Premier League - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Manchester City - 30. dubna 2023   15:00

Fulham
15' Vinícius (H. Wilson)
1:2
(1:2)
Manchester City
3' Haaland   • 36' Álvarez  (Mahriz)
Fulham
Leno – Tete, Adarabioyo, Ream (C) (21. Diop), A. Robinson – Reed (77. Lukić), Palhinha – H. Wilson (77. Solomon), A. Pereira (58. Cairney), Decordova-Reid (77. D. James) – Vinícius.
Rodák – Duffy, Kebano, Soares.
Hooper – Davies, Long
Craven Cottage, Londýn (Kapacita: 22 384)
Ederson – Walker, Dias, Akanji – Mahriz (83. Foden), Stones, Álvarez (83. B. Silva), Gündoğan (C), Rodri, Grealish – Haaland.
Carson, Ortega – Gómez, Laporte, R. Lewis, Perrone, Ka. Phillips.

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 3:3. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 7:9.
Dnešní utkání je za námi. Ve druhé půli jsme neviděli žádnou branku a Manchester City tak vítězí 1:2. O góly se dnes postarali za domácí Vinícius a za hosty Haaland a Álvarez. Hosté podle papírových předpokladů tak vítězí za tři body a posouvají se v tabulce na první příčku před Arsenal.
90+9'
90+8'
Žlutá karta pro tým Manchester City (Kyle Walker).
90+8'
Už nám běží poslední nastavená minutka utkání a vypadá to, že hosté dnes zvítězí a posunou se v tabulce na první místo před Arsenal.
90+7'
Žlutá karta pro tým Manchester City (Ederson).
90+6'
James dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
90+5'
Grealish se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou domácí.
90+4'
Hosté už pouze natahují čas a příliš se neženou dopředu, což je logické.
90+3'
Solomon dostal příliš nepřesný pas za obránce a míč tak končí pouze u Edersona.
90+2'
Solomon nedokázal zpracovat přihrávku od Viníciuse a míč tak končí v zámezí. Hosté budou vhazovat zhruba z poloviny hřiště.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.
89'
Solomon přišel o míč a hrát tak mohou hosté.
88'
Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.
87'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
85'
Hosté drží míč na svých kopačkách, ale dopředu už příliš nepospíchají.
84'
Grealish poslal do vápna centr, který však odvrátil mimo vápno jeden z domácích hráčů.
84'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.
83'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Julián Álvarez, přichází Bernardo Silva,
ze hřiště odchází Rijád Mahriz, přichází Phil Foden.
82'
Robinson však dostal špatnou přihrávku od svého spoluhráče a míč tak končí v zámezí.
82'
Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.
80'
Robinson poslal do vápna přízemní centr z levé strany hřiště, ale míč odvrátil do zámezí Gündoğan.
78'
Tento přímý kop však hosté zvládli a míč poslali mimo vápno.
78'
Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba z šestadvaceti metrů. Faulován byl Palhinha.
77'
Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Manor Solomon,
ze hřiště odchází Bobby Decordova-Reid, přichází Daniel James,
ze hřiště odchází Harrison Reed, přichází Saša Lukić.
76'
Decordova-Reid napřáhl ke střele z velké dálky, ale Edersonovu branku přestřelil.
75'
Grealish přišel o míč na vlastní polovině, ale celou situaci zvládl Dias a míč odkopl daleko od své branky.
73'
Grealish poslal do vápna centr, který skončil u Akanjiho. Ten ještě vrátil míč do ohně, kde se k němu dostal Haaland. Jeho hlavičkové zakončení však postrádalo přesnost a domácí tak přežili tuto akci hostů.
72'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z šestadvaceti metrů.
71'
Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře.
70'
Žlutá karta pro tým Fulham FC (Kenny Tete).

