Premier League - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Arsenal - 6. prosince 2021   21:00

Everton
79' Richarlison  • 90+2' D. Gray (A. Gomes)
2:1
(0:1)
Arsenal
45+2' Ödegaard  (Tierney)
Everton
Pickford – Coleman (C), Y. Mina (31. Holgate), M. Keane, Godfrey – Gordon (87. Iwobi), A. Doucouré, Allan, D. Gray – A. Townsend (66. A. Gomes) – Richarlison.
Begović – Branthwaite, Delph, Gbamin, A. Gomes, Iwobi, Holgate, Tosun, Kenny.
Dean – Smart, Scholes
Goodison Park, Liverpool
38 906 diváků
Arsenal
Ramsdale – Tomijasu, White, Gabriel, Tierney (65. N. Tavares) – Partey, Xhaka – Martinelli (71. Nketiah), Ödegaard, Saka – A. Lacazette (C) (85. Aubameyang).

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 8:12.
Souboji Evertonu s Arsenalem takřka celý první poločas chyběl náboj, nakonec to ale byla pořádná bitva.

Arsenal se ujal vedení v závěru prvního poločasu po trefě Ödegaarda. Po změně stran byla už podruhé v zápase odvolána branka Richarlisona kvůli těsnému ofsajdu, v 80. minutě už se ale Brazilec dočkal, když dorazil do sítě Grayovu střelu do břevna. Hrdinou se ale nakonec stal právě Demarai Gray, jenž parádní střelou v 92. minutě rozhodl o triumfu Evertonu a zajistil svému klubu první ligovou výhru od konce září.
90+7'
90+7'
A obrovskou šanci měl i Arsenal! Eddie Nketiah pronikl po útočné polovině, pak jeho přihrávku Saka propustil mezi nohama na Aubameyanga, jenž byl zcela sám před Pickfordem, přízemní střelu ale nasměroval mimo branku!
90+6'
Razítko na domácí výhru mohl po výborné akci Richarlisona přidat Alex Iwobi, proti bývalému hráči Arsenalu se ale zaskvěl brankář Ramsdale!
90+5'
Everton brzy po rozehrávce přišel o míč a Arsenal se ještě bude pokoušet o závěrečný nápor.
90+4'
Richarlisona nedovoleně povalil k zemi Thomas Partey, následovat bude standardní situace pro Everton.
90+3'
Demarai Gray zároveň dostal žlutou kartu za vysvlečený dres při gólové oslavě.
90+2'
Everton právě vstřelil branku!
Bouře radosti v Goodison Parku! Andre Gomes přenesl hru na útočnou polovinu, pak přihrál DEMARAIOVI GRAYOVI, jenž otřel svoji skvělou střelu o vzdálenější tyč Ramsdalovy branky a rozvlnil síť!
90+1'
Martin Ödegaard si připravil velmi zajímavou příležitost, do jeho střely se ale stačil vložit Seamus Coleman, důležitý zákrok domácího kapitána.
90+1'
Rozhodčí Dean oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.
90'
Doucouré se snažil protáhnout po levé straně pokutového území, pak jeho přízemní střela z ostrého úhlu nenadělala Ramsdalovi žádné potíže.
89'
Richarlison nepřešel přes spoluhráče z brazilského národního týmu Gabriela, ten si při zákroku počínal v rámci pravidel.
88'
S dlouhým nákopem Michaela Keana z hloubi pole si poradil brankář Ramsdale, jenž došel pro míč před dotírajícím Richarlisonem.
87'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Anthony Gordon, přichází Alex Iwobi.
85'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Pierre-Emerick Aubameyang.
84'
Blízko k druhému vedení Arsenalu měl Eddie Nketiah! Ten po Sakově centru zblízka hlavičkoval do tyče, pak domácí ještě měli velké štěstí, že se míč od Nketiaha odrazil mimo branku.
84'
Oba celky se snaží rozhodnout zápas ve svůj prospěch a mohla by nás tak čekat velmi zajímavá koncovka tohoto duelu.
83'
Richarlison se snažil vysunout do šance Gordona, toho ale pokryl Thomas Partey.
82'
Teď zaútočil Arsenal a Ödegaard se po zablokování své střely mocně dožaduje odpískání penalty za údajnou ruku, Mike Dean jeho volání nevyslyšel.
82'
Allanův sražený centr doputoval do rukavic Aarona Ramsdala.
81'
Domácí jsou v laufu a znovu se snaží zatlačit soupeře k jeho pokutovému území.
79'
Třetí gólový zásah RICHARLISONA už by měl být zcela regulérní! Brazilec rozehrál celou akci před pokutovým územím, pak se přes Gomese dostal míč ke Grayovi, jehož parádní ránu odraženou od břevna Brazilec hlavou nasměroval do sítě.
78'
Ben Godfrey se na levém křídle neprotlačil kolem Tomijasa, japonský obránce vybojoval odkop od branky pro Arsenal.
77'
Portugalského obránce pak velmi tvrdě atakoval Anthony Gordon, rozhodčí Dean ale neodpískal ani faul.
