Premier League - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : Manchester City - 24. května 2023   21:00

Brighton
38' Enciso (Colwill)
1:1
(1:1)
Manchester City
25' Foden  (Haaland)
Brighton
Steele – Caicedo, van Hecke, Colwill, Estupiñán – Groß (C), Gilmour (52. Mac Allister) – Buonanotte (75. Undav), Enciso (51. E. Ferguson), Mitoma – Welbeck (75. Veltman).
McGill – Dunk, Ayari, Peupion, Webster.
Hooper – Holmes, Hopton
Amex Stadium, Falmer
31 388 diváků
Ortega – Walker, Stones (84. Ka. Phillips), Rodri, R. Lewis – Gündoğan (C) – Mahriz, B. Silva (84. Gómez), De Bruyne (57. Álvarez), Foden (51. Palmer) – Haaland.
Ederson – Knight, Al. Robertson, N. O'Reilly, Charles.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 13:9. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:11.
Je za námi souboj úspěšných celků této sezóny, Brighton uhrál remízu s Manchesterem City 1:1, když obě branky byly k vidění už v prvním poločase, který byl o poznání atraktivnější než ten druhý.

Domácí Seagulls jsou z dnešní remízy velmi šťastní, neboť již s naprostou definitivou posouvá Brighton do Evropské ligy, kterou si tak zahraje při své historicky první sezóně v pohárové Evropě.
90+4'
90+4'
Zatímco se rozjela poslední minuta avizovaného nastavení, tak tribuny Amex Stadium už značně prořídly.
90+3'
Velmi nepřesný centr Palmera končí za domácí brankou, rozehrávat bude Jason Steele.
90+1'
Žlutou kartu za stažení Haalanda dostává také Jan Paul van Hecke.
90+1'
Rozhodčí Hooper oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Hráčem zápasu byl vyhlášen Julio Enciso, jenž už nějakou dobu sedí na lavičce, předtím ale stačil vstřelit naprosto parádní trefu, která stále stanovuje současné skóre 1:1.
89'
Po centru ze standardní situace se do zakončení tlačil Haaland, mezi dvěma soky ale v těžké pozici hlavičkoval jen mimo branku.
89'
Cole Palmer byl u postranní čáry faulován Joelem Veltmanem, jenž si za svůj zákrok vykoledoval žlutou kartu.
87'
Kalvin Phillips podrazil Mac Allistera, Seagulls mohou rozehrávat ze středu hřiště.
86'
Colwill podklouzl při odkopu hluboko na vlastní polovině, k jeho štěstí ale míč doputoval ve středu hřiště do prostoru, kde nebyl nikdo z hostujících hráčů.
84'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Sergio Gómez.
84'
ze hřiště odchází John Stones, přichází Kalvin Phillips.
83'
Josep Guardiola dostává žlutou kartu za počínání u laviček.
82'
Brighton zaútočil do otevřenější obrany, Undavovi se ale nepovedlo zpracovat kolmici Mac Allistera.
80'
Předchozí branka se ale ještě prověřuje u videa, neboť se řeší možný faul Haalanda na Colwilla před vstřelením branky.
79'
Manchester City právě vstřelil branku! Citizens se vrací do vedení! Ilkay Gündogan uvolnil na levém křídle Rica Lewise, jehož přesný centr dopravil hlavou do sítě ERLING HAALAND!
78'
Brightonu nevyšla rozehrávka na vlastní polovině, přišel o míč a musí se znovu stáhnout do defenzivy.
76'
Pervis Estupiňán napřáhl z dálky k parádní ráně, která mířila jen těsně vedle tyče hostující branky! To mohla být druhá výstavní branka Brightonu.
76'
