Premier League - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Aston Villa - 30. ledna 2021   21:00

0:1
(0:1)
Aston Villa
41' Barkley  (Grealish)
Southampton
A. McCarthy – Diallo (59. Djenepo), Bednarek, J. Stephens, Bertrand – Redmond, Romeu (89. Jankewitz), Ward-Prowse (C), Armstrong – Walcott (65. Adams), Ings.
Forster – Valery, Ramsay, Djenepo, Jankewitz, Watts, S. Long, Adams, N'Lundulu.
Mason – Scholes, Long
St. Mary's Stadium, Southampton
Aston Villa
E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Targett – Douglas Luiz, J. McGinn – B. Traoré, Barkley (90+6. Nakamba), Grealish (C) – Watkins.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek soboty.

Fauly: 12:11
Zápas je u konce, Aston Villa ve velmi dramatickém střetnutí nakonec udolala Southampton a na jeho hřišti zvítězila 1:0. Zejména v prvním poločase moc šancí před oběma branami nebylo, až v závěru se dvakrát neúspěšně snažil prosadit Watkins a hlavně se hosté dostali do vedení, když se po centru Grealishe trefil hlavou Ross Barkley. Ve druhém poločase domácí přidali na své aktivitě a za každou cenu se snažili vyrovnat. Dvakrát byli hodně blízko. Nejprve v 85. minutě po rohovém kopu vychytal Martínez Bednarka a dorážky Adamse a Stephense zablokovali obránci a pak ve třetí minutě nastavení dostal sice míč do sítě Danny Ings, ale gól kvůli jeho milimetrovému ofsajdu neplatil.
90+8'
90+8'
Aston Villa drží míč u rohového praporku u branky Saints. Pro hosty už to vypadá dobře.
90+7'
Tlak Southamptonu pokračoval, ale přišel jen nepřesný centr z levé strany a Martínez teď nebude s rouzehrávkou spěchat.
90+6'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Marvelous Nakamba.
90+5'
Už se zase hraje, Southampton ještě má trochu času, aby se mu přeci jen povedlo vyrovnat.
90+4'
Je to velmi těsná situace, ale domácí mají smůlu, VAR potvrzuje rozhodnutí pomezního rozhodčího a tento gól neplatí!
90+3'
Martínez předvedl výborný zákrok proti střele Bertranda a a pak už to vypadalo, že se domácí přeci jen dočkali vyrovnání, ale po gólové dorážce Dannyho Ingse se píská ofsajd!
90+3'
Adams skvěle zabojoval hned proti třem hráčům a pak míč poslal na levou stranu na Ingse. Toho ale zradilo zpracování takže nemohl vypálit.
90+2'
Djenepo ani nadvakrát nedokázal propasírovat z pravé strany míč do malého vápna a není z toho nakonec ani rohový kop, skvělou práci odvedl Matt Targett.
90+1'
Nastavuje se šest minut, takže Southampton má stále dostatek času na vyrovnání.
90'
Domácí standardní situaci rozehráli na krátko a posléze střílel Ross Barkley, avšak hodně nepřesně.
89'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází Alexandre Jankewitz.
89'
Grealish se z levé strany pokusil prosmýknout do pokutového území, ale byl faulován, takže je tu standardní situace pro Villu.
88'
Djenepův nákop ve vzduchu zkrotil Emi Martínez, z něj dnes znovu v brance Aston Villy čiší ohromná jistota.
87'
Hra se přesunula na chvíli před branku Southamptonu, ale tam Ross Barkley fauloval.
85'
Po rohovém kopu měli domácí tři stoprocentní šance na vyrovnání, ale Che Adams, Jack Stephens ani Jan Bednarek nedokázali míč procpat z blízka do branky. Fantasticky zasáhl Martínez a také obránce Cash a záložník John McGinn.
84'
Volný míč vevnitř šestnáctky si našel Nathan Redmond, ale dnes při Southamptonu nestojí štěstí, znovu to byla jen nepřesná rána.
83'
Grealish se hezky obtočil okolo Romeua a našel před brankou Traorého. Ten sice dokázal zakončit, ale pro McCarthyho nic složitého.
82'
Jenže akce Southamptonu znovu vyzněla do ztracena a odkop od branky nyní obstará Emiliano Martínez.
