Premier League - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Leicester - 20. prosince 2020   15:15

0:2
(0:1)
Leicester
45+4' Vardy   • 59' Alderweireld (vl.)
Tottenham
Lloris (C) – Aurier (64. Winks), Alderweireld, Dier, Reguilón – P.-E. Höjbjerg, Moussa Sissoko – Lo Celso (49. Lucas Moura), Ndombèlé (46. Bale), Son Heung-min – Kane.
Hart – Vinícius, Bale, Bergwijn, B. Davies, Doherty, Lucas Moura, Rodon, Winks.
Pawson – Bennett, Smart
Tottenham Hotspur Stadium
Leicester
Schmeichel (C) – Castagne (60. Amartey), Fofana, J. Evans, Justin – Ndidi – Albrighton, Tielemans, Maddison, H. Barnes (84. Praet) – Vardy (88. Iheanacho).

Leicester zaslouženě vítězí na Tottenhamu 2:0, když první branku vstřelil Jamie Vardy z pokutového kopu v samém závěru prvního poločasu, v tom druhém byl nejdříve odvolán gól Maddisona z velmi těsného ofsajdu, za nedlouho si pak po Vardyho hlavičce vstřelil vlastní branku Toby Alderweireld. Tottenham si pak už vypracoval jen jednu dobrou příležitost, kdy Son po rohu neprostřelil Kaspera Schmeichela.
90+4'
90+4'
V samém závěru Tottenham ještě hraje s míčem na útočné polovině, domácím se ale nedaří dostat se do šance.
90+2'
Na střelecké pokusy Leicester vede 17:8, to dokumentuje převahu, díky niž Lišky zaslouženě vedou.
90+1'
Justin se pokusil proniknout do pokutového území pomocí narážečky s Iheanachem, při převzetí zpětné přihrávky mu ale míč odskočil od kopačky do zámezí.
90+1'
Rozhodčí Pawson oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
89'
Leicester hraje s míčem na útočné polovině, hosté mají zápas pod kontrolou a míří za šestým vítězstvím ze sedmi venkovních zápasů.
88'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Jamie Vardy, přichází Kelechi Iheanacho.
87'
Do hry se chystá po Ndidim také druhý nigerijský reprezentant v barvách Leicesteru Kelechi Iheanacho, ten by měl nahradit na závěr zápasu Jamieho Vardyho.
85'
Leicester rychle přenesl hru k pokutovému území Tottenhamu, kde Jamie Vardy přihrál z druhé vlny nabíhajícímu Tielemansovi, jenž byl na hranici pokutového území naprosto osamocen, branku však přestřelil!
85'
Lucasův centr zablokoval Fofana, hosté se marně dožadovali penalty za údajnou ruku. O hru rukou se však nejednalo.
84'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Dennis Praet.
83'
Při Reguilónově centru je nedovolený zákrok pískán Garethu Baleovi.
82'
Leicester zahrozil v pokutovém území Tottenhamu, nejdříve byly dvě hostující střely zablokovány, tu třetí z kopačky Vardyho zachytil Hugo Lloris.
81'
Žlutou kartu dostává Harry Winks (Tottenham Hotspur).

Winks ve středu hřiště zatáhl za ruku Maddisona.
81'
Sergio Reguilón se uvolnil na levé straně pokutového území, pak ale vyslal velmi slabnou střelu k brankáři Schmeichelovi.
80'
Po Maddisonově centru ze standardní situace se do vzduchu zavěsil Fofana, hlavičkoval však vysoko nad branku.
79'
Žlutou kartu dostává Eric Dier (Tottenham Hotspur).

