Premier League - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Manchester Utd. - 18. ledna 2023   21:00

Crystal Palace
90+1' Olise
1:1
(0:1)
Manchester Utd.
44' Fernandes  (Eriksen)
Guaita – Clyne, C. Richards, Guehi (C), Mitchell – C. Doucouré (71. Schlupp), Hughes (84. Milivojević) – Olise, Mateta (56. Eze), Zaha – Edouard (71. Ayew).
Johnstone – Ozoh, Riedewald, J. Ward, Tomkins.
Jones – Nunn, Hopton
Selhurst Park, Londýn
35 853 diváků
de Gea – Wan-Bissaka, Varane, L. Martínez, Shaw – Casemiro, Eriksen (83. Fred) – Antony (70. Garnacho), Fernandes (C), Rashford – Weghorst (69. McTominay).
Heaton – Elanga, Lindelöf, Maguire, Malacia, Pellistri.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:8. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:10.
Je za námi dramatický souboj Crystal Palace s Manchesterem United, v němž končí hostující série devíti soutěžních vítězství v řadě.

Měli přitom výborně našlápnuto k jubilejnímu desátému, když se v závěru prvního poločasu dostali do vedení díky trefě Bruna Fernandese, ovšem v samém závěru zápasu se parádní ránou z volného kopu trefil Michael Olise a rozbouřil tribuny Selhurst Parku. Crystal Palace skórovali teprve ve druhém zápase po mistrovství světa a připisují si důležitý bod, pro rozjeté hosty je tato remíza rozhodně ztrátou.
90+4'
90+4'
Domácí po zisku míče mířili do rychlého brejku, Eze vysunul Zahu za obranu United, Zahovi ale chyběla potřebná rychlost a Wan-Bissaka vyhrál osobní souboj se svým bývalým spoluhráčem z dresu Crystal Palace.
90+3'
Po Fernandesově rohu míč propadl ke Casemirovi, jenž stál před takřka prázdnou brankou, míč mu ale dopadl na stehno a Casemiro jej nedokázal nasměrovat na branku! Pak se ještě k prudké ráně dostal Garnajo, mířil ale jen do připraveného brankáře Guaity.
90+3'
Po přihrávce Bruna Fernandese po pravém křídle Casemirovi budou hosté zahrávat rohový kop, na nějž ukopl míč Luka Milivojević.
90+2'
Rozhodčí Jones oficiálně nastavuje čtyři minuty, jedna navíc se ale za gólové oslavy možná ještě dá čekat.
90+1'
Crystal Palace právě vstřelil branku! MICHAELI OLISE napřáhl k naprosto parádní ráně, kterou o břevno nasměroval do sítě a byť svoji branku navenek neslaví, tak touto famózní ránou odšpuntoval obrovskou euforii v Selhurst Parku!
90'
Domácí vybojovali standardní situaci a na začátku nastaveného času budou moci zahrozit před de Geou.
89'
Aaron Wan-Bissaka si naběhl na pravé křídlo, pak ale centroval jen k brankáři Guaitovi. Ten rychle rozehrál na útočnou polovinu, kde se ale domácím nepovedlo míč získat.
87'
Marcus Rashford sice vnikl do pokutového území, tam ale musel čelit výrazné početní přesile. Ovšem i za cenu vytlačení do rohu míč dokázal udržet a rozehrát spoluhráčům, což teď hostům bohatě stačí.
86'
Wilfried Zaha si navedl míč od postranní čáry ke středu hřiště, pak ale z dálky střílel příliš vysoko.
84'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Will Hughes, přichází Luka Milivojević.
83'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Christian Eriksen, přichází Fred.
81'
Ezemu vůbec nevyšla střela z volného kopu, nasměroval ji přímo do náruče Davida de Gey.
80'
Casemiro fauloval pronikajícího Zahu, dostává žlutou kartu a hosté se budou muset bránit nebezpečnému volnému kopu. Brazilský středopolař se pátou žlutou kartou vykartoval z důležitého zápasu proti Arsenalu.
79'
Domácí mají míč na svých kopačkách, zatím si ale jejich obránci přihrávají jen okolo středové čáry a marně hledají cestu dopředu.
77'
Will Hughes podkopl rozběhnutého McTominaye a prohlíží si žlutou kartu.
77'
Na centr Nathaniela Clyna jen těsně nedosáhl Jordan Ayew! To by bývala byla další velká možnost domácích.
75'
