Premier League - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Manchester Utd. - 11. dubna 2021   17:30

Tottenham
40' Son Hung-min (Lucas Moura)
1:3
(1:0)
Manchester Utd.
57' Fred   • 79' Cavani  (Greenwood) • 90+6' Greenwood  (P. Pogba)
Tottenham
Lloris (C) – Aurier, Rodon, Dier, Reguilón – Ndombèlé (78. Lamela), P.-E. Höjbjerg – Lo Celso (61. Moussa Sissoko), Lucas Moura (82. Bale), Son Hung-min – Kane.
Kavanagh – Nunn, Masseyová
Tottenham Hotspur Stadium
D. Henderson – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred – B. Fernandes (90. N. Matić), P. Pogba, Rashford (72. Greenwood) – Cavani.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 9:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:15.
Utkání je u konce a hostům se povedl dokonalý obrat. Po návratu z kabin se Manchester pustil do útočení a výsledek přišel v 57. minutě, kdy se z dorážky prosadil Fred. Hrál se aktivní fotbal z obou stran, Lloris i Henderson byli v plném zatížení a připsali si několik výtečných zákroků. Lloris pak byl ale v 79. minutě krátký na hlavičku Edinsona Cavaniho. Tottenham se musel pustit do útočení a nebyl daleko od srovnání, když Cavani obrannou hlavičkou trefil tyč vlastní branky. To bylo ze strany domácích vše, navíc v nastaveném čase prostřelil Llorise Mason Greenwood a uzavřel skóre na 1:3. Manchester tak soupeři vrátil porážku z první poloviny ligy a s 63 body je na druhém místě tabulky. Tottenham je se 49 body na sedmém místě.
90+7'
90+6'
Manchester United právě vstřelil branku!
Po jednom takovém odkopu se ale hosté dostali do útoku, kdy velký kus práce odvedl Pogba, podržel míč, poté jej přihrál doprava na MASONA GREENWOODA a ten po uvolňující kličce prudkou ranou na první tyč překonal Llorise – 1:3.
90+5'
Hosté už pouze odkopávají co nejdál od Hendersona, to jim bohatě stačí.
90+4'
Lamelův centr hosté odhlavičkovali, celou akci pak ukončil odkopem Luke Shaw.
90+3'
Fred se pokoušel vybojovat rohový kop, neuspěl však a Tottenham se pokoušel přejít do protiakce. Také ale bez úspěchu.
90+2'
Faul na Freda, žlutou kartu za to dostal domácí Moussa Sissoko.
90+1'
Pogba nebyl dle sudího faulován poblíž pokutového území, přesto se mu stále daří držet míč.
90'
Bude se nastavovat šest minut.
90'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Nemanja Matić.
89'
Manchester navíc chystá střídání to bude ryze taktického charakteru.
88'
Henderson se chystá k odkopu od své branky, nikam samozřejmě nepospíchá.
87'
Chvíli se nehrálo, neboť na trávníku chvíli zůstal Pogba, už se ale zase bude hrát. Rozhodčí už ukazoval, že promarněný čas bude nastavovat.
86'
Hosté nikam nepospíchají a když mají možnost, tak pouze kombinují daleko od své branky.
85'
Další roh pro Tottenham, tentokrát už to ale nebezpečné nebylo ani trochu.
84'
Domácí tým byl blízko vyrovnání, po rohu vznikl před Hendersonem zmatek a míč se dokonce po Cavaniho obranné hlavičce odrazil od jeho tyče. K zakončení se pak ještě cpal Son, vše ale nakonec hosté zvládli, zaváhání u hlavičky odčinil odkopem Cavani.
83'
Aurier nyní z pravé strany tlačil před branku přihrávku po zemi, Lindelöf pro jistotu odvracel na roh.
82'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lucas Moura, přichází Gareth Bale.
81'
O střelu ze střední vzdálenosti se pokusil Aurier, Hendersonovu branku ovšem minul.
80'
A teď musí pospíchat domácí tým, pokud nechce odejít s prázdnou.
79'
Hostům se daří obrat ve skóre! Po kombinaci na pravé straně přilétl centr do pokutového území, EDINSON CAVANI se odpoutal od svého strážce a rybičkou usměrnil svou hlavičku mimo Llorisův dosah – 1:2.
78'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Tanguy Ndombèlé, přichází Érik Lamela.
77'
Rozehrávka nakrátko, následný pokus o centr zblokoval hned první clonící obránce Tottenhamu.
76'
Höjbjerg fauloval Pogbu, je tu přímý kop pro Manchester.
74'
Pokračuje útočný fotbal, hosté v šanci. Na bližší tyč mířil i hostující Greenwood, o centimetry ji však minul a míč skončil na boční síti Llorisovy branky.
74'
Po standardní situaci a vrácení míče do šestnáctky se do nůžek pokládal Sissoko, jenže vystřelil nad a navíc byl v ofsajdu.
