Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Fulham - 26. prosince 2022   16:00

0:3
(0:1)
Fulham
31' Decordova-Reid  (Mitrović) • 71' Ream   • 80' Mitrović
Crystal Palace
Guaita – Clyne (67. J. Ward), Tomkins, Andersen (C), Mitchell – Schlupp (83. Riedewald), C. Doucouré (84. Milivojević), Eze (60. C. Richards) – Olise (84. Hughes), Ayew, Zaha.
Butland – Edouard, Ebiowei, J. Gordon.
A. Madley – M. Perry, S. Meredith
Selhurst Park, Londýn
Fulham
Leno – Tete, Robinson, Diop, Ream (C) – Reed, Palhinha (75. Cairney) – Decordova-Reid (81. H. Wilson), A. Pereira (85. Harris), Willian (82. D. James) – Mitrović (85. Vinícius).
Rodák – Adarabioyo, Duffy, N. Chalobah.

Domácí může hodně mrzet nastřelené břevno krátce před odehráním první půl hodiny, kdyby se jim povedlo skórovat, duel by se možná odvíjel jinak. Jenže o pět minut později se hosté prosadili jako první, poté inkasovali domácí červenou kartu, po dvanácti minutách druhé půle druhou a když následně soupeř skóroval v 71. minutě podruhé, bylo prakticky rozhodnuto. Fulham své vítězství ještě pojistil třetím zásahem, další šance už nevyužil, avšak mrzet jej to moc nemusí. Jeho gólman si připisuje poměrně snadně vychytané čisté konto.
90+6'
90+5'
Kenny Tete to v závěru ještě zkoušel, jeho střelu před hranicí vápna vyrazil nad břevno Vicente Guaita, rohový kop to už ale nebude.
90+4'
Nejlepší střelec domácích Wilfried Zaha se dle mínění hlavního arbitra provinil útočným faulem. Hráči se to hodně nelíbí, ale nic s tím dělat nemůže.
90+3'
Centrovaný míč sice tečoval jeden z hráčů Crystal Palace, avšak odehrál jej daleko od brány. Bernd Leno tak nemusel zasahovat proti jediné střele.
90+2'
Domácí ještě zkouší alespoň čestný úspěch, rozehrávat budou v blízkosti velkého vápna.
90'
Stejný hráč o chvíli později z prakticky stejné pozice neprostřelil hráz hráčů před sebou.
88'
Tom Cairney mohl přidat ještě jeden zásah svého mužstva, levačkou si na hranici vápna zpracoval odražený míč, následnou střelu ale adresoval jen do protihráče.
85'
Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Carlos Vinícius.
85'
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Luke Harris.
84'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Michael Olise, přichází Will Hughes.
84'
ze hřiště odchází Cheick Doucouré, přichází Luka Milivojević.
83'
ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Jaïro Riedewald.
82'
ze hřiště odchází Willian, přichází Daniel James.
81'
ze hřiště odchází Bobby Decordova-Reid, přichází Harry Wilson.
80'
Fulham právě vstřelil branku!
O vítězi zápasu už nemůže být pochyb. Willian na levé straně netrefil míč sice ideálně, ale vzduchem jej odehrál do malého vápna, odkud zakončoval ALEKSANDAR MITROVIĆ a zblízka odehrál míč do odkryté části domácí svatyně.
79'
Bobby Decordova-Reid se snažil individuálně projít do zakončení, v pokutovém území ale o balón přišel.
77'
Andreas Pereira mohl přidat třetí gól, když se před ním otevřel volný prostor, jenže jeho slabý střelecký přízemní pokus brankář Crystal Palace lapil.
75'
ze hřiště odchází João Palhinha, přichází Tom Cairney.
74'
Porada trvala poměrně dlouho, ale gól je uznán a hosté si jdou pro vítězství. Na řadu konečně přichází avizované střídání.
71'
Po rozehrávce rohového kopu se k hlavičce dostal Mitrović, následně pálil tvrdě z otočky TIM REAM a balón odehrál pod břevno soupeřovy svatyně. Vicente Guaita toho moc dělat nemohl.
71'
Hosté nakonec rozehráli roh ještě před střídáním a skórovali, rozhodčí ale ještě situaci konzultuje s VAR, zda gólu nepředcházela ruka.
71'
Další rohový kop rozehraje Fulham, ale ještě předtím přijde na řadu jeho první střídání.
69'
Hosté kombinují před pokutovým územím Crystal Palace, ke střele se dostat nemohou.
67'
ze hřiště odchází Nathaniel Clyne, přichází Joel Ward.
66'
Kenny Tete přihrávkou z pravé strany vápna trefil protihráče, který skluzem tečoval míč do zámezí. Hosté se dožadovali penalty, dle nich zahrál soupeř rukou, bude to však jen roh.
64'
Rohový kop bude zahrávat hostující celek a je celkem logické, že jeho hráči nikam nepospíchají.
61'
Málem to bylo o dva góly, Andreas Pereira střílel ve velké šanci z levé strany a míč orazítkoval bližší tyč brány.
60'
ze hřiště odchází Eberechi Eze, přichází Chris Richards.