Dierovi byl pískán faul na Barnese, domácí obránce pak dostal kartu za nevhodnou reakci k rozhodčímu Pawsonovi.
78'
Vardy přihrál do pokutového území Barnesovi, jehož potáhl Sissoko, rozhodčí Pawson však jasným gestem dal najevo, že penaltu pískat nebude.
76'
Dierovu prudkou přihrávku měl Son na dlouhou nohu a nepovedlo se mu střelecký pokus z první procedit přes bránící hostující hráče.
74'
Lucas Moura se pokusil zrychlit hru přímočarou přihrávkou na rozběhnutého Reguilóna, před ním ale pokryl svůj prostor Daniel Amartey.
73'
Sám faulovaný Gareth Bale se pokusil o přímou střelu z dobrých třiceti metrů, vysoko ale přestřelil hostující branku.
72'
Žlutou kartu dostává Wilfred Ndidi (Leicester City).

Ndidi je potrestán za podražení Garetha Balea.
71'
Obrovská šance Tottenhamu! Po rohovém kopu Garetha Balea hosté prodloužili míč ke vzdálenější tyči, kde se objevil osamocený Son Heung-min, proti jehož ráně zblízka se reflexivním zákrokem vyznamenal Kasper Schmeichel!
71'
Höjbjerg hledal nákopem za hostující obranou Son Heung-mina, před ním ale Justin stačil odhlavičkovat míč na roh.
69'
Harvey Barnes po souhře s Vardym na levém křídle připravil zajímavou možnost pro Maddisona, tomu rána nevyšla a proletěla výrazně vedle domácí branky.
68'
Leicester mohl po zisku míče založit rychlý brejk, Harvey Barnes ale dostal příliš prudkou přihrávku, kterou už nedostihl na hrací ploše.
66'
Na Lucasův centr si naběhl Harry Kane, míč však jen nadrazil do vzduchu, pak se jej zmocnil brankář Schmeichel.
65'
V druhém poločase mají domácí zatím sedmdesátiprocentní držení míče, zatím to ale nemá valný efekt. Jedinou branku v tomto dějství vstřelil Leicester, navíc hostům centimetry chyběly k další trefě, odvolané kvůli ofsajdu.
64'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Serge Aurier, přichází Harry Winks.
63'
José Mourinho bude brzy potřetí střídat, do hry se chystá Harry Winks.
61'
Harry Kane si individuální akcí u pokutového území našel střeleckou pozici, ovšem mířil do připraveného brankáře Schmeichela.
60'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Timothy Castagne, přichází Daniel Amartey.
59'
Leicester právě vstřelil branku!
Leicester navyšuje svůj náskok! Marc Albrighton potáhl míč podél pravé postranní čáry, pak nacentroval ke vzdálenější tyči na hlavu Jamieho Vardyho, jehož hlavičku si TOBY ALDERWEIRELD srazil do vlastní sítě!
59'
Tottenahm je rozestaven na útočné polovině, pro domácí je však nadále velký problém vypracovat si nějakou střeleckou pozici. Stále platí, že Tottenham má na svém kontě celkem tři střely za celou hodinu zápasu.
57'
Přetažený centr Maddisona přeletěl všechny hráče v modrém číhající před Hugem Llorisem.
56'
Vardy se na levém křídle neprobil přes Alderweirelda, Leicester ale bude moci zahrávat svůj třetí rohový kop, čímž se v této statistice vyrovnal svému soupeři.
55'
Po odrazu míče do zámezí mohou hosté vhazovat, na hřišti teď vidíme řadu nepřesností na obou stranách.
53'
Po Reguilónově nákopu si Jonny Evans pohlídal Harryho Kanea a míče se zmocnil Kasper Schmeichel.
51'
Tottenham hraje s míčem na útočné polovině, domácí se ale ztěžka prosazují.
49'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Lucas Moura.
49'
Maddison byl v těsném ofsajdu a branka je odvolána!
48'
JAMES MADDISON dostal dlouhý pas za domácí obranu a v úniku prostřelil brankáře Llorise, situace se však ještě bude přezkoumávat u videa.
47'
Gonzala Lo Celsa trápí svalové potíže na zadním stehenním svalu a pokračování argentinského záložníka v zápase se zdá být nejisté.
46'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Tanguy Ndombèlé, přichází Gareth Bale.
46'
První poločas souboje Tottenhamu s Leicesterem nabídl minimum vzruchu, přesto se hosté dostali do vedení, když v samém závěru úvodního dějství Aurier srazil v pokutovém území Fofanu a rozhodčí Pawson po prohlédnutí videozáznamu nařídil pokutový kop, který proměnil Jamie Vardy.

