Premier League - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sheffield Utd. : Arsenal - 11. dubna 2021   20:00

0:3
(0:1)
Arsenal
33' A. Lacazette  (D. Ceballos) • 71' Martinelli   • 85' A. Lacazette  (Partey)
Sheffield Utd.
Ramsdale – Egan /C/, Ampadu, Stevens – Baldock, Fleck, Lundstram, Norwood, Osborn – Burke (64. Brewster), McGoldrick (64. McBurnie, 83. Mousset).
Foderingham – Lowe, Jagielka, Bogle, Bryan, Ndiaye
Bankes – Davies, Mainwaring
Bramall Lane
Arsenal
Leno – Chambers, Holding, Marí, Saka (69. Willian) – Partey, Xhaka – Pépé, Ceballos, Martinelli (83. Alnaní) – Lacazette /C/ (89. Nketiah).
Ryan – Bellerín, Gabriel, Soares, Nelson, Azeez

Fotbalisté Arsenalu splnili povinnost hladkou výhrou na hřišti beznadějně posledního Sheffieldu. Skóre po poměrně nudné a statické úvodní půlhodině otevřel z krásné souhry na jeden dotek zblízka Lacazette, v závěrečné dvacetiminutovce pak doklepl Pépého střelu po hrubce domácí obrany do prázdné brány Martinelli a po něm využil Parteyho průnikové přihrávky opět tváří v tvář brankáři kapitán londýnského celku Lacazette.
Arsenal byl téměř stoprocentně produktivní, kromě tří gólových okamžiků si žádnou vyloženou šanci nevypracoval a jen kontroloval hru proti úplně marnému Sheffieldu.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:3. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 9:6.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Ethan Ampadu (Sheffield United).
90+3'
Zápas se dohrává jen z povinnosti, poslední celek tabulky již rezignoval a Arsenal šetří síly na Slavii.
90+1'
Ještě čtyři nastavené minuty se budou hrát na Bramall Lane.
90'
Pépé už měl v šestnáctce střílet, zbytečně ještě hledal obsazeného spoluhráče. Domácím vzápětí balon znovu sebral Ceballos, jenže to už se hráči Arsenalu sami vytlačili z pozice k zakončení.
89'
Dvougólový hrdina Arsenalu Alexandre Lacazette opouští hrací plochu, vystřídal jej Edward Nketiah.
88'
Domácí se ještě pokusili o čestný úspěch. Dlouhou kolmici do běhu přebral Osborn a naservíroval pod sebe Moussetovi, jemuž však rána z dobré pozice vůbec nevyšla a došourala se daleko vedle brány.
85'
Arsenal právě vstřelil branku!
Parteyho kolmici do běhu využívá ALEXANDRE LACAZETTE a podobně jako v prvním poločase sám před brankářem chladnokrevně zakončuje po zemi.
83'
Současně střídá také Arsenal Londýn: ze hřiště odchází autor druhé branky Gabriel Martinelli, na jeho místo přichází Muhammad Alnaní.
83'
Sheffield United musí střídat: part Olivera McBurnieho netrval dlouho, na hřišti jej nahrazuje Lys Mousset.
82'
Martinelli se ani skluzem nedostal k prudké průnikové přihrávce. Míč zalehává brankář Ramsdale.
80'
Až v pozdní fázi zápasu tahá szdí Bankes poprvé z kapsičky žlutou kartu. Viděl ji za faul Pablo Marí (Arsenal Londýn).
78'
Brewster si zpracoval vysoký skákající míč a vybídl doprava Osborna, toho však v poslední chvilce odstavil od míče Granit Xhaka.
76'
Willian da Silva však s nabídnutou šancí naložil bídně a nasměroval přímý kop jen do zdi.
75'
Lacazette se protahoval do šestnáctky, narazil si s Ceballosem a domácí Ampadu ho podrazil ještě vně pokutového území. Je z toho velmi nebezpečný trestný kop pro Londýňany.
73'
McBurnie si vynutil faul na Martinellim, po rozehrání trestného kopu si však naopak počínal nedovoleně domácí Fleck.
71'
Díky Lundstramově hrubce v rozehrávce se dostal k míči snadno Pépé, jeho vyraženou střelu pak doklepl zblízka do prázdné brány GABRIEL MARTINELLI.
69'
Arsenal Londýn poprvé střídá z donucení: Bukayo Saka zřejmě svalové zranění nerozchodil a na hřišti jej nahradí Willian da Silva.
67'
Hra pokračuje jen chvilku, dalším ležícím hráčem je Saka, který si ublížil sám při nárazu zezadu do domácího Lundstrama. Lékař „Kanonýrů“ ani nestačil usednout a už chvátá zpět na hřiště.
65'
Střídající McBurnie hned v prvním souboji sestřelil Martinelliho, který musí být ošetřen v přerušené hře na trávníku.
64'
Dvojnásobné střídání v týmu Sheffield United: ze hřiště odcházejí Oliver Burke a David McGoldrick, které nahradili Rhian Brewster a Oliver McBurnie.
63'
Lacazette se na zadní tyči dostal k tečované střele Pépého, napálil zpětný centr bez míření a ten proletěl celým vápnem, za jehož okrajem ho sebrali domácí fotbalisté.
62'
Arsenal tlačí, avšak do vápna neprošel Sakův centr ani po chvilce Martinelliho pokus po zemi.
60'
Brankář hostů Leno vyběhl mimo šestnáctku, výsledkem jeho razantního odkopu je odmávaný ofsajd jeho spoluhráčům, kteří se nestačili stáhnout.
58'
Saka si pomohl paží do obličeje v běžeckém souboji s Baldockem. Míč se vrací na kopačky Sheffieldu.
58'
McGoldrick postupoval po Stevensově přihrávce do běhu na bránu z levého křídla, po zasekávačce však nepropálil pozornou obranu.
56'
Pépé zamotal hlavy dvěma obráncům a předložil pod sebe Lacazetteovi, jehož placírka zpoza velkého vápna letí metr nad břevno.
55'
Dalšího nedovoleného zákroku se dopouští Lundstram, tentokrát jeho tvrdou hru odnesl Ceballos.
53'
Slibně rozjetou akci Sheffieldu zastavuje rozhodčí odpískáním útočného faulu Johnu Lundstramovi.
51'
Protiútok vedl přes půl hřiště Burke, v pokutovém území ho dohnal Chambers a stačil před ním odkopnout míč na tribunu.
50'
Osborn si píchl míč před Ceballose, který ho lehkým strčením poslal na trávník. Podle rozhodčího neměl zákrok intenzitu faulu.
48'
Stevens fauloval Saku, který pronikal po pravém křídle.
47'
Na opakovaný centr Olivera Norwooda v podobě padáčku se natlačil přes protihráče k hlavičce John Egan a vyboxovat ji musel Bernd Leno.
46'
Hráči Sheffieldu se vrátili z šaten s chutí, McGoldrick vybojoval sraženou střelou o Xhaku v 45. vteřině roh.
46'
Fotbalisté Arsenalu jsou po prvním poločase blíže povinné výhře, ze skvostné kombinace se prosadil sám proti brankáři ve 33. minutě Lacazette. Jinak toho zápas zatím mnoho nenabídl, hosté spíše profesorsky kontrolují hru, domácí jsou směrem dopředu dost neškodní.

