Premier League - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Wolves - 8. října 2022   16:00

Chelsea
45+3' Havertz (Mount) • 54' Pulisic (Mount) • 90' Broja (Kovačić)
3:0
(1:0)
Chelsea
Arrizabalaga – Azpilicueta (C), T. Chalobah, Koulibaly – Loftus-Cheek (66. Kovačić), Jorginho, Gallagher (86. Chukwuemeka), Cucurella – Pulisic (72. R. James), Mount (72. Broja) – Havertz (86. Zíjáš).
E. Mendy – Sterling, Aubameyang, Chilwell.
Hooper – Holmes, Scholes
Stamford Bridge, Londýn
Wolves
Sá – Semedo, Kilman, T. Gomes, Castro (72. Aït-Nouri) – Nunes, Moutinho (C) – Ad. Traoré (72. Campbell), Podence, Guedes (46. Hodge) – D. Costa (57. Hwang Hi-čchan).
Šarkić – Bueno, Mosquera, Ronan.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 10:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:8.
Chelsea potvrdila roli favorita, na domácím stadiónu porazila Wolverhampton s přehledem 3:0.

Důležitý první gól domácí vstřelili těsně před odchodem do kabin, po centru Mounta z pravé strany se hlavou trefil Kai Havertz. Pojistku na vedení The Blues dal v 54. minutě svou premiérovou trefou v sezóně Christian Pulisic, konečnou podobu dal výsledku rovněž prvním zásahem v probíhajícím ročníku střídající útočník Armando Broja. Nutno pochválit i defenzivní práci domácího celku v čele s Kepou Arrizabalagou, který chytil šanci po zranění Mendyho za pačesy a hlasitě si říká o post stálé jedničky.

Svěřenci kouče Pottera se díky vítězství posunuli tabulkou na čtvrtou příčku. Vlci zůstávají v sestupovém pásmu na osmnáctém místě.
90+3'
90+3'
Po centru na přední tyč se kousek za malým vápnem prodral k zakončení hlavou Chem Campbell, balón nasměroval na horní síť.
90+2'
Cíl domácího celku je jediný, udržet čisté konto. Do šestnáctky letěl centr zprava, Trevoh Chalobah odvrátil balón na roh.
90'
Chelsea právě vstřelila branku!
The Blues dávají definitivní razítko na vítězství. Po rychle rozehrávce na polovině hřiště Mateo Kovačić vyslal pas na ARMANDA BROJU. Albánský reprezentant přes Kilmana vypálil z vnitra šestnáctky nechytatelně do levého dolního rohu, Sá natahoval ruku za míčem bez úspěchu.
89'
Nově příchozí Hakím Zíjáš zkusil průnikový pas mezi stoperskou dvojicí na Armanda Broju, Max Kilman dobře zapracoval ve skluzu.
88'
Marc Cucurella úspěšně nasadil jesličky Nélsonu Semedovi, jenže za Portugalcem se nacházel ještě Rayan Aït-Nouri, který získal míč pro Wolverhampton.
87'
A znovu si jeden z domácích obránců vybral jako cíl své přihrávku Kepu Arrizabalagu, který místo odkopu na náhodu vymyslel pěkný oblouček na Cucurellu.
86'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Hakím Zíjáš.
86'
ze hřiště odchází Conor Gallagher, přichází Carney Chukwuemeka.
85'
Malou domů obdržel Kepa Arrizabalaga. Po rychlém zpracování si u pravé lajny všiml volného Jamese a adresoval mu přesnou nahrávku.
84'
Svěřenci kouče Lageho přesunuli kombinaci na útočnou polovinu. Zleva centroval Rayan Aït-Nouri, Reece James s přehledem odkopl míč mimo hrací plochu.
83'
Technické dovednost ukázal Reece James. Hodil si kulatý nesmysl mezi dva protihráče, nedovoleně jej atakoval Toti Gomes.
82'
Nélson Semedo chtěl vybojovat rohový kop. Sice nastřelil Koulibalyho, ale výsledkem je pouze autové vhazování pro Wolves.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Chelsea disponuje dvougólovým náskokem a směřuje za očekávaným ziskem tří bodů.
80'
Od levé lajny centroval v rychlosti Marc Cucurella. Hledal nejspíše Armanda Broju, útočníka přehlavičkoval Rayan Aït-Nouri.
79'
João Moutinho viděl za obranu zabíhajícího Hwang Hi-čhana, jenže nahrávku neprovedl vůbec dobře, míč opustil hrací plochu.
