Premier League - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Southampton - 6. února 2021   16:00

Newcastle
16' Willock (Saint-Maximin) • 26' Almirón (Saint-Maximin) • 45+4' Almirón
3:2
(3:1)
Southampton
30' Minamino  (Bertrand) • 48' Ward-Prowse
Newcastle
Darlow – Manquillo (24. Krafth), Hayden, Schär, Lewis – Hendrick, Shelvey (C) – Almirón, Willock, Saint-Maximin (67. P. Dummett) – C. Wilson (36. Joelinton).
Pawson – Hussin, West
St James' Park, Newcastle upon Tyne
Southampton
A. McCarthy – Vestergaard, Bednarek, J. Stephens (81. N'Lundulu), Bertrand – Redmond, Ward-Prowse (C), Romeu, Minamino – Adams, Ings.
Forster – Djenepo, Finnigan, Chauke, N'Lundulu, Ramsay, Salisu, Tella, Watts.

Z mé strany je to už pro tohle utkání všechno, přeji hezký zbytek sobotního odpoledne.
Mužem utkání se po zásluze stává záložník Newcastlu Miguel Almirón, který vstřelil dvě branky.

Fauly: 11:14
Newcastle by měl být již téměř jistě zachráněn, protože po dnešku už má na sestupové příčky náskok devět bodů (ale dva zápasy navíc oproti 18. Fulhamu). Southampton naopak pokračuje ve velké krizi. Prohrál v lize už popáté v řadě a po víkendu se možná z aktuálního dvanáctého místa ještě víc propadne.
Neuvěřitelný zápas je u konce, domácí Newcastle nakonec vybojoval doma cenné tři body za výhru 3:2 nad Southamptonem. Zápas začal pro domácí výborně, už v 16. minutě se poprvé v novém dresu hned ve svém prvním zápase prosadil Joe Willock a o deset minut později zvýšil 2:0 tečovanou střelou Bednarkem Miguel Almirón. O čtyři minuty později sice snížil svým první gólem v dresu Southamptonu Takumi Minamino, ale v nastaveném čase první půle vrátil Newcastlu dvoubrankový náskok svým druhým gólem v utkání Miguel Almirón. Newcastle sice vedl, ale už v prvním poločase musel pro zranění Manguilla a Wilsona dvakrát střídat. Druhý poločas začal pro hosty skvěle, protože už ve 48. minutě snížil krásným gólem z přímého kopu kapitán James Ward-Prowse. O dvě minuty později byl pak po druhé žluté kartě vyloučen domácí Jeffrey Hendrick a v 77. minutě se pak zranil stoper Newcastlu Fabian Schär, takže hosté museli hrát jen s osmi hráči v poli. Southampton však dvacetiminuotvou přesilovku využít nedokázal, Newcastle se dokázal heroicky ubránit a získal důležité tři body v boji o záchranu.
90+7'
90+6'
Dlouhý nákop na levé křídlo na Minamina byl velmi nepřesný a míč se tak opět vrací k Darlowovi.
90+5'
Za obligátní zdržování hry při rozehrávce dostává Karl Darlow žlutou kartu.
90+5'
Ings reklamoval po své střele rohový kop, ten se ale nepíská a rozehrávat bude moci Darlow.
90+5'
Až nyní se zase konečně hosté dostali k míči a mohou z vlastní poloviny zahájit jednu z posledních akci celého zápasu.
90+3'
Almiron si nyní velmi dobře pokryl míč a faulovat ho musel Redmond. To je výborná zpráva pro domácí, kteří logicky s rozehrávkou nespěchají.
90+2'
Do zakončení se nakonec po několika odrazech dostal Jannik Vestergaard, ale jeho rána mířila jen vysoko nad.
90+2'
Saints zahrávali další rohový kop, ale ani tentokrát z toho nebylo ani zakončení na branku.
90+1'
Nastavuje se šest minut, hosté mají stále dostatek času na vyrovnání!
90'
Centr z pravé strany odvrátil Jamal Lewis na rohový kop.
89'
Isaac Hayden nejprve zachránil na Newcastle, když zablokoval střelu Vestergaarda, následně se ale pískal faul na brankáře Darlowa.
89'
Jannik Vestergaard se ke střele vevnitř vápna nedostal a pak hned reklamoval ruku Kraftha. Zatím se ale hraje dál.
88'
Do vápna Newcastlu sice létají centry, ale zatím to domácí zvládají vždy uskákat.
87'
I další rohová kop oslabení domácí ustáli a dostali míč alespoň na polovinu hřiště. Southampton to bude muset zkoušet znovu.
87'
První rohový kop domácí ubránili, hned za chvíli však budou čelit dalšímu.
86'
Vestergaardův centr z levé strany nebyl vůbec špatný, ale Paul Dummett skvěle dokázal hlavou míč posunout na rohový kop.
