Premier League - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Manchester City - 1. ledna 2022   13:30

Arsenal
31' Saka (Tierney)
1:2
(1:0)
Manchester City
57' Mahríz   • 90+3' Rodri
Arsenal
Ramsdale – Tomijasu, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka – Saka (84. Alnaní), Ödegaard (63. Holding), Martinelli – A. Lacazette (C) (72. Smith-Rowe).
Attwell – Hatzidakis, Long
Emirates Stadium, Londýn
59 757 diváků
Ederson – Cancelo, Rúben Dias (C), Laporte, N. Aké – De Bruyne, Rodri, B. Silva – Mahríz, Jesus (63. Gündoğan), Sterling.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké odpoledne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 59 757 diváků.
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:13. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:5.
Utkání je u konce a i když po půli to měl domácí Arsenal rozehráno opravdu výborně, tak nakonec končí bez bodů. Manchester po přestávce přidal a byl odměněn v 57. minutě, kdy video odhalilo faul na Silvu a nařízenou penaltu proměnil Riján Mahríz. O malou chvíli později byl navíc vyloučen domácí Gabriel a následovala docela dlouhá přesilovka Manchesteru. Obléhání vápna ale nepřinášelo požadované výsledky a už to vypadalo na remízu a dělbu bodů. Jenže ve třetí nastavené minutě se ve vápně zjevil Rodri a dokázal svou střelu po zemi poslat do branky. Manchester tak otočil výsledek, vyhrál 2:1 a na prvním místě má 53 bodů. Arsenal je čtvrtý s 35 body.
90+8'
90+7'
Jeden centr k vápnu za druhým, hosté zvládají odkopávat a odhlavičkovávat.
90+6'
Asi poslední možnost domácích, následuje přímý kop od půlky.
90+5'
Kartu dostal i Bernardo Silva, a to za odkopnutí míče.
90+4'
Rodri při oslavě gólu svlékl dres a byl za to potrestán žlutou kartou.
90+3'
Manchester City právě vstřelil branku!
Ledová sprcha pro Arsenal, hosté využívají přesilovku a v nastaveném čase jdou do vedení. Po centru z pravé strany byla sice první střela zablokována, ale k dorážce se dostal RODRI a ranou po zemi překonal marně zasahujícího Ramsdalea – 1:2.
90+3'
Nakonec to mířilo na Cancela, jeho střela z hranice vápna byla zablokována.
90+2'
Mahríz a De Bruyne se dohadují, jak signál provedou.
90+1'
Přímý kop pro Manchester z pravé strany.
90'
Bude se nastavovat šest minut.
90'
No a je tu roh, Aké musel ve skluzu uklízet před dotírajícím Alnaním.
89'
Ramsdale odkopává, Arsenal se žene do útoku.
88'
Roh už ohrožení nepřinesl, navíc se pískalo proti Manchesteru.
87'
Další sražená střela hostů, tentokrát to skončilo na boční síti, takže je tu roh pro Manchester.
86'
Tečovaná střela v podání Sterlinga gólmana Arsenalu nevystrašila, ten u své pravé tyče předvedl jistý zákrok.
85'
Hra se už zase přestěhovala na opačnou stranu a Manchester obléhá pokutové území.
84'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Muhammad Alnaní.
83'
Arsenal se po delší době alespoň na chvíli dostal na útočnou polovinu, branku ale neohrozil.
82'
Domácí budou střídat, do hry se pozvolna chystá Muhammad Alnaní.
81'
Aké hledal De Bruyneho, domácí obrana to zastavila čistým skluzem na opravdu poslední chvíli.
80'
Cancelo vystřelil z pravé strany, vůbec mu to ale nesedlo a míč skončil mezi diváky za brankou.
79'
Manchester pokračuje v náporu a kombinacích okolo pokutového území.
77'
Po dlouhém sprintu Parteyho přišla přihrávka po zemi, Martinelli se dostal přes obránce, nicméně Ederson včas vystartoval a míč odkopl.
76'
Na opačné straně pospíchal k brance Saka, jeho střela byla ale zablokována a navíc se i mával ofsajd.
76'
Sterling se neprobil do vápna, Partey jej čistě zastavil.
74'
Bernardo Silva to zkusil šajtlí, trefil ale přesně místa, kde stál připravený Ramsdale.
72'
Bernardo Silava zleva přihrával do šestnáctky, na střelu se už šteloval Gündoğan, v poslední chvíli mu ale míč odebral Tomijasu.
72'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Emile Smith-Rowe.
70'
Cancelo se sprintem uvolnil na pravé straně, centrem hledal Gündoğana, poslal mu ale až moc prudkou přihrávku.
68'
Manchester se ale dostával do kontru, De Bruyneho zastavil faulem Rob Holding a byl za to potrestán žlutou kartou.
67'
Na lavičce Arsenalu se chystá další změna, mezitím ale domácí budují útočnou akci na pravé straně.
66'
Sterlingova střela z levé strany mířila vysoko nad branku. Manchester ale začíná čím dál více přidávat na tempu a snaží se využít přesilovku.
65'
Mezi obránce dostával přihrávku De Bruyne, prostrčení ale obrana Arsenalu zvládla ještě před Ramsdalem zastavit.
63'
Další žlutá karta na straně Arsenalu, za protesty si ji prohlédl Bukayo Saka.
63'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Rob Holding.
63'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Ilkay Gündoğan.
61'
Bude se střídat, a to na obou stranách. Čeká se na přerušení hry.
59'
No a pozor, domácí budou dohrávat v oslabení! Po Edersonově výkopu se na půlce dopustil faulu Gabriel, ten zastavil Jesuse a rozhodčí měl jasno. Tasil žlutou kartu a jelikož to pro něj byla dnes už druhá, tak následovala i ta červená!
59'
Arsenal se mohl opět dostat do vedení, když se do branky hostů snášel oblouček přes Edersona, Ané ale míč zvládl na brankové čáře vykopnout!
57'
Za protesty dostal žlutou kartu domácí Gabriel.
57'
Míč si na penaltový puntík postavil RIJÁD MAHRÍZ, po dlouhém čekání zachoval klidnou hlavu, gólmana poslal na opačnou stranu a srovnal na 1:1!
56'
Rozhodčí ještě vede rozhovor s oběma kapitány, rozehrávka penalty se tak protahuje.
55'
