Premier League - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Southampton - 21. dubna 2023   21:00

Arsenal
20' Martinelli (Saka) • 88' Ødegaard (B. White) • 90' Saka
3:3
(1:2)
Southampton
1' Alcaraz   • 14' Walcott  (Alcaraz) • 66' Ćaleta-Car  (Bella-Kotchap)
Arsenal
Ramsdale – White, Holding, Magalhães, Zinčenko (72. Nketiah) – Ødegaard /C/, Partey, Vieira (57. Trossard) – Saka, Jesus, Martinelli (85. Nelson).
Turner – Kiwior, Walters, Tierney, Smith-Rowe, Jorginho.
Hooper – Holmes, Scholes
Emirates Stadium, Londýn
60 175 diváků
Southampton
Bazunu – Walker-Peters, Bednarek (41. Ćaleta-Car), Bella-Kotchap, Perraud – Alcaraz (46. Vojnović), Ward-Prowse /C/, Lavia (86. Diallo), Elyounoussi – Walcott (77. Sulemana), A. Armstrong (77. Onuachu).
McCarthy – Oršić, S. Armstrong, Aribo.

Nezapomenutelný večer v Londýně nepřinesl radost nikomu ze zúčastněných, i když nestranného fanouška musel souboj prvního s posledním nadchnout.
Pro Arsenal začal zápas šokem, když po hrubce brankáře inkasoval již ve 27. vteřině. Southampton vedl 2:0 a po pauze i přes drtivý tlak favorita 3:1, jenže během dvou minut v závěru řádné doby o takřka jisté vítězství přišel. Nakonec hosté vydřeli bod, který jim ale z posledního místa nepomůže. Třetí remíza v řadě je málo i pro Arsenal, který sice vede před Manchesterem City o pět bodů, má však odehráno o dva zápasy více a tak do středeční klíčové bitvy o titul půjde z horší pozice.
Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 11:1. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:14.
90+10'
90+10'
Hraje se již více než minutu přes avizovaný čas, rozhodčí zřejmě sečetl hostům různá menší zdržování.
90+8'
Hra byla na chvíli přerušena, hned dva hostující fotbalisté se svíjeli v křečích. Pokračuje se ale dál a před bouřícím davem pálí Partey daleko mimo.
90+7'
Dnešní utkání sleduje 60 175 diváků.
90+7'
Gabriel Magalhães posílal dlouhý pas na Jesuse, který vystihl Diallo a Ward-Prowse mířil do protiútoku, který zastavil nedovoleně Trossard.
90+5'
Po Trossardově přihrávce střílel z velkého vápna Nelson, jeho pokus tečoval na roh Ward-Prowse.
90+5'
Pokračuje obléhání území Southamptonu, „svatí“ se brání už jen z posledních zbytků sil.
90+4'
Žlutá karta pro Southampton (Ibrahima Diallo).
90+2'
Leandro Trossard měl na kopačce obrat! Před velkým vápnem si navedl míč na střelu kolem dvou hráčů a levačkou orazítkoval břevno.
90'
Arsenal právě vstřelil branku!
Pět vteřin před vypršením základního času stadión Emirates vybuchl nadšením. Jesus přiťukl míč pod sebe Nelsonovi, jeho jedovatou přízemní střelu Bazunu jen vyrážel před sebe a tam se nejlépe zorientoval BUKAYO SAKA a senzačně vyrovnává.
90'
Nketiahovu tečovanou střelu ještě odkopl před koncovou čarou Ćaleta-Car, místo rohu to bude jen vhazování pro Arsenal.
88'
Domácí tak tak udrželi míč na hrací ploše, z nenápadné akce ale přece jen zdramatizovali koncovku zápasu. MARTIN ØDEGAARD si vyměnil míč s Whitem a z velkého vápna se levačkou trefil pěkně k zadní tyči.
86'
Naposledy střídá také Southampton:
ze hřiště odchází Roméo Lavia, přichází Ibrahima Diallo.
85'
Po faulu Lyanca Vojnoviće na Nketiaha vyboxoval přímý kop z výběhu až k hranici velkého vápna Galvin Bazunu.
85'
Londýnský Arsenal ještě jednou střídá:
ze hřiště odchází jeho jediný úspěšný střelec Gabriel Martinelli, přichází Reiss Nelson.
84'
Kanonýři si hrají pěkné bago mezi středovým kruhem a velkým vápnem. Za opačného stavu by z něj možná i diváci měli radost...
83'
Sakovu střelu či střílený centr z úhlu bez potíží zachytává Bazunu.
82'
Hra rukou je pískána střídajícímu Onuachuovi.
80'
Po rohu hlavičkoval Trossard jen za sebe, míč se nakonec dostal k Sakovi a jeho nákop jen zlehka lízl hlavou vedle brány Jesus.
79'
Před Gabrielem Jesusem odehrál míč na roh Bella-Kotchap.
79'
Jesus nastřeloval míč před bránu jako na hokeji, z velké skrumáže vzešlo několik zablokovaných pokusů, všechny jsem ani nestíhal postřehnout. Pohyblivou obrannou hradbu nepropálili Partey ani z ještě lepší pozice Saka
77'
Dvojité střídání v mužstvu Southamptonu:
ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Kamaldeen Sulemana,
ze hřiště odchází Adam Armstrong, přichází Paul Onuachu.
76'
Žlutá karta pro Southampton. Adam Armstrong fauloval Gabriela Magalhãese, ale kartu si vysloužil až následným odmítáním odevzdat míč.
75'
Nálada v hledišti je dusivá, mnozí diváci už spíše jen zoufale vyhlížejí zázrak, který by ještě zvrátil jednu z největších senzací ligového ročníku.