Mitoma u rohu pokutového území uvolnil Undava, tomu se ale nepovedl centr před branku.
75'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Jöel Veltman.
75'
ze hřiště odchází Facundo Buonanotte, přichází Deniz Undav.
73'
Hosté už několik desítek sekund hrají s míčem u vlastního pokutového území, Brighton postupně vysouvá svůj presink.
71'
Caicedo vybojoval míč na Álvarezovi jen pomocí nedovoleného zákroku, Citizens budou rozehrávat na nějakých třiceti metrech od branky.
70'
Na střelecké pokusy už Brighton vede 18:10, na bránu je to 7:4.
68'
Mitoma se na levém křídle nedokázal uvolnit od Mahrize, Alžířan vybojoval odkop od branky.
66'
Álvarezův pas našel na hranici pokutového území Haalanda, ten si míč zpracoval, pak nepřesně pálil levačkou.
65'
Na rohy už domácí vedou 5:1, z toho pátého Grosse ale nijak nezahrozili.
65'
Estupiňánův centr si před brankou zpracoval Mitoma, pak mu ale zmenšil střelecký úhel Ortega a hostující brankář vyrazil Japoncovu střelu na rohový kop.
64'
Rodri vyvezl míč na útočnou polovinu, pak ale totálně pokazil přihrávku, kterou nasměroval přímo do zámezí daleko od svých spoluhráčů a drbe si hlavu.
62'
Palmerův nepříliš povedený centr snadno odkopl Jan Paul van Hecke.
61'
Dvě zablokované střely domácích zpoza pokutového území, do statistik je zapisují Mac Allister a Caicedo.
60'
Walkerovi se vůbec nepovedla střela z dálky, míč se dokutálel výrazně vedle domácí branky.
59'
Julian Álvarez si vynutil Estupiňánův faul, hosté mohou rozehrávat na útočné polovině.
57'
ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Julián Álvarez.
57'
Grossův přetažený centr Welbeck pustil na Mitomu, jeho střela z voleje mířila vysoko nad branku.
56'
Po rohu se do odraženého míče opřel rozběhnutý Estupiňán, neprostřelil ale klubko těl před Ortegou.
56'
John Stones zaváhal při odkopu z vlastního pokutového území, míč se odrazil k Fergusonovi, jehož pohotovou ránu k bližší tyči Ortega vyráží na rohový kop!
55'
Bernardo Silva na kraji pokutového území neustál souboj s Caicedem a dožadoval se odpískání penalty, ovšem marně.
53'
Cole Palmer po levé straně potáhl míč do pokutového území, pak se díval, komu by přihrál, nakonec ale pálil sám a pořádně provětral rukavice Jasona Steela.
52'
ze hřiště odchází Billy Gilmour, přichází Alexis Mac Allister.
51'
ze hřiště odchází Julio Enciso, přichází Evan Ferguson.
51'
ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Cole Palmer.
50'
Po nakrátko rozehraném rohu si střeleckou pozici našel Rico Lewis, tomu ale střela vůbec nevyšla a mířila přímo do náruče Jasona Steela.
49'
První velká šance druhého poločasu! Po akci De Bruyneho Haaland posunul míč ke Gündoganovi, jehož tečovaná střela končí za vzdálenější tyčí domácí branky!
48'
Do centru Bernarda Silvy se akrobaticky pokusil položit Erling Haaland, těžkou střelu ale nedokázal nasměrovat na branku.
46'
Oba trenéři zatím nemají důvod ke změnám v sestavě, pokračuje se tak v těch zahajovacích.
46'
Je za námi první poločas zápasu, který nabídl skutečně velký kopec zábavy, dva neuznané góly, ale také dva regulérní a po změně stran se bude pokračovat za stavu 1:1.

