Premier League - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Ham : West Brom - 19. ledna 2021   19:00

West Ham
45+2' Bowen (Coufal) • 66' Antonio (Jarmolenko)
2:1
(1:0)
West Brom
51' Matheus Pereira  (Grosicki)
West Ham
Fabiański – Coufal, C. Dawson, Ogbonna, Cresswell – T. Souček, Rice (C) – Bowen, Lanzini (62. Fornals), Benrahma (62. Jarmolenko) – Antonio (84. Noble).
Scott – Davies, Long
Olympijský stadion, Londýn
West Brom
Johnstone – O'Shea, Ajayi, Bartley, Gibbs – Livermore (C) (80. Robson-Kanu), Sawyers – Matheus Pereira, Gallagher, Grosicki (70. Furlong) – Robinson.

Z mé strany je to už pro dnešní zápas všechno, přeji hezký zbytek úterního večera.
Zápas skončil, dramatický souboj ovládl domácí West Ham, který porazil West Brom 2:1. Domácí byli po většinu zápasu aktivnějším týme, takže si rozhodně dnešní vítězství zaslouží. West Ham otevřel skóre ve 45. minutě, kdy se po Coufalově centru prosadil svým ramenem Jarrod Bowen. Gól do šatny ale West Brom příliš nerozhodil, hosté předvedli dobrý vstup do druhého poločasu a už v 51. minutě se dočkali vyrovnání, když se krásně z dálky trefil Matheus Pereira. Jenomže to už bylo všechno, co hosté předvedli, od té doby už zase tempo zápasu diktoval West Ham, kteří od 66. minutě znovu vedli, tentokrát se po Jarmolenkově přihrávce prosadil z voleje Michail Antonio. Závěr zápasu už si domácí pohlídali, až na jedou výjimku, a sice situaci z 89. minuty, kdy byl ve velké šanci Furlong, ale branku svou střelou zevnitř vápna netrefil.

West Ham si připsal třetí ligové vítězství v řadě a v tabulce si pojistil své sedmé místo. Naproti tomu West Bromwich zůstává předposlední a na záchranu stále ztrácí pět bodů.
90+5'
90+5'
Obrana West Hamu ale i tuto situaci ustála a vítězství už domácí nemine!
90+5'
Ještě jednu šanci na vyrovnání West Bromwich dostane, bude zahrávat standardní situaci z poloviny hřiště.
90+3'
Furlong hodil dlouhý aut až do vápna, kde se Conor Gallagher pokusil vymodlit si pokutový kop. To mu však nejenže nevyšlo, ještě dostává po zásluze žlutou kartu za simulování.
90+2'
Znovu šel Fabianski ven z branky, aby míč vyboxoval, ale tentokrát se k němu nemohl dostat, místo toho trefil Bartleyho. Hosté budou házet aut.
90+2'
Dlouhý nákop do vápna výborně vyřešil brankář Łukasz Fabiański, šel neohroženě za míčem a stáhl si ho ze vzduchu.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
89'
Teď ale byli hosté velmi blízko vyrovnání! Na centr z levé strany si naběhl před branku pravý krajní obránce Darnell Furlong, jeho střela z první však o malý kousek minula branku West Hamu.
89'
West Ham zatím zvládá závěrečné minuty zápasu skvěle, West Bromwich si zatím nedokázal vytvořit žádnou šanci na vyrovnání.
87'
Hal Robson-Kanu se k centru z pravé strany nedostal ani teď, tentokrát ho ubránil pro změnu italský stoper Hammers Angelo Ogbonna.
86'
Aaron Cresswell so dobře odvedl své obranné povinnosti a pak ho navíc ještě fauloval Hal Robson-Kanu.
85'
West Brom ještě samozřejmě nezdává svou snahu získat dnes alespoň bod a nyní se s míčem usazuje na polovině West Hamu.
84'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Michail Antonio, přichází Mark Noble.
83'
Cresswellův polovysoký centr z levé strany neměl přesnost ani kvalitu, našel jen připraveného O'Sheau.
