Premier League - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Manchester City - 21. srpna 2022   17:30

Newcastle
28' Almirón (Saint-Maximin) • 39' C. Wilson (Saint-Maximin) • 54' Trippier
3:3
(2:1)
Manchester City
5' Gündoğan  (B. Silva) • 60' Haaland  (Rodri) • 64' B. Silva  (De Bruyne)
Newcastle
Pope – Trippier (C), Botman, Schär, Burn (90+5. Krafth) – Willock (70. S. Longstaff), Guimarães, Joelinton – Almirón (83. Murphy), C. Wilson (70. Wood), Saint-Maximin.
Dúbravka – Lascelles, Ritchie, Anderson, Fraser.
J. Gillett – L. Betts, I. Hussin
St James' Park, Newcastle upon Tyne
Ederson – Walker, Stones, Aké (21. Dias), Cancelo – De Bruyne, Rodri, Gündoğan (C) – Foden, Haaland, B. Silva.
Ortega – Mbete, R. Lewis, K. Phillips, Gómez, Palmer, Álvarez, Mahriz.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:7.
Také druhé dějství přineslo tři góly, tentokrát se vícekrát prosadili hosté. Ti sice nejprve po necelých deseti minutách inkasovali potřetí, ale zbraně nesložili a v rozmezí 61 – 64. minuty dokázali manko dohnat. Navzdory dalším šancím na obou stranách, více jich měli přeci jen hráči MC, se už diváci dalšího gólu nedočkali a Newcastle si připisuje velmi cennou remízu nad gigantem, pro kterého je dnešní remíza jistě ztrátou.
90+8'
90+8'
Domácí posílají balón až k Edersonovi a vyhlíží konec.
90+7'
Lehký centr doputoval přímo do náruče Popeho. Ten nikam spěchat nebude.
90+6'
Nechybělo moc a MC se povedl obrat. Nebezpečný pokus jednoho z hráčů však zastavil domácí obránce a možná zabránil gólu.
90+5'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Daniel Burn, přichází Emil Krafth.
90+5'
Chystá se střídání, je jasné, že pět minut nastavení trvat rozhodně nebude.
90+3'
Hra je přerušena vinou ošetření jednoho z hráčů Newcastlu.
90+2'
Žlutá karta pro tým Newcastle United (Joelinton). Na straně domácího celku se fauly pískají.
90'
Phil Foden pálil z dálky nad břevno, bylo to ale s tečí a následuje roh.
89'
Ani teď si k nelibosti domácích fans hráči Newcastlu faul nevynutili a musí honem rychle zpátky.
88'
Domácím se nepovedlo získat rohový kop, Ederson bude odkopávat od své brány.
88'
Pope včas vyběhl proti balónu a v poslední chvíli jej skluzem sebral do rukavic, což bylo pro domácí velké štěstí.
86'
Hra se nyní zklidnila, i hosté začali hrát více do obrany. Závěr se přeci jen blíží.
83'
Sven Botman mohl poslat svůj tým zpět do vedení, ovšem nepřesnou střelou levačkou odehrál míč vedle bližší tyče.
83'
ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Jacob Murphy.
82'
Sean Longstaff nedokázal přihrát z pravé strany před bránu, míč byl zblokován za postranní čáru.
81'
Nyní se domácím povedlo dostat míč trochu dál od své brány, ale faul si nevymodlili a musí rychle zpátky.
80'
Domácí pouze odkopli míč ke středovému kruhu, hosté opět útočí.
79'
Prudká rána jednoho z domácích fotbalistů v pokutovém území byla zblokována dřív, než dorazila k Edersonovi.
78'
MC je v útoku stále velmi aktivní, Erling Haaland však svůj čtvrtý gól sezóny nevstřelil, když z bezprostřední blízkosti po skrumáži v malém vápně tečoval míč vysoko nad.
76'
Situace se mění a Kieran Trippier na hřišti zůstává, vidí "pouze" žlutou kartu.
75'
Situaci ještě půjde překontrolovat k videu.
74'
Červená karta pro tým Newcastle United (Kieran Trippier). Domácí kapitán hodně tvrdě zkosil De Bruyna, hlavní arbitr se nerozpakoval a ihned tasil červenou. Po poradě s videem ale nakonec uděluje žlutou.
73'
Allan Saint-Maximin nepříliš prudkou a hlavně nepřesnou střelou moc starostí Edersonovi nenadělal.
72'
Domácí drží míč u velkého vápna soupeře, kde se snaží zůstat co možná nejdéle.
71'
Ofsadj a v něm hostující tým.
70'
ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Sean Longstaff.
70'
ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Chris Wood.
68'
Pope bude rozehrávat, chystá se střídán.
66'
Hra je přerušena, domácí brankář si žádá ošetření.
64'
Manchester City právě vstřelil branku!
