Premier League - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Southampton - 16. září 2022   21:00

Aston Villa
41' Ramsey
1:0
(1:0)
Aston Villa
E. Martínez – Young, Konsa, Mings, Digne – Ramsey (67. Dendoncker), Kamara (44. Luiz), McGinn (C) – Bailey (67. Buendía), Coutinho (84. Ings) – Watkins.
Olsen – Augustinsson, C. Chambers, Sanson, Nakamba.
Harrington – Betts, Hussin
Villa Park, Birmingham
40 758 diváků
Southampton
Bazunu – Walker-Peters, Bella-Kotchap, Salisu, Perraud (46. Larios) – I. Diallo (46. Aribo), Ward-Prowse (C) – Elyounoussi (79. Edozie), Djenepo, A. Armstrong (71. Mara) – C. Adams.
McCarthy – S. Armstrong, Ćaleta-Car, Lyanco, Walcott.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 8:5. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:13.
Steven Gerrard doprovodil závěrečný hvizd Tonyho Harringtona hlasitým výkřikem, jeho Aston Villa v zápase velmi podprůměrné úrovně poráží Southampton brankou Jacoba Ramseyho ze závěru prvního poločasu 1:0. V tom druhém se nestalo prakticky nic zajímavého a skóre se tak pochopitelně nezměnilo.
90+5'
90+5'
Po centru Warda-Prowseho se k hlavičce dostal Stuart Armstrong, v tísni ale mířil asi tři metry vedle domácí branky a Emiliano Martínez s odkopem spěchat nebude.
90+4'
Po faulu McGinna bude následovat další standardní situace pro Southampton a Gavin Bazunu znovu přeběhl před soupeřovu branku.
90+2'
Na rohový kop naběhl dopředu i brankář Bazunu, domácí se ovšem ubránili a před Ingsem z blízkosti středové čáry zívala prázdná branka, bývalý útočník Southamptonu ji ale minul o asi patnáct metrů.
90+2'
Po centru Warda-Prowseho ze standardní situace Salisu prodloužil míč k Bellovi-Ketchopovi, ten se ale do zakončení nedostal, Watkins odkopl balón za branku.
90+1'
V nastaveném čase ještě dostává žlutou kartu Ashley Young.
90+1'
Rozhodčí Harrington oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
89'
Domácí brankář už je zpět na nohou, ovšem nezdá se být v ideální kondici.
88'
Zdravotní potíže trápí Emiliana Martíneze, jenž má svalové problémy. To by mohlo být velmi nepříjemné pro Aston Villu, neboť ta už nemůže střídat.
87'
Lucas Digne se uvolnil na levém křídle, pak ale nedokázal doručit svůj centr k Watkinsovi, Young pak napálil odražený míč výrazně mimo branku.
85'
Další nepovedená souhra hostů, Salisu se pokusil autovým vhazováním rozběhnout Djenepa, tomu při průniku po levém křídle míč odskočil za branku.
84'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Danny Ings.
82'
Za zákrok předcházející té strkanici dostává žlutou kartu James Ward-Prowse.
81'
McGinn byl ve středu hřiště dvakrát faulován, pak jej ještě atakoval Djenepo, s nímž se domácí kapitán dostal do strkanice.
81'
Začala poslední desetiminutovka druhého poločasu. V závěru úvodního dějství se hra z podprůměrného tempa výrazně posunula, povede se to i ve druhém poločase?
79'
Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Samuel Edozie.
77'
Salisův aut prodloužil nejdříve Aribo, pak jej Sekou Mara nasměroval do rukavic Emiliana Martíneze, zároveň zboural i bránícího Douglase Luize.

