Premier League - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Watford : Manchester City - 4. prosince 2021   18:30

Watford
74' Cucho Hernández
1:3
(0:2)
Manchester City
5' Sterling  (Foden) • 31' B. Silva   • 63' B. Silva  (Walker)
Watford
D. Bachmann – Femenía, Troost-Ekong, Cathcart, Rose (71. Ngakia) – Louza (46. Cucho Hernández) – Dennis, Cleverley (46. Kucka), Moussa Sissoko (C), João Pedro – J. King.
Friend – Holmes, Cann
Vicarage Road, Watford
Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Cancelo – Gündoğan (C) (68. De Bruyne), Rodri, B. Silva – Sterling, Foden (75. Jesus), Grealish (68. Mahríz).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 23 % : 77 %.
Střely na branku: 4:13. Střely mimo: 6:8. Rohy: 5:11. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:7.
Fotbalisté Manchesteru City vítězí na hřišti Watfordu 3:1 a posouvají se do čela tabulky Premier League před Liverpool a Chelsea.

Hosté dnes byli jasně lepší, vytvořili si mnoho šancí a konečný výsledek tak mohl být i výraznější. V první půli se Citizens prosadili dvakrát. V 5. minutě je poslal do vedení Raheem Sterling a po půlhodině hry potvrdil jejich převahu Bernardo Silva. Ten se pak po změně stran trefil ještě jednou, když po navedení míče na levačku vymetl vzdálenější šibenici. Domácí se dočkali snížení v 74. minutě, kdy se prosadil střídající Cucho Hernández, jenž nejprve nastřelil tyč, ovšem z dorážky už míč do sítě dostal.
90+4'
90+4'
Domácí zahrávali dva rohy v krátkém sledu. Po tom druhém se míč odrazil k Jeremymu Ngakiovi, jenž střílel vedle pravé tyče.
90+3'
Gól si chtěl ještě dát João Cancelo. Ten zatáhl míč dopředu po levé straně a vypálil ze střední vzdálenosti. Bachmann si připsal úspěšný zákrok.
90+2'
Ederson si stáhl ze vzduchu centrovaný míč a předává ho spoluhráčům. Ti ho budou chtít asi co nejdéle držet.
90+1'
Utkání bude nastaveno o čtyři minuty!
90'
Gabriel Jesus už i sprintoval za míčem. Zřejmě to tedy nebude tak vážné zranění, jak to vypadalo v první chvíli.
89'
Střela Kevina De Bruyneho proletěla těsně vedle pravé šibenice domácí brány! Bachmann se jen díval, kam míč směřuje.
88'
Gabriel Jesus sice viditelně kulhá, ale na hřiště se vrací. Chce svému týmu pomoci.
87'
Jesus kulhá za postranní čáru. Jeho spoluhráči zřejmě budou muset dohrávat v deseti, jelikož Pep Guardiola už vyčerpal všechny možnosti střídání.
86'
Vypadá to, že Gabriel Jesus si při pádu poranil levé koleno a zřejmě nebude moci utkání dohrát.
85'
Gabriel Jesus skončil na zemi po podkopnutí od Craiga Cathcarta. Ten vyfasoval žlutou kartu. Útočník Citizens zůstává ležet na trávníku.
83'
Po rohu Kevina De Bruyneho se míč dostal ke Gabrielovi Jesusovi. Ten ho ale neměl kudy poslat na bránu soupeře.
82'
Po tečované střele Raheema Sterlinga se balón snesl těsně nad břevno domácí brány! Je z toho roh.
81'
Citizens nyní uklidňují hru a drží míč na svých kopačkách.
80'
Domácí po svém gólu rozhodně ožili a snaží se ještě věhlasného soupeře pozlobit.
78'
A mohlo to být drama! Na přenesení hry do pravého křídla si naběhl Cucho Hernández. Ten balón z prvního doteku posunul do šestnáctky na Joshuu Kinga, který z první minul levou tyč z pohledu Edersona.
75'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Gabriel Jesus.
74'
Watford právě vstřelil branku!
Domácí se dočkali vstřeleného gólu! Kiko Femenía uvolnil na pravé straně hřiště CUCHA HERNÁNDEZE, který už byl v pokutovém území a nastřelil vzdálenější tyč. Od ní se k němu balón odrazil zpět a útočník Hornets ho na druhý pokus propasíroval za brankáře Edersona – 1:3.
73'
Juraj Kucka vyzkoušel Edersona přízemní střelou ze střední vzdálenosti. Brankář Citizens si bez větších problémů poradil.
72'
Bachmann je v pořádku, hra může pokračovat.
71'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Danny Rose, přichází Jeremy Ngakia.
70'
Nástřel Rijáda Mahríze z pravé strany vyrazil Bachmann k Aymericovi Laporteovi. Ten ve velké šanci napálil jen domácího gólmana, jenž si nemůže stěžovat na nedostatek práce. Bachmann se vzápětí skácel na trávník, balón ho trefil do pro muže citlivých partií.
