Premier League - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Arsenal - 9. dubna 2023   17:30

Liverpool
42' Saláh  • 87' Firmino (Alexander-Arnold)
2:2
(1:2)
Arsenal
8' Martinelli   • 28' Jesus  (Martinelli)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson – J. Henderson (C), Fabinho (78. Firmino), C. Jones (60. Alcântara) – Saláh, Gakpo, Jota (60. Núñez).
Kelleher – Elliott, Gomez, Matip, Milner, Tsimikas.
Tierney – Hatzidakis, Ledger
Anfield Road, Liverpool
Arsenal
Ramsdale – B. White, Holding, Magalhães, Zinčenko (89. Tierney) – Ödegaard (80. Kiwior), Partey, Xhaka – Saka, Jesus (79. Trossard), Martinelli.
Turner – Jorginho, Nelson, Smith-Rowe, Vieira, Walters.

V prvním poločase jsme viděli reklamu na fotbal, v níž byl nebezpečnější Arsenal. Ovšem londýnský celek ve druhém poločase zalezl a může děkovat Aaronu Ramsdalovi, který zneškodnil několik tutovek Liverpoolu. Ten může litovat zahozených šancí, protože ve druhém poločase dominoval a měl zvítězit. Jenomže se nepodařilo a oba kluby zapisují do tabulky po bodu.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
90+6'
90+6'
Před brankou Arsenalu selhal Darwin Núñez a Arsenal se vydal do protiakce. jenomže Gabriel Martinelli dlouhou přihrávkou nenašel rozeběhnutého Saku.
90+5'
Z pravé strany vápna vyslal technický pokus na zadní tyčku Mohamed Saláh. Pokus egyptského křídelníka vyrazil Aaron Ramsdale na další rohový kop!
90+4'
Centrem našel Andrew Robertson Mohameda Saláha, který zakončení měl na dlouhou nohu, a tak mířil jen vysoko nad břevno.
90+2'
Arsenal rozehrával rohový kop, který poslal Leandro Trossard na zadní tyčku. Ovšem z branky vystartoval Alisson, který okamžitě otočil kormidlem hry. Zpoza vápna ke střele natáhl Trent Alexander-Arnold, avšak nemířil přesně.
90'
Jdeme do koncovky zápasu a vypadá to, že oba týmy budou brát po bodu. Díky druhému poločasu můžeme říct, že by se jednalo o spravedlivou dělbu bodů.
89'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Kieran Tierney.
87'
Liverpool právě vstřelil branku!
Obrovský tlak domácího celku končí vyrovnávací brankou! Trent Alexander-Arnold nasadil jesličky soupeři a poté centroval na zadní tyč, odkud se hlavou prosadil ROBERTO FIRMINO – 2:2. Asistence: Trent Alexander-Arnold.
86'
Na druhou stranu hrací plochy se vydal Darwin Núñez, jenž podstupoval souboj se soupeřem a balon mu utekl mimo hrací plochu.
85'
Centr od rohového praporku mířil na hranici malého vápna, kde se nacházel Gabriel Magalhães. Jeho hlavička mířila doprostřed branky, kde byl připravený Alisson.
84'
Celkem pomalu postupoval po pravé straně Leandro Trossard, jehož centr byl odehraný na rohový kop. Bukayo Saka (Arsenal) k jeho rozehrání nespěchal a také on vidí žlutou kartu!
82'
Výborně se vrátil Rob Holding, který balon odehrál na rohový kop. Ovšem po dohrání situace šel praporek pomezního sudího nad hlavu, a tak se balonu chopí Arsenal.
81'
Aaron Ramsdale předvedl parádní zákrok a jenom díky němu Arsenal stále vede! Darwin Núñez postupoval sám na brankáře a chtěl ho obstřelit. Ovšem Aaron Ramsdale rychle reagoval a balon zalepil!
80'
ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Jakub Kiwior.
79'
ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Leandro Trossard.
79'
Za obranu Arsenalu mířil Mohamed Saláh, za kterým se vydal Gabriel Magalhães. Obránce hostujícího mužstva balon odkopl tak, že se bude rozehrávat jen od branky.
78'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Fabinho, přichází Roberto Firmino.
77'
Centr z pravé strany mířil na hranici vápna, odkud Olexandr Zinčenko prsy přihrával svému brankáři. Aaron Ramsdale musel reagovat velmi rychle, aby byl u balonu dříve.
75'
Po chvíli se zpoza pokutového území napřáhl kapitán Martin Ödegaard, který nezamířil přesně. Hráči v černých dresech se musejí vrátit na vlastní polovinu.
