Premier League - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Brighton - 1. listopadu 2020   20:15

Tottenham
13' Kane  • 73' Bale (Reguilón)
2:1
(1:0)
Brighton
56' Lamptey  (Groß)
Tottenham
Lloris /C/ – Doherty, Alderweireld, Dier, Reguilón – Sissoko, Højbjerg – Lamela (70. Bale), NDombèlé (64. Lo Celso), Son (85. Davies) – Kane.
Hart – Rodon, Winks, Moura.
Scott – Long, Wood
Tottenham Hotspur Stadium, Londýn
Brighton
Sánchez – Webster /C/, Veltman, Burn – Lamptey (79. MacAlister), White, Bissouma, March (66. da Silva) – Groß, Lallana – Trossard (74. Welbeck).
Ryan – Pröpper, Alzate, Zeqiri.

Tottenham Hotspur na čtvrtý pokus konečně vyhrál na domácí půdě a v neúplné tabulce Premier League se posunul na druhé místo.
K vítězství mu stačil povedený nástup s proměněnou penaltou faulovaného Harryho Kanea a po vyrovnání premiérového ligového střelce Tariqa Lampteyho další přeřazení na vyšší rychlostní stupeň mezi 68. a 73. minutou. V tomto krátkém úseku trefili domácí dvakrát tyč a dali i vítěznou branku zásluhou hlavičky navrátilce Garetha Balea. Brighton se již k ničemu nedostal, jeho územní převaha byla zcela neplodná a zůstává na 16. místě ligového pořadí.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 14:13.
90+6'
90+6'
Na začátku poslední minuty nastavení se hráčům Brightonu zoufale nedaří přerušit soupeřovu sérii autových vhazování nakrátko.
90+4'
Lloris zachytává spíše na náhodu nakopávaný balon a nijak nespěchá s rozehrávkou.
90+3'
Fotbalisté Tottenhamu v první polovině nastavení drží míč v bezpečné vzdálenosti od vlastní brány. Teď budou muset zbystřit pozornost, v soupeřově šestnáctce prorážel Lo Celso.
90'
Rozhodčí Scott nechává nastavovat pořádnou porci šesti minut.
89'
White hledal do uličky Welbecka, jenže hru přečetl Dier a odkopl před ním míč do autu.
88'
Bale vracel uvnitř pokutového území míč proti noze Lo Celsovi, jehož technická střela se stočila vedle tyče.
87'
Mourinhovi svěřenci již natahují čas, jenže Moussa Sissoko u rohového praporku zašlápnutý míč moc dlouho nepodržel a vhazují hosté.
86'
Websterovu hlavičku z 10 metrů chytá na čáře Lloris a je to jeho vůbec první zákrok.
85'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Ben Davies.
83'
Lloris vyrazil proti Welbeckovi, ale po srážce s hostujícím útočníkem neměl míč pod kontrolou. Lallana ho vracel zpětnou přihrávkou před bránu, kde promáchl Bernardo da Silva.
83'
Burnův centr zablokoval podrážkou do zámezí domácí Doherty.
81'
„Rackové“ působí po gólu na 2:1 bezradným dojmem, znovu jen nakopávají míč do země nikoho.
79'
Nakonec Brighton & Hove Albion přece jen provádí nucenou změnu: lehce zraněný Tariq Lamptey opouští hřiště, nahradil jej Alexis Mac Alister.
77'
Tak možná jsem dvacetiletého odchovance Chelsea odepsal předčasně, prozatím se vrací na trávník.
76'
Zdravotnická pomoc z lavičky Brightonu míří k Lampteymu, který zřejmě nebude schopen v zápase pokračovat.
74'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Danny Welbeck.
73'
Tottenham právě vstřelil branku!
Poprvé po návratu z Realu Madrid skóruje GARETH BALE. Velšské hvězdě stačily tři minuty na trávníku. Nikým nehlídaný dostal přesný centr od Sergia Reguilóna a z 10 metrů hlavičkoval přesně k tyči.
