Premier League - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Arsenal - 2. prosince 2021   21:15

Manchester Utd.
44' B. Fernandes (Fred) • 52' Ronaldo (Rashford) • 70' Ronaldo
3:2
(1:1)
Arsenal
13' Smith-Rowe  (Alnaní) • 54' Ödegaard  (Martinelli)
de Gea – Dalot, Lindelöf, Maguire (C), Telles – McTominay, Fred – Sancho, B. Fernandes (90. van de Beek), Rashford (79. Lingard) – Ronaldo (88. Martial).
Atkinson – Betts, West
Old Trafford, Manchester
73 123 diváků
Arsenal
Ramsdale – Tomijasu, White, Gabriel, N. Tavares – Partey, Alnaní – Martinelli, Ödegaard (79. A. Lacazette), Smith-Rowe (70. Saka) – Aubameyang (C) (79. Nketiah).

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 10:8. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:10.
Manchester United v důležité dohrávce 14. kola Premier League porazil Arsenal 3:2 a přiblížil se soupeři na rozdíl dvou bodů. Arsenal zůstává pátý, United se posunuli na sedmé místo.

Nejdůležitějšími postavami zápasu byli Cristiano Ronaldo a Fred. První jmenovaný vstřelil dvě branky včetně své osmisté v kariéře, Fred pak před první brankou soupeře nešťastně srazil vlastního brankáře de Geu, pak ale přihrál na vyrovnávající branku a byl faulován u rozhodující penalty.
90+6'
90+6'
Rozhodčí Atkinson ještě nechává ve hře pokračovat, hraje se ale na polovině Arsenalu pod taktovkou United.
90+5'
Tavaresův aut ale odhlavičkoval Dalot, White pak musel zahrát míč do zámezí a domácí výhru už odděluje jen nějakých dvacet sekund.
90+5'
Tavaresova přihrávka na Nketiaha podél postranní čáry byla nepřesná, hosté vybojovali alespoň autové vhazování.
90+3'
Alnaního přetažený centr vracel před branku Gabriel, hosté se ale do zakončení nedostali, pak se navíc faulu dopustil Thomas Partey.
90+2'
Arsenal se po zisku míče přesunul na útočnou polovinu, útočit ale musí do kompaktní defenzivy soupeře.
90+1'
Rozhodčí Atkinson oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Donny van de Beek.
89'
Po nakrátko rozehraném rohu se domácí nijak neprosadili, hraje se ve středu hřiště.
88'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Cristiano Ronaldo, přichází Anthony Martial.
88'
Arsenalu pak roh vůbec nevyšel a domácí vyrazili do rychlého brejku, po Sanchově přihrávce se do zakončení dostal Bruno Fernandes, jeho střelu ale stačil srazit na rohový kop Takehiro Tomijasu.
87'
Před rohovým kopem ještě hru trochu pozdržel jeden z fanoušků, co se dostal na hrací plochu.
87'
Tavaresův centr byl prodloužen ke zcela volnému Sakovi, ten si ale příliš dlouho zpracovával míč, pak do jeho střely vletěl Fred.
86'
Alex Telles u vlastního pokutového území vystihl Alnaního přihrávku, United toho využili k přesunu na útočnou polovinu, kde si přesně přihrávají a šetří desítky sekund času.
85'
Jesse Lingard pronikl po levé straně hřiště, pak ale střílenou přízemní přihrávkou jen nasměroval míč k Ramsdalovi.
83'
Bukayo Saka z pravé strany pokutového území jen zaloboval míč do středu branky, kde stál připravený David de Gea.
83'
Gabriela v roli posledního obral o míč Cristiano Ronaldo, jeho samostatný únik ale zastavila píšťalka rozhodčího Atkinsona, ten viděl Portugalcův faul.
82'
Tavaresův vysoký centr mířil do prostoru, kde nebyl vůbec žádný z jeho spoluhráčů, Telles ale odhlavičkoval míč jen do zámezí a hosté mohou vhazovat.
81'
Arsenal hraje s míčem ve středu hřiště, útočit ale musí do kompaktní defenzivy rudých.
79'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Alexandre Lacazette.
79'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Edward Nketiah.
79'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Jesse Lingard.
78'
Po Tomijasuově centru Martinelli prodloužil míč za domácí obranu, kde se objevil Aubameyang, zblízka ale neprocedil míč přes Davida de Geu!

