Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Leeds - 26. ledna 2021   19:00

Newcastle
57' Almirón (C. Wilson)
1:2
(0:1)
Leeds
17' Raphinha  (Rodrigo) • 61' Harrison  (Raphinha)
Newcastle
Darlow – Jacob Murphy (64. Saint-Maximin), Hayden, Lascelles (C), Schär, Lewis – Almirón, Shelvey, Hendrick, Fraser (77. Gayle) – C. Wilson.
Taylor – Beswick, Mainwaring
St James' Park, Newcastle upon Tyne
bez diváků diváků
Leeds
Meslier – Ayling, Cooper (C), D. Llorente (10. Struijk), Alioski (56. Klich) – Phillips – Raphinha, Dallas, Rodrigo, Harrison – Bamford (60. T. Roberts).

Tímto se s vámi loučím, děkuji za vaši pozornost a přeji příjemný zbytek pondělního večera!
Tažení domácích však bylo velmi pomalé, proto Taylor foukl do píšťalky a ukončil utkání přesně po čtyřech minutách nastavení. Leeds si odváží vybojované tři body, zatímco trápení Newcastlu pokračuje. Pokud ale Newcastle bude hrát jako závěr prvního poločasu a ve druhé půli, v dalších zápasech určitě přijdou i lepší výsledky!
90+4'
90+4'
Harrison však u rohového praporku ztrácí míč a Newcastle má poslední šanci vybojovat alespoň remízu.
90+4'
Leeds kombinuje kolem vápna soupeře, kde se snaží nasbírat cenný čas a případně i zahrozit.
90+3'
Domácím nenahrává ani situace na jejich polovině, protože odvrací míč jen na autové vhazování.
90+2'
Útok Leedsu domácí defenziva odvrací. Čas už běží Newcastlu velmi rychle, navíc hraje převážně Leeds.
90+1'
Na startu čtyřminutového nastavení Newcastle zaútočil po levé straně, ale byl zastaven a musí se vracet.
90'
Vlastní gól byl velmi blízko! Prudký centr do vápna hlavičkoval Schär, jenž donutil Darlowa vytasit ukázkový skok po míči.
90'
Klich dostal před vápnem hodně prostoru, načež zvolil technickou střelu, která byla sražena na rohový kop.
89'
Žlutou kartu dostává Jack Harrison (Leeds United).
89'
Centr do vápna sice domácí prodloužili, ale jen na hlavičku hráče Leedsu. Hosté se drží na útočné polovině.
88'
Centr na přední tyč odhlavičkoval první domácí hráč. Brejk Newcastlu zastavuje obranný faul.
87'
Vraťme se k fotbalu. Na tahu je Leeds, jenž si zablokovaným centrem Harrisona vybojoval rohový kop.
85'
Tohle by si Rodrigo (LDS) s Fabianem Schärem (NEW) mohli odpustit. Domácí obránce se po souboji se soupeřem držel za obličej, což hostující hráč okomentoval. To se Schärovi nelíbila, ale zázračně ho zotavilo, protože vyskočil jako čertík z krabičky a velmi nablízko domluvil svému soupeři. Ten se pro změnu bez jakéhokoliv kontaktu komicky svalil k zemi.
84'
Tentokrát se k exekuci přímého kopu postavil Gayle, jehož rána míří hodně vedle. Meslier rozehrává od své branky.
83'
Čerstvý Saint-Maximin dělá hostující defenzivě velké problémy. Francouzský útočník vybojoval další faul v blízkosti velkého vápna!
82'
Důvodem nepříznivého stavu je solidní výkon Mesliera, který vytáhl také Schärovu střelu zpoza vápna!
81'
Fotbalisté Leedsu se snaží kontrolovat hru, donutit domácí k chybám a udělit finální úder, ale Newcastle se nevzdává.
80'
Wilson se snažil vybojovat centr za obranu, ale spoluhráčova pobídka pro něj byla příliš dlouhá.
78'
Leeds se snaží držet míč a otevřít defenzivu Newcastlu, který vysoko napadá a bojuje alespoň o bod.