81'
Douglas Luiz se tělem postavil do cesty Djenepovi, takže se k míči dostanou na obranné polovině hřiště domácí.
80'
Domácí se pokusili odpovědět rychlým protiútokem, ten ale zastavil ofsajd, ve kterém se nacházel Danny Ings.
79'
Přeci jen se nakonec hosté dostali s míčem až k vápnu soupeře, ale Grealishova přihrávka na Watkinse nebyla přesná.
78'
Aston Villa se chtěla dostat dopředu jednoduše dlouhým nákopem, ale míč zase okamžitě získávají domácí.
77'
Z velké dálky se odhodlal ke střele Danny Ings, který jinak dnes téměř není vidět. Mířil jen doprostřed branky a umožnil tak Martínezovi připsat si hodně snadný zákrok.
76'
Na druhé straně zase těsně vedle zakončoval Traoré, ale nakonec se stejně mával a píská ofsajd.
75'
Redmond oslovil přihrávkou Stuarta Armstronga. Ten zpoza vápna z první okamžitě vypálil, ale těsně minul branku Villans.
74'
Na druhý pokus už vypadal brejk Aston Villy lépe. Grealish posunul míč napravo na Watkinse, toho ale ve vápně obral o balón Romeu.
74'
Aston Villa se snažila jít do rychlého brejku, ale ten byl zastaven po ruce McGinna.
73'
Domácí zahrávali další rohový kop, ale ani tentokrát z toho ohrožení branky soupeře nebylo.
73'
Aktivita domácích v posledních minutách nabírá na obrátkách, Aston Villa začíná být naopak hodně pasivní.
72'
Po dalším rohovém kopu Sotonu bylo veškeré vzrušení zbytečné, protože byl Emi Martínez faulován.
71'
Aston Villa přežila také rohový kop, tentokrát už argentinský brankář Villy zasahovat nemusel.
70'
Ryan Bertrand poslal ze standardní situace míč přímo do vápna, ale hosté se ubránili. Jenže ne nadlouho, protože do šance se záhy dostal Che Adams, jehož dokázal parádně vychytat Emiliano Martínez.
69'
Bertrand Traoré podle názoru rozhodčího fauloval v souboji o míč Armstronga, takže domácí zůstanou u míče.
68'
Domácí předvedli hezkou přímočarou akci po levém křídle a míč dostali až do šestnáctky soupeře. Jenomže pak se dopustil útočného faulu Stuart Armstrong.
67'
Villans pokračovali rohovým kopem a i s ním si dokázalo domácí mužstvo poradit.
66'
Grealish posílal z levé strany další dobrý míč, ale v nebezpečném prostoru byl připravený Oriol Romeu a míč odvrátil.
65'
Bednarek nešťastně zasáhl kopačkou do obličeje Watkinse, který měl v souboji o míč hlavu hodně nízko.
65'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Che Adams.
64'
Theo Walcott odchází ze hřiště a vskutku bude muset střídat.
63'
Na trávníku zůstává sedět křídelník Southamptonu Theo Walcott a vypadá to, že i on bude muset pro zranění střídat. Problém je ve stehenním svalu.
62'
Watkins dostal přihrávku do vápna a snažil se ještě hledal Grealishe. Toho ale dobře ustrážil Romeu.
61'
Ross Barkley rozehrál standardní situaci centrem na Ollieo Watkinse, ten byl ale přistžen v ofsajdu.
61'
Bednarek fauloval Watkinse a to znamená, že hosté mají k dispozici standardní situaci.
60'
Už se zase hraje, výkop od branky provedl Emiliano Martínez, ale míč zase hned získali do své moci domácí.
59'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Ibrahima Diallo, přichází Moussa Djenepo.
59'
Vypadá to, že Diallo nebude moci pokračovat, na lavičce se už totiž chystá Moussa Djenepo.
58'
Nějaké zdravotní problémy má domácí záložník Ibrahima Diallo, týmoví lékaři si prohlížejí jeho levou nohu.
57'
Centr z levé strany dobře odvrátil stoper Southamptonu Jack Stephens. Hosté budou vhazovat.
55'
Southampton je znovu nastěhovaný na polovině soupeře. Ve druhé půli je aktivnějším týmem, stále ale platí, že neměl ani jednu střelu na branku.
54'
Po delší době se hráči Aston Villy přesunuli na polovinu soupeře. Dobře ale zapracoval Redmond a získal míč zpět pro svůj tým.
