Premier League - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Chelsea - 4. února 2021   21:00

0:1
(0:1)
Chelsea
24' Jorginho
Tottenham
Lloris (C) – Aurier, Alderweireld, Dier, B. Davies – P.-E. Höjbjerg, Moussa Sissoko – Bergwijn (69. Lamela), Ndombèlé (69. Lucas Moura), Son Heung-min – Vinícius.
Hart – Doherty, Bale, Lamela, Lucas Moura, Rodon, D. Sánchez, Tanganga, Winks.
Marriner – Ledger, Long
Tottenham Hotspur Stadium
Chelsea
Mendy – Azpilicueta (C), Silva (36. Christensen), Rüdiger – R. James, Jorginho, Kovačić (74. Kanté), M. Alonso – Mount, Hudson-Odoi (65. Pulisic) – Werner.

Chelsea se dnešní výhrou posouvá na šesté místo tabulky, když kromě svého soupeře přeskočila i Everton a na pozice zajišťující Ligu mistrů ztrácí tři body, Tottenham je osmý se ztrátou další tří bodů.

V nedělním 23. kole Chelsea zavítá na hřiště Sheffieldu United, Tottenham přivítá West Bromwich Albion a po třech prohrách v řadě bude muset nutně zabrat, naopak Chelsea ve třech dosavadních zápasech pod Thomasem Tuchelem ještě neinkasovala.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:7. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 20:14.
Chelsea si připisuje mimořádně důležitou výhru v derby nad Tottenhamem 1:0 díky penaltové trefě Jorginha z prvního poločasu.

Modří byli po většinu zápasu výrazně lepší, Tottenham dnes sehrál důstojnou partii až v posledních deseti minutách, což bylo sice málo, ovšem nakonec to mohlo stačit i na bod, ovšem Carlos Vinícius v závěru promarnil mega šanci, když hlavou zblízka branku netrefil.
90+3'
90+3'
Son Heung-min si u hranice pokutového území s trochou štěstí narazil míč o Lucase Mouru, pak střílel nad branku.
90+2'
Při Lamelově nákopu do pokutového území byl Carlos Vinícius pokryt hostujícími zadáky, Höjbjerg se k odraženému míči nedostal.
90+1'
Rozhodčí Marriner oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Kanté zleva přihrál do pokutového území Wernerovi, do jeho střely se ale obětavě vložil Dier.
89'
Eric Dier to z dálky zkusil přímo na branku, volný kop nasměroval do Mendyho protipohybu, branku však minul.
88'
César Azpilicueta si počínal rukama v souboji se Sonem, vidí žlutou kartu a bude následovat standardní situace pro Tottenham.
87'
To byla šance! Aurier perfektním centrem posadil míč na hlavu Carlose Viníciuse, ten zblízka těsně míjí branku! Edouard Mendy už musel míč jen tlačit očima, tady by neměl nejmenší šanci zasáhnout.
86'
Lucas Moura si u pokutového území Chelsea připravil palebnou pozici, vysoko však přestřelil hostující branku.
84'
Pulisice nepustil do zakončení Aurier, vysoko nadraženého míče se pak zmocnil Hugo Lloris.
84'
Mountově centru ze standardní situace se Tottenham ubránil.
83'
Po faulu Höjbjerga na Pulisice bude Chelsea zahrávat standardní situaci nedaleko rohu pokutového území.
81'
Žlutou kartu dostává N'Golo Kanté (Chelsea FC).