82'
Souček našel ještě před pokutovým územím Antonia, který se rozhodl vystřelit, ale branku pravačkou netrefil.
81'
Robson-Kanu se poprvé zapojil do hry, když hlavou posouval míč na Furlonga. Ten ale nedostal prostor, aby mohl z pravé strany odcentrovat.
80'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Jake Livermore, přichází Hal Robson-Kanu.
78'
Další svou akci West Brom dovedl až do zakončení, ale střelu Conora Gallaghera měl Łukasz Fabiański pod kontrolou, předvedl jistý zákrok.
77'
Hosté dobře zrychlili svou akci přihrávkou na levé křídlo na nabíhajícího Gibbse, ale ten z nepochopitelných důvodů ani neodcentroval.
76'
Darnell Furlong z pravé strany poslal dlouhý aut až do šestnáctky. Snažil se hledat obránce Semiho Ajayiho, který celou situaci doplnil, ale ten byl dobře pokrytý dvěma hráči Hammers.
75'
West Ham okamžitě vyrazil do protiútoku, který zakončil střelou z dálky Rice, mladý anglický reprezentant ale branku netrefil.
74'
Jenomže hosté zahráli tuto standardku prachbídně. Zkusili nějaký nacvičený signál, ten jim ale nevyšel.
74'
West Ham se naopak musí bránit, protože hosté mají standardní situaci z nebezpečného prostoru.
73'
Rozhodčí se ještě krátce poradil s kolegou Englandem u systému VAR, penalta se kopat nebude.
72'
Centrem ze standardní situace hledal Cresswell na první tyči Součka. Ten byl od míče odstaven a zůstává ležet na trávníku. Penalta se ale nepíská.
71'
Dara O'Shea zezadu nevybíravým způsobem fauloval Michaila Antonia, West Ham si také vyzkouší standardní situaci.
70'
Hosté si chtěli pomoci standardní situací a už z poloviny hřiště poslal míč před branku, ale znovu jim to nevyšlo.
70'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Kamil Grosicki, přichází Darnell Furlong.
69'
Po sérii soubojů ve středu pole skončil míč v autu a autové vhazování budou mít domácí.
67'
Tentokrát už zakončoval sám Andrij Jarmolenko, ale střela ukrajinského reprezentanta z pravé strany Johnstona nenachytala.
66'
West Ham právě vstřelil branku!
Domácí už zase vedou, za svou aktivitu z posledních minut byli odměnění! Z levé strany centroval Cresswell, Jarmolenko míč hlavou pěkně sklepnul na MICHAILA ANTONIA, a ten krásnou střelou z voleje z blízka nedal Johnstonovi šanci. Asistence: Andrij Jarmolenko.
65'
Coufal hledal svou slabší levou nohou před brankou svého krajana Součka, ale ten se k míči nedostal.
64'
Teď jsou to zase domácí, kteří se usadili před pokutovým územím soupeře a hledají si cestu k zakončení.
63'
Je před námi poslední půlhodina utkání a zápas je otevřený na obě strany. Dobrou zprávou je, že ani jeden z týmů by se nemusel spokojit s remízou, protože pro ně v podstatě nic neřeší. Mohli bychom tak sledovat zajímavou poslední třetinu duelu.
62'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Saïd Benrahma, přichází Andrij Jarmolenko.
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Manuel Lanzini, přichází Pablo Fornals.
62'
West Bromwich přežil pár kritických okamžiků před svou brankou a nyní se zase snaží soustředit na ofenzívu. Baggies nestačí ani remíza, v boji o záchranu potřebuje vyhrávat.
60'
Po standardní situaci rozehrané nacvičeným signálem se dostal Declan Rice do další zajímavé šance, ale z velmi ostrého úhlu branku netrefil.
59'
Následně ještě z dálky nebezpečně pálil Declan Rice, mladý kapitán West Hamu ale o malý kousek minul levou tyč.
59'
Antonio dostal výbornou přihrávku před branku a celou situaci ještě vylepšil přiklepnutím na Lanziniho. Jeho střelu však dokázal zablokovat Dara O'Shea.