Žlutá karta pro tým Manchester City (Jack Grealish).
69'
Na trávníku to začíná jiskřit mezi Grealishem a Tetem. Oba borce si nyní Hooper volá k sobě.
68'
Decordova-Reid se se zlobí na rozhodčího, neboť si myslí, že byl faulován uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí Hooper rozpažuje a pokutový kop nepíská.
67'
Tak ani neodpíská, neboť Ederson si počínal dovoleně a hra tak může pokračovat dále.
65'
Vinícius se ocitl na trávníku uvnitř vápna soupeře po souboji s Edersonem, ale rozhodčí zatím pokutový kop neodpískal.
64'
Domácí si mezi sebou neporozuměli poblíž vlastního vápna a už už se Haaland dostával do obrovské šance. Naštěstí pro domácí však Leno přečetl celou situaci a u míče byl dříve než norský ostrostřelec.
63'
Decordova-Reid dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
61'
Míč od rohového praporku doplachtil jen na hlavu Palhinhy, který ho následně poslal mimo vápno. Ještě před tím však rozhodčí odpískal útočný faul Akanjimu.
61'
Hosté budou zahrávat další rohový kop, který vybojoval pro svůj tým Haaland.
60'
Cairney přišel o míč poblíž vápna soupeře a dopředu tak mohou vyrazit hosté.
59'
Tento rohový kop nenadělal domácím větší potíže.
59'
Hosté zahráli signál, ale nakonec z toho je jen rohový kop pro Manchester City.
58'
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Tom Cairney.
57'
Pereira je odnášen na nosítkách a celý stadion mu momentálně tleská. Snad se dá co nejdříve dokupy. Vypadá to na nějaký problém s pravou nohou.
56'
Akanji už je zpět na nohou, ale s Pereirou to vypadá zle a nejspíše bude odnášen ze hřiště na nosítkách.
55'
Momentálně probíhá na trávníku ošetření právě Akanjiho a Pereiry, kteří se střetli v předešlém souboji.
54'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů. Faulován byl Akanji.
53'
Álvarez se ocitl s míčem uvnitř vápna soupeře. Než se však rozmyslel co udělá, obklopily ho tři hráči soupeře a míč mu sebrali.
52'
Álvarez s dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale svou střelou mířenou k bližší tyči nechal vyniknout Lena.
51'
Ti však dlouho u míče nevydrželi a hrát tak mohou opět hosté.
51'
Haaland přišel o míč zhruba na polovině hřiště a dopředu tak mohou vyrazit domácí.
50'
48'
Haaland dostal skvěle nabito do vápna od Grealishe, ale ten svou střelou z první k bližší tyči nedokázal překonat Lena, který si na své konto připsal skvělý zákrok.
47'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
46'
Domácí rozehráli druhý poločas a míč posílají ihned směrem dopředu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:07.
První poločas je za námi. Hosté v něm byli lepším týmem a zaslouženě tak vedou 2:1. První gól utkání vstřelil už ve 3. minutě Erling Haaland, který proměnil pokutový kop. Domácí však dokázali v 15. minutě z nenápadné akce srovnat, když se střelecky prosadil Carlos Vinícius. Hosté však i nadále pokračovali v tlaku a v 36. minutě krásnou ranou zpoza vápna poslal hosty zpět do vedení Julián Álvarez. Domácí kromě gólové akce neměli v první půli další větší šanci a zaslouženě tak prohrávají.

Držení míče: 32% – 68%
Střely celkem: 2 – 8
Střely na branku: 1 – 6
45+6'
45+5'
45+3'
Tento rohový kop však nenadělal hostům větší potíže.
45+3'
Domácí budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.
45+2'
Robinson poslal do vápna centr z levé strany hřiště, který však skončil pouze na hlavě Diase.
45+2'
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
44'
Walker se dopustil faulu poblíž vápna soupeře a hrát tak mohou domácí.
43'
Grealish dostal příliš těžkou přihrávku k levé postranní čáře od Álvareze a míč tak už nedokázal udržet na hrací ploše.
41'
Gündoğan pálil zhruba z hranice malého vápna, ale Leno proti němu dobře vyběhl a jeho střelecký pokus vyrazil mimo tři tyče!
41'
Álvarez se dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale po špatném zpracování o něj rychle přišel.
39'
Hosté momentálně kombinují s míčem na polovině soupeře.
38'
Domácí se snaží o rychlou odpověď, ale nepřesná přihrávka Reeda končí pouze u Diase.
36'
Manchester City právě vstřelil branku! Hosté se dostávají opět do vedení! JULIÁN ÁLVAREZ napřáhl ke střele zpoza šestnáctky a krásnou trefou do levé šibenice posílá svůj tým opět do vedení.
35'
Mahriz se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou domácí.
34'
Grealish opět vypálil na branku. Tentokrát z hranice vápna, ale jeho pokus zblokoval Tete přímo do rukavic připraveného Lena.
32'
Grealish dostal od Akanjiho skvělou přihrávku do vápna. Ten následně ještě hledal nabíhajícího Gündoğana, který se však k míči nedostal.
31'
Hosté byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, který ho následně rozehrál na pravou stranu hřiště ke Stonesovi.
30'
Domácí vybojovali míč na své kopačky a momentálně s ním kombinují na vlastní polovině.
28'
Další nepřesný pas na Haalanda končí pouze u Adarabioyoa.
27'
Grealish se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale svým následným střeleckým pokusem trefil pouze břevno!
26'
Haaland se dostal k míči uvnitř pokutového území soupeře, ale zradilo ho zpracování, a tak míč skončil jen v zámezí.
25'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
23'
Haaland dostal příliš nepřesný pas za obránce a u míče tak byl jako první nově příchozí Diop.
21'
ze hřiště odchází Tim Ream, přichází Issa Diop.
20'
Tim Ream je stále ošetřován na hrací ploše a vypadá to, že už nebude moci dále pokračovat ve hře, neboť se už na lavičce připravuje do hry Diop.
19'
Tim Ream má nějaké zdravotní potíže po předešlém souboji s Álvarezem a momentálně je ošetřován na hrací ploše.
18'
Álvarez svým skvělým napadáním získal míč uvnitř vápna soupeře. Následně si ho však příliš předkopl a Palhinha mu ho fantastickým skluzem odebral.
17'
Gündoğan si zabíhal za obránce na pas od jednoho ze svých spoluhráčů. Těsně před ním však míč odvrátil do bezpečí Adarabioyo.
15'
Fulham právě vstřelil branku! Domácí srovnávají na 1:1! Wilson dostal skvělý pas za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů. Ten následně skvěle připravil balón pro CARLOSE VINÍCIUSE, který se následnou tvrdou střelou k bližší tyči nemýlil.
14'
Grealish se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale ta mu příliš nesedla a Leno tak neměl s tímto střeleckým pokusem větší potíže.
14'
Mahriz se nedokázal dostat s míčem do vápna přes Robinsona.
13'
Hosté jsou opět usazeni s míčem na polovině soupeře.
12'
Vinícius se dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale do zakončení ho nepustil Stones.
11'
Gündoğan se nechal lehce připravit o míč zhruba na polovině hřiště a dopředu tak vyráží domácí.
10'
Hosté si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře a míč tak získávají na své kopačky domácí.
9'
Mahriz dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
7'
6'
Mahriz se dostal k míči poblíž vápna soupeře, ale následně nedokázal obehrát Reama, který mu míč čistě odebral.
5'
Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.
3'
Manchester City právě vstřelil branku! ERLING HAALAND si postavil míč na pokutový puntík a prudkou střelou k pravé tyči překonal Lena, který si sice vybral správný směr, ale míč nedokázal vyrazit mimo tři tyče.
2'
Hosté budou zahrávat pokutový kop! Ream se dopustil faulu na Álvareze, který se tlačil do zakončení a rozhodčí okamžitě nařídil pokutový kop!
1'
Hosté rozehráli první poločas a míč posílají ihned směrem dopředu.
1'
Oba týmy jsou připraveni na hrací ploše. Domácí dnes oblékli bílé dresy, hosté dnes oblékli červeno-černé dresy.