53'
James Ward-Prowse následně dostává za protesty proti výroku rozhodčího Masona žlutou kartu.
53'
James Ward-Prowse je vyhlášený precizní exekucí přímých kopů, tentokrát ale svou pověst nepotvrdil a trefil pouze zeď.
52'
Před brankou Aston Villy zůstaneme, protože domácí mají k dispozici standardní situaci.
51'
Bertrand našel z levé strany výbornou přihrávkou pod sebe ve vápně Redmonda. Jeho střela byla ale zablokovaná Mingsem.
50'
Rozhodčí Lee Mason přerušil hru, protože na hřišti zůstával sedět James Ward-Prose. Ten ale už zase na nohou a ani nebude potřebovat ošetření.
50'
Další centr před branku ještě posílal Bertrand, ale to byla jen lahůdka pro Emiho Martíneze.
49'
Třetí rohový kop tohoto zápasu domácí rozehráli do malého vápna, tam se ale nikdo do zakončení neprotlačil.
48'
Před branku Villans posílal nebezpečný míč Diallo, hosté zvládli míč odvrátit na rohový kop.
47'
Southampton začíná druhý poločas aktivně. Není vůbec divu, domácí totiž prohrávají o gól.
46'
Během poločasové přestávky neprovedlo ani jedno mužstvo žádnou změnu v základní sestavě.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
První poločas je za námi, Aston Villa zatím vede na trávníku Southamptonu 1:0. První poločas byl dlouho velmi vyrovnaný. Southampton byl kombinačně mírně aktivnější, ale jeho převaha končila u vápna Aston Villy, Martínez nemusel ani jednou zasahovat. Domácí chtěli kopat po ruce Cashe ve vápně penaltu, ta se ale nakonec nepískala. Hosté měli povedený závěr poločasu. Nejprve ještě Watkinse vychytal McCarthy, ale proti hlavičce Rosse Barkleyho ze 41. minuty už neměl šanci. Pak měl ještě jednu šanci Watkins, ale ani napodruhé McCarthyho nepřekonal.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Diallo z pravé strany posla centr před branku Aston Villy, ale ve vzdušném prostoru vládl Martínez.
44'
Z dálky se pokusil ohrozit branku Aston Villy Ryan Bertrand, jeho pokus byl ale zablokovaný.
43'
Aston Villu první gól viditelně nakopl a hosté by rádi do pauzy ještě jeden přidali, to je na nich vidět.
42'
Tentokrát se role obrátily a Barkley našel Grealishe. Nakonec pálil až Watkins, ale McCarthyho ani tentokrát nepřekonal, pálil na bližší tyč.
41'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Druhou velkou šanci už hosté proměňují a otevírají skóre zápasu! Grealish z levé strany z první poslal skvělý centr před branku. Tam z druhé vlny dobíhal nikým nehlídaný záložník ROSS BARKLEY a hlavou poslal míč do protipohybu McCarthyho. Asistence: Jack Grealish.
40'
Douglas Luiz chtěl rychle z pravé strany poslat míč do šestnáctky Southamptonu, bylo to však velmi nepřesné.
39'
Konečně tu máme první střelu na bránu v tomto zápase! Ollie Watkins si míč prvním dotekem krásně zpracoval a připravil na střelu pravačkou. Mířil po zemi na zadní tyč, ale Alex McCarthy předvedl výborný zákrok levou nohou.
38'
Danny Ings byl v posledních minutách trochu odříznutý, protože centry ho míjely, tak se teď zapojil do kombinace ve středu pole.
37'
Při další akci Saints hledal Armstrong na pravém křídle Walcotta, ale ten byl v ofsajdu.
37'
Po rychlé akci podél levé lajny zakončoval zpoza pokutového území Oriol Romeu, ta střela mu však vůbec nesedla a míč letěl vysoko nad.
36'
Bertrand Traoré byl ve středu hrací plochy faulovaný, takže domácí nemohl vyrazit dopředu.
35'
Domácí mají v posledních minutách určitě více ze hry, ale trápí se ve finální fázi, vše vždy ztroskotá na centru nebo střele, která je zablokovaná.
34'
Ke střele zpoza vápna se dostal Nathan Redmond, ale trefil pouze jednoho z hráčů Aston Villy.
