Premier League - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Brom : Leeds - 29. prosince 2020   19:00

0:5
(0:4)
Leeds
9' Sawyers (vl.)  • 31' Alioski   • 36' Harrison  (Bamford) • 40' Rodrigo  (Klich) • 72' Raphinha  (Dallas)
West Brom
Johnstone – Furlong, Ajayi, O'Shea, Gibbs – M. Phillips (C) (46. Ivanović), Robinson, Sawyers, Gallagher, Diangana (73. Krovinović) – Grant (61. Matheus Pereira).
Mason – Scholes, Hopton
The Hawthorns, West Bromwich
Leeds
Meslier – Ayling (C), Phillips, Struijk, Dallas – Klich (58. Shackleton), Alioski, Rodrigo (70. P. Hernández), Raphinha (81. Costa) – Harrison, Bamford.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 24 % : 76 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:10.
Fotbalisté Leeds United v souboji nováčků potvrdili proti West Bromwichi roli favorita, soupeři udělili na jeho vlastním stadiónu debakl 5:0. O výsledku rozhodli svěřenci kouče Bielsy už v prvním poločase, kdy vstřelili čtyři branky. Rozhodující byla určitě ta první, kterou si trestuhodně vstřelil do vlastní sítě Romaine Sawyers, do té doby jsme měli možnost sledovat vyrovnané utkání. Po úvodní brance se ovšem zápas zlomil a v první půli ještě skórovali Ezgjan Alioski, Jack Harrison a Rodrigo. Druhý poločas se dohrával spíše z povinnosti, přesto hosté ještě dokázali vstřelit jednu branku, o kterou se postaral Raphinha. Hráči Leeds zásluhou tří bodů poskočili na 11. místo před Wolves, West Brom zůstává v sestupovém pásmu na 19. příčce.
90+3'
90+2'
Utrpení domácího mužstva pomalu, ale jistě končí. Hosté kombinují na vlastní polovině, všichni fotbalisté již čekají na závěrečný hvizd.
90+1'
Zřejmě poslední útok West Bromwiche vedl středem hřiště Filip Krovinović. Místo očekávaného zakončení ještě volil nahrávku Gallagherovi, ten z poměrně velkého úhlu minul Meslierovu svatyni.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby dvě minuty.
89'
Vysunutý presink Pabla Hernándeze způsobil velké starosti Branislavu Ivanovićovi. Zkušený stoper neměl komu nahrát, proto volil sázku na jistotu v podob dlouhého odkopu.
88'
Ezgjan Alioski, vědom si vysokého náskoku, zkusil i navzdory risku velké šance soupeře odvážnou kličku proti Gallagherovi. K dokonalosti chyběl kousek, autor druhé branky vybojoval alespoň aut.
87'
Zkušeně si počínal Kalvin Phillips. Ačkoli neměl komu přihrát tak tělem dokázal udržet kulatý nesmysl na svých kopačkách dobrých deset vteřin než proti přečíslení zakopl balón do autu.
86'
Filip Krovinović mohl pokračovat v pohybu, ale raději zvolil nahrávku do lajny Furlongovi. Bek místo toho, aby pokračoval v útočení, otočil hru na Gibbse.
85'
Ofenzivní akce The Baggies dokonce došla k zakončení. O střelu se postaral Romaine Sawyers. Střelec vlastního gólu mířil nepřesně, vysoko nad bránu.
84'
Ilan Meslier obdržel malou domů a dlouho váhal s rozehrávkou. Tuto skutečnost málem dokázal potrestat Filip Krovinović, který těsně nedosáhl na nahrávku Alioskimu.
83'
Domácí fotbalisté se herně trápí. Mezi Ajayim a Pereirou došlo k velké nedomluvě, když druhý jmenovaný očekával přihrávku do nohy, ale stoper posílal míč za obranu.
82'
Utkání pokračuje i s O'Sheou, jenž se poměrně rychle dokázal oklepat s počátečního otřesení. Kvůli ošetřování ale musí na pár chvil mimo hrací plochu.
81'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Raphinha, přichází Hélder Costa.
80'
Na zemi zůstal ležet Dara O'Shea, který se drží za hlavu, do níž ho nejspíše kopl při odkopu do míče Dallas. Tentýž hráč sportovně zakopl balón. Hra je přerušena.