78'
Nedorozumění mezi Trevohem Chalobahem a Kalidou Koulibalym vedlo ke zdravotním trablům prvního jmenovaného. Utkání je na pár vteřin přerušeno.
77'
Obranný odkop Kalidou Koulibalyho nebyl z nejjistějších. Zaváhání napravil v hlavičkovém souboji, v němž nedal Hi-Čchanovi šanci.
76'
Čerstvý Armando Broja nadělal vysunutým presinkem velké problémy Kilmanovi. Albánec se posléze vydal napadat i Gomese, jenž pod tlakem odehrál míč do zámezí.
75'
Chorvatský středopolař Mateo Kovačić si nevěřil na střelu, ještě posunul míč na Gallaghera. Akce pokračovala k pravé lajně na Jamese, jenž v souboji jeden na jednoho fauloval Podenceho.
74'
Další prohřešek v kádru hostů. Joe Hodge ve snaze o dlouhý odkop minul balón, naopak nebezpečně nakopl Azpilicuety. Od arbitra Hoopera si vysloužil ústní varování.
73'
Za slibným centrem Semeda startoval Daniel Podence. K zakončení se neprocpal, byl mu odpískán útočný faul na Jamese.
72'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Chem Campbell.
72'
ze hřiště odchází Jonny Castro, přichází Rayan Aït-Nouri.
72'
ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Armando Broja.
72'
ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Reece James.
71'
Jonny Castro podpořil ofenzivní složku mužstva. Od pravé lajny se dostal k centru, míč ovšem nasměroval pouze vysoko nad bránu.
70'
A samozřejmě Kepa Arrizabalaga umí i chytat. Včas zareagoval na prudkou střelu Podenceho do středu brány, míč schoval v rukavicích.
69'
Kepa Arrizabalaga ukazuje, že přehled ve hře má skvělý. Dnes podruhé vyběhl daleko z poutového území, aby odkopl balón do autu před Podencem. Podobnými přednostmi Mendy rozhodně nedisponuje, Senegalec byl právě často kritizován za skutečnost, že zůstává na brankové čáře a moc se nehýbe.
68'
Individuálně vyzkoušel štěstí rovněž Kai Havertz. Zamotal hlavu Kilmanovi, aby si následně posunul míč mimo hrací plochu.
67'
Kalidou Koulibaly vyzkoušel dlouhý nákop za obranu na Masona Mounta. Ten zvládl zpracování, klička proti Gomesovi mu ale nevyšla.
66'
ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Mateo Kovačić.
65'
Aktivní Conor Gallagher obral Matheuse Nunese a vystartoval do protiútoku, jenže vyprodukoval nepřesnou nahrávku na Kaie Havertze.
64'
Adama Traoré adresoval nahrávku na hranici šestnáctky Danielu Podencemu, který zbrkle vypálil z první, napálil clonícího Cucurellu.
63'
Ruben Loftus-Cheek skrze dvěma protihráči propasíroval balón na Conora Gallaghera, který neměl komu nahrát směrem dopředu, proto hru zklidnil pasem na Koulibalyho.
62'
S malou domů si Kepa Arrizabalaga poradil bez problémů. Nelámal si hlavu se zpracováním, s první míč posunul k lajně na Chalobaha.
61'
Jorginho si byl moc dobře vědom, co bude následovat poté, co faulem na Nunese zastavil rychlý protiútok. Ital doplňuje Azpilicuetu na listině hráčů s žlutou kartou.
60'
Conor Gallagher si narazil s Césarem Azpilicuetou, jenže zpětnou nahrávku dostal příliš dopředu, na dlouhou nohu trefil pouze nohu bránícího Kilmana.
59'
Třetí gól Chelsea měl na kopačce Kai Havertz. Vyzkoušel lob, jenže José Sá zůstal na nohou a míč bez problémů vyrazil levou rukou.
58'
Skandování pokračuje. Fanoušci si oprášili pokřik věnovaný speciálně Diegu Costovi. Odstoupivší forvard je viditelně potěšen, fanouškům vytrvale děkuje potleskem.
57'
Na Stamford Bridge probíhá hlasité skandování jména Diega Costy. Fanoušci nezapomněli, co brazilský útočník pro The Blues udělal.
57'
ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Hwang Hi-čchan.
54'
Krásná kombinace, na jejímž konci je druhý gól domácího mužstva! CHRISTIAN PULISIC nejprve potáhl balón po levé lajně, poté si narazil s Masonem Mountem a svůj první gól v sezóně vstřelil obloučkem přes vyběhnuvšího brankáře provedeným z levé strany šestnáctky.