74'
Už to vypadalo, že Arsenal přidá další branku, když zleva centroval na zadní tyčku Gabriel Martinelli. Ovšem do skluzu se položil Andrew Robertson a Bukayo Saka tak nevystřelil.
73'
U postranní čáry byl faulovaný Darwin Núñez, který hecuje fanoušky. Trent Alexander-Arnold poslal nepřesný centr před branku, a tak Liverpool bude muset začít od svých obránců.
72'
Na hranici vápna si míč patou posunul Gabriel Martinelli, ovšem obrana Liverpoolu v posledním momentu zareagovala. Celou situaci definitivně uklidnil odkopem brankář Alisson.
71'
Těžko říct, zda Thiago Alcântara střílel nebo centroval. Ovšem jeho pokus mířil mimo branku, a tak bude rozehrávat Aaron Ramsdale.
70'
Centr z pravé strany prodloužil za sebe Cody Gakpo, ovšem poté se ho chopil Gabriel Magalhães, který poslal hru do bezpečných míst.
69'
Na pravé straně byl rozeběhnutý Darwin Núñez, jemuž míč odpálil na rohový kop Rob Holding. Po následném centru se ale domácí zakončení nedočkali.
67'
Arsenal se pokusil o nákop za obranu, ovšem Gabriel Jesus tentokrát nereagoval. Balonu se chopil Alisson, od něhož začne další akce Liverpoolu.
66'
Hráči v černých dresech uklidňují hru pomalou kombinací na útočné polovině. Po chvíli se balon přenesl na pravou stranu, kde jej ztratil Martin Ödegaard.
65'
Přetažený centr udržel na hrací ploše Darwin Núñez, kterého neustále obtěžoval Olexandr Zinčenko. Ovšem domácí mužstvo dál okupuje vápna Arsenalu.
64'
Andrew Robertson poslal centr před branku, na který nedoskočil Virgil van Dijk, který alespoň vybojoval rohový kop.
63'
Přihrávkou po zemi hledal spoluhráče Rob Holding, avšak Andrew Robertson se dobře vrátil a balon pokryl. Liverpool vyrazil do protiakce a u postranní lajny byl nedovoleně zastavený.
62'
Snad poprvé ve druhém poločase kombinuje Arsenal na útočné polovině. Ovšem po chvíli se stáhl a Mikel Arteta uklidňuje své svěřence.
60'
ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Darwin Núñez,
ze hřiště odchází Curtis Jones, přichází Thiago Alcântara.
59'
Zatímco probíhá ošetření hostujícího obránce, tak na střídačce Liverpoolu už je připravený Thiago Alcântara. Za malou chvíli bude střetnutí pokračovat.
58'
Zpoza vápna se napřáhl Fabinho, jehož pokus zastavil hlavou Gabriel Magalhães, který okamžitě mířil na trávník. Lékaři hostujícího celku mají znovu práci.
57'
Za domácí obranu se rozebíhal Bukayo Saka, ovšem pas na něj zastavil Virgil van Dijk. Hra se velmi rychle otočila a pěknou střelou se prezentoval Mohamed Saláh. Avšak Aaron Ramsdale parádním zákrokem drží Arsenal v těsném vedení!
55'
Dalším potrestaným hráčem zápasu je Fabinho (Liverpool), který nedovoleně zastavil protiakci soupeře.
55'
Arsenal je po změně stran v problémech a pouze se brání! Mikel Arteta bude muset sáhnout do svých řad...
54'
K pokutovému kopu se postavil Mohamed Saláh, který mířil po zemi k pravé tyči. Ovšem nezamířil přesně, a tak je to jeho čtvrtá neproměněná penalta z posledních jedenácti!
53'
Aaron Ramsdale (Arsenal) se vydal za šestnáctku, kde se soustředil na pokutový kop. Ovšem toto gesto ocenil hlavní sudí žlutou kartou!
52'
Fabinho se nacházel na levé straně, ale trefil jen před sebou stojícího Thomase Parteye. Následný centr od rohového praporku mířil pryč od branky, ale došlo k souboji, po němž se píská penalta pro Liverpool!
51'
Hráči v červených dresech kombinovali na útočné polovině a Curtis Jones neprošel před branku. Arsenal se míče chopil, ale ve druhém poločase jej nedokáže udržet.
49'
Na hranici vápna si na druhé straně hledal střeleckou pozici Mohamed Saláh, jehož zakončení bylo také zablokované. Následně přišlo zakončení, které si pohlídal Aaron Ramsdale.
48'
Granit Xhaka centroval na zadní tyčku, kde se nacházel Gabriel Jesus. Ovšem ten jakoby se zalekl a místo zakončení pustil balon mimo hrací plochu.
47'
