Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Leicester - 3. ledna 2021   15:15

Newcastle
82' Carroll
1:2
(0:0)
Leicester
55' Maddison  (Vardy) • 72' Tielemans  (Albrighton)
Newcastle
Darlow – Yedlin (79. Carroll), F. Fernández (C), Schär, Clark, Ritchie – Almirón (64. Jacob Murphy), S. Longstaff, M. Longstaff, Joelinton (65. Shelvey) – C. Wilson.
Jones – Scholes, Eaton
St James' Park, Newcastle upon Tyne
Leicester
Schmeichel (C) – Justin, Fofana, J. Evans, Castagne – Ndidi, Tielemans – Maddison (79. Söyüncü), Albrighton, H. Barnes – Vardy.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Leicesteru, který svého soupeře dokázal porazit výsledkem 2:1. Lišky vstoupily velice aktivně také do druhého dějství, v jehož úvodu se dostaly do kýženého vedení. O první trefu se postaral Maddison. Leicester měl i posléze mnohem více ze hry, navíc díky další pohledné akci se dostal do dvoubrankového vedení, přičemž druhou branku svého celku vsítil Tielemans. Newcastle se v závěru zápasu pokoušel s nepříznivým výsledkem něco udělat, což se mu povedlo. Kontaktní branku totiž obstaral střídající Carroll, Leicester si své hubené vedení ale dokázal pohlídat do konce.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 10:11.
90+4'
90+4'
Shelvey nedokázal odehrát míč do šestnáctky, trefil pouze Ndidiho.
90+3'
Do konce tohoto zápasu nezbývá moc času, Newcastle stále prohrává o jednu branku. Nyní bude vhazovat jeden z hostů, který určitě nebude nikam spěchat.
90+2'
Domácí se v závěru zápasu dostávají k pořádnému náporu. Murphymu sice nevyšel dalekonosný hod, jenomže jeho celek přesto operuje poblíž šestnáctky.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Barnes mohl svému celku vrátit dvoubrankové vedení, z úhlu ovšem trefil pouze brankáře Darlowa do obličeje!
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí sahají po případném vyrovnání. Ještě můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Leicester se v závěru zápasu spíše jen brání. Schär nyní vysokým odkopem posílal míč do opačného pokutového území, kde se dokázal prosadit protihráč. Poté na hranici ofsajdu zakončoval Wilson.
87'
Carroll se zdá být v pořádku a může se pokračovat ve hře. Odkopávat od své branky bude moci Schmeichel.
86'
Odkop od své branky poté mohl obstarat domácí brankář Darlow, který míč poslal daleko za středový kruh. Tam po vzdušném souboji zůstal ležet Andy Carroll.
85'
Posléze to na sebe vzal Albrighton, který se s míčem dostal až do pokutového území. Tam se sice ocitl na zemi, avšak dle sudího si pomohl zpracováním rukou.
83'
Domácí jsou pokropeni živou vodou, ihned po rozehrávce si totiž vybojovali rohový kop. Ten přinesl hodně vysoký centr, který se soupeři povedlo odvrátit pryč.
82'
Newcastle právě vstřelil branku!
Tak ono to přeci jenom bude ještě zajímavé! Newcastle totiž zahrával standardní situaci, která ovšem zamířila pouze na hlavu Ndidiho. Ten odvracel mimo malé vápno, jenomže tam číhal nekrytý ANDY CARROLL, kterému se výstavním nártem levou nohou povedlo poslat míč do levé části branky. Schmeichel se za tímto pokusem pouze ohlédl.
81'
Žlutou kartu dostává James Justin (Leicester City).
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá posledních deset minut hry, o vítězi je pomalu a jistě rozhodnuto. Ještě nepředbíhejme, Newcastle nyní posílil ofenzívu.
80'
Na opačné straně se Justinovi nepovedlo odehrát míč do zámezí, u postranní lajny si ho tak dokázal najít Ritchie, který se rozhodl spolupracovat s Wilsonem.
79'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází DeAndre Yedlin, přichází Andy Carroll.
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází James Maddison, přichází Çağlar Söyüncü.