Statistiky první půle:
Držení míče 40% – 60%, střely na bránu 1:2, střely mimo 1:2, rohy 1:4, fauly 2:2, ofsajdy 1:2.
45+2'
45+1'
Rozhodčí ještě s VAR konzultoval případnou ruku domácích po rohovém kopu, podle záznamu je vše v mezích pravidel.
45+1'
Nastavuje se jediná minuta.
45'
Do souhry Xhaky s Lacazettem vpadl domácí Norwood a trkl míč hlavou na další roh pro Arsenal.
44'
Po prvním rohu přišla i první přímá střela domácích. Fleck přistrčil Norwoodovi, jehož točený centr odhlavičkoval Holding dost nedůrazně a Egan halfvolejem pálil do brankáře.
44'
McGoldrick si pokryl míč tělem a nechal ho proklouznout na premiérový rohový kop ve prospěch posledního mužstva ligy.
42'
Tentokrát se Sheffield ubránil a chystal kontr, jenže Osbornova nepřesná přihrávka ho zastavuje hned v zárodku.
42'
K nízko letícímu centru se na penaltové značce nečekaně dostal po sérii odrazů Gabriel Martinelli, tečovaná rána Eganem znamená opakování rohu z druhé strany.
41'
Druhý roh pro Arsenal po defenzivním zákroku Osborna.
40'
Xhaka dal Martinellimu na levou postranní čáru přihrávku do špeku, k odskočenému míči se dostávají domácí.
37'
Arsenal s náskokem v zádech v poklidu drží míč a nedovoluje fotbalistům Sheffieldu vůbec nic.
35'
Saka nedosáhl na Lacazetteovu kolmici, míč před ním zalehává Aaron Ramsdale.
33'
Zasloužená rána pro pasivně hrající domácí mužstvo. ALEXANDRE LACAZETTE si narazil se Sakou, do jejich souhry se vtipně zapojil Ceballos, který mu přistrčil míč do palebné pozice patičkou a kapitán Arsenalu tváří v tvář prostřelil gólmana.
32'
Gabriel Martinelli provětral domácí obranu a zleva od koncové čáry vracel míč po zemi před bránu. Tam se k němu dostal Chambers, ovšem už mimo optimální úhel a neprostřelil obranný val.
31'
První přímá střela zápasu až na začátku druhé půlhodiny. Z 20 metrů si navedl míč na pravačku Martinelli a pálil doprostřed brány. Ramsdalea nevyvedla z klidu ani lehká teč jednoho z obránců a s jistotou kryje.
30'
Rukou hrál hostující Saka. Protiakce „Blades“ neměla dlouhého trvání, Xhaka se dobře vrátil a obral o míč Burkea.
29'
Hosté drží míč na útočné polovině a snaží se něco vymyslet na zatažený blok Sheffieldu.
26'
McGoldrick naskakoval na centr, který od levé lajny posílal před bránu Enda Stevens. Jenže při tom zboural nedovoleně hostujícího Xhaku.
24'
První náznak šance si vytvořil Arsenal pěknou souvislou akcí, při níž putoval míč postupně přes pět hráčů. Lacazette vyzval k zakončení úplně nalevo Martinelliho, který po krátké kličce ven otřel svou střelu o boční síť.
21'
Nic nového, na hřišti probíhá zoufale nudná hra na jistotu z obou stran.
18'
Sledujeme zdlouhavou a opatrnou kombinaci Arsenalu na vlastní polovině.
16'
Pépého centr směřoval jen k prvnímu bránícímu hráči v červenobílém dresu.
15'
Ceballos po narážečce s Pépém získává pro hosty rohový kop. Míč srazil Ampadu.
13'
Ofsajd je máván také domácímu McGoldrickovi po Fleckově pokusu o průnikovou přihrávku.
10'
Burkův centr nedokázala obrana hostů dostat příliš daleko z vlastní šestnáctky. Míče se zmocnil Osborn a po jeho přistrčení McGoldrick mezi nohama obránce Holdinga vystřelil po zemi metr vedle.
9'
Na míči jsou v těchto chvílích častěji domácí, ovšem vysoký presink hostů je nutí hrát spíše dozadu a do šířky.
7'
V krátkém sledu další odmávaný ofsajd Arsenalu.
6'
Chambersova přihrávka na Pépého zastihla spoluhráče v postavení mimo hru.
5'
Gólman Sheffieldu nepříliš povedenou rozehrávkou do strany zavařil svým spoluhráčům, Osborn pak musel u čáry faulovat napadajícího Pépého.
4'
Burke se nedostal k průnikové přihrávce, odkopává se od brány londýnského Arsenalu.
2'
Na levé straně šestnáctky se dostal k tvrdé střele hostující Bukayo Saka, nasměroval ji jen těsně vedle bližší spojnice.
1'
Domácí hrají v bíločervených, hosté v modrých dresech. Jejich úvodní nákop směřoval do náruče brankáře Ramsdalea.
1'