53'
Nélson Semedo zavelel k útoku po pravé lajně. Před protihráče se natlačil César Azpilicueta a pro Chelsea získal odkop od brány.
52'
Trevoh Chalobah posílal dopředu Christiana Pulisice. Američanovi výborně zakřižoval cestu Toti Gomes, zvládl i rozehrávku přes Semeda.
51'
Rychlý protiútok domácího celku nebyl zahraný vůbec zle. Mount roztáhl hru doprava na Pulisice, za jehož centrem směřoval Kai Havertz, Němec zakončoval těsně nad bránu.
50'
Domácí brankář je v pořádku, hra mohla pokračovat. Chelsea na balónu příliš dlouho nevydržela, protože pas Cucurelly po levé lajně vystihl Nunes.
49'
Kepa Arrizabalaga vystartoval proti centru od rohového praporku. Balón minul, naopak se nepříjemně střetl s Castrem. Španělský gólman si chvilku potřebuje poležet.
48'
Úvod druhé půle patří Wolves. Hráči v oranžových dresech obléhají pokutové území domácího celku, zatím bez úspěchu.
47'
Zatímco domácí trenér Potter neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, tak hostující kouč Lage vystřídal Guedese za Hodgeho. Uvidíme, zda tato změna přinese čerstvý vítr do hostujících řad.
46'
ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Joe Hodge.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
Zdálo se, že úvodní pětačtyřicetiminutovka zápasu mezi Chelsea a Wolverhamptonem skončí bezbrankovým výsledkem, ale aktivně hrající domácí nakonec přeci jen udeřili ve třetí nastavené minutě. Mason Mount odcentroval z pravé strany na Kaie Havertze, jenž hlavičkou přehodil gólmana Sá. Vedení The Blues je zasloužené, protože domácí jsou jasně lepším týmem a vytvářejí si zajímavé příležitosti, ty se jim však dlouho nepodařilo dovést ke zdárnému konci.
45+4'
45+3'
Rozhodčí ještě nechal Chelsea dohrát akci, domácí v poslední chvíli střílí gól do šatny! Mason Mount si u pravé lajny vyměnil balón s Chalobahem, aby vzápětí odcentroval do pokutového území, kde se KAI HAVERTZ vyšplhal nad obránce a hlavou přehodil ztuhlého brankáře. Asistence: Mason Mount.
45+2'
Conor Gallagher vybojoval rohový kop, který posléze sám rozehrál. Centr propadl k Trevohu Chalobahovi, jehož centr zblokoval Nunes.
45+1'
Teď si Toti Gomes počínal v defenzivě na jedničku. V pádu ještě nakopl míč levačkou a ten se pak odrazil do zámezí od presujícího Azpilicuety.
44'
Pod tlakem blížícího se Gallaghera si Toti Gomes neporadil úplně nejjistěji, poskakující balón odpálil levačkou do zámezí.
43'
Ošetření si vyžádal italský středopolař Jorginho. Po obstříknutí levé nohy se fotbalista postavil a vypadá to, že bude schopen v zápase pokračovat.
42'
Do pravého křídla obdržel přihrávku Adama Traoré. Jeho centr Kalidou Koulibaly trestuhodně podskočil, naštěstí pro něj Matheus Nunes zakončoval hlavou nad břevno.
41'
Skluzující Kalidou Koulibaly ve skluzu úspěšně vypíchl balón Diegu Costovi. V akci Wolverhamptonu pokračuje na levé straně Castro.
40'
Po delší době se zápasu zapojil i Kepa Arrizabalaga. Mírně zaváhal, ve skluzu přeci jen dokázal oslovit spoluhráče Jorginha.
39'
V plném sprintu Marc Cucurella zvládl odcentrovat do míst, kde se pohyboval Mason Mount, zakončení placírkou z voleje Jonny Castro úspěšně zblokoval.
38'
Kapitán The Blues César Azpilicueta vůbec nepočítal se skutečností, že by k němu míč propadl. Stalo se, překvapenému Španělovi propadl míč mezi nohama.
37'
Mason Mount si pohrál s Adamou Traorém, načež nahrál na střed Pulisicovi, po jeho sražené přihrávce budou domácí kopat roh.
36'
Fotbalisté v modrých dresech udržují balón na útočné polovině. Trevoh Chalobah zkusil průnikovou nahrávku na Jorginha, v úspěchu pasu zabránil Kilman.