78'
Vardymu dnes není přáno. Hostující forvard si ani tentokráte nedokázal načasovat svůj náběh za obranu, jeho následná rána do břevna tak byla zbytečná.
77'
Kousek od postranní lajny si nedovoleným způsobem pomohl napadající Vardy, který trochu zbytečně ještě dohrál Yedlina. Newcastle ihned rozehrál nakrátko.
76'
Darlow si gestem ruky řekl o nahrávku, načež se mu povedlo přenést hru na opačnou polovinu. Tam se do souboje dostával Barnes, který prodloužil do autu.
75'
Newcastle to bude mít najednou o poznání složitější, prohrává totiž o dvě branky. Přesto do konce zápasu zbývá dost času, i tak to domácí mají hodně složité.
72'
Leicester právě vstřelil branku!
Necelých dvacet minut před koncem zápasu tu máme druhou branku Leicesteru! Newcastle znovu přišel o míč a musel se rychle vracet zpět. Maddisonovi se povedlo přenést hru na pravé křídlo, kde měl hodně času Albrighton. Jeho nahrávka pod sebe nakonec našla YOURIHO TIELEMANSE, který fantastickou střelou zamířil k pravé tyči domácí branky.
72'
Maddison si vzal na starost rozehrávku rohového kopu od levého praporku. Jeho centr se sympaticky snášel k hranici malého vápna, kde míč netrefil Evans.
71'
Tak nakonec nikoliv, neboť předchozí situaci předcházelo ofsajdové postavení již zmiňovaného Wilsona. Místo volného kopu bude moci Schmeichel odkopávat.
70'
Wilson se pokoušel přes pravé křídlo dostat kolem Evanse, který si nakonec pomohl nedovoleně. Jednalo se o hraniční zákrok, přesto z toho bude standardka.
69'
Schmeichelovi se prudkým odkopem povedlo přenést hru na druhou stranu, kde ovšem došlo ke ztrátě. Domácí tak rozjeli rychlý kontr, při kterém nedošlo ke střele.
67'
Hodně nepřesně poté nahrával střídající Murphy, kterému se tak nepovedlo na zadní tyči najít některého ze svých spoluhráčů. Odkopávat tak bude moci Schmeichel.
66'
Znovu se k míči dostal domácí brankář Darlow, který mohl odkopávat na opačnou polovinu hrací plochy. Tam se ovšem jako první dostal k balónu Fofana.
65'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Joelinton, přichází Jonjo Shelvey.
65'
Je za námi něco málo přes hodinu hry, zatím jsme se dočkali jediné branky. Úvod druhého poločasu jednoznačně patří Leicesteru, který stále drží míč na kopačkách.
64'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Jacob Murphy.
63'
Z hodně velké vzdálenosti to zkoušel Maddison, který to ovšem nemyslel vůbec špatně. Míč se nakonec stočil vedle branky, Darlow se tak pouze prolétl vzduchem.
62'
Poté to na sebe zkoušel vzít Albrighton, který se drze dostal až do pokutového území, kde jeho střílenou nabídku zablokoval soupeř. Následovat bude roh.
61'
Leicester City to po kombinaci ve středu hrací plochy zkoušel roztažením hry do křídla. Maddison se po manévru znovu dostal k blízkosti středového kruhu.
60'
Žlutou kartu dostává Youri Tielemans (Leicester City).
59'
Podél pravé autové lajny si to namířil vpřed hostující Justin, který to nakonec zkoušel centrem do pokutového územím. Na míč ale ovšem nikdo nedosáhl.
58'
V pokutovém území si dělal prostor k případnému zakončení útočník Wilson, který se nakonec po souboji ocitl na trávníku. Penalta z toho ale určitě nebude.
57'
Na první branku tohoto zápasu jsme tak museli čekat přes padesát minu hry. Leicester dokázal využít první vyloženou šanci, na tahu tak je domácí mužstvo.
55'
V úvodu druhého poločasu tu máme první branku tohoto zápasu! Fofanovi se povedlo překazit útočnou akci soupeře a poté rozjel protiakci. Středem hrací plochy si to namířil Barnes, který dokázal přeposlat do strany na Vardyho. Ten se s míčem dostal přes obránce, načež nabízel pod sebe, kde velice přesně zakončil JAMES MADDISON, který mířil do protipohybu brankáře Darlowa.
