Premier League - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Southampton - 8. října 2022   16:00

Manchester City
20' Cancelo (Foden) • 32' Foden (De Bruyne) • 49' Mahriz (Rodri) • 65' Haaland (Cancelo)
4:0
(2:0)
Ederson – Aké, Akanji, Dias, Cancelo (70. Gómez) – De Bruyne (C) (70. Álvarez), Rodri, B. Silva (78. R. Lewis) – Foden (58. Grealish), Haaland, Mahriz (70. Palmer).
Ortega – Gündoğan, Wilson-Esbrand, Laporte.
Madley – Eaton, Meredith
Etihad Stadium, Manchester
Southampton
Bazunu – Walker-Peters (79. Larios), Salisu, Bella-Kotchap, Perraud – S. Armstrong (66. Djenepo), Ward-Prowse (C), I. Diallo, Aribo (79. Mara) – A. Armstrong (66. Elyounoussi), C. Adams.
McCarthy – Ćaleta-Car, Lyanco, Walcott, Maitland-Niles.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 9:3. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 4:8.
Fotbalisté Manchesteru City splnili proti Southamptonu roli favorita a po hladké výhře 4:0 se alespoň do zítřejšího odpoledne vyhoupli do čela tabulky. Od začátku jasně lepší domácí se poprvé prosadili po dvaceti minutách utkání, když se po individuálním průniku na levé straně trefil João Cancelo. V první půli pak skóroval ještě Phil Foden, jenž se nemýlil po vysunutí od De Bruyneho. Hosté se do své jediné šance dostali krátce před přestávkou, Stuart Armstrong však zpoza šestnáctky těsně přestřelil. Na obrazu hry se pak nic neměnilo ani po změně stran. Když hned ve 49. minutě využil Rodriho oblouček Rijád Mahriz, bylo definitivně jasné, že se žádné překvapení konat nebude. V 65. minutě se pak konečně prosadil i kanonýr Erling Haaland, kterého našel přízemním centrem Cancelo. Patnáctá ligová trefa Nora už také uzavřela skóre zápasu.
90+3'
90+3'
Erling Haaland ještě nebyl líný zasprintovat a vytvořit tlak na rozehrávajícího brankáře Bazunua. Ten dokázal i tak předat míč spoluhráči.
90+3'
Jack Grealish se v souboji na levé straně neprosadil. Míč skončil v zámezí a hráč City na trávníku. Faul si nevymodlil.
90+2'
Opět Palmer. Ten trefil nejprve Salisua, napodruhé odcentroval na zadní tyč. Tam byl Sergio Gómez, jenž už mohl střílet, ale ještě vracel pod sebe na Haalanda. Toho defenziva Saints ubránila.
90'
Rychlý protiútok domácích, kteří postupovali do otevřenější obrany. Cole Palmer to vzal na sebe, uvolnil se přes Salisua, ovšem ránu na bližší tyč vykopl nohou Bazunu.
89'
Manuel Akanji byl zblízka trefen míčem do hlavy a je otřesen. Po přerušení hry se přešil sudí podívat, zda je zadák Citizens v pořádku. Vypadá to, že se oklepe.
87'
Perraud centroval z levé strany. V šestnáctce skákal Elyounoussi, který byl ale ubráněn.
87'
Ederson má na brankáře kvalitní kopací techniku, ale nyní se ukopl. Míč odehrál až za postranní čáru.
86'
Hostující Mohamed Elyounoussi si navedl míč na levačku a zkusil to z dálky. Jeho střela však postrádala přesnost i razanci.
85'
Domácí už přeci jen trochu polevili. Do koncovky se už tolik netlačí.
84'
Odražený míč po rohu si našel Romain Perraud. První střelu napálil do protihráče a druhý pokus nebyl přesný. Vykopávat bude Ederson.
83'
Hosté získali rohový kop a jejich fanoušci to oslavují. Je také prvním v utkání.
82'
Jisté je, že se Citizens minimálně pro dnešek vyhoupnou do čela tabulky. Zítra je pak může překonat Arsenal, který hraje doma s Liverpoolem.
81'
Z levé strany pokutového území to zkusil Sergio Gómez. Krajní bek Citizens mířil vedle bližší tyče.
79'
Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Kyle Walker-Peters, přichází Juan Larios,
ze hřiště odchází Joe Aribo, přichází Sekou Mara.
78'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Rico Lewis.
77'
Erling Haaland tentokrát v roli nahrávače. Po jeho příhře střílel z levé strany šestnáctky Jack Grealish. Mířil dobře, ovšem Bazunu vytáhl konečky prstů míč nad břevno.