Teoreticky by hlavička Mary mohla být statisticky považována za první střelu Southamptonu na branku, k nebezpečné ale měla velmi daleko.
76'
Po odrazu míče do zámezí se Mohammed Salisu chystá na dlouhé autové vhazování před branku Aston Villy.
74'
Z rohového kopu domácí nijak nezahrozili.
73'
Youngův centr byl sražen za hostující branku, právě Young už míří k praporku, aby rozehrál rohový kop.
71'
ze hřiště odchází Adam Armstrong, přichází Sekou Mara.
71'
Po sedmdesáti minutách hry probíhá hlasitý potlesk obecenstva na vyjádření úcty zesnulé králově Alžbětě II., hráči dokonce přerušili hru, Walker-Peters čeká se svým autovým vhazováním. Právě sedmdesát let královna vládla.
69'
Nepovedený centr Adama Armstronga se odrazil k brankáři Martínezovi, další z řady neúspěšných akcí Southamptonu.
67'
ze hřiště odchází Jacob Ramsey, přichází Leander Dendoncker.
67'
ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Emiliano Buendía.
66'
Steven Gerrard chystá dvojité střídání, do hry přijdou Emiliano Buendía a čerstvá posila Leander Dendoncker.
66'
Coutinho neprošel do pokutového území, Aston Villa se pak ale dvakrát dostala k odraženému míči.
64'
Leon Bailey se z trávníku takřka vytratil, teď mu nevyšla individuální akce podél postranní čáry, když se už dostal s míčem do zámezí.
63'
V držení míče je sice Southampton, nadále ale platí, že hosté nejsou schopni absolutně nic vymyslet.
61'
Na střelecké pokusy vede Aston Villa po hodině zápasu 9:5, na bránu je to 3:0.
59'
Centr Digneho ze standardní situace odvrátil Salisu k postranní čáře, pak ještě vracel míč do pokutového území Young, jehož centr se odrazil k volnému Ramseymu, ten neprostřelil bránící Salisa.
59'
McGinn byl nedovoleně sražen k zemi Aribem, následovat bude standardní situace pro Aston Villu.
58'
Djenepo byl podražen Jacobem Ramseym za žlutou kartu, Ramsey okamžitě věděl, že tohle se mu vůbec nepovedlo.
57'
Dignemu na levém křídle nevyšel průnik mezi dvěma protihráči, domácí se ale brzy zase ujali míče.
56'
Sedmatřicetiletý Ashley Young předvedl výborný obranný zákrok proti teprve osmnáctiletému Lariosovi, nepustil mladíka podél postranní čáry, navíc vybojoval autové vhazování.
55'
Southampton byl sice usazen na útočné polovině, hostům se ale nedaří vůbec nic vymyslet, teď byli dokonce donuceni odehrát míč až k brankáři Bazunuovi, což domácí fanoušci hlasitě kvitovali.
53'
Kyle Walker-Peters u středové čáry obral o míč Coutinha jen díky nedovolenému zákroku, píská se proti hostům.
51'
Watkins se na levém křídle neúspěšně snažil získat rohový kop v tísni dvou protihráčů.
50'
Che Adams se pokusil vystřelit ze snad třiceti metrů, mířil však o hodně metrů vedle branky.
50'
Aston Villa si zatím ví rady se standardními situacemi Warda-Prowseho, neujal se ani další centr kapitána Svatých.
49'
Elyounoussi byl u postranní čáry podkopnut Ramseym, následovat bude další standardní situace pro Southampton.
47'
Po nákopu Warda-Prowseho ze standardní situace se míč odrazil k Elyounoussimu, ten po své dvakrát zablokované střele marně reklamoval údajnou ruku.
46'
ze hřiště odchází Ibrahima Diallo, přichází Joe Aribo.
46'
ze hřiště odchází Romain Perraud, přichází Juan Larios.
46'
Hosté připravili do druhého poločasu dvě změny, na trávník přicházejí Juan Larios a Joe Aribo, bývalý svěřenec Stevena Gerrarda z Glasgow Rangers.
Všichni fotbalisté odbíhají v poklusu do šaten za stavu 1:0 pro Aston Villu. Utkání ve Villa Parku bylo dlouho nepříliš záživné, v závěru prvního poločasu ale Aston Villa výrazně přidala a díky trefě Ramseyho po rohovém kopu se dočkala vedení.
45+4'
45+4'
Coutinho střílel jen do zdi, pak musel faulovat Adamse jen za cenu žluté karty.
45+2'
Dalšímu rohu Douglase Luize směřujícímu k bližší tyči se hosté ubránili, Armstrong pak ale fauloval Lucase Digneho a to bude velmi nebezpečný volný kop ve prospěch Villans.
45+2'
Douglas Luiz točil svůj centr od praporku přímo na branku, Bazunu vyrazil míč nad břevno.
45+1'
Leon Bailey se kolem Perrauda protáhl do pokutového území, pak ale Perraud stačil alespoň tečovat Baileyho křižnou střelu mimo branku.
45+1'
Rozhodčí Harrington k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené.
44'
Boubacar Kamara nakonec přeci jen nebude schopen zápas dohrát, nahrazuje jej Douglas Luiz. Nejistý je také start Kamary ve francouzském národním týmu během nadcházejícího reprezentačního termínu, kam byl před pár hodinami povolán.
43'
Ještě se u videa řešilo, zda-li brance nepředcházel ofsajd Konsy, který by mohl bránit v zákroku Bazunuovi, bylo to ale v pořádku a branka je potvrzena.
41'
Aston Villa právě vstřelila branku! Domácí se dočkali! Coutinho rozehrál roh nakrátko s Dignem, pak odcentroval na Watkinse, jehož hlavičku brankář Bazunu vytáhl na břevno a míč dorazil do sítě JACOB RAMSEY!
41'
První šance zápasu! Youngův nákop do pokutového území propadl ke vzdálenější tyči, kde nabíhající Coutinho nedokázal hlavou překonat Bazunua!
40'
Na trávníku zůstal sedět Boubacar Kamara a na nohy se zvedá velmi těžce, měl by ale pokračovat v zápase.
39'
Důležitý moment Salisua, jenž vystihl Coutinhovu průnikovou přihrávku na rozběhnutého Ramseyho.
39'
V posledních deseti minutách má Aston Villa 76% držení míče.
38'
Coutinhův roh se odrazil k Baileymu, tomu se ale nepovedlo najít střelecký prostor.
37'
Lucas Digne v souboji s Djenepem na levém křídle vybojoval rohový kop pro Villans.
36'
Aston Villa zahrávala standardní situaci na útočné polovině, nákopu Ashleyho Younga do pokutového území se fotbalisté z jihu Anglie bezpečně ubránili.
34'
Philippe Coutinho se parádně otočil s míčem kolem Warda-Prowseho, pak z dálky zakončoval asi metr a půl nad břevno.
33'
Mohamed Elyounoussi se na levém křídle neprotlačil k centru přes pozorně bránícího Mingse, bude se kopat od domácí branky.
32'
Coutinhově centru od rohového praporku se hosté ubránili, pak už následovala jen zablokovaná dalekonosná střela.
32'
Coutinhův centr odvrátil Bella-Kotchap na rohový kop.
31'
Bella-Kotchap zaváhal při přenesení hry doleva, protože nasměroval míč do míst, kde měl být právě Perraud, ten se ale teprve pomalu vracel do hry a vhazovat tak budou moci Villans.
31'
Francouzský obránce už je na nohou a odchází k pokračování ošetření za postranní čáru, brzy už by se ale měl vrátit do zápasu.
30'
Perraud stále zůstává ošetřován, Bailey může být rád, že rozhodčí Harrington nejen, že neodpískal faul, ale také nevytáhl jednu z karet.
29'
Fotbalisté na obou stranách využívají tuto pauzu k hromadnému občerstvení.
29'
Romain Perraud byl zasažen nepříjemným šlapákem od Baileyho a bude muset být ošetřen.
27'
Emiliano Martínez trochu zaváhal při držení míče, pod nohy mu vletěl Adam Armstrong a dokázal zablokovat Martínezův odkop, míč ale odrazil jen za postranní čáru.
26'
Po autovém vhazování Salisua nejdříve promáchl míč Perraud, pak se do odraženého balónu opřel Ward-Prowse, trefil ale jen bránícího Ramseyho.
26'
V úvodních pětadvaceti minutách jsme viděli jen po jedné, velmi nepřesné, střele na každé straně.
25'
Digneho nákop byl prodloužen k Youngovi u protější postranní čáry, tomu však byl máván ofsajd.
24'
Aston Villa se usadila na útočné polovině a bude rozehrávat standardní situaci od postranní čáry.
22'
Teď už Youngova kolmice na Ramseyho byla mnohem nadějnější, Ramsey ale trochu přibrzdil a k míči už se nedostal, pak jen zdviženým palcem poděkoval svému zkušenému spoluhráči.
21'
Ashley Young nepřesně hledal Ollieho Watkinse, ten se k míči neprotlačil přes Perrauda, navíc soupeřova fotbalistu fauloval.
20'
James Ward-Prowse se dostal ke dvěma centrům, oba ale doletěly jen na hlavu bránících hráčů.
20'
Adam Armstrong na levém křídle vybojoval rohový kop, bylo to ale způsobeno především výrazným podceněním situace od Ashleyho Younga, jenž věděl, že se sám dotkl míče jako poslední.
18'
Leon Bailey se v pokutovém území marně snažil najít střeleckou pozici, míč se navíc za branku odrazil od tohoto jamajského fotbalisty.
18'
Aston Villa zatlačila Svaté na jejich polovinu, Kyle Walker-Peters navíc byl domácím presinkem donucen k odkopu daleko na tribunu.
16'
McGinnův dlouhý nákop na Watkinse si pohlídal Gavin Bazunu.
16'
Kyle Walker-Peters se ve středu hřiště krásně uvolnil mezi třemi protihráči, pak se rozběhl přímo do pokutového území, v něm sice skončil na trávníku po zákroku Digneho, ten si ale počínal zcela čistě.
14'
Neúspěšná souhra domácích na pravé straně hřiště, bude se kopat od branky Gavina Bazunua.
13'
Po rohu Warda-Prowseho se do vzduchu zavěsil Elyounoussi, tísněn Ramseym ale hlavičkoval vysoko nad branku.
12'
Djenepo se prohnal po pravém křídle, následný centr před branku odvrátil Konsa před nabíhajícím Adamsem na rohový kop.
10'
Southampton má obrovského specialistu na standardní situace, je jím kapitán James Ward-Prowse, tomu ale první centr před branku Aston Villy vůbec nevyšel a domácí se snadno ubránili.
9'
Po nedovoleném zákroku Johna McGinna bude Southampton zahrávat standardní situaci od postranní čáry.
9'
Hlavním arbitrem zápasu je Tony Harrington, pro nějž je to teprve sedmé utkání v rámci Premier League v kariéře, čtyři odpískal v loňské sezóně a dvě v té aktuální.

