Premier League - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Chelsea - 12. listopadu 2022   18:30

Newcastle
67' Willock (Almirón)
1:0
(0:0)
Newcastle
Pope – Trippier (C), Schär, Botman (87. Targett), Burn – S. Longstaff, Guimarães, Willock (85. Murphy) – Almirón, Wood (76. C. Wilson), Joelinton.
Darlow – Anderson, Lascelles, Manquillo, Saint-Maximin, Shelvey.
Jones – Betts, Hussin
St James' Park, Newcastle upon Tyne
Chelsea
E. Mendy – Azpilicueta (C) (46. Pulisic), Koulibaly, T. Chalobah – Loftus-Cheek (7. T. Silva), Kovačić, Jorginho, Hall (73. Cucurella) – Gallagher, Mount (73. Zíjáš) – Broja (73. Havertz).
Bettinelli – Aubameyang, Hutchinson, Zakaria.

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dne.
Newcastle se raduje z vítězství nad londýnskou Chelsea. O výhře Strak rozhodl gól ze 67. minuty, kdy se krásně trefil Joe Willock a postaral se o jedinou branku zápasu. Chelsea znovu směrem do útoku nic nevymyslela a její porážka je naprosto zasloužená.
90+9'
90+9'
Za nesportovní chování vidí žlutou kartu i Lascelles, který provokoval zpoza lajny.
90+8'
Longstaff tvrdě fauloval a vidí žlutou kartu. Chelsea bude vhazovat.
90+7'
Newcastle dokázala centr odvrátit, Chelsea nadále zůstává u míče.
90+6'
Burn na vlastní polovině fauloval Havertze a Chelsea bude zahrávat volný kop. Do vápna míří i Mendy.
90+5'
Pope otálel s rozehrávkou a dostává žlutou kartu.
90+4'
Chelsea se dokázala ubránit a rychle se přesouvá na útočnou polovinu hřiště.
90+3'
Joelinton si výborně počínal u rohového praporku a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
90+1'
Gallager se při snaze získat míč dopustil na útočné polovině faulu a domácí zase ušetří nějaký čas.
89'
Almirón dokázal v souboji obejít přes Koulibalyho, který pak vše řešil faulem. Žlutá karta pro stopera Chelsea.
88'
Hosté jsou nadále bezzubí a nedaří se jim propracovat do nějaké šance. Newcastle závěr zápasu zvládá na výbornou.
87'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Sven Botman, přichází Matt Targett.
86'
Domácí nyní takticky správně tahají čas a postupnými krůčky se přibližují k vítězství.
85'
ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Jacob Murphy.
83'
Chelsea si začíná vytvářet tlak. Dokáže toho využít k vyrovnání?
81'
Cucurella z levé strany poslal do vápna nepříjemný centr, který propadl k Havertzovi, jenž ho lehkou tečí nasměroval na branku. Pope se štěstím zasáhl.
80'
Chelsea nedokázala po rohovém kopu ohrozit branku Newcastlu, domácí se znovu snadno ubránili.
79'
Pulisic poslal z levé strany do vápna zajímavý míč, který nakonec Burn poslal raději na rohový kop.
78'
Newcastle pozorně brání své jednobrankové vedení a hosté se nemohou výrazněji prosadit.
76'
ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Callum Wilson.
75'
Chelsea se chvilku držela s míčem na útočné polovině, žádnou šanci si ale nevypracovala. Útok Chelsea poslední zápasy jednoduše nefunguje.
74'
Podle střídání je očividné, že bude chtít oživit svůj útok. Podaří se jí vyrovnat?
73'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Hakím Zíjáš,
ze hřiště odchází Lewis Hall, přichází Marc Cucurella,
ze hřiště odchází Armando Broja, přichází Kai Havertz.
71'
Broja byl na útočné polovině hodně hladový, aby se dostal do šance, až z toho byl útočný faul.
70'
Po centru do vápna se jeden z domácích hráčů propracoval k hlavičce, ta ale neměla dobré parametry. Mendy si v poklidu došel do vzduchu pro míč.
69'
Newcastle pokračuje v útočné snaze i po vstřelení gólu. Domácí budou zahrávat volný kop.
67'
Newcastle právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do vedení! Almirón si navedl míč z pravé strany do středu, kde mu však odskočil od nohy tak šikovně, až z toho vznikla přihrávka na JOEA WILLOCKA, jenž tvrdou střelou zpoza vápna zamířil přesně k tyčce.
66'
