, kteří i vedou 4:1 na střely na bránu. Nutno ale dodat, že největší šanci zahodil Bruno Fernandes, jenž po skvělém Greenwoodově centru zblízka nepřekonal Ruie Patrícia.
45+1'
45+1'
United se pokusili zahrozit z rychlého brejku, Bruno Fernandes už takřka vysunul Rashforda do úniku, tomu se ale nepovedlo dobře míč zpracovat a předkopl si jej až k brankáři Patríciovi.
45+1'
Pedro Neto tentokrát nebezpečně potáhl míč po pravém křídle do pokutového území, do koncovky už se ale nedostal.
45'
Pedro Neto s Adamou Traorém rozběhli rychlý brejk Wolves, Portugalec ale nedokázal propasírovat svoji přihrávku na rozběhnutého Španěla.
44'
Centr Bruna Fernandese proletěl předbrankovým prostorem, kde k míči měli fotbalisté v červeném daleko.
42'
Ošetření mladého obránce Wolves už se přesunulo do zámezí a rozhodčí Moss znovu navázal hru míčem rozhodčího.
41'
Ošetřen teď musel být Rayan Ait-Nouri, brzy se ale ve hře bude pokračovat.
39'
Vitinha prudkým centrem vyzval k zakončení Romaina Saisse, jehož patičku David de Gea vyráží! Důležitý zákrok domácího brankáře.
39'
Naopak na druhé straně byl u rohu pokutového území faulován Pedro Neto a následovat bude nebezpečná standardní situace Vlků.
38'
Marcus Rashford si v pokutovém území posunul míč mezi nohama Rúbena Nevese, pak přepadl na trávník, opět ale s penaltou u Jonathana Mosse neuspěl.
36'
United jsou usazeni na útočné polovině a snaží se dobývat pokutové území soupeře.
34'
První tutovka United! Mason Greenwood skvělým centrem vytvořil perfektní pozici pro Bruna Fernandese, ten ale zblízka nepřekonal Ruie Patrícia, Edinson Cavani při dorážce nedokázal svůj pokus přes hlavu nasměrovat na branku.
33'
Marcus Rashford se na levém křídle marně dožadoval pokutového kopu, rozhodčí Moss jej však nevyslyšel, jeho kolega Bennett pak navíc odmával, že míč už opustil hrací plochu.
32'
Ve středu hřiště zůstal v bolestivé pozici ležet Pedro Neto, při mnoha absencích jej Wolves velmi potřebují.
31'
Na střelecké pokusy je to 3:6, na bránu 0:3.
30'
Neujal se ani další centr Alexe Tellese, velmi úspěšně je sbírá brankář Rui Patrício.
30'
Pomalu končí úvodní půlhodina a nadále platí, že nebezpečnější jsou nečekaně hosté z Wolverhamptonu.
28'
Na levém křídle se neprotlačil do zakončení Pedro Neto, odražený míč se pokusil napálit na branku Rayan Ait-Nouri, svoji výrazně slabší pravačkou ale ohrozil jen rohový praporek.
27'
Na Matićův nákop do pokutového území jen těsně nedosáhl Edinson Cavani.
26'
Vitinha nedokázal využít zisku míče ve středu hřiště k protiútoku, nepřesnou přihrávkou zase odevzdal míč soupeři.
24'
S centrem Alexe Tellese si snadno poradil Rui Patrício.
23'
Po Moutinhově centru se k hlavičce dostal Romain Saiss a jeho lobovaná hlavička dosedla na horní část břevna domácí branky!
22'
Wolves budou zahrávat standardní situaci na útočné polovině, k centru se chystá Joao Moutinho.
21'
Rayan Ait-Nouri pronikl po levém křídle a měl dobrou pozici na centr, ten mu ale vůbec nevyšel a United se snadno ubránili.
20'
Adama Traoré potáhl míč po útočné polovině, posunul jej Netovi, pak už jen smutně reagoval na fakt, že Pedro Neto si netroufl na odvážnější akci a přihrál zpět spoluhráčům dozadu.
19'
V držení míče mají domácí zatím jen těsnou převahu (54% – 46%), i počet přihrávek je zatím velmi vyrovnaný (119 – 106).
17'
Edinsonu Cavanimu byl odmáván velmi těsný ofsajd, který možná spíše ani nebyl porušením pravidel.
16'
Wolves se znovu usadili na útočné polovině, zatím i přes obrovské oslabení hrají s domácími více než vyrovnanou partii.
14'
Po souhře s Fernandesem se Cavani v pokutovém území snažil posunout míč Greenwoodovi, přihrál však jen hostujícím obráncům.
13'
Bailly prohrál osobní souboj s Traorém v momentu, kdy de Gea vyběhl ze své branky, stačil tam však zacouvat a poradil si s velmi prudkou ránou Rubéna Nevese, to je elitní střelec ze střední vzdálenosti.
11'
Také druhý střelecký pokus Wolves mířil na branku, de Gea si ale poradil i se skákavou dalekonosnou ránou Vitinhy.
9'
Rashford si vyměnil míč s Greenwoodem, pak adresoval prudký pas před branku, kde ale míč proletěl mimo dosah Cavaniho s Fernandesem.
8'
Po akci Adamy Traorého první střelecký pokus na domácí branku vyslal Pedro Neto, mířil ale přímo doprostřed branky a David de Gea si připisuje jednoduchý zákrok.
8'
Rashford přenesl hru na pravou stranu, kde si Greenwood navedl míč do pokutového území, na ránu levačkou se ale neodhodlal.
6'
Po nepřesné přihrávce Ait-Nouriho se míče ujali domácí.
5'
Wolves už dostali míč pod svoji kontrolu a hraje se ve středu hřiště.
4'
Centr Alexe Tellese odvrátil Romain Saiss, United se ale ujali odraženého míče a zůstávají v blízkosti pokutového území soupeře.
3'
Domácí vybojovali první rohový kop, ten rozehráli nakrátko, ovšem k pokutovému území se ani nepřiblížili.
1'
Rozehráno! Oba týmy hrají v tradičních barevných kombinacích, United tedy v červených dresech, Wolves v oranžových a právě hosté se ujali úvodního výkopu.
1'
Fotbalisté už přicházejí na trávník, utkání bude brzy zahájeno.