Fulham FC: Leno – Tete, Adarabioyo, Ream (C), A. Robinson – Reed, Palhinha – H. Wilson, A. Pereira, Decordova-Reid – Vinícius.
Náhradníci: Rodák – Cairney, Diop, Duffy, D. James, Kebano, Lukić, Soares, Solomon.
Trenér: Marco Silva

Manchester City: Ederson – Walker, Dias, Akanji – Mahriz, Stones, Álvarez, Gündoğan (C), Rodri, Grealish – Haaland.
Náhradníci: Carson, Ortega – Foden, Gómez, Laporte, R. Lewis, Perrone, Ka. Phillips, B. Silva.
Trenér: Pep Guardiola

Rozhodčí: Hooper – Davies, Long.
Hráči, kteří do zápasu nezasáhnou

– Layvin Kurzawa (zranění), Aleksandar Mitrovič (červená karta), Willian (zranění), Harry Wilson (nemoc)

– Nathan Aké (zranění), Benjamin Mendy (trest)
Poslední 3 vzájemná utkání

Manchester City – Fulham 2:1 (2022)
Manchester City – Fulham 4:1 (2022 – FA Cup)
Fulham – Manchester City 0:3

Manchester City se momentálně nachází v tabulce na druhé příčce s třiasedmdesáti body a ztrátou pouhých dvou bodů na vedoucí Arsenal, avšak "The Cityzens" mají ještě dva zápasy k dobru. Po jednatřiceti odehraných zápasech má na svém kontě 23 výher, 4 remízy a 4 porážky. Venku odehráli svěřenci trenéra Pepa Guardioly zatím patnáct zápasů, ze kterých 9x vyhráli, 3x remizovali a 3x prohráli.

Nejlepším střelcem "The Cityzens" je momentálně norský ostrostřelec Erling Haaland, který má na svém kontě neuvěřitelných 33 branek!

Posledních 5 zápasů

Manchester City – Arsenal 4:1
Manchester City – Sheffield Utd 3:0 (FA Cup)
Bayern – Manchester City 1:1 (LM)
Manchester City – Leicester 3:1
Manchester City – Bayern 3:0 (LM)

Fulham FC

Fulham se momentálně nachází v tabulce na desáté příčce s pětačtyřiceti body a šest kol před koncem sezóny má jistotu toho, že si Premier League zahraje i v příštím ročníku. Nicméně ještě může zabojovat o sedmé místo, kterým by se kvalifikoval do EKL. Po dvaatřiceti odehraných zápasech má na svém kontě 13 výher, 6 remíz a 13 porážek. Na domácí půdě odehráli svěřenci trenéra Marca Silvy zatím šestnáct zápasů, ze kterých 7x vyhráli, 4x remizovali a 5x prohráli.

Nejlepším střelcem "The Cottagers" je momentálně s jedenácti góly srbský útočník Aleksandar Mitrovič.

Aston Villa – Fulham 1:0
Fulham – Leeds 2:1
Everton – Fulham 1:3
Fulham – West Ham 0:1
Bournemouth – Fulham 2:1
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 34. kola anglické Premier League mezi týmy Fulham FC a Manchester City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.