79'
Bielsova družina přesunula hru do blízkosti soupeřovy šestnáctky. Do zakončení se příliš neženou, spíše šetří vteřinky navíc.
78'
Rychlý výpad The Baggies neměl mnoho šancí na úspěch. Gólman Meslier výborně zareagoval na nahrávku Gibbse a před Pereirou doběhl k míči s velkou rezervou.
77'
Do střeleckých statistik se chtěl zapsat i nejlepší střelec Leeds Patrick Bamford. Do vnitra šestnáctky dostal dobrou přihrávku, z voleje přestřelil.
76'
Ezgjan Alioski milimetrově přesně přenesl hru na Dallase. Ten zasekávačkou vyřadil ze hry Ajayiho, jenže vzápětí špatně přihrál Bamfordovi.
75'
Rozběhla se závěrečná čtvrt hodinovka základní hrací doby a nejspíše i celého utkání. Lze očekávat, že arbitr Lee Mason nebude prodlužovat domácí trápení.
73'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Grady Diangana, přichází Filip Krovinović.
72'
Leeds právě vstřelil branku!
Jen co Bielsovi svěřenci zrychlili hru, je z toho gól! Trojice Hernández, Dallas a RAPHINHA rychlými přihrávkami dokonale rozebrali domácí obranu. Na konci celé akce stál poslední jmenovaný, jenž si zprava naběhl na střed, hodil si míč kolem Ivanoviće a technickou střelou vymetl pavouky v levém horním rohu.
71'
Alioski akci přibrzdil, místo rozvinutí slibného protiútoku hrál dozadu na Pascala Struijka. Hosté pokračují v pohodové kombinaci.
70'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Pablo Hernández.
70'
Jack Harrison vypomohl s defenzivní činností a vedl si výborně. Pasivně stojícího Pereiru obral čistým způsobem, následně s ledovým klidem rozehrál středem na Alioskiho.
69'
Zadarmo získaný rohový kop domácí nepřetavili v alespoň čestný zásah. Branislav Ivanović vyskočil hodně vysoko, avšak ještě před ním balón skryl gólman Meslier.
68'
Hráč Leeds v posledních minutách hrají hodně lehkovážně. Stuart Dallas hodil prudký aut na Aylinga, jemuž míč podjel pod nohou.
67'
Po dlouhé době jsme mohli vidět domácí tým kombinovat na útočné polovině. Karlan Grant byl na konci akce, kdy střílel z hranice šestnáctky vedle cílového zařízení.
66'
Útočným faulem se provinil Conor Gallagher, který sice obral Aylinga, ale to pouze s přispěním faulu, podražení.
65'
Stuart Dallas pro změnu zkusil štěstí sám na sebe. V plném běhu s přehledem pláchl Pereirovi, jenže pak si balón předkopl až příliš, dostihl ho za postranní čárou.
64'
Postavení mimo hru zastavilo snažení vedoucího mužstva. Patrick Bamford si postavení hlídal, ale pas Dallase přišel později než sám očekával.
63'
Domácí se marně snaží dostat do hry. Kieran Gibbs zkoušel vyslat do úniku Dianganu, avšak Luke Ayling měl celou situaci pevně pod kontrolou.
62'
V akci byl Ilan Meslier. Tentokráte ale nemusel řešit příliš složitou situaci, nákop Furlonga totiž postrádal na přesnosti.
61'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Karlan Grant, přichází Matheus Pereira.
60'
Raphinha vyzval k souboji jeden na jednoho Ajayiho. Volil kličku po své levé straně, s čímž ovšem obránce počítal a pohyb soupeře zastavil.
59'
Těžko říct, co by ještě mohlo hosty připravit o vítězství. Na trávníku jsou i ve druhé půli lepším týmem, čtyřbrankový náskok hlídají s velkým přehledem.
58'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Mateusz Klich, přichází Jamie Shackleton.
57'
West Brmwich byl blízko snížení! Meslier obdržel složitou malou domů a pod tlakem tří blížících se protihráčů zazmatkoval a místo Dallasovi nahrál rozběhnutému Dianganovi. Zaváhání ale okamžitě napravil výborným zákrokem.
56'
Další roh Leeds tentokráte rozehrálo na krátkou vzdálenost. Přes Dallase a Rodriga se balón dostal ke Klichovi, dělovka z jedničky prosvištěla těsně nad břevnem.