Kanté ve středu hřiště podkopl Lucase Mouru.
81'
Aurierův střílený centr doletěl přímo do rukavic Edouarda Mendyho.
79'
Christian Pulisic při nejbližším přerušení dostal žlutou kartu, neboť při akci Tottenhamu před střelou Lamely se dopustil faulu, po němž rozhodčí Marriner ponechal domácím výhodu.
79'
Eric Lamela natáhl k vůbec první střele Tottenhamu po změně stran a nebyla špatná! Zpoza pokutového území vystřelil okolo několika hráčů k tyči a Mendy se musel natáhnout, aby střelu vyrazil do bezpečného prostoru.
77'
Po Mountově šanci už to je na střely 2:15, na bránu 1:2.
76'
Po dlouhé době jsme viděli velkou šanci! Mason Mount potáhl míč do pokutového území, pak střílel po zemi ke vzdálenější tyči a Lloris jeho ránu perfektně vyrazil do rohu!
75'
Timo Werner dostal dlouhý nákop na levé křídlo, pak po hranici pokutového území přihrál Jamesovi, jehož střela se mu od spoluhráče Pulisice odrazila do obličeje, pak už ale letěl vzhůru praporek postranního rozhodčího Longa, neboť kromě Pulisice byl v ofsajdu také Werner v době původního nákopu Rüdigera.
74'
Aurier se snažil dostat pod tlak Marcose Alonsa, pomohl si ale rukama a píská se proti Tottenhamu.
74'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází N'Golo Kanté.
73'
Kovačić byl faulován před vlastním pokutovým územím, ani teď se Tottenham nedočkal střeleckého pokusu ve druhém poločase.
72'
Sona u postranní čáry podkopl Pulisic, Chelsea mezitím chystá střídání, do hry brzy zamíří N'Golo Kanté.
72'
Aurier v souboji s Rüdigerem vybojoval rohový kop, Son jej rychle rozehrál na Lamelu, Argentincův centr se neujal.
71'
Pulisic se rozeběhl k pokutovému území Chelsea, pak ale také nepřesně přihrával a marně se čílil k rozhodčímu Marrinerovi, že dle svého mínění byl faulován.
71'
Lamela potáhl míč po útočné polovině od postranní čáry ke středu hřiště, pak ale nepřesnou lobovanou přihrávkou hledal Carlose Viníciuse.
69'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Tanguy Ndombèlé, přichází Lucas Moura.
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Érik Lamela.
69'
Stále platí, že Tottenham za tři čtvrtiny zápasu vystřelil jen dvakrát, Chelsea jedenáctkrát, na branku je to ale 1:1.
68'
Mateo Kovačić se po ose hřiště dostal až do pokutového území, pak v tísni střílel nepřesně.
67'
Bergwijn potáhl míč po pravém křídle do pokutového území, pak ale nedokázal přesně přihrát.
66'
Po Mountově obloučku před branku zůstal před Llorisem naprosto osamocený Pulisic, Lloris ale před ním v poslední chvíli stačil míč vyrazit.
66'
Dier zahrál velmi vysokou malou domů, kterou Lloris musel odhlavičkovat a měl štěstí, že teď nešli dva hostující hráči sami na francouzského brankáře.
65'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Callum Hudson-Odoi, přichází Christian Pulisic.
64'
Marcos Alonso se netradičně ocitl na ose hřiště, kde se z voleje opřel do přihrávky Jamese, slabší pravačkou však branku vysoko přestřelil.
64'
Aurier ztratil míč u rohu vlastního pokutového území, pak se mu povedlo hosty alespoň zatlačit k postranní čáře.
63'
Hojbjerg inkasuje žlutou kartu za šlapák na Jorginha.
62'
Höjbjerg si na vlastní polovině pokryl míč před Mountem, Sona pak u postranní čáry fauloval Azpilicueta.
60'
Mount zahrával další dva rohy v rychlém sledu, po tom druhém Azpilicueta prodloužil míč ke vzdálenější tyči na Rüdigera, ten se do zakončení nedostal, navíc mu byl odmáván ofsajd.
59'
Mason Mount potáhl míč volným prostorem po ose hřiště, pak posunul míč před branku k Wernerovi, toho včasným zákrokem nepustil do zakončení Serge Aurier.
57'
Dier už je na nohou a ve hře se může pokračovat.
57'
Kovačić ránou z dálky trefil Erica Diera do těch nejchoulostivějších míst, domácí obránce zůstává v pokleku.
56'
Tottenham si po delším čase předal několik přesných přihrávek v řadě, ovšem jen v hloubi vlastní poloviny a ve středu pole pak zase o míč přišel.
54'
Blues už přenesli hru k pokutovému území soupeře, přízemní rána Hudsona-Odoie ze střední vzdálenosti míjí branku.
53'
Chelsea si místy začíná zahrávat s osudem u brankáře Mendyho, ten si teď předkopl míč před vlastní brankou, ovšem nenechal domácí hráče jej ohrozit.
53'
Při dalším pokusu o presink Ben Davies fauloval Reeceho Jamese.
52'
Tottenham teď napadal rozehrávku Chelsea u jejího pokutového území ve čtyřech hráčích, ovšem bez úspěchu a stahuje se zpět do defenzivní formace.
50'
Toby Alderweireld u středové čáry podkopl Masona Mounta a stává se prvním příjemcem žluté karty.
49'
Mendy zahrál velmi riskantní přihrávku po ose hřiště na obsazeného Jorginha, ten se ale natlačil před Sona a nechal se Korejcem faulovat.
47'
Sonův centr teď mířil k bližší tyči na Diera, ten byl pokryt hostujícími zadáky.
47'
Daviesův centr Marcos Alonso srazil na první rohový kop Tottenhamu. Ten zahrával dosud jedinou standardní situaci, z ní si ale vypracoval solidní šanci Auriera.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách, tou dosud jedinou zůstává střídání zraněného Thiaga Silvy Andreasem Christensenem už během prvního poločasu.
46'
Chelsea má ve vytrvalém dešti výraznou územní převahu, ovšem zatím si nevytvořila nějaké zajímavé šance, musela tak vzít zavděk penaltovou trefou Jorginha po faulu Diera na Wernera.