33'
Watkins měl kolem sebe hned tři hráče Southamptonu a není tak divu, že velmi rychle o balón přišel.
32'
Domácí se rozhodli zapojit do rozehrávky i brankáře Alexe McCarthyho, který je v této sezoně jejich velkou oporou, dnes zatím své kvality předvést nemusel.
31'
Armstrong byl znovu v roli asistenta, tentokrát nabil do druhé strany na střelu Ryanu Bertrandovi. Ten ale střelou z první po zemi branku netrefil.
30'
Stuart Armstrong hledal technickým obloučkem v náběhu na zadní tyč Bertranda, toho ale hostující obrana bez problému pokryla.
28'
Zápas je zatím hodně bojovný a odehrává se převážně v neutrálním prostředí mezi oběma šestnáctkami. Nějaké náznaky šancí jsme už viděli, ale ještě ani jednu střelu na branku.
27'
Grealish si skvěl zpracoval míč a pak si věřil i proti dvěma hráčům Southamptonu a vybojoval autové vhazování.
26'
Southampton rychle rozehrál a Martínez musel zasahovat proti střele z ostrého úhlu. A poradil si.
25'
Douglas Luiz byl u míče pozdě a fauloval Romeua. Standardní situace pro domácí.
25'
Domácí se znovu snažili obléhat pokutové území Aston Villy, ale nedošlo ani k centru před branku. Střílet by mohl zpoza vápna Redmond, ale nezpracoval si míč dobře.
24'
Bertrand Traoré se nepohlídal své postavení a je mu máván i pískán ofsajd.
23'
Zatím je tohle utkání hodně vyrovnané, jde vidět, že oba týmy nejsou v úplně ideální formě. Zároveň se jedná o sousedy v tabulce, i proto je pro ně tento zápas tak důležitý.
22'
Walcott se dopustil faulu na útočné polovině a jen na chvíli tak zastavil akci Aston Villy.
21'
Rohový kop Southamptonu směřoval na první tyč, tentokrát se ale do zakončení domácí nedostali.
21'
Ward-Prose hledal z pravé strany přízemním stříleným centrem Dannyho Ingse, ale ten se ke střele nedostal, protože ho výborně ubránil Matthew Cash.
20'
Akce Aston Villy na konec končí ofsajdem.
19'
Barkley se k centru z pravé strany neodhodlala a Aston Villa raději pokračuje v kombinaci na vlastní polovině.
18'
Mings znovu dobře zasáhl v obraně Villans, míč ale jen odpálil do autu.
16'
Cash se snažil dlouhým míčem z vlastní poloviny hledat na hrotu útoku Watkinse, ale ten neměl proti dvěma stoperům Saints šanci se dostat k míči.
15'
Na druhé straně už zase operoval Grealish. Ten hledal centrem z levé strany Watkinse, na něj to ale bylo příliš vysoké.
14'
Tlak Southamptonu ještě pokračoval. Nejprve přišla střela Bednarka, která byla zablokovaná a pak střílel nepřesně Oriol Romeu.
14'
Rohový kop rozehrál Bertrand a byl to znovu právě stoper Tyron Mings, který míč hlavou odvrátil.
13'
Romeu našel pěknou kolmou přihrávku z první ve vápně Walcotta. Ten se hned snažil poslat míč před branku na Ingse, ale skvěle zasáhl Mings a bude to jen první rohový kop zápasu.
12'
Standardní situaci rozehrál tradičně Jack Grealish a hledal Konsu. Míč ale skončil bezpečně v moci Alexe McCarthyho.
11'
Nyní už se zase pozornost přesouvá před branku Southamptonu, protože fauloval Armstrong a hosté mají standardní situaci.
10'
Míč nejprve zasáhl Cashe do stehna a až potom do ruky. A proto se nakonec penalta nepíská. Tak teď měli domácí velké štěstí.
9'
Rozhodčí Mason už je v kontaktu s kolegou i videa a řeší se možná penalta pro Southampton.
9'
Domácí poprvé v zápase dostali míč do vápna soupeře a hned to bylo hodně nebezpečné. Hráči Southamptonu reklamují, že po střele Ingse zahrál míč rukou Matthew Cash.
8'
Poprvé se na dostřel branky soupeře dostávají také hráči Saints. Po sraženém centru budou z pravé strany vhazovat.