73'
Domácí se probili k zakončení, na levé straně dostal prostor Kane, chtěl gólmana překonat ranou na první tyč, Henderson však dnes podruhé zasáhl svou pravou nohou!
72'
Manchester v dalším útoku, po sklepnutí za hranici pokutového území zakončoval Fred, z první ale trefil pouze clonícího obránce.
72'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Mason Greenwood.
70'
Tottenham se vydal do rychlého protiútoku, ten musel Harry Maguire hasit faulem na Kanea a dostal za to žlutou kartu.
70'
Pogba zprava centroval na malé vápno, jenže spolupráce mezi Llorisem a Dierem šanci Manchesteru ukončila.
69'
Sledujeme fotbal nahoru a dolů, oba celky se nebojí vydat se na zteč s pootevřenou obranou.
67'
Už se zase hrálo na opačné straně, Tottenham si vybojoval roh, ale ještě před rozehráním dostal žlutou kartu za rohu předcházející zákrok Luke Shaw.
67'
Akce Manchesteru pokračovala, na malém vápně operoval Pogba, lehce to ale překombinoval a zblízka Llorise neohrozil.
66'
Po centru si hosté žádali penaltu po zákroku v šestnáctce, u sudího však neuspěli.
65'
Roh pro Manchester.
63'
Moc nescházelo a hosté vedli. Vybojovali si na půlce míč a po rychlém přesunu k vápnu vystřelil Fernandes, Tlačil ránu k tyči a Lloris měl co dělat, aby tento pokus vyškrábl!
62'
Pogba dlouhým pasem hledal Rashforda, míč ale pouze skončil u Llorise. A ten s rozehrávkou neotálel.
61'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Moussa Sissoko.
60'
Teď už ale domácí, na levé straně byl chvíli volný Son, Henderson však jeho prudký pokus po zemi zvládl vykopnout!
59'
Hosté jsou po vyrovnávací trefě na koni a opět se ženou do útoku. Fernandes hledal Pogbu, v pokutovém území mu ale poslal přihrávku na paty.
57'
No a už je srovnáno! I před tímto gólem byla k vidění povedená rychlá kombinace, Cavaniho střelu ještě Lloris zvládl vyrazit, ale FREDOVA dorážka už skončila pod břevnem a je to tak 1:1.
56'
Manchester přidává na tempu, rozehrál i další rohový kop, obrana v bílém zatím zvládá všechny centry odvracet.
55'
Lloris musel rychle na zem, když na něj zpoza pokutového území vystřelil McTominay. Technická rána šla k tyči, gólman Tottenhamu však vytáhl povedený zákrok.
54'
Z rohového kopu nebezpečí nevzniklo, Tottenham se už vydává do protiakce.
53'
Roh pro Manchester, když domácí obrana na poslední chvíli odklízela míč před číhajícím Cavanim.
51'
Už je na nohou, ale musí za pomezní čáru, kde ještě chvíli bude probíhat ošetřování a dánský reprezentant se poté vrátí do hry.
50'
Máme přerušenou hru, na trávníku totiž leží domácí Pierre-Emile Höjbjerg a drží se za koleno.
49'
Shaw pěkně přenesl hru na pravou stranu a z voleje vyzkoušel Llorise rozběhnutý Wan-Bissaka. Gólman Tottenhamu reflexivně vyrazil.
48'
Žlutá karta pro hosty, za faul na Auriera ji dostal Fred.
48'
Po Pogbově udržení míče se za obranu dostával Rashford, jenže ten se poté utopil v kličkách a k zakončení se nedostal.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:34.
Je za námi první poločas, ve kterém jsme dlouho čekali na první vážnější akci. Oba celky si dávaly velký pozor v obranné činnosti a Lorris s Hendersonem byli skoro bez práce. Vzrušení přišlo ve 34. minutě, kdy hosté skórovali Cavanim, gól byl ale nakonec odvolán po kontrole u videa, která našla faul na Sona. Přesto jsme se branky dočkali a dal ho domácí Tottenham. Londýnský celek ve 40. minutě rychlou narážečkou rozebral obranu soupeře a Son Hung-min skóroval do odkryté části Hendersonovy branky. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.
45+3'
45+2'
Po Pogbově sklepnutí centroval z levé strany Fernandes, jenže tomu dal až moc razance a Cavanimu poslal vysoký a celkově nechytatelný pas.
45'
Rozhodčí nastaví tři minuty.
45'
V běžeckém souboji fauloval hostující Fernandes a u sudího mu neprošla reklamace, že byl sám faulován loktem.
44'
Na trávníku nám roste nervozita a to zejména ze strany hostů. Těm zřejmě přijde blížící se přestávka velmi vhod.
41'
Edinson Cavani Rodona nepříjemně přišlápl, následovala pak krátká strkanice s domácími a hostující hráč nakonec dostal žlutou kartu.
41'