76'
Seamus Coleman sice u rohového praporku dostihl prudkou přihrávku Doucourého, při své snaze už ale neměl šanci udržet míč v souboji s Nunem Tavaresem.
74'
Martin Odegaard dostal žlutou kartu za zdržování při rozehrávce.
74'
André Gomes si pomáhal rukama v souboji se Sakou, ve středu hřiště se píská proti domácím.
72'
Po souboji s Doucourém tentokrát zůstal ležet na trávníku Gabriel, to se domácím vůbec nelíbí.
71'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Edward Nketiah.
70'
Gabriel Martinelli nebude schopen pokračovat v zápase a nahradí jej Eddie Nketiah.
69'
Gabriel Martinelli zůstal ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření, hostující trenér Arteta toho využívá k takovému time-outu a udělení pokynů pěti hráčům.
67'
Grayův centr byl příliš vysoký pro Keana, ten temenem hlavy jen prodloužil míč směrem na opačnou stranu, tam byl Anthony Gordon přistižen v ofsajdu.
66'
Doucouré na pravém křídle vybojoval rohový kop a burcuje fanoušky, aby pomohli Evertonu.
66'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Andros Townsend, přichází André Gomes.
65'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Nuno Tavares.
64'
Následnou standardní situaci rozehrál Townsend, svým centrem ale překopl všechny hráče před brankou Aarona Ramsdala.
63'
Anthony Gordon se celkem úspěšně snažil obejít Xhaku, jenž mu vystavil stopku jen za cenu žluté karty.
62'
Při Sakově centru byl ubráněn Gabriel Martinelli a Everton může vyrazit dopředu.
60'
Arsenal se znovu pokusil rychle skórovat po odvolané brance soupeře, Martinelli se prohnal po pravém křídle, z ostrého úhlu však nasměroval míč na horní síť.
59'
Už podruhé je dnes Richarlisonovi odvolán gól pro ofsajd! V tomto případě se však jednalo o skutečně extrémně těsnou situaci.
58'
Domácím se povedlo vyrovnat! Doucouré výbornou přihrávkou vysunul do velké šance RICHARLISONA, jenž obstřelil brankáře Ramsdala! Znovu se však bude zkoumat případný ofsajd.
57'
Xhakovu snahu o průnikovou přihrávku na rozběhnutého Tierneyho vystihli domácí zadáci.
55'
Tentokrát z opačné strany centroval Tierney, míč však jen proletěl předbrankovým prostorem.
55'
Tomijasův centr si pohlídal Michael Keane a odhlavičkoval míč do středu hřiště.
53'
Odegaardův centr letěl na volného Gabriela, ten však hlavičkoval přímo do středu branky a Jordan Pickford je tak prvním brankářem, který si dnes připisuje úspěšný zákrok, byť se na něj moc nenadřel.
52'
Saku tentokrát nepříjemně atakoval Richarlison, tento zákrok ponechal rozhodčí Dean bez karty.
50'
Ben Godfrey dostává žlutou kartu za velmi ostrý šlapák na Bukaya Saku. Godfrey už v prvním poločase neměl daleko k vyloučení.
48'
Po rohu se domácí zprvu neprosadili do zakončení, pak následnou střílenou přihrávku Allana nedokázal před Ramsdalem nikdo zasáhnout a míče se zmocnil brankář Arsenalu.
47'
Gordonův vysoký centr se snášel k břevnu, Ramsdale tak raději vyrazil míč nad branku.
46'
Po hlavičkovém souboji Tomijasa s Grayem zůstal na trávníku ležet domácí fotbalista a musí být ošetřen.
46'
Dosud jedinou změnou v sestavách zůstává vynucené střídání Miny Masonem Holgatem.
46'
První poločas souboje Evertonu s Arsenalem dlouho nabízel velmi nezáživnou podívanou. Až v závěru domácí dokázali skórovat, gólová hlavička Richarlisona ale byla odvolána od videa kvůli Brazilcově ofsajdu a za nedlouho na opačné straně udeřili ze své první šance hosté, když Tierneyho centr uklidil do sítě Martin Odegaard.
45+3'
45+2'
Arsenal právě vstřelil branku!
V samém závěru nastavení udeřil Arsenal! Kieran Tierney potáhl míč podél postranní čáry, pak odcentroval přes Colemana a MARTIN ÖDEGAARD placírkou z voleje uklidil míč k tyči!
45+1'
Townsendovi je u postranní čáry máván ofsajd, hosté rychle rozehráli.
45+1'
Rozhodčí Dean k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Od videa přišlo rozhodnutí, že Richarlison skutečně byl v těsném ofsajdu a branka tak není uznána!
44'
Hned první šance zápasu přináší první branku! Townsendův centr ze standardní situace prodloužil hlavou do sítě RICHARLISON, ještě se ale bude prověřovat možný Brazilcův ofsajd.