68'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Kevin De Bruyne.
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Jack Grealish, přichází Rijád Mahríz.
66'
Hosté pokračují ve výborném výkonu! Jack Grealish střílel zpoza pokutového území. Míč tečoval skluzující stoper Cathcart a balón zaťukal na břevno Bachmannovy brány.
63'
Manchester City právě vstřelil branku!
Hosté oslavují třetí gól! Citizens obehrávali prostor v blízkosti šestnáctky soupeře. Kyle Walker nakonec předal míč BERNARDOVI SILVOVI, který si ho z pravé strany navedl přes bránícího Rose na levačku a zamířil do vzdálenější šibenice brány Watfordu. Bachmann byl v roli diváka s nejlepším místem na stadionu – 0:3.
62'
Hosté vyrazili do rychlého protiútoku. Ten táhl Sterling, jenž na hranici šestnáctky předal balón Ilkayovi Gündoğanovi. Ten střílel nad břevno.
60'
Následoval roh, po němž hlavičkoval nepřesně Aymeric Laporte.
59'
Phil Foden mohl po přihrávce Gündoğana střílet z levé strany pokutového území. Jeho přízemní ránu vytěsnil na bližší tyč Daniel Bachmann!
58'
Z dálky vyzkoušel střelecké štěstí domácí kapitán Moussa Sissoko. Bránu však netrefil.
57'
Emmanuel Dennis se skácel po kontaktu s Rodrim a držel se za koleno. Došlo k tomu v pokutovém území, ale podle sudího Frienda to na penaltu není. Dennis bude v pořádku.
55'
Cancelo přenášel hru doprava na Sterlinga. Ten ale balón nedostihl na hrací ploše a tak se bude jen kopat od brány Watfordu.
54'
Zmatky v domácí šestnáctce! Po sraženém centru Gündoğana se dostal k míči Jack Grealish. Ten naznačil střelu, ale místo toho si obhodil protihráče a hledal Raheema Sterlinga. Ten se mezi dvojicí soupeřů k zakončení ani nadvakrát nepromotal.
52'
Gólová šance Raheema Sterlinga. Ten se dostal až před Bachmanna, jenž se však nenechal prostřelit a vyrazil balón do autu!
52'
Dopředu vyrážel domácí útočník Emmanuel Dennis. Vzal to na sebe, ovšem jeho kličkovaná nevedla k zakončení.
51'
Z něj hosté nic nevytěžili. Watford si tak může alespoň na chvíli vydechnout.
50'
Raheem Sterling nejprve centroval jen do Dannyho Rose a odražený míč pak chtěl napálit přímo na bránu. Po zákroku Craiga Cathcarta z toho bude roh pro hosty.
48'
Rohový kop měli k dispozici také domácí. Na centr od praporku si naskočil João Pedro, jenž ale hlavičkoval nad.
47'
Hosté rozehráli roh nakrátko. Gündoğan poté centroval před bránu, kde byl Rúben Dias. Ten se ale nacházel v ofsajdové pozici.
46'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Tom Cleverley, přichází Juraj Kucka.
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Imran Louza, přichází Cucho Hernández.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 24 % : 76 %
Střely na bránu – 2:8
Střely mimo – 1:3
Rohové kopy – 1:3
První poločas patřil jednoznačně celku z Manchesteru, který vede 2:0. Skóre je to naprosto zasloužené, hosté naopak měli šance i na vstřelení dalších gólů a kdyby jich dali například pět, nikdo by se moc divit nemohl. Už v 5. minutě se prosadil hlavou Raheem Sterling, který využil přesného centru Fodena. Po půlhodině hry pak zvýšil na 2:0 Bernardo Silva, který se dostal k vyraženému balónu po šanci Gündoğana. Hornets tempu soupeře vůbec nestačili.
45+3'
45+3'
Rohový kop zahrával Ilkay Gündoğan. Bachmann si jeho centr stáhl do náručí.
45+2'
Cancelův centr byl sražen do zámezí. Na závěr nastavení ještě roh pro Manchester City.
45+1'
Aymeric Laporte tečoval míč po centru Moussy Sissoka k Edersonovi, který ho chytil do rukavic. Domácí reklamují malou domů, ovšem podle rozhodčího se ze strany Laporteho nejednalo o úmyslnou přihrávku.
45+1'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Kolmá přihrávka hledala Joãa Pedra. S ním se však výborně vrátil Bernardo Silva.
43'
Svěřenci Pepa Guardioly i nadále pokračují s míčem na kopačkách. Takhle asi i dohrají první půli.
41'
Držení míče v posledních 10. minutách – 13 % : 87 %
40'