Manchester jde samozřejmě hned do protiútoku, z levé strany přilétl pas do vápna, kde se o zpracování pokoušel Edinson Cavani, jediným výsledkem však byl faul na Rodona.
40'
Tottenham právě vstřelil branku!
Gól domácích a ten už platí! Tottenham předvedl rychlou akci na jeden dotek, kterou doslova rozebral obranu soupeře, Moura sklepl míč na levou stranu, kde byl zcela volný SON HUNG-MIN a ten pohotově sklepl k tyči. Henderson se sice natahoval, seč jen mohl, ale nedosáhl – 1:0.
39'
Znovu Harry Kane, toho ve vápně nezastavil Wan-Bissaka, následná střela z úhlu však šla mimo Hendersonovu branku.
38'
Kane si hledal prostor na levé straně, obrana Manchesteru si na něj ale dává obrovský pozor.
36'
Hosté proti verdiktu samozřejmě protestovali, nebylo jim to ale nic platné. Už se rozehrává směrem k Hendersonovi.
34'
Hosté sice dali první gól utkání, když domácí obrana zůstala u vápna hodně pasivní, nechala Pogbu si zpracovat, ten poté po zemi vysunul rozběhnutého EDINSONA CAVANIHO, který z první nasadil Llorisovi jesličky. Celou situaci si pak ale nechal sudí zkontrolovat u videa, ofsajd byl ihned vyloučen, nicméně na začátku akce byl faul na Sona, když schytal úder do obličeje. Gól tak není uznán a je to stále 0:0.
32'
Rashford v souboji o míč utrpěl šrám, zákrok od Lo Celsa byl ale v rámci pravidel.
31'
Centr na opačné straně, míč však pouze přilétl před Llorise, nikdo z hostujících hráčů v šestnáctce nebyl.
30'
Domácí tým rozehrává z vlastní poloviny standardní situaci, vypadá to na dlouhý pas k pokutovému území.
29'
Je poznat, že se dnes utkávají dvě těžké váhy soutěže, oba celky hrají takticky na výši a výsledkem je nedostatek příležitostí.
27'
O chvíli později to bylo lepší, do pozice se cpal Kane, jenže přehnal důraz a fauloval Shawa.
27'
Reguilón nezvládl poslat dlouhý pas na půlku soupeře, trefil pouze prvního clonícího hráče.
25'
Velká malá domů na Llorise, ten měl dost prostoru na poklidnou rozehrávku do volného prostoru.
24'
Už to vypadalo, že se Moura probije po pravé straně do volného prostoru, duo obránců jej ale čistým zákrokem odzbrojilo.
22'
Domácí odcentrovali z pravého křídla, ostrý pas poslal do vápna Moura, Henderson to ale čekal, včas vyběhl a míč skryl v rukavicích.
22'
Tottenham to zkusil středem, prostor byl ale přehuštěný a Son s Lo Celsem neprošli.
20'
Další rohový kop domácího celku, centr mířil na první tyč na Kanea, toho si ovšem obrana Manchesteru celkem bez problémů pohlídala a míč následně razantně odkopla mimo šestnáctku.
18'
No a útok Tottenhamu byl zastaven faulem na Ndombèlého a Scott McTominay byl za ostrý skluz potrestán žlutou kartou.
17'
Rohový kop pro Llorise nebezpečí neznamenal, hra už míří zase na opačnou stranu.
16'
První vážnější akce ze strany Manchesteru. Po pasu do vápna sklepl Pogba ke Cavanimu, ten přihrál na Rashforda, který ihned zakončoval. Mířil na první tyč, jeho prudký pokus zvládl Dier srazit na roh!
14'
Serge Aurier se snažil doběhnout přihrávku k pravému rohovému praporku, Shaw tam ale byl o zlomek vteřiny dříve a situaci uhlídal.
12'
Domácí tým je lehce aktivnější, hraje se převážně na půlce Manchesteru, nicméně ani po Sonově vhazování u vápna jsme se střely nedočkali.
10'
Centr od rohového praporku byl bleskově odvrácen, už se zase hraje ve středu hřiště.
9'
Tak to Tottenham zkusil po pravém křídle, odkud poslal centr do vápna Moura a Lindelöf na poslední chvíli uklidil hlavou míč na roh.
8'
Domácí tým se nemůže dostat na dostřel, obrana Manchesteru si dává na výpady velký pozor.
7'
Faul hostů ve středovém kruhu, postiženým hráčem byl Harry Kane. Tottenham rozehrává do šířky.
6'
Zatím sledujeme velice opatrný úvod utkání a čekáme na první střelecký pokus, který by hrozil Llorise, či Hendersona.
5'
Akce hostujícího celku končí velký kus mimo branku, Lloris se chystá k odkopu.
4'
Manchester v útoku, jejich posun byl ale pozastaven odkopnutím na autové vhazování. U míče je připraven Shaw.
3'
Odražený míč šel za pokutové území, kde se do něj opřel Son, jeho rána šla vysoko nad.
2'
Je tu první rohový kop utkání, mají jej domácí. Akce po levé straně byla bleskově posunutá na volné pravé křídlo, kde byl Moura, jeho následnou střelu srazil Luke Shaw.
1'

