Premier League - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Brighton - 4. prosince 2021   16:00

Southampton
29' Broja (Redmond)
1:1
(1:0)
Brighton
90+8' Maupay  (Moder)
Southampton
A. McCarthy – Livramento, Lyanco, Salisu, Walker-Peters – Redmond, Ward-Prowse (C), Romeu, Tella (84. M. Elyounoussi) – Ch. Adams, Broja (81. A. Armstrong).
Taylor – Beswick, Nunn
St. Mary's Stadium, Southampton
28 706 diváků
Brighton
Sánchez – Veltman (78. Moder), Duffy (C), Burn – Lamptey (63. March), Groß (55. Connolly), Bissouma, Mwepu, Cucurella – Trossard, Maupay.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:12.
Southampton skoro celý zápas kontroloval. Broja v 29. minutě proměnil svou několikátou šanci a Saints si hlídali náskok až do nastavení druhé půle. Brighton ho hrál bez zraněné Trossarda v deseti, ale v 98. minutě přesto vyrovnal na konečných 1:1 prostřednictvím francouzského útočníka Maupaye.
90+10'
90+8'
Brighton právě vstřelil branku!
The Seagulls v oslabení vyrovnávají na 1:1! Jakub Moder napálil zeď. Z voleje ale vrátil míč do vápna a tam se velké šance nezalekl NEAL ADAMS. O ofsajd nešlo, protože se zapomněl domácí kapitán Ward-Prowse.
90+7'
Moderovu nahrávku z levého kraje zachytil Ward-Prowse. Špatně ale rozehrál a Romeu kvůli němu musel za žlutou kartu povalit Mwepua.
90+6'
Domácím stačí držet hru mimo obrannou polovinu. Naposledy to byl Armstrong, který odehrál míč do klidnějších vod.
90+5'
Tak tohle se Marchovi nepovedlo. Jeho spoluhráči rozjetou standardku absolutně nepochopili a míč vycestoval mimo hrací plochu.
90+4'
Mohamed Elyounoussi strčil do Modera a zastavil hrozící brejk. Bylo to za cenu žluté karty.
90+4'
Šestý roh rozehrál Ward-Prowse nakrátko. Domácí nechtěli centrovat, raději volí přihrávky na jistotu, kterými získávají čas.
90+3'
Moder nabízel míč do kapsy mezi gólmana a vybíhající hráče. Ti na centr ale nedosáhli a situaci vyřešil Alex McCarthy.
90+2'
Navzdory početní nevýhodě vybojoval Solly March na Livramentovi výhodu standardní situace. Tři body ještě nejsou pro The Saints samozřejmostí.
90+1'
Část diváků už zamířila k východu. Přijdou ale o hodně, protože na digitální tabuli čtvrtého rozhodčího svítí informace o desetiminutovém nastavení!
90'
Tak až teď je Leandro Trossard za potlesku všech diváků odvážen do útrob stadionu. Ruku už má zafixovanou a zřejmě pojede rovnou do nemocnice.
87'
Leandro Trossard nebyl ani za čtyři minuty ošetřování přesunut na nosítka. Tohle vypadá na opravdu vážné poškození loketního kloubu.
85'
S rukou Trossarda to nevypadá dobře. Vypadá to, že Brighton bude dohrávat v deseti. Trenér Potter už vypotřeboval všechna tři střídání.
84'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Nathan Tella, přichází Mohamed Elyounoussi.
84'
Útočný faul Redmonda odnesl Trossard, který se s hororovou grimasou drží za loket. Byl to ošklivý pád. Zdravotníky Brightonu nečeká lehká práce.
83'
První příspěvek od Armstronga. Trossard a Cucurella si moc nevěděli rady s jeho bráněním. Resultuje z toho aut Livramenta.
82'
Moder si neporadil se zpracováním těžké přihrávky Maupaye. Čas na vyrovnání se hostům krátí, byť nastavení asi bude vydatnější.