V případě úspěšného zásahu by se ale zřejmě řešil možný těsný ofsajd gabonského útočníka.
77'
Martinelli se na levém křídle parádně uvolnil přes dva protihráče, pak ale centroval jen na hlavu Victora Lindelöfa.
76'
Tentokrát rychle přešel do útoku Arsenal, střelu Aubameyanga si ale pohlídal David de Gea.
75'
Při domácím protiútoku se Rashford prokličkoval do pokutového území, tam si ale nepřišel na Alnaního.
75'
Při vysokém centru Ödegaarda od rohového praporku Gabriel nepřehlavičkoval Harryho Maguira.
74'
Právě norský fotbalista se pak ujal centru, domácí zadáci prodloužili míč na sedmý roh Arsenalu.
73'
Po faulu na Martina Ödegaarda bude Arsenal zahrávat standardní situaci v hloubi útočné poloviny.
71'
Na Old Trafford panuje skvělá atmosféra, domácí fanoušci si užívají průběh zápasu, který je momentálně natočen v jejich prospěch.
70'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Emile Smith-Rowe, přichází Bukayo Saka.
70'
Manchester United právě vstřelil branku!
CRISTIANO RONALDO nasměroval míč přímo do středu branky, Aaron Ramsdale spadl doleva a neměl šanci zasáhnout!
69'
Atkinson pak poměrně rychle ukazuje na penaltový bod, je z toho penalta pro United!
68'
Martin Atkinson se přeci jen běží podívat k monitoru!
68'
Po pádu Freda v souboji s Ödegaardem se domácí publikum marně dožadovalo odpískání penalty, ta by ale stále mohla být ve hře v případě zásahu videa.
67'
Nákop Bruna Fernandese do pokutového území si pohlídal Aaron Ramsdale.
66'
Sanchovi se za hostujícími zadáky rozebíral naprosto osamocený Rashford, jenž se snažil pohlídat ofsajdové postavení, Gabriel však Sanchovu přihrávku vystihl.
65'
Pierre-Emerick Aubameyang na pravé straně pokutového území dostihl dlouhý nákop z vlastní poloviny, pak prudce střílel, David de Gea vyboxoval míč před sebe a nepřesnou dorážkou se prezentoval Nuno Tavares.
64'
Maguire přenesl hru na pravé křídlo, kde Rashford z voleje adresoval přihrávku před branku, Ronaldo však byl pokryt hostujícími zadáky.
62'
Emile Smith-Rowe si při průniku do pokutového území v souboji jeden na jednoho neporadil s Diogem Dalotem.
61'
Odegaard se kolmicí po levém křídle snažil vysunout Tomijasua, ten ale měl k míči daleko a neměl šanci jej dostihnout na hrací ploše.
59'
Vyrovnanost zápasu dokazuje i statistika střeleckých pokusů, na ně je vyrovnáno 11:11.
57'
Brunovi Fernandesovi nevyšla přihrávka na Rashforda, Martin Odegaard ji srazil k vlastnímu brankáři Ramsdalovi.
56'
Alnaní na útočné polovině fauloval Rashforda, pak došlo k drobné strkanici mezi oběma aktéry tohoto souboje.
54'
Arsenal právě vstřelil branku!
Golové dostihy na Old Trafford pokračují! Domácí na své levé straně obrany zcela ignorovali osamoceného Gabriela Martinelliho, po jehož přízemní přihrávce do pokutového území se přesnou ranou ke vzdálenější tyči prosadil MARTIN ÖDEGAARD!
52'
Po nesouladu v souhře Tavarese se Smithem-Rowem Dalot rychle uvolnil na pravém křídle Marcuse Rashforda, jehož přihrávku před branku prodloužil ke vzdálenější tyči CRISTIANO RONALDO, což by měla být jeho osmistá branka v kariéře v součtu klubových a reprezentačních týmů!
50'
Znovu v akci Marcus Rashford, jeho střela z nějakých dvadvaceti metrů ale mířila přímo k Ramsdalovi.
49'
Rashford se na pravém křídle snažil protlačit k centru, v tísni se mu však nepovedlo dopravit míč k žádnému ze spoluhráčů.
48'
A velká šance také na opačné straně! V pokutovém území se uvolnil Cristiano Ronaldo a jeho střelu z úhlu Aaron Ramsdale dokázal vyrazit.
46'
Arsenal se brzy dostal k rohovému kopu, po Odegaardově centru pak nebezpečně hlavičkoval Gabriel, mířil však do středu branky a de Gea na jeho hlavičku dosáhl!
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Je za námi první poločas, v němž jsme viděli minimum vyložených příležitostí, už dvakrát se ale měnilo skóre.