58'
West Ham už se zřejmě z obdržené branky otřepal a už je to zase on, který diktuje tempo hry a kombinuje na útočné polovině hřiště.
57'
Cresswellův centr od rohového praporku našel na první tyči Riceho, ale ten nedokázal míč hlavou prodloužit před branku.
57'
Pozornost se nyní směřuje na druhou stranu hřiště před branku West Brome, také domácí totiž mají rohový kop.
56'
Perreira tentokrát místo střely přihrával, jeho centr z levé strany bez problému ze vzduchu stáhl Łukasz Fabiański.
55'
West Ham se tomuto rohovému kopu dokázal ubránit, ale potřebuje už vymyslet něco také vepředu, ve druhém poločasu je zatím v útoku neškodný.
54'
Od Dawsona se míč odrazil mimo hrací plochu, hosté mají první rohový kop v zápase.
53'
Hosté pokračují ve své aktivitě, ale tentokrát z toho šance nebyla, protože Dara O'Shea nedostal přesnou přihrávku a neudržel míč ve hře.
52'
Rozhodčí u videa ještě posuzovali, zda Conor Gallagher, který stál v ofsajdu, neovlivnil svým pohybem brankáře Fabianského, ale usoudili, že ne, takže gól platí.
51'
West Brom právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno, hosté se prosazují hned ze své první střely na bránu! Grosicki ve středu pole předal míč MATHEUSU PEREIROVI, který si ho ještě krátce posunul blíž k brance a pak levačkou přesnou střelou k tyči překonal Fabianského. Asistence: Kamil Grosicki.
50'
West Bromwich se nyní snaží diktovat tempo hry, strategii z prvního poločasu, kdy čekal na brejky, už použít nemůže.
49'
Na druhé straně posílal z pravé strany oblouček před branku Conor Gallagher, míč skončil v moci brankáře Fabianského.
48'
Coufal znovu centroval z pravé strany, ale druhou asistenci ve dnešním zápase si nepřipsal, našel jen brankáře Johnstona.
46'
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy v nezměněných sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:04.
První poločas je u konce, domácí West Ham v něm byl aktivnější, a po zásluze tak vede nad West Bromwichem 1:0. Hosté se sice také snažili útočit a spoléhat hlavně na standardní situace, takhle strategie ale zatím moc nefunguje, Łukasz Fabiański nemusel ani jednou zasahovat. West Ham si také dlouho nemohl vytvořit žádnou gólovou šanci, tou největší byl asi přímá kop Lanziniho z 35. minuty, který jen o kousek minul branku. Domácí ale zůstali trpěliví a dočkali se v nastaveném čase, po Coufalově centru se prosadil Jarrod Bowen.
45+2'
45+2'
Domácí se v závěru prvního poločasu dostávají do vedení! Po rohovém kopu ještě West Ham zůstal usazený před vápnem soupeře. Coufal z pravé strany poslal prudký míč před branku, který dokázal JARROD BOWEN ramenem nasměrovat do sítě. Asistence: Vladimír Coufal.
45+1'
Z rohového kopu domácí branku neohrozili.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Michaila Antonia si obrana West Bromu zatím velmi dobře střeží, tentokrát předvedl čistý skluz na poslední chvíli Kyle Bartley a domácí budou kopat roh.
44'
Coufal si na pravém křídle zasekl míč na levačku a svou slabší nohou pak chtěl hledat Součka. Míč ale našel pouze záložníka Baggies Romaina Sawyerse.
43'
Hosté vyrazili do brejku, ale Robinsonova přihrávka na Perreiru neprošla, protože jeho záměr správně vystihl Łukasz Fabiański.
42'
West Bromwich je v posledních minutách docela pasivní a už zřejmě čeká na konec prvního poločasu. Domácí by se naopak ještě do poločasové přestávky rádi dostali do vedení, zatím si ale žádnou velkou šanci nevytvořili.