35'
Nahrávka Masona Mounta za obranu měla oči. Christian Pulisic posléze podstoupil neúspěšný souboj jeden na jednoho proti Nélsonu Semedovi.
34'
Chelsea dominuje, ale chybí to nejdůležitější, góly. Jorginho zkoušel oblouček na Conora Gallaghera, před nějž Toti Gomes výborně natlačil tělo.
33'
Hostující gólman musel předvést další zákrok, tentokráte o poznání snazší. Trevoh Chalobah v akrobatické pozici vystřelil pravačkou slabě do středu brány.
32'
José Sá udržuje bezbrankové skóre! Christian Pulisic si navedl balón na střed a vypálil technicky skvěle na zadní tyč, Portugalec ovšem vykouzlil parádní zákrok pravou rukou.
31'
Daniel Podence měl před sebou posledního protihráče, jímž byl Trevoh Chalobah. Portugalec udělal pěknou zasekávačku, jenže pak si míč zamotal mezi nohama.
30'
Pouhým okem jasně viditelný ofsajd, do nějž Ruben Loftus-Cheek nahrával Havertzovi. Pomezní správně odmával, hrát bude Wolverhampton.
29'
Americký reprezentant Christian Pulisic by potřeboval o pár centimetrů navrch. Na centr Gallaghera sice doskočil, ale ve velkém záklonu střílel nad břevno.
28'
Směrem dopředu je zatím César Azpilicueta hodně vidět. Velká škoda pro Chelsea, že jeho nahrávku lehce tečoval Guedes, Ruben Loftus-Cheek proto zakončoval výrazně mimo bránu.
27'
Vyběhnutí gólmanovi Sá vůbec nevyšlo. Kai Havertz mu udělal kličku, avšak z úhlu nemohl zakončovat. Nahrával pod sebe na Pulisice, jehož v poslední chvíli odzbrojil Nélson Semedo.
26'
Bojuje, střeleckou smůlu však Mason Mount ne a ne prolomit. Po stříleném pasu z pravé strany zakončoval z první o kousek vedle pravé části brankové konstrukce.
25'
Nohama si zahrál hostující gólman José Sá. Poradil si bez problémů, nikým neatakován se postaral o přenesení hry doprava na Castra.
24'
Senegalský stoper rozjel akci přes pravou stranu, kde byl César Azpilicueta, ten vymyslel příliš dlouhou přihrávku na Conora Gallaghera.
23'
João Moutinho vyzkoušel obstřel na stranu gólmana. Kepa Arrizabalaga si svou stranu zkušeně pohlídal a balón vyrazil do zámezí.
22'
Velký pozor si ale nyní bude muset dávat defenziva Chelsea, především pak Kepa Arrizabalaga. César Azpilicueta kousek za šestnáctkou přišlápl Guedesovi kotník, kromě způsobené standardky zapsal na konto žlutou kartu.
21'
Pěkná kombinace domácího celku k vedoucímu gólu nevedla. Ruben Loftus-Cheek s hlavou nahoře nahrával na levou stranu Christianu Pulisicovi, jenž poslal skákající míč vysoko nad břevno.
20'
Mason Mount v rychlosti převzal přihrávku Pulisice, kličkou do protipohybu vyřadil ze hry Kilmana, načež vypálil nártem vedle brány.
19'
Pokus o technický obstřel jsme měli možnost vidět v podání Gonçala Guedese, balón se vykroutil poměrně výrazně vedle pravé tyče.
18'
Tlak The Blues pokračuje. Po mizerné patičce Podenceho Mount nahrál k pravé lajně Azpilicuetovi, na jehož střílený centr Havertz jen těsně nedosáhl.
17'
Na gól si dělal zálusk Jorginho. Italský středopolař vystřelil kousek za šestnáctkou k levé tyčce, José Sá zareagoval včas a levou rukou míč udržel před brankovou čárou.
16'
První rohový kop Chelsea v zápase nebezpečí pro hostující svatyni neznamenal, centr Conora Gallaghera pohlídal João Moutinho.
15'
Hra ve vzduchu Trevohu Chalobahovi viditelně nedělá žádné problémy. Opět se anglický stoper vyšplhal výrazně nad Costu a míč sklepl k Azpilicuetovi.
14'
Na levém křídle si zkoušel vytvořit prostor ke střele Christian Pulisic. Američan nakonec vypálil přes protihráče hodně nepřesně.