73'
Za nakopnutým míčem sprintoval Lamptey, na hranici velkého vápna si však míč pokryl Lloris.
71'
Prvním dotykem mohl Gareth Bale zařídit asistenci, když prodloužil hlavou rohový kop na zadní tyč. Kanonýr Harry Kane však selhal a z několika decimetrů trefuje právě jen brankovou konstrukci.
70'
Spurs zařadili vyšší rychlost, nebezpečný centr odhlavičkoval White na další roh.
70'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Gareth Bale.
69'
Brighton se bez jakýchkoli nesnází ubránil, po faulu na Sissoka však musí být nadále ve střehu.
68'
Lamela dostal míč od Kanea, z 25 metrů napřáhl levačkou a nechybělo mnoho, aby Tottenhamu vrátil vedení. Hosty zachránila tyč a odražený míč ještě Jöel Veltman málem vrátil do vlastní sítě. Naštěstí pro něj je z toho pouze roh.
66'
První roh po přestávce kopali hosté. Na míč naskočil do výšky Adam Webster, pouze ho však posunul dál ve směru kopu do autu na protějším křídle.
66'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Solly March, přichází Bernardo da Silva.
64'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Tanguy NDombèlé, přichází Giovani Lo Celso.
63'
Dál se hraje před domácí bránou. March se však probíjel k míči přes Dohertyho nedovoleně a kope se proti hostům.
62'
Marchův polovysoký centr se několikrát roztodivně odrazil uprostřed domácí šestnáctky, než ho odkopl jako shnilé jablko do dálky Pierre-Emile Højbjerg
60'
Povzbuzený Brighton se žene do další akce, Großovi vypíchl míč do autu Alderweireld.
58'
Celé akci Brightonu předcházel skluz Sollyho Marche, jehož pomocí vypíchl míč Højbjergovi. Rozhodčí si běží prohlédnout videozáznam, zda nešlo o faul, ale po dvou minutách neshledal na Marchově zákroku nic nevhodného a gól platí.
56'
Brighton právě vstřelil branku!
Brighton vyrovnává z první střely na bránu. Do kombinace kolem vápna se zapojilo pět modrobílých, než z levé strany po finální přihrávce Pascala Große propálil Llorise na zadní tyč TARIQ LAMPTEY.
54'
Útočný výpad Moussy Sissoka po křídle zastavují hosté odkopem do zámezí.
52'
Dánský štít zálohy naštěstí pro Tottenham může pokračovat, domácí rozehrávají přímý kop hezky dozadu až k Llorisovi.
51'
Na trávníku sedí Højbjerg a jeho zranění si vyžádá ošetření v přerušené hře.
49'
Harry Kane rozehrál přímý kop nečekaným dloubáčkem za zeď na Son Hung-mina, který po zpracování míče mířil ven z vápna a po lehkém doteku Veltmanovy dlaně okatě upadl. Penalta z tohoto kousku nekouká.
47'
Až do šestnáctky si to odvážně namířil Bissouma, nakonec musel přesile míč odevzdat.
46'
Favorizovaný Tottenham využil svůj nástup do zápasu hodně přísnou penaltou, kterou proměnil ve 13. minutě faulovaný Harry Kane. V první čtvrthodině se hosté téměř nedostali za půlku, postupně sice přebrali iniciativu, ale nevytvořili si ani náznak šance. To se ovšem v zatím podprůměrném zápase dá říct od stavu 1:0 i o domácích.

Statistiky první půle:
Držení míče 51% – 49%, střely na bránu 2:0, střely mimo 2:1, rohy 2:4, ofsajdy 0:3, fauly 9:6.
45+5'
45+5'
Trestný kop zatočil Érik Lamela jen do horní sítě a rozhodčí rovnou foukl do píšťalky.
45+4'
Žlutou kartu dostává Daniel Burn (Brighton & Hove Albion FC). Tři vteřiny po vypršení udaného nastavení podrazil unikajícího Lamelu půl metru před kratší stranou pokutového území.
45+3'
Jen o fous nedosáhl špičkou kopačky na křížný nákop do vápna Adam Lallana, odkopávat bude Hugo Lloris.