72'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Eddie Nketiah.
72'
Hráči Arsenalu se domáhají, aby se ošetřovaný hráč přesunul o metr dál mimo hřiště. Zřejmě nás čeká opět delší nastavení.
71'
Domácí mají před sebou tvrdou skálu, ale nezbývá jim než do ní dál bušit. Obléhání southamptonské šestnáctky však pro tuto chvíli ukončil faul na Bellu-Kotchapa, kterému se také nechce z trávníku.
69'
Londýnské trápení prodlužuje Gabriel Jesus, který nataženou nohou posílá z voleje jmenovce Martinelliho zblízka nad břevno.
66'
Southampton právě vstřelil branku!
Střídající DUJE ĆALETA-CAR udeřil svým premiérovým gólem v Premier League! Na zadní tyči si ho nikdo nevšímal a rohový kop Warda-Prowse mu ideálně hlavou prodloužil Armel Bella-Kotchap. Chorvat pak už jen doklepl hlavičkou do sítě.
66'
Ojedinělý výpad Southamptonu odvrací Zinčenko na roh.
65'
Ošetřován byl hostující Lavia, který si zřejmě natáhl sval bez cizího zavinění. Hra po minutě a půl pokračuje.
62'
Saka sice vzrušil diváky střelou do tyče, té však předcházel Martinelliho centr v době, kdy byl míč už zjevně celým objemem mimo hrací plochu.
61'
Jesus vložil nohu do prudké přihrávky a posouvá míč beznadějně do zámezí. Rozhodčí míří k brankáři Bazunuovi a varuje ho, aby zrychlil své časté otálení při odkopech od brány.
59'
Přízemní přihrávka Bukaya Saky se odrazila od nohy hostujícího Adama Armstronga, brankář Southamptonu zareagoval včas a zalehl míč před Jesusem, jenž už natahoval nohu.
58'
Elyounoussi zastavil nedovoleně Whitea, míč se po chvilce vrací domácím.
57'
Poprvé střídá Arsenal:
ze hřiště odchází Fábio Vieira, přichází Leandro Trossard.
56'
Po odvráceném rohu zachytil míč ještě Zinčenko a přihrává nalevo Vieirovi. Portugalec však jen nadýchaným centrem pohladil Bazunuovy rukavice.
55'
Hosté zakopávají míč přes celé hřiště k Ramsdaleovi, jenž okamžitě vysílá spoluhráče na další zteč. Sakův centr lízl Vojnović hlavou těsně před Vieirou, který po doběhnutí burcuje fanoušky před rohovým kopem.
54'
Martinelliho dloubák byl na Zinčenka příliš prudký, odkopávat od brány bude Bazunu.
53'
Hraje se dál v jednosměrce, k žádné střele se však ještě kanonýři nepropracovali. Obrana Southamptonu je zatím skálopevná.
51'
Perraud za sebou cítil Saku a tak raději skákavý míč odpálil na tribunu.
49'
Saka postupoval po pravém křídle, přihrál pod sebe Ødegaardovi, ale jeho zvláštně provedený nákop uklízí z malého vápna Vojnović.
49'
Před bránu neprošel ani Whiteův centr z opačné strany hřiště.
47'
Do trojúhelníku si vyměnili míč Vieira, Zinčenko a Jesus, který akci uzavřel padáčkem od koncové čáry do rukavic irského brankáře Bazunua.
46'
O přestávce provedl další střídání Southampton:
poločas stačil na skvělou bilanci 1+1 a jeden zabráněný gól na vlastní brankové čáře Carlosi Alcarazovi, defenzívu do druhé půle podpoří Lyanco Vojnović.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 66% – 34%, střely na bránu 3:5, střely mimo 7:0, rohy 4:1, ofsajdy 1:1, fauly 7:6.
Souboj prvního s posledním nabízí zatím velice překvapivý průběh. Brankář Arsenalu Ramsdale namazal na gól hned ve 27. vteřině Alcarazovi, ještě v úvodní čtvrthodině zvýšil po ztrátě domácích na půlce z brejku Walcott. Zanedlouho sice snížil Martinelli, Arsenal hosty chvílemi silně svírá, ale do vyložených šancí se dostává stěží a ani v dlouhém nastavení se skóre nezměnilo.
45+8'
45+8'
Jesus ani nadvakrát v dobré pozici při obléhání soupeřovy šestnáctky nepropálil obranný val.
45+7'
Domácí zachytili zpětnou přihrávku Adama Armstronga, ale jen zakopávají míč bázlivě k půlící čáře.
45+6'
Ťukes mezi Martinellim a Zinčenkem přerušil dobrým čtením hry Lavia a Saints přenášejí hru na útočnou polovinu.
45+5'
Ward-Prowse nachází kolmicí v ofsajdu Walkera-Peterse.
45+4'
První žlutá karta pro Arsenal. U postranní čáry fauloval Olexandr Zinčenko.
45+3'
Ostře kopnutý roh prodloužil hlavou skvěle White a za překonaným brankářem vyhlavičkoval míč z brankové čáry Alcaraz!
45+3'
A kontr to byl hodně nebezpečný, Jesus se dostal za obranu, jenže Bazunu mu zmenšil střelecký úhel a vyráží míč hrudí na roh.
45+2'
Alcaraz byl zaháčkovaný před velkým vápnem, ale nepíská se a do kontru může domácí celek.
45+1'
Opět to chtělo několik pokusů, než domácí odcentrovali míč před bránu. Vieira našel Magalhãese, který hlavičkuje příliš vysoko.
45'
Martinelli naběhl na Vieirovu kolmici, jeho výpad zarazil za cenu rohu Ćaleta-Car.
