Premier League - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Manchester Utd. - 29. listopadu 2020   15:00

Southampton
23' Bednarek (Ward-Prowse) • 33' Ward-Prowse
2:3
(2:0)
Manchester Utd.
59' B. Fernandes  (Cavani) • 74' Cavani   • 90+2' Cavani  (Rashford)
Southampton
A. McCarthy – Walker-Peters (90+4. N'Lundulu), Bednarek, Vestergaard, Bertrand – Armstrong (90. Diallo), Ward-Prowse (C), Romeu, Djenepo (72. S. Long) – Walcott, Adams.
Forster – Diallo, S. Long, N'Lundulu, Obafemi, J. Stephens, Tella.
J. Moss
St. Mary's Stadium, Southampton
bez diváků diváků
de Gea (46. D. Henderson) – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Telles (84. Williams) – Fred, N. Matić, van de Beek – B. Fernandes – Rashford, Greenwood (46. Cavani).
D. Henderson – Cavani, Fosu-Mensah, D. James, Mata, Tuanzebe, Williams.

Děkuji vám za pozornost a zvu vás ke sledování dalších nedělních zápasů z bohaté fotbalové nabídky! Hezký zbytek večera.
I fanoušci United musí přiznat, že dělba bodů by byla zcela zasloužená, protože Saints hráli opravdu výborně. Manchesteru však vyšla střídání a díky své trpělivosti a zkušenostem dokázal strhnout utkání ve svůj prospěch.
Fantastická podívaná končí! První hodina zápasu patřila Southamptonu, který předvedl solidní výkon, ale pak přišla show střídajícího Edinsona Cavaniho. Nejen, že výrazně oživil ofenzivu United, ale nejprve přihrál na gól Brunovi Fernandesovi. V 74. a 93. minutě pak parádními hlavičkami dokonal obrat Manchesteru, který si odváží vybojované tři body!
90+6'
90+6'
Sudí Moss nechává hru ještě plynout půl minuty. Southampton zkouší poslední centr z dálky.
90+5'
Saints utekli po pravé lajně, ale Long zpackal centr do vápna, kterým hosté úspěšně odvrátili.
90+5'
Ztráta míče ho zřejmě připravuje o poslední naděje. Do útoku jdou United, kteří útočí po levé straně.
90+5'
Ke střele z vápna se dostal Fernandes, ale tentokrát pálí nad branku! Southampton už má poslední půlminutu.
90+4'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Kyle Walker-Peters, přichází Daniel N'Lundulu.
90+4'
Ward-Prowse se hnal středem hřiště k vápnu, před kterým byl o míč připraven. Manchester jde do brejku!
90+4'
Saints se nevzdávají, ale jejich dlouhý nákop hostující defenziva odvrací až na domácí polovinu hřiště.
90+2'
Manchester United právě vstřelil branku!
Tohle je pro domácí kruté, ale co EDINSON CAVANI dneska předvádí, to klobouk dolů! Zkušený útočník si našel centr na malé vápno a přesnou hlavičkou otáčí zápas ve prospěch svého mužstva. Neskutečný obrat!
90+2'
O pár vteřin později ke všemu fauluje na své polovině, čímž United situaci uklidňuje.
90+2'
Southampton přišel o míč na půlící čáře a je to on, kdo se musí tentokrát bránit nátlaku soupeře.
90+1'
Rozhodčí nastavuje pět minut. Fernandes se ve středu hřiště zmocnil míč a pokusil se zaskočit McCarthyho z velké dálky. Brankář domácích však pohlídal cestu míče do horní sítě.
90'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází Ibrahima Diallo.
89'
Penalta se nekope, Saints centrovaný míč úspěšně odvrací, ale vzápětí přichází Longův faul na polovině hřiště.
89'
Wan-Bissakův centr zasáhl Bertranda, po čemž hosté signalizují ruku a penaltu, ale zdálo se mi, že nemají nárok. Čeká je rohový kop.
88'
Centrovaný míč byl prodloužen ven z vápna, přesto zůstává v moci Manchesteru.
88'
Van de Beek unikal po levé straně, než ho u vápna zastavil Bednarek. Rohový kop pro United!