Zpoza vápna se napřáhl Olexandr Zinčenko, jehož pokus byl zablokovaný. Podobně dopadl také na pravé straně šestnáctky Martin Ödegaard.
46'
Druhý poločas už začal a doufejme, že se bude pokračovat v podobném duchu jako před přestávkou. Pohledem na trávník to vypadá, že se nestřídalo.
46'
První poločas mezi Liverpoolem a Arsenalem byl doslova reklamou na fotbal! Hra se neustále rychle přelévala, hrálo se tvrdě, o pěkné akce nebyla nouze a k vidění byly i tři góly. Do poločasové přestávky vstoupil spokojenější Arsenal, který už vedl o dvě trefy. Ovšem zásah Mohameda Saláha nastartoval The Reds, kteří v závěru ještě mohli vyrovnat.
45+5'
45+5'
Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Andrew Robertson).
45+3'
Po centru z pravé strany zakončoval na zadní tyči Diogo Jota, který mířil jen do připraveného Aarona Ramsdalea. Odraženého míče se chopil Jordan Henderson, který ve vyložené příležitosti přestřelil!
45+2'
Gabriel Jesus si pokryl balon a do kleští ho vzali Fabinho a Ibrahima Konaté. Hostující útočník tak potřebuje ošetřit a znovu se chvíli nebude hrát.
44'
Fanoušci na Anfield Road bouří, sledujeme parádní podívanou. Tohle musí fanoušky bavit, protože tomuto prvnímu poločasu vůbec nic nechybí.
42'
O drama máme postaráno, Liverpool se dočkal branky! Diogo Jota přihrával k penaltovému puntíku, odkud chtěl zřejmě vystřelit Jordan Henderson. Ovšem to se mu nepovedlo a míč mířil na zadní tyč, kde celou akci dohrál MOHAMED SALÁH – 1:2. Asistence: Jordan Henderson.
41'
Na hrací ploše planou emoce! Granit Xhaka (Arsenal) dohrál Trent Alexandera-Arnolda (Liverpool), který se po něm okamžitě ohnal. Rozhodčí oba kohouty odměnil žlutým napomenutím.
39'
Bukayo Saka je v dosavadním průběhu hodně aktivní a doslova trhá obranu soupeře. Dalším nedovoleným zákrokem si pomohl Andrew Robertson.
38'
Hostující celek se znovu chopil míče a dlouhým balonem jej posílal znovu na pravou stranu. Jenomže tentokrát se Bukayo Saka nacházel v ofsajdu.
37'
Liverpool brání standardní situace zónovou obranou, což je vždy trochu rizikem. Bukayo Saka poslal před branku pěkný centr, na který jen o kousek nedoskočil Rob Holding.
36'
Arsenal se znovu nachází u pokutového území soupeře. Ovšem ani Bukayo Saka, ani Ben White do vápna neprošli. Hostující celek si užívá balonu a bude alespoň vhazovat.
34'
Rob Holding nepřesnou přihrávkou našel pouze soupeře, který se vydal do otevřené obrany. Jordan Henderson vyslal pěknou přihrávku na pravou stranu, avšak Mohamed Saláh si dal míč dál od nohy, dostal se pod tlak a vystřelil jen vedle bližší tyče!
33'
Obrana Liverpoolu vyslal dlouhý pas, za kterým se chtěl vydat Mohamed Saláh. Ovšem na půlící čáře dobře zapracoval spolehlivý Gabriel Magalhães.
31'
Na druhé straně chtěl postupovat do vápna Mohamed Saláh, kterého zastavil Gabriel Magalhães. Arsenal se vydal do protiútoku a žlutou kartu uviděl také Virgil van Dijk (Liverpool).
30'
Třicet minut hry je minulostí a Arsenal už vede o dvě trefy! Na pravé straně znovu pracoval Bukayo Saka, kterého fauloval Andrew Robertson.
28'
Arsenal právě vstřelil branku!
Zcela bez zájmu se prezentovala obrana Liverpoolu. Zatímco obránci koukali na Alissona, tak on spoléhal na ně – leč marně! Z levé strany odcentroval Gabriel Martinelli, na jeho centr skákal pouze GABRIEL JESUS, který se hlavou nemýlil – 0:2. Asistence: Gabriel Martinelli.
27'
Už to vypadalo, že Gabriel Martinelli půjde do přečíslení. Ovšem hlavní rozhodčí se vrátil k nedovolenému zákroku a Arsenal bude jen rozehrávat z vlastní poloviny.
26'
V posledních minutách se domácí mužstvo přeci jenom zvedá a je více na balonu. Ovšem zatím se těžko dostává před branku, kterou hájí Aaron Ramsdale.
25'
Domácí celek vyslal před branku centr, který na rohový kop přizvedl Rob Holding. Po rozehrání od praporku míč chvíli poskakoval před brankou, ale bránící hráči jej dokázali odvrátit.
24'