76'
Čtvrthodina do konce duelu. O vítězství Citizens dávno není pochyb. Otázkou je výše skóre.
74'
Ten byl rozehrán nakrátko. Až později následoval centr, po němž hlavičkoval Rúben Dias jen slabě a Bazunu tak neměl problémy.
74'
Obraz hry se nemění. Domácí zrychlili hru nahrávkou na Colea Palmera. Tomu se postavil do cesty Perraud, domácí vybojovali alespoň rohový kop.
72'
Střely celkem – 17:1
71'
Rodri zastavil akci hostí faulem na půlce. Saints tak mohou pokračovat v držení míče.
70'
ze hřiště odchází Rijád Mahriz, přichází Cole Palmer,
ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Julián Álvarez,
ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Sergio Gómez.
68'
Citizens hrají v této sezóně pátý ligový zápas na domácí půdě. Když připočteme dnešek, tak jejich skóre z těchto duelů činí 24:5.
66'
ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází Moussa Djenepo,
ze hřiště odchází Adam Armstrong, přichází Mohamed Elyounoussi.
65'
Manchester City právě vstřelil branku!
Nejlepší ligový střelec ERLING HAALAND se dnes konečně dočkal! Na levé straně si měnili míč Cancelo s Grealishem. Poté se do této kombinace zapojil i Kevin De Bruyne, jenž vrátil balón právě Joãovi Cancelovi. Ten poslal před bránu přízemní centr, který našel Haalanda, jenž zakončením po zemi nedal Bazunuovi šanci – 4:0.
64'
Z pravé strany odcentroval Che Adams a na balón si po dlouhé době sáhl také domácí gólman Ederson.
63'
A to přišlo nyní! Kevin De Bruyne našel parádní kolmicí Erlinga Haalanda. Ten chtěl obejít vybíhajícího brankáře Gavina Bazunua, ovšem ten se rychle položil na trávník a pravou rukou balón domácímu útočníkovi vypíchl!
62'
Domácí si v pohodovém tempu přihrávají na půlce. Stále jsou ale schopni zrychlit hru a z ničeho nic se prokombinovat do gólové příležitosti.
60'
Držení míče – 65 % : 35 %
58'
ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Jack Grealish.
57'
Ne, Haalandovi stále není přáno! Tentokrát před již odkrytou bránou o krok nedosáhl na přihrávku Kevina De Bruyneho!
55'
Mahrizův centr z pravé strany přelétl nabíhajícího Haalanda. Dočká se dnes norský kanonýr 15. gólu v Premier League?
55'
Stuart Armstrong odhodil za postranní čáru Cancela. Po odpískaném faulu budou rozehrávat domácí.
53'
Postupně se ale zahnali až k vlastnímu brankáři, který dlouhým nákopem jen odevzdal Citizens.
52'
Hosté se s míčem dostali na útočnou polovinu. To je dnes poměrně vzácný obrázek.
51'
Další zajímavý ťukes domácích! Rodri hrál doleva na Fodena, který okamžitě posílal míč před bránu. Tam si naběhl Erling Haaland, jenž zamířil vedle pravé tyče!
49'
Domácí přidávají třetí gól! Výborný Cancelo dovezl míč k šestnáctce a předal ho Rodrimu. Ten našel obloučkem RIJÁDA MAHRIZE, který volejem z pravé strany pokutového území umístil balón ke vzdálenější tyči – 3:0.
47'
První nebezpečná akce domácích po změně stran. De Bruyne posílal z pravé strany míč před bránu. Hosté odvrátili před šestnáctku k Bernardovi Silvovi, který to zkusil. Střílel však vedle levé tyče.
46'
Ani jeden z týmů na začátku druhé půle nevystřídal.
46'
První poločas patřil podle očekávání Manchesteru City. Úřadující mistr Premier League vede nad Sotonem 2:0. Domácí byli od začátku lepším týmem. Hned v úvodu musel brankář Bazunu likvidovat šanci Mahrize. Po čtvrthodině hry pak trefil kanonýr Haaland dokonce tyč. Skóre se měnilo až ve 20. minutě, kdy João Cancelo pronikl z levé strany až do pokutového území a prostřelil gólmana soupeře. Ve 32. minutě pak De Bruyne vysunul Phila Fodena a ten zvýšil jemným obloučkem přes vybíhajícího Bazunua. Saints se dostali do šance až krátce před přestávkou. Rána Stuarta Armstronga však prosvištěla těsně nad břevnem.