Poprvé to bylo velmi kuriózní, když ve třinácté minutě zůstal po střetu se spoluhráčem Fredem ležet na brankové čáře brankář de Gea a Emile Smith-Rowe se trefil do opuštěné branky, rozhodčí Atkinson však branku zprvu neuznal a až po čtyřminutové prodlevě a diskuzi s kolegy u videa přeci jen potvrdil úspěšný zásah.

Domácí se dlouho trápili, jen minimálně se dostávali do zakončení a Ramsdala nedokázali pořádně ohrozit, až ve 44. minutě se po souhře Sancha s Fredem prosadil Bruno Fernandes a rozhodl o poločasové remíze.
45+4'
45+4'
Cristiano Ronaldo se dnes už podruhé pokusil o střelu „nůžkami“, takřka od hranice pokutového území ale mířil velmi nepřesně a bude se kopat od Ramsdalovy branky.
45+3'
Po Odegaardově přetaženém centru se přes Lindelöfa nedostal k zakončení Gabriel.
45+2'
Po chvíli už ale hosté přeci jen ten svůj pátý roh vybojovali.
45+1'
Po Odegaardově centru Gabriel Martinelli prodloužil míč za brankovou čáru nedaleko rohového praporku, hosté se pak mocně dožadovali rohového kopu, ovšem marně.
45+1'
V úvodu čtyřminutového nastavení dostává Scott McTominay žlutou kartu na pozdní skluz pod nohy Thomase Parteyho.
44'
Domácí před přestávkou vyrovnávají! Po souhře se Sanchem přihrával před branku Fred a BRUNO FERNANDES přesnou střelou vyšperkoval svůj stý zápas v dresu Manchesteru United!
42'
Thomas Parteys střelou z volného kopu trefil jen spoluhráče Aubameyanga, jenž se snažil prodloužit zeď.
41'
Thomas Partey byl faulován Fredem poblíž pokutového území United, následovat bude velmi nebezpečná standardní situace pro Arsenal z palebné pozice.
40'
Arsenal se přesunul na útočnou polovinu a po zákroku McTominaye bude vhazovat nedaleko rohového praporku.
38'
Hosté se výborně vykombinovali z těžké pozice u rohového praporku, Odegaard pak posunul míč do pokutového území rozběhnutému Martinellimu, ten si ale balón příliš předkopnul, pak už přes Victora Lindelöfa neměl čas na kvalitní zakončení a branku minul.
37'
Harry Maguire je dnes velmi aktivní do ofenzivy, dostal se ke své už druhé střele, ze střední vzdálenosti ji však namířil přímo k Aaronu Ramsdalovi.
35'
Alex Telles si na levém křídle našel prostor k přihrávce před branku, mířil ale mimo dosah Ronalda a našel jen bránícího Gabriela.
33'
Po ošetření hostujícího levého obránce se ve hře může pokračovat.
32'
Nuno Tavares musí být po zásahu loktem do hlavy od krajana Dioga Dalota ošetřen.
32'
Tvrdý souboj Dalota s Tavaresem v blízkosti střídaček rozhodčí Atkinson k nevoli hostů posoudil jako v rámci pravidel, United pak ale z rychlého přechodu dopředu nedokázali nic vymyslet.
30'
Harry Maguire napřáhl ke střeleckému pokusu z pořádné dálky, mířil však nad branku.
29'
Sanchově rohovému kopu se hosté ubránili a už se hraje ve středu hřiště.
28'
Lindelöfova hlavička byla sražena mimo branku, následovat bude další Sanchův roh.
28'
Marcus Rashford na pravém křídle vybojoval premiérový rohový kop pro domácí. Arsenal zahrával už čtyři, ten poslední vedl ke vstřelené brance.
27'
Centr Bruna Tavarese doletěl jen na hlavu Nuna Tavarese, United se ale brzy ujali odraženého míče.
25'
Red devils jsou v držení míče ve středu hřiště, zatím ale jen komplikovaně se dostávají k pokutovému území soupeře.