Sheffield United: Ramsdale – Egan, Ampadu, Stevens – Baldock, Fleck, Lundstram, Norwood, Osborn – Burke, McGoldrick.
Náhradníci: Foderingham – Lowe, Jagielka, Bogle, Bryan, Ndiaye, McBurnie, Brewster, Mousset.

Arsenal Londýn: Leno – Chambers, Holding, Marí, Saka – Partey, Xhaka – Pépé, Ceballos, Martinelli – Lacazette.
Náhradníci: Ryan – Bellerín, Gabriel, Soares, Alnaní, Willian, Nelson, Nketiah, Azeez.

Rozhodčí: Bankes – Davies, Mainwaring.
Vzájemné zápasy
Sheffieldu se proti slavnějšímu soupeři v lize kupodivu historicky docela daří. Doma s Arsenalem prohrál naposledy 6. dubna 1991. Za oněch třicet let ovšem účinkoval v nejvyšší soutěži jen pětkrát. Loni byl v ligových utkáních klub z Yorkshiru úspěšnější (1:0 doma a 1:1 venku), Arsenal ho zato vyřadil ve čtvrtfinále poháru (1:2).
V letošní sezóně se v Londýně také radovali domácí z výhry 2:1 (61. Saka, 64. Pépé – 83. McGoldrick).
Arsenal Londýn (12-6-12, 40:35, 11. místo)
Hosté nastupují mezi dvojzápasem Evropské ligy s pražskou Slavií k ligovému mači z dolní poloviny tabulky a pohárové příčky jsou jim momentálně vzdáleny deset bodů. Protože Arsenal vypadl i z obou anglických pohárů, je pro něj postup přes celkový triumf v Evropské lize nejreálnější možností, jak si zajistit Evropu i pro příští ročník.
V Premier League zvítězili "kanonýři" jen jednou za poslední čtyři kola, naposledy utrpěli doma debakl 0:3 od mistrovského Liverpoolu. Na čisté konto čekají dokonce devět ligových zápasů.

Nejlepší střelci:
14 – Aubameyang, 13 – Lacazette, 9 – Pépé.
Sheffield United (4-2-24, 17:52, 20. místo)
Domácí "čepele" jsou už smířeny se sestupem do druhé ligy. Na záchranu ztrácejí osm kol před koncem patnáct bodů, což je o jeden více, než za 30 kol vybojovaly. Na vině je především jasně nejhorší útok v soutěži. Sheffield prohrál sedm z posledních osmi zápasů, výjimkou byla jen výhra 1:0 nad Aston Villou v předminulém kole. Následně podlehl venku Leedsu 1:2, když si rozhodující branku dal do vlastní sítě jeho nejzkušenější hráč, bývalý reprezentační obránce Jagielka. Byla to už patnáctá porážka o jediný gól, čímž Sheffield s předstihem překonal rekord anglické ligy.