Premier League - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Liverpool - 25. února 2023   20:45

Crystal Palace
Guaita – Clyne, Andersen, Mitchell, Guéhi /C/ – Doucouré, Lokonga – Olise, Ayew, Schlupp (71. Édouard) – Mateta (71. Eze).
Whitworth – Ward, Richards, Milivojević, McArthur, Hughes, Ahamada.
England – Cook, Robathan
Selhurst Park, Londýn
24 963 diváků
Liverpool
Becker – Alexander-Arnold (71. Fabinho), Matip, van Dijk, Robertson – Keïta (46. Elliott), Henderson /C/, Milner – Saláh, Gakpo (85. Bajčetić), Jota (71. Firmino).
Kelleher – Tsimikas, Jones, Carvalho, Williams.

Domácí jednou a hosté dvakrát trefili tyč, gólu se však diváci v Selhurst Parku nedočkali. Crystal Palace nezvítězil poosmé v řadě, Liverpool sice potřetí za sebou udržel čisté konto, ale s bodem příliš spokojen nebude. Remíza je ovšem nakonec spravedlivá, i když by zápasu slušel jiný výsledek než 0:0.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:15.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu za řeči směrem k rozhodčímu ještě viděl v poslední vteřině Joachim Andersen (Crystal Palace)
90+4'
Trestný kop vystihl hlavou Matip. Rozhodčí ještě nechá po vypršení avizovaných tří minut domácí celek rozehrát rohový kop.
90+3'
Andrew Robertson (Liverpool) fauloval mezi velkým vápnem a rohovým praporkem, je to další z řady krátkých rohů pro domácí.
90+1'
Po faulu Ezeho na Henriqueho odolali domácí krátkému závaru a do kontru vyrazil se získaným míčem Olise. Přerušil ho za cenu autového vhazování mladý Bajčetić.
90'
Hráči Crystal Palace si vyměňovali míč před velkým vápnem, nikdo se neodvážil vystřelit, přišly jen dva centr z obou stran, které obrana hostů zvládla odvrátit.
89'
Po drobném faulu na Hendersona rozehrává Liverpool na jistotu dozadu.
88'
Doucourého přihrávka na Édouarda směřuje do postavení mimo hru.
87'
Ayew pomáhá od křečí Doucourému, který zůstal po souboji na zemi. Pomoc to byla zřejmě účinná, domácí záložník rychle vstává na nohy.
85'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Stefan Bajčetić.
83'
Zadní řady Liverpoolu pracovaly při standardce s přehledem. Druhou útočnou vlnu vezl Tyrick Mitchell, ovšem James Milner jeho centr srazil za postranní čáru.
82'
Joël Matip (Liverpool) dostává žlutou kartu za faul prakticky na stejném drnu jako před pěti minutami jeho spoluhráč.
81'
Vzápětí přichází po zisku míče na půlící čáře obrovská šance Liverpoolu. Mohamed Saláh posunul do uličky Codyho Gakpa, kterému vyrazil Guaita vstříc a donutil ho zakončit nad jeho padajícím tělem z bezprostřední blízkosti. Pokus to byl nepřesný, domácí si zhluboka oddechli.
81'
Zdvižený praporek pomezního zastavuje Saláhův náběh.
79'
Fabinho šel po míči nejdříve šlapákem, který promáchl, pak ještě ve středovém kruhu trefil loktem do hlavy Lokongu. Klidně se teď mohl vykartovat za osm minut pobytu na hřišti.
78'
Domácí rozehráli nakrátko, akci zakončil Doucouré z druhé vlny vysoko nad břevno.
77'
Fabinho Henrique (Liverpool) vidí za faul na Ayewa 30 metrů od brány žlutou kartu, hráči Liverpoolu se staví do řady na své velké vápno.
76'
Po rohu je pískán útočný faul na malém vápně na brankáře Beckera.
75'
Mitchellovu střelu srazil Milner na roh. Na ty máme vyrovnáno 3:3.
74'
Harvey Elliott posílal přetažený centr na Roberta Firmina, který nabízel hlavičkou spoluhráčům před bránu, tam si ovšem míč pohlídal Vicente Guaita.
72'
Saláhovu přihrávku převzal na pravém křídle Milner, při kličce však podklouzl a Mitchell podává domácímu brankáři malou domů.
71'
Současně střídá také Liverpool:
ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Roberto Firmino,
ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Fabinho Henrique.
71'
Dvojité střídání v týmu Crystal Palace:
ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Eberechi Eze,
ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Odsonne Édouard.
70'
Dnešní utkání sleduje 24 963 diváků.
68'
Olise slibnou možnost promarnil, téměř z hranice šestnáctky trefil jen dvoučlennou zeď.
67'
Po nepřesné přihrávce Robertsona unikal po křídle Olise a byl faulován. Jordan Henderson (Liverpool) nestíhal a dostává žlutou kartu. Nigerijec sice doskočil do šestnáctky, ale píská se pouze krátký roh.
66'
Alisson Becker zachytává míč z rohového kopu a hned vysouvá do kontru Gakpa, který posunul Milnerovi a jeho centr musela obrana Palace zastavovat na malém vápně.
65'
Ayew si při kličce na pravém křídle přišlápl míč, ale při absenci soupeře v daném prostoru se pro něj mohl vrátit. Londýňané delší dobu obléhali území soupeře a Olise nakonec vybojoval sraženým centrem roh.
63'
Schluppovi se nepovedlo svůj postup jeden na jednoho završit přesnou průnikovou přihrávkou.
60'
Sledujeme nepřesné útoky, které se na obou stranách rozbily ještě před velkým vápnem.
57'
Celou akci zakončil Jota střelou z úhlu na tribunu.
57'
Rohový kop hostů odhlavičkoval Mateta a Alexander-Arnold si dá repete.
57'
Domácí kapitán Guéhi uklidil centr Alexandera-Arnolda na rohový kop.
55'
Hosté však nadějnou možnost nevyužili, obrana modročervených byla pevná.
54'
Krátký roh pro Liverpool po nedovoleném zákroku Mitchella na Elliotta.
52'
Rohový kop Liverpoolu odvrací od přední tyče rybičkou Lokonga, vracet se musel Elliott a pojistil protiútok Crystal Palace odkopnutím do autu.
51'
