Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Liverpool - 26. prosince 2022   18:30

Aston Villa
59' Watkins (Luiz)
1:3
(0:2)
Liverpool
5' Salah  (Robertson) • 37' van Dijk  (Salah) • 81' Bajcetic
Aston Villa
Olsen – Young, Konsa, Mings, Digne – McGinn (C), Kamara (86. Coutinho), Luiz, Bailey (86. Dendoncker) – Buendía (86. Ings), Watkins.
Marshall – Archer, Bednarek, Cash, C. Chambers, Young.
Tierney – Hatzidakis, Mainwaring
Villa Park, Birmingham
42 085 diváků
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold (79. Gomez), Matip, van Dijk, Robertson – J. Henderson (C) (79. Bajcetic), Fabinho, Alcântara (67. Keïta) – Salah, Núñez (88. Doak), Oxlade-Chamberlain (67. Elliott).
Kelleher – Carvalho, N. Phillips, Tsimikas.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 6:9. Střely mimo: 3:6. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 7:12.
Liverpool se vrátil do ostrého zápasového tempa vítězstvím, v roli favorita zdolal Aston Villu na jejím vlastním stadiónu 3:1.

Důležitý první gól vstřelil už v 5. minutě Mohamed Salah, ještě před odchodem do kabin zvýraznil náskok Virgil van Dijk. Na drama zadělal v 59. minutě Ollie Watkins, který křižnou hlavičkou proměnil Alissona v diváka, avšak vyrovnání se The Villans nedočkali, naopak v 81. minutě vrátil klid na kopačky hostů osmnáctiletý Stefan Bajcetic svým prvním gólem v Premier League i liverpoolském „áčku“.

Svěřenci kouče Kloppa zvítězili v lize potřetí v řadě a v tabulce se vrátili na šesté místo před Fulham, Aston Villa zůstává na dvanácté pozici.
90+5'
90+4'
Zřejmě poslední šanci ke zdramatizování koncovky měli domácí po standardce. Centr Luize hostující defenziva odvrátila k levé lajně, odkud přišel pas na hlavu Watkinse, slabou hlavičku van Dijk zblokoval a balón odpálil mimo vápno.
90+3'
Polovysoký centr Johna McGiina propouštěl McGinn za sebe na Ollieho Watkinse, od překvapeného útočníka se míč odrazil k nohám pozorného Matipa.
90+2'
Střední záložník Leander Dendoncker vyzkoušel nahrávku mezi dvojici stoperů na Ollieho Watkinse, jenže míči dal malou výšku, hlavou zažehnal nebezpečí Fabinho.
90+1'
Do příležitosti mířil Mohamed Salah. Při snaze o zbavení se Ezriho Konsy ovšem podklouzl a hrací předmět tak protihráči věnoval.
89'
Nově příchozí Ben Doak si věřil na Tyronea Mingse. Volil kličku k lajně a pokusil se o centru, bránící stoper srazil balón na roh.
88'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Ben Doak.
87'
Darwin Núñez nejprve zamotal hlavu Ashleymu Youngovi, aby následně poslal pas na hranici šestnáctky k nohám Elliotta, toho čistým způsobem odstavil Tyrone Mings.
86'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Emiliano Buendía, přichází Danny Ings.
86'
ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Leander Dendoncker.
86'
ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Philippe Coutinho.
85'
Odražený míč si zhruba dvacet metrů od brány zpracoval Lucas Digne. Následovala rána pravým nártem, kulatý nesmysl se mezi tři tyče nevešel.
84'
Douglas Luiz vyslal nepovedený nákop za obranu na Johna McGinna. Skot měl k balónu daleko, pro sebe ho zpracoval osamocený Joël Matip.
83'
Domácí si jsou určitě moc dobře vědomi, že pokud chtějí pomýšlet na body, musí veškeré zbytky sil vrhnout do ofenzivy, zatímco soupeř může hru ještě více zatáhnout.
81'
Liverpool právě vstřelil branku!
S největší pravděpodobností je rozhodnuto! Střílený centr Núñeze zleva Olsen vyrazil pouze ke STEFANU BAJCETICOVI. Mladičký osmnáctiletý Španěl nezazmatkoval, potáhl si míč doleva a definitivně se zbavil Olsena, aby pak vypálil levačkou a před brankovou čárou stojícímu Mingsovi propálil míč mezi nohama. Pro Bajcetice se jedná o první gól v liverpoolském „áčku“, logicky tedy i v Premier League.
80'
Vysoko napadající Douglas Luiz chtěl přinutit k chybě Andrewa Robertsona, ovšem levý obránce protihráče šikovně napálil a zařídil Liverpoolu aut.