84'
Che Adams převzal míč těsně před kopačkou svého spoluhráče Warda-Prowse, který by mohl střílet z výhodné pozice. Nakonec pálil sám Adams, ale nepřesně.
83'
Southampton zatím nedokáže poslat před branku Newcastlu žádný zajímavý míč, domácí se znovu osvobodili obranným odkopem.
82'
Newcastle už je zase kompletně stažený na vlastní polovině za míčem a čeká, s čím přijdou hosté.
81'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Jack Stephens, přichází Daniel N'Lundulu.
81'
Domácím se nyní docela dobře daří kouskovat hru, od branky bude znovu rozehrávat Darlow.
80'
Akci Southamptonu zastavil ofsajd a Karl Darlow nyní s rozehrávkou spěchat nebude.
79'
Po delším přerušení kvůli ošetřování zraněného Schära se už zase hraje. Domácí pokračují s devíti hráči.
77'
Domácí schytávají další ránu od osudu. Dnes už museli dvakrát střídat kvůli zranění v prvním poločase, ve druhé půli střídali potřetí a nyní se zranil Fabian Schär, pro kterého už se nesou nosítka. Vyloučen byl navíc Jeffrey Hendrick, takže Newcastle bude muset dohrávat o desíti!
76'
Domácí už střídat nemohou a navíc hrají o desíti. Fabian Schär je nyní ošetřován a nevypadá to s ním vůbec dobře.
75'
Standardní situaci domácí nerozehráli dobře, trefili pouze zeď. Následně se snažil napálit odražený míč Schär, ale místo toho se střetl s Bednarkem a zřejmě si poranil koleno.
74'
Rozhodčí Pawson ještě konzultoval s kolegou i systému VAR, zda by neměla následovat červené karta pro Bednarka místo žluté, nic takového se ale nestane.
73'
Jan Bednarek dostává žlutou kartu za faul na pronikajícího Almirona, kterého těsně před vápnem zasáhl loktem.
72'
Romeu se snažil najít kolmou přihrávkou ve vápně Ingse, ale tu přihrávku výborně zastavil Hayden.
71'
Do sólové útočné akce se chtěl vydat Joe Willock, ale navedl si míč do pěti hráčů Southamptonu a neměl naději na úspěch.
70'
Bertrand centroval z levé strany před branku, ale Adams tam doklouzal pozdě, míč skončil u Darlowa.
69'
Tlak Southamptonu pokračuje, tým z jižního pobřeží znovu obléhá branku Newcastlu.
67'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Paul Dummett.
65'
Znovu byli hosté blizoučko; vyrovnání, ale i tentokrát mají smůlu, gól Adamse neplatí kvůli předchozímu ofsajdu Ingse!
64'
Pokud budou hosté takhle pokračovat dál, vyrovnání by přijít mělo. Domácí nyní hrají už zase velmi pasivně.
63'
Mohlo být vyrovnáno, domácí zachránila od inkasování branková konstrukce. Ke střele z pravé strany šestnáctky se dostal Danny Ings a trefil pravou tyč branky Newcastlu!
62'
Znovu se to domácím nepovedlo. Almirón se snažil vysunout za obranu Saint-Maximana, ale bylo to z jeho strany nepřesné.
61'
Jenže dopředu se domácí nedostávají, jejich akci Saints založili už v zárodku.
60'
Domácím se nyní daří odolávat tlaku Southamptonu lépe, nyní kombinují na polovině hřiště.
59'
Newcastle si nyní bude moci na chvíli odpočinout od bráněním protože faulem proti Stephensovi se provinil Joelinton.
58'
Ings vysunul do vápna svou přihrávkou Redmonda, ale ten o míč přišel, k centru ani ke střele se nedostal.
56'
Hosté po svém snížení hodně ožili a proti oslabenému soupeři větří šanci na obrat. Nyní to však s agresivitou přehnal Redmond, který fauloval Almiróna.
54'
Po rohovém kopu se na zadní tyči dostal do zakončení Jannik Vestergaard, ale Karl Darlow výborným zákrokem svůj tým podržel.
53'
Ward-Prose hledal svým centrem Romeua. Darlow nepředvedl dobré vyběhnutí a nakonec je z toho rohový kop pro hosty.
52'
Southampton už se usadil na útočné polovině hřiště a po faulu Schära na Adamse bude mít další standardní situaci. Teď je to ale jen od rohového praporku.
51'
Zatímco v minulém zápasem hráli hosté dlouho v oslabení, teď mají k dispozici skoro celý druhý poločas přesilovku. Ideální šance, jak zápas ještě otočit.
50'