V nejvyšší soutěži Harrington ještě neudělil žádnou červenou kartu a moc se to dnes ani očekávat nedá, neboť celkově naposled tasil z kapsy červenou kartu loni v listopadu v rámci druhé nejvyšší soutěže, v niž od té doby odpískal celou řadu dalších zápasů.
7'
První střelecký pokus zapisuje do statistik Leon Bailey, jeho nepovedená střela ale doskákala vedle branky Kevina Bazunua.
6'
S centrem Ashleyho Younga si hostující defenziva poradila, přeci jen ale Aston Villa je prvním týmem, který se snaží hrát aktivněji po křídlech.
5'
Lucasi Dignemu nevyšel průnik po levém křídle kolem Armela Belly-Kotchapa, bude se kopat od branky hájené Gavinem Bazunum.
4'
Série autových vhazování Southamptonu u levé postranní čáry, ujímá se jich Romain Perraud.
3'
Úvod utkání se odehrává výhradně ve středu hřiště, oba týmy zahájily tento zápas velmi opatrně. V hledišti ale panuje skvělá atmosféra.
1'
Rozehráno! Aston Villa oblékla tradiční vínovo-modrou kombinaci, Saints hrají v bílých dresech s výrazným červeným pruhem.
1'
Ve Villa Parku je vše připraveno k rozehrání zápasu.

