Premier League - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Crystal Palace - 4. března 2023   16:00

Aston Villa
28' Andersen(vl.)
1:0
(1:0)
Aston Villa
E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Moreno (70. Digne) – McGinn (C), Kamara (60. C. Chambers), Luiz, Ramsey (70. Bailey) – Buendía, Watkins (85. Duran).
Olsen, Sinisalo – Be. Traoré, K. Young.
Crystal Palace
Guaita – Clyne, Andersen, Guéhi (C), Mitchell – C. Doucouré, Lokonga (81. McArthur) – Olise (67. Mateta), J. Ayew (76. Ahamada), Eze (76. Hughes) – Zaha.
Whitworth – Édouard, Milivojević, C. Richards, J. Ward.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 1:0. Střely mimo: 4:2. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 14:17.
Crystal Palace se ve druhém poločase nepodařilo dotáhnout jednobrankovou ztrátu. Na vině byla i červená karta, kterou po druhé žluté vyfasoval Cheick Doucouré už v 62. minutě. Domácí pak proti oslabenému soupeři dokázali spolehlivě bránit a berou tři body.
90+6'
90+4'
Marc Guéhi tvrdě naběhl do brankáře Martíneze, jenž se svalil na trávník a v rámci šetření času si pár desítek sekund poležel.
90+3'
Douglas Luiz dokázal narušit rozehrávku Crystal Palace, následuje ale jen výkop od brány v podání gólmana hostů.
90+1'
Už už to vypadalo, že by John McGinn mohl jít sám na branku, avšak bránící protihráče jej nakonec dokázal udržet na zádech a se skákavým míčem si poradit.
89'
Exekutorem rohového kopu byl Will Hughes, proti jeho centru si ale vyběhl Emiliano Martínez a vyboxoval míč mimo nebezpečí.
88'
Exekutorem hostujícího volného kopu byl Will Hughes, jenž dostal míč do vápna, nikdo z jeho spoluhráčů ale nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče.
87'
Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Wilfried Zaha).
85'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Ollie Watkins, přichází Jhon Duran.
85'
Přečíslení Aston Villy skončilo přihrávkou Digneho, jenž z levé strany našel ve vápně úplně volného McGinna. Ten ale trestuhodně dlouho zpracovával a v obrovské šanci nastřelil jen blokujícího obránce.
84'
Lucas Digne dostal míč do běhu na levé křídlo, kde se před něj ale postavil Clyne. Digne tak bez váhání vrátil míč dozadu, aby nemusel nikterak riskovat.
83'
Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Naouirou Ahamada).
82'
Douglas Luiz se z půlící čáry snažil dloubáčkem najít za obranu nabíhajícího Watkinse, kterého ale dobře předstoupil obránce.
81'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Albert Sambi Lokonga, přichází James McArthur.
80'
Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Douglas Luiz).
78'
Lucas Digne nabral na levém křídle dobrou rychlost a hnal se k brance. Obránce Crystal Palace jej sice odzbrojil, ale jen za cenu autu pro Aston Villu.
76'
ze hřiště odchází Eberechi Eze, přichází Will Hughes,
ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Naouirou Ahamada.
75'
Aston Villa kombinuje na vlastní polovině, což bude pravděpodobně její cíl po zbytek utkání.
74'
Leon Bailey si na pravé straně pohrál s obráncem a vyslal střílený centr přesně na kopačku Baileyho, jenž z bezprostřední blízkosti napálil míč do gólmana!
73'
Nathaniel Clyne měl na pravém křídle dostatek místa, které ale nevyužil a míč vrátil zpět stoperů. Hosté budou muset hrát více na riziko, pokud chtějí vyrovnat.
72'
Adresátem přetaženého dloubáku za obranu byl John McGinn, který se však ve společnosti natěsno bránících protihráčů k míči neprocpal.
70'
ze hřiště odchází Álex Moreno, přichází Lucas Digne,
ze hřiště odchází Jacob Ramsey, přichází Leon Bailey.
69'
Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Eberechi Eze).
68'
Wilfried Zaha si na hraně velkého vápna navedl míč na střelu, která proletěla jen těsně kolem pravé tyče!
67'
ze hřiště odchází Michael Olise, přichází Jean-Philippe Mateta.
67'
Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Álex Moreno).
65'
Faulovaný Calum Chambers může pokračovat ve hře a už se zapojil do kombinace Aston Villy, která postupně pokračuje k brance soupeře.
63'
Crystal Palace si cestu za vyrovnáním výrazně komplikuje. Cheick Doucouré dostal druhou žlutou kartu a míří do sprch.
62'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Crystal Palace FC (Cheick Doucouré).
61'
Tyrick Mitchell dostal míč do běhu na levé křídlo a vyslal prudký centr na zadní tyč. Ten byl ale přetažený a nikdo jej nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
60'
ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Calum Chambers.
58'
Boubacar Kamara se po žlutém faulu válí na trávníku a nevypadá to, že bude schopen pokračovat.
57'
Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Cheick Doucouré).
55'
Domácí rozehráli volný kop nakrátko, ale nic z něj nevymysleli.
54'
Nathaniel Clyne na obranné polovině u levé postranní čáry nepěkně skopl protihráče. Domácí budou zahrávat volná kop z ideální pozice na centr.
53'
Álex Moreno u levé postranní čáry prostrčil míč dloubáčkem na Ramseyho, který ale sprint k rohovému praporku nezvládl a míč nedokázal zpracovat.