45+2'
45+2'
Po sraženém centru Ariba měli hosté zahrávat rohový kop. Podle rozhodčího už ale čas první půle vypršel a nenechal tak Saint rozehrát.
45'
Hostům se podařilo vyjet z presinku soupeře a byla z toho dobrá šance! Míč putoval doprava na Adama Armstronga, který nahrál na střed jmenovci Stuartovi Armstrongovi. Ten na nic nečekal, zpoza šestnáctky vypálil a jeho projektil prosvištěl těsně nad břevnem!
44'
Mezi tyče se nevešel volej Phila Fodena. Ten z těžké pozice vysoko přestřelil.
43'
V hlavičkovém souboji s Che Adamsem dostal naloženo Nathan Aké. Obránce Citizens ale bude v pořádku.
42'
Centr Joãa Cancela směřoval na Haalanda. Toho pohlídal Salisu.
42'
Phil Foden vběhl s míčem až do pokutového území. Až do zakončení se ale nedostal.
40'
Domácí v poklidném tempu kontrolují hru. Saints se k míči moc nedostávají.
39'
Střelecké štěstí dnes zatím nemá Erling Haaland. Jeho pokus zpoza šestnáctky směřoval jen do obránce.
36'
Hostující brankář Bazunu nezvládl ideálně rozehrávku. Dlouho s ní vyčkával a pak překopl spoluhráče Perrauda a poslal balón do autu.
34'
Střely na bránu – 5:0
32'
A je to o dva góly! De Bruyne vysunul svou typickou průnikovou přihrávkou PHILA FODENA, který se dostal do koncovky na levé straně šestnáctky a jemným obloučkem přehodil vybíhajícího Bazunua – 2:0.
31'
Půlhodina hry za námi. Citizens jsou podle očekávání lepším týmem. Zatím to stačí na nejtěsnější vedení.
29'
Centr De Bruyneho z levé strany propadl k Erlingovi Haalandovi. Jeho volej dokázal zablokovat jeden z obránců.
28'
Bella-Kotchap si počínal ostře ale čistě v souboji s De Bruynem. Míč před ním odhlavičkoval a tělem ještě poslal Belgičana do reklamního banneru. Záložník City je naštěstí v pořádku.
28'
Tlak Manchesteru City. Hosté se ubránili jen odkopem, po němž se dostávají k balónu opět Sky Blues.
27'
Cancelo nalevo rozbíhal Fodena. Toho ve skluzu zastavil Salisu.
27'
Stále sledujeme obrázek, kdy svěřenci Pepa Guardioly mají balón na svých kopačkách.
25'
Domácí nyní drží míč a v poklidném tempu obehrávají defenzivu Southamptonu.
23'
Uvidíme, zda hosté dokáží trochu přidat směrem dopředu. Na půdě Manchesteru City je to ale samozřejmě těžké. Domácí tu zápasy obvykle kontrolují a jsou schopni vyhrávat vysokými rozdíly.
22'
Držení míče – 69 % : 31 %
21'
Žlutá karta pro tým Southampton FC (Kyle Walker-Peters).
20'
Domácí se ujímají vedení! Phil Foden ve středu hřiště posunul míč doleva na JOÃA CANCELA. Ten se pak prezentoval odvážným průnikem, při němž se dostal až do pokutového území, obehrál Warda-Prowseho a přízemní střelou překonal Bazunua.
17'
Kevin De Bruyne vytvořil tlak na obránce Perrauda. Ten byl u míče včas a stačil ho předat brankáři Bazunuovi.
16'
Hráči z Manchesteru zatím podle očekávání diktují tempo hry. Už si vytvořili i dvě tutovky, na gól se ale zatím čeká.
14'
Erling Haaland se nyní zmýlil ve velké šanci! Ne, že by to tedy udělal špatně. Phil Foden ho našel krásnou přihrávkou od levé postranní čáry a kanonýr Citizens už byl sám před Bazunuem. Volil obstřel, který skončil na pravé tyči, od níž balón zamířil podél brankové čáry ven ze hřiště!
13'
João Cancelo zatáhl míč dopředu na levé straně a výborně odcentroval. Na zadní tyči také vyplaval Rijád Mahriz, který však z jedničky přestřelil.
12'
De Bruyne byl okamžitě dohrán Salisuem. Jednalo se o nedovolený zákrok, po němž budou City rozehrávat.
11'
Cancelo se pokusil vysunout Phila Fodena. Pro toho to však bylo příliš dlouhé a míč na hřišti nestihl.