55'
Na útočné polovině se o nahrávku přihlásil Vardy, kterému se ve vzdušném souboji proti Ritchiemu nepovedlo uspět. Newcastle tak rozjel další kombinaci.
54'
Newcastle v krátkém časovém sledu obstaral hned dvě autové vhazování. Ritchiemu se ve druhém případě nabídl Joelinton, kterého za cenu rohu zastavil soupeř.
53'
Hostující brankář Schmeichel tak mohl znovu rozehrávat od své branky, přičemž to také v tomto případě zkoušel rozehrávkou po zemi. Nyní si vybral Justina.
52'
Na pravém křídle měl poměrně dost prostoru na ideální řešení Almirón, který to zkoušel centrem napříč pokutovým územím. Na jeho nabídku nikdo nedosáhl.
51'
Na útočnou polovinu se poté vydal domácí Almiŕon, který si zasekl míč na levou nohu. Poté jsme sledovali kolmici směrem na Wilsona, kterou ale zastavil soupeř.
50'
Domácí obrana poté naprosto zapomněla na rychlonohého Vardyho, který si tentokráte zřejmě dokázal načasovat náběh za obranu, avšak mířil výrazně vedle.
49'
Následně se na hranici pokutového území dostával k centru hostující Albrighton, který to ještě zkoušel nahrávkou pod sebe, s čímž ale počítal domácí Clark.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali přenesení hry na pravou stranu, kam si nabíhal domácí křídelník Almirón, kterého dokázal zastavit Castagne.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost hostující celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas tohoto zápasu, který nám rozhodně nepřinesl nic světoborného. Za celou dobu jsme neviděli ani jednu vyloženou šanci, což pochopitelně nemohlo znamenat ani jednu vstřelenou branku. Lišky se sice dostaly do vedení, avšak jejich šanci předcházel jasný ofsajd, branka tak platit nemohla. Následně jsme sledovali hodně vyrovnanou pasáž, která se odehrála ve středu hrací plochy. Oba celky se sice střídaly v držení míče, jenomže k žádným vyloženým šancím to nevedlo.
45+4'
45+3'
Schmeichelovi se povedlo nakrátko rozehrát na kopačku obránce Evanse, který ihned přeposílal k postranní lajně. Newcastle United se snaží aktivně napadat.
45+2'
Aby toho nebylo málo, tak se znovu nehrálo. Tentokráte si zdravotní problémy způsobil domácí obránce Schär, který tak na chvíli musí za postranní lajnu.
45'
První poločas bude nastaven o čtyři minuty.
44'
O autové vhazování se posléze mohl postarat domácí Justin, který nakonec zvolil zpětnou nahrávku až na Fofanu. Leicester si poté vybojoval další rohový kop.
43'
Znovu se několik desítek vteřin nehraje. Po jednom ze soubojů ulehl na zem domácí záložník Almirón, který totiž nepříjemně inkasoval rukou do svého obličeje.
42'
Do volného prostoru se poté dokázal dostat domácí Wilson, který si ještě počkal na podporu od Joelintona. Druhý jmenovaný se ale vydal špatným směrem.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
Poté to centrem z pravé strany zkoušel domácí Yedlin, který nabídku poslal pouze na hlavu připraveného Fofany. Leicester to zkouší pozvolným vyvezením vpřed.
37'
Tielemans to poté zkoušel prudkým nákopem do míst, kde se nacházel Vardy. Ten si pustil míč za svá záda, jenomže poté se k němu včas dostal Darlow.
36'
Další nedovolený zákrok, znovu z kategorie těch taktických. Příliš pozdě se do souboje o míč totiž dostal domácí Longstaff, který tak musel faulovat Tielemanse.
35'
Na hranici pokutového území se poté povedlo zodpovědně zakročit hostujícímu Fofanovi, který s vypětím všech sil dokázal odehrát míč za cenu dalšího autu.
