Premier League - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Leeds - 6. května 2023   16:00

Manchester City
19' Gündoğan (Mahriz) • 27' Gündoğan (Mahriz)
2:1
(2:0)
Leeds
85' Rodrigo
Ederson – Akanji, Laporte, Aké (54. Walker) – R. Lewis, Álvarez (87. B. Silva), Gündoğan (C) (90+3. Rodri), De Bruyne – Mahriz, Foden – Haaland.
Ortega – Dias, Stones, Gómez, Ka. Phillips, Grealish.
A. Madley – H. Lennard, N. Hopton
Etihad Stadium, Manchester
53 406 diváků
Leeds
Robles – Kristensen, Wöber, Firpo – Ayling (C), Forshaw (80. Struijk), Roca (59. S. Greenwood), Harrison (66. Summerville) – McKennie, Gnonto (58. Rodrigo) – Bamford (80. Aaronson).
Meslier – Koch, Rutter, A. Gray.

Držení míče: 81 % : 19 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 12:2. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 3:16.
Druhá půle přinesla jen jeden gól, paradoxně navzdory velké převaze favorita i jeho pokutového kopu se prosadili hosté, kterým se v závěru povedlo duel zdramatizovat. Soupeř si však poté těsný náskok už dokázal pohlídat, čímž si dokráčel pro desátou výhru v řadě a upevnil si vedoucí příčku tabulky.
90+6'
90+5'
Erling Haaland zavedl míč za brankovou lajnu, zdálo se, že se míče dotkl on jako poslední, opak je však pravdou a následuje roh.
90+3'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází İlkay Gündoğan, přichází Rodri.
90+3'
Žlutá karta pro tým Leeds United (Weston McKennie).
90'
Domácí zahrávají rohový kop a nikam nepospíchají. Oproti minulým zápasům zůstává po celou dobu na hřišti i Erling Haaland.
89'
Hosté kombinují mezi sebou, ovšem daleko od domácí brány. Hráči MC si budou jistě dávat nyní velký pozor.
87'
ze hřiště odchází Julián Álvarez, přichází Bernardo Silva.
85'
Leeds právě vstřelil branku!
No a pozor, otřepané nedáš – dostaneš se tu potvrzuje na plné čáře. Obrana domácího celku byla až příliš laxní, Manuel Akanji nedokázal míč odhlavičkovat do bezpečí, čehož využil RODRIGO, který se ocitl sám před brankářem a balón odehrál na levou stranu, kde bylo dost místa a kam Ederson nemohl dosáhnout.
84'
İlkay Gündoğan (Manchester City) neproměňuje pokutový kop. Kapitán domácího celku trefil ze svého pohledu pouze pravou tyč hostující svatyně. Je pravda, že Joel Robles směr vystihl, ale kdyby se míč odrazil od tyče do sítě, určitě by neměl šanci zasáhnout.
83'
No, horší začátek si Struijk ani nemohl představit. Po jeho faulu bude domácí tým kopat penaltu.
80'
Střídání v týmu Leeds United:
ze hřiště odchází Adam Forshaw, přichází Pascal Struijk.
80'
ze hřiště odchází Patrick Bamford, přichází Brenden Aaronson.
79'
Pěkná kombinace domácích na jeden dotek gól nepřináší, soupeři se povedlo skluzem zabránit nebezpeční a míč odpálit do zámezí.
77'
Joel Robles si při svém vyběhnutí nebyl úplně jistý, míč se mu nepovedlo vyboxovat, ale naštěstí pro něj nebyl poblíž žádný z hráčů MC.
75'
Haalandovi v tomto případě chyběl krok k tomu, aby si zpracoval nahrávku po zemi a ocitl se sám před brankářem Leedsu, ten však byl u balónu první.
74'
Ederson si po delší době sáhl na míč, když proti němu vyběhl a uklidil jej do náruče.
71'
Žlutá karta pro tým Leeds United (Rodrigo).
70'
Místo přímé rány přišel centr, se kterým si brankář hostů hravě poradil.
70'
Po faulu Leedsu přichází další přímý kop pro domácí tým. Dočkáme se třetího gólu?
68'
City rozehrálo rohový kop, do žádné větší šance se ale nedostalo.
66'
Domácí se hodně aktivně dožadovali faulu na svoji největší hvězdu, hlavní arbitr jim vyhovuje a následuje přímý kop.
66'
ze hřiště odchází Jack Harrison, přichází Crysencio Summerville.
64'
Hosté si dali pozor a dvakrát překazili kombinaci favorita před pokutovým územím. Sami mohou zkusit zaútočit.
62'
Erling Haaland si zpracoval přízemní přihrávku a z otočky poté nastřelil vzdálenější tyč hostující brány. Poté jen bezmocně máchl rukama.
59'
Ederson si vyběhl pro volný míč, sklouzl se po trávníku a schoval jej do náruče.
59'
ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Sam Greenwood.
58'
ze hřiště odchází Wilfried Gnonto, přichází Rodrigo.
58'
Dlouhý aut do vápna City odvrátil Haaland hlavou do bezpečí. V tomto případě domácí hráč dobře splnil i obranné povinnosti.
54'
ze hřiště odchází Nathan Aké, přichází Kyle Walker.
53'
Konečně se Haalandovi povedlo hlavičkovat mezi tři tyče, gólovou radost mu ale pokazil Joel Robles, jenž balón schoval do rukavic.
51'
Kromě Haalandovy šance toho druhá půle zatím mnoho nepřinesla, Joel Robles rozehrává od své brány.