Spurs působí velmi pasivně a vzhledem k dění na trávníku prohrávají zaslouženě.
45+2'
45+2'
Mason Mount se ještě dostal do jedné střelecké pozice, Dier ale jeho střelu ztlumil k brankáři Llorisovi.
45+2'
Carlos Vinícius se těžce zvedal ze země po střetu s Azpilicuetou, rozhodčí Marriner však nechal ve hře pokračovat.
45+1'
Rozhodčí Marriner oddaluje závěrečný hvizd prvního poločasu o dvě nastavené minuty.
45'
Hudson-Odoi si u rohu pokutového území hledal střeleckou pozici, do rány mu ale vložil nohu Eric Dier.
43'
Azpilicuetovi je u postranní čáry pískán faul na Sona, Spurs budou rozehrávat z vlastní poloviny.
42'
Po Sonově centru se mezi několika protihráči dostal k hlavičce Serge Aurier, v zajímavé pozici ale nedokázal svůj pokus nasměrovat na branku.
41'
Aurier byl u postranní čáry faulován Marcosem Alonsem, Tottenham bude zahrávat svoji první standardní situaci.
40'
Na rohy už to je 0:5, ten pátý ale Chelsea vůbec nevyšel, Mount si po zemi vyměnil míč s Hudsonem-Odoiem, a byť se tentokrát vyhnul ofsajdu, tak pak nakopl míč za branku Tottenhamu.
39'
Prudký centr Hudsona-Odoie Eric Dier odhlavičkoval za branku, pokračovat se bude rohovým kopem.
39'
Jamesův pas na Mounta Sissoko srazil do zámezí, James může vhazovat.
37'
Carlos Vinícius při pokusu o krytí míče zasáhl loktem do obličeje Césara Azpilicuetu.
37'
Obranná formace Chelsea se nezměnila, Christensen se postavil na místo Thiaga Silvy do středu stoperské trojice.
36'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Thiago Silva, přichází Andreas Christensen.
35'
Thiago Silva už za doprovodu fyzioterapeutů odchází za postranní čáru, velmi pravděpodobně dnes končí.
34'
Andreas Christensen, při čerstvém zranění Zoumy jediná možná náhrada za Thiaga Silvu, už se u lavičky obléká do dresu.
34'
Šestatřicetiletá brazilská opora Chelsea musí být ošetřena.
33'
Velká nepříjemnost pro Chelsea, Thiago Silva si nejspíše přivodil svalové zranění při nepříliš koordinovaném odkopu v pádu.
32'
Mason Mount si u pokutového území Tottenhamu našel palebnou pozici, střela mu ale vůbec nevyšla a míč se dokutálel daleko vedle domácí branky.
32'
Na počet přihrávek je to 111 ku 263, Chelsea má i o patnáct procent lepší úspěšnost.
30'
Carlos Vinícius se Sonem se pokusili dostat pod tlak Mendyho při rozehrávce, hostující brankář si ale počínal přesně a přihrál Azpilicuetovi.
29'
Mount v souboji s Aurierem u postranní čáry ztratil stabilitu, přišel o míč a následně fauloval Bergwijna.
27'
Po nepřesné přihrávce Hudsona-Odoie na Mounta se míče na chvíli zmocnil Tottenham, balón už se ale zase vrátil na kopačky hostů.
26'
Už se zase hraje pod taktovkou Chelsea, ta je znovu usazena na útočné polovině.
24'
Chelsea právě vstřelila branku!
JORGINHO kopl penaltu k levé tyči, brankář Lloris sice tu stranu vystihl, na míč ale nedosáhl!
24'
Míč si na značku penaltového bodu staví Jorginho.
23'
Eric Dier ve vlastním pokutovém území sice obral o míč Wernera, pak si ale v sedě počínal velmi neohrabaně, podrazil Tima Wernera a rozhodčí Marriner píská penaltu!
23'
Penalta pro Chelsea!
