Premier League - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Crystal Palace - 3. září 2022   16:00

Newcastle
Pope – Trippier (C), Botman, Schär, Targett (79. Burn) – Willock, S. Longstaff, Joelinton – Almirón (70. Anderson), Isak (90+2. Wood), Fraser (70. Murphy).
Darlow – Lascelles, J. Lewis, Manquillo, Ritchie.
Salisbury – Davies, Aspinall
St James' Park, Newcastle upon Tyne
51 863 diváků
Crystal Palace
Guaita – J. Ward (C), Andersen, Guehi, Mitchell (63. Clyne) – Schlupp, C. Doucouré, Eze (63. Olise) – Zaha, Mateta (63. Edouard), Ayew.
Johnstone – C. Richards, Milivojević, Hughes, Ebiowei, Riedewald.

Fauly: 19:12.
Skončilo utkání mezi Newcastlem a Crystal Palace, které i přes množství šancí na obou stranách branku nepřineslo. Blíže k vítězství měli domácí, kteří měli více vyložených gólových šancí, dokonce se i jednou prosadili, avšak branka nakonec vinou útočného faulu neplatila. Crystal Palace si tak z venkovního hřiště odváží cenný bod.
90+7'
90+6'
Centrovaný míč Kierana Trippiera našel hlavu Fabiana Schära, který bránu jen těsně minul.
90+5'
Poslední možnost v zápasu budou mít domácí, kteří budou ještě zahrávat standardku.
90+4'
Na útočný výlet se také vydali hosté, avšak střelecký pokus Odsonneho Edouarda byl velmi nedůrazný.
90+3'
Joelinton poslal do úniku po pravé straně Jacoba Murphyho, jehož následné zakončení však hosté zneškodnili.
90+2'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Chris Wood.
90+1'
Po tvrdém souboji zůstávají na hřišti ležet Marc Guehi a Alexander Isak. Druhému zmíněnému pravděpodobně krvácí z nosu.
90'
Nepovedený centr domácích skončil jen v náruči Vicenteho Guaity, který s rozehrávkou pochopitelně nespěchá.
89'
Rozehrávka si na paškál vzal podle očekávání Kieran Trippier, jenž však napálil pouze zeď. Domácí budou zahrávat roh.
87'
Zhruba třiadvacet metrů od vlastní brány fauloval na ose hřiště Jordan Ayew. Domácí budou zahrávat nebezpečnou standardku.
86'
Joe Willock se mohl stát spasitelem domácích, ale ten míč trestuhodně poslal poměrně znatelně mimo tři tyče, jelikož míč ze vzduchu trefil holení.
85'
Newcastle se zdržoval okolo šestnáctky soupeře, ale Jeff Schlupp tuto situaci vyřešil dalekým odkopem.
84'
Po rohovém kopu pálil levačkou Jeff Schlupp, jehož rána mířila jen nad břevno domácí svatyně.
83'
Prudký centr Jordana Ayewa zneškodnil Nick Pope alespoň na rohový kop.
82'
Michael Olise se uvolnil na pravé straně, avšak jeho následný centr našel jen kopačky domácích fotbalistů.
81'
Domácí se dostali ke střele ze slibné pozice, nicméně pokus Jacoba Murphyho dokázali hosté zablokovat.
80'
Po rohovém kopu hostů se míč odrazil k Cheickovi Doucourému, jehož rána však mířila vysoko nad bránu, kterou střeží Nick Pope.
79'
ze hřiště odchází Matt Targett, přichází Daniel Burn.
78'
Wilfrieda Zahu museli bránit hned dva protihráči, avšak ani tak si s hostujícím útočníkem neporadili čistě. Hosté mají možnost standardky.
76'
Joe Willock se po průnikové přihrávce dostal k výborné střele, kterou však Vicente Guaita vytěsnil mimo tři tyče.
75'
Vicente Guaita zabrnkal na nervy fanoušků Crystal Palace, když s rozehrávkou otálel velmi dlouho, avšak v poslední možný okamžik nakonec míč do bezpečí odehrál.
73'
Odsonne Edouard si poradil v šestnáctce soupeře hned se třemi protihráči, ale v cestě ke gólu ještě stál Nick Pope, který si připsal další dobrý zákrok.
72'
Domácí se snaží okupovat území hostů, ale žádná velká příležitost z toho nyní nebyla.
71'
Prudký centr z levé strany vyslal Jacob Murphy, avšak Joachim Andersen míč odvrátil na roh.
70'
ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Elliott Anderson.
ze hřiště odchází Ryan Fraser, přichází Jacob Murphy.
68'
Jordan Ayew si naběhl na osu hřiště, odkud zkusil vypálit levou nohou, avšak jeho pokus mířil jen doprostřed brány a ještě k tomu po zemi.
67'