77'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Ryan Fraser, přichází Dwight Gayle.
77'
Z druhého rohu už domácí nezahrozili, jelikož Saint-Maximin centroval z velkého úhlu mimo.
76'
Saint-Maximin zabojoval o zdánlivě ztracený míč za obranu, díky čemuž si Newcastle vytvořil rohový kop. Ve středu vápna se při něm dostal k nebezpečné hlavičce Shelvey, kterou Meslier vyboxoval nad!
75'
Centr za obranu Darlow vyboxoval ven, přesto akce Leedsu pokračovala a tlak neustával. Domácí se však nakonec ubránili.
74'
Leeds se snaží zahrozit z pravé strany centrovanými míči, které domácí defenziva odvrací.
74'
Tlak Newcastlu pokračoval i vzápětí, jenže střelu zpoza vápna zastavil bránící hráč. Žádost domácích o penaltu zůstala nevyslyšena.
73'
Shelvey zkoušel opět přímou střelu, která byla bránícím hráčem sražena na rohový kop. Fraserův centr však odhlavičkoval hráč Leedsu.
72'
Rozhodčí Taylor znovu píská do píšťalky, což znamená další slibný přímý kop pro Newcastle. Na šance si domácí stěžovat nemůžou. Teď je jen proměňovat.
71'
Newcastle si znovu vybojoval míč a posouvá se na útočnou polovinu hrací plochy, kde stojí vzorně postavená defenziva Leedsu.
70'
Přímo z přímého kopu Newcastle nezahrozil, ale jeho ofenzivní aktivita pokračovala. Schärovu střelu ze střední vzdálenosti Meslier dobře viděl.
69'
Leeds znovu fauluje v blízkosti vlastního vápna, čímž dává domácím další slibnou příležitost zahrozit!
68'
Hezký centr na přední tyč si našel nehlídaný Lascelles, jehož zakončení tečoval jeden z obránců a míč skončil na břevnu! Rohový kop.
67'
Newcastle si nešťastným odkopem Leedsu vybojoval další rohový kop, díky kterému má šanci na vyrovnání.
66'
Jízda pokračuje! Zajímavý úsek hry doplnil i povedený útok Newcastlu, na jehož konci pálil ve vápně Almirón, jenž míří pouze těsně nad branku!
65'
Téměř totožný brejk jako při druhém gólu Leedsu tentokrát nevyšel. Raphinha poslal míč na roh malého vápna, kde ho lízl Roberts, jenže jen do náručí vyběhnutého Darlowa.
64'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Allan Saint-Maximin.
63'
Slibná rána s nešťastným koncem! Wilson srazil ve vápně centr na nabíhajícího Murphyho, jehož zatočená dělovka letěla jen těsně vedle levé spojnice!
63'
Shelvey se ve vápně parádně prosmýkl kolem několika soupeřů, ale svou kličkovanou završil nepřesnou přihrávkou na malé vápno.
62'
Newcastle musí znovu dohánět ztrátu a snaží se o to ze své vlastní poloviny.
61'
Leeds právě vstřelil branku!
Optická převaha je k ničemu, když nedáváte góly. Leedsu konečně vyšel brejk, když Raphinha ze středu hřiště parádním lobem za obranu našel JACKA HARRISONA, jenž pěknou střelou k zadní tyči vrátil Leedsu vedení.
60'
Střídající Roberts se tlačil do vápna mezi obránci, kteří ho úspěšně zastavili. Newcastle se však do útoku nedostal.
60'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Patrick Bamford, přichází Tyler Roberts.
59'
Newcastle tak ukončil dlouhé čekání na vstřelený gól, ale nutno přiznat, že opravdu zaslouženě, protože ve druhé půli je lepším týmem.
57'
Newcastle právě vstřelil branku!
Domácí jsou odměněni vyrovnávacím gólem! Leeds znovu zachyboval v rozehrávce, načež Shelvey pobídl Wilsona, jenž z první poslal míč za obranu, kde se zjevil nehlídaný MIGUEL ALMIRÓN.