34'
Vyrovnaný souboj o míč nakonec vyzněl pro hostujícího Joelintona, který svému celku vybojoval standardní situaci. Clark to zkoušel přenesením hry k lajně.
33'
Po autovém vhazování jsme sledovali vysoký odkop na opačnou polovinu, kde ovšem odvracel balón do bezpečí Evans. Následně si ho našel domácí Longstaff.
32'
Následně to Vardy zkoušel chytrou nahrávkou z otočky, kterou si dokázal najít Barnes. K němu ovšem přispěchal důrazný Yedlin, který pro domácí vybojoval aut.
31'
Na hraně žluté karty před malým momentem fauloval hostující Barnes, který taktickým způsobem zastavil Almiróna. Z místa přestupku tak rozehraje Darlow.
30'
Maddison je pochopitelně zpět na hrací ploše a hraje se v kompletním složení obou celků. Mezitím sledujeme útočnou akci Leicesteru, který to zkouší zleva.
29'
Maddison se nakonec samovolně postavil zpět na nohy a zřejmě bude moci pokračovat ve hře. Pakliže by tomu tak nebylo, tak je ve hře střídání za Praeta.
28'
Stále se nehraje, i nadále totiž na zeleném pažitu leží zraněný Maddison. Ostatní hráči na hrací ploše se dostali ke střídačkám, kde dostávají taktické pokyny.
27'
Při předchozím souboji skončil na zemi hostující Maddison, který hodně nepříjemně dopadl na zem. Znovu se do akce dostává lékařský personál Leicesteru.
26'
Leicester City se kombinační hrou přeci jenom dostal na útočnou polovinu, kde to zkoušel nahrávkou k levé autové lajně, kde to na sebe zkouší vzít Barnes.
25'
Znovu se do rozehrávky zapojil hostující brankář Schmeichel, který také v tomto případě na jistotu rozehrál po zemi. Ke spolupráci se mu nabídl Castagne.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, na první branku stále čekáme. Úvod zápasu vyšel lépe Leicesteru, nyní se domácím povedlo vyrovnat.
22'
Na pořadu dne byl úvodní rohový kop, který si vybojoval domácí celek. Centrovaná nabídka ovšem dopadla na hlavu Fofany, kterému se povedlo odvrátit.
21'
První zakončení také ze strany domácích. Do pokutového území totiž přiletěl centr, na který si na hranici malého vápna naskočil Joelinton, jenž mířil doprostřed.
20'
V posledních minutách nám hra hodně uvadla. Do kombinace domácích byl znovu zapojen také brankář Darlow, který po zemi přenášel hru na nohu Almiróna.
19'
Pokračovalo se rozehrávkou z místa přestupku, o což se postaral domácí Longstaff. Z jeho kopačky pramenila zpětná nahrávka, kterou si našel kolega Fernández.
18'
Velice dobře z obrany vystoupil hostující Fofana, který ovšem odvracel pouze k protihráči. Newcastle United následně přenášel hru, ve vzduchu se prosadil Ritchie.
17'
Nyní u pokutového území dokázal čistým způsobem zakročit domácí Longstaff, který tak mohl založit útočnou akci svého celku, kterou ale narušil Tielemans.
16'
Leicester City se nyní rozhodl uklidnit hru kombinací na obranné polovině. Poté ovšem došlo k nepřesnosti, při které rozehrávající Fofana našel pouze soupeře.
15'
Darlow tak poslal míč zpět do hry, jenomže jeho spoluhráči se ani tentokráte nedostali přes blok protihráčů. Na opačné straně nedokázal odcentrovat Justin.
14'
Leicester City se nyní radoval z úvodní branky, avšak ta nakonec neplatí. Vardy se v době nahrávky nacházel v ofsajdu, což znovu potvrdil opakovaný záběr.
13'
Dalekonosným pasem k opačnému pokutovému území to poté zkoušel Fofana, který se pokoušel oslovit naběhnuvšího Albrightona. Před ním zasahoval Ritchie.
12'
Rozruch při předchozí útočné akci byl naprosto zbytečný, dle pomezního sudího se jednalo o ofsajdové postavení Vardyho, což potvrdil také opakovaný záběr.