81'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Armando Broja, přichází Adam Armstrong.
80'
Žluté napomenutí pro Salisua, který přijde o zápas příštího kola proti Arsenalu. Může za to zbytečné nesportovní chování v přerušené hře.
78'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Jöel Veltman, přichází Jakub Moder.
78'
Konečně probuzení hostujícího útoku! Střídající Connolly těžil z přímočarého posunu Marche. Zprava předložil balon Maupayovi, jenž z jedničky zakončil do nohy McCarthyho!
77'
Connollyho střela z otočky neprošla a domácí si pomohli odkopem do území nikoho. Další akci Brighton buduje od Sáncheze.
76'
Solly March se dobře vrátil a zakřižoval přihrávku na Walkera-Peterse. Ani od Southamptonu to po změně stran není žádné ofenzivní galapředstavení.
75'
Není to nejlepší den pro Roberta Sáncheze. Španělský gólman Albionu zkazil už několikátý výkop, vhazovat může Salisu.
74'
Yves Bissouma je dalším žlutým hříšníkem. Ještě v zárodku zastavil protiakci Jamese Warda-Prowse.
73'
Chvíli to sudímu Taylorovi trvalo, ale nakonec odpískal faul na Duffyho. Hra je hodně rozkouskovaná. Na trávník se mezitím vrátil Vetlman.
72'
V přerušené hře se na St. Mary's Stadium objevila informace o problémech na železniční trati. Cesta domů tak asi bude pro příznivce Brightonu dvojnásobně nepříjemná.
71'
Veltman podstoupil dobře dvouminutové ošetření. Spustila se mu krev z nosu.
70'
Druhá půle zdaleka není tak atraktivní, jako byla ta první. Až na pár nepřesných střel se neurodila žádná stoprocentní gólovka.
69'
Anthony Taylor vytáhl žlutou kartu a udělil ji Nathanu Tellovi za loket ve tváři Joëla Veltmana.
68'
Mohammed Salisu si trochu zkomplikoval život, když doběhl neadresnou přihrávku. Poslal míč do Marche a ten ukořistil alespoň aut.
67'
Valentino Livramento natáhl krok, jenže dalším nepovedeným centrem daroval hostům odkop od branky.
65'
Ošetřován je domácí útočník Che Adams. Dost možná to bude právě on, kdo jako první opustí hřiště z originální základní jedenáctky The Saints.
64'
Ani tohle si Valentino Livramento za rámeček nedá. Tentokrát měl klid na centr, který ale přetáhl až za zadní čáru.
63'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Tariq Lamptey, přichází Solly March.
62'
Broja byl donucen nahrát ven z pokutového území. Zámek trval do doby, než balon při prvním doteku zradil mladíčka Livramenta.
61'
Držení míče: 42 % – 58 %.
60'
Cílem Veltmanova nákopu byl Lamptey. Ze souboje dvou dvojek proti Walkeru-Petersovi však vnikl odkop od branky Alexe McCarthyho.
59'
Trossardův centr se neujal. Belgická opora Brightonu pak zařadila zpátečku v podobě malé domů na Sáncheze.
58'
Za nákopem Burna upaloval Connolly, kterého na přivítanou složil k zemi Lyanco. Chystá se standardka z levého kraje.
57'
Z nečistě trefené střely Bissoumy se paradoxně stala přesná přihrávka pro neviditelného Maupaye. Zaseklý francouzský střelec levačkou ihned pálil, ale o půlmetr minul ze svého pohledu levou tyč.
56'
Nathan Tella se dopustil faulu těsně před střídačkami. Nechtěně hrábl do tváře nizozemskému soupeři Veltmanovi.
55'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Aaron Connolly.
54'
Nějaká změna v obrazu hry nenastala. Potterova jedenáctka stále tahá za kratší konec, a tak se už chystá první střídání.