79'
ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Joe Gomez.
79'
ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Stefan Bajcetic.
78'
Na druhé straně si přivodil drobné zranění Leon Bailey, křídelník ve snaze o zakončení rybičkou spadl na kopačku Robertsona.
77'
Kousek za polovinou hřiště fauloval Naby Keïta, středopolař nebezpečně sestřelil k zemi Johna McGinna. Arbitr Tierney se spokojil s ústním varováním.
76'
Domácí zkouší štěstí konstruktivně. Soupeř má ovšem velmi dobře rozestavěné řady, projít skrze ně nebude vůbec jednoduché.
75'
Ne, ani teď to nevyšlo! Darwin Núñez unikal vstříc brankáři po levé straně. Volil střelu levou placírkou k protější tyči, bránu však minul.
74'
Pořádně si zahrával s ohněm Robin Olsen. Po další malé domů dlouho otálel s rozehrávkou, aby nakonec poslal míč těsně kolem pravé nohy presujícího Darwina Núñeze.
73'
Jordan Henderson prodloužil odkop gólmana pouze na kopačky Ashleyho Younga, který si pomohl malou domů Olsenovi.
72'
Útočný faul odpískán Olliemu Watkinsonovi. Autor kontaktního gólu pravým loktem nepříjemně trefil do břicha Alissona.
71'
Hosté znovu po tlakem. Oblouček za posledního obránce vyzkoušel Douglas Luiz, Joël Matip s problémy zvládl balón sklepnout ke Keïtovi.
70'
Středem pokusil štěstí Mohamed Salah. Věřil si proti dvojici protihráčů, čistým obranným zákrokem soka zastavil Ezri Konsa.
69'
Postupný útok domácímu celku nevyšel. Završil ho John McGinn dalekonosnou střelou výrazně vedle brány.
68'
Protože Virgil van Dijk tečoval dlouhý nákop Ashleyho Younga za obranu, tak Ollie Watkins neměl šanci míč dostihnout, ten doputoval až k Alissonovi.
67'
Liverpool opět v útoku. Mohamed Salah volil z levé strany křižný pas na Darwina Núñeze, z brány opět vystartoval Robin Olsen a míč sebral do rukavic.
67'
ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Harvey Elliott.
67'
ze hřiště odchází Thiago Alcântara, přichází Naby Keïta.
65'
Daleko z brány vystartoval Robin Olsen, aby vypomohl Ashleymu Youngovi. Poradil si na jedničku, před Salahem odpálil balón po pravé lajně.
64'
Z pravého křídla centroval do vápna Leon Bailey. Ollie Watkins prodlužoval za sebe na Lucase Digneho, bek si na střelu z ostrého úhlu nevěřil.
63'
Čtení hry nyní Darwin Núñez neměl dobré. Mylně předpokládal, že vysoko vyskočivší Tyrone Mings míč odhlavičkuje do bezpečí, proto propadnuvší balón nezpracoval a pouze ho poslal do rukavic Olsena.
62'
Domácí fanoušci hlasitě ženou Aston Villu za vyrovnáním. Emiliano Buendía hledal průnikovým pasem Ollieho Watkinse, Virgil van Dijk zakročil v poslední chvíli ve skluzu.
61'
Pokutový kop zkusil vybojovat Alex Oxlade-Chamberlain. Spadl k zemi poté, co ucítil lehký kontakt s nohou Konsy, píšťalka rozhodčího zůstala němá.
59'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Tenhle gól už bude platit, je zaděláno na drama! Na pravé straně dostal příliš mnoho času Douglas Luiz. S hlavou nahoře poslal dokonale mířený centr na hlavu Ollie Watkinse, na křižnou hlavičku k levé tyči Alisson neměl šanci dosáhnout.
58'
Střílený centr od levé lajny měl oči. Leon Bailey zakončoval nikým neatakovaný, přesto levačkou trefil míč mizerně. Alisson mohl zůstat ledově klidný.
57'
Po déle trvající kombinaci na vlastní polovině Joël Matip vyslal nákop za obranu, Ezri Konsa hlavou odvrátil hrozící nebezpečí od Salaha.
56'
Darwin Núñez si z hrotu útoku sběhl k pravé lajně, kde bez problémů převzal míč a nasměroval ho na hranici šestnáctky k Thiagu Alcântarovi, který po rychlém zpracování na prsa střílel pravačkou do clonícího Konsy.
55'
Bylo zřejmé, že se Emiliano Buendía bojí podstoupit souboj s Virgilem van Dijkem, protihráče nechal ve skluzu nahrát Alexanderu-Arnoldovi.