O branky se postarali Phil Foden a famózní ranou Julio Enciso, oba celky ale měly velké množství dalších obrovských šancí.
45+3'
45+3'
Jedna velká šance střídá druhou! Enciso od rohu pokutového území viděl před brankou naprosto osamoceného Welbecka, ten ale nevěděl, že je úplně sám a snažil se o hlavičku, míč ale netrefil! Domácí útočník měl spoustu času si míč zpracovat a zakončit, ovšem unáhlil se.
45+1'
Rozhodčí Hooper k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené.
45'
Tentokrát měli obrovskou šanci hosté! Kevin De Bruyne skvělým centrem našel volného Phila Fodena, jehož hlavička mířila jen těsně vedle vzdálenějšího horního rohu domácí branky! Jason Steele by neměl nejmenší šanci zasáhnout!
44'
Druhá neuznaná branka domácích! Mitoma po levé straně vysunul do velké šance Dannyho Welbecka, ten si ale nepohlídal svůj náběh a byť překonal Ortegu ránou ke vzdálenější tyči, tak mu je máván těsný ofsajd.
42'
Po nakrátko rozehraném rohu Grossův centr vypadal nebezpečně, žádný z domácích hráčů se ale do zakončení nedostal.
42'
Estupiňánův centr Mahriz srazil na rohový kop, aktivně hrající Racci se mohou znovu nastěhovat před Ortegu.
41'
Rozhodčí Hooper za předchozí zákrok ukazuje Bernardu Silvovi žlutou kartu.
40'
Julio Enciso byl při průniku útočnou polovinou faulován Bernardem Silvou.
38'
Brighton právě vstřelil branku! Hotová paráda domácích! Levi Colwill ze středu hřiště posunul míč k JULIU ENCISOVI, jenž napřáhl snad z více než pětadvaceti metrů a trefil se neuvěřitelně přesně do šibenice, to by nechytil žádný brankář na světě!
36'
Facundo Buonanotte se teď individuálně prokličkoval do palebné pozice a střílel prudce, ovšem nepříliš umístěně a Ortega jeho pokus vyrazil.
35'
Estupiňánův přetažený centr Lewis nedokázal odkopnout, míč promáchl a překvapený Buonanotte pak u vzdálenější tyče nedokázal kvalitně zakončit.
34'
Hosté po čase zavřeli soupeře před jeho branku, De Bruyneho oblouček do pokutového území se od brankové čáry snažil nasměrovat před branku Foden, ovšem po vysokém centru se hostům z Manchesteru nepovedlo vystřelit.
32'
Kontrola u videa byla celkem rychlá a pokračuje se za stavu 0:1.
31'
Po Grossově rohovém kopu byl míč prodloužen před branku, kde se zblízka nadvakrát dokázal střelecky prosadit Kaoru Mitoma, ovšem při dorážce si v leže pomohl jednoznačně rukou, což hned signalizovali snad všichni hráči Manchesteru City a Simon Hooper branku neuznal!
29'
Julio Enciso potáhl míč k pokutovému území Citizens, následně je jeho střela sražena na rohový kop.
27'
Estupiňánův výborný centr našel v pokutovém území volného Buonanotteho, ten si ale špatně zpracoval míč, který mu odskočil k Ortegovi. To byla velká promarněná příležitost.
25'
Manchester City právě vstřelil branku! První branka zápasu! Erling Haaland dostal skvělou přihrávku do dalšího úniku, tentokrát ale volil přihrávku na v tandemu nabíhajícího PHILA FODENA, jenž nakonec s velkým štěstím procedil míč do sítě přes bránící protihráče!
23'
Brighton měl velmi nadějně rozjetý útok do otevřené obrany, Estupiňánovi se ale nepovedlo přejít přes Kyla Walkera.
22'
Phil Foden vysunul Erlinga Haalanda do samostatného úniku, norský kanonýr ale i podruhé dnes selhal, když nevyzrál na Jasona Steela!
20'
Danny Welbeck parádní ránou orazítkoval břevno hostující branky!
19'
U míče je hned čtveřice domácích hráčů, střílet bude buď Enciso nebo Welbeck.
18'
Po Gündoganově faulu na Gilmoura bude Brighton zahrávat volný kop z již velmi nebezpečné palebné pozice.
18'
Mitomovi se nepovedl průnik podél postranní čáry, s míčem už se dostal do zámezí a hosté mohou vhazovat.
17'
Pascal Gross z velké dálky střílel po zemi přímo k Ortegovi, ten si připsal další snadný zákrok.
15'
Zdravotní potíže trápí Facunda Buonanotteho, mladé křídlo musí být ošetřeno.
14'
Stefan Ortega se při rozehrávce u vlastní branky dostal pod tlak Dannyho Welbecka, nakonec se mu povedlo ve skluzu odkopnout míč k postranní čáře.
12'
Hosté mají v úvodu zápasu jednaosmdesátiprocentní držení míče.
10'
Danny Welbeck si od rohu pokutového území navedl míč směrem k ose hřiště, pak jej posunul ke Gilmourovi, ten nepovedenou střelou nasměroval balón do náruče Stefana Ortegy.
9'
Brighton po zisku míče zaútočil do otevřenější obrany, Danny Welbeck se uvolnil na pravé straně pokutového území, ovšem prováhal ideální možnost k zakončení a jeho střela byla sražena na rohový kop.
8'
Hosté hrají s míčem na své polovině, zatím ale jen velmi pozvolna.
6'
První tutovka zápasu! Phil Foden se protáhl po levé straně pokutového území a odcentroval ke vzdálenější tyči přímo na hlavu Erlinga Haalanda, ten trestuhodně přestřeluje branku!
5'
Kyle Walker příliš přetáhl svůj centr, pak o něco zajímavěji centroval Bernardo Silva a Erling Haaland v tísni dokázal srazit míč k Fodenovi, ten se ale do zakončení nedostal.
3'
Brighton se ale nakonec nedostal ani do pokutového území a už se musí stáhnout do defenzivy.
2'
Po Walkerově faulu mohou domácí rozehrávat na soupeřově polovině, ujme se toho kapitán Pascal Gross.
1'
Brighton oblékl tradiční modro-bílou kombinaci, hosté hrají v červeno-černé sadě.
1'
Zahajovacího výkopu se ujali domácí Seagulls a je rozehráno!
1'
Trojice rozhodčích v čele se Simonem Hooperem přivedla fotbalisty na trávník, úvodní výkop se pomalu blíží.