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Bailly, Maguire (C), Telles – P. Pogba, N. Matić – Greenwood, B. Fernandes, Rashford – Cavani.
Náhradníci: D. Henderson – D. James, Martial, Mata, McTominay, Fred, Shaw, Tuanzebe, van de Beek.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Kilman, Coady (C), Saïss – Hoever, Neves, Vitinha, Moutinho, Aït-Nouri – Traoré, Neto.
Náhradníci: Ruddy – Corbeanu, Cundle, Otasowie, Podence, F. Silva, N. Semedo, Marques, L. Richards.

Rozhodčí: Moss – Bennett, Robathan.
Wolverhampton Wanderers

Wolves letos trápí velmi nevyrovnané výkony, které zapříčiňují to, že tým s pohárovými ambicemi je aktuálně až jedenáctý. Problémem je také dlouhodobé zranění klíčového útočníka Raúla Jimeneze, jenž při zápase na Arsenalu utrpěl frakturu lebky a bude ještě nějakou dobu chybět, při posledním zápase s Tottenhamem už se alespoň byl podívat v hledišti.

Dosavadních patnáct zápasů Wolves odehráli s vyrovnanou bilancí 6-3-6, když v posledních pěti kolech třikrát prohráli, ovšem připsali si cenné bodové zisky při výhře 2:1 nad Chelsea a remíze 1:1 s Tottenhamem. Na hřištích soupeřů oranžový celek odehrál sedm zápasů s bilancí 3-0-4, při posledních dvou cestách mimo svůj stadión prohrál 0:4 v Liverpoolu a 1:2 v Burnley.

Trenér Nuno Espirito Santo se kromě zmíněného Jimeneze musí obejít i bez dlouhodobě zraněného Jonnyho Castra, zápas se Spurs navíc vynechali Boly a Dendoncker, oba nebudou k dispozici ani dnes.

Při zápase proti Tottenhamu Nuno Espirito Santo postavil do základní sestavy sedm Portugalců, čímž vyrovnal rekord Premier League v počtu hráčů z jedné zahraniční země. Fulham v roce 2003 a Newcastle v roce 2013 jednou využili sedm Francouzů.
Manchester United

Manchester United zůstává v lize neporažen od začátku listopadu, kdy zde na Old Trafford podlehl Arsenalu a zakončil tím extrémně špatný úvod sezóny na svém stadiónu, kde včetně toho zápasu s Arsenalem získal jediný bod z prvních čtyř zápasů, v dalších třech už ale uhrál doma sedm bodů a naposledy tu deklasoval Leeds 6:2.

Do dnešního programu 16. kola Red Devils vstupují ze čtvrté příčky, k jejímuž udržení jim pomohla i remíza šesté Chelsea s pátou Aston Villou ve vzájemném zápase, oba celky ztrácí na Solskjaerův tým po jednom bodu.

V prvním povánočním zápase Manchester United přivezl bod z horké půdy v Leicesteru, kde ale měl zápas rozjetý na tříbodový zisk, ovšem dvakrát neudržel své vedení. Velká hvězda Rudých ďáblů Bruno Fernandes v zápase zaznamenal gól a asistenci, celkem už je na 10 brankách a 6 finálních asistencích.

Solskjaer bude zřejmě postrádat pravého obránce Wan-Bissaku, který je zraněný a zápas v Leicesteru nedohrál ani Victor Lindelöf, do základní sestavy by se tak mohl podívat Axel Tuanzebe. O místo v zahajovací jedenáctce si říká i Edinson Cavani, jenž v Leicesteru po příchodu z lavičky výrazně pozvedl hru svého týmu.
Hezký večer při sledování přenosu atraktivního utkání šestnáctého kola anglické Premier League, rozjetý Manchester United přivítá na Old Trafford Wolves, kteří dokáží favoritům pořádně zatápět, koneckonců se svým dnešním soupeřem po předloňském návratu do Premier League ještě neprohráli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.