Premier League - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Bournemouth - 13. května 2023   16:00

Crystal Palace
39' Eze (J. Ayew) • 58' Eze (Olise)
2:0
(1:0)
Johnstone – Ward, Andersen, Guéhi, Mitchell – Eze, Doucouré (81. McArthur), Hughes (77. Riedewald) – Olise, Ayew, Zaha /C/ (51. Édouard).
Guaita – Clyne, Richards, Lokonga, Ahamada, Mateta.
Salisbury – Wilkes, Aspinall
Selhurst Park, Londýn
25 523 diváků
Bournemouth
Neto (C) – Kelly, Zabarnyj, Mepham, Viña (60. Smith) – Rothwell (81. Cook), Lerma – Ouattara (73. Anthony), Billing (60. Brooks), Christie (60. Moore) – Solanke.
Travers – Stephens, Stacey, Senesi.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 7:1. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 5:12.
Fotbalisté Crystal Palace porážejí Bournemouth v lize popáté v řadě a již 467 minut od něj v soutěžním utkání neinkasovali. Dnešní zápas měli Londýňané jasně ve své moci, i když vyložených šancí si vypracovali pomálu. Dvakrát se trefil Eze, když před přestávkou zakončil skvělou akci spoluhráčů, po ní vymetl po krásném sólu šibenici. Bournemouth si dnes mohl zajistit záchranu, k jistotě mu stále potřebný bod chybí.
90+5'
90+5'
Eze cílil trestný kop do vzdálenější šibenice, tu však o takové dva metry minul a hattricku se dnes nedočká.
90+4'
Další žlutá karta pro AFC Bournemouth, za faul nedaleko rohu velkého vápna ji obdržel David Brooks.
90+2'
Vůbec první žlutou kartu zápasu dostává Jefferson Lerma (Bournemouth) za faul na Ezeho.
90+1'
Eze prostrčil míč do šestnáctky na Édouarda, který si ale těžkou přihrávku nedokázal zpracovat.
88'
Solanke hledal průnikovou příhrou Moorea, ale u míče byl dříve domácí brankář Johnstone. Určitě nejméně vytížený muž zápasu.
87'
Dnešní utkání sleduje 25 523 diváků.
86'
Trestný kop z 25 metrů posílá Lewis Cook vysoko na tribunu, domácí fanoušci posměšně aplaudují.
85'
Riedewald fauloval Brookse a domácí musejí přenechat míč ke standardce soupeři, který si ho ve druhé půli příliš neužil.
84'
Na Brooksův ostrý centr naskakoval na zadní tyči Moore a ač se domáhal rohu, podle rozhodčího se míč odrazil do zámezí od jeho ramene.
82'
Rohový kop vyboxoval Neto do bezpečí.
82'
Olise přenesl hru na Mitchella, kterému v posledním zlomku vteřiny padl do střely Smith a srazil ji na roh.
81'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Joe Rothwell, přichází Lewis Cook.
81'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Cheick Doucouré, přichází James McArthur.
79'
Standardku Londýňanů odhlavičkoval Moore jen ke střídajícímu Riedewaldovi, který trefil halfvolej nártem, ale bránu minul.
77'
ze hřiště odchází Will Hughes, přichází Jaïro Riedewald.
76'
Cherries působí vyloženě zvadle, ani řada střídání je neprobrala k lepšímu výkonu, jen odevzdaně čekají na porážku.
73'
ze hřiště odchází Dango Ouattara, přichází Jaidon Anthony.
72'
Roh vyboxoval Neto až za velké vápno, Oliseho kroucený pas pak odtud letí do zámezí.
71'
Londýňané museli obehrát celé hřiště, zapojil se i dnes nezaměstnaný brankář Johnstone. Akci zabránil za cenu dalšího rohu Lloyd Kelly.
70'
Doucouré nabil Olisemu, který střílí jen doprostřed brány a Neto zasahuje bez potíží.
70'
Dále se hraje na jednu bránu, hosté jsou teď zatlačeni v deseti lidech do pokutového území a jen odvracejí centry a nákopy.
68'
Wardova hlavička po rohu neprošla před bránu Bournemouthu.
68'
Oliseho průnik zastavuje odkopem na roh Mepham.
66'
Domácí kombinují nakrátko před velkým vápnem zataženého soupeře. Jako by byl průběžný výsledek opačný.
63'
Ošetřován byl Will Hughes, ale bude brzy pokračovat ve hře. Zbylí hráči využili pauzy k občerstvení.
60'
ze hřiště odchází Matías Viña, přichází Adam Smith,
ze hřiště odchází Philip Billing, přichází David Brooks,
ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Kieffer Moore.
58'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Přesný pas z vlastní poloviny dostal od Andersena EBERECHI EZE, navedl si míč mezi přesilou černých dresů a z velkého vápna vymetl výstavní ranou šibenici.
58'
Hosté získali druhý roh v utkání, krátkému závaru po Lermově a následné Christieho hlavičce se domácí ubránili.
56'
Eze uvolnil na křídlo Oliseho, jehož centr Neto podběhl, naštěstí pro brazilského brankáře mu vypomohli zadáci. Odražený míč ještě hlavičkoval na bránu Eze, ale to byla již pro Neta lahůdka.
55'
Centrovaný míč zachytává po výběhu na velké vápno Norberto Neto.
53'
Oliseho křížná střela po zpracování míče na hrudi letí daleko od bournemouthské svatyně.