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, Rodon, Dier, Reguilón – Ndombèlé, P.-E. Höjbjerg – Lo Celso, Lucas Moura, Son Hung-min – Kane.
Náhradníci: Hart – Alderweireld, Tanganga, Winks, Lamela, Moussa Sissoko, Alli, Bale, Vinícius.

Manchester United: D. Henderson – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred – B. Fernandes, P. Pogba, Rashford – Cavani.
Náhradníci: de Gea – Telles, B. Williams, Tuanzebe, Mata, N. Matić, van de Beek, Greenwood, A. Diallo.

Rozhodčí: Kavanagh – Nunn, Masseyová.
Před výkopem probíhá minuta ticha za zesnulého prince Philipa.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Tottenham Hotspur Stadium začne v 17:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Poslední vzájemný zápas

První vzájemný zápas této sezóny skončil jasnou výhrou Tottenhamu, který v Manchesteru zničil United drtivým výsledkem 6:1! Manchester sice vedl už od druhé minuty po penaltě Bruna Fernandese, ale ještě do pauzy výsledek otočili Ndombelé, Son, Kane a znovu Son a po přestávce dílo dokončili Aurier a z penalty opět Kane. Machester tak má svému soupeři rozhodně co vracet...

Hlavním sudím tohoto utkání bude Chris Kavanagh, kterému budou na pomezí asistovat Adam Nunn a Sian Masseyová.
Manchester United

Hostům se daří. V Evropské lize skvěle nakročili k postupu do semifinále a i v domácí soutěži se mohou těšit z dobrých výsledků. V tabulce jim patří druhé místo se 60 body a vyhráli poslední tři duely. Naposledy se tak stalo doma proti Brighton & Hove Albionu, který po obratu a gólech Rashforda s Greenwoodem porazili 2:1. Dnes se čeká velká bitva a hosté budou chtít získat tři body, které by je ve spojení se zápasem k dobru oproti lídrovi soutěže ještě mohly vrátit do souboje o titul.

Tottenham Hotspur

Domácí tým je v tuto chvíli na sedmém místě tabulky se ziskem 49 bodů a ztrátou tří bodů na pátý Liverpool. Svěřenci trenéra José Mourinha se v minulém kole představili na trávníku Newcastlu a odvezli si pouze bod za výsledek 2:2. Přitom zápas měli dobře rozehraný, po dvou gólech Harryho Kanea vedli, ale pět minut před koncem srovnal Joseph Willock a zařídil překvapivou dělbu bodů.

Posledních pět ligových zápasů

Fulham – Tottenham 0:1
Tottenham – Crystal Palace 4:1
Arsenal – Tottenham 2:1
Aston Villa – Tottenham 0:2
Newcastle – Tottenham 2:2
Dobré odpoledne u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 31. kola mezi týmy Tottenham Hotspur a Manchester United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.