A je to tak, bude to penalta. Granit Xhaka navíc dostal žlutou kartu.
54'
No a rozhodčí se jde sám kouknout na záběry u videa! A to většinou znamená, že se penalta pískat bude.
53'
V pokutovém území upadl Bernardo Silva, jeho pád byl ale až moc okatý. Penalta se nepískala, přesto se zkoumá video.
51'
Arsenal opět předvádí velký tlak na soupeře při rozehrávce, hosté mají docela problém se dostat od vlastní šestnáctky.
51'
Sakův centr propadl na vápno a z první chtěl zakončovat Martinelli. Naprázdno však promáchl.
50'
Tak nakonec to přímý kop nebude, pouze roh.
49'
Martinelli se nebojácně vrhl za míčem a došlo ke střetu s Rodrim. Tomu byl odpískán faul a je tu přímý kop pro Arsenal z velice dobrá pozice!
48'
Martinelli neprošel středem, na pravé straně neuspěl ani Saka.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:35.
Je za námi první poločas, ve kterém byl tím aktivnějším celkem Arsenal. V úvodu to přitom byla vyrovnaná partie s šancemi na obou stranách, s postupem času ale londýnský celek převzal iniciativu, do šancí se dostával zejména Martinelli, nicméně gól dal v 31. minutě Bukayo Saka. Do šaten se tak odešlo za stavu 1:0 a pokud nechce Manchester odjet s prázdnou, musí po pauze hodně přidat.
45+2'
45+2'
Rohový kop hostujícího celku, Ramsdale si ale ve skrumáži poradil a míč si stáhl do rukavic.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
44'
Ederson musel čelit velkému tlaku Martinelliho, malou domů tak musel posílat k autové čáře.
43'
Martinelli hraje s obrovskou chutí, nyní se na levé straně prosmýkl kolem obránce a z úhlu vystřelil. Zase mířil těsně vedle!
41'
Blíží se nám konec první půle, Manchester se stále marně snaží překonat obranu domácích.
39'
Rychlý kontr Arsenalu, Lacazette přihrál na levou stranu na Martinelliho, ten vytáhl technický pokus, rána prolétla pouze těsně kolem břevna!
38'
Jesus vybízel ke sprintu De Bruyneho, přihrávku mu ovšem dal už do ofsajdového postavení.
37'
Centr z pravé strany hledal Gabriela Jesuse, ten byl ovšem velice těsně bráněn a neměl šanci se k míči dostat.
35'
Kevin De Bruyne hledal v pokutovém území spoluhráče, jeho příhra po zemi ale skončila pouze u brankáře.
34'
Arsenal se hnal do dalšího útoku, Lacazette a Xhaka už mohli sami zakončovat, ale vše skončilo na levé straně u Martinelliho. Ten chtěl udělat kličku na střed, jenže narazil a o míč přišel.
33'
Míč je u gólmana Arsenalu, Ramsdale se teď chystá k dalekému výkopu za půlku.
31'
Arsenal právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení! Vyplatila se jejich aktivita, naopak Manchester byl potrestán za pasivně vedenou hru. Na levé straně dostal prostor pro postup vpřed Tierney, přihrávkou po zemi našel na středu BUKAYA SAKU a ten ranou z první zamířil mimo Edersonův dosah – 1:0.
29'
Gabriel Jesus si nabíhal do pokutového území, u míče byl ale o krok později...
27'
Lacazette se dokázal uvolnit od svého strážce a hned střílel z hranice vápna. Jeho dělovka byla zablokována.
25'
Saka přihrával na vápno z pravé strany, našel však pouze přesilu hráčů v modrých dresech.
24'
Tomijasu zpracovával centr z levé strany, míč mu však od těla odskočil a ke střele se nedostal.
23'
Arsenal teď posílá do pokutového území jeden centr za druhým, obrana hostů se tak rozhodně nenudí.
21'
Rohy domácích se stáčí na malé vápno, hráči Manchesteru zatím tyto centry zvládá odvracet.
20'
Hraje se nahoru a dolů. Za Arsenal hrozil Tomijasu, jeho centr byl hosty odvrácen na roh.
19'
Na opačné straně vystřelil technicky De Bruyne a jeho kroucený pokus prolétl těsně nad brankou.
17'
Rohový kop už nebezpečný nebyl, Manchester se hravě ubránil a zase hrajeme u středu hrací plochy.
16'
Tohle už volalo po gólu! Na levé straně zasprintoval Martinelli, unikl ofsajdu a snažil se Edersona prostřelit ranou po zemi. Gólman Manchesteru vyrazil a vše nakonec skončilo pouze rohem!
14'
Samotný roh nebezpečný, nebyl, ale akce pokračovala a na centr z pravého rohu vápna si naskočil Dias. Jemně míč lízl a jeho hlavička skončila těsně vedle!
13'
Na opačné straně se probíjel Sterling, proti přesile ale neměl mnoho šancí. Nakonec je ale z toho alespoň roh, vybojoval jej De Bruyne.
12'
Centr od rohového praporku mířil na malé vápno, hosté zvládli odhlavičkovat.
11'
Už je po kontrole a rozhodčí ukázal, že to bylo čisté. Takže je z toho pouze rohový kop.
10'
Domácí podnikli rychlý brejk, do vápna se vřítil Ödegaard, jemuž pod nohy skočil gólman Ederson a hráč Arsenalu šel k zemi. Nyní se kontroluje video, zda to nebude penalta!
9'
Arsenal v protiútoku. Na pravé straně si prostor našel Saka, jenže jeho zpětná přihrávka po zemi neměla oči...
8'
Hosté teď rozehrávají hodně opatrně, akce začíná u Edersona. A ten si pečlivě vybírá, kudy akci rozjede.
7'
Manchester se snažil o průnik pravým křídlem, tohle ale narazilo na dobře zformovanou obranu v červenobílé kombinaci.
6'
Dlouhý pas za obranu Manchesteru, na přihrávku si nabíhal Lacazette, u míče byl ale jako první pozorný gólman Ederson.
5'
Nakonec z toho byly rohy hned dva, po druhé rozehře nacentroval De Bruyne, našel hlavu Gabriela Jesuse a jeho pokus skončil těsně vedle pravé Ramsdaleovy tyče.
4'
De Bruyne vysunoval spoluhráče do pokutového území obrana Arsenalu musela odvracet na rohový kop.
3'
Saka se opět snažil projít pravou stranou, Bernardo Silva jej ale zastavil tak šikovně, že je z toho aut pro Manchester.
2'
Saka si na pravé straně obhazoval obránce a moc nescházelo, aby se podétl pomezní čáry dostal i do střelecké pozice. Hosté jej ale nakonec zvládli uhlídat.
1'