48'
Erling Haaland před odkrytou bránou Leedsu odehrál v těžké pozici míč hlavou jen nad břevno.
46'
Domácí zatím potvrzují roli favorita, do kabin odchází s dvoubrankovým náskokem, který klidně mohl být i vyšší. Hosté zahrozili v jediném případě, ovšem Ederson snížení nepřipustil.
45+4'
45+3'
Nechybělo moc a domácí dali gól do kabin. Phil Foden však střelou levačkou z voleje minul hostující bránu.
45+2'
Žlutá karta pro tým Leeds United (Wilfried Gnonto). Trest přichází za faul na Mahrize.
45+2'
V závěru přichází ještě jeden faul a City rozehraje v blízkosti pokutového území. Poprvé se bude žlutit.
44'
Po rychlém brejku měli hosté co dělat, aby odvrátili míč alespoň na roh. Tohle hodně zavánělo dalším gólem.
43'
Domácí drží míč na své polovině a nikam se už moc nehrnou, spíš v klidu vyčkávají.
40'
Ani v tomto případě se Haaland do šance nedostane, prudký míč si nejlepší střelec ligy nezpracoval.
39'
Rijád Mahriz se provinil na levém křídle faulu, po dvou asistencích se tak do statistik zapisuje i jiným způsobem.
38'
O míč se hlásily oba celky, je přiřknut tomu domácímu, takže hosté budou čelit rohu.
38'
Erling Haaland číhal na středu pokutového území, míč k němu ale nedoputoval.
35'
Erling Haaland má zatím smůlu. V tomto případě se už dostával ke střele z dobré pozice v pokutovém území, jenže míč si ukopl a pálil tak na prázdno.
32'
Joel Robles nyní předvedl parádní zákrok. Nejprve zaváhal, když mu letící míč vypadl z rukavic, dostal se k jednomu z hráčů City, jenž střílel na prázdnou bránu, ovšem gólman hostů balón v pádu zastavil.
30'
Ofsajd a v něm MC. Následná velká šance, jenž byla nevyužita, tak nemusí jeho hráče moc mrzet.
29'
No a nechybělo moc a bylo sníženo. Jeden z hráčů se dostal k hlavičce, ovšem míč nejprve poslal do země, od které se balón odrazil směrem mezi tři tyče a Ederson jej stačil vyrazit. Kdyby šel míč přímo na bránu, zřejmě by skončil v síti.
29'
Hosté si zkusí rohový kop.
27'
Manchester City právě vstřelil branku!
A je to o dva góly a znovu se na gólu podílela stejná dvojice. Mahriz přihrával skoro na stejné místo, jako před prvním gólem, İLKAY GÜNDOĞAN si balón zpracoval a pravačkou jej napálil do vzdálenějšího dolního rohu brány.
27'
Chvíli se nehrálo, neboť na trávníku zůstali ležet dva hráči, jeden za City a druhý za Leeds, pauza však dlouho netrvala.
25'
Erling Haaland střílel z bezprostřední blízkosti levačkou, ovšem do rány ještě vložil nohu jeden z bránících hráčů a míč zblokoval těsně vedle bližší tyče. Šance to ale byla velká.
23'
Nebezpečná přihrávka do pokutového území Leedsu byla odvrácena jeho obranou, ovšem soupeř nadále tlačí.
22'
Rijád Mahriz byl blízko tomu, aby se sám zapsal mezi střelce. Jeho střela však doputovala jen na horní síť hostující svatyně.
21'
Rychlá kombinace nyní domácím příliš nevyšla, ale u míče zůstávají.
19'
Nyní už se favorit raduje. Mahriz si udělal prostor na pravém křídle, naběhl více do vápna a poté přihrál k jeho hranici, kde číhal nepohlídaný İLKAY GÜNDOĞAN, jenž přízemní střelou přesně k bližší tyči nedal brankář hostů šanci.
18'
Norský obr nyní jen o kousek nedosáhl na letící míč, kdyby se mu to povedlo a dostal by se k hlavičce, bylo by to pro Leeds hodně nebezpečné.
17'
Erling Haaland mohl poslat svůj tým do vedení, avšak jeho ránu z levé strany gólman hostů dokázal vyrazit.
16'
Tohle byla slušná možnost, Julián Álvarez dostal přihrávku zhruba na penaltový puntík, kde byl zcela sám, svou ránu bez přípravy ale adresoval vysoko nad břevno.
15'
Erling Haaland se chytil do těsného ofsajdu, navíc si míč nedokázal zpracovat.
13'
Phil Foden nepřesný pas nedokázal zpracovat, míč mu uniká za brankovou lajnu.
12'
Rijád Mahriz vybídl přihrávku k hranici vápna ke skórování svého spoluhráče, jenž střílel bez přípravy, ovšem jen do soupeře před sebou.
11'
Na druhé straně končí nepřesná přihrávka pouze v zámezí a rozehrávku se postará Joel Robles.
10'
Do šance se dokázal dostat i hostující celek, Patrick Bamford však hlavou odehrál míč mimo tři tyče.
7'
Manuel Akanji se sice dostal k hlavičce, tu ovšem adresoval vysoko nad bránu.
7'
Znovu norský hráč čekal osamocen na míč, jenž byl odvrácen na první rohový kop zápasu.
6'
Erling Haaland si nabíhal na přihrávku, ovšem ta byla zastavena včas obranou Leedsu a elitní střelec se tak do zakončení nedostal.
3'
Od úvodního hvizdu mají míč více na kopačkách domácí hráči, ovšem šance ještě k vidění nebyla.
1'

