Premier League - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Brentford - 11. ledna 2022   20:45

Southampton
5' Bednarek (Ward-Prowse) • 37' Fernández(vl.)  • 50' Broja (Romeu) • 70' Ch. Adams (Diallo)
4:1
(2:1)
Brentford
23' Janelt  (Mbeumo)
Southampton
Forster – Tella (70. S. Armstrong), Bednarek, Lyanco, Salisu, Perraud – Ward-Prowse (C), Romeu, Diallo – Redmond (65. Ch. Adams), Broja (78. A. Armstrong).
Attwell – Nunn, Kirkup
St. Mary's Stadium, Southampton
27 383 diváků
Brentford
Fernández – Ajer, P. Jansson (C), Pinnock (68. M. Jensen) – Rasmussen, Baptiste (56. Wissa), Nörgaard, Janelt, Canós (76. Stevens) – Mbeumo, Toney.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 0 – 1.
Southampton díky třem bodům přeskočil hned tři soupeře a posunul se na jedenácté místo. Brentford před těžkým dvojzápasem s Liverpoolem a Manchesterem United spadl na třináctou příčku.
Southampton podal na svém hřišti jeden z nejpřesvědčivějších výkonů v sezóně a očividně potěšil nového srbského majitele Dragana Šolaka, jenž si dnešní dohrávku osmnáctého kola nemohl nechat ujít. Saints byli na hřišti velmi efektivní a už v páté minutě je z rohu poslal do vedení Bednarek. Z první střely na domácí bránu sice vyrovnal Janelt, ale pak už to zase bylo hlavně o týmu Ralpha Hasenhüttla. Vítězný gól padl v 37. minutě a kvůli smolnému odrazu po střele Dialla ho má na svědomí brankář Álvaro Fernández. Chvíli po změně stran z úniku skóroval i Broja a jako střídající stvrdil výhru Che Adams. K závěrečným minutám přistoupil Southampton dost lehkovážně, ovšem ani největší šance Mbeuma na konečném stavu 4:1 nic nezměnila.
90+5'
90+4'
Ještě jedno zdržení před koncem rozhodnutého zápasu. V bolestech je ošetřován polský stoper Jan Bednarek, jenž dnes vstřelil svůj třetí gól v sezóně.
90+3'
Lyanco e středovém kruhu sestřelil Wissu, který se předtím umně vyhnul Romeuovi. Obešlo se to bez karty.
90+2'
Fanoušci vytáhli mobily a k mnoha zpívaným chorálům přidávají i hezké světelné efekty. Moc často takováto pohoda na St. Mary's Stadium k vidění není.
90'
Pětiminutové nastavení nepotěšilo asi nikoho. Pravdou ale je, že vzhledem k několika delším ošetřováním je tato porce adekvátní.
89'
Solidní aktivita hostujících včel nedovoluje Southamptonu úplně komfortní dohrání zápasu. O tři body už ho to ale nepřipraví.
87'
Diallo uklidnil situaci přihrávkou na Perrauda. Přes Salisua se domácí vrátili až k Forsterovi, jehož dlouhý výkop přeletěl Adama Armstronga.
86'
Mathias Jensen se stal exekutorem standardní situace. Jansson si jeho centr ale nepřevzal a vše skončilo v zámezí.
85'
Obrana Saints je v těchto vteřinách ve velkých nedbalkách! Po dlouhém centru Jensena a voleji Mbeuma musel pomoct až gólman Forster, jenž byl zblízka zasažen do levé nohy.
84'
Mbeumo sklepával centr Rasmussena. Míč ale šel za Wissu a Romeu si pomohl odkopem do klidnějších vod.
83'
Southampton přežil dvě ošemetné situace. První byla bezprostředně po zahraném rohu. Druhou představovala koncovka Ivana Toneyho, jež se zastavila kousek před brankovou čarou.
82'
Mbeumo byl po vyhrané hlavičce Toneyho hlavní součástí rychlého protiútoku. K sobě měl Wissu, jenže toho nenechal převzít míč senzačně se vracející Ward-Prose.