Arsenal FC: Ramsdale – Tomijasu, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka – Saka, Ödegaard, Martinelli – A. Lacazette (C).
Náhradníci: Leno – Holding, Soares, N. Tavares, Smith-Rowe, Maitland-Niles, Lokonga, Alnaní, Pépé.
Trenér: Mikel Arteta

Manchester City: Ederson – Cancelo, Rúben Dias (C), Laporte, N. Aké – De Bruyne, Rodri, B. Silva – Mahríz, Jesus, Sterling.
Náhradníci: Steffen – Walker, Mbete, McAtee, Gündoğan, Grealish, Fernandinho, Palmer, Kayky.
Trenér: Pep Guardiola

Rozhodčí: Attwell – Hatzidakis, Long.
Oba týmy již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Emirates Stadium začne v 13:30, takže si na odpoledne nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Stuart Attwell, kterému budou na pomezí asistovat Constantine Hatzidakis a Simon Long.
Arsenal FC

Domácí tým je v tuto chvíli na čtvrtém místě tabulky se ziskem 35 bodů, což znamená šestibodovou ztrátu na třetí Liverpool. Arsenal má v poslední době skvělou formu, poslední čtyři ligové zápasy vyhrál a v nich pouze jednou inkasoval. Naposledy se o síle přesvědčil Norwich, který na svém trávníku schytal po gólech Saky, Tierneyho, opět Saky, Lacazetteho a Smithe Roweho debakl 0:5. Dnes ale na londýnský celek čeká zcela odlišná prověrka.

Hosté jsou lídry soutěže a na druhou Chelsea mají už osmibodový náskok. I v Manchesteru panuje skvělá forma, City vyhráli posledních 10 utkání! Poslední zápas se datuje na 29. prosince a Manchester jej vyhrál v Brentfordu po gólu Fodena těsně 1:0.
Dobré odpoledne u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 21. kola mezi týmy Arsenal FC a Manchester City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.