11'
Najednou se hostující celek jednoduše dostal do šestnáctky, kde do šance pronikl Vardy. Ten místo zakončení ještě nahrával pod sebe, což bylo špatné řešení.
10'
Snad poprvé v tomto duelu se k míči dostal hostující brankář Schmeichel, kterému se povedlo velice přesně přenést hru na pravou stranu, kde se nacházel Ndidi.
9'
Autového vhazování se znovu ujal hostující Justin, který si dával s provedením celkem dlouho načas. Nakonec si na jeho nabídku dokázal seběhnout Maddison.
8'
Joelinton přesto byl chvíli za postranní lajnou, nicméně nyní opět pobíhá na hrací ploše. Leicester City se navíc probíjel do pokutového území, kde zasahoval Clark.
7'
Joelinton se opět zdá být v pořádku a může se tak pokračovat ve hře. Kousek od středového kruhu rozehrával volný kop hostující Fofana, který hledal Justina.
6'
Poté se daleko s míčem nedostal ani domácí Joelinton, který nakonec usedl na zelený pažit. Hlavní sudí tedy přerušil hru, na scénu míří lékařský personál.
5'
O první střelecký pokus tohoto zápasu se postaral hostující Maddison, který si potáhl míč na levou nohu. Následná pohotová rána nakonec mířila vedle branky.
4'
Ve vzdušném souboji se poté dokázal prosadit hostující Evans, který odvracel míč daleko na druhou stranu hrací plochy, kde se daleko nedostal kolega Albrighton.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsem sledovali autové vhazování z pravé strany. Justinovi se ke spolupráci nabídl Ndidi, který poté přenášel hru na Castagneho.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Newcastle United: Darlow – Yedlin, F. Fernández, Schär, Clark, Ritchie – Almirón, S. Longstaff, M. Longstaff, Joelinton – C. Wilson.
Náhradníci: Dúbravka – Carroll, P. Dummett, Gayle, Hendrick, Krafth, Shelvey, Jacob Murphy, Manquillo.

Leicester City: Schmeichel – Justin, Fofana, J. Evans, Castagne – Ndidi, Tielemans – Maddison, Albrighton, H. Barnes – Vardy.
Náhradníci: D. Ward – Amartey, Iheanacho, N. Mendy, Ünder, Thomas, Söyüncü, Praet, Ayoze Pérez.

Rozhodčí: Jones – Scholes, Eaton.
Leicester City

Na opačné straně stojí papírový favorit tohoto zápasu, kterým je Leicester City. Liškám totiž momentálně patří sympatická čtvrtá pozice, přičemž na vedoucí Liverpool ztrácí pouhé čtyři body. Hostující tým tohoto zápasu se ovšem nenachází v úplně nejlepší formě, na svém kontě má dvě remízy v řadě. Ta první se uskutečnila na domácím stadionu proti druhému Manchesteru United (2:2). Ta druhá pro změnu na půdě Crystal Palace, kde byl konečným výsledkem stav 1:1. Leicester City je druhým nejlepším venkovním týmem Premier League, lépe je na tom už jen Manchester United, který má o něco lepší skóre. Leicester City z posledních pěti venkovních duelů vyhrál hned třikrát, v tom posledním ovšem remizoval 1:1.
Newcastle United

Fotbalisté Newcastlu se po patnácti odehraných zápasech nacházejí na patnácté pozici, přičemž je od sestupového pásma dělí osm bodů. Newcastle z posledních pěti ligových duelů vyhrál jedinkrát, což pochopitelně znamenalo pokles tabulkou. Domácí celek tohoto zápasu dokázal naposledy bodovat ve druhém týdnu prosince, kdy se mu na domácím stadionu povedlo porazit předposlední West Brom výsledkem 2:1. Od té doby přišla na řadu série čtyř zápasů, která přinesla zisk pouhých dvou bodů. Naposledy se Newcastlu povedlo na domácí půdě vykřesat velice cenný bod proti vedoucímu Liverpoolu. Newcastle se v tabulce domácích týmů řadí na průběžnou dvanáctou pozici, přičemž z posledních pěti domácích zápasů prohrál pouze jedinkrát.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Newcastle United a Leicester City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.