57'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Crystal Palace FC (James Tomkins). Domácí pětka udeřila levou rukou do obličeje Aleksandara Mitroviće, hlavní arbitr tasil žlutou kartu a protože Tomkins už jednu na kontě měl, nemohlo následovat nic jiného, než předčasný odchod pod sprchy. Domácí tak budou dohrávat duel v ještě větším oslabení.
54'
Nepřesný centr z pravého křídla doputoval do rukou připraveného gólmana domácího mužstva.
53'
Hříšník o chvíli později zkoušel střelu z dálky, ta mu ale nesedla a míč proletěl vysoko nad břevnem.
51'
João Palhinha hodně tvrdě srazil k zemi protihráče a měl vidět minimálně žlutou kartu, avšak hlavní arbitr ji netasí.
50'
Willian šel nebojácně do souboje o míč a vynutil si faul, díky čemuž může jeho tým v klidu rozehrát.
49'
Hosté se málem dostali hned na úvod do šance, ovšem míč jim utekl a skončil u gólmana Crystal Palace.
46'
Úvodní pětačtyřicetiminutovka nabídla vyrovnaný fotbal, o něco aktivnější byli hosté, kteří se dokázali jednou prosadit a do kabin odchází o něco spokojenější, navíc budou celou druhou půli hrát v početní výhodě. Domácí v největší šanci trefili břevno, pak už si nic pořádného nevytvořili. Povede se jim i přes oslabení manko dotáhnout?
45+3'
45+2'
Špatná kombinace domácích znamená ztrátu míče a hosté si už vedení do konce této půle pohlídají.
45+1'
Dlouhý centr do vápna Crystal Palace byla práce pro domácího gólmana, který vyběhl a míč ze vzduchu schoval do rukou.
44'
Nechybělo moc, Michael Olise však balón špatně trefil a střelou z pravé strany poslal míč mimo bližší tyč.
44'
Faul hostů u středové čáry, odkud bude následně domácí tým rozehrávat, podaří se mu vyrovnat do konce první půle?
41'
Dva hráči hostů si teď nerozuměli při zakončení ve vápně, vinou čehož stačil jeden z hostujících obránců odehrát míč do zámezí. Málem tu byl druhý gól v síti Crystal Palace.
40'
Hosté kombinují ve svém vápně a dopředu se moc nehrnou.
38'
Dlouhý centr do vápna žádné nebezpečí nepřinesl, obrana Fulhamu pracuje zatím velmi dobře.
37'
Faul na druhé straně, sice bez karty, ovšem Crystal Palace rozehraje na soupeřově polovině.
34'
Červená karta pro tým Crystal Palace FC (Tyrick Mitchell). Domácí hráč hodně nešetrně šlápl na holenní kost protihráči a zaslouženě inkasuje červenou kartu.
31'
Teď už se hosté radují. Mitrović odcentroval z pravé strany před malé vápno, kde BOBBY DECORDOVA-REID tečoval míč hlavou ke vzdálenější tyči a nedal domácímu brankáři žádnou šanci k zásahu.
29'
Vehementně se hosté dožadovali pokutového kopu poté, co byl Aleksandar Mitrović stažen ve vápně k zemi, hra ale pokračuje.
28'
Willian poslal střílený centr z levé strany na vzdálenější tyč, Vicente Guaita však snadno sebral míč do rukavic.
26'
První tutovka Crystal Palace, hosté nedokázali odehrát míč do bezpečí, k tomu doběhl Jordan Ayew, jenž překonal vyběhnutého gólmana, bohužel pro něj skončil míč na břevnu.
24'
Trochu riskantní malá domů, Vicente Guaita však stihl v poslední chvíli odehrát balón před dobíhajícím soupeřem.
22'
Přetažený centr však žádný z hráčů Crystal Palace nedokázal zpracovat a gólman hostí tak na první zásah stále čeká.
22'
Domácí mohou poprvé zahrozit, zahrávat budou rohový kop.
20'
Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC, James Tomkins fauloval u postranní lajny v souboji o míč Aleksandara Mitroviće, jenž se hodně zasazoval o trest pro soupeře.
18'
Hosté byli opět nepříjemní, ovšem domácím se povedlo včas odehrát míč ze svého velkého vápna do bezpečí.
17'
Aleksandar Mitrović neměl šanci nepřesnou přihrávku doběhnout včas, u balónu byl jako první Vicente Guaita.
15'
U míče pokračují hráči Crystal Palace, kombinují však na své polovině.
13'
Fulham se podruhé v utkání chytil do ofsajdové pasti.
12'
Antonee Robinson dobrou obrannou prací pohlídal míč v cestě do zámezí a ulehčil práci svému brankáři, jenž zatím neměl žádnou práci.
10'
Hosté vystihli riskantní rozehrávku soupeře, Willian však sám poté nic nevymyslel.
9'
Špatná kombinace Fulhamu končí ofsajdem, rozehrává Vicente Guaita.
8'
Andreas Pereira pořádně protáhl strážce domácí svatyně, ten však střelu pod břevno vytáhl na roh.
7'
Další standardka pro hosty, tentokrát z o poznání výhodnější pozice, než tomu bylo předtím.
5'
Antonee Robinson byl v úniku poslán k zemi, bylo to ale čistým způsobem, takže u míče pokračují hráči domácího týmu.
3'
Následoval centr a skrumáž před bránou Crystal Palace, žádnému z hostujících fotbalistů se ale nepovedlo dostat k míči včas.
2'
Faul domácích a hosté rozehrají od pravé postranní lajny na útočné straně.
1'