Rychlý výpad Jordana Ayewa zastavil nedovoleným zákrokem Ryan Fraser, jenž vidí žlutou kartu.
66'
Po standardní situaci hostí dostal šanci na střelu Cheick Doucouré, a však ten minul bránu soupeře o více než tři metry.
64'
Z přibližně dvaceti metrů od brány pálil Wilfried Zaha, jehož rána však přes bránící hráče neprošla.
63'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Eberechi Eze, přichází Michael Olise.
ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Odsonne Edouard.
ze hřiště odchází Tyrick Mitchell, přichází Nathaniel Clyne.
61'
Jordan Ayew si svou houževnatostí vykoledoval faul na půli hřiště.
60'
Jordan Ayew vyslal na ofenzivní výlet Jeana-Philippa Matetu, jehož následná rána zpoza šestnáctky však byla nedůrazná.
59'
Miguel Almirón si dobře zpracoval míč, nicméně střela z první levou nohou mu nevyšla.
58'
Centr Ryana Frasera uklidil do bezpečí Joachim Andersen.
57'
Joelinton si na levém křídle neporozuměl s Joem Willockem, a tak se kupředu vydal Wilfired Zaha, kterého však čistě zastavil Sean Longstaff.
56'
Joel Ward zastavil na levém křídle Ryana Frasera nedovoleně, a tak hostující kapitán vidí žlutou kartu.
54'
Po dlouhých minutách zkoumání bude hra dále pokračovat. Odkopávat od vlastní brány bude Vicente Guaita, který se v předchozích minutách ze střetu oklepal.
51'
Vstřelená branka domácích nakonec neplatí vinou útočného faulu Joea Willocka.
51'
Po standardní situaci se míč dostal do sítě hostí, avšak VAR ještě zkoumá možná útoční faul Joea Willocka na hostujícího gólmana. Oba zůstávají ležet na hřišti.
49'
Domácí byli nastěhováni před šestnáctkou soupeře, avšak Sean Longstaff až příliš dlouho otálel s míčem na kopačkách, čehož využil k odzbrojení Jean-Philippe Mateta.
48'
Po špatné rozehrávce se do slibných pozic dostali hosté, avšak Jean-Philippe Mateta předal míč doprava na Jordana Ayewa nedůrazně, a tak domácí jejich akci zhatili.
47'
Druhá půle se zatím rozjíždí velmi opatrně. Na míči jsou domácí fotbalisté.
46'
Skončila první půle, ve které byli domácí fotbalisté daleko nebezpečnější. Hosté však všechny situaci i díky jedné nastřelené tyče ustáli, a tak je stav po první půli bezbrankový.
45+3'
45+2'
Marc Guehi si skvěle poradil s rychlým únikem Miguela Almiróna, čímž založil útočnou akci Crystal Palace, kterou zakončil Eberechi Eze střelou přesně do středu brány Nicka Popea.
45'
Zpoza šestnáctky se k přízemní střele dostal Alexander Isak, nicméně pro Vicenteho Guaitu se nejednalo o příliš složitou situaci, jelikož ráně chyběla větší razance.
43'
Rohový kop Kierana Trippiera byl velmi nebezpečný, když se k hlavičce dostal Fabian Schär, od jehož hlavy míč jen těsně minul pravou tyč.
41'
Fanoušci domácích se nyní bouří. Hostům totiž až příliš dlouho trvají rozehrávky. Ti jsou pod tlakem, a tak se snaží závěr první půle přežít bez úhony i tímto způsobem.
40'
Na pravém křídle se s míčem rozběhl Miguel Almirón, jehož centr zablokoval Joachim Andersen.
38'
Domácí jsou teď hodně při chuti, když veškeré dění posledních minut se přesunulo na polovinu Crystal Palace. Nyní se do střetu dostal Ryan Fraser s Vicentem Guaitou, který si vyžádal ošetření.
36'
A další obrovská šance! Zpoza šestnáctky pálil Miguel Almirón, jehož lehce tečovaná střela skončila na pravé tyči!
34'
Tak to byla obrovská šance domácích! V malém vápně se strhla velká mela, když se domácí snažili procpat míč za brankovou čáru, nicméně skvělý Vicente Guaita to společně se svými obránci nedopustili!
33'
Dlouhý nákop měl mířit na Ryana Frasera, nicméně blíže k míče měl Vicente Guaita, jenž míč dlouhým odkopem uklidil do bezpečí.
32'
Sledujeme klidnější část zápasu, kdy mají častěji míč na kopačkách hosté, nicméně ve hře obou celků je velké množství nepřesností.
30'
Hosté měli možnost standardní situace, avšak centr na pravé křídlo byl pro Joela Warda až příliš dlouhý.
29'
Jordan Ayew zaměstnal hned trojici protihráčů, kteří si nakonec pomohli proti hostujícímu útočníkovi faulem.