Brighton & Hove Albion: Steele – Caicedo, van Hecke, Colwill, Estupiñán – Groß (C), Gilmour – Buonanotte, Enciso, Mitoma – Welbeck.
Náhradníci: McGill – Dunk, Ayari, E. Ferguson, Mac Allister, Peupion, Undav, Veltman, Webster.
Trenér: Roberto De Zerbi

Manchester City: Ortega – Walker, Stones, Rodri, R. Lewis – Gündoğan (C) – Mahriz, B. Silva, De Bruyne, Foden – Haaland.
Náhradníci: Ederson – Álvarez, Gómez, Knight, Palmer, Ka. Phillips, Charles, O'Reilly, Robertson.
Trenér: Josep Guardiola

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Hopton.

Manchester City ve druhé polovině sezóny dominuje nejen Premier League, ale také celé evropské kopané. Na domácí scéně se mu povedlo otočit nepříznivý vývoj na čele ligové soutěže, když nakonec jasně přeskočil Arsenal a potřetí v řadě získal anglický titul, k tomu jej čeká finále FA Cupu a především také finále Ligy mistrů, kam dokráčel neuvěřitelně suverénním způsobem přes Bayern Mnichov a Real Madrid, v istanbulském finále jej v červnu čeká Inter Milán.

S titulem v kapse si Citizens v neděli poradili i s Chelsea, ačkoliv všechny největší hvězdy strávily většinu času na lavičce, přesto díky brance argentinského mistra světa Juliana Alvareze Citizens vyhráli dvanáctý ligový zápas v řadě.
Brighton & Hove Albion

Fotbalisté Brightonu míří poprvé v klubové historii do pohárové Evropy. Už mají víceméně jistotu účasti v Evropské lize, neboť před sedmou Aston Villou mají náskok tří bodů a gólový rozdíl lepší o šestnáct branek, přičemž Villans mají před sebou poslední utkání a Brighton tak takřka s jistotou skončí nejhůře šestý.

V posledních týdnech ale Racci i kvůli několika absencím podávají značně nevyrovnané výkony a střídají výhry s prohrami, v obou případech mnohy i překvapivé. Příkladem byla vysoká domácí prohra se zachraňujícím se Evertonem 1:5, následně pak Seagulls prakticky odstříhli Arsenal z boje o titul výhrou 3:0 na Emirates Stadium. Naposledy pak Brighton v domácím prostředí zdolal sestupující Southampton 3:1 a mohly tak propuknout oslavy z postupu do evropských pohárů.
Hezký večer při sledování přenosu dohrávky 32. kola Premier League, v němž se bude pokračovat v oslavách obou dnešních soupeřů. Zatímco Brighton se raduje z premiérové účasti v evropských pohárech, tak Manchesteru City se povedlo dobýt celou Premier League a fotbalisté z modré části Manchesteru tak dokázali získat mistrovský titul.
Utkání je odloženo kvůli kolizi se semifinále FA Cupu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.