Po Oliseho centru se do vzduchu zavěsil Marc Guehi a jeho prudkou hlavičku stačil vyboxovat David de Gea! Škoda pro domácí, že se Guehimu nepovedlo střelu lépe usměrnit.
75'
Michael Olise na pravém křídle vybojoval rohový kop pro Crystal Palace.
75'
Ezeho centr hosté bezpečně odehráli daleko za pokutové území.
73'
Scott McTominay si teď naopak počínal nedovoleně, když držel Wilfrieda Zahu, rozhodčí Jones chtěl domácím ponechat výhodu, ta by ale k ničemu nevedla, vrátil se tak k odpískání faulu ve vzdálenosti nějakých třiceti metrů od branky.
73'
Po rychlé kontrole předchozího souboje u videa se může ve hře pokračovat.
72'
Po střetu s Richarsem se Scott McTominay rozlítil na hlavního arbitra, že neodpískal pokutový kop.
71'
ze hřiště odchází Odsonne Edouard, přichází Jordan Ayew.
71'
ze hřiště odchází Cheick Doucouré, přichází Jeff Schlupp.
71'
Christian Eriksen potáhl míč k pokutovému území, pak našíř hřištěm přihrál Fernandesovi, tomu se nepovedlo vrátit míč před branku ke svým spoluhráčům.
70'
Po tomto dvojstřídání se určitě změní rozestavení hostů, Marcus Rashford se posune na hrot, Eriksen by měl hrát na levém křídle, na pravém Garnacho a McTominay se postaví po bok Casemira.
70'
ze hřiště odchází Antony, přichází Alejandro Garnacho.
69'
ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Scott McTominay.
69'
Do hry by měli přijít Scott McTominay a Alejandro Garnacho, čeká se na přerušení hry.
68'
U obou střídaček je velmi živo, hostující trenér ten Hag chystá minimálně dvě změny ve své sestavě.
66'
Rudí ďáblové (dnes hrající v bílém) jsou už dobré desítky sekund v držení míče a předávají si jej z kopačky na kopačku.
64'
Po nepřesné střele Marcuse Rashforda se odkopu od branky ujme Vicente Guaita.
63'
Wilfried Zaha si ve středovém kruhu pomohl nedovoleným způsobem v souboji s Casemirem.
62'
Na střelecké pokusy to aktuálně je 7:12, po přestávce je to 4:2 pro Eagles.
60'
Po Zahově sražené přihrávce se nejdříve dostal ke střele Hughes, ta byla zablokována, následně pálil výrazně nepřesně z otočky Odsonne Edouard.
59'
Zatímco v prvním poločase měli až třiašedesátiprocentní držení míče hostů, tak po změně stran jsou na šedesáti procentech Crystal Palace.
57'
Na trávník se zcela bez zájmu pořadatelů dostal jeden fanoušek, který si udělal selfie s Casemirem, pak zamířil za postranní čáru, kde až se mu dostalo zájmu bezpečnostních pracovníků.
56'
ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Eberechi Eze.
55'
Michael Olise byl sražen k zemi Brunem Fernandesem a musí být ošetřen.
54'
Před pokutovým územím United teď postupně padli k zemi Olise a Mateta, ani jeden z nich si ale u rozhodčího Jonese faul nevymodlil.
52'
Rohový kop Orlů se ale také neujal a v držení míče už jsou zadáci United.
51'
K rohovému kopu se teď dostali i domácí, to by mohla být jejich možnost, jak ohrozit Davida de Geu.
50'
Eriksenově centru se domácí ubránili, o pár sekund později se ke střele z dálky dostal Antony a mířil nad branku, následně se marně snažil rozhodčího Jonese přesvědčit o tom, že měla být tečována.
49'
Hosté na levé straně vybojovali rohový kop a jejich hlavičkáři míří před Vicenteho Guaitu.
47'
Lisandro Martínez se nechal obejít Olisem, toho pak viditelně zatáhl za dres a za své počínání si vysloužil první žlutou kartu zápasu.
47'
Po průniku Aarona Wan-Bissaky a sražené přihrávce se do zajímavé možnosti dostal Bruno Fernandes, jeho rána ale zbyla zablokována.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
V Selhurst Parku je za námi první poločas, po němž Manchester United vede nad Crystal Palace 1:0 brankou Bruna Fernandese ze závěru prvního poločasu. Portugalský kapitán United se trefil po pohledné souhře Eriksena s Rashfordem a stanovil tak poločasové skóre.