42'
Odegaardův nákop přeletěl Martinelliho, míč tak doputoval k Jordanu Pickfordovi.
40'
Arsenal mohl zahrávat hned dva rohy v rychlém sledu, po tom druhém je ale pískán faul na Jordana Pickforda.
39'
Tierneyho centr byl zablokován, Arsenal bude zahrávat svůj druhý roh.
38'
Townsenda u postranní čáry fauloval Gabriel, jedná se o vůbec první faul Gunners.
36'
Domácí se usadili u pokutového území Arsenalu, nejdříve nevyšly dva centry, pak ale Richarlison připravil zajímavou pozici pro Gordona, jeho střela je ale zablokována.
34'
Další neúspěšná souhra Londýňanů, Tomijasův nákop byl pro Saku příliš dlouhý.
33'
S centrem Tomijasa od postranní čáry si pak poradil Jordan Pickford.
32'
Nepříliš povedený roh u bližší tyče jednoduše odvrátil Allan.
32'
Po sraženém centru Tierneyho bude Arsenal zahrávat premiérový rohový kop zápasu.
32'
Rozhodčí nakonec usoudili, že zákrok Godfreyho nebyl na červenou kartu, ve hře se tak bude moci pokračovat.
31'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Yerry Mina, přichází Mason Holgate.
30'
Mezitím Everton bude muset střídat, neboť Yerry Mina není schopen v zápase pokračovat ze zdravotních důvodů.
29'
Rozhodčí teď zkoumají u videa souboj, v němž Godfrey po souboji s Tomijasem a diskutuje se nad možnou červenou kartou pro domácího fotbalistu.
27'
Zajímavější už byl Grayův střílený centr, klouzající Yerry Mina ale na míč nedosáhl.
26'
Godfrey se na levém křídle protlačil k přízemnímu centru, ten mu ale moc nevyšel a hosté snadno odkopli míč do bezpečí.
25'
Po Richarlisonově přihrávce se v pokutovém území dostal do zajímavé možnosti Doucouré, střela z otočky mu ale vůbec nevyšla a míč se jen dokutálel vedle hostující branky.
25'
Godfrey nedokázal propasírovat svoji přihrávku přes dva protihráče, po odrazu míče do zámezí ale může vhazovat.
23'
Bukayo Saka už je připraven k návratu do boje a může se pokračovat.
23'
Zatímco je Saka stále ošetřován, tak se šel rozcvičovat Eddie Nketiah.
21'
Přes dvacet minut se hrálo zcela bez faulů, až Godfrey u postranní čáry nepříjemně atakoval Saku, ten bude muset být ošetřen.
18'
Arsenal zakombinoval na útočné polovině, pak ale Thomas Partey střelou z dálky snad překopl stadión.
17'
V Liverpoolu se pořádně rozpršelo, to úrovni zápasu také určitě moc nepomůže.
16'
Townsend potáhl míč podél pokutového území Arsenalu, pak mu ale míč odskočil od kopačky a ujali se jej hosté.
14'
Anthony Gordon u postranní čáry nepříjemně strčil do Kierana Tierneyho, jenž se dokutálel až úplně mimo trávník, skotský obránce ale bude v pořádku.
13'
Demarai Gray potáhl míč po útočné polovině a v závěru své individuální akce zapsal do statistik první střelu, ta však byla velmi nepřesná.
12'
Podobně dopadla také přihrávka Thomase Parteyho na druhé straně, míč doputoval jen k brankáři Pickfordovi.
11'
Michael Keane se pokusil o průnikovou přihrávku, mířil ale zcela mimo dosah Anthonyho Gordona a míč sebral ze země brankář Ramsdale.
11'
Úvodní desetiminutovka nepřinesla vůbec žádnou střelu, rohový kop či faul, ve statistikách zatím svítí samé nuly.
9'
Grayovu kolmici si zpracoval Townsend, pak ale centrem z levé strany překopl své spoluhráče nabíhající před branku.
7'
Po šesti minutách hry proběhlo uctění památky šestiletého Arthura Labinja Hughese, jenž byl nedávno zavražděn.
6'
Kieran Tierney dostal příliš prudkou přihrávku k postranní čáře, úvod zápasu doprovází celá řada nepřesností na obou stranách.
5'
Neúspěšná souhra Arsenalu na útočné polovině, při snaze o protiútok ale Richarlison brzy přišel o míč.
3'
Ben Godfrey se rozběhl po levém křídle, v pokutovém území ale podklouzl a míč mu odskočil za brankovou čáru.
2'
V úvodních sto sekundách měli častěji míč ve svém držení domácí, zatím se ale hraje převážně ve středu hřiště.
1'
Ve vzájemných duelech Evertonu s Arsenalem nehrozí žádný barevný konflikt, oba celky tak hrají v tradičních dresech.
1'
Úvodního výkopu se ujal Arsenal a je rozehráno!
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku Goodison Parku, utkání bude brzy zahájeno.