57'
Aktivní Newcastle nepolevuje a drží soupeře pod tlakem. Centrované míče však hráči Leedsu úspěšně odvrací.
56'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Ezgjan Alioski, přichází Mateusz Klich.
55'
Hra je znovu přerušena, protože Wilson dobíhal přízemní přihrávku, u které byl dříve Meslier a domácí útočník ho zasáhl svou kopačkou.
55'
Zakroucený centr si našel Lascelles, jenž ho usměrnil jen vedle pravé tyče! Kapitán je při standardkách velkou hrozbou.
54'
Rozhodčí píská další faul, tentokrát v podání Egzijana Alioskiho (LDS). Velmi nebezpečný přímý kop!
53'
Zakroucený míč sice dopadl do vápna, jenže nikdo z domácích ho nezasáhl. Krátce nato Cooper špatně odkopl míč jen k Almirónovi, jenž zpoza vápna prověřil Mesliera!
52'
Sražený střelecký pokus Mesliera neohrozil, ale přinesl Newcastlu alespoň rohový kop.
51'
Leeds si vybojoval vhazování v blízkosti vápna, jenže vlastní nepřesností poslal míč do zámezí.
50'
Newcastle se snažil zahrozit, jenže se svým ofenzivním tažením neuspěl a musí se vracet na vlastní polovinu.
48'
Kdyby se jednalo o gól, byl by to snad gól roku. Leeds zaútočil rychlým brejkem, na jehož konci odcentroval z pravé strany. Darlow vyrazil míč, který zasáhl k v souboji padajícímu Dallasovi, jenž ho parádním lobem o břevno bez úmyslu poslal do branky. Celá komická akce měla jedinou chybu – Dallas usměrnil míč rukou.
47'
Po pravé straně neuspěl ani Newcastle, když hráči Leedsu odvrátili jeho pokus o centr a Shelvey poslal sražený míč za brankovou čáru.
46'
Leeds se okamžitě vydal do útoku po pravé straně, ale Aylingův pokus letěl jen mimo tři tyče.
46'
Bojovné utkání plné faulů bude pokračovat za nějakou čtvrthodinku a určitě nabídne ještě dramatický scénář!
Leeds ještě stihl několik centrů, které si však domácí obrana pohlídala. Hosté začali slušně, byli lepším týmem a v sedmnácté minutě šli zaslouženě do vedení po pěkné trefě Raphinhy. Po vstřeleném gólu však mírně polevili, Newcastle se dostal do hry, ale žádnou výraznější šanci si nepřipsal.
45+5'
45+5'
Centr do vápna defenziva Leedsu odhlavičkovala. Zdá se, že hosté rozjíždí poslední útočnou akci první půle.
45+5'
Fraser pálil zpoza vápna, načež jeho sražený pokus Meslier vyboxoval pryč z vápna. Newcastle i přesto pokračoval v aktivitě a vytěžil rohový kop.
45+4'
V rozkouskovaném nastavení se oba týmy střídají v držení míče, ale chybí i náznaky potenciálních střeleckých pokusů.
45+2'
Vysoký míč si Meslier pohlídal, přestože se za ním hnal Wilson, ale k hlavičce se nedostal.
45+2'
Na penaltě si vyskočil na centrovaný míč Bamford, ale míč lízl jen lehce a usměrnil ho vedle pravé tyče.
45+1'
I vzhledem k ošetřením a průtahům je nastaveno pět minut. Minutový přídavek startuje dalším faulem Schära na polovině hřiště.
45'
Ošetření lékařů si ve vápně vyžádal Raphinha, kterého zavalil vlastní spoluhráč, hlavičkující při rohovém kopu.
44'
Přímo z něho Leeds nezahrozil, přesto se u míče udržel a Rodrigo slušnou střelou zpoza vápna vyděsil Darlowa. Míč letí jen vedle levé tyče!
43'
Do zajímavé šance se po pravé straně prodral Rodrigo, který si zasekl míč a následnou střelu poslal do bránícího hráče! Vzápětí Darlow odvrátil střelu z úhlu na rohový kop.