41'
Saïd Benrahma se obtočil okolo Gallaghera a vystřelil z otočky. Bylo to ale z velké dálky, takže Sam Johnstone neměl problém předvést svůj druhý zákrok v zápase.
40'
Lanzini s Cresswellem si teď při své kooperaci na levé straně útočné vozby West Hamu nerozuměli a je z toho ztráta míče.
39'
Kieran Gibbs centroval z levé strany před branku Hammers, ale trefil jen prostor, kde byl brankář Łukasz Fabiański, který míč bez problému chytil.
38'
Tomáš Souček si podruhé ve dnešním utkání pomohl faulem, tentokrát v souboji o míč s O'Sheaem.
37'
Po sraženém centru Benrahmy dokázal Sam Johnstone šikovně udržet míč ve hře a zabránil tak rohovému kopu West Hamu.
36'
Coufal hledal dlouhým nákopem Antonia, toho ale dokázal předskočit Kyle Bartley a míč odhlavičkovat. Ale pouze do autu.
35'
Exekuci přímého kopu na sebe vzal Manuel Lanzini a nebyl daleko od toho, aby poslal míč pod břevno. Minul jen o pár centimetrů.
34'
Michail Antonio byl faulován těsně před pokutovým územím Ajayiem a domácí mají k dispozici hodně zajímavou standardní situaci.
33'
Jestli o něco ve dnešním zápase zatím není nouze, tak to jsou centry před branku. Nyní s dalším přispěchal Aaron Cresswell, ale znovu to nebylo nejpřesnější.
31'
Callum Robinson po Gallagherově přihrávce střílel pravačkou zpoza vápna, ale branku West Hamu o velký kus minul.
30'
Antonio z otočky poslal centr před branku, ale nebyl to vůbec přesný míč, takže hrát budou moci hosté.
29'
Coufal přenechal centr Ricemu, ten míč poslal do vápna, ale Antonio ani Souček se ke střele nedostali.
28'
Z levé strany centroval Cresswell, ale před brankou nikoho nenašel. Teď jsou to zase domácí, kteří dobývají pokutové území souepře.
26'
Domácí měli trochu problémy, ale zatím se ubránili. Ovšem West Bromwich zůstává v držení míče a může podniknout další akci.
26'
Český reprezentační záložník Tomáš Souček se dopustil faulu ve středu pole, hosté opět pošlou dlouhý míč před branku West Hamu.
25'
Sam Johnstone musel poprvé ve dnešním zápase zasahovat, střela Lanziniho pro něj ale nebyla žádným problémem.
24'
West Ham má v posledních minutách velkou převahu, hosté se dostávají pod tlak, což rozhodně ve dnešním zápase nechtěli dopustit.
23'
Z levé strany centroval Saïd Benrahma, ale jeho míč byl hodně přetažený a skončil v zámezí.
22'
Hosté dokázali ubránit následný rohový kop, ale West Ham zůstává na útočné polovině na míči.
22'
Cresswellův centr odvracel Jake Livermore, pak se ještě k odraženému míči dostal Vladimír Coufal, jeho střela byla tečovaná vedle branky.
20'
Saïd Benrahma se po jednom ze soubojů skácel na trávník a drží se za kontní. Snad bude v pořádku.
19'
K hlavičce se dostal ve vápně West Hamu Kyle Bartley, který přetlačil Ogbonu, ale Łukasz Fabiański neměl problém zasáhnout.
18'
Cresswell pod tlakem nepřihrál přesně, takže West Ham se nyní bude muset bránit, West Brom už kombinuje na jeho polovině.
17'
Perreira hledal přihrávkou na hranici pokutového území Gallaghera, ale poslal mu nepřesnou přihrávku na paty.
16'
Také se tak stalo, ale míč skončil jen v moci brankáře West Bromwiche Sama Johnstona. Ten dostal v minulém zápase volno, dnes už je ale zase připraven mezi tyčemi.
15'
Vše už se zase přesouvá před branku West Bromu, Coufal obstará autové vhazování a může poslat míč až do vápna.