Je to tak, sudí vytahuje za zatažení za dres Minamina druhou žlutou kartu a Jeffrey Hendrick je vyloučen!
49'
Domácí jsou v ještě větších problémech, protože fauloval Jeffrey Hendrick, který už jednu žlutou kartu má a nejspíš ho čeká druhá!
48'
Southampton právě vstřelil branku!
Nejlepší exekutor přímých kopů v Premier League JAMES WARD-PROWSE znovu prokázal svou vytříbenou kvalitu a krásnou střelou přesně do šibenice snižuje na 2:3! Darlow se po míči natahoval marně. Bez asistence.
48'
Southampton dostává hned z kraje druhé půle příležitost na snížení, bude zahrávat standardní situaci a James Ward-Prowse by klidně mohl i střílet.
47'
Willock našel trochu se štěstím ve vápně Shelveyho, ale ten velkou šancí pohrdl a z první vůbec netrefil branku.
46'
O poločasové přestávce neprovedl ani jeden z manažerů žádnou změnu v sestavě. Newcastle musel už v prvním poločase střídat dvakrát, zranili se Manquillo a Wilson.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:08.
První poločas je za námi. Sledovali jsme hodně zajímavý fotbal a Newcastle doma vede nad Southamptonem 3:1. Domácí začali skvěle, už v šestnácté minutě se prosadil z první střely na branku v novém působišti Joe Willock. O deset minut později už to bylo 2:0, když střelu Miguela Almiróna do vlastní sítě nešťastně tečoval Bednarek. Hosté se do zápasu vrátili ve třicáté minutě, když se prosadil host z Liverpoolu Takumi Minamino, pro kterého to byl taktéž první gól v novém klubu. V závěru poločasu ale hosté vyrobili hrubku v rozehrávce, kterou potrestal svým druhým gólem v zápase Miguel Almirón.
45+5'
45+4'
Newcastle právě vstřelil branku!
Po hrubce v rozehrávce darují hosté Newcastlu gól do šatny! Bertrand dostal přihrávku od McCarthyho jinam než čekal a o míč ho pak připravil MIGUEL ALMIRÓN, který pak anglického brankáře Saints překonal a vrátil domácím dvoubrankové vedení. Bez asistence.
45+4'
Standardka Southamptonu byla znovu rozehrána na Vestergaarda, ale ten se k míči nedostal přes Lewise.
45+3'
Emil Krafth si špatně vypočítal svůj skluz a na kluzkém trávníku se svezl jinak než čekal. Dostává žlutou kartu za nebezpečnou hru vůči Bertrandovi.
45+2'
Southampton se pokusil vyrovnat z rohového kopu, vůbec prvního v zápase. Ward-Prowse našel stopera Vestergaarda, ten ale hlavičkoval v záklonu špatně.
45+1'
Kvůli několika ošetřováním se nastavují čtyři minuty.
45'
Hosté zkusili sehrát nacvičený signál a málem jim to vyšlo. Zevnitř vápna zakončoval volný Ryan Bertrand, ale branku netrefil.
44'
Southampton ale vepředu zůstane, bude zahrávat standardní situaci z levé strany.
43'
Minamino se znovu dostal do souboje s Krafthem. Tentokrát to byl fotbalovější a obránce Newcastlu inkasoval jesličky. Japonec se už pak ale k míči nedostal.
42'
Minamino předvedl nedovolený zákrok skluzem na Kraftha a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
41'
Akce Southamptonu je nakonec přeci jen zastavena, postaral se o to Isaac Hayden, který byl navíc poté faulován.
40'
Ings v souboji s Lewisem tělo na tělo vybojoval míč a hosté budou moci vhazovat.
38'
Bednarek nakopl míč dopředu, situaci však z pohledu Newcastlu výborně kontroloval Fabian Schär.
37'
Willock z levé strany posílal zajímavý míč před branku. Z centru se nakonec vyklubala spíš střela a McCarthy musel zasahovat.
36'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Joelinton.
36'
Wilson pokračovat nakonec nemůže a je to už druhý hráč Newcastlu po Manquillovi, který musí pro zranění v prvním poločase střídat.
34'
Callum Wilson už se zase postavil na nohy a bude chtít pokračovat v zápase. Snad to tedy nakonec nebude nic vážného.
33'
Wilson nyní po souboji s Romeuem zůstává sedět na zemi a má problém se stehenním svalem pravé nohy a potřebuje ošetření.
32'
Wilson z pravé strany posílal zajímavý míč před branku, ale tam tentokrát dobře zasáhl stoper Saints Jan Bednarek.
30'