Aston Villa FC: E. Martínez – Young, Konsa, Mings, Digne – Ramsey, Kamara, McGinn (C) – Bailey, Coutinho – Watkins.
Náhradníci: Olsen – Augustinsson, Dendoncker, Buendía, Luiz, C. Chambers, Ings, Sanson, Nakamba.
Trenér: Steven Gerrard

Southampton FC: Bazunu – Walker-Peters, Bella-Kotchap, Salisu, Perraud – I. Diallo, Ward-Prowse (C) – Elyounoussi, Djenepo, A. Armstrong – C. Adams.
Náhradníci: McCarthy – Aribo, S. Armstrong, Ćaleta-Car, Edozie, Lyanco, Larios, Mara, Walcott.
Trenér: Ralph Hassenhüttl

Rozhodčí: Harrington – Betts, Hussin.
Southampton FC

Southampton si vede o něco lépe, když za šest dosavadních zápasů získal sedm bodů, povedlo se mu tedy vyhrát o jeden zápas více. Výher se dočkal v Leicesteru a doma s Chelsea, oba zápasy vyhrál shodně 2:1. Naposledy se Svatí představili ve Wolverhamptonu, kde podlehli domácím Vlkům 0:1.

Hostům chybí zranění Valentino Livramento a Romeo Lavia, k dispozici ale je nedávná posila Duje Čaleta-Car. Po příchodu v závěru přestupního období by se v novém dresu mohl představit i Ainsley Maitland-Niles.
Aston Villa FC

Aston Villa vstupuje do sedmého kola ze sedmnácté pozice, když dosud uhrála jen čtyři body za jedno vítězství, jednu remízu a čtyři porážky. Jediné výhry se Villans dočkali ve druhém kole, kdy v domácím prostředí porazili Everton, v dalších čtyřech zápasech už ale získali jediný bod.

Ten přitom uhráli velmi nečekaně v posledním zápase před dvěma týdny, kdy v domácím prostředí remizovali s obhájcem titulu Manchesterem City, tedy týmem, kterému i přes vedení 2:0 podlehli v posledním kole minulé sezóny, čímž zajistili soupeři titul na úkol Liverpoolu, tedy týmu, v němž dlouhá léta působil trenér Aston Villy Steven Gerrard.

Gerrard se musí obejít bez dlouhodobě absentujícího Diega Carlose, chybět bude i další obránce Matty Cash, jenž v zápase s Manchesterem City utrpěl zranění zadního stehenního svalu. Mimo hru je také Jan Bednarek, jenž v klubu hostuje právě ze Southamptonu a klauzule ve smlouvě mu nedovoluje nastoupit. Cashe by mohl nahradit Ashley Young, jinak se očekává stejná základní sestava, která nastoupila k utkání se Citizens.
Hezký večer při sledování přenosu utkání mezi Aston Villou a Southamptonem, které otevírá program sedmého kola Premier League. To minulé bylo odložené kvůli úmrtí královny Alžběty II., jejíž pohřeb ovlivňuje i program tohoto kola, utkání ve Villa Parku se ale odehraje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.