7'
Barkley našel hezkou přihrávkou v náběhu do vápna Watkinse, ten ale z levé strany střelou po zemi branku netrefil.
6'
Hosté jsou v úvodu utkání zatím jasně aktivnější a znovu obléhají pokutové území Southamptonu.
5'
Traorého u pravé postranní čáry fauloval Ryan Bertrand a Aston Villa tak znovu zůstává u míče.
4'
Villans poslali ze standardní situace centr před branku, ve vápně ale vládl brankář McCarthy a míč chytil.
3'
Jacka Grealishe fauloval ve středu pole Ibrahima Diallo, hrát tak budou moci znovu hosté.
2'
Ollie Watkins se pokusil projít hodně zahuštěným prostorem a nachystat si míč na střelu, to se mu však nepovedlo.
1'
Ze strany Southamptonu letěl první dlouhý nákop dopředu, s tím si ale obrana hostů poradila.
1'
Domácí Southampton bude hrát ve svých tradičních červenobílých dresech, Aston Villa se dnes představí ve své venkovní černošedé variantě dresů.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

Southampton FC: A. McCarthy – Diallo, Bednarek, J. Stephens, Bertrand – Redmond, Romeu, Ward-Prowse (C), Armstrong – Walcott, Ings.
Náhradníci: Forster – Valery, Ramsay, Djenepo, Jankewitz, Watts, S. Long, Adams, N'Lundulu.

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Targett – Douglas Luiz, J. McGinn – B. Traoré, Barkley, Grealish (C) – Watkins.
Náhradníci: Heaton – N. Taylor, Engels, A. Almuhammadí, Trézéguet, Nakamba, El Ghazi, M. Sanson, Davis.

Rozhodčí: Mason – Scholes, Long.
Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas těchto dvou týmů v této sezoně přinesl velmi dobrou podívanou, Southampton vyhrál na hřišti Aston Villy 4:3. Saints vyhrávali už 4:0, když se prosadili Vestergaard, dvakrát Ward-Prowse a Ings. Domácí ale nic nevzdali a Mings, Watkins a Grealish ještě stihli snížit. Na vyrovnání už ale čas neměli. Southamptonu se proti Aston Ville daří, porazil ji v posledních čtyřech zápasech a devětkrát v řadě s ní neprohrál.
Aston Villa FC

Aston Villa je tradičním anglickým klubem z Londýna, ale rozhodně nepatří mezi ty nejslavnější nebo nejúspěšnější. Minulou sezonu se Aston Villa do poslední chvíle prala o záchranu, nakonec to zvládla o jediný bod. V aktuální sezoně to jde Villans mnohem lépe a s devětadvaceti body jsou na desátém místě tabulky, a to ještě mají oproti většině týmů dva zápasy k dobru. Aston Vila ztrácí na páté místo zaručující základní skupinu Evropské ligy jen šest bodů. Poslední forma Aston Villy ale není dobrá, z posledních pěti utkání hned čtyřikrát prohrála, naposledy překvapivě 2:3 na hřišti Burnley. Venku zatím Aston Villa v této sezoně v lize odehrála deset utkání s bilancí pěti výher, jedné remízy a čtyř porážek. Poslední tři venkovní duely Aston Villa prohrála.
Southampton FC

Southampton je jedním z příjemných překvapení aktuálního ročníku Premier League. V minulé sezoně se tento tým umístil v dolní polovině tabulky, ale vstup do aktuálního ročníku mu vyšel skvěle a chvíli byl i první. Aktuálně už tak dobrou formu i vinou velkého počtu zranění nemá a propadl se až na jedenácté místo tabulky. Na kontě má Southampton 29 bodů a se záchranou by neměl mít starosti. Na páté místo a Evropskou ligu Saints ztrácejí šest bodů. Z posledních pěti soutěžních zápasů Southampton třikrát vyhrál, ale z toho dvakrát v FA Cupu. Naposledy prohrál doma 1:3 s Arsenalem. Doma zatím Southampton v této sezoně v lize odehrál deset utkání s bilancí pěti výher, jedné remízy a čtyř porážek. Z posledních pěti domácích zápasů Southampton prohrál jediné.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 21. kola Premier League mezi týmy Southampton FC a Aston Villa FC. Zápas se odehraje na St. Mary's Stadium v Southamptonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.