Premier League - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brentford : Aston Villa - 22. dubna 2023   16:00

Brentford
65' Toney (Mbeumo)
1:1
(0:0)
Aston Villa
88' Luiz  (Buendía)
Brentford
Raya – Hickey, Mee, Pinnock – Schade (76. Wissa), Jensen (90+2. Dasilva), Nørgaard (C) (46. Onyeka), Janelt (76. Damsgaard), Henry – Toney, Mbeumo.
Cox – Baptiste, Ghoddos, Roerslev, Jørgensen.
Salisbury – Davies, Ledger
Gtech Community Stadium, Brentford
Aston Villa
E. Martínez (46. Olsen) – A. Young (66. C. Chambers), Konsa, Mings, Moreno (66. Digne) – McGinn (C), Dendoncker (66. Be. Traoré), Luiz, Ramsey – Watkins, Buendía.
Sinisalo – Carlos, Durán, T. Patterson, Revan.

Zápas Brentfordu s rozjetou Aston Villou přinesl dělbu bodů. Oba týmy svůj gólový účet otevřeli až v druhém poločase. Do vedení šel Brentford po brance Ivana Toneyho. Aston Villa však v 88. minutě odpověděla brankou Douglase Luize. Hosté tak poprvé v ligové historii získali na Gtech Community Stadium alespoň bod a prozatím zůstávají na šesté příčce.
90+7'
90+6'
Pokus o rozhodnutí v samotném závěru na obou stranách. Nejdříve musel Robin Olsen sebrat ze vzduchu centr hledající nabíhající útočníky Brentfordu. Poté rychlý brejk Aston Villy zůstal nepotrestán.
90+4'
Dalekonosná rána z nohy střelce první branky Aston Villy, Douglase Luize, pořádně protáhla Davida Rayu. Nakonec ovšem o kousek minula branku domácích.
90+3'
Útočný výpad Aston Villy se s úspěchem nepotkal.
90+2'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Josh Dasilva.
90+1'
Rozhodčí Michael Salisbury nastavuje nad rámec základní hrací doby 6 minut.
90'
Yoane Wissa na malou chvíli rozradostnil fanoušky v Gtech Community Stadium. Radost byla opravdu jen chvilková. Rozhodčí ihned signalizuje, že se Wissa před zakončením nacházel v ofsajdu.
88'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Nakonec se to povedlo! Po několika odvráceních přichází úspěšný centr, který ještě posunul Emiliano Buendía na volného DOUGLASE LUIZE. Brazilec v jasné pozici neminul, a tak Aston Villa vyrovnává. Asistence: Emiliano Buendía.
87'
Aston Villa se ze všech sil snaží dostat míč do pokutového území.
85'
Centr Chamberse se neuchytil. Obrana Brentfordu ho dokázala odvrátit.
84'
Bryan Mbeumo poslal do pokutového území další ze svých fantastických centrů. Tentokrát našel Franka Onyeku, jež ovšem míč v jasné pozici pouze protečoval do zámezí.
83'
Aaron Hickey poslala k zemi Jacoba Ramseyho. Rozhodčí Salisbury nenechal zákrok bez povšimnutí a píská nedovolený zákrok.
82'
Nadýchaný centr z levé strany hřiště končí jen v rukavicích pozorného brankáře Brentfordu.
81'
Digne už je na nohou a zápas může pokračovat.
79'
Hra je přerušena. Realizační tým Aston Villy se stará o svého hráče, který zůstává ležet na trávníku. Jedná se nejspíše o Lucase Digneho.
77'
Reakce Thomase Franka je jasná. Nechce riskovat dlouhodobé zranění Kevina Schadeho, a tak dnes velice aktivní německý útočník odchází, na zhruba poslední patnáctiminutovku, na střídačku.
76'
ze hřiště odchází Kevin Schade, přichází Yoane Wissa,
ze hřiště odchází Vitaly Janelt, přichází Mikkel Damsgaard.
75'
Kevin Schade si vyžádal ošetření poté, co se při návratu do obrany chytl za zadní stehenní sval.
74'
Emiliano Buendía chtěl pobídnout Ollieho Watkinse. Tento záměr však nakonec nebyl zrealizován. Proti byl Ethan Pinnock.
72'
Jacob Ramsey se z ničeho nic zjevil osamocen před Davidem Rayou. zakončoval ovšem v pádu, a tak jeho střele chyběla přesnost. Míč končí na tribuně za brankou.
71'
Žlutá karta pro tým Brentford FC (Vitaly Janelt).
70'
Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Douglas Luiz).
68'
Ivan Toney je při chuti. Míč se mu odrazil příhodně pro akrobatické zakončení a chybělo málo a třetí nejlepší střelec Premier League se mohl ucházet o nejhezčí branku ročníku.
66'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Ashley Young, přichází Calum Chambers,
ze hřiště odchází Álex Moreno, přichází Lucas Digne,
ze hřiště odchází Leander Dendoncker, přichází Bertrand Traoré.
65'
Brentford právě vstřelil branku!
Domácí se ujímají vedení! Přesný centr Bryana Mbeuma našel nohu IVANA TONEYHO a fanoušci na Gtech Community Stadium se mohou radovat. Asistence: Bryan Mbeumo.
64'
Secvičená rozehrávka, kterou zakončil Ivan Toney nebyla úspěšná. Míč byl sražen blokujícími hráči Aston Villy.
62'
Ezri Konsa si nepočínal opatrně na hranici velkého vápna a fauloval. Domácí tak mají k dispozici přímý kop na dosah brance Robina Olsena.
58'
Robin Olsen si našel centr letící do nebezpečného území a míč vyboxovává.
57'
Sražená střela končí za brankou Olsena. Mbeumo bude rozehrávat rohový kop.
56'
Žlutá karta pro tým Brentford FC (Kevin Schade).
55'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou.
53'
Kevin Schade nemůže uvěřit tomu, jakou šanci teď zahodil! Němec byl vyslán do samostatného úniku. Nejdříve z velké dálky chtěl hlavičkou překonat vyběhnutého Olsena. To se mu nepovedlo, ale míč zůstal ve hře a Schade se k němu znovu dostal. Sice nebyl útočník Brentfordu v ideálním postavení, ale zívala na něj prázdná branka. Schade nakonec rozvlnil jen boční síť.
52'
Faul Aarona Hickeyho na půli hřiště daruje míč Aston VIlle.
51'
Ivan Toney i s hlasitou pomocí domácího publika dostal Robina Olsena při rozehrávce pod tlak. Nově příchozí brankář odehrál míč před dotírajícím Toneym do zámezí.
50'
Následně ovšem přichází další šance. Ivan Toney v obtížné situaci, kdy se pro míč musel vracet, hlavičkoval. Pokus nebyl příliš razantní, a tak míč poprvé zabloudil do rukavic Robina Olsena.