Liverpool by si měl začít dávat pozor, protože Bukayo Saka si na pravé straně dělá téměř co chce! Tentokrát přešel přes Andrewa Robertsona a přihrával do šestnáctky.
23'
Olexandr Zinčenko otočil hru a Bukayo Saka si chtěl narazit se spoluhráčem. Ovšem Ben White (Arsenal) balon už zpátky míč nepředal a dopustil se nedovoleného zákroku, který musel být oceněný žlutou kartou!
22'
Aaron Ramsdale už je v pořádku a mohl vykopávat od vlastní branku. Chvíli mu to trvalo, a tak schytal pískot domácích fanoušků.
20'
Pas za obranou zachytil Andrew Robertson, který postupoval ze strany do vápna. Ovšem jeho pokus byl nepřesný, jelikož mířil jen vedle vzdálenější tyče. Aaron Ramsdale potřebuje lékařskou pomoc.
19'
Mohamed Saláh předskočil Olexandra Zinčenka a vydal se po pravé straně na útočnou polovinu. Následně vymýšlel kolmou přihrávku do vápna, ovšem zachytil jí Rob Holding.
18'
Diogo Jota si pokryl balon na útočné polovině a čekal na doplnění spoluhráčů. Ovšem zezadu na něj vystoupil Gabriel Magalhães, který si počínal v rámci pravidel.
17'
Přenesení hry mířilo na pravou stranu, odkud Bukayo Saka centroval na zadní tyčku. Celou situaci uzavíral Gabriel Jesus, který ve složité pozici branku přestřelil. Ovšem Arsenal byl velmi blízko vstřelení dalšího gólu.
16'
Zatím mohu konstatovat, že hráči v červených dresech se nemohou usadit na soupeřově polovině. Hned šestice hráčů hostujícího celku hraje vysoko a výborně soupeře napadá.
14'
Hodně si teď s osudem zahrával domácí brankář, který čekal až ho někdo z hráčů Arsenalu bude napadat. Gabriel Martinelli byl kousek od toho, aby brazilskému brankáři míč vypíchl.
13'
Centr od rohového praporku zamířil do malého vápna, kde nebyl vůbec jistý Alisson, a tak mu odkopem pomohl Diogo Jota. Arsenal se před branku chtěl rychle vrátit, ovšem nepohlídal si ofsajdové postavení.
12'
Za vápnem se nacházel osamocený Olexandr Zinčenko, jehož pokus mířil na zadní tyčku. Avšak Alisson výborným skokem balon vyrazil na rohový kop.
11'
Hostující celek nikam nespěchá a snaží se vytáhnou obranu Liverpoolu, který naopak rychle přistupuje k soupeřům. Zatím se ale k balonu nedostávají a dál postupně ustupují.
10'
Poznamenal jsem, že oba celky budou chtít vsítit rychlou branku, což se Arsenalu povedlo. Hráči v černých dresech chvíli kombinovali, ale po nepřesné přihrávce se balonu chopil Virgil van Dijk.
8'
Na polovině hrací plochy se balonu chopil Bukayo Saka, který si chtěl narazit se svým kapitánem. Ovšem balon se od Virgila van Dijka odrazil k GABRIELU MARTINELLIMU, který měl míč chvíli pod sebou, ale přesně zakončil k levé tyči – 0:1.
8'
Liverpool se nacházel na útočné polovině, ale Diogo Jota z jedné nenašel spoluhráče. A tak hraje Arsenal, který se potřebuje vypořádat s napadáním domácího celku.
7'
Za vápnem si balon přehodil na pravou nohu Cody Gakpo, jehož zakončení bylo nepřesné, protože jej poslal vysoko nad branku hostujícího týmu.
6'
Hráči v červených dresech drží více balon, ale zatím si toho moc nepřipravili. Arsenal na Anfield Road bude chtít konečně vsítit branku.
5'
Vypadá to, že v dnešním utkání se na nic nebude čekat a oba celky se pokusí velmi rychle vsítit branku. Na levé straně postupoval do vápna Diogo Jota, ovšem do vyložené pozice neprošel.
3'
Po zajímavém začátku sledujeme kombinaci domácího mužstva, které se vrátilo na vlastní polovinu. Liverpool dnes nastoupil v červené sadě, naopak Arsenal hraje v černém.
2'
K rohovému praporku přispěchal Gabriel Martinelli, ovšem Granit Xhaka balon podběhl a Rob Holding nestihl reagovat. Liverpool se hnal na druhou stranu, avšak Mohamed Saláh neuspěl.
1'
Jdeme na to, protože Gabriel Jesus už rozehrál. Nákop hostujícího celku mířil na pravou stranu, ale nevyl úspěšný. Následně byl faulovaný Granit Xhaka. Ten se následně objevil na levé straně vápna, ale trefil Ibrahima Konatého.
1'