Andersen vybojoval čistě míč na velkém vápně a vysunul do kontru Oliseho, ten však neprošel a hosté zase rychle otáčejí hru. Nakonec Guaita přehazuje nebezpečný centr Alexandera-Arnolda raději přes břevno na roh.
49'
Potřetí dnes zvoní tyče! Po přízemním centru Alexandera-Arnolda trefuje břevno placírkou z 10 metrů Mohamed Saláh.
48'
Doucourého vysoký centr propadl mezi beky až před Schluppa, jehož tečovanou hlavičku stačil zachytit Becker na koncové čáře a tím zabránit rohu.
46'
Trent Alexander-Arnold sklepl míč pro střídajícího Elliotta, po jeho krouceném pasu před bránu natahoval nohu Jota, ale blíže byl u míče brankář Guaita.
46'
Liverpool o přestávce vystřídal:
místo Nabyho Keïty přichází na hřiště Harvey Elliott.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 30% – 70%, střely na bránu 1:2, střely mimo 2:2, rohy 2:0, ofsajdy 3:0, fauly 5:9.
Přestože Liverpool má velkou většinu času míč na svých kopačkách, na šance byl první poločas minimálně vyrovnaný, především kvůli chybám liverpoolské obrany pod tlakem. Ani jeden ze střelců se s nabídnutými příležitostmi nepopasoval, na obou stranách jednou zazněla branková konstrukce a tak platí stále bezbrankové skóre.
45+1'
45+1'
Poslední pokus Liverpoolu končí faulem Alexandera-Arnolda na Schluppa.
44'
Liverpool se postupně prokombinoval z útočné poloviny až před svou bránu, kde se ukopl Matip a brazilský brankář hostů musel vyrazit pro propadlý míč a odpálit ho na tribunu.
42'
Další obrovská šance londýnského klubu! Schlupp sledoval Lokongovu kolmou přihrávku, vybojoval míč na dnes nejistém Alexanderu-Arnoldovi a předal ho Matetovi. Ten střílel z malého vápna a Liverpool zachránilo břevno.
41'
Roh fotbalistů Crystal Palace byl nakonec nebezpečnější pro ně samotné, když si do brejku navedl míč Saláh, technickou střelou přes obránce z vrcholu velkého vápna však míří jen do rukavic Vicenteho Guaity.
40'
O chvilku později již centroval zprava Clyne a Matetovu střelu z voleje srazil Keïta na roh.
40'
Jordan Ayew kličkoval před velkým vápnem, podpory spoluhráčů se ale nedočkal.
37'
Střílený centr Oliseho od pravé postranní čáry vyhlížel nebezpečně, trojice fotbalistů v červenomodrém ho však podběhla či se po něm marně natahovala a míč končí vedle vzdálenější tyče.
35'
Gakpovu kolmici vystihl Andersen a následně hosté v souboji o odražený míč faulují.
33'
Ze série soubojů uprostřed hřiště domácí vyvezli míč, o Schluppa však nakonec vytloukl bloky Milner.
32'
Gakpovu střelu z 25 metrů obrana Crystal Palace včas zblokovala.
31'
Robertson završil rychlý průnik levým křídlem jen centrem do Guaitových rukavic.
28'
Tohle kapitán Liverpoolu zazdil! Trestný kop z 18 metrů rozehrál Alexander-Arnold patičkou Saláhovi proti mezeře ve zdi, Egypťanova rána by zřejmě skončila v síti, kdyby se jí Henderson nebyl připletl nešikovně do cesty.
26'
Jota si zpracovával dlouhý míč na prsou a metr před velkým vápnem do něj vletěl nebezpečným skluzem Nathaniel Clyne (Crystal Palace), který vidí žlutou kartu a domácí se budou muset bránit velmi nebezpečné standardce.
26'
Již potřetí je hráčům Crystal Palace máván ofsajd.
24'
A faul mohl mít kromě karty i významnější následek. Po následném trestném kopu Oliseho však hlavičkuje domácí kapitán Guéhi o vlásek vedle pravé tyče.
23'
Žlutou kartu za faul zezadu dostává Naby Keïta (Liverpool).
22'
Trestný kop propadl na roh malého vápna k Matipovi, který přeloboval shluk hráčů před bránou a Jota z prakticky nulového úhlu hlavičkuje do tyče.
21'
Gakpo vypíchl míč Doucourému, kterého pojistil Olise skluzem zezadu na kotníky. Pískán je faul a domácí hráč může být rád, že neinkasoval první žlutou.
20'
Alisson Becker vyrazil mimo velké vápno, skákavý míč odkopl nedůrazně, ale měl štěstí, že Clyne, který ho vystihl, vysunul Oliseho do ofsajdu.
18'
Marc Guéhi vyhlavičkoval centrovaný míč jen k velkému vápnu na kopačku Dioga Joty, který se do něj opřel velkou silou, trefil však jen střed brány a pro Guaitu to byla rutina.
16'
Hra se několikrát přelila od vápna k vápnu, Diogo Jota se teď vrátil a vystihl Clyneův pokus o přenesení hry.
14'
Hosté se ubránili rohu a zakopávají míč do zámezí až za půlící čáru.
13'
Alexander-Arnold namazal mizernou přihrávkou z první do obrovské šance Matetovi, který se pokusil dloubáčkem přehodit vybíhajícího Beckera. Liverpoolský brankář však stačil hrábnout po míči jednou rukou a vyškrábnout ho na roh.
12'
Hosté zapojují do rozehrávky i Alissona Beckera, Londýňané vysunuli napadání na soupeřovu polovinu a trenér Vieira je vybízí k většímu důrazu.
10'
Vzápětí se ale rychlou přímočarou akcí hosté dostali do zakončení. Mohamed Saláh převzal Gakpovu kolmici a zprava otřel svou střelu o boční síť.
10'
Počínání hostů však ukončil Keïtův útočný faul na Lokongu.
9'
Trent Alexander-Arnold vybojoval místo rohu jen vhazování od praporku, které sám provedl a Liverpool dál obléhá domácí území zatím bez efektu.
8'
James Milner ťukl míč na křídlo do běhu Robertsonovi, jehož centr do domácí šestnáctky neprošel.
6'
Hráči Crystal Palace to zkoušeli vysokými nákopy za obranu, po několika hlavičkových soubojích pomezní signalizuje ofsajd domácího Matety.
5'
Úvodní minuty se nesou ve velice opatrném duchu, momentálně sledují zaplněné tribuny zdlouhavou rozehrávku hostů zezadu.
3'
Kapitán Liverpoolu Jordan Henderson napadal nedovoleným způsobem Schluppa.
1'
Domácí hrají v červeno-modrých dresech, hosté pro dnešek oblékli bílou.
1'