45+2'
Fotbalisté Brightonu si přihrávají na vlastní polovině před zataženým a spíše vyčkávajícím obranným blokem „Spurs“.
45'
Rozhodčí Scott nastavuje poločas o tři minuty.
45'
Doherty u protějšího praporku odzbrojil Marche a při odkopu nastřelil ruku Yvese Bissoumy.
44'
Hosté si nechali míč utéct a domácí vhazují kousek od rohového praporku na své straně hřiště.
43'
Sánchezův dlouhý výkop přebíral Lallana v postavení mimo hru.
41'
Opakovaným centrem po rohu našel Trossard na penaltové značce Dana Burna, který hlavičkuje těsně vedle. Byla to vůbec první střela Brightonu.
40'
Webster uvolnil na levém křídle Sollyho Marche, který využil spousty prostoru i času alespoň k vybojování dalšího rohu odrazem o Dohertyho.
39'
Žlutou kartu dostává Sergio Reguilón (Tottenham Hotspur) za bezohledný skluz na kotníky Pascala Große.
38'
Zápasu od proměněné penalty poněkud schází náboj, z prostředku hřiště se ani jednomu mužstvu nedaří propracovat na dostřel.
35'
Pascal Groß vyslal kolmici na Tariqa Lampteyho, toho však domácí obrana vystavila do ofsajdu.
33'
V posledních zhruba deseti minutách převzali fotbalisté z jihu Anglie taktovku, do pořádné šance a vlastně ani k žádné střele se však zatím nedostali.
31'
A třetí roh hostů uklízí z malého vápna hlavou „brigádník v“ domácí obraně Harry Kane.
31'
Lallanovu nepříliš povedenou patičku v pokutovém území domácí vystihli, ale míč dostali jen k Marchovi, jehož jedovatý centr raději odhlavičkoval Alderweireld na roh.
29'
Pascal Groß našel centrem z rohového kopu na malém vápně jen tottenhamské hlavičkáře.
28'
Skluzem na Lampteyho tečoval Reguilón míč na další roh pro hosty.
26'
První rohový kop pro Brighton & Hove Albion po zásahu Højbjerga.
24'
VAR ještě posuzoval, zda nebyl Trossard, který měl k míči po předchozí situaci nejblíže, držený proti pravidlům. Po chvilce však nechává sudí Scott pouze odkopávat domácího brankáře Huga Llorise.
23'
V polovině poločasu se Brighton poprvé dostal k souvislejší kombinaci na útočné polovině. Na Whiteův střílený centr však nikdo nereflektoval.
21'
Korejský zázrak Son si na levém křídle patičkou obhodil Webstera, pak ale namířil v plné rychlosti daleko a vysoko mimo.
19'
Tanguy NDombèlé na útočné polovině fauloval Lampteyho. Se žlutou kartou by měl být opatrnější.
18'
Solly March (Brighton) se provinil hraním rukou.
17'
Londýňané si nerozuměli a jejich akce končí jen odkopem od Sánchezovy brány.
15'
Brighton je zatím naprosto neškodný, což zkusil změnit střelou z dálky Bissouma, trefuje však jen nejbližšího protihráče.
13'
Sám faulovaný HARRY KANE nedal Sánchezovi z pokutového kopu šanci a otevírá skóre zápasu.
12'
Hlavní rozhodčí si ještě zákrok na hranici šestnáctky potvrdil jako penaltový s videorozhodčím.
11'
Son Hung-min se dostal k volnému míči už mimo střelecký úhel, jeho centr přesto vyvolal melu v pokutovém území. Když už hosté míč odkopli, Lallana nesmyslně naskočil na hranici šestnáctky na záda Harryho Kanea. Rozhodčí nařizuje penaltu!
9'
Nakopávaný míč odhlavičkoval z nebezpečného prostoru Jöel Veltman.
7'
Žlutou kartu dostává Tanguy NDombèlé (Tottenham Hotspur).
7'
V rychlém sledu získává Tottenham druhý roh.