Everton FC: Pickford – Coleman (C), Y. Mina, M. Keane, Godfrey – Gordon, A. Doucouré, Allan, D. Gray – A. Townsend – Richarlison.
Náhradníci: Begović – Branthwaite, Delph, Gbamin, A. Gomes, Iwobi, Holgate, Tosun, Kenny.
Trenér: Rafael Benítez

Arsenal FC: Ramsdale – Tomijasu, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka – Martinelli, Ödegaard, Saka – A. Lacazette (C).
Náhradníci: Okonkwo – Aubameyang, Alnaní, Holding, Lokonga, Nketiah, Pépé, N. Tavares, Soares.
Trenér: Mikel Arteta

Rozhodčí: Dean – Smart, Scholes.
Arsenal FC

Arsenal se po bídném startu do sezóny zvedá tabulkou, už se zapojil do bitvy o evropské poháry a rád by pomýšlel i na Ligu mistrů, byť v obrovské konkurenci to nebude snadné. Navíc mu nevyšly poslední dva venkovní zápasy, když v Liverpoolu prohrál hladce 0:4, ve čtvrtek pak na Old Trafford nestačil ani na Manchester United, kterému podlehl 2:3.

V tabulce jsou Kanonýři aktuálně na sedmém místě se ziskem 23 bodů, přičemž ztrácejí jen čtyři body na čtvrtý West Ham, v případě dnešního úspěchu by se mu tak mohli výrazně přiblížit a přeskočit Manchester United i své rivaly z londýnského severovýchodu Tottenham.

Hostující trenér Arteta se musí obejít bez Granita Xhaku, jeho návrat po zranění kolene už by ale nemusel být za dlouho, dlouhodobě pak je mimo hru bosenský krajní obránce Sead Kolašinac.
Everton FC

Everton vstoupil do sezóny výborně a zdálo se, že by mohl bojovat o evropské poháry, či dokonce i o Ligu mistrů. Od října však přišlo velké vystřízlivění, během osmi zápasů v říjnu a listopadu Everton získal pouhé dva body za remízu na Old Trafford a v domácím zápase s Tottenhamem, všech šest dalších zápasů během tohoto období prohrál. Naposledy ve středu nestačil v městském derby na Liverpool, kterému podlehl 1:4.

V tabulce už se Toffees propadli až na šestnácté místo, když aktuálně mají jen pětibodový náskok na všechny tři týmy aktuálně sídlící v sestupovém pásmu.

Po dvouměsíční pauze vynucené zraněním zadního stehenního svalu by se mohl vrátit do hry kolumbijský stoper Yerry Mina, zpět v kádru je také André Gomes, naopak Dominic Calvert-Lewin bude mimo hru ještě minimálně dva týdny a kvůli potížím s kolenem nemůže hrát ani Tom Davies.
Hezký večer při sledování přenosu dohrávky 15. kola Premier League, Everton v Goodison Parku přivítá Arsenal a proti silnému soupeři domácí bezpodmínečně potřebují vyhrát, protože jejich výhra je tristní a řada fanoušků Toffees by si uměla představit i případné odvolání Rafaela Beníteze v případě dalšího neúspěchu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.