51'
Střídání v týmu Crystal Palace:
ze hřiště odkulhal zraněný Wilfried Zaha, přichází Odsonne Édouard.
48'
Zaha špatně došlápl v souboji se Zabarným a je ošetřován na trávníku.
47'
Hughesovu bombu zpoza šestnáctky po rohu vyráží efektním skokem Norberto Neto.
46'
Mepham odvrací míč na roh pro Crystal Palace.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 54% – 46%, střely na bránu 1:0, střely mimo 5:0, rohy 7:1, ofsajdy 1:1, fauly 3:6.
Bournemouth se v Londýně jen brání a kdyby nepřišla skvěle sehraná akce ve 39. minutě, kterou zakončil Eze z jediné přímé střely poločasu, mohl udržet bezbrankové skóre. Domácí jsou takto v poločase o gól napřed.
45+3'
45+2'
Zaha padá v souboji s Kellym, o faul se nejedná.
45'
Obléhání hostující šestnáctky končí útočným faulem Oliseho.
44'
Před všudypřítomným Olisem odvrací míč Ouattara na roh.
42'
Zaha dostal od Andersena dlouhý křížný pas na levé křídlo a tvrdou ranou těsně minul vzdálenější tyč.
42'
Bournemouth toho zatím směrem dopředu mnoho nepředvedl, spíše vůbec nic. Teď je na čase chabou útočnou produkci změnit, jenže dlouhý míč sbírá obrana Crystal Palace.
39'
Konečně domácí prolomili tuhou defenzívu soupeře a jdou zaslouženě do vedení. Mitchell posunul v šestnáctce na Zahu, který se vymotal z obklíčení tří protihráčů, jeho přízemní přihrávku ještě prodloužil skvěle patičkou Ayew a EBERECHI EZE v zakončení z ideální pozice nezaváhal.
37'
Krátkému rohu se Bournemouth ubránil bez následků. Ezeho centr hlavičkoval Guéhi jen do houštiny těl, neprošel ani následný Oliseho pokus.
36'
Ayew si proti dvojici Mepham – Zabarnyj u postranní čáry šikovně došel pro faul.
34'
Střet Warda s Viñou byl posouzen jako útočný faul domácího hráče, přestože ani jeho protivník v tom nebyl docela nevinně, když se pokoušel o bodyček.
33'
Ward vracel hlavičkou po pátém rohu v řadě míč před bránu, snad již definitivně hosty osvobodil odkopem přes hlavu Chris Mepham.
32'
Andersenův zákrok posuzoval VAR, takže ve hře byla červená karta. Nakonec se ale vše obešlo bez následků, rozhodčí usoudili, že domácí hráč zasáhl soupeře nechtěně.
31'
Po čtvrtém rohu v řadě se na malém vápně svíjí hostující Lerma, který zřejmě ve skrumáži dostal ránu do nosu.
30'
Po rohu nepropálil obrannou hradbu prudkou ranou Doucouré. K dorážce se dostal Olise a tečí o Christieho zařídil další prodloužení série.
29'
A po obranné hlavičce Kellyho bude rohů trojice v řadě.
29'
Centr se stáčel ostře k zadní tyči, Neto raději vytahoval za sebe na čtvrtý roh z opačné strany.
28'
Další roh vybojoval Crystal Palace z levé strany.
26'
Olise našel nadýchaným centrem na zadní tyči nepokrytého Zahu, kterému volej nesedl a zřejmě lýtkem posílá míč vedle. Zatím to byla každopádně největší šance zápasu.
25'
Na Wardův centr naskakoval zády k bráně Ayew, ale zakončil výrazně mimo zadní tyče.
24'
Joel Ward potěšil diváky luxusní zidanovkou v obležení, povodil si i Christieho, jenže centrovaný míč stahuje ze vzduchu Norberto Neto.
22'
Guéhi si kryl míč a byl faulován, domácí rozehrávají z vlastní poloviny hřiště.
20'
Opět si Tyrick Mitchell dobře pokryl přízemní průnikovou přihrávku na Solankeho.
18'
Postupný útok hostů zastavil čistě Mitchell a ve spolupráci s Ayewem otáčí hru.
15'
Oliseho točená rána levačkou zpoza šestnáctky se mezi tyče nevešla.
14'
Roh končí na kopačkách hostů, zpět vybojoval míč vzápětí Doucouré a předal ho Olisemu, který odcentroval nepřesně do zámezí.
13'
Matías Viña vletěl odvážným skluzem pod nohy Olisemu a odvrací míč na další roh.
11'
Při přímém kopu si všk nepohlídal ofsajd Andersen.
11'
Po odvráceném rohu fauloval Christie Oliseho a nápor červenomodrých může ještě pokračovat trestným kopem.
10'
Zahův centr se kulečníkově odrazil od dvojice Mepham – Lerma na roh.
9'
Zaha se vyčítavě dívá po rozhodčím ze země, kde skončil v zaklesnutí s Billingem. Michael Salisbury ukazuje jen odkop od brány Bourmenouthu.
8'
Po Christieho rohu se dostal k hlavičce Solanke, ta byla ale zblokovaná a fotbalisté Bournemouthu marně poukazují rozhodčímu na údajnou ruku.
7'
Solankeho průnik zastavil za cenu rohu Andersen.
5'
Ouattara přenesl hru nalevo na Christieho, který se opřel do míče rovnou z voleje. Napálil však jen domácího obránce Warda.
4'
Hosté zdvojili pronikajícího Oliseho a míč v pohodě sbírá ze země brankář Neto.
3'
Úvod utkání je oťukávací, oba celky si ze zadních pozic vyměňují dlouhé nákopy mezi šestnáctkami.
1'
Domácí hrají v červenomodře pruhovaných dresech, hosté v černých.
1'