87'
Čas utíká. Na míči je aktuálně Manchester, který chce zvítězit, zatímco Saints důsledně brání, aby nepřišli o všechny body.
86'
Maguire si na své polovině pomohl faulem proti Armstrongovi. Zajímavý centr na malé vápno domácí odvrací pryč.
85'
Po další ztrátě Saints se hosté vydali do dalšího protiútoku, při němž Fernandes vysunul volného Rashforda, jenž v pádu míč nezasáhl.
85'
Armstrong vybojoval míč u pravé postranní čáry, odkud se pokusil najít svého parťáka ve vápně, ale před ním odvrátil míč Wan-Bissaka.
84'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Alex Telles, přichází Brandon Williams.
83'
Van de Beek pokazil narážečku s Fernandesem, čímž pobídl domácí tým! Southampton zakládá postupný protiútok.
82'
Rashford zachytil domácí kombinaci na polovině hřiště, viděl se dopředu, ale proti velké přesile obránců neuspěl.
81'
Manchester se nakonec k zakončení nedostal, navíc u postranní čáry fauloval a vrací míč do domácího držení.
80'
Rashford se dostal k centru ještě před brankovou čárou. K zakončení nevedl, ale pomohl týmu získat míč.
79'
Adams skvěle zkrotil vysoký míč, který si šikovně připravil a parádní pokus poslal těsně vedle pravé tyče!
78'
Dva fauly United v krátkém sledu kouskují hru. Saints rozehrávají z poloviny hřiště.
77'
Southampton se ujal míče, ale jeho rozehrávka je poněkud křečovitější, než v předchozím průběhu zápasu. Inkasovaný gól s domácími otřásl.
76'
Manchester znovu drží míč, tentokrát jeho vysoký centr sbírá McCarthy, který pochopitelně uklidňuje hru.
75'
Van de Beek se snažil prodrat po levé straně, ale neuspěl. Saints se musí uklidnit, protože tentokrát je v laufu hostující celek.
74'
Střídání za všechny prachy, protože EDINSON CAVANI korunuje parádní výkon vyrovnávacím gólem. Míč se odrazil za vápno, odkud poslal tečovaný střílený centr Fernandes, do jehož pasu se položil uruguayský útočník a hlavičkou ho usměrnil do sítě.
73'
Parta z Manchesteru přidává na tempu a pokračuje v aktivitě! Odměnou jí je rohový kop.
72'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Moussa Djenepo, přichází Shane Long.
72'
Manchester sice z centru neuspěl, přesto nadále obléhal domácí šestnáctku. I když akce pokračovala, neměla dlouhého trvání, protože Matič na levé straně nezpracoval jednoduchou přihrávku, která míří do autu.
71'
Aktivní Wan-Bissaka byl opět v akci, když obešel Djenapa, ale na Bertrandovi narazil. Rohový kop pro hosty.
70'
Cavani výrazně oživil ofenzivu United, kteří mají dostatek času vyrovnat. Nutno přiznat, že domácí však rozhodně nejsou horším mužstvem.
69'
Wan-Bissaka poslal centr z pravé strany, na který si šikovně naskočil Cavani, jehož hlavička míří těsně vedle pravé tyče!
69'
Manchester obléhá vápno domácích a snaží se do něj najít ideální cestu, ze které by se dalo zahrozit.
68'
Ward-Prowse poslal míč jen na Tellesovu hlavu, od které míří ven z hostující šestnáctky. Rashford vzápětí svým sprintem vybojoval vhazování u rohového praporku domácích.
67'
Centrovaný míč hostující defenziva odvrátila, až se do míče opřel Armstrong, jehož rána byla zablokována na další roh!
66'
Slibně se ukázal také Southampton, jenž se ke střeleckému pokusu nedostal, ale vybojoval si čtvrtý rohový kop.
65'
Dalekonosná střela Fernandese nemohla nadělat McCarthymu výraznější problémy – snadný zákrok.
64'
Inividuální akce Fernandese končí parádním tělem v podání Armstronga, jenž u vápna odvrací míč do autu.
64'
Na tahu jsou znovu hosté, kteří se po hodině hry dostali na dostřel a vyrovnání už je velmi blízko!