Těsně před úvodní brankou ale měli svoji obrovskou šanci i domácí, Edouardovu parádní ránu ale ještě lepším zákrokem vytěsnil na břevno David de Gea, jinak mají výraznou územní převahu na trávníku hosté, byť jim zatím další velké šance chybí.
45+3'
45+3'
Hosté se snaží dohrát nastavený čas na útočné polovině, zatím se jim to daří a zbývá už jen půlminuta.
45+1'
Rozhodčí Jones k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené.
44'
Manchester United právě vstřelil branku! Christian Eriksen si na levé straně vyměnil míč s Marcusem Rashfordem, pak jej předložil BRUNOVI FERNANDESOVI, jenž přesnou ránou nedal Vicentemu Guaitovi žádnou šanci zasáhnout a rozjásal fanoušky v sektoru United!
43'
Po rohu brankář Guaita dokázal v tísni míč vyboxovat, pak mu s ubráněním situace pomohli i spoluhráči v defenzivě.
42'
Po přetaženém centru Nathaniela Clyna se domácí natlačili před branku, zakončit se jim ale nepovedlo. United se pak pokusili o rychlý protiútok, Antony ale nedokázal přelstít novou posilu Crystal Palace Chrise Richardse, jenž Antonymu ukopl míč na rohový kop.
41'
Ze svého prvního rohu pak už domácí nijak nezahrozili.
40'
První obrovská možnost domácích! Odsonne Edouard napřáhl k parádní ráně zpoza pokutového území, letěla do horního rohu de Geovy branky, ovšem španělský brankář vytáhl fenomenální zákrok, kterým vytěsnil míč na břevno!
39'
Rashfordovi střela přes zeď nevyšla, mířila pořádný kus vedle branky Vicenteho Guaity.
38'
Po faulu Doucourého na Shawa budou hosté zahrávat standardní situaci poblíž pokutového území Crystal Palace, to už by mohla být i palebná pozice.
37'
Antonyho nepovedená střela od rohu pokutového území zamířila přímo do náruče Guaity, ten si připsal velmi jednoduchý zákrok.
36'
Po přihrávce Antonyho si střeleckou pozici hledal Casemiro, výborně mu ale ukopl míč riskantním zákrokem Marc Guehi.
34'
Zatímco Orli mají zatím jen jednu střelu, tak Bruno Fernandes se teď postaral už o sedmou hostující, ovšem dalekonosnému pokusu chyběla potřebná přesnost i veškerá kvalita.
33'
Centr Michaela Oliseho ze standardní situace se odrážel po hlavách hráčů před de Geou, ke střeleckému zakončení se ale domácí nedostali.
33'
Další souboj Zahy se Shawem končí tentokrát faulem hostujícího hráče, jenž soka nedovoleně podkopl.
32'
Z dálky napřáhl Casemiro, ovšem trefil jen bránícího Willa Hughese.
31'
Přesný centr Luka Shawa našel hlavu téměř dvoumetrového Wouta Weghorsta, ten ale obloukem nasměroval míč na horní síť domácí branky a Guaita tak mohl situaci jen kontrolovat.
30'
Luke Shaw se dokázal natlačit před Wilfrieda Zahu, pak si vynutil faul bývalého fotbalisty Manchesteru United.