21'
Nákop Thiaga Silvy byl příliš dlouhý pro Calluma Hudsona-Odoie, míče se zmocnil Hugo Lloris.
20'
Tottenham rychle přenesl hru k pokutovému území soupeře, Ndombélého střílený centr ale končí v rukavicích brankáře Mendyho.
19'
Timo Werner neprošel kolem Diera do pokutového území, domácí obránce si při svém zákroku počínal čistě.
19'
Chelsea házenkářským způsobem pomocí krátkých přihrávek kombinuje na útočné polovině, zatím se ale posouvá spíše dozadu zpět ke středové čáře.
18'
Ndombélé si neporozuměl se Sonem a přihrál míč k brankáři Mendymu, ten u rozhodčího Marrinera reklamuje kvalitu míče, který se bude muset vyměnit.
17'
Bergwijn se u pravé postranní čáry nedostal k centru přes Alonsa, musel tak vrátit míč zpět ke středu hřiště.
15'
Při čtvrtém rohu Chelsea se Tottenham ubránil přetaženému centru Mounta.
14'
Znovu Chelsea útočí po krajích, ovšem neujaly se centry Jamese zprava, ani ten Wernerův zleva.
13'
James si na pravém křídle narazil míč s Hudsonem-Odoiem, před brankou se Werner nedostal do zakončení.
13'
Chelsea má v úvodu 75% držení míče, zatím hosté ze Stamford Bridge jasně dominují na trávníku. Na výraznější příležitost ale čekáme.
12'
Také třetímu rohu se Tottenham ubránil, odražený míč Jorginho vysokým obloukem nakopl na horní síť.
11'
Chelsea se usadila u pokutového území Tottenhamu, přihrávka Hudsona-Odoie před branku je sražena na rohový kop.
10'
Nepovedená rozehrávka Tottenhamu, Davies zahrál míč do autu a odevzdal jej modrým.
8'
Carlos Vinícius v protiútoku prováhal ideální moment k přihrávce na Sona, pak už byl o míč připraven.
8'
Mountově rohu se Tottenham ubránil a vyráží do brejku.
7'
Jamesovi vletěl pod nohy Ben Davies, následovat bude druhý roh Chelsea.
6'
Sissoko ve středu hřiště fauloval Masona Mounta, Chelsea už rozehrála z místa přestupku.
6'
První útočná akce Spurs, Son Heung-min ji zakončoval střelou zpoza pokutového území, skákavý pokus zamířil přímo do náruče brankáře Mendyho.
5'
Nepovedená souhra hostů, přihrávka Wernera na Hudsona-Odoie doletěla do zámezí.
4'
Po nakrátko rozehraném rohu a následné Mountově přihrávce do pokutového území byla zablokována střela Tima Wernera, Mount byl navíc přistižen v ofsajdu po zpětné přihrávce Alonsa k rohovému praporku.
4'
Chelsea už je zase v útoku, Hudson-Odoi na pravém křídle zakombinoval s Mountem, ten vybojoval rohový kop.
3'
Reece James velmi nepříjemným šlapákem zasáhl Ndombélého do nártu, rozehrávat bude Hugo Lloris.
2'
Mountův centr doletěl na hlavy domácích hráčů.
2'
Timo Werner byl podražen na útočné polovině, následovat bude první standardní situace pro Chelsea.
1'
Azpilicueta hned po výkopu hledal dlouhým nákopem Tima Wernera, ten si našel prostor mezi domácími stopery, hlavičkoval ale mimo branku.
1'
Úvodního výkopu se ujal Mason Mount a je rozehráno!
1'
Při zápasech Tottenhamu s Chelsea nehrozí barevný konflikt, oba celky tak hrají v tradičních barvách.
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.
Havertz se Zoumou se po zranění ze včerejšího tréninku skutečně nedali dohromady a budou dnes Chelsea chybět.