54'
Jamajský reprezentant Leon Bailey si věřil jeden na jednoho proti Andrewu Robertsonovi, který soka skvěle vystál a za záda jej nepustil.
53'
Druhý poločas zatím rozhodně nenudí. Za hranici velkého pokutového území obdržel přihrávku Fabinho, technický obstřel prosvištěl jen těsně vedle levé části brankové konstrukce.
52'
Centr od rohového praporku na přední tyč pohlídal Tyrone Mings, Thiago Alcântara napálil odražený balón vysoko nad břevno.
51'
Rychlý protiútok Liverpoolu vedl z poloviny hřiště s míčem u nohou Mohamed Salah. Jenže kulatý nesmysl si v klíčový okamžik nechal příliš pod nohama, slabé zakončení Olsen pokryl levou nohou.
50'
Drobným faulem se provinil Thiago Alcântara. Prohrál vzdušný souboj s Douglasem Luizem, následně soupeře drobně potáhl za dres.
49'
Tlak domácího celku pokračuje. Emiliano Buendía si odstoupil od Alexandera-Arnolda a dostal nahrávku do nohy, z první mířil do boční sítě.
48'
Ani další dobrá příležitost The Villans neskončila tolik kýženým snížením. John McGinn jako kdyby se zalekl propadnuvšího míče a nasměroval jej o kus vedle levé tyče.
47'
Celou situaci ještě hlavní rozhodčí Tierney konzultoval s kolegou u videa, ten dal za pravdu původnímu výroku pomezního.
46'
Radost domácích fanoušků dlouho nevydržela! Ollie Watkins dostal pas mezi rozestoupené obránce a Alissona propálil ránou po zemi k pravé tyči, jenže nahrávka přišla v době, kdy byl útočník v těsném ofsajdu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:36.
První poločas zápasu mezi Aston Villou a Liverpoolem nabídl dva góly, o oba se postaral hostující favorit. Skóre střetnutí otevřel už v 5. minutě Mohamed Salah, jenž využil výborné Robertsonovy nahrávky před prázdnou bránu. Při druhé brance Salah asistoval, když odražený míč po rohu dával za sebe na Virgila van Dijka, jehož pokusu levačkou ještě lehce pomohl do sítě bránící Konsa. Hosté jsou jasně lepším týmem a náskok mohl být ještě daleko vyšší, avšak hlavně Darwin Núñez spálil nejednu tutovku, proto domácí stále mohu živit alespoň malou šanci na body.
45+4'
45+3'
Dost prostoru dostal k centru od levé lajny Lucas Digne. Brazilský středopolař Fabinho míč přizvedl mimo dosah Watkinse.
45+2'
Darwin Núñez je hodně vidět, ale převážně při spalování šancí! Po centru ze standardky zprava střílel z bezprostřední blízkosti. Mohl si vybrat, kam balón pošle, přičemž zvolil střed brány, kde byl Olsen.
45+1'
Odražený balón napálil z první Jordan Henderson. Slabou střelu poslal do středu brány, Robin Olsen zakročil s velkou jistotou.
44'
Nepříjemný úder na stehno dostal Emiliano Buendía při souboji s Thiagem Alcântarou. Faul se nepískal, Argentinec zkouší bolest rozběhat.
43'
Defenzivní povinnosti si Virgil van Dijk splnil na jedničku. Zakřižoval Leona Baileyho a pravou nohou mu ukázkově vypíchl míč z pod kopaček.
42'
Neúspěšně se Leon Bailey dožadoval odpískání nedovoleného zákroku v podání Andrewa Robetsona, jamajského reprezentantovi posléze arbitr Tierney odpískal hru na zemi.
41'
Pod tlakem Joël Matip nevymýšlel žádné složitosti a volil malou domů Alissonovi. Brazilský gólman neváhal a z první poslal balón k osamocenému Alexanderu-Arnoldovi.
40'
Jordan Henderson musel pod tlakem rychle jednat. Volil pas na Trenta Alexandera-Arnolda, toho ovšem zradilo zpracování.
39'
Darwin Núñez si tentokráte na posledního protihráče nevěřil. Přihrál do druhé vlny Thiagu Alcântarovi, na chytře myšlený oblouček za obranu ALexander-Arnold nedosáhl.
37'
Svěřenci kouče Kloppa odskakují na rozdíl dvou gólů a opět byl na počátku akce rohový kop. Odražený míč Salah poslal za sebe na VIRGILA VAN DIJKA, jehož ráně levačkou pomohl do sítě Konsa, Olsen zůstal bezmocně stát. Asistence: Mohamed Salah.