53'
Hodně dlouho se k exekuci přímého kopu z levé strany chystal Ward-Prowse. Z těžkého úhlu přestřelil dvoučlennou zeď a o kousek i horní tyč. Balon přistál na střeše Sánchezovy brány.
51'
James Ward-Prowse byl až moc tvrdý ve vzdušném souboji. Zanedlouho si domácí vzali míč zpátky a získali standardku za faul Bissoumy na Tellu.
50'
Redmond čistě získal míč na Trossardovi a k tomu pěkně posunul míč do běhu Livramentovi, z jehož přihrávky střílel Broja jen centimetry vedle Sánchezovy pravé tyče.
49'
Trossardův centr neproletěl skrz dvojblok a Brighton byl vzápětí vytlačen hluboko na vlastní polovinu.
48'
Postupná kombinace Brightonu okolo pokutového území ztroskotala na nepřesnosti Mwepua, jenž se rozhodně nezařadila mezi ty vynucené.
47'
Ani jeden z trenérů před zahájením druhé půle nevystřídal, tudíž pokračujeme v původně uvedených jedenáctkách.
46'
Žluté karty: 0 – 1.
Southampton jde na přestávku se zaslouženým náskokem, jenž mu v 29. minutě zařídil Armando Broja. Zdaleka to nebyla první šance tohoto albánského útočníka. Defenziva Brightonu působila dost nejistě a hned několikrát nechala Roberta Sáncheze ve štychu. Mužstvo Grahama Pottera toho směrem dopředu tolik neukázalo. Nejvíce práce měl McCarthy se střelou Mwepua z hranice vápna.
45+1'
45+1'
Další sražený centr Telly. Navázal na něj útočný faul na Trossarda. Nic víc se před odchodem do šaten už dít nebude.
45+1'
První půle je prodloužena o symbolických šedesát sekund.
45'
Salisu se postaral o nákop Lampteyho. V přerušené hře se rozhodčí vrátil k předchozímu ataku Duffyho a ukázal hostujícímu kapitánovi žlutou kartu.
44'
Broja se obětoval a navzdory tvrdému střetu přihrál na levý kraj Tellovi, jenž svůj výpad nepodpořil žádnou přihrávkou před Sáncheze.
43'
Trochu se nám rozmnožily chyby a ztráty ve střední zóně. Míč stále častěji střídá majitele, aniž by se přiblížil velkým vápnům.
42'
Domácí kapitán Ward-Prowse tentokrát centroval z levého konce hřiště. Tella po hlavičce bránícího hráče vyslechl přání publika a z necelých třiceti metrů vypálil. Brána mu však byla malá.
41'
Nathan Tella hezky vysunul Walkera-Peterse, kterého ale nenechal odcentrovat německý legionář Groß. Bude se kopat roh.
40'
Teď už je zase pískáno ve prospěch vedoucího Southamptonu. Ve společnosti Bissoumy se o to zasloužil James Ward-Prowse.
39'
Broja musel zastavit svůj úprk po pravé straně, protože o několik desítek metrů vedle Tella fauloval vracejícího se Lampteyho.
38'
Enock Mwepu se nepochopil se spoluhráči. Dal míč mezi Cucurellu s Trossardem a výsledkem je Livramentovo vhazování.
37'
Čtvrtý domácí roh kopal James Ward-Prowse jen do klubka hostujících dresů. Po zásahu jednoho z nich to sice zkoušel Salisu, ale početné bloky nepropálil.
36'
Broja si všiml pohybu Redmonda. Ten zprava nahrával do vápna a Bissouma raději zahrál na rohový kop.
35'
Mwepu se ocitl v díře mezi domácí obranou a zálohou. Trossardovi se na základě jeho přihrávky nepovedl první dotek a míč skončil v autu.
34'
Lyanco si zkušeně poradil v pozici posledního obránce. Do této chvíle podává tento brazilský zadák excelentní výkon. Několikrát se v dobrém světle ukázal i na polovině soupeře.