43'
Pro centrovaný míč si došel Meslier, který byl navíc faulován Lascelleem, tudíž se bude vykopávat od jeho branky.
42'
Boj ve středu hřiště vyzněl lépe pro Newcastle, který se okamžitě vydává do útoku. Centr z pravé strany odvrátil Ayling na rohový kop.
40'
Schär přehnal svou aktivitu na útočné polovině, z čehož pramení faul domácího borce. Leeds rozehrává na vlastní polovině.
40'
Nátlak Newcastlu pokračuje. V posledních minutách se hraje převážně na polovině Leedsu, který ovšem nepouští soupeře do šancí.
39'
Newcastlu se podařilo dostat rozehrávající Leeds pod tlak, načež přiletěl centr z pravé strany, který Fraser poslal z penaltového puntíku nad branku!
38'
Hosté se však dobře brání a daří se jim držet soupeře v úctyhodné vzdálenosti od branky. Domácí navíc chybují a kombinují do zámezí.
37'
Leeds po vstřelené brance trošku polevil, zatímco Newcastle se dostal do hry a daří se mu diktovat tempo.
36'
Zdá se, že je Meslier v pořádku a musí se svými parťáky sledovat útočnou kombinaci Newcastlu na útočné polovině.
35'
Brankář Leedsu zůstává ležet na trávníku a lékaři kontrolují jeho zdravotní stav. Otřes mozku by nebyl žádným překvapením. Zdá se, že lékaři zkoumají právě tuto možnost.
33'
Nebezpečná šance Newcastlu! Wilson se na zadní tyči natahoval po parádně zakrouceném míči, jenže minul a navíc kolenem zasáhl hlavu brankáře Mesliera. Nepříjemný moment.
32'
Shelvey se trošku překvapivě opřel do míče a z velké dálky zkoušel zaskočit Mesliera, jenže pálil vysoko nad branku.
31'
Leeds ovšem na útočné polovině ztrácí míč, navíc se při protiútoku Newcastlu provinil faulem na vlastní polovině.
30'
Shelvey v souboji se soupeřem odvrátil míč jen do autu, ale zlobí se na rozhodčího, že neodpískal faul.
28'
Dallas už opouští hrací plochu v asistenci lékařů, ale nezdá se, že by neměl v dnešním utkání pokračovat.
27'
Aby toho nebylo málo, přichází obranný faul Newcastlu, po němž si hráč Leedsu vyžádal ošetření lékaře.
26'
Leedsu se pomalu daří posouvat hru výš a výš. Newcastle se naopak stahuje a nedaří se mu prolomit defenzivu Leedsu.
25'
Newcastle v posledních minutách navyšuje svá procenta držení míče, leč do zakončení se nedostává.
24'
Celku trenéra Bielsy se nepodařilo udržet míč, načež Newcastle zaútočil, ale jeho akci zastavil faul Lascellea na Bamforda.
22'
Optický nátlak Newcastlu k zakončení nevedl. K míči se znovu dostávají hosté, kteří rozehrávají ze své poloviny.
21'
K zajímavé hlavičce se dostal Lascelles, jenž s obráncem v náručí hlavičkoval vedle branky.
20'
Newcastle se následně přece jen usadil na útočné polovině, kde si vybojoval vhazován a vzápětí i rohový kop!
19'
Leeds trpělivě drží míč a nikam nespěchá. Centrovaný míč z vlastní poloviny však byl příliš dlouhý a prudký.
18'
Aktivita Leedsu nepolevuje, ba naopak! Hosté jsou krátce po rozehrávce na míči a znovu se snaží prosadit na útočné polovině.
17'
Newcastle krátce po vhazování ztratil míč, což byla pro hosty ideální příležitost k přečíslení. Rodrigo pak pobídl na hranici vápna dobíhajícího RAPHINHU, jenž střelou k tyči otevřel skóre.