6'
Sissokovu kolmici využil Lamela k několika výměnám míče, který se dostal k Reguilónovi. Ten byl uprostřed čtverce hráčů Brightonu, přesto si dokázal udělat prostor a vyslat prudkou střelu pod břevno. Sánchez si připisuje první zákrok v Premier League.
4'
Křížný pas si na levém křídle zpracoval Sergio Reguilón a prostrčil míč na Kanea, který se na hranici šestnáctky neprosadil a hra se vrací k půlící čáře.
3'
Úvod utkání je spíše opatrný. Útočným faulem se provinil Son Hung-min.
1'
Tottenham hraje v bílých dresech a černých trenýrkách, Brighton v modro-bílé kombinaci.
1'
Oba celky jsou nastoupeny před prázdnými ochozy ve středovém kruhu. Ještě před zápasem zahrál trumpetista na počest dne válečných veteránů.
Zabijáckému duu Tottenhamu bude za hosty nečekaně čelit španělský brankář Robert Sánchez, který je sice v Brightonu od dorostu, ale dosud jen putoval po hostováních. Předloni chytal ve čtvrté lize za Forest Green Rovers, loňskou sezónu strávil v třetiligovém Rochdale. Uvidíme, jak se popere s debutem v nejvyšší soutěži.

Tottenham Hotspur: Lloris – Doherty, Alderweireld, Dier, Reguilón – Sissoko, Højbjerg – Lamela, NDombèlé, Son – Kane.
Náhradníci: Hart – Rodon, Davies, Lo Celso, Winks, Moura, Bale.

Brighton & Hove Albion FC: Sánchez – Webster, Veltman, Burn – Lamptey, White, Bissouma, March – Groß, Lallana – Trossard.
Náhradníci: Ryan – da Silva, Mac Alister, Pröpper, Alzate, Welbeck, Zeqiri.

Rozhodčí: Scott – Long, Wood.
Vzájemné zápasy
Z posledních osmi duelů Brighton jen jednou získal bod a loni v říjnu doma nad Tottenhamem rovněž ojediněle zvítězil 3:0. Na vánoční svátky mu ji Tottenham oplatil poměrem 2:1 (0:1), což bylo zatím poslední střetnutí těchto soupeřů.
Zajímavostí zápasu je, že se utkají dva celky, které inkasovaly nejvíce gólů ze standardních situací v lize. Tottenham takto dostal šest z osmi branek, Brighton ještě o jednu více.
Brighton & Hove Albion (1-2-3, 10:12, 16. místo)
Poslední dvě utkání „Racků“ na hřišti Crystal Palace a doma proti West Bromwichi skončila shodně 1:1, v prvním případě vyrovnávali v poslední minutě, ve druhém naopak v závěru o vítězství přišli a tak jsou stále poměrně blízko nad sestupovým pásmem, které okupuje trojice jednobodových odpadlíků.
Nejlepším střelcem mužstva Brightonu je se 4 góly Neal Maupay, nikdo jiný se zatím netrefil více než jednou.
V Londýně bude hostům chybět minule vyloučený Dunk, nejistý je start zraněných Džahánbáchše a Proppera.
Tottenham Hotspur (3-2-1, 16:8, 7. místo)
Londýnský klub v letošní sezóně stále čeká na první domácí výhru, ze tří pokusů zatím získal jen dva body a minule nestačilo v derby proti West Hamu ani třígólové vedení. Naopak venku mají Mourinhovi svěřenci stoprocentní bilanci včetně impozantního vítězství 6:1 na půdě Manchesteru United.
Spurs („Ostruhy“) sázejí na nejproduktivnější duo soutěže Harry Kane (5+8), Son Hung-min (8+2).
Ve čtvrtek utrpěl Tottenham nečekanou porážku 0:1 v Evropské lize na hřišti Royalu Antverpy, další duel jej čeká v týdnu s Ludogorcem Razgrad, ovšem v lize zcela určitě nasadí José Mourinho to nejlepší, co má k dispozici. Žádné absence nejsou hlášeny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.