Kličkovaná Raheema Sterlinga k ničemu nevedla. Hosté však okamžitě získali míč zpět a mohou tlačit soupeře dál.
39'
João Cancelo byl po přihrávce Fodena zcela volný na levé straně. Jeho přízemní centr však našel pouze domácího obránce.
39'
Hráči Sky Blues kontrolují balón na útočné polovině. Jejich jasná převaha pokračuje.
37'
Sledujeme naprosto jednoznačný zápas, v němž hosté měli už spoustu gólových šancí. Jejich vedení mohlo být daleko vyšší.
36'
Střely celkem – 3:12
34'
Další šance hostí! Po centru z pravé strany prodloužil Ilkay Gündoğan hlavou míč na Phila Fodena. Ten v gólové pozici přestřeluje!
31'
Citizens zvyšují své vedení! Hosté předvedli bleskurychlý přechod do útoku. Na konci akce poslal Bernardo Silva do šance Ilkaye Gündoğana, který ještě trefil jen Bachmanna, ovšem k dorážce se dostal právě BERNARDO SILVA a ten už to měl jednoduché – 0:2.
30'
Žlutou kartu dostává Danny Rose (Watford FC).
30'
Přímý kop zahrával Emmanuel Dennis. Tečovanou střelou zastavil Ederson.
29'
Po faulu Rúbena Diase na Joãa Pedra bude následovat rohový kop domácích.
28'
Zase Grealish, který předal míč Ilkayovi Gündoğanovi. Ten chtěl střílet, trefil ale jen záda právě Grealishe.
26'
João Cancelo to nyní zkusil z poměrně velké dálky. Jeho střela se moc nepovedla, skončila daleko vedle vzdálenější tyče.
26'
Domácí teď měli šanci ohrozit bránu soupeře. Po rohovém kopu Cleverleyho však vyboxoval míč mimo šestnáctku Ederson.
24'
Domácí obrana má s přesnou kombinací Citizens velké problémy. Aby ale hosty nemrzely neproměněné šance, kterých měli už hodně.
23'
Další šance Jacka Grealishe! V pokutovém území mu přiťukl míč Sterling, ovšem Grealish přestřelil.
21'
Těžký zákrok pro Daniela Bachmanna! Ten musel po střele Jacka Grealishe zpoza šestnáctky reagovat na teč od spoluhráče Cathcarta. Na změnu trasy míče stačil zareagovat a zabránil gólu!
19'
Střely na bránu – 1:5
18'
Domácí manažer Claudio Ranieri má z lavičky domácím fotbalistům co říci. Zatím asi není spokojen.
17'
Tom Cleverley hlavou sklepl míč do pravého křídla na Emmanuela Dennise. Ten si navedl balón do pokutového území a přízemní ranou na bližší tyč připravil první práci pro brankáře Edersona. Ten byl na zemi včas.
15'
Domácí vyrazili do zatím ojedinělého protiútoku. Moussa Sissoko přesprintoval ve středu hřiště Gündoğana a nahrál Emmanuelovi Dennisovi. Ten poslal před bránu takový oblouček, se kterým si obrana hostí poradila.
14'
Hosté nadále kombinují na útočné polovině a připravují si další palebnou pozici.
13'
Fotbalisté Manchesteru City soupeři vůbec nepůjčují míč. Watford zatím nemá protihru.
11'
Nikdo by se nemohl divit, pokud by hosté vedli už teď klidně o tři góly! Bernardo Silva viděl na levém křídle rozběhnutého Phila Fodena. Ten poslal do šestnáctky krásný balón pro Jacka Grealishe, který už byl před Bachmannem sám. Domácí brankář mu však stačil zmenšit střelecký úhel a nohama zlikvidoval další tutovku soupeře!
9'
Dva rohy Citizens v krátkém sledu. Na ten druhý od Fodena si seběhl Jack Grealish, jehož nikdo z bránících hráčů nezachytil. Bachmann měl štěstí, že anglický reprezentant hlavičkoval přímo do něho!
8'
Hosté zatím jasně dominují! Raheem Sterling převzal míč od Walkera na pravém křídle. Navedl si ho do šestnáctky a levačkou střílel na vzdálenější tyč. Daniel Bachmann balón vytěsnil skvělým zákrokem na roh!
7'
Žlutou kartu za ostrý zákrok při napadání dostává domácí útočník Joshua King.
5'
Hosté jdou do rychlého vedení! Bernardo Silva rozehrál doleva na Phila Fodena. Ten odcentroval na vzdálenější tyč, kam si naběhl RAHEEM STERLING, který hlavičkoval zcela volný do protipohybu přesouvajícího se brankáře Bachmanna.
4'
Cancelo přenesl hru doprava na Sterlinga. Ten chtěl posouvat míč po lajně, ale Bernarda Silvu nenašel.
3'
Po rohovém kopu měl na hlavě gól Aymeric Laporte. Za již překonaným brankářem Bachmannem však zachraňoval João Pedro!
2'
Raheem Sterling postupoval dopředu na pravém křídle, ale nebyl připuštěn k ničemu nebezpečnému. O chvíli později to zkoušel stejný hráč znovu a tentokrát je z toho rohový kop.
1'