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson – J. Henderson (C), Fabinho, C. Jones – Saláh, Gakpo, Jota.
Náhradníci: Kelleher – Elliott, Firmino, Gomez, Matip, Milner, Núñez, Alcântara, Tsimikas.
Trenér: Jurgen Klopp

Arsenal FC: Ramsdale – B. White, Holding, Magalhães, Zinčenko – Ödegaard, Partey, Xhaka – Saka, Jesus, Martinelli.
Náhradníci: Turner – Jorginho, Kiwior, Nelson, Smith-Rowe, Tierney, Trossard, Vieira, Walters.
Trenér: Mikel Arteta

Rozhodčí: Tierney – Hatzidakis, Ledger.
Arsenal FC

Arsenal od roku 2016 nehrál Ligu mistrů a mezi hlavní adepty na TOP 4 v Premier League nepatřil ani v této sezóně. Celek Mikela Artety ale rozjel neuvěřitelnou jízdu a po velkou většinu sezóny kontroluje pořadí soutěže z prvního místa, momentálně disponuje pětibodovým náskokem na největšího favorita a obhájce titulu Manchester City.

Také současná forma Arsenalu je skvostná, když v Premier League vyhrál sedm utkání v řadě a nedává šanci Manchesteru City se přiblížit na rozdíl bodů z jednoho zápasu, což je velmi zásadní před blížícím se vzájemným duelem, který se uskuteční na Etihad Stadium v závěru dubna.
Liverpool FC

Když Liverpool v úvodu března totálně zdemoloval Manchester United v bitvě historických rivalů 7:0, tak fanoušci the Reds věřili, že jejich tým ještě bude hrát o Ligu mistrů.

Uběhl však měsíc a šance Liverpoolu na účast v příštím ročníku nejprestižnější evropské klubové soutěže už jsou takřka nulové, neboť Liverpool z následných tří zápasů získal jediný bod za bezbrankovou remízu s Chelsea a zejména prohra 0:1 v Bournemouthu se dá označit až za propadák.

Do dnešního utkání celek od řeky Mersey vstupuje z osmé pozice a ztrátou třinácti bodů na elitní čtyřku, když v dosavadních 28 kolech získal jen 43 bodů. Hlavním problémem Liverpoolu jsou zápasy na hřištích soupeřů, kde z patnácti utkání získal jen bídných třináct bodů s výrazně negativním skóre 14:24.
Hezký podvečer při sledování přenosu že šlágru třicátého kola anglické Premier League, Arsenal v senzační cestě za mistrovským titulem čeká jeden z klíčových soubojů v Liverpoolu. Ten letos zažívá mizernou sezónu, přesto má ambice lídrovi tabulky pořádně zatopit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.