63'
Saints se snaží odpovědět třetím gólem, jenže Djenepo i přes povedenou kličkovanou na hranici vápna pálí vedle pravé tyče!
62'
Obránce United tentokrát dobře zapracoval u postranní čáry, kde dokázal zastavit útok domácích a odvrátit míč alespoň na rohový kop.
61'
Telles se hezky zbavil bránících hráčů, ale bylo by mu to k ničemu, protože kolem sebe neměl nikoho ze spoluhráčů a míč posílá do zámezí.
59'
Máme sníženo! Saints ztratili míč na polovině hřiště, načež se hosté dostali do útoku. Cavani z pravé strany odcentroval do vápna, kde stál osamocený BRUNO FERNANDES, jenž z otočky propálil McCarthyho.
59'
Polský obránce se vrací na hrací plochu, zatímco hosté posílají svůj rohový kop jen k bránícím hráčům.
57'
Tvrdý souboj ve vápně obdržel Jan Bednarek, u kterého už jsou lékaři a střelec prvního gólu se těžko zvedá ze hřiště.
56'
McCarthy musel vyboxovat vysoký centr do vápna, kde však míč zůstal, až se k němu ve středu dostal Cavani, jenž z otočky pálí nad!
55'
Hosté drží míč na svých kopačkách a posouvají se s ním na útočnou polovinu. Defenziva domácích prozatím odolává.
54'
Saints kombinovali na útočné polovině, leč bez střeleckého zakončení. Manchester vzápětí rozehrál, vyslal dlouhý míč, ale před Rashfordem ho pokryl pozorný Vestergaard.
52'
Rashford měl na kopačce snížení! Anglický střelec se vydal do nečekaného brejku, dostal se až do vápna, odkud chtěl tváří v tvář propálit McCarthyho, ale ten mu skvěle zmenšil úhel a míč pokryl.
50'
Southampton si vybojoval přímý kop, ale Telles dokázal odvrátit míč ven z vápna. Domácí vstoupili do druhé půle velmi dobře, zatímco United se nemohou dostat do tempa.
49'
Saints se podařilo udržet na útočné polovině hřiště, kde si vypracoval střelu Walcott, jenže Henderson jeho pokus velmi dobře viděl.
49'
Henderson musel zasahovat proti dalekonosné střele zřejmě z Walcottovy kopačky, ale ta mu nemohla nadělat výraznější problémy.
48'
Manchester se stále nemůže dostat ze své poloviny, navíc ztrácí míč a domácí mohou kombinovat.
47'
Hosté drží míč, ale Southampton je napadá velmi vysoko a dělá jim problémy při rozehrávce.
46'
Manchester vstupuje do druhé půle s brankářem Hendersonem, jelikož si de Gea odnesl zřejmě nějaké zranění. Co je však překvapivé, když poločas začal, Cavani si ještě vázal kopačky u postranní čáry a připojil se až po necelé půlminutě.
46'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází David de Gea, přichází Dean Henderson.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Mason Greenwood, přichází Edinson Cavani.
46'
Úvodní část zápasu máme za sebou a nutno říct, že zaslouženě vedou domácí! Ti sice do prvního gólu tahali za kratší konec provazu, ale pak Jan Bednarek udeřil z rohového kopu, James Ward-Prowse navázal parádním přímákem a domácí se dostali na koně. Šance měli také United, leč bez gólových nadějí a také vinou jistého McCarthyho.
45+2'
45+2'
Southampton dohrává závěr prvního poločasu na útočné polovině. Do zakončení se pochopitelně vyloženě nežene, ale trpělivě kombinuje.
45+1'
Nátlak hostů pokračoval i nadále, ale na hranici vápna Rashford nedostal prostor ke střele. Djenepo byl následně zastaven faulem.
45'
Pěkná kombinace United jim však zavařila. Závěrečná přihrávka Rashforda končí od domácí kopačky v zámezí. United následný roh nevyužili.
44'
Manchester se snaží hrát s míčem a rozložit domácí defenzivu, ale Saints brání zatím velmi dobře.
42'
Po rozehrávce nakrátko následoval centr do vápna, kde míč ideálně poskakoval na střelu, ale bohužel pro hosty jen v místech, kde nikdo v šedém dresu nestál.