28'
Z rohového kopu Eberechi Eze našel přesným centrem hlavičku Jeana-Philippa Matety, jehož zakončení však letělo přesně do rukavic Nicka Popea.
27'
Jean-Philippe Mateta obdržel v šestnáctce balón, otočil se a vypálil. Nick Pope předvedl skvělý reflex svou pravačkou.
26'
Marc Guehi udělal v rozehrávce chybu, avšak Miguel Almirón si předkopl míč až příliš, a tím akce Newcastlu skončila.
24'
Hra se po pár minutách ošetřování opět rozběhla. Sean Longstaff už je opět na hřišti, a tak to vypadá, že bude v utkání nadále pokračovat.
21'
Po ostrém střetu zůstává o půlící čáry ležet Sean Longstaff, který bude muset být podle všeho ošetřován.
20'
Po centru zprava se dostal k míči Joelinton, který míč z ostrého úhlu však napálil jen do boční sítě.
19'
K odraženému míči se na hranici šestnáctky dostal Miguel Almirón, kterému však rána levačkou nevyšla ani trochu.
18'
Jean-Philippe Mateta se ve středu hřiště šikovně uvolnil, avšak po něm míč následně ztratil Jordan Ayew. Rozehrávat bude Nick Pope.
16'
Alexander Isak vystihl rozehrávku soupeře, když se švédský reprezentant následně řítil úplně sám na Vicenteho Guaitu, který zakončení domácího forvarda vyrazil!
16'
Standardka hostům vůbec nevyšla, nicméně u míče nadále pokračují právě oni.
15'
Žlutá karta pro tým Newcastle United (Sean Longstaff).
14'
Eberechi Eze se ve středu hřiště rozběhl velmi rychle, když jej taktickým faulem zastavil Sean Longstaff.
13'
Fabian Schär si nyní vůbec neporozuměl se svým kolegou v obraně, když jen nedůrazně odvrátili míč na kopačky Wilfrieda Zahy, jehož následnou střelu však domácí obrana zvládla zablokovat.
12'
Marc Guehi zvládl rychlostní souboj s Miguelem Almirónem tak dobře, že se bude rozehrávat od svatyně Vicenteho Guaity.
10'
Domácí předvedli na levé straně dobrou kombinaci, po které přišel centr Miguela Almiróna, avšak jeden z hostů jej hlavičkou razantně odvrátil.
9'
Kolmice na Wilfrieda Zahu byla až příliš dlouhá, a tak míč sbírá Sven Botman.
8'
Ve středu pole si nedovoleným zákrokem pomohl Sean Longstaff, a tak s míčem na svých kopačkách budou pokračovat hosté.
7'
Další akce domácích byla zastavena pomezním sudím, který odmával Alexanderovi Isakovi ofsajd.
6'
Ryan Fraser zavelel k rychlému protiútoku, avšak domácí na první zakončení mezi tři tyče čekají.
5'
První střelu na bránu měl na svědomí hostující Wilfried Zaha, s jehož ranou zpoza šestnáctky však Nick Pope velké starosti neměl.
4'
Hosté se pokusili vyslat dlouhým centrem dopředu Jordana Ayewa, avšak k míči měl blíže jeden z domácích obránců.
3'
Z levé strany ocentroval Ryan Fraser, nicméně Alexander Isak stál o kousek mimo místo, kde dopadl letící míč.
2'
Hned v úvodu utkání zahrozili povedenou akcí domácí, když se centr Kierana Trippiera snesl na prsa Ryana Frasera, kterého však nakonec Eberechi Eze ustrážil.
1'

Newcastle United: Pope – Trippier (C), Botman, Schär, Targett – Willock, S. Longstaff, Joelinton – Almirón, Isak, Fraser.
Náhradníci: Darlow – Lascelles, J. Lewis, Manquillo, Burn, Ritchie, Murphy, Anderson, Wood.
Trenér: Eddie Howe

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward (C), Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, C. Doucouré, Eze – Zaha, Mateta, Ayew.
Náhradníci: Johnstone – Clyne, C. Richards, Milivojević, Olise, Hughes, Ebiowei, Riedewald, Edouard.

Začátek sezóny

Oba celky mají za sebou pět odehraných zápasů, přičemž se v tuto chvíli jedná o tabulkové sousedy na 12. a 13. místě. O bod lépe je na tom Newcastlu, který do této chvíli posbíral šest bodů. V tomhle zápase to však budou mít domácí ztížené, jelikož do zápasu zřejmě nenastoupí C. Wilson, ani A. Saint-Maximin, což jsou dva stěžejní hráči ofenzívy. Crystal Palace nečítá žádné vážnější ztráty, a tak je favorita zápasu velmi těžké určit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.