15'
Harrison dobře vytáhl míč, po čemž přenesl hru na pravou stranu velkého vápna. Vrácený míč dokázal zkrotit Bamford, ale proti přesile obránců se ke střele nedostal.
14'
Nakopávané míče Leedsu úspěch neslaví, přesto hosté zůstávají na míči a ze své poloviny se snaží založit další útočnou akci.
13'
Newcastle se dostal jen pár metrů za půlící čáru, kde míč ztratil, jenže Leeds při brejku doplatil na nepřesnou kombinaci.
12'
Leeds hezky zakombinoval u postranní čáry, načež Dallas našel centrem ve vápně Harrisona, kterému střela v ideální pozici nesedla!
12'
Leeds je v posledních minutách aktivnějším týmem a nepříjemně na Newcastle tlačí. Domácí defenziva však odolává.
11'
Zakroucený míč na malé vápno si našel Darlow, jenž ho vyboxoval ven z šestnáctky.
11'
Harrison zabojoval na levé straně o nakopnutý balon, a přestože neodcentroval, vybojoval alespoň rohový kop.
10'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Diego Llorente, přichází Pascal Struijk.
9'
Centrovaný míč si našel Schär, který ho odhlavičkoval do autu. Vzápětí je hra přerušena, protože na hřišti zůstávají ležet Llorente i jeho protějšek, kteří potřebují ošetření lékařů.
8'
Chybičku domácích nedokázali hosté potrestat, jelikož Bamfordův centr srazil bránící hráč na rohový kop.
7'
Odražený míč zachytil Leeds, který se vydal do brejku, jenže ten dokázala defenziva Newcastlu zastavit.
6'
Centr Newcastlu z levé straně hostující defenziva odvrátila. Domácí začali utkání lépe. Na výraznější šanci ale stále čekají.
4'
Zajímavá šance pro Newcastle! Domácí si vybojovali další přímý kop, ale jejich pokus hosté odvrátili.
4'
Centr do vápna Leeds odvrátil, ale krátce nato se dostal k hlavičcee Lascelles, jenž usměrnil svůj pokus jen nad branku!
3'
Obránce Newcastlu je ošetřován a opouští hrací plochu. Uvidíme, zda se vrátí do hry.
2'
Newcastle se v úvodu zápasu dostal do útočné akce, ze které nezakončil, ale vybojoval si faul na Fabiana Schära.
1'

Newcastle United: Darlow – Jacob Murphy, Hayden, Lascelles (C), Schär, Lewis – Almirón, Shelvey, Hendrick, Fraser – C. Wilson.
Náhradníci: Dúbravka – Carroll, Krafth, Gayle, M. Longstaff, Manquillo, Ritchie, Joelinton, Saint-Maximin.

Leeds United: Meslier – Ayling, Cooper (C), D. Llorente, Alioski – Phillips – Raphinha, Dallas, Rodrigo, Harrison – Bamford.
Náhradníci: Casilla – Costa, L. Davis, P. Hernández, Klich, Poveda, T. Roberts, Shackleton, Struijk.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Mainwaring.
Nálada na straně Newcastlu už musí být hlubokou depresí. Tým Martina Dúbravky prohrál pět soutěžních zápasů v řadě a na ligovou výhru čeká už osm zápasů! Nepříznivá série v Premier League odstartovala právě utkáním na půdě Leedsu, kde Newcastle padl 2:5. K tomu přišla vyřazení v obou pohárech, což má jediný důvod – koncovku. Newcastle čeká na gól čtyři duely a v posledních šesti duelech dal jediný!

Leeds je na tom o poznání lépe, ačkoliv se mu také nedaří. Nováček soutěže nedal gól už třikrát v řadě, když padl na Tottenhamu, v poháru senzačně vypadl s Crawley a doma nestačil na Brighton. Hosté však mají relativně nahráno, proto se alespoň zatím drží v klidném středu tabulky, přesto body potřebují.
Všem fanouškům anglického fotbalu přeji příjemný úterní podvečer! Od 19 hodin pokračuje nabitý program vloženého kola, v němž Newcastle přivítá Leeds.