36'
Na levé straně velkého vápna si Darwin Núñez věřil na Ezriho Konsu. Stoper ránu konkurenta zblokoval, Tyrone Mings vkleče zabránil Salahovi v dorážce.
35'
Adresátem dlouhého nákopu byl Emiliano Buendía. Byl si vědom, že proti vyššímu van Dijkovi nemá moc šancí, tak se šikovně skrčil a získal pro domácí celek autové vhazování.
34'
Trent Alexander-Arnold přecenil rychlostní schopnosti spoluhráče na druhé straně hřiště Andrewa Robertsona, levý bek dostihl míč až za autovou čárou.
33'
Do vnitra šestnáctky obdržel pas Darwin Núñez. Volil křižnou nahrávku na Oxlade-Chamberlaina, kterou zastavil Mings, vzápětí vyletěl nad hlavu praporek pomezního na znamení ofsajdu, v němž se nacházel Núñez.
32'
Trent Alexander-Arnold znovu volil pas po pravé lajně, jehož adresátem byl Mohamed Salah, balón ovšem cestou opustil celým objemem vymezené území.
31'
Po pravé straně se do pokutového území prokličkoval Mohamed Salah. Vyzkoušel střelu levačkou na bližší tyč, leč rozvlnil pouze boční síť.
30'
Virgil van Dijk si v poslední chvíli rozmyslel nákop za obranu. Místo toho volil nahrávku po zemi Alexanderu-Arnoldovi, trpělivá kombinace pokračuje.
29'
Hosté kontrolují hru kolem poloviny hřiště. Vzhledem k výsledku střetnutí nemají kam spěchat, naopak domácí by měli přidat směrem dopředu.
28'
Velkou šancí na navýšení náskoku pohrdl Darwin Núñez. Odpoutal se od Ezriho Konsy, jenže v koncovce zazmatkoval a střílel zbrkle z voleje do středu brány, kde úřadoval Robin Olsen.
27'
Marně se Emiliano Buendía snažil vybojovat faul na svou osobu ve slibném prostoru od brány, Thiago Alcântara si počínal čistě.
26'
Brejk Leona Baileyho zastavil na polovině hřiště Fabinho pravou horní končetinou. Arbitr Tierney situaci neviděl, avšak pomezní mu zdviženým praporkem poradil.
25'
Hodně aktivní je zatím směrem dopředu Andrew Robertson. Oblouček za Mingse mířil na Darwina Núñeze, ten v záklonu hlavičkoval příliš vysoko.
24'
Roh favorita skončil odpískaným útočným faulem ještě před doletem balónu do pokutového území, Virgil van Dijk při vytváření prostoru sestřelil Konsu.
23'
Rohový kop vybojoval Mohamed Salah. Prováhal ideální okamžik k centru do šestnáctky, do zámezí zblokoval balón dobře postavená Lucas Digne.
22'
Virgil van Dijk si všiml rozběhnutého Andrewa Robertsona a vyslal křižný nákop doleva. S protihráčem se výborně stáhl John McGinn a ze vzduchu sklepl míč pro spoluhráče Luize.
21'
Tyrone Mings volil pod tlakem těžkou malou domů. Robin Olsen hrál z první, kulatý nesmysl odpálil do zámezí.
20'
Standardku hostujícího celku rozehrál Andrew Robertson na hlavu Joëla Matipa. Kamerunský stoper zakončil hlavou k pravé tyči mimo dosah Olsena, avšak radost byla předčasná, gól padl z těsného ofsajdu.
19'
Pozdě šel Douglas Luiz do skluzu proti Andrewu Robertsonovi. Bek Liverpoolu inkasoval nepříjemný úder na koleno, naštěstí vypadá býti v pořádku.
18'
Liverpool podnikl rychlý útočný výpad po levé lajně. Mohamed Salah přihrál o vápna Darwinu Núñezovi, Ezri Konsa zblokoval jeho střelu z první.
17'
Ani druhá velká příležitost The Villans neskončila gólem! Do centru zprava se položil Ollie Watkins, slabou střelu rybičkou schoval Alisson pohotovým zákrokem do rukavic.
16'
Hodně vysoko vyskočil Darwin Núñez. Při dopadu na zem se ovšem instinktivně ohnal loktem a neúmyslně trefil do obličeje Mingse.
15'
Sám proti třem neměl Boubacar Kamara moc šancí na úspěch. Zabojoval však srdnatě a po obranném zákroku Matipa získal alespoň autové vhazování.
14'
Po levé lajně nabral velkou rychlost Emiliano Buendía. Střílený centr na Watkinse prodloužil van Dijk pouze za sebe k Leonu Baileymu, ten ve velké příležitosti netrefil míč vůbec dobře.