41'
Ti se neúspěšně pokoušeli dostat přes půlící čáru, naopak je nepříjemně potrápili kombinující hosté. United si kopnou rohový kop.
39'
Centrovaný míč na Djenepu úspěch neslavil, protože domácí hráč si míč zpracoval rukou – škoda pro domácí.
39'
Manchester domácí pokus odráží, sám se ale do útoku nedostává a pořád se musí mít na pozoru.
37'
Centr do šestnáctky si bezpečně sebral McCarthy, přesto jsou na míči domácí a pokouší se s ním dostat za půlící čáru.
36'
Saints z rohového kopu neuspěli, naopak se musí vracet na svou polovinu a odolávat útoku United.
35'
Domácí jsou při chuti! Rychlý brejk Saints zakončil Djenepo, jenž si před vápnem stáhl míč do středu a tvrdou ránou prověřil de Geu!
33'
Southampton právě vstřelil branku!
Přímého kopu se ujal kapitán JAMES WARD-PROWSE, jehož parádně zakroucený míč zapadl k pravé tyči, kam se de Gea natáhl pozdě – 2:0.
32'
Southampton reaguje zajímavý útokem. Djenepo se odvážně vydal mezi obránce United, prokličkoval se až k vápnu, před kterým byl faulován.
30'
Fantastický McCarthy! Brankář Saints nejprve chybně poslal míč přímo na kopačku Greenwooda, jenže vzápětí svou chybku napravil skvělým zákrokem proti jeho střele i proti následné dorážce Fernandese!
30'
Karty se rychle obrací. Southampton získal míč, až si u levé postranní čáry vybojoval faul. I díky němu drží míč a snaží se přejít na útočnou polovinu.
29'
První rohový kop Southamptonu nevyšel. Domácí nevyužili ani šanci na reparát, jelikož Fernandes na přední tyči odhlavičkoval míč pryč. Následuje faul na Greenwooda.
28'
A s hosty mohlo být hůř! Walker-Peters se po pravé straně prodral do vápna, kde nebezpečně vystřelil a Telles jeho pokus usměrnil na tyč – rohový kop.
26'
United se nedaří usadit na útočné polovině. Saints jsou při chuti a dobře napadají už na části Manchesteru!
25'
Southampton se opět brání, ale dostatečně daleko od své branky.
23'
Manchester hraje, Saints střílí góly! Domácí zahustili malé vápno, kde se JAN BEDNAREK prodral před Rashforda a hlavičkou na přední tyči otevřel skóre.
22'
Vestergaardův centr si našel Lindelöf, který svou hlavičkou nabízí domácím jejich první rohový kop zápasu.
22'
Walcottův centr hostující obrana odvrátila, ale i tak se pokračovalo na její polovině hřiště, kde si domácí hráč vybojoval faul.
21'
Saints neuspěli ani s útokem po levé straně, přesto pokračují v dobývání hostujícího vápna!
20'
Southamptonu se po delší době daří udržet míč na svých kopačkách a posunout se na útočnou polovinu, kde hosté dobře dostupují.
19'
Podél pravé lajny si naběhl Wan-Bissaka, jemuž se ofenzivní výlet vyplatil, protože vybojoval faul. Centrovaný míč byl pro McCarthyho lahůdkou.
18'
Southampton ztratil míč, a přestože ho rychle získal zpět, následuje další ztráta. Domácí přichází o míče velmi lacině.
17'
Tellesův centr do vápna odvrátil Vestergaard, hostům nevyšel ani druhý roh v krátkém sledu.
16'
Krátce po návratu na hřiště už na sebe Bruno Fernandes ukázal, když využil Rashfordovu pobídku a tečovanou střelu zpoza vápna poslal těsně vedle branky!
16'
James Ward-Prowse (SOT) v průběhu hry zasáhl ostrým zákrokem van de Beeka, za což vidí dodatečnou žlutou kartu!
15'
Nejlepší střelec United už opustil hrací plochu a bez něho se Manchesteru vůbec nezadařilo, protože centr zaletěl jen do rukavic McCartyho.
13'
Celek z Old Trafford operoval na útočné polovině, kde se k zakončení nedostal. Dostane druhou šanci, protože domácí Romeu zabrousil do Fernandese proti pravidlům – faul.