43'
Martinelli však z nebezpečného prostoru zakroutil míč mimo dosah spoluhráčů za zadní tyč a diváci pískají.
42'
Žlutá karta pro Southampton. Kyle Walker-Peters zařídil domácím další nadějný krátký roh.
41'
Jan Bednarek se přímo zoufale domáhá návratu na hřiště, ale trenér Southamptonu je jiného názoru, na nic nečeká a při nejbližším přerušení střídá. Na hřiště vbíhá Duje Ćaleta-Car.
40'
Hra pokračuje, polský obránce zřejmě bude muset střídat. Prozatím je Southampton v deseti.
39'
Stále se nehraje, podle gestikulace se zdá, že Bednarek lékaře přesvědčuje o tom, že je zdravý, ale doktor chce vyloučit případný lehký otřes mozku.
37'
Hned tři zdravotníci z lavičky Southamptonu spěchají na hřiště, kde zůstal u protější postranní čáry ležet Jan Bednarek. Při střetu o vysoký míč naskakoval na záda Martinelliho a přepadl přes protihráče do ošklivě vyhlížejícího kotoulu z výšky.
36'
Zinčenko vysunul do běhu Vieiru, toho však zastavil odvážným a čistým skluzem Kyle Walker-Peters.
34'
Tak teď měl Perraud obrovské štěstí, že rukou minul po Jesusově rychle vhozeném autu míč, po kterém nesmyslně máchl. Mohl se vykartovat během dvou minut.
33'
Saka rozehrál následný krátký roh, domácí ještě třikrát překopli všechny strany šestnáctky, než se míč dostal na velké vápno před Fábia Vieiru, jemuž střela úplně nesedla a letí mimo.
32'
Žlutá karta pro Southampton. Opět ji zařídil Saka, kterého zezadu složil oběma rukama Romain Perraud.
31'
Po krátkém přerušení se kope od brány Southamptonu.
28'
Do Martinelliho centru se vložil Ødegaard, z 10 metrů však hlavičkoval jen vysoko nad břevno.
27'
Žlutá karta pro Southampton. Carlos Alcaraz zezadu stáhl unikajícího Saku.
27'
Po následném rohu hlavičkoval Bednarek jen do těla jednoho z bránících hráčů.
26'
Ramsdale začíná odmazávat hromadu černých puntíků, které nabral úvodním gólem. Hrudí vyrazil před sebe Elyounoussiho volej, který před ním nebezpečně skočil, a Alcarazovu skoro akrobatickou dorážku zblízka reflexivně vytáhl na horní síť.
25'
Další Jesusovu akci zhatil praporek nad hlavou pomezního Holmese.
24'
Bella-Kotchap vypíchl míč v šestnáctce čistě Gabrieli Jesusovi.
23'
Whiteův centr obrana Southamptonu nepropustila, domácí však zůstávají na míči.
23'
Arsenal drží míč a kombinací kolem půlky hřiště láká soupeře z bloku.
20'
Bukayo Saka stihl odcentrovat přes Perrauda ještě z koncové čáry a z jeho přihrávky napnul volejem síť GABRIEL MARTINELLI.
18'
Ukrajinský reprezentant Zinčenko vehementně a přesvědčivě reklamuje po své křížné střele vedle brány teč, ale k té podle záznamu nedošlo ani náhodou. Kope se od brány Saints.
17'
Mohamed Elyounoussi si prstem přejel po zubech a zjišťuje s úlevou, že se po střetu hlavami žádný nekývá.
15'
Domácí hráči včetně brankáře vytvořili improvizované „Priskeho kolečko“ ještě před výkopem a pokoušejí se navzájem vyburcovat po hororovém vstupu do zápasu.
14'
Šokující průběh zápasu prvního s posledním má pokračování! Ztráta míče na půlící čáře umožnila bleskurychlý brejk hostům, THEO WALCOTT si naběhl na skvělou uličku Carlose Alcaraze a z prvního doteku po zemi obstřelil bezmocného Ramsdalea.
13'
Martinelli se vřítil zleva do šestnáctky, odolal lehkému potahování za rameno, ale zpětná přihrávka mu nevyšla.
11'
Saka byl zastaven zatažením za dres uprostřed pole, domácí rozehrávají na jistotu dozadu.
10'
Southampton se sice postupnou kombinací nedostal na dostřel, ale míč udržel na svých kopačkách dost dlouhý úsek.
8'
Další roh rozehrál Arsenal nakrátko a ze stejného prostoru již dostal míč před bránu Martinelli. Brankář Bazunu vyboxoval až před velké vápno, kde se do meruny opřel Zinčenko, jenže svou střelu výškově neseřídil.
6'
Míč se po rozehrávce rohu vrátil k Ødegaardovi, postup zahuštěným prostorem však končí jen stříleným centrem z úhlu od boční sítě.
6'
První roh pro Arsenal po obranném zákroku Warda-Prowse.
4'
Výpad přes půl hřiště předvedl Martinelli, hostující Bella-Kotchap ho ale vyvedl v šestnáctce z kroku a míč končí neškodně v zámezí.
3'
Bazunu zvládl úvodní rozehrávku po zahřívací malé domů mnohem lépe. Ono to tedy ani hůře nešlo, laťka byla nízko.
1'
Horší start nemohl kanonýry potkat. Brankář Aaron Ramsdale nebyl ani v nejmenším pod tlakem, přesto rozehrál naprosto šíleně a CARLOS ALCARAZ za jeho nabídku poděkoval trefou z velkého vápna ve 27. vteřině hry.
1'
Arsenal nastupuje v červenobílém, Southampton netradičně v bleděmodrém.
1'