Gólová přestřelka pokračuje a prosazuje se také novic v dresu Southamptonu TAKUMI MINAMINO, který je v něm na hostování z Liverpoolu. Japonec si přebral míč ve vápně a z druhého doteku pak levačkou napálil míč nekompromisně pod břevno. Asistence: Ryan Bertrand.
29'
Tlak Newcastlu měl pokračovat standardní situací, ale ta se Shelveymu vůbec nepovedla rozehrát.
28'
Pro Southampton pokračuje špatná nálada, po debaklu 0:9 od Manchesteru United prohrává už 0:2 i s Newcastlem. A Jan Bednarek si vstřelil už druhý vlastní gól ve dvou zápasech.
26'
Domácí potvrzují skvělý start do utkání druhým gólem! Saint-Maximin si výborně zpracoval přenesení hry na jeho levou stranu a pak oslovil přihrávkou do vápna MIGUELA ALMIRÓNA, který vystřelil a míč si nešťastně do vlastní sítě tečoval Bednarek. Asistence: Allan Saint-Maximin.
25'
Danny Ings se po nedůrazu domácí obrany znovu dostal do zakončení, tentokrát hlavou. Darlowa ale znovu nepřekonal.
24'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Javier Manquillo, přichází Emil Krafth.
24'
Che Adams našel ve vápně výbornou přihrávku Dannyho Ingse, ale tomu to v poslední době nepadá. Tentokrát svou střelou z úhlu trefil Darlowa, který skvěle zasáhl nohou.
22'
Hra musela být kvůli Manquilla znovu přerušena, vypadá to, že obránce Newcastlu bude muset střídat.
21'
Javier Manquillo se ještě zkusí zapojit do hry, ale zatím trochu pokulhává. Mezitím hra pokračuje.
20'
Na trávníku zůstává ležet Javier Manquillo a bude potřebovat ošetření.
19'
Akci Southamptonu zastavil zvednutý praporek pomezního rozhodčího.
18'
Domácí jsou při chuti a tentokrát hledal Willocka před brankou Wilson. Najít ho však nedokázal.
16'
Hned z první velké šance se domácí dostávají do vedení! Saint-Maximin se na levém křídle uvolnil přes Bednarka a naservíroval míč před branku pro JOA WILLOCKA, který se prosazuje hned ve svém prvním startu za Newcastle, kde je na hostování z Arsenalu. Asistence: Allan Saint-Maximin.
15'
Ze standardní situace Newcastlu nic nebylo, a tak i po čtvrthodině hry platí, že jsme nezaznamenali ani jednu střelu na branku z obou stran.
14'
Oriol Romeu sice rozhazuje rukama, ale nezmění už rozhodnutí sudího, že fauloval. Newcastle má standardní situaci z levé strany.
13'
Ings si chtěl přehodit Schära, ale švýcarský stoper ho za sebe nepustil, takže míč už zase patří Newcastlu.
12'
Southampton se vydal do protiútoku a Adams dokázal výborně míč udržet proti přesile. Pak už Saints pokračují postupnou akcí.
11'
Jeffrey Hendrick zezadu ve středovém kruhu fauloval Minamina a po zásluze dostává první žlutou kartu v zápase.
10'
O míč se nyní bojuje uprostřed hrací plochy, nakonec je z toho autové vhazování pro Newcastle.
9'
Začátek zápasu je hodně vyrovnaný. Newcastle ukazuje, že dnes nebude chtít jen bránit, určitě se věří na body.
8'
Callum Wilson už se začínal radovat z první branky zápasu, když po přihrávce Shelveyho překonal McCarthyho. Mával se ale ofsajd.
7'
Willock hlavičkou už ve vápně posunul míč na Wilsona. Ten se pokusil vystřelit pravačkou, ale střela se mu vůbec nepovedla.
5'
Hosté si poradili s nepříjemným centre Sainta-Maximina na bližší tyč a nyní už jsou zase usazeni na polovině soupeře.
4'
Navrátilec do soupisky Newcastlu Allan Saint-Maximin byl na polovině hřiště faulován, pokračovat tak budou moci domácí.
3'
Southampton zatím dnes působí aktivněji, určitě se bude snažit napravit debakl 0:9 z minulého zápasu. Dnes jsou domácí favoritem.
2'
Ward-Prowse se pokusil rozehrát standardku rychle, ale našel jen Ingse, který byl v ofsajdu.
1'
Hned v první minutě dostává Southampton k dispozici standardní situaci a bude moci poslat centry do vápna Newcastlu.
1'
Domácí Newcastle dnes bude hrát ve svých tradičních červenobílých dresech, Southampton se dnes představí celý v červeném.
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání bude moci za malou chvíli začít.