81'
Wissa nebyl schopen využít chyby Warda-Prowse u půlící čáry. Diváci už zase mohou oslavovat každou domácí přihrávku.
80'
Diallo vytáhl míč až k hranici vápna, kde ho půjčil Adamu Armstrongovi. Ten vystřelil přes obránce, ale Fernández odpověděl snadným zákrokem.
79'
Adam Armstrong nevyslyšel náběh neúnavného Perrauda. Domácí si dají více přihrávek s co nejmenším rizikem ztráty míče.
78'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Armando Broja, přichází Adam Armstrong.
77'
Pro Finleyho Stevense je to debut v Premier League. Většinu lidí na stadionu ale spíše zajímá stav Brojy, který je přinejmenším hodně otřesen.
76'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Sergi Canós, přichází Finley Stevens.
75'
A další zranění. Tentokrát jde o Armanda Broju, který na hranici vápna dostal nějakou ránu na hlavu.
73'
Sergi Canós je v péči členů realizačního týmu a dost možná bude třetím hráčem Brentfordu, který tuto partii nedokončí.
71'
Chvíli se ještě zkoumal možný ofsajd. Nic takového se ale nepotvrdilo a domácí vedení 4:1 platí!
70'
Southampton právě vstřelil branku!
Hasenhüttlova lavička může počtvrté slavit! Diallo na polovině hřiště zastavil Wissův pokus o vysunutí spoluhráče a odkopem pro sebe získal asistenci na gól CHE ADAMSE! Střídající útočník se během letu vysokého balonu vynořil za obrannou linií a nártem přehodil Álvara Fernándeze.
70'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Nathan Tella, přichází Stuart Armstrong.
68'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Ethan Pinnock, přichází Mathias Jensen.
67'
Nekvalitní výkop Fernándeze využil Southampton k nastartování rychlého kolotoče krátkých přihrávek. Fanoušci to pochopitelně oceňují.
66'
Ani Pinnockovo dlouhé vhazování zadní řady domácího týmu nezaskočilo. Po nákopu z půlky zase dobře zahrál Lyanco.
65'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Nathan Redmond, přichází Che Adams.
64'
Ani z prodlouženého rohu Toney v zahuštěných místech nezakončil. Defenziva Southamptonu působí velmi jistě.
63'
Na Toneyho letěl jedovatý centr z hloubi pole. Lyanco ho na dlouhou nohu odehrál na roh, byť to trochu smrdělo vlastním gólem.
62'
Redmondův pokus o vysunutí Telly neprošel. Prvně jmenovaný se však dobře vrátil a nenechal kolem sebe projít Toneyho.
61'
Pinnockova hlava zneškodnila centr Redmonda. Víc už domácí nevymysleli, rozhodčí před odchodem míče z hrací plochy neviděl zákrok Rasmussena na Perrauda jako zakázaný.
60'
Ofenziva Southamptonu si vzala v poslední desetiminutovce volno. Neprobudil ji ani dlouhý aut dovnitř pokutového území.
59'
Faulem na Nörgaarda uchmátli „The Bees“ standardku. Janelt rozehrál na krátko a Rasmussen byl záhy přistižen v ofsajdu.
58'
Tella si vstoje skvěle pokryl míč před Canósem, jenž se na něm vyfauloval. Po nákopu na Broju však následuje aut Pinnocka.
57'
Jansson ztratil míč v citlivé lokalitě. Využít toho mohl Diallo, jenž po výměně míče s Romeuem propagačně zaměstnal Fernándeze z levého okraje pokutového území.
56'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Shandon Baptiste, přichází Yoane Wissa.
56'
Lyanco si nebral servítky s Rasmussenovým centrem a odpálil míč co nejdál od Forsterovy brány. Teď už dojde na zmíněné střídání.
55'
Nörgaardův centr lapil Forster. Dlouhatánský výkop k překvapivému vysunutí Nathana Redmonda nepomohl.