Manchester City: Ederson – Akanji, Laporte, Aké – R. Lewis, Álvarez, Gündoğan (C), De Bruyne – Mahriz, Foden – Haaland.
Náhradníci: Ortega – Walker, Dias, Stones, Gómez, Ka. Phillips, Grealish, Rodri, B. Silva.
Trenér: P. Guardiola.

Leeds United: Robles – Kristensen, Wöber, Firpo – Ayling (C), Forshaw, Roca, Harrison – McKennie, Gnonto – Bamford.
Náhradníci: Meslier – Koch, Aaronson, Struijk, S. Greenwood, Summerville, Rodrigo, Rutter, A. Gray.
Trenér: S. Allardyce.

Rozhodčí: A. Madley – H. Lennard, N. Hopton.
Vzájemné zápasy

Tým City v posledním souboji na svém hřišti svého protivníka deklasoval vysoko 7:0. Zopakuje dnes podobnou kanonádu?
Leeds United

Hosté jsou ve zcela jiné situaci, a sice v pozici týmu bojujícího o záchranu v nejvyšší soutěži. V tuto chvíli drží poslední nesestupové místo s třiceti body, ovšem stejný počet bodů má i za nimi nacházející se Nottingham a jen o bod horší je Everton. Mimo svůj stadion se Leedsu navíc nedaří, ze sedmnácti klání si přivezl jen devět bodů za dvě výhry a tři remízy, vstřelil jen dvacet gólů a o šestnáct více inkasoval. Čtyři z posledních pěti venkovních soubojů prohrál, je tedy jasné, že do dnešního mače půjde jako velký outsider.
S jedenácti góly vede tabulku střelců mančaftu Španěl Rodrigo.

Domácí tým má obrovskou formu, naposledy v anglické lize ztratil body 18. února 2023, kdy remizoval 1:1 v Nottinghamu, od té doby odehrál devět zápasů a vždy se radoval z výhry, díky čemuž se posunul na vedoucí příčku. Přidá dnes desátou? Na svém hřišti si ze sedmnácti utkání odnesl šestačtyřicet bodů za patnáct výher a jednu remízu, vstřelil sedmapadesát gólů a jen šestnáct inkasoval.
Nejlepším střelcem není nikdo jiný než norský snajpr Erling Haaland s pětatřiceti zásahy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.