23'
Diogo Dalot se protáhl po pravé straně pokutového území, pak přihrával k ose hřiště do míst, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
22'
Hosté se při rozehrávce na vlastní polovině dostali pod tlak a po pár sekundách také o míč přišli.
20'
Po centru Fernandese se o akrobatické zakončení přes hlavu pokusil Cristiano Ronaldo, míč ale netrefil.
19'
Cristiano Ronaldo podnikl individuální průnik po levém křídle, zakončil jej ale střelou k bližší tyči, kde měl Aaron Ramsdale prostor pokrytý.
18'
Po čtyřminutové prodlevě zakončené potvrzením úvodní branky zápasu se může ve hře pokračovat.
17'
Rozhodčí Atkinson také byl v diskuzi s kolegy u videa a branku nakonec uznal! Atkinson zřejmě písknul až poté, co míč po střele EMILA SMITHE-ROWA protnul brankovou čáru!
16'
Atkinson je teď v diskuzi se španělským brankářem domácího týmu, hra by měla být brzy navázána.
15'
David de Gea je nadále ošetřován a je nejisté, zda-li bude schopen v zápase pokračovat.
13'
Zajímavá situace, po rohovém kopu se do odraženého míče opřel Emile Smith-Rowe a svojí ránou rozvlnil síť, v tu dobu už však na brankové čáře ležel David de Gea po střetu se spoluhráčem Fredem, jenž Španělovi přišlápl kotník a rozhodčí Atkinson zapískal těsně předtím, než míč přetnul brankovou čáru.
13'
Po centru Tomijasa se k hlavičce dostal Martinelli, jeho pokus byl nadražen vysoko do vzduchu, míč pak dopadl na horní stranu břevna a následovat bude rohový kop.
11'
Cristiano Ronaldo potáhl míč volným prostorem na útočné polovině, pak mu ale vůbec nevyšel střelecký pokus, který zamířil daleko vedle branky londýnského týmu.
10'
Pierre-Emerick Aubameyang zapisuje do statistik první hostující střelu na branku, ze střední vzdálenosti sice mířil po zemi k tyči, střele však chyběla veškerá razance a de Gea tak bez potíží zasáhl.
9'
V souboji dvou Brazilců Gabriel Martinelli obral o míč Alexe Tellese, ten pak mladého krajana atakoval důrazně, ovšem v rámci pravidel.
8'
Po Fernandesově přihrávce si míč na levačku posunul Diogo Dalot, jeho přízemní střela ale mířila přímo do středu branky, kde jistil situaci Aaron Ramsdale.
7'
Thomas Partey vybojoval míč na útočné polovině a okamžitě si to namířil dopředu, k pokutovému území jej ale domácí zadáci nepustili.
5'
Domácí si už několik desítek sekund přihrávají na vlastní polovině, dopředu se jim zatím moc nechce.
4'
Po McTominayově zisku míče se faulem provinil Tomijasu, United rozehrávají ve středu hřiště.
3'
Na opačné straně se neujal Fernandesův centr a Arsenal už znovu přenesl hru na polovinu United.
2'
Dalšímu Odegaardově rohu už se domácí ubránili podstatně přesvědčivěji.
2'
Odegaardův roh Ben White prodloužil do předbrankového prostoru a těsně před brankou odkopl míč nad břevno Diego Dalot.
1'
Domácím vůbec nevyšla rozehrávka ve vlastním pokutovém území, míče se ujal Aubameyang, jehož střela je sražena na rohový kop.
1'
Úvodního výkopu se ujal Martin Odegaard a je rozehráno!
1'
Domácí nastoupí v tradičních rudých dresech, Arsenal oblékl sadu ve zlaté barvě.
Trojice rozhodčích v čele s Martinem Atkinsonem přivádí fotbalisty na hrací plochu zaplněného Old Trafford.