49'
Hickey rozběhl útok po pravé straně hřiště. Přízemní centr nakonec odklizen Luizem.
47'
Brentford si užívá míče na začátku druhé půle.
46'
Můžeme vidět po jedné změně na každé straně. Zajímavá je ovšem především ta na straně Aston Villy. Brankář Emiliano Martínez, zřejmě kvůli nějakému zdravotnímu problému, odchází ze hry. Nahrazuje ho švédský brankář Robin Olsen.
46'
ze hřiště odchází Christian Nørgaard, přichází Frank Onyeka.
46'
ze hřiště odchází Emiliano Martínez, přichází Robin Olsen.
46'
První poločas branku nenabídl. O něco aktivnější byl domácí Brentford, který si také vypracoval největší šanci. Zakončení Ivana Toneyho z hranice malého brankoviště lapil Emiliano Martínez.
45+3'
45+3'
Přízemní centr bez problémů schovává do rukavic Emiliano Martínez Emiliano Martínez.
45+2'
David Raya našel milimetrově přesným balonem Bryana Mbeuma, jež ztroskotal na nepodpoře od svých spoluhráčů.
45+1'
Alex Moreno si připisuje další blok. Po odrazu bude Brentford zahrávat čtvrtý rohový kop v zápase.
45'
Rozhodčí Michael Salisbury nastaví nad rámec prvního poločasu 3 minuty.
44'
Z brejkové situace Aston VIlly nakonec nic nevznikne. Brejk pohřbil Buendía, který hru zbytečně pozdržel, když míč nerozdal dále ke svým spoluhráčům.
43'
Jensen zblokoval centr z levé strany hřiště.
40'
Skvělou přihrávku vymyslel Christian Nørgaard, který vybídl Vitaly Janelta k samostatnému úniku. Velmi odvážně, ale nakonec úspěšně si proti němu počínal brankář Aston Villy, Emiliano Martínez, jež se vydal proti hráči daleko za hranici pokutového území a skluzem míč odklidil. Janelt však nemusí smutnit. Následně mu byl odpískán ofsajd.
40'
Rico Henry fauloval při snaze udržet míč v blízkosti branky Emiliana Martíneze.
39'
Znovu pokus o vyslání krajních hráčů Brentfordu. Ani tentokrát se ovšem dlouhá přihrávka nepotkala s úspěchem.
37'
Hosté nedostávají klid na rozehrávku.
36'
Možná největší šance zápasu! Postaralo se oni duo Schade – Toney, které si dvakrát vyměnilo míč, a poté se druhý jmenovaný dostal k zakončení z hranice malého brankoviště. Štěstí pro Martíneze, že míč Toney v pádu nenasměroval blíže k horní tyčce branky, jinak by nejspíše na míč nedosáhl.
34'
Aaron Hickey sice dlouhým nákopem našel Ivana Toneyho. Rozhodčí však zvedá praporek a píská se ofsajd.
33'
Jensen už je na nohou a hra může pokračovat.
32'
Problémy má Mathias Jensen (Brentford), který zůstává ležet kousek od postranní čáry. Hráč Brentfordu má problémy s kolenem, do kterého v souboji inkasoval ránu od Emiliana Buendíi. Fyzioterapeut londýnského celku však zvedá směrem k lavičce domácích palec nahoru, a to znamená, že Jensen bude nadále pokračovat v zápase,
31'
Ostrý centr z přímého kopu skončil v náruči Emiliana Martíneze.
29'
Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Ashley Young).
29'
Po Nørgaardově nabídce se k míči dostal Kevin Schade, jež se krásně vytočil do středu a vybojoval faul. Provinil se Ashley Young.
28'
Ethan Pinnock měl se zpracováním velké potíže, když mu míč šel v běhu přímo na paty, a tak se k němu nakonec dostal Emiliano Buendía. Jeho rána z druhého doteku však o dobré čtyři metry minula vzdálenější tyč.
25'
Hra se teď nebývale kouskuje. To možná ubližuje Brentfordu, jehož tlak se v posledních dvou minutách otupil.
24'
Buendia v souboji s Hickeym neudržel míč. Ten se od jeho nohy odrazil do zámezí.
23'
Žlutá karta pro tým Brentford FC (Christian Nørgaard).
22'
Další důležitý blok Alexe Morena. Centr Kevina Schadeho srazil na rohový kop.
20'
Po delší době si zahrál David Raya. Svoji roli v rozehrávce zvládl na výbornou.
17'
Bryan Mbeumo nebyl daleko od toho, aby si otevřel gólový účet v dnešním utkání. Christian Nørgaard byl autorem skvělé finální nahrávky na právě Mbeuma nabíhajícího do pokutového území. Ten už si chystal míč na levou nohu, ale v poslední chvílí ve skluzu zasáhl Moreno. Domácí budou zahrávat rohový kop.
16'
Mee zvládl s přehledem vzdušný souboj. Soupeřem mu byl Ollie Watkins, který se nedokázal natolik odpoutat od trávníku, aby Meeho přeskočil a následně vyslal své spoluhráče do útoku.
15'
V posledních minutách se hraje především na polovině Aston Villy. Domácí hledají cestu k brance Martíneze.
14'
Tyrone Mings odvrací centr. z pravé strany hřiště. Domácí ovšem budou mít k dispozici prostor pro dlouhý aut.
12'
Kevin Schade centrem po zemi hledal nabíhající útočné duo Brentfordu – Toney, Mbeumo. Ani jeden ze zmíněných hráčů se však k míči nedostal, jelikož dobře zasáhl Emiliano Martínez.
11'
Mbeumův centr od rohového praporku byl velmi nepřesný. Míč se do hry ani nedostal.
10'
Henry dostal míč před malé vápno a našel jednoho ze svých spoluhráčů. Obrana Aston Villy byla však rychlejší a zakončení znemožnila.
8'
Domácí byly vytlačeni z útočné poloviny. Poté se ještě pokoušely o rychlé přenesení těžiště hry k brance Martíneze, ale to nebylo vůbec přesné, a tak si zahraje s míčem Aston Villa.
6'
Martínezův dlouhý nákopzačal rychlý brejk hostů. Ramsey, který se nakonec dostal ke střele, však nezískal více, než rohový kop.
4'
První zákrok si připisuje také hostující brankář – Emiliano Martínez. Ten musel na zem poté, co se k zakončení dostal Bryan Mbuemo. Střela mu však nesedla ideálně, a tak Martínez neměl větší problémy se zkrocením míče.
3'
McGinn se nacházel v ofsajdu, a tak bude domácí brankář rozehrávat.
2'
Raya se musel poprvé činit. Přízemní ránu zpoza vápna vytěsnil na rohový kop.
1'
Brzy po začátku přišla první nebezpečná ztráta před pokutovým územím hostů. Luiz však nebezpečí zažehnal.
1'
Úvodní výkop obstarali hosté.
1'