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Mitchell, Guéhi (C) – Doucouré, Lokonga – Olise, Ayew, Schlupp – Mateta.
Náhradníci: Whitworth – Ward, Richards, Milivojević, Eze, McArthur, Hughes, Ahamada, Édouard.
Trenér: Vieira.

Liverpool FC: Becker – Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson – Keïta, Henderson (C), Milner – Saláh, Gakpo, Jota.
Náhradníci: Kelleher – Tsimikas, Bajčetić, Henrique, Jones, Elliott, Carvalho, Firmino, Williams.
Trenér: Klopp.

Rozhodčí: England – Cook, Robathan.
Vzájemné zápasy
Crystal Palace v srpnovém druhém kole letošní sezóny urval na Anfield Road nečekaný bod za remízu 1:1 (61. Díaz – 32. Zaha) a ukončil sérii deseti porážek v řadě. Doma však s Liverpoolem za posledních osm zápasů neuhrál ani bod (0-0-8, 7:24), přitom od poslední domácí výhry z roku 2014 dokázal třikrát dobýt tvrz soupeře.
Liverpool FC zahájil rok 2023 dost katastrofálně, z prvních čtyř utkání vybojoval jen bod při skóre 1:9. Navíc v Brightonu vypadl i z FA Cupu. Předloňský mistr se chytil až v derby s Evertonem a stejným poměrem 2:0 ukončil i dlouhou sérii neporazitelnosti Newcastlu. O dva góly navíc vedl Liverpool už v úvodní čtvrthodině osmifinále Ligy mistrů nad Realem Madrid, jenže úsměvy na tvářích fanoušků Reds rychle zkysly po neuvěřitelném výprasku, který Real rozpoutal pěti góly během 46 minut.

Střelci: 19 – Saláh, 12 – Núñez, 9 – Firmino, 5 – Elliott.
Crystal Palace byli v londýnském derby na hřišti Brentfordu i bez zraněného Zahy jen vteřiny od ukončení černé série, když je do vedení poslal Eze, v šesté minutě nastaveného času ale inkasovali vyrovnávací gól na 1:1 a nezvítězili posedmé v řadě. Bodů mají zatím Vieirovi svěřenci nahráno do zásoby, aby se jich přímo týkaly záchranářské boje.

Střelci: 6 – Zaha, 5 – Édouard, 4 – Eze.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.