13'
Nahrávka po levé lajně byla dobře myšlená, avšak Christian Pulisic ji neprovedl vůbec dobře, adresát Mason Mount dostihl míč až mimo hrací plochu.
12'
Ani útok hostujícího mužstva příliš dlouho netrval. Max Kilman viděl dvojici spoluhráčů u pravé lajny, jenže kulatý nesmysl nasměroval přesně mezi ně.
11'
Odražený balón získal Ruben Loftus-Cheek. Přestože měl dost času, tak tlačil hrací předmět do přehuštěného prostoru na Havertze, tomu nevyšlo zpracování.
10'
Výborně přečetl hru Kepa Arrizabalaga, který vyběhl daleko z pokutového území, aby zabránil možnému úniku Costy, navíc zvládl i nahrát na útočnou polovinu Azpilicuetovi.
9'
Pravou stranou nabral velkou rychlost Conor Gallagher. Stříleným pasem oslovil Kaie Havertze, ten po rychlém zpracování vystřelil levačkou z otočky nad bránu.
8'
Diego Costa ukázal, že kromě střílení gólů umí i výborně nahrávat. Zvedl hlavu a zprava adresoval skvělý pas na střed Matheusi Nunesovi, ten z první napálil clonícího konkurenta.
7'
Přetažený centr zleva vracel do ohně Christian Pulisic. Americký reprezentant vracel v záklonu pod sebe, pouze do rukavic brankáře.
6'
Na obranné polovině kombinují s míčem na kopačkách hosté. Malou domů dokonce dostal José Sá, jenž volil přenesení hry k pravé lajně na Castra.
5'
Vlci rozehrávali standardku od levé lajny. Do centr na přední tyč se hlavou opřel Daniel Podence, jeho zakončení rozvlnilo pouze boční síť.
4'
Velký návrat na Stamford Bridge prožívá Diego Costa, avšak v dresu soupeře. Brazilského útočníka nyní přeskočil v souboji Trevoh Chalobah.
3'
Domácí hned zahrozili! Mason Mount po pravé straně naběhl do pokutového území, načež nahrál pod sebe Conoru Gallagherovi, jehož střela proletěla těsně vedle pravé tyče.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech. Fotbalisté Wolverhamptonu pro dnešní střetnutí oblékli dresy barvy oranžové.
1'

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), T. Chalobah, Koulibaly – Loftus-Cheek, Jorginho, Gallagher, Cucurella – Pulisic, Mount – Havertz.
Náhradníci: E. Mendy – Sterling, Chukwuemeka, Broja, Zíjáš, R. James, Kovačić, Aubameyang, Chilwell.
Trenér: Graham Potter

Wolverhampton Wanderers: Sá – Semedo, Kilman, T. Gomes, Castro – Nunes, Moutinho (C) – Ad. Traoré, Podence, Guedes – D. Costa.
Náhradníci: Šarkić – Hodge, Bueno, Mosquera, Hwang Hi-čchan, Ronan, Campbell, Aït-Nouri.
Trenér: Bruno Lage

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Scholes.
Wolverhampton Wanderers

Úvod nové sezóny Wolverhamptonu vůbec nevychází. Po neúplných osmi kolech se v tabulce nachází na prvním sestupovém osmnáctém místě, nicméně není třeba klesat na mysli, protože za Crystal Palace se nachází pouze o skóre. Svěřenci kouče Lageho momentálně drží sérii dvou porážek v řadě, když před reprezentační přestávkou doma prohráli 0:3 s Manchesterem City, po pauze prohráli 0:2 v Londýně na stadionu West Hamu. Nejlepším střelcem týmu je Daniel Podence, jemuž se jako jedinému podařilo vstřelit alespoň dva góly.
Chelsea FC

Nevýrazné výkony a ne příliš dobré výsledky stály v Chelsea místo trenéra Thomase Tuchela, novým koučem se stal Graham Potter. Pod novým stratégem odehráli The Blues tři zápasy a ještě neprohráli. V rámci Ligy mistrů remizovali 1:1 se Salzburgem a porazili 3:0 AC Milán, v lize zdolali v malém londýnském derby 2:1 Crystal Palace. V tuzemské soutěži se Chelsea nachází po sedmi kolech na páté příčce se ziskem třinácti bodů, v Lize mistrů okupuje po třech zápasech druhé místo se ziskem čtyř bodů.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní odpoledne. Vítám vás při sledování 10. kola anglické Premier League, u zápasu mezi Chelsea a Wolverhamptonem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.