51'
Volný kop od pravé postranní čáry rozehrál Eberechi Eze, jehož vysoký centr byl ale přetažený a nikdo z jeho spoluhráčů na něj neměl šanci dosáhnout.
49'
Hosté se očividně budou snažit jít za vyrovnáním bez zbytečného vyčkávání. Dalším faulem při napadání se ale nyní prezentoval Wilfried Zaha.
48'
Marc Guéhi schytal u půlící čáry tvrdý šlapák od Buendíi. Volný kop pro Crystal Palace.
47'
Michael Olise se hodně ostrým napadáním snažil získat míč u brankové čáry. Jeho počínání ale hlavní arbitr vyhodnotil jako útočný faul.
46'
Výkop druhého poločasu obstarali hosté.
46'
Úvodní pětačtyřicetiminutovka souboje je za námi. Hned dvakrát jsme viděli míč v síti, jenže v případě Zahy nebyla branka po konzultaci s videorozhodčím uznána. To vlastní gól Andersena platil a díky němu Aston Villa vede v poločase 1:0!
45+2'
45+2'
Domácí jsou u balonu a vyčkávají na závěrečný hvizd ohraničující první poločas.
45+1'
Běží nám už první ze dvou nastavených minut.
45'
Mohlo to být o dvě branky! Ollie Watkins dostal skvělý míč do pokutového území a s parádní pozicí naložil ranou do tyče hostující klece!
44'
Vzápětí Aston Villa hrozila ze standardní situace, prudký centr Luize ale obrana soupeře v pohodě odklidila.
43'
Vzápětí zkoušeli domácí ohrozit branku Guaity vzduchem, ten si ale pro centrovaný míč bez sebemenších potíží došel.
42'
Všichni fanoušci nyní spílají rozhodčímu! Ramsey totiž po souboji souboji s obránce upadl v pokutovém území, sudí ale pouze zakroutil hlavou a nechává hru pokračovat!
40'
Vstupujeme do poslední pětiminutovky první půle, Crystal Palace častěji u balonu ve snaze ještě do pauzy umazat vzniklé manko.
39'
Olise zvolil tentokrát rozehrávku na přední tyč, jenže ta byli v pozoru nastoupení domácí obránci, kteří odpálili míč do bezpečí.
38'
A rohový kop si vzápětí zopakují...
36'
Na roh Crystal Palace si naskočil Zaha, jeho pokus byl ale zablokován. Hosté nadále u míče.
35'
Ofenzívu Crystal Palace drží nad vodou především aktivní Jordan Ayew, jenž i tentokrát hledal někoho ze spoluhráčů v pokutovém území. Jeho nástřel na zadní tyč vypadal zajímavě, přináší ale pouze rohový kop.
32'
Útočná odpověď soupeře končí ofsajdovým postavením.
30'
Domácí jsou po vstřelené brance na koni a snaží se ještě o navýšení vedení.
28'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Tak přece jen zde máme první branku zápasu! Smolným hrdinou je hostující JOACHIM ANDERSEN (vlastní), jenž si srazil střílený centr do vlastní sítě – 1:0!
26'
Domácí zvolili rozehrávku nakrátko, jenže z této varianty nic nevytěžili.
25'
Roh si vyzkouší pro změnu domácí celek.
24'
Zdá se, že postupem času přece jen začínají iniciativu přebírat hosté, kteří se točí kolem šestnáctky Aston Villy.
22'
Jak se v úvodu zdálo, že uvidíme svižný fotbal plný zajímavých momentů, po neuznaném gólu je to spíše oťukávání a vyčkávání. Uvidíme, zda se v první půli dočkáme ještě něčeho jiného.
20'
Hosté ale roh vůbec nezvládli, centr na zadní tyč byl totiž příliš dlouhý.
18'
Po odraženém centru Ayewa budou hosté rozehrávat od rohového praporku.
17'
Po delší době trocha vzrušení, na centrovaný míč si naskočil domácí záložník John McGinn, jenže jeho zakončení hlavou postrádalo potřebnou přesnost. Brankář Guaita kontroloval cestu míče do zámezí pouze očima.
16'
Další rychlá rozehrávka hostí končí nepřesnou přihrávkou a prostým odevzdáním balonu.
15'
Na druhé straně se pokusil obranu Aston Villy rozhýbat Michael Olise, jeho pokus o náběh ale skončil zdviženým praporkem asistenta rozhodčího.
13'
Prudký centr Luize nikoho v domácích barvách v šestnáctce soupeře nenašel.
12'
Domácí celek je stále aktivnější na balonu, jejich souvislá kombinace ale k územnímu posunu nijak extrémně nevede.
10'
A další snaha domácích končí na odpískaném faulu.
9'
Dobrý obranný zákrok předvedl Guaita, jenž skluzem na poslední chvíli zachránil kolmici za obranu Crystal Palace. Z nadějně vyhlížející akce tak nakonec Aston Villa nic neměla.
8'
Hektický začátek tohoto souboje se snaží domácí fotbalisté uklidnit souvislou kombinací na vlastn polovině.
7'
A pozor! Rozhodčí byl zavolán k videu, které prokázalo ofsajdové postavení Zahy! Branka Crystal Palace tak neplatí!
5'
A podívejte se na to! První střelecký pokus dnešního utkání zároveň znamená vedoucí branku! Eze našel vp okutovém území Wilfrieda Zahu, jenž se před gólmanem nemýlil a z první posílá Crystal Palace do vedení! Branku však ještě bude muset posvětit VAR!
5'
Obrana Crystal Palace vyskočila nejvýše a odhlavičkovala balon do bezpečí. Na tahu jsou hosté s útočnou kombinací.
4'
Domácí postupným útokem vybojovali rohový kop.
2'
Eze se snažil pádit směrem k brance domácího týmu, jenže jeho snaha byla marná, v souboji s posledním obráncem mu byl odpískán nedovolený zákrok.
1'
Obě mužstva jsou již přichystána v útrobách stadionu a za malou chvilku se ukáží fanouškům. Přímý souboj o střed tabulky Premier League vypukne během desítek vteřin!