Leicester byl v prvním poločase aktivnější, na střely vede 8:3, až do penaltové situace si ale nedokázal vypracovat žádnou zajímavější příležitost.
45+4'
45+4'
Míč si na značku penaltového bodu postavil JAMIE VARDY a penaltu proměnil prudkou ránou doprostřed branky!
45+3'
Penalta pro Leicester!
45+2'
Hlavní rozhodčí Pawson se sám jde podívat na monitor.
45+1'
Aurier v rohu pokutového území velmi tvrdě vletěl do Fofany, situaci ještě prověřuje videorozhodčí.
45+1'
Rozhodčí Pawson k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Reguilónův centr našel v pokutovém území Kanea, ten v tísni nedokázal dát míči potřebnou razanci.
44'
Ndidi připravil zajímavou palebnou pozici pro Maddisona, jeho rána protáhla brankáře Llorise, ten však na střelu dobře viděl a bez problémů zachytil míč do svých rukavic.
43'
Také na další Sonův roh si naskakoval Kane, nepovedlo se mu ale zakončit na hostující branku.
42'
Aurierův centr Castagne srazil na rohový kop, Belgičan zahrál loktem, ruku však měl u těla.
41'
Na Sonův centr od rohového praporku si naskočil Harry Kane a zblízka hlavičkuje těsně nad branku!
40'
Aurier vysunul po pravém křídle Harryho Kanea, ten přesným přetaženým centrem našel Sona, jenž sklepl míč pro Lo Celsa, ten se nedostal do zakončení, domácí ale budou zahrávat rohový kop.
39'
Tielemans se pokusil přenést hru doprava, ovšem nasměroval míč několik metrů mimo dosah Justina.
38'
Po Maddisonově centru se k míči tlačil Wesley Fofana, ovšem použil si nedovolenými prostředky v souboji s Dierem a píská se proti Leicesteru.
36'
Gonzalo Lo Celso u postranní čáry fauloval Harveyho Barnese, navíc mu nešťastně zavadil kopačkou o obočí a hostující fotbalista bude muset být ošetřen.
36'
Aurierův centr doletěl přímo do rukavic Kaspera Schmeichela.
34'
Harry Kane střílel přímo na branku, jeho tečovaný pokus ale nenadělal brankáři Schmeichelovi výraznější potíže. Jednalo se o vůbec první střelecký pokus domácích v zápase.
33'
Rohovému kopu Sona se Leicester ubránil, ovšem po Ndidiho nedovoleném zákroku na Lo Celsa budou domácí zahrávat další standardní situaci.
32'
Během toho rychlého brejku domácích Albrighton nedovoleně srazil Kanea, rozhodčí Pawson ponechal Tottenahmu výhodu a před rohovým kopem Albrightona žlutě napomíná.
32'
Rohovému kopu Leicesteru se domácí ubránili, sami pak naopak založili rychlý brejk, v jehož závěru budou sami zahrávat roh po sraženém centru Ndombélého.
31'
Justinův centr Son Heung-min srazil na rohový kop, obranná akce Sona potvrzuje hlavní cíl Josého Mourinhap pro dnešní zápas, tedy vycházet zejména ze zabezpečené obrany.
30'
Alderweireld skluzem zezadu podrazil Vardyho, rozhodčí Pawson zatím nechává karty ve své kapse.
29'
Jamie Vardy potáhl míč kolem Auriera, pak centroval do prostoru, kde byli jeho spluhráči pokryti.
28'
Do Vardyho přihrávky na Albrightona se vložil Höjbjerg, jenž zatím velmi zdatně vypomáhá obrannému kvartetu.
27'