Crystal Palace FC: Guaita – Clyne, Tomkins, Andersen (C), Mitchell – Schlupp, C. Doucouré, Eze – Olise, Ayew, Zaha.
Náhradníci: Butland – J. Ward, C. Richards, Milivojević, Hughes, Riedewald, Edouard, Ebiowei, J. Gordon.
Trenér: P. Vieira.

Fulham FC: Leno – Tete, Robinson, Diop, Ream (C) – Reed, Palhinha – Decordova-Reid, A. Pereira, Willian – Mitrović.
Náhradníci: Rodák – Adarabioyo, Duffy, Cairney, H. Wilson, N. Chalobah, Harris, D. James, Vinícius.
Trenér: M. Silva.

Rozhodčí: A. Madley – M. Perry, S. Meredith.
Posledních pět vzájemných zápasů

Crystal Palace – Fulham 0:0
Fulham – Crystal Palace 1:2
Crystal Palace – Fulham 2:0
Fulham – Crystal Palace 0:2
Fulham – Crystal Palace 3:1 (přátelský zápas)

Crystal Palace porazil Fulham na své půdě jen ve dvou z posledních šesti soubojů, dvě utkání skončila nerozhodně a dvakrát se radoval hostující celek.
Fulham

Hostům patří devátá pozice, ale i oni mají na kontě devatenáct bodů. Mimo svůj trávník odehráli dosud sedm mačů a přivezli si shodný počet bodů za dvě vítězství a jednu remízu, vstřelili deset branek a o tři více jich inkasovali. V posledním venkovním klání zajížděli na trávníku giganta Manchesteru City, se kterým svedli vyrovnanou bitvu a podlehli mu těsně 1:2 gólem z penalty v 90+5. minutě.
Srb Aleksandar Mitrovič je s devíti góly v čele tabulky střelců týmu.

Domácímu celku patří jedenáctá pozice s devatenácti body, na svém hřišti si z dosavadních sedmi klání připsal třináct bodů za čtyři výhry a jednu remízu, vstřelil deset gólů a o dva méně inkasoval. V posledních duelech před svými fanoušky se mu velmi daří, drží sérii tří domácích vítězství za sebou, naposledy 1:0 nad Southamptonem.
Nejlepším střelcem mužstva je se šesti góly třicetiletý Wilfried Zaha z Pobřeží Slonoviny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.