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Moreno – McGinn (C), Kamara, Luiz, Ramsey – Buendía, Watkins.
Náhradníci: Olsen, Sinisalo – Digne, Bailey, Duran, C. Chambers, Be. Traoré, K. Young.

Crystal Palace FC: Guaita – Clyne, Andersen, Guéhi (C), Mitchell – C. Doucouré, Lokonga – Olise, J. Ayew, Eze – Zaha.
Náhradníci: Whitworth – Ahamada, Édouard, Hughes, Mateta, McArthur, Milivojević, C. Richards, J. Ward.
Crystal Palace FC

Crystal Palace se v tomto kalendářním roce nedočkali ještě ani jednoho vítězství, naposledy zdolali Bournemoutn na Silvestra 2:0, od té doby z dalších osmi zápasů uhráli jen pět bodů za remízy, k tomu vypadli z FA Cupu po domácí prohře se Southamptonem.

V posledních šesti kolech Crystal Palace uhrálo všech pět nerozhodných výsledků ze zmíněného období, jediného přemožitele našlo v rozjetém Manchesteru United, který na Old Trafford zvítězil 2:1. Orli mají v tabulce náskok šesti bodů na sestupové pásmo, pro klid do závěru sezóny by tak potřebovali ještě nějaké body přidat.

Hostující trenér Vieira disponuje prakticky kompletním kádrem, mimo hru je jen druhý brankář Sam Johnstone a dlouhodobě také Nathan Ferguson, jenž by za normálních okolností také nepatřil do základní sestavy.
Aston Villa FC

Aston Villa před týdnem prolomila sérii tří porážek a dokázala zvítězit na Evertonu 2:0, čímž soupeře poslala zpět do sestupového pásma, tomu už se vzdálila na rozdíl deseti bodů.

V domácím prostředí si Villans vedou velmi průměrně, s bilancí 5-2-5 tu uhráli sedmnáct ze svých jednatřiceti bodů.

Po dlouhém zranění achillovky se do tréninku vrátil Diego Carlos, dnes ale nejspíše ještě připraven ke startu nebude. Mimo hru zůstávají Philippe Coutinho a Jed Steer, svalové zranění trápí i brankáře Robina Olsena, mezi tyčemi je ale jasnou jedničkou argentinský mistr světa Emiliano Martínez.
Hezké odpoledne při sledování přenosu z utkání 26. kola anglické Premier League, v birminghamském Villa Parku se utkají tabulkoví sousedé, jedenáctá Aston Villa přivítá dvanácté Crystal Palace.

To zvládlo první vzájemný souboj této sezóny, v Selhurst Parku otočilo nepříznivě se vyvíjející duel a především díky dvěma trefám Wilfrieda Zahy vyhrálo 3:1.

Oba celky měly v týdnu pauzu od FA Cupu, neboť shodně vypadli v domácím prostředí již ve svém prvním utkání ve 3. kole.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.