54'
Ligový nováček bude muset reagovat na nepříznivý vývoj zápasu. U střídačky už v dresu stojí útočník Wissa.
52'
Rasmussen poslal k zemi Perrauda. Domácí měli k dispozici standardku z levého křídla, ale Ward-Prowse našel jen hlavu Ivana Toneyho.
51'
Stuart Attwell byl hodně shovívavý s Toneym, který šel přehnaně důrazně do souboje s Tellou. Za jiných okolností by to možná bylo bývalo za druhou žlutou kartu.
50'
Svatí se blíží třem bodům! Romeu ještě z obranné poloviny fantasticky vyslal do úniku ARMANDA BROJU. Albánský hráč utekl Janssonovi a s trochou štěstí zvýšil na 3:1. Míč šel do sítě až po částečném zásahu Fernándezovy levé kopačky.
49'
Toney nešetřil silami a v téměř ztracené situaci vyrazil napadat vysoko postaveného Forstera, který ještě stihl odkopnout míč do klidnějších vod.
48'
Mbeumo před ziskem vhazování zachránil ve hře mizerný centr Canóse. Španělskému záložníkovi dnešní duel zatím nevychází podle plánů.
47'
Druhá půle začala beze změn v obou sestavách. Hasenhüttl i Frank věří původním jedenáctkám.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
Diváci na neúplně zaplněném St. Mary's Stadium vyprovází domácí fotbalisty do teplých šaten potleskem. Vysloužili si ho za skoro dominantní výkon doplněný hned o dva vstřelené góly. Opa padly po rohových kopech. Nejprve hlavičkoval Bednarek a necelou čtvrthodinu po vyrovnávajícím voleji Janelta se míč ocitl v síti po střele Dialla a odrazech od tyče a ruky Fernándeze.
45+3'
45+3'
Ivan Toney se zlobil kvůli odpískanému faulu na Salisua tak dlouho, až ho Attwell uklidnil první žlutou kartou zápasu.
45+2'
Mbeumo vybojoval míč pro Rasmussena, který svůj centr hodně přetáhl. Do ohně chtěl z druhé strany hrát Canós, ale přihrávku poslal do zámezí.
45+1'
Nejhorší obavy se nepotvrdily. Broja už je na nohou a dokonce je vpuštěn zpět na hrací plochu.
45'
Oznámeno bylo tříminutové nastavení.
44'
Nejen Ralph Hasenhüttl teď sleduje, jak probíhá ošetřování Armanda Brojy. Albánský objev má vážnější trable s pravým kotníkem.
43'
Mbeumo nezpracoval Toneyho přihrávku do běhu. Kvůli doteku s obráncem si překopl míč za zadní čáru.
42'
Romain Perraud je z pozice levého krajního hráče téměř u všeho důležitého. Teď si ale nevyhověl s Brojou a vhazovat bude hostující ekipa.
41'
Drobný faul ve středu hřiště pomůže Southamptonu s posunutím balónu zpátky do palebných pozic.
40'
Chvíli to vypadalo slibně s útokem Brentfordu, jenže pak Mbeumo přetáhl přihrávku na Kristoffera Ajera až do autu.
39'
Redmond přišel s další velkou šancí! Centroval zprava, ale Fernández svůj tým tentokrát podržel, když zneškodnil míč odražený nejspíše od ramena „hlavičkujícího“ Perrauda.
37'
Domácí znovu vedou! Centr Warda-Prowse z rohového kopu Lyanca přeletěl. Skončil tedy u Ibrahimy Dialla, který bez přípravy vypálil zpoza vápna do tyče. Balon se odrazil do ruky ÁLVARA FERNÁNDEZE a až potom skončil v bráně.
36'
Romeu nabídl míč do křídla, kde se zjevil Tella a vytlučením Pinnockových bloků zařídil domácím barvám rohový kop.
35'
Od vstřelení vyrovnávajícího gólu se Brentford zase nemůže pořádně vymanit z tlaku. Teď to bylo i kvůli špatně vhozenému autu z pozic mezi střídačkami.