13'
Spoluhráče po ose Robertson – Salah tentokráte nezafungovala. Nahrávku na egyptského reprezentanta vystihl Ashley Young ve skluzu.
12'
Přihrávku za obranu vyzkoušel Trent Alexander-Arnold. Darwin Núñez pochopil úmysl spoluhráče pozdě, u míče byl jako první dobře reagující Robin Olsen.
11'
Přenesení hry na Andrewa Robertsona měla oči. Levý obránce ze Skotska míč stáhl pro sebe, ale rozhodl se neriskovat a volil zpětný pas na Matipa.
10'
Uruguayský forvard Darwin Núñez hlavou šikovně sklepl hrací předmět na Alexe Oxlade-Chamberlaina, jemuž vůbec nevyšla klička jeden na jednoho proti Ashleymu Youngovi.
9'
Z ostrého úhlu vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana Emiliano Buendía. Alisson se zaskočit nenechal a míč udržel v rukavicích.
8'
Znovu v akci Ollie Watkins, který dostal pas za obranu, tváří v tvář Alissonovi napálil gólmana do pravé nohy. Pomezní nechal akci dohrát, načež zvedl praporek na znamení ofsajdu.
7'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Ollie Watkins. Poradil si s těžkým zpracováním, avšak klička do středu proti Virgilu van Dijkovi mu nevyšla.
5'
Jen co se hra rozběhla, ujímají se The Reds vedení! Z rohového kopu ještě neudeřili, ale o pár vteřin později vymyslel Alexander-Arnold parádní pas za obranu na pravou stranu šestnáctky k Robertsonovi, jenž s hlavou nahoře vyslal křižný přízemní pas na MOHAMEDA SALAHA a egyptský reprezentant snadno poslal míč do odkryté domácí brány.
4'
Zatímco Robin Olsen je v pořádku, tak Tyrone Mings zůstává v péči zdravotníků, ošetřováno je jeho pravé koleno.
3'
Poté, co do vnitra vápna nasměroval zajímavý polovysoký centr Andrew Robertson, došlo k nepříjemné srážce mezi Mingsem a Olsenem, adresát Darwin Núñez se k zakončení nedostal.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních vínových dresech, hostující Liverpool navlékl po dnešní ligové střetnutí dresy barvy zelené.
1'

Aston Villa FC: Olsen – Young, Konsa, Mings, Digne – McGinn (C), Kamara, Luiz, Bailey – Buendía, Watkins.
Náhradníci: Archer, Bednarek, Cash, Coutinho, Dendoncker, C. Chambers, Ings.
Trenér: Unai Emery

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson – J. Henderson (C), Fabinho, Alcântara – Salah, Núñez, Oxlade-Chamberlain.
Náhradníci: Kelleher – Bajcetic, Carvalho, Doak, Elliott, Gomez, Keïta, N. Phillips, Tsimikas.
Trenér: Jürgen Klopp

Rozhodčí: Tierney – Hatzidakis, Mainwaring.
Liverpool FC

Liverpool neprožívá ideální sezónu. Jeden z před sezónou horkých kandidátů na titul sídlí na šesté příčce, přičemž na rozjetý Arsenal ztrácí propastných patnáct bodů. Kloppova družina měla před přestávkou způsobenou mistrovstvím světa výbornou formu, když vyhrála napříč všemi soutěžemi čtyřikrát v řadě. V průběhu pauzy odehrála dvě střetnutí, s Lyonem prohrála a milánské AC porazila. Minulý týden už navíc odehrála ostrý zápas, v rámci osmifinále EFL Cupu prohrála na stadiónu Manchesteru City 2:3 a jejich pouť pohárem tedy skončila. Střelecké produktivitě mužstva vévodí čtrnáctigólový Mohamed Salah.
Aston Villa FC

Fotbalisté Aston Villy se po patnácti kolech nacházejí v tabulce na 12. místě se ziskem 18 bodů. Otevřená zůstává jak bitva o poháry, neboť na pátý Manchester United ztrácí osm bodů, tak se ale musejí The Villans ohlížet i za sebe, protože náskok na sestupem první ohrožený tým Nottingham čítá pouhých pět bodů. Svěřenci kouče Emeryho zůstávali v zápřahu i během světového šampionátu. Střihli si čtyři přípravné zápasy s bilancí jedné výhry, remízy a dvou porážek. Nejlepším střelcem týmu je Danny Ings s šesti góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný pondělní podvečer. Vítám vás při sledování 17. kola anglické Premier League, u zápasu mezi Aston Villou a Liverpoolem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.