55'
Patrick Bamford si nabíhal za obranu na centr Ezgjana Alioskiho. Útočník potřeboval pár centimetrů navíc, v záklonu střílel nepřesně.
54'
Dara O'Shea se rozhodl podpořit ofenzivní složku týmu. Uličku na Robinsona ale včas zavřel pohotovým zákrokem Pascal Struijk.
53'
Raphinha hledal centrem od rohového praporku hlavu Stuarta Dallase. Mohutný záložník se marně hnal k hlavičce, Furlong jej před sebe nepustil.
52'
Hodně nepovedený centr vyprodukoval z pravé strany Ezgjan Alioski. Sam Johnstone pouze kontroloval balón letící nad bránu.
51'
S útočnou agresivitou to nyní přehnal Jack Harrison. V plném běhu chtěl zasáhnout balón, ale místo toho podrazil Ajayiho.
50'
Patrick Bamford si dobře zpracoval těžký balón na prsa, načež se zkoušel otočit kolem Gibbse. Bek soka dobře vystál a vypíchl mu míč z pod kopačky.
49'
Zatím ovšem sledujeme trpělivou kombinační hru hráčů ve vínových dresech. Stoper Luke Ayling zapojil do hry nohama i Mesliera.
48'
Fotbalisté Leeds pochopitelně nikam spěchat nebudou, protože disponují pohodlným čtyřgólovým náskokem. Je na domácích, aby něco předvedli.
47'
Zatímco hostující trenér Bielsa neměl důvod ke střídání, tak domácí kouč Allardyce jednu změnu udělal, Phillipse nahradil zkušeným obráncem Branislavem Ivanovićem.
46'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Matt Phillips, přichází Branislav Ivanović.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:06.
První poločas zápasu mezi West Bromwichem a Leeds United nabídl čtyři góly, přičemž všechny padly do domácí svatyně. Mistr Championship z loňského roku potvrzuje lepší formu a míří za ziskem tří bodů. Skóre otevřel Romaine Sawyers, který při snaze o malou domů vstřelil vlastní gól. Krátce po půl hodině střetnutí navýšil vedení parádní křižnou ránou Ezgjan Alioski, třetí gól pak vsítil po narážečce s Bamfordem Jack Harrison. Hosté stále neměli dost, v úvodu poslední pětiminutovky první půle se mezi střelce zapsal ještě Rodrigo.
45+3'
45+2'
Hosté ještě podnikli jeden útočný výpad. Mateusz Klich si poradil s Gibbsem i Furlongem, nahrál Bamfordovi, jehož střelu dokázal zblokovat obětavým skluzem Diangana.
45+1'
Svěřenci kouče Bielsy dohrávají úvodní dějství ve velké pohodě. Kombinují na vlastní polovině, domácí vzdali snahu o presink.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Matt Phillips si pěkně narazil s Gibbsem, načež zkusil i on vypálit z poměrně velké dálky. Pravou tyč minul o několik metrů.
43'
Fotbalisté hostujícího mužstva nemají dost a útočí na pátý zásah. Z dvaceti metrů vypálil šiplavý projektil Patrick Bamford, Johnstone zakročil s velkými obtížemi.
41'
První žlutou kartu střetnutí obdržel střelec druhého gólu Ezgjan Alioski. V souboji rychlostně nestačil Furlongovi a tak si pomohl zatažením za dres.
40'
Domácí hráči jsou zralí na ručník. Do jejich sítě přilétl čtvrtý balón a to ještě v průběhu prvního poločasu. Klich nabil na střed RODRIGOVI a Johnstone reagoval rychle, jenže blokující Dara O'Shea míč ztečoval úplně na opačnou stranu.
39'
Matt Phillips v souboji jeden na jednoho obelstil Aylinga. Vzápětí centroval do pokutového území, kde si však Robinsona na jedničku pohlídal Struijk.
38'
Hosté budou muset pár vteřin ubránit o deseti. Ezgjan Alioski dostal při hlavičkovém souboji s Gibbsem úder do nosu, z něhož se mu spustila krev.
36'
Parádní představení Bielsovy družiny pokračuje. Alioski přihrál JACKU HARRISONOVI a ten si naběhl na střed, narazil s Bamfordem, zasekávačkou se zbavil Furlonga a ve finále akce vystřelil z malého vápna nekompromisně do levé šibenice.