Crystal Palace: Johnstone – Ward, Andersen, Guéhi, Mitchell – Eze, Doucouré, Hughes – Olise, Ayew, Zaha (C).
Náhradníci: Guaita – Clyne, Richards, Lokonga, McArthur, Ahamada, Riedewald, Mateta, Édouard.
Trenér: Hodgson.

AFC Bournemouth: Neto (C) – Kelly, Zabarnyj, Mepham, Viña – Rothwell, Lerma – Ouattara, Billing, Christie – Solanke.
Náhradníci: Travers – Stephens, Smith, Stacey, Senesi, Cook, Brooks, Moore, Anthony.
Trenér: O'Neil.

Rozhodčí: Salisbury – Wilkes, Aspinall.
V nejvyšší soutěži zvítězil Crystal Palace nad Bournemouthem čtyřikrát v řadě, naposledy na Silvestra letošního ročníku na jeho hřišti 2:0. Předtím se oba celky utkaly předloni v nezapomenutelném utkání Ligového poháru, kde se vystřídaly v penaltovém rozstřelu kompletní jedenáctky a stejně nedošlo k rozhodnutí. Nakonec slavil postup až ve 12. sérii penalt Bournemouth.
AFC Bournemouth
Také nováček má i s druhou nejhorší obranou v soutěži již prakticky jistotu záchrany, k dobru má tři kola před koncem devět bodů a existuje už jen teoretická možnost jeho sestupu. Od domácích ho dělí jediný bod, ale dvě příčky v tabulce. Bournemouth po 26. kole uzavíral ligovou tabulku, pak ale zabral a vyhrál pět z šesti zápasů. Nestačil opět až minulý týden na trápící se Chelsea 1:3. Venku Bournemouth získal tři vítězství v řadě.

Střelci: 7 – Billing, Solanke, 5 – Lerma, Tavernier.
Londýnský klub se celou sezónu pohybuje uprostřed tabulky a již se ho netýká ani boj o poháry, ani o záchranu. Z dvanáctého místa se musí spíše dívat pod sebe, nejhůře však může skončit sedmnáctý. Doma z posledních sedmi zápasů podlehl pouze mistrovskému Manchesteru City, naposledy v přestřelce udolal West Ham 4:3, poté těsně prohrál další londýnské derby v Tottenhamu 0:1.

Střelci: 8 – Eze, 7 – Zaha, 6 – Édouard.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.