Harvey Barnes potáhl míč k pokutovému území Tottenhamu, pak ale akci výrazně zbrzdil patičkou, která byla sice elegantní, ovšem mířila mezi dva spoluhráče, kteří se museli vracet pro míč.
26'
Alderweireldův nákop na Kanea si pohlídal Wesley Fofana a hlavou míč odehrál k Jamesi Justinovi.
25'
Tottenahm se mohl nastěhovat na útočnou polovinu, Alderweireld ale nepřesně přihrával Aurierovi, Barnesovi se však nepovedlo udržet míč ve hřišti.
23'
Sissoko se u postranní čáry nedokázal prosmýknout kolem Castagneho, Tottenham bude moci vhazovat.
21'
Maddisonově rohu se Tottenham ubránil, domácí se dostanou k míči prostřednictvím autového vhazování.
20'
K Albrightonově centru se nedostal Jamie Vardy, Lišky budou v útočné snaze pokračovat rohovým kopem.
19'
Leicester zatím působí aktivněji, hosté se znovu usadili na útočné polovině.
17'
Souhra Jamesů Maddisona s Justinem končí střelou prvního jmenovaného, míč ale proletěl zhruba metr nad břevnem Llorisovy branky.
15'
Leicester chyboval v rozehrávce, čehož mohl využít Harry Kane k rychlému přechodu do útoku, Kane si vmyěnil míč s Ndombélém, pak jej posunul doleva Sonovi, tomu ale nevyšla střílená přihrávka před branku, neboť mířila do míst, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
14'
Centru se podle očekávání ujal sám Maddison, před brankou Huga Llorise pak nastala velká skrumáž, v níž měli blízko k zakončení Fofana s Vardym, ani jeden ale neprostřelil bránící domácí fotbalisty.
13'
James Maddison byl faulován Höjbjergem na pravém křídle, následovat bude druhá zajímavá standardní situace pro Leicester.
12'
Maddisonův centr byl příliš krátký pro Jamieho Vardyho, Leicester ale zůstává nastěhován na útočné polovině.
11'
Oba celky zatím brání v pasivním bloku, moc se nenamáhají s napadáním soupeřovy rozehrávky.
10'
Hosté si dlouho přihrávali mezi obranným kvartetem, pak Castagne dostal nepřesnou přihrávku, která zamířila do zámezí a míče se zmocní Spurs.
8'
Albrightonův centr doletěl na hlavu Tobyho Alderweirelda, v držení míče ale zůstává Leicester.
6'
Po centru Jamese Maddisona Wesley Fofana hlavičkoval vysoko nad branku.
5'
James Maddison si vynutil Höjbjergův faul nedaleko pokutového území Tottenhamu, Leicester bude zahrávat standardní situaci z podobné pozice jako před chvílí soupeř.
4'
Son centroval jen na hlavu Jamieho Vardyho, Harvey Barnes se pak pokusil založit rychlý protiútok, ovšem nepřešel přes Reguilóna.
4'
Tottenham bude zahrávat první standardní situaci, k centru se chystá Son Heung-min.
2'
Už po minutě hry trápí zdravotní potíže Tanguye Ndombélého, ten zůstal sedět na trávníku, ovšem měl by být v pořádku.
1'
Oba týmy hrají v tradičních barvách, Tottenham tedy v bílé, hosté z Leicesteru v modré.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, Alderweireld, Dier, Reguilón – P.-E. Höjbjerg, Moussa Sissoko – Lo Celso, Ndombèlé, Son Heung-min – Kane.
Náhradníci: Hart – Vinícius, Bale, Bergwijn, B. Davies, Doherty, Lucas Moura, Rodon, Winks.