13'
Grosicki dostal dobrou přihrávku do pokutového území West Hamu, ale právě přes Coufala vystřelit nedokázal. Proto přihrál na Robinsona, ten ale střílel vysoko nad.
12'
Coufala fauloval Grosicki, trefil ho nevybíravě loktem do obličeje a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
11'
Argentinec Manuel Lanzini dostal přihrávku za obranu, ale nepohlídal si své ofsajdové postavení.
10'
Domácím akce po levém křídle nevyšla, ale budou to moci zkusit ještě jednou, mají k dispozici autové vhazování.
9'
West Brom ze standardní situace z půlící čáry poslal míč až do vápna soupeře, ale ten centr nebyl moc povedený, West Ham se v pohodě ubránil.
8'
Z rohového kopu se dostal na zadní tyči k hlavičce stoper West Hamu a bývalý hráč West Bromwiche Craig Dawson, branku ale netrefil.
7'
Cresswell sice z levé strany nedostal míč před branku, ale vybojoval první rohový kop pro svůj tým.
6'
Bowen se dostal pod tlak, musel hrát s míčem čelem k vlastní brance. Vyřešil to ale dobře, nechal se faulovat.
5'
Callum Robinson dobře pronikal středem pole, domácí ho museli zdvojit a zastavit pouze za cenu faulu.
4'
Coufal si nabíhal do svého typického prostoru na pravém křídle, přihrávka na něj ale byla nepřesná, k míči měl blíž Kamil Grosicki.e polský záložník Baggies
3'
Teď už se to změnilo, z levé strany se snažil o individuální průnik Saïd Benrahma, ale přes Gallaghera neprošel.
2'
West Ham zatím hraje s míčem hlavně na své polovině, ještě se nedostal do blízkosti pokutového území souepře.
1'
Domácí v první minutě drželi celou dobu míč pod svou kontrolou, West Brom je od začátku stažený na vlastní polovině.
1'
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání brzy začne.
Domácí West Ham dnes bude hrát ve svých tradičních modro-vínových dresech, West Brom se představí ve žluto-zelené variantě, kterou v této sezoně používá ve venkovních zápasech.

West Ham United: Fabiański – Coufal, C. Dawson, Ogbonna, Cresswell – T. Souček, Rice (C) – Bowen, Lanzini, Benrahma – Antonio.
Náhradníci: Randolph – Alves, Balbuena, Diop, Fornals, Fredericks, Johnson, Noble, Jarmolenko.

West Bromwich Albion: Johnstone – O'Shea, Ajayi, Bartley, Gibbs – Livermore (C), Sawyers – Matheus Pereira, Gallagher, Grosicki – Robinson.
Náhradníci: Button – Edwards, Field, Furlong, Ivanović, Kipré, Krovinović, Peltier, Robson-Kanu.

Rozhodčí: Scott – Davies, Long.
WEST HAM UNITED (9.)
18 utkání, 29 bodů, skóre 25:21

Kladiváři zažívají opravdu povedený ročník, a to i díky výkonům reprezentantů Coufala a Součka. Aktuálně tým z Londýna ztrácí na evropské poháry čtyři body a určitě o ně zabojuje. West Ham vyhrál poslední dva duely nejtěsnějším rozdílem bez inkasované branky proti Burnley a Evertonu. Nejlepším střelcem týmu je Tomáš Souček s pěti zářezy.
WEST BROMWICH ALBION (19.)
18 utkání, 11 bodů, skóre 14:41

Outsider Premier League je aktuálně na předposledním místě ligové tabulky, na udržení ovšem ztrácí hratelných pět bodů. The Baggies se nabudili v posledním kole, kdy poněkud překvapivě vyhráli na hřišti letos trápících se Wolves (3:2), předtím ale přišly dvě vysoké prohry s Arsenalem (0:4) a Leedsem (0:5). Nejčastějším střelcem je Matheus Pereira, který se trefil třikrát.
Krásný den všem fanouškům anglického fotbalu! West Ham i s dvojicí českých reprezentantů hostí na domácím hřišti předposlední West Bromwich. Utkáné startuje v 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.