33'
Armando Broja si u lajny počkal na pomoc od Telly, jenž se snažil objevit Adamse. Skotský útočník balon nepřevzal a nařízen je odkop od branky.
32'
Chaos v zadních řadách Brightonu asi jen tak neskončí. Domácí nabrali další porci sebevědomí a užívají si kombinaci na nějakých čtyřiceti metrech od Sáncheze.
30'
Držení míče: 50 % – 50 %.
29'
Southampton právě vstřelil branku!
Na St. Mary's Stadium je veselo, protože domácí otevírají skóre! Po dalším nevydařeném výkopu Sáncheze prodloužil Redmond balon na ARMANDA BROJU. Albánský objev se kličkou vyhnul skluzu Duffyho a vnějším nártem pravé nohy elegantně obstřelil i brankáře.
29'
Duffy sklepával přetažený centr Pascala Große do změti těl. Byl tam Veltman, ale McCarthy zasahovat nemusel.
28'
A zase rychle na druhou stranu za Trossardem, který se musel spokojit se ziskem rohového kopu.
27'
Broja získal míč na útočné polovině. Romeu pak ale zahnal Tellu a ten už byl za levou postranní čarou.
26'
James Ward-Prowse kopl standardní situaci pouze na hlavu Duffyho, jenž si sám odčinil předchozí hrubý zákrok.
25'
Shane Duffy šel hodně ostře do Adamse. Jen zázrakem unikl žluté kartě, o které Anthony Taylor musel minimálně přemýšlet.
24'
Lamptey dostal dlouhý pas do křídla. Zprava doručil balon Trossardovi, ovšem ani Belgičanův volej za zasahujícího McCarthyho nedoplachtil.
23'
Duffyho malá domů trochu vystrašila Sáncheze. Španělský gólman situaci zvládl a Brighton aspoň chvilku pobude na útočné polovině.
22'
Veltmana vysvobodil dopísknutý faul Telly, který se po zisku balonu už řítil levou stranou směrem k brance Albionu.
21'
Sánchez nepovedenou rozehrávkou daroval míč domácím, kteří toho nevyužili. Adams totiž minul ze svého pohledu levou tyč.
20'
Che Adams nepotvrdil pozici nejlepšího střelce Southamptonu. Z méně výhodného úhlu mu byly rozměry brány malé.
19'
Salisu si nachystal dlouhý aut do vápna, z něhož odhlavičkoval balon Cucurella. Salisu ho vracel, ale Duffy obratem vykopával.
18'
Shane Duffy si našel místo k hlavičce z rohového kopu. Další zásah domácího strážce branky však zapotřebí nebyl.
17'
Trossard se nesmířil s rohem a ponechal balon ve hře. Mwepu se po jeho nahrávce opřel do střely z hranice velkého vápna, jenže McCarthymu stačil menší úskok směrem k levé tyči, aby slušný projektil vytěsnil.
16'
Poprvé byl ve hře Maupay, kterého zprava oslovil Pascal Groß. Lyanco pohotovou střelu na bránu nepustil.
15'
Při každé akci to v zadních řadách Brightonu hodně skřípe. Pokud to bude takhle pokračovat, čeká hosty hodně složité odpoledne.
14'
Romeu vracel zneškodněný centr Warda-Prowse zpátky do ohně. Livramentovi ale volej pravačkou nesedl a balon skončil vysoko nad bránou.
13'
Burn odhlavičkoval centr od rohového praporku jen do částečného bezpečí. Další balón posílal Redmond a byl to Lamptey, který srazil střelu Lyanca na roh.
12'
Svěřenci Grahama Pottera zůstali hodně zalezlí. Trable uvnitř vápna ale ustáli bez újmy – Duffy zaúřadoval riskantním skluzem proti Tellovi.