Watford FC: D. Bachmann – Femenía, Troost-Ekong, Cathcart, Rose – Louza – Dennis, Cleverley, Moussa Sissoko (C), João Pedro – J. King.
Náhradníci: Elliot – Tufan, Cucho Hernández, Gosling, Morris, A. Fletcher, Kucka, Kabasele, Ngakia.

Manchester City: Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Cancelo – Gündoğan (C), Rodri, B. Silva – Sterling, Foden, Grealish.
Náhradníci: Steffen, Carson – Mahríz, Jesus, De Bruyne, N. Aké, Zinčenko, Stones, Fernandinho.

Rozhodčí: Friend – Holmes, Cann.
Oba týmy se naposledy utkaly v předminulé sezóně, v níž Watford sestoupil z Premier League. Konfrontace vyzněla jasně pro Citizens. Ti soupeře deklasovali 8:0 na svém hřišti, ve Watfordu pak zvítězili 4:0.
Watford FC (17. místo, 4 – 1 – 9, skóre 19:26, 13 bodů)
Nováčkovi, který se vrátil do Premier League po roce, patří v průběžné tabulce sedmnácté místo, tedy první nesestupové. Před dvěma týdny si Hornets užili svou chvíli slávy. Na domácím hřišti přehráli 4:1 Manchester United a definitivně tak zpečetili osud manažera Red Devils Solskaera. Další dvě utkání už pak Watford zase prohrál. Padl 2:4 na Leicesteru a ve středu podlehl na domácí půdě po statečném boji 1:2 vedoucí Chelsea. Losům budou scházet zranění Adam Masina, Ismaila Sarr, Francisco Sierralta, Peter Etebo či brankář Ben Foster

Posledních 5 zápasů Watfordu:
Watford – Southampton 0:1
Arsenal – Watford 1:0
Watford – Man. Utd. 4:1
Leicester – Watford 4:2
Watford – Chelsea 1:2
Manchester City (2. místo, 10 – 2 – 2, skóre 29:8, 32 bodů)
Obhájci titulu bojují o nejvyšší mety i v tomto ročníku. Ze druhého místa tabulky ztrácejí jen bod na vedoucí Chelsea, k favoritům patří také v Lize mistrů. Citizens naposledy zaváhali v 10. kole soutěže, kdy doma senzačně podlehli 0:2 Crystal Palace. Od té doby sbírají samé výhry. Naposledy zvítězili 2:1 na hřišti Aston Villy. Manažer Guardiola by měl z hráčů základního kádru postrádat jen křídelníka Ferrána Torrese.

Posledních 5 zápasů Man. City:
Man. Utd. – Man. City 0:2
Man. City – Everton 3:0
Man. City – PSG 2:1 (LM)
Man. City – West Ham 2:1
Aston Villa – Man. City 1:2
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V sobotu v podvečer se v rámci 15. kola anglické Premier League utkají Watford a Manchester City. Citizens se v tabulce nacházejí na druhém místě. Nováček z Watfordu je sedmnáctý, tedy těsně nad sestupovým pásmem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.