33'
Oriol Romeu byl tím, u kterého přistál centr Perrauda. Zároveň ale potvrdil, že to zkrátka není gólový hráč. Špatně načasovaná střela z jedničky letěla hodně mimo.
32'
Dobré čtení hry ukázal na druhé straně také Álvaro Fernández, jenž sebral centr těsně před nabíhajícím Perraudem.
31'
Forster pomohl stoperovi vyběhnutím z pokutového území, kde začínal zlobit Bryan Mbeumo.
30'
Držení míče: 56 % – 44 %.
29'
Stuart Attwell byl trefen přihrávkou kopírující půlící čáru. Musel hru přerušit a vrátit balon Southamptonu.
28'
Sudí Attwell ještě před samotným rozehráním domluvil hráčům, kteří se ve velkém počtu natlačili do malého vápna. Z toho centrovaný míč vyletěl k Perreaudovi, jemuž nesedl volej.
27'
Třetí roh pro Southampton. K praporku opět kráčí James Ward-Prowse, jenž by rád zopakoval svou gólovou asistenci z páté minuty.
26'
Domácí vpravo nenašli recept na zatažený blok. Po návratu k půlící čáře to zkusí jinou cestou vpřed.
25'
Forster z první rány kapituloval. Tu druhou už vyrazil, i když mu Janeltova pecka z dálky nadělala dost problémů.
23'
Brentford právě vstřelil branku!
Rasmussen na pravé straně posunul míč před Mbeuma, který výtečným centrem připravil gólový volej VITALYMU JANELTOVI. Německý záložník uklidil míč ze svého pohledu k levé tyči a Forster ani nestihl za přesným projektilem vyskočit.
22'
Brentford se začíná dostávat stále častěji k útočení. Nyní mu ale odkopl míč z hranice pokutového území obránce Salisu.
21'
Rasmussenův centr byl odmítnut. Vzápětí letěl z osy do vápna ještě jeden míč, ale Toney byl ve snaze o střelu z voleje důrazně zastaven.
20'
Saints se s chladnou hlavou vykombinovali pryč ze zahuštěného středu. Zadní řada teď má mnohem větší klid na rozehrávku.
19'
Lyanco se omlouvá spoluhráčům za hodně přetažený nákop určený jen pro španělského brankáře Álvara Fernándeze.
18'
Velmi dobře byl ještě hluboko v poli pokryt také Ivan Toneym, který je dnes jediným Angličanem v základní sestavě Brentfordu.
17'
Bryan Mbeumo nedostal možnost zpracovat míč na levém křídle. Jeden z obránců ho doprovodil až za koncovou čáru.
16'
Prvním rohem vytvořil Ward-Prowse vedoucí gól. Ten druhý tak skvěle kopnutý nebyl, hosté odkopli míč do bezpečí.
15'
Přes Broju a Dialla šel míč k Wardu-Prowseovi. Kapitán domácího týmu se odhodlal ke střele z jednadvaceti metrů a díky teči Pinnocka získal roh.
14'
Janeltovi se centr příliš nepovedl. Tella navíc vybojoval míč ve středovém kruhu a málem se s ním odtrhl do nebezpečného protiútoku.
13'
Brazilec Lyanco zfauloval Toneyo a nabídl hostům možnost z klidu nakopnout balon před Forsterovo pracoviště.
12'
Domácí snaha ztroskotala na nepřesnosti Romeua. Po autu Ajera se však Brentfordu opět nepovedlo rozjet nic kloudného.
11'
Bednarek si pečlivě osušil míč, ale místo dlouhého autu do šestnáctky na krátko rozehrál kolotoč přesných přihrávek.
10'
Mohammed Salisu obdržel míč od Romeua a pak ho raději vrátil až na Frasera Forstera, který do této chvíle neměl sebemenší práci.
9'
Armando Broja na pravém křídle skvěle setřásl otravného protivníka. Celé situaci ale scházela přesnější spolupráce s Perreaudem, který nebyl připraven na finální pas do malého čtverce.