Na druhé straně se na lavičku vrací Gareth Bale, ačkoliv José Mourinho při Kaneově zranění tvrdil, že to bude šance právě pro Velšana, ovšem hned po prvním zápase místo něj dostane příležitost Carlos Vinícius. Pro něj to bude premiérový start v Premier League v základní sestavě.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, Alderweireld, Dier, B. Davies – P.-E. Höjbjerg, Moussa Sissoko – Bergwijn, Ndombèlé, Son Heung-min – Vinícius.
Náhradníci: Hart – Doherty, Bale, Lamela, Lucas Moura, Rodon, D. Sánchez, Tanganga, Winks.

Chelsea FC: Mendy – Azpilicueta (C), Silva, Rüdiger – R. James, Jorginho, Kovačić, M. Alonso – Mount, Hudson-Odoi – Werner.
Náhradníci: Arrizabalaga – T. Abraham, Giroud, Chilwell, Christensen, Kanté, Emerson, Pulisic, Zijach.

Rozhodčí: Marriner – Ledger, Long.
Chelsea FC

Chelsea nedávno vyměnila trenéra, Frank Lampard se musel pakovat a nahradil jej Thomas Tuchel, pod nímž Blues ještě neinkasovali. Oba duely však odehrály doma, nejdříve proti zraněním rozklíženým Wolves uhráli jen bezbrankovou remízu, pak zdolali 2:0 odevzdané Burnley.

Po nákladných letních nákupech rozhodně na Stamford Bridge očekávali, že do února půjdou z lepší než osmé pozice Premier League. Na vedoucí Manchester City Chelsea ztrácí už čtrnáct bodů, za pozicemi zajišťujícími Ligu mistrů Tuchelův tým zaostává o sedm bodů, přičemž ztrátu může snížit v dnešním duelu.

V prvních pěti letošních ligových zápasech na trávnících soupeřů Chelsea nepoznala hořkost porážky, v dalších pěti však prohrála dokonce čtyřikrát. Bez bodu odjela ze hřišť Everton, Wolves, Arsenalu a Leicesteru. Jediného ligového úspěchu na hřištích soupeřů od začátku prosince se dočkala v západolondýnském derby na Fulhamu, kde potápějícího se soupeře udolala těsně 1:0.

Tuchel má k dispozici prakticky celý tým, jediné starosti mu dělaji Kurt Zouma s Kaiem Havertzem, kteří nedokončili včerejší trénink a o jejich startu se rozhodne během dneška.
Tottenham Hotspur

Největším problémem Tottenhamu v poslední době je závislost na Harrym Kaneovi. Kapitán anglického národního týmu si před týdnem v prvním poločase zápasu s Liverpoolem poranil oba kotníky a bude mimo hru několik týdnů. Jeho absence byla velmi znát nejen v druhém poločase utkání s Liverpoolem, ale také v následném zápase v Brightonu, kde Kohouti podali velmi slabý výkon a prohráli 0:1.

Po dvou prohrách v řadě Spurs klesli na sedmou pozici, přičemž ještě v polovině prosince při prvním zápase s Liverpoolem hráli o čelo tabulky. Na čtvrté místo, kde je nyní právě Liverpool, ztrácejí sedm bodů, mají však ještě dva zápasy k dobru. Nutno však dodat, že jak dnešní, tak ten na Aston Ville nebudou žádné pohodové procházky.

Na domácím stadiónu Tottenham odehrál 10 zápasů s bilancí 4-3-3, což jej v tabulce domácích zápasů řadí na osmou příčku.

Kromě již zmíněného Kanea José Mourinho postrádá i Reguillóna, Lo Celsa a Alliho, poslední jmenovaný ale letos odehrál jen čtyři ligové zápasy a Mourinho s ním počítá spíše do pohárů. Po drobném zranění je naopak k dispozici Tanguy Ndombélé.
Hezký večer při sledování atraktivního přenosu londýnského derby v rámci 22. kola anglické Premier League, Tottenham na svém novém stadiónu přivítá Chelsea a můžeme se těšit na zápas dvou týmů, které letos velmi často střídají lepší období s horšími.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.