12'
Southampton ukazuje, že skrz hostující chyby a brejky vede cesta, leč zatím nedokázali potrestat ani jednu.
11'
Manchesteru rozehrávka vůbec nevyšla, dokonce se musel rychle vracet, ale brejk hostů zhatil nepovedený centr Walkera-Peterse.
10'
Saints se podařilo dostat až k vápnu, kde operovali velmi zajímavě, jenže se k zakončení nedostali. Vzápětí je na polovině hřiště odpískána ruka domácího hráče, která vrací míč do moci hostů.
9'
Manchesteru se zatím daří rozbíjet domácí rozehrávku a nepouštět soupeře na vlastní polovinu. Domácí by potřebovali pár povedených kombinací, aby se chytili.
8'
Rashford se prodíral do vápna domácích, kde i přes velkou snahu o míč přichází. Southampton může rozehrát na své polovině.
7'
Slibná akce United gólem nekončí! Saints otevřeli svou defenzivu, do které dostal pas Greenwood, jehož střela z úhlu míří jen do boční sítě.
6'
Centr domácích úspěch neslavil, úspěch však neslavil ani brejk hostů.
5'
Southampton se však těžko dostává od své branky, protože jeho rozehrávku zatlačili hosté do autu.
4'
Bertrand u vlastního rohového praporku bránil míč před van de Beekem, kterého donutil srazit míč do zámezí – výkop od branky.
4'
Tellesův centr do šestnáctky Bednarek odvrátil jen k hostujícímu hráči. Rashford vzápětí pálil zpoza vápna, jenže jen do bránícího hráče.
3'
Oba týmy se na domácí polovině vystřídaly v držení míče, až se United opět ženou do útoku!
2'
K zakončení však nedošlo, jelikož se míč nedostal k Adamsovi. United se však za celou minutu nedostali přes půlku.
1'
Southampton se okamžitě vydal do útoku po levé straně hřiště, po němž se usadil na útočné polovině hrací plochy.
1'
Oba týmy už se rozbíhají po celé hrací ploše po minutě ticha za Diega Maradonu, brzy začínáme!

Southampton FC: A. McCarthy – Walker-Peters, Bednarek, Vestergaard, Bertrand – Armstrong, Ward-Prowse (C), Romeu, Djenepo – Walcott, Adams.
Náhradníci: Forster – Diallo, S. Long, N'Lundulu, Obafemi, J. Stephens, Tella.

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Telles – Fred, N. Matić, van de Beek – B. Fernandes – Rashford, Greenwood.
Náhradníci: D. Henderson – Cavani, Fosu-Mensah, D. James, Mata, Tuanzebe, Williams.

Rozhodčí: J. Moss.
Pokud se naplní bilance předešlých vzájemných zápasů, máme se na co těšit! Ve třech z posledních čtyř duelů padly alespoň čtyři branky a pět z posledních sedmi duelů skončilo remízou.
Ačkoliv je Southampton papírovým favoritem, na vítězství nad United čeká od ledna 2016. Domácí však mají velkou motivaci, protože kdy jindy porazit Manchester na domácí půdě, než právě v této chvíli. Na domácí triumf totiž čekají už od 31. srpna 2003!
Nevýhodou Southamptonu je, že nemůže postavit svého nejlepšího střelce Dannyho Ingse (5 gólů), zatímco Bruno Fernandes (6 gólů) by na straně hosté chybět neměl.
V souboji pátého se třináctým bychom umístění obou týmů čekali opačné, ale opak je pravdou! Southampton v nové sezoně válí, má sedmnáct bodů a je pátý. The Saints navíc neprohráli sedm zápasů s bilancí pěti výher a dvou remíz!

Manchester zabral až v posledních týdnech, když zvítězil 3:1 na Evertonu, zdolal doma West Brom 1:0 a v týdnu přejel turecký Basaksehir 4:1. United tak poskočili alespoň na třinácté místo tabulky, které je však velkým zklamáním.
Všem fanouškům Premier League přeji hezké nedělní odpoledne! Dnešní program 10. kola odstartuje v 15 hodin soubojem Southamptonu s Manchesterem United.