8'
Vitaly Janelt byl vytlačen za postranní čáru. Míč pro své barvy udržel, nicméně to byla je nkrátkodobá záležitost daleko od Forstera.
7'
The Bees se po nepovedeném úvodu snaží najít půdu pod nohama souvislejší sérii přihrávek okolo půlící čáry.
5'
Brentford se ještě nepodíval na útočnou polovinu a už prohrává! James Ward-Prowse ukázal, proč má v Southamptonu na starosti vesměs všechny standardní situace. Roh zleva kopl do malého vápna, kde ani šest obránců nezabránila JANU BEDNAREKOVI v provedení gólové hlavičky.
5'
Před soupeřovu bránu vyrazil i hlavičkář Bednarek. A nějakou dobu tam ještě zůstane, neboť Mbeumo srazil centr Salisua na roh.
4'
Romain Perraud nacentroval hned do první překážky. Přesto si vysloužil potlesk za zisk vhazování, které provede Salisu.
3'
Nathan Redmond se nevěřícně dívá na hlavního rozhodčího, od kterého považoval odpískání ruky na hranici pokutového území. Místo toho jeho spoluhráč přestřelil bránu z dvaceti metrů asi o dvojnásobek nejí výšky.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost hosté, kteří nastupují ve žlutých dresech. Svatí jsou v kombinaci červené, bílé a černé.
1'

Southampton FC: Forster – Tella, Bednarek, Lyanco, Salisu, Perraud – Ward-Prowse (C), Romeu, Diallo – Redmond, Broja.
Náhradníci: Caballero – J. Stephens, Small, Simeu, S. Armstrong, S. Long, A. Armstrong, Ch. Adams, Chauke.
Trenér: Ralph Hasenhüttl

Brentford FC: Fernández – Ajer, P. Jansson (C), Pinnock – Rasmussen, Baptiste, Nörgaard, Janelt, Canós – Mbeumo, Toney.
Náhradníci: Lössl – Thompson, Sörensen, Stevens, M. Jensen, Wissa, Bidstrup, Forss, Ghoddos.
Trenér: Thomas Frank

Rozhodčí: Attwell – Nunn, Kirkup.
Brentford FC

Hosté ve své nováčkovské sezóně překonávají asi veškerá očekávání. S bilancí šesti výher a pěti remíz se nachází v klidném středu tabulky a na dvanáctém místě teď nemusí řešit sebemenší patálie spojené s bojem o záchranu. To i díky Ivanu Toneym, který má jako jediný v týmu aspoň čtyři ligové zásahy. Na konci roku Brentford mírně spadl kvůli prohrám 0:2 s Brightonem a 0:1 s vedoucím Manchesterem City. Do nového roku však vstoupil výhrou 2:1 nad Aston Villou a před pár dny k tomu přidal i postup v FA Cupu přes Port Vale. Hattrickem z pozice náhradníka se blýskl útočník Mbeumo. The Bees jsou bez Franka Onyeky, který reprezentuje na africkém kontinentálním šampionátu. Není to ale jediná absence, do boje nemohou zasáhnout ani Fosu, Henry, Jörgensen nebo David Raya.
Southampton FC

Domácí tým se krok po kroku vzdaluje sestupovým příčkám. V šesti předchozích zápasech prohrál jen s Arsenalem a před koncem kalendářního roku naopak získal během tří dnů čtyři boddy za výhru 3:2 nad West Hamem a za remízu 1:1 s dalším silným londýnským týmem z Tottenhamu. Southamptonu patří čtrnácté místo a disponuje desetibodovým náskokem na poslední trojku. Na kontě má podprůměrných dvacet gólů. z toho pět má na kontě nejlepší střelec Ward-Prowse. Ralph Hasenhüttl už má zase k dispozici z covidu uzdraveného Che Adamse a nedávno vykartovaného Mohammeda Salisua. Mimo však zůstávají Livramento, McCarthy, Walker-Peter nebo na APN reprezentující Djenepo.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu z dohrávky osmnáctého kola anglické Premier League. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Southamptonem a Brentfordem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.