36'
Sam Johnstone si zařval na Gibbse, aby mu přenechal nakopávaný balón od Dallase. Bek poslechl, domácí gólman okamžitě rozehrál na volného Phillipse.
35'
Fotbalisté hostujícího celku v klidu kombinují na útočné polovině. Hráči West Bromwiche jsou viditelně opaření, možná ještě ze smolně inkasované první branky.
34'
Ezgjan Alioski je gólu asistenci zatím nepřidal. Pas za obranu na Bamforda měl oči, avšak Kieran Gibbs ještě dokázal zareagovat a hlavičkou poslal míč do zámezí.
33'
Hosté jsou při chuti. Rodrigo zkusil odvážný průnik mezi dvěma protihráči, ale nebyl úspěšný, Španěla úspěšně zastavil Furlong.
31'
Hosté odskakují do dvougólového vedení! Centr na Bamforda odvrátil Ajayi pouze k EZGJANOVI ALIOSKIMU, který na nic nečekal a z levé strany vypálil nechytatelnou dělovku na za zadní tyč, balón od tyče zapadl do brány. Johnstone byl bez šance.
30'
Po půl hodině vede Leeds v souboji nováčku na stadiónu West Bromwiche 1:0. Na gól se hosté vůbec nenadřeli, Romain Sawyer si ho totiž nešťastně vstřelil sám.
29'
Jack Harrison ukázal perfektní technické dovednosti. Na hranici šestnáctky si kolem Gibbse hodil balón na střelu, pravačkou vypálil technickou střelu těsně nad.
28'
Grady Diangana se pěkně protáhl mezi dvěma soupeři, avšak byl v pohybu směrem k vlastní bráně. Pod tlakem přihrál Furlongovi.
27'
Balón vyslaný Ezgjanem Alioskim nabral příliš velkou výšku. Sam Johnstone vyběhl a s přehledem sebral kulatý nesmysl ze vzduchu.
26'
Pěnou individuální akcí se prezentoval Raphinha. Ve finále sprintu levou lajnou chtěl odcentrovat, Ajayi míč úspěšně srazil na rohový kop.
25'
Narážečka mezi Dianganou a Phillipsem nebyla úspěšná. /mysl protivníků skvěle přečetl Pascal Struijk, který zasáhl ve skluzu.
24'
V permanenci musel být i na druhé straně Sam Johnstone. Dobře zareagoval na dlouhý nákop a Aylinga a u balónu byl dříve než Bamford.
23'
Ilan Meslier si nebyl úplně jistý při vyběhnutí proti centru Furlonga. Nakonec si ale poradil, pravou rukou vyboxoval míč mimo šestnáctku.
22'
Nebezpečí i na druhé straně. Kieran Gibbs po lajně utekl osobnímu strážci, načež v blízkosti rohového praporku odcentroval těsně nad hlavu Diangany.
21'
Ezgjan Alioski byl při útočení pod tlakem, a proto musel volit bleskové řešení. Zkusil stříleným centrem najít Bamforda, toho ovšem dobře pokryla stoperská dvojice.
20'
Rodrigo na sebe navázal dva protihráče, načež uvolnil na středu Klicha. Ten zaváhal při zpracování, čehož okamžitě využil Darnell Furlong.
19'
Pravý obránce Leeds Luke Ayling šel do odvážné kličky proti Dianganovi. Ta mu sice nevyšla, ale po zásahu protihráče budou hosté vhazovat.
18'
The Baggies pokračují ve vyvíjení tlaku na soupeřovu defenzivu. Zprava centroval Grady Diangana a Matt Phillips hlavičkoval přímo do náruče brankáře.
17'
Teď je to West Brom, který útočí a žene se za vyrovnáním. Dalekonosný projektil Calluma Robinsona prosvištěl těsně vedle pravé tyče.
16'
Riskantní malou domů poslal Meslierovi Luke Ayling. Strážce hostující svatyně si poradil, odkopl míč mimo hrací plochu.
15'
Leeds je pochopitelně při chuti a chce využít pošramoceného sebevědomí soupeře. Hlavička Bamforda ze záklonu proletěla těsně nad.
14'
Sám faulovaný Matt Phillips se chopil rozehrávky volného přímého kopu. Centr poslal na hranici penalty, kde Luke Ayling přehlavičkoval Furlonga.
13'
Domácí mohou poprvé vážněji zahrozit ze standardky. Matt Phillips u pravé lajny šikovně pokryl balón a Dallas soupeře nekompromisně srazil k zemi.