Arsenal: Ramsdale – White, Holding, Magalhães, Zinčenko – Ødegaard (C), Partey, Vieira – Saka, Jesus, Martinelli.
Náhradníci: Turner – Kiwior, Walters, Tierney, Smith-Rowe, Frello, Nelson, Trossard, Nketiah.
Trenér: Arteta.

Southampton: Bazunu – Walker-Peters, Bednarek, Bella-Kotchap, Perraud – Alcaraz, Ward-Prowse (C), Lavia, Elyounoussi – Walcott, A. Armstrong.
Náhradníci: McCarthy – Vojnović, Ćaleta-Car, Diallo, Oršić, S. Armstrong, Aribo, Sulemana, Onuachu.
Trenér: Sellés.

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Scholes.
Arsenalu se proti Southamptonu v poslední době příliš nedaří, z jihu Anglie si odvezl před rokem porážku 0:1 a na podzim uhrál na hřišti posledního jen remízu 1:1. Také doma kanonýři z posledních tří případů zdolali Southampton jen jednou.
Southampton FC tíží opačné starosti, sedm kol před koncem sezóny je na poslední příčce s čtyřbodovou ztrátou a zdá se, že po 11 letech Saints opustí nejvyšší anglickou soutěž. Na výhru čeká Southampton pět kol, poslední tři nebodoval vůbec a hratelným soupeřům West Hamu a Crystal Palace nedokázal dát gól.

Střelci: 10 – Adams, 9 – Ward-Prowse, 4 – Perraud.
Arsenal Londýn téměř celou sezonu vede tabulku Premier League, z náskoku na Manchester City však zbyly po zápasech v Liverpoolu a na West Hamu, kdy ztratil dvoubrankové vedení a jen remizoval 2:2, jen čtyři body. Obhájce titulu má navíc zápas k dobru a vzájemný zápas oba největší aspiranty titulu čeká ve středečním vloženém kole.

Střelci: 14 – Martinelli, 13 – Saka, 11 – Ødegaard.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.