Po rohovém kopu se k hlavičce procpal Silva, míč ale netrefil ideálně a Pope nyní zasahovat nemusel.
65'
První velká šance i na straně Chelsea! Nejdříve se výborně do vápna procpal Pulisic, kterému před zakončením odebral míč Botman. Akce pokračovala a byla z toho střela Gallaghera zpoza vápna, kterou Pope skvělým zákrokem vytlačil na rohový kop.
64'
Willock na levé straně svedl souboj s Gallagherem a následně úspěšně odcentroval. Míč však letěl přímo do míst, kde byl připravený Mendy.
63'
Broja se po zisku míče vydal na útočnou polovinu, kde mu však chyběla podpora spoluhráčů. Po krátké době tak útočník Chelsea o míč přišel.
62'
Botman po odehrání míče trefil hodně tvrdě Gallaghera, který se skácel k zemi. Rozhodčí ale faul neodpískal.
60'
Koulibaly míří za postranní lajnu po svých. Spíše to vypadá, že bude v zápase pokračovat.
59'
Na trávníku zůstává sedět Koulibaly, který si vyžádal ošetření. Další zranění na straně Chelsea? Tohle by byla nepříjemná zpráva i pro Senegal, kterému bude na MS zřejmě chybět i Sadio Mané.
59'
Další útočnou akci Newcastlu ukončil praporek pomezního rozhodčího, v ofsajdu se ocitl Almirón.
58'
Šance na druhé straně. Centr Willocka z levé strany propadl na zadní tyč, kde na poslední chvíli zasáhl Hall a poslal míč do zámezí.
57'
Gallagher se na pravé straně dostal k centru do vápna, ale to bylo z jeho strany všechno. Svým pasem ve vápně nikoho nenašel a míč propadl do zámezí.
56'
Hosté se hnali do rychlého protiútoku, který faulem raději zastavil Trippier. Je z toho žlutá karta.
54'
Willock se na středu hřiště dopustil faulu na Jorginho a tohle může Chelsea hrát do karet, aby se ji podařilo trošku uklidnit hru.
53'
Poslední minuty je to od fotbalistů Chelsea hodně pasivní, až by se dalo říci, že je to čekání na gól.
52'
Newcastle kombinuje na útočné polovině a začíná si znovu vytvářet silný tlak.
51'
První velká šance zápasu. Před malým vápnem zůstal zcela volný Wood, který z těsné blízkosti Mendyho neprostřelil. Následně dorážel Guimarães, tento pokus zablokoval jeden z obránců.
50'
Chelsea se snaží držet na míči a kombinuje na středu hřiště. Newcastle ale pozorně brání, Blues nemají kudy.
48'
Joelinton se na pravé straně zbavil dotírajícího Jorginha a poslal do vápna centr, který však nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.
47'
Gallagher se na pravém křídle dopracoval až k centru. Ten ale dokázal zablokovat Guimarães a to navíc tak šťastně, že míč šel do zámezí od záložníka Blues, do kterého se míč odrazil zpátky.
47'
Dlouhý pas na Wooda nebyl úspěšný. Mendy šel daleko ze své branky a byl u míče jako první.
46'
Newcastle rozehrávkou zahájil druhý poločas.
46'
ze hřiště odchází César Azpilicueta, přichází Christian Pulisic.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
První poločas žádný gól nepřinesl a dá se říci, že nenabídl ani nějakou pořádnou šanci. Hraje se velmi bojovné utkání, kde se týmy nedarují téměř žádný prostor. Bude se takhle pokračovat i ve druhém poločase?
45+3'
45+3'
Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Almirón, míč ale hlavou poslal vysoko nad branku.
45+2'
Domácí se dožadovali pokutového kopu po ruce Chalobaha, ta ale byla v přirozené poloze. Bude z toho ale rohový kop.
45+1'
Hall znovu podává velmi dobrý výkon. Nyní zabránil šanci, kdy dobře přečetl hru a vystihl rozehrávku Guimarãese.
44'
Další várka nepřesností na obou stranách. Vypadá to, že se v tomto poločasu gólu nedočkáme.
42'
Gallagher si na vlastní polovině dokázal zpracovat složitý míč a následně vybojoval faul. Chelsea bude moci trošku uklidnit hru.
41'
Mendy odvedl dobrou práci, když si šel do vzduchu pro centr a bezpečně jej získal do své moci.
40'
Newcastle se v závěru poločasu dostává do pořádného tempa. Po další kombinaci před vápnem se ke střele z levé strany dostal Burn, i tento pokus byl zablokován. Bude z toho ale rohový kop.