Mimochodem Zaha se v případě gólového zásahu může stát vůbec prvním bývalým hráčem Manchesteru United, který po svém odchodu vstřelí Rudým ďáblům čtyři branky, zatím má tři.
28'
Antony potáhl míč po útočné polovině, pak přihrával do protipohybu Brunovi Fernandesovi a oba si vyměňují několik nepříjemných názorů...
25'
Oblouček Bruna Fernandese na Rashforda podél postranní čáry si pohlídal Will Hughes, pak se sám snažil přenést hru dopředu, ovšem neporozuměl si s Wilfriedem Zahou.
23'
Po obrovském zaváhání domácí obranné dvojice Mitchell – Guehi, kteří si dávali přednost, se k míči protlačil Antony a jeho oblouček přes brankáře Guaitu končí v boční síti!

Stále pokračuje série obrovských chyb Eagles v defenzivě, domácí zatím vyvázli bez inkasování.
22'
Luke Shaw dostal riskantní přihrávkou pod tlak Raphaela Varana, tomu se na poslední chvíli povedlo udržet míč před dotírajícím Matetou.
20'
Po ošetření Lisandra Martíneze už se může ve hře pokračovat, argentinský obránce si převlékl si krví potřísněný dres a bude hrát se zavázaným čelem.
18'
Mateta může být velmi rád, že za svůj zákrok nedostal ani žlutou kartu, mezitím se rozcvičují Harry Maguire s Victorem Lindelöfem.
17'
Lisandro Martínez inkasoval velmi nevybíravý úder loktem do obličeje od Jeana-Philippeho Matety a má ve tváři i krvavý šrám.
16'
Hosté pak ještě dohráli svoji akci zpět k Shawovi, jenž se opřel do míče z voleje a nasměroval jej těsně za vzdálenější tyč Guaitovy branky.
16'
Tyrick Mitchell nedokázal odkopnout míč z hranice vlastního pokutového území, odevzdal jej soupeři, Eriksen pak na levé straně uvolnil Shawa, jehož centr se ale neujal.
14'
Teď už od pravé postranní čáry odcentroval Olise, ovšem překopl všechny své spoluhráče číhající před brankou.
13'
Neúspěšná domácí souhra na pravé straně, Clyne už se k centru nedostal a byť se Eagles brzy zase dostali k míči, tak musí hrát z vlastní poloviny.
11'
Marcus Rashford dostal kolmici od Bruna Fernandese do obrovského ofsajdu, pak ale obloučkem nasměroval míč přímo do brankáře Guaity, rozhodčí následně nechávají domácím výhodu za signalizovaný Rashfordův ofsajd.
9'
Po rychlé souhře hostů se na levé straně uvolnil Bruno Fernandes, jeho přízemní pas do pokutového území byl příliš dlouhý pro nabíhajícího Antonyho.

Pak ale došlo k obrovskému nedorozumění domácích, když Guaitovi míč vypadl a Guehi s Hughesem si dávali přednost tak dlouho, až jim málem vypíchl míč Wout Weghorst, nakonec ale přeci jen domácí odehráli balón do bezpečí.
8'
Bruno Fernandes vysunul průnikovou přihrávkou do pokutového území Marcuse Rashforda, ten se snažil posadit na zem Guehiho, tomu se ale povedlo výborně zakročit a Rashfordovi míč čistě odebral.
6'
Fernandes rychle napravil svoji ztrátu míče ve středu pole a dokázal získat balón zpět do hostujícího držení.
4'
Do první příležitosti domácích se po Matetově vyhraném hlavičkovém souboji dral Edouard, ovšem nepovedlo se mu zkrotit skákající míč a do zakončení už se pak nedostal.
3'
Weghorstova přihrávka na Wan-Bissaku byla nepřesná a krajní obránce už zpracovával míč v zámezí, vhazovat tak mohou domácí.
2'
Hosté se usadili na soupeřově polovině a hledají cestu do pokutového území, před nímž je ale prostor zatím velmi zahuštěn.
1'
Úvodního výkopu se ujali v tradiční červeno-modré kombinaci hrající domácí, United oblékli bílou sadu.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Robertem Jonesem přivádí fotbalisty na hrací plochu Selhurst, Parku, utkání bude brzy zahájeno.
Hned v základní sestavě Manchesteru United se objevuje Wout Weghorst, nová posila Rudých ďáblů.