10'
Domácí vyvinuli menší tlak na rozehrávku Brightonu. Výsledkem byl odkop do zámezí a vhazování pro Salisua.
9'
Mwepu přišel pozdě do souboje s Romeuem. Zásluhou španělského středopolaře rozehrávají The Saints z vlastní poloviny.
8'
Cucurellova přihrávka z křídla vnesla nemalé zmatky do obrany Southamptonu. Nejošemetnější to bylo paradoxně až po zablokované střele Bissoumy.
7'
Rohový kop se odehrál ve větším klidu. Sánchez drží míc v náruči a chystá se ho poslat doprostřed hřiště.
6'
Burn hrubě pokazil rozehrávku a namazal Redmondovi. Armando Broja jedním obratem u rohu malého vápna oklamal hned tři soupeře, ale ve finále vystřelil do pravé nohy Roberta Sáncheze.
5'
Registrujeme první dvě šance Southamptonu! Na konci rychlého kontru byl Broja. Sánchez ho vychytal a vyrazil i dorážku Adamse!
4'
Livramento chtěl napadnout hostující aut, jenže spáchal faul na Marca Cucurellu. Španělský křídelník je vzhledem ke své hřívě doslova nepřehlédnutelný.
3'
Na St. Mary's Stadium panuje docela bouřlivá atmosféra, o kterou se starají obě skupiny fanoušků. Na hřišti to zatím je opatrné poznávání soupeře.
2'
Zahajovací výkop provedli domácí, kteří nastupují v červenobílých, zatímco hosté ve světle modrých dresech.
1'

Southampton FC: A. McCarthy – Livramento, Lyanco, Salisu, Walker-Peters – Redmond, Ward-Prowse (C), Romeu, Tella – Ch. Adams, Broja.
Náhradníci: Lewis – A. Armstrong, Diallo, M. Elyounoussi, S. Long, Perraud, Smallbone, J. Stephens, Walcott.
Trenér: Ralph Hasenhüttl

Brighton & Hove Albion FC: Sánchez – Veltman, Duffy (C), Burn – Lamptey, Groß, Bissouma, Mwepu, Cucurella – Trossard, Maupay.
Náhradníci: Scherpen, Steele – Connolly, Locadia, Mac Alister, March, Moder, Richards, Roberts.

Brighton & Hove Albion FC

Tatam jsou chvíle, kdy si fanoušci domácího klubu užívali nejpovedenější vstup do sezony za jejich působení v Premier League. Dnes je Brighton deset soutěžních zápasů vez vítězství, na které v lize čeká od 19. září. Od té doby nasbíral hned sedm remíz. Tu poslední v poměru 1:1 si ve čtvrtek odvezli z hřiště West Hamu. Svěřenci Grahama Pottera klesli na deváté místo, byť od nejlepší šestky je stále dělí jen tři body. Nejlepším střelcem zůstává s pěti góly Neal Maupay, i když se neprosadil už přes dva měsíce a neudržel místo v základní sestavě. Kvůli zraněním dnes nenastoupí Alzate, Lallana, Sarmiento, Webster ani Welbeck.
Southampton FC

Svatí na přelomu října a listopadu dvakrát vyhráli, ovšem po předchozí reprezentační přestávce dosáhli na jediný bod z devíti možných. Získali ho prostřednictvím remízy 2:2 s Leicesterem. Ještě předtím Southampton prohrál 1:2 s Norwichem a 0:4 s favorizovaným Liverpoolem. V tabulce je na patnáctém místě s náskokem pěti bodů na sestupové pásmo a ztrátou jediného bodu na jedenácté Crystal Palace. Jediným třígólovým střelcem v týmu trenéra Hasenhuttla je skotský útočník Che Adams. Kvůli zraněnému lýtku budou chybět Stuart Armstrong a Jan Bednarek. Zcela fit není ani brankář Fraser Foster.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu patnáctého kola anglické Premier League. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Southamptonem a Brightonem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.