39'
Po nacvičeném signálu se po rohovém kopu dostal před vápnem k míči Willock a pohotově vystřelil. Dobře proti němu vystoupil Hall a střelu zablokoval.
38'
Šance na druhé straně. Longstaff se z pravé strany dostal až k pokutovému území, jeho centr na Wooda srazil na rohový kop Silva.
37'
Hall poslal do vápna prudký centr, který ale zvládla obrana Newcastlu odvrátit. Mladíček v sestavě Chelsea má hodně důvěry.
36'
Další rychlý protiútok Chelsea končí vybojovaným rohovým kopem. Mount hledal z levé strany hlavu Broji, do bezpečí míč odvrátil Botman.
35'
Tentokrát se Guimarães odhodlal k dalekonosné střele, která však byla tečována jedním z obránců a k Mendymu došel jen pomalu letící míč.
34'
Z obou stran tomu ve finální fázi chybí přesnost. Nyní dlouhým pasem chtěl Guimarães vyslat do šance Wooda, ten se k míči ale nedostal.
32'
Trippier přízemním centrem z pravé strany poslal míč do malého vápna, kde se k němu jako první dostal Mendy.
31'
Guimarães si chvilku poseděl na trávníku, nicméně to nebude nic vážného. Hra může pokračovat.
30'
Jorginho při napadání velmi dohrál Guimarãese a vykoledoval si žlutou kartu.
29'
Chelsea se dokázala rychlou akci přesunout na útočnou polovinu a i zakončit. Hall z levé strany našel ve vápně Broju, jehož střela z otočky neměla potřebnou razanci.
27'
Joelinton si skvěle počínal na levém křídle a poslal do vápna prudký centr, který na poslední chvíli musel odvrátit Koulibaly.
25'
Chelsea se nyní dařilo kombinovat s míčem na útočné polovině, k propracování do šance to ale nestačilo.
24'
Mount se sice dokázal na útočné polovině šikovně uvolnit, následně ho k zemi poslal Guimarães. Chelsea bude rozehrávat volný kop.
23'
Nesledujeme zatím příliš pohledné utkání. Hra je často kvůli drobným faulům přerušovaná.
21'
K vidění začíná být hodně osobních soubojů. Po jednom takovém zůstal na zemi chvilku ležet Almirón, kterého fauloval Koulibaly.
19'
Hall si dokázal na levé straně udělat prostor pro centr do vápna, ten mu ale nevyšel podle představ. Míč skončil v zámezí.
18'
Nyní se u míče pro změnu drží londýnská Chelsea, kombinuje však hodně daleko od branky svého soupeře.
16'
Zpoza pokutového území se do míče opřel Almirón a vypálil těsně nad břevno. Tohle byl zajímavý pokus.
15'
Newcastle začíná dostávat svého soupeře pod solidní tlak.
13'
Mendy poprvé v zápase ukázal v praxi svoji katastrofální rozehrávku. Při odkopu poslal míč k levé lajně přímo na Burna. Kdyby mu míč neodskočil do autu, mohl z toho být zajímavý protiútok.
12'
Domácím se daří dostávat svého soupeře pod tlak a získávají spoustu míčů kolem středu hřiště.
11'
Útočná akce Newcastlu neměla dlouhého trvání. Trippier si na pravém křídle nepohlídal postavení a byl mu odmáván ofsajd.
9'
Azpilicueta se pokusil pasem po pravé lajně vysunout do šance Gallaghera, toho však velmi dobře dostoupil Burn a sebral mu míč.
8'
Chelsea kombinuje s míčem na vlastní polovině, domácí ale hodně vysoko napadají a hosté to nemají vůbec lehké.
7'
ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Thiago Silva.
6'
Oba hráči jsou za postranní lajnou a bude se pokračovat.
5'
Ošetření bude potřebovat i Schär. Podivný úvod dnešního utkání.
4'
Zdravotní problémy Loftus-Cheeka přerušily hru. Anglický záložník si usedl na zem a potřebuje ošetření.
3'
Guimarães z pravé strany poslal před branku Chelsea zajímavý míč, který dokázal do bezpečí odvrátit Koulibaly.
2'
V Premier League debutující Hall poslal do vápna prudký centr, který někdo hlavou prodloužil na zadní tyč. Před Loftus-Cheekem se k míči jako první dostal Pope.
1'
Hosté se propracovali na útočnou polovinu a budou zahrávat volný kop.
1'
Chelsea se ujala úvodního výkopu a zahájila dnešní utkání.
1'
Fotbalisté obou celků jsou na trávníku. Zápas za malou chvíli začne.