Crystal Palace FC: Guaita – Clyne, C. Richards, Guehi (C), Mitchell – C. Doucouré, Hughes – Olise, Mateta, Zaha – Edouard.
Náhradníci: Johnstone – Milivojević, Eze, Ayew, Ozoh, Riedewald, Schlupp, J. Ward, Tomkins.
Trenér: Patrick Vieira

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Varane, L. Martínez, Shaw – Casemiro, Eriksen – Antony, Fernandes (C), Rashford – Weghorst.
Náhradníci: Heaton – Elanga, Garnacho, Fred, Lindelöf, Maguire, Malacia, McTominay, Pellistri.
Trenér: Erik ten Hag

Rozhodčí: Jones – Nunn, Hopton.
Manchester United

Když loni United zavítali do Selhurst Parku, byl po prohře 0:1 odvolán trenér Ralf Rangnick. Nyní ale jsou ve zcela jiné situaci, když po mistrovství světa vyhráli všech sedm soutěžních zápasů, celkově už devět v řadě. Naposledy přitom dokázali zdolat i v městském derby Manchester City, když v závěrečné čtvrthodině otočili z 0:1 na 2:1, byť o vyrovnávající brance Bruna Fernandese se bude ještě dlouho mluvit kvůli velmi spornému postavení Marcuse Rashforda.

V tabulce Premier League si Rudí ďáblové upevňují pozici v elitní čtveřici. Momentálně jsou sice čtvrtí, ale s dnešním zápasem k dobru v kapse by si v případě vítězství mohli udělat už devítibodový náskok na pátý Tottenham, favorizované celky Liverpool a Chelsea pak ztrácejí ještě podstatně více bodů.

Městské derby kvůli nespeficikovaným problémům musel v poločase opustit Anthony Martial a zdravotní potíže trápily i hvězdu zápasu Rashforda, minimálně ten ale téměř s jistotou bude trenéru ten Hagovi k dispozici. Mimo hru zůstávají Donny van de Beek, Axel Tuanzebe a Jadon Sancho, k dispozici by ještě neměl být ani Diogo Dalot a v základní sestavě by se tak měl objevit bývalý hráč domácích Aaron Wan-Bissaka.
Crystal Palace FC

Crystal Palace rozhodně není v ideálním rozpoložení, když prohrálo tři ze čtyř zápasů po mistrovství světa a ve všech třech londýnských derby v tomto období nedokázalo skórovat. Jediný bodový úspěch si připsalo výhrou 2:0 na trávníku nováčka Bournemouthu, jinak ale padlo 0:3 doma s dalším nováčkem z Fulhamu, 0:4 doma s Tottenhamem a zatím naposledy 0:1 na Stamford Bridge proti rovněž se trápící Chelsea.

V tabulce je Crystal Palace aktuálně na dvanáctém místě se ziskem 22 bodů z 18 kol (6-4-8), ovšem velmi rychle potřebuje začít pravidelně bodovat, aby nezamířilo do bojů o prvoligovou příslušnost.

Obrovskou nepříjemností pro Eagles je ztráta klíčového stopera Joachima Andersena, jenž kvůli lýtku nedohrál utkání na Stamford Bridge a dost patrně se připojí na marodku k dlouhodobě zraněným Jamesi McArthurovi a Nathanu Fergusonovi. Ve středu obrany by jej měl nahradit James Tomkins.
Hezký večer při sledování přenosu dohrávky sedmého kola Premier League, v niž se utká trápící se Crystal Palace s nejlepším týmem soutěže po pauze způsobené mistrovstvím světa, Manchesterem United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.