V jeho hledišti už je i nový trenér Manchesteru United Ralf Rangnick, z lavičky Rudé ďábly ještě povede Michael Carrick.

Manchester United: de Gea – Dalot, Lindelöf, Maguire (C), Telles – McTominay, Fred – Sancho, B. Fernandes, Rashford – Ronaldo.
Náhradníci: D. Henderson – E. Bailly, A. Diallo, M. Greenwood, P. Jones, Lingard, Martial, Mata, van de Beek.
Trenér: Michael Carrick

Arsenal FC: Ramsdale – Tomijasu, White, Gabriel, N. Tavares – Martinelli, Partey, Alnaní, Smith-Rowe – Ödegaard – Aubameyang (C).
Náhradníci: Okonkwo – Lokonga, A. Lacazette, Holding, Nketiah, Maitland-Niles, Pépé, Saka, Tierney.
Trenér: Mikel Arteta

Rozhodčí: Atkinson – Betts, West.
Fanoušci Arsenalu však příliš potěšeni nejsou, protože podle zpráv z Anglie odmítl útočník Eddie Nketiah návrh nové smlouvy, tudíž by měl v létě příštího roku odejít zadarmo. Ačkoliv vypadl ze sestavy áčka a naskočil zatím jen za juniorku, cenovka za tohoto hráče mohla být zajímavá.
Sázející fanoušci tak zřejmě ocení zajímavý kurz na remízu, nebo mohou vyzkoušet vsadit nízký počet branek, jelikož posledních pět ligových zápasů nabídlo maximálně dvě trefy.
Arsenalu však nehraje do karet jen tabulka, ale také historie. Proti Manchesteru totiž neprohrál už šest ligových zápasů za sebou!

Gunners v nich vyhráli třikrát, třikrát skončilo utkání remízou. Manchester se radoval z výhry proti Arsenalu naposledy v dubnu 2018, takže má o motivaci postaráno, zatímco celek z Londýna může jít do zápasu s čistou hlavou a beze strachu.
Domácí povede do dnešního utkání znovu Michael Carrick, protože nový trenér Ralf Rangnick musí vyřešit potřebnou byrokracii, aby mohl pobývat a pracovat v Británii jako nový kouč Manchesteru.
Celek z Old Trafford prožívá nešťastnou ligovou sezonu. Ačkoliv se do Manchesteru vrátil Cristiano Ronaldo, jeho tým ztrácí a krčí se ve středu tabulky a vyhrál jediný z posledních osmi ligových zápasů! Nástup dočasného trenéra Michaela Carricka však částečně pomohl, protože rudí vybojovali cennou remízu na půdě rozjeté Chelsea!

Oproti minulým sezonám nezvykle půjde do utkání v roli tabulkového favorita Arsenal, jenž se drží na páté příčce s bodovým náskokem na West Ham a po letech útrap se může zase považovat za plnohodnotného kandidáta na Ligu mistrů. Gunners totiž od konce srpna a šlágru na City prohráli jediný ligový duel, a to na půdě ofenzivní mašiny z Liverpoolu.
Zdravím všechny fanoušky anglické ligy! Vložené 14. kolo vyvrcholí šlágrem mezi Manchesterem United a Arsenalem, jehož začátek je naplánován na 21:15.