12'
Lob Jacka Harrisona za obranu přišel příliš pozdě. Adresát Kalvin Phillips by sice postupoval sám na gólmana, avšak v tom mu zabránil zdvižený praporek pomezního. Ofsajd.
11'
Romaine Sawyers si takový vlastenec za rámeček rozhodně nedá, zvláště když tím poslal sebe a spoluhráče do ztráty jednoho gólu. Máš však stále dost času obrovskou minelu odčinit.
9'
Obrovská chyba ROMAINA SAWYERSE posílá Leeds do vedení! Domácí středopolař chtěl pod tlakem přihrát gólmanovi a automaticky nahrával do brány, jenže Sam Johnstone byl v době pasu mimo třemi tyčemi připraven vypomoci s rozehrávkou a následně jen smutně sledoval, jak se balón kutálí do sítě.
9'
Španělský fotbalista Rodrigo byl tentokráte v roli přihrávajícího hráče, když zleva vyslal do pokutového území slibně vypadající střílený centr. Bamford šel do skluzu, přesto míč minul.
8'
Postupný útok nevedl ke střele. Rodrigo si hledal prostor, avšak Darnell Furlong jej skvěle vystál a zakončení znemožnil.
7'
Útočný výpad podnikl Luke Ayling. na útočné polovině předal míč Bamfordovi, ten rozvinul akci do lajny pasem na Klicha.
6'
Defenzivní povinnosti si na jedničku splnil Kieran Gibbs. Viděl, že mu za záda zabíhá Rodrigo, ale přihrávku Raphinhy výborně zachytil.
5'
Hosté vstoupili do utkání aktivněji. Z pravé strany vyslal do šestnáctky zajímavý centr Stuart Dallas, Ajayi dokázal přizvednout míč mimo dosah Bamforda.
4'
Mateusz Klich chtěl do lajny narazit Alioskimu, jenže balón trefil špatně a spoluhráči poslal míč na prsa. Bek si poradil, ale v nouzi hrál jen na stopery.
3'
Hlavní rozhodčí Lee Mason musel poměrně brzy písknout do píšťalky. Luke Ayling si při výskoku pomohl proti Grantovi loktem.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílo-modrých dresech. Hostující Leeds pro dnešní střetnutí zvolilo dresy barvy tmavě červené.
1'

West Bromwich Albion: Johnstone – Furlong, Ajayi, O'Shea, Gibbs – M. Phillips (C), Robinson, Sawyers, Gallagher, Diangana – Grant.
Náhradníci: Button – Ch. Austin, Grosicki, R. Harper, Ivanović, Kipré, Krovinović, Peltier, Matheus Pereira.

Leeds United: Meslier – Ayling (C), Phillips, Struijk, Dallas – Klich, Alioski, Rodrigo, Raphinha – Harrison, Bamford.
Náhradníci: Casilla – Casey, Costa, L. Davis, P. Hernández, Jenkins, Poveda, T. Roberts, Shackleton.

Rozhodčí: Mason – Scholes, Hopton.
Leeds United

Fotbalisté Leeds si v pozici nováčka vedou o poznání lépe. Loňský mistr Championship se drží kolem poloviny tabulky, konkrétně okupují 12. příčku. Bielsova družina získala několik cenných skalpů, když zvítězila na půdě Evrtonu, doma přidala i remízu s Manchesterem City nebo Arsenalem. V poslední době Leeds hraje slušně, z šesti utkání má tři výhry a tři porážky. Týmovou tabulku střelců vede Patrick Bamford s deseti góly.
West Bromwich Albion

Nováček soutěže se mezi elitou trápí. Po patnácti odehraných zápasech je horší už jen Sheffield United, West Bromwich doposud nasbíral pouhých osm bodů. V letošní sezóně svěřenci kouče Allardyce zvítězili pouze jednou a to právě nad posledním týmem tabulky, k tomu přidali pět remízových výsledků. The Baggies trápí především koncovka, gólů nastříleli 11, což nedělá ani gól na zápas. Nejlepším střelcem týmu je dvojice Connor Gallagher, Callum Robinson s dvěma zásahy.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásný úterní podvečer! Vítám vás při sledování 16. kola anglické Premier League, u zápasu mezi West Bromwichem a Leedsem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.