10'
Mohammed Salisu házel do pokutového území dlouhý aut, domácí se ale ubránili. O chvíli později centroval zleva Romain Perraud, tentokrát si pro balón došel brankář Ederson.
9'
Joe Aribo převzal míč na levém křídle. Jeho centr byl sražen do autu a Svatí tak chvíli podrží míč na útočné polovině.
8'
Erling Haaland nabral rychlost ve středu hřiště, ovšem byl včas zastaven stopery hostí. Poté přišla kolmice Kevina De Bruyneho právě na norského útočníka, Bazunu však rychle vystartoval z brány a byl u míče dříve.
7'
Sledujeme zatím očekávaný obrázek. Hráči v bleděmodrém drží míč, Saints jsou zataženi v obranném bloku.
5'
Hra může pokračovat. Stoper hostí by měl být v pořádku.
4'
Ošetřen musí být hostující Armel Bella-Kotchap. Hra je tedy přerušena.
2'
První velká šance Citizens! Centr Cancela z levé strany našel na zadní tyč nabíhajícího Rijáda Mahrize. Ten si míč srovnal na křížnou střelu, kterou vyrazil výborným zákrokem Gavin Bazunu!
1'
Vše je již nachystáno k úvodnímu výkopu duelu, který provedou domácí Sky Blues.

Manchester City: Ederson – Cancelo, Akanji, Dias, Aké – De Bruyne (C), Rodri, B. Silva – Foden, Haaland, Mahriz.
Náhradníci: Ortega – R. Lewis, Álvarez, Gündoğan, Wilson-Esbrand, Palmer, Grealish, Gómez, Laporte.
Trenér: Pep Guardiola

Southampton FC: Bazunu – Walker-Peters, Salisu, Bella-Kotchap, Perraud – S. Armstrong, Ward-Prowse (C), I. Diallo, Aribo – A. Armstrong, C. Adams.
Náhradníci: McCarthy – Mara, Ćaleta-Car, Lyanco, Larios, Elyounoussi, Djenepo, Walcott, Maitland-Niles.
Trenér: Ralph Hasenhüttl

Rozhodčí: Madley – Eaton, Meredith.
Manchester City (2. místo, 6 – 2 – 0, skóre 29:9, 20 bodů)
Fotbalisté Manchesteru City se v tabulce PL nacházejí na druhém místě za Arsenalem. Body ztratili za remízy v Newcastlu a na Aston Ville. Jinak jsou svěřenci Pepa Guardioly ve výborné formě a skvěle do svého angažmá vlétla letní posila Erling Haaland. Norský kanonýr nastřílel v osmi ligových duelech už 14 gólů, z toho již třikrát zaznamenal hattrick. Dalších pět tref pak přidal ve třech utkáních LM. Tento stroj na góly zářil minulý víkend v derby proti Manchesteru United. K výhře 6:3 přispěl třemi zásahy, hattrick zaznamenal i Phil Foden. Dvakrát se pak Haaland trefil i při vítězství 5:0 nad Kodaní v Lize mistrů. Zde přitom odehrál jen poločas.

Posledních 5 zápasů Man. City:
Sevilla – Man. City 0:4 (LM)
Man. City – Dortmund 2:1 (LM)
Wolves – Man. City 0:3
Man. City – Man. Utd. 6:3
Man. City – Kodaň 5:0 (LM)
Southampton FC (16. místo, 2 – 1 – 5, skóre 8:13, 7 bodů)
Fotbalisté Southamptonu se v tabulce Premier League nacházejí nepříjemně blízko pásmu sestupu. K dobru na něj mají jediný bod. Je to hlavně proto, že Saints poslední tři zápasy prohráli. Naposledy podlehli na domácím hřišti 1:2 Evertonu. A bodovat zrovna na City bude opravdu hodně těžký úkol. Svěřenci manažera Ralpha Hasenhüttla se ale mohou utěšovat tím, že loni dokázali s Citizens dvakrát remizovat. Podaří se jim něco takového i tentokrát?

Posledních 5 zápasů Southamptonu:
Southampton – Man. Utd. 0:1
Southampton – Chelsea 2:1
Wolves – Southampton 1:0
Aston Villa – Southampton 1:0
Southampton – Everton 1:2
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V rámci 10. kola anglické Premier League se utkají také druhý Manchester City a šestnáctý Southampton. Domácí Citizens jsou velkými favority utkání, navíc mají v kádru Erlinga Haalanda, který se po svém letním příchodu z Dortmundu fantasticky rozstřílel. Uvidíme, co i na tohoto fotbalistu Saints vymyslí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.