Newcastle United: Darlow – Manquillo, Hayden, Schär, Lewis – Hendrick, Shelvey (C) – Almirón, Willock, Saint-Maximin – C. Wilson.
Náhradníci: Dúbravka – Anderson, Carroll, P. Dummett, Fraser, Gayle, Joelinton, Krafth, Ritchie.

Southampton FC: A. McCarthy – Vestergaard, Bednarek, J. Stephens, Bertrand – Redmond, Ward-Prowse (C), Romeu, Minamino – Adams, Ings.
Náhradníci: Forster – Djenepo, Finnigan, Chauke, N'Lundulu, Ramsay, Salisu, Tella, Watts.

Rozhodčí: Pawson – Hussin, West.
Vzájemné zápasy

V prvním vzájemném zápase těchto dvou týmů v této sezoně vyhrál na domácím hřišti Southampton 2:0 po gólech Adamse a Armstronga. Předtím naopak Newcastle se Southamptonem šestkrát v řadě neprohrál.
Southampton FC

Southampton byl na začátku sezony jedním z příjemných překvapení aktuálního ročníku Premier League. V minulé sezoně se tento tým umístil v dolní polovině tabulky, ale vstup do aktuálního ročníku mu vyšel skvěle a chvíli byl i první. Aktuálně už tak dobrou formu i vinou velkého počtu zranění nemá a propadl se až na dvanácté místo tabulky. Na kontě má Southampton 29 bodů a čtyři poslední zápasy prohrál, naposledy ostudně 0:9 na hřišti Manchesteru United. Na sestupové příčky mají Saints pohodový náskok patnácti bodů a na pohárovou Evropu ztrácí bodů sedm, takže je nejspíš čeká už jen zápolení ve středu tabulky. Venku zatím Southampton v této sezoně v lize odehrál deset utkání s bilancí tří výher, čtyř remíz a tří porážek. Čtyři poslední venkovní zápasy Saints nevyhráli.
Newcastle United

Newcastle je tradičním severoanglickým klubem s velkou fanouškovskou základnou, ale v posledních letech ne až tak velkými ambicemi či potenciálem. Od sezony 2017/18 hraje klub nepřetržitě v Premier League, ale pokaždé je primárním cílem se zachránit. V minulé sezoně skončil Newcastle na třináctém místě, i tentokrát by byl s umístěním ve středu tabulky spokojený, aktuálně je ale s dvaadvaceti body až šestnáctý. Na sestupové příčky má ale zatím dostatečný osmibodový náskok. Newcastle má ale velmi špatnou formu, z posledních osmi soutěžních utkání hned sedmkrát prohrál, naposledy doma 1:2 s Crystal Palace. Doma zatím Newcastle odehrál v této sezoně v lize jedenáct utkání s bilancí tří výher, dvou remíz a šesti porážek. Poslední tři domácí zápasy Newcastle prohrál a nevyhrál pětkrát v řadě.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 23. kola Premier League mezi týmy Newcastle United a Southampton FC. Zápas se odehraje v St. James' Parku v Newcastlu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.