Brentford FC: Raya – Hickey, Mee, Pinnock – Schade, Jensen, Nørgaard (C), Janelt, Henry – Toney, Mbeumo.
Náhradníci: Cox – Baptiste, Damsgaard, Dasilva, Ghoddos, Onyeka, Roerslev, Wissa, Jørgensen.
Trenér: Thomas Frank

Aston Villa FC: E. Martínez – A. Young, Konsa, Mings, Moreno – McGinn (C), Dendoncker, Luiz, Ramsey – Watkins, Buendía.
Náhradníci: Sinisalo, Olsen – Carlos, Digne, Durán, C. Chambers, T. Patterson, Revan, Be. Traoré.
Trenér: Unai Emery

Rozhodčí: Salisbury – Davies, Ledger.
Všem fotbalovým fanouškům přeji krásný den. Vítám Vás při sledování 32. kola Premier league. Na programu je utkaní mezi Brentfordem a Aston Villou.

Brentford se v posledních zápasech s formou nepotkává. Poslední výhra devátého celku tabulky je datována k 15.3. Od té doby svěřenci Thomase Franka z pěti utkání vytěžili jen dva body po remízách s Leicesterem a Brightonem. S dnešním soupeřem, který má podstatně lepší formu, však Brentford na domácí půdě ani jednou v historii neztratil bod.

Aston Villa
si užívá skvělou formu, díky které může pomýšlet na vstupenku do pohárové Evropy. Svěřenci Unaie Emeryho z posledních sedmi zápasů získali 19 bodů. Pouze jednou ztratili při remíze 1:1 s West Hamem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.