Newcastle United: Pope – Trippier (C), Schär, Botman, Burn – S. Longstaff, Guimarães, Willock – Almirón, Wood, Joelinton.
Náhradníci: Darlow – Anderson, Lascelles, Manquillo, Murphy, Saint-Maximin, Shelvey, Targett, C. Wilson.
Trenér: Eddie Howe

Chelsea FC: E. Mendy – Azpilicueta (C), Koulibaly, T. Chalobah – Loftus-Cheek, Kovačić, Jorginho, Hall – Gallagher, Mount – Broja.
Náhradníci: Bettinelli – Aubameyang, Cucurella, Hutchinson, Havertz, Pulisic, T. Silva, Zakaria, Zíjáš.
Trenér: Graham Potter

Rozhodčí: Jones – Betts, Hussin.
Vzájemné zápasy 2021/22

30.10.2021 Newcastle – Chelsea 0:3
13.03.2022 Chelsea – Newcastle 1:0
Chelsea FC

Londýňané neprochází zrovna dobrým obdobím. V Lize mistrů sice postoupili do play-off z prvního místa, ale na domácí scéně jsou až sedmí s propastnou ztrátou třinácti bodů na úplné čelo. Od půlky září Chelsea ani jednou naplno nebodovala. S Brentfordem a Manchesterem United remizovala. Pak přišel nečekaný výprask 1:4 v Brightonu a porážka 0:1 s vedoucím Arsenalem. Blues letos postrádají kanonýra. Sterling s Havertzem v týmu vedou tabulku střelců s pouhými třemi zásahy. Zcela fit není brankář Arrizabalaga a z pole Chilwell, Fofana, James, Kanté či Jorginho.
Newcastle United

Straky pod vedením bohatých majitelů naznačují, že se s nimi bude muset v příštích letech opravdu počítat. Za dosavadní průběh nejvyšší anglické soutěže prohrály jen s Liverpoolem s celkovou bilancí 7-6-1 jsou na vynikajícím třetím místě se ztrátou sedmi bodů na vedoucí Arsenal. Newcastle drží sérii pěti výher. Před týdnem v lize přejel 4:1 Southampton a v týdnu přidal i pohárový triumf nad Crystal Palace. S osmi góly je nejlepším střelcem týmu Miguel Almirón. Na marodce jsou Skotové Fraser s Ritchiem a Švédové Isak s Krafthem.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu čtrnáctého kola anglické Premier League. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Newcastlem a Chelsea!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.