Leicester City: Schmeichel (C) – Castagne, Fofana, J. Evans, Justin – Ndidi – Albrighton, Tielemans, Maddison, H. Barnes – Vardy.
Náhradníci: D. Ward – Amartey, Fuchs, Iheanacho, N. Mendy, Ayoze Pérez, Praet, Thomas, Ünder.

Rozhodčí: Pawson – Bennett, Smart.
Leicester City

Také fotbalisté Leicesteru by se rádi podívali do Ligy mistrů, konkurence je ale obrovská. V loňské sezóně měl Leicester postup na dosah, po většinu ročníku působil v nejlepší čtyřce Premier League, ovšem v posledních čtyřech kolech uhrál jen tři body a nakonec se musel spokojit s pátým místem a Evropskou ligou, v jejímž prvním vyřazovacím kole v únoru vyzve pražskou Slavii.

Letos Leicester podává zatím velmi nevyrovnané výkony, když například podlehl v domácím prostředí West Hamu, Aston Ville, Fulhamu i Evertonu, přesto mu to zatím stačí na čtvrté místo, neboť z třinácti zápasů jich dokázal už osm vyhrát a daří se mu především na trávnících soupeřů. Tam z šesti zápasů vyhrál pět a dokázal mimochodem deklasovat Manchester City na jeho hřišti 5:2.

Trenér Rodgers se spoléhá na své hlavní eso v podobě Jamieho Vardyho, hrotový útočník dosud posbíral deset branek a čtyři asistence, další body do statistik by rád přidal v dnešním zápase.

Hosté se těší na posílení defenzivy, po karetním trestu se vrací Jonny Evans, jenž zápas s Evertonem vynechal kvůli již pěti nasbíraným žlutým kartám, po dvouměsíční pauze je k dispozici i belgický bek Timothy Castagne, jenž laboroval se zraněním zadního stehenního svalu.
Tottenham Hotspur

Po loňském šestém místě je hlavní ambicí Tottenhamu návrat na příčky zajišťující účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Aktuálně mají Kohouti sezónu sice rozehranou velmi dobře, ovšem nutno dodat, že letošní ročník Premier League je neuvěřitelně vyrovnaný, vždyť třetí Tottenham má náskok šesti bodů na jedenáctou Aston Villu, a to Villans mají ještě dva zápasy k dobru!

Dosavadních třináct zápasů Tottenham odehrál s bilancí 7-4-2, což znamená momentálně třetí místo se ztrátou pěti bodů na vedoucí Liverpool a jednoho bodu na druhý Everton, oba liverpoolské celky už ale mají svůj zápas čtrnáctého kola za sebou.

Na domácím stadiónu má Tottenham bilanci 3-2-1, když tam prohrál jen úvodní kolo s Evertonem, od té doby pak držel dlouhou sérii neporazitelnosti až do středy, kdy v přímém souboji o první místo padl s druhým z liverpoolských klubů.

Spurs se letos spoléhají na neuvěřitelnou formu elitní Son Heung-min a Harry Kane, Korejec ve třinácti kolech nasbíral 11 gólů a 4 asistence, kapitán anglického národního týmu pak 9 branek a 10 asistencí.

Poslední dva zápasy Tottenhamu vynechal Gareth Bale, ten už je ale po nemoci zpět k dispozici, v těch větších zápasech ale zatím převážně chodí na hřiště až v průběhu zápasu. Mimo hru zůstávají Erik Lamela (achillovka) a Japhet Tanganga (rameno).
Hezké nedělní odpoledne při sledování přenosu atraktivního utkání 14. kola anglické Premier League, aktuálně třetí Tottenham a čtvrtý Leicester si to rozdají o posun na druhou příčku před Everton, kam půjde vítěz zápasu a v případě remízy domácí Tottenham.

Po návratu Leicesteru do Premier League se ve vzájemných zápasech výrazně více daří Spurs, kteří ze čtrnácti duelů vyhráli osm, Leicester tři a třikrát se hrálo nerozhodně. V loňské sezóně se radovaly domácí týmy, Leicester vyhrál 2:1 a Tottenham na svém novém stadiónu 3:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.