A máme srovnáno. De Bruyne načasoval parádní přihrávku po zemi svému spoluhráči, BERNARDO SILVA se těsně vyhnul ofsajdu a míč poslal ze svého pohledu k pravé tyči za vyběhnutého brankáře.
63'
Erling Haaland měl na kopačce vyrovnání, ale tváří v tvář brankáři selhal, Pope vyběhl z brány, střelci zmenšil úhel a míč bravurně vyrazil.
60'
Pope už po rohovém kopu vyrazil nebezpečnou hlavičku jednoho z protihráčů, akce ale pokračovala, přihrávku do malého vápna obdržel ERLING HAALAND, jenž na nic nečekal a bombou pod horní tyč nedal gólmanovi domácího týmu žádnou šanci.
60'
Nedorozumění mezi Popem a Fabianem Schärem. Domácí brankář by míč měl, ale jeho spoluhráč jej skluzem odehrál do zámezí.
58'
Velká škoda pro Newcastle, jehož hráči teď až moc kombinovali, žádný z nich se neodvážil střílet, což možná bylo chybou. Tak či tak skončil míč ve finále u Edersona.
57'
Hosté byli v tlaku, ale přišli o míč a museli rychle zpátky, situace se otáčí.
56'
Rohový kop pro hostující tým.
54'
Newcastle právě vstřelil branku!
Tak tohle byl opravdu výstavní gól, za který zaslouží KIERAN TRIPPIER obrovskou pochvalu. Domácí dvojka to trefila naprosto parádně, míč skončil ve vzdálenějším horním rohu brány a Ederson neměl absolutně žádnou šanci zasáhnout.
53'
Domácí rozehrají přímý kop z hodně dobré pozice.
52'
Žlutá karta pro tým Manchester City (John Stones).
52'
Velice povedenou kombinaci hostů zakončil nebezpečnou střelou k pravé tyči Erling Haaland, Pope měl co dělat, ale přeci jen se mu povedlo vytěsnit míč konečky prstů právě na tyč.
50'
Ederson vyběhl k hranici pokutového území, kde sebral míč do náruče.
49'
Nick Pope po malé domů na nic nečekal a odkopl míč daleko do bezpečí.
48'
Menší nebezpečí pro MC bylo zažehnáno, jeho obránci odehráli míč včas do bezpečí.
47'
Hosté přišli na polovině hřiště o míč, Kyle Walker se to snažil napravit, ale fauloval.
46'
První půle končí překvapivým výsledkem, outsider si odnáší do kabin těsné vedení, třebaže na favorita hned od úvodu ztrácel. Manchester City se po pěti minutách dostal do vedení, ale další šance nevyužil a přišel trest. Ještě před uplynutím půl hodiny Newcastle vyrovnal a o deset minut později dokonal obrat. Pep Guardiola má svým svěřencům o přestávce v kabině jistě co říct.
45+5'
45+4'
Rúben Dias mohl v samém závěru vyrovnat, avšak hlavou odehrál míč vysoko nad.
45+4'
Ovšem v závěru je tu ještě jedna standardka pro hostující tým.
45+3'
Domácí ještě takticky zdržovali, kdy jeden z hráčů si trochu poležel na trávníku. První dějství už zřejmě nic nepřinese.
45+2'
Hráči Newcastlu drží míč v závěru první půle převážně na svých kopačkách, gól do kabin by jistě příjemný nebyl.
45'
Z ní málem zahrozil Erling Haaland, ale Pope byl u balónu dřív.
45'
Špatná kombinace domácích znamená ztrátu balónu u středové čáry a protiakce MC.
43'
Rodri zkusil střelu z dálky, Pope byl ale připraven a míč lapil do rukavic.
41'
Manchesteru City se málem povedla rychlá odpověď, ale po špatné kombinaci o balón přišel.
39'
A máme tu obrat a překvapivý stav. CALLUM WILSON se dokázal dostat k balónu před šestnáctkou soupeře a pravačkou jej poslat přesně k bližší tyči, kam Ederson nedosáhl, třebaže se maximálně snažil.
37'
Ilkay Gündoğan se dostal k odraženému balónu na úrovni penalty, jeho následnou ránu však zblokoval domácí kapitán a pro Popeho už nebylo poté složité míč sebrat do rukou.
36'
Hosté si zakombinovali před velkým vápnem, potom jeden z nich poslal míč vzduchem přímo do rukavic brankáře.
34'
Žlutá karta pro tým Newcastle United (Fabian Schär).
33'
Fabian Schär poslal k zemi unikajícího Phila Fodena a bude se potřetí žlutit.
31'
Zblokovaný centr z levé strany nepřináší MC ani rohový kop, domácí tak mohou v klidu rozehrávat od své brány.
30'
Původně se zdálo, že gól nebude pro ofsajd uznán, ale po zásahu VAR je vše jinak.
28'
Newcastle zaslouženě vyrovnává a také MC inkasuje poprvé v této sezóně. Allan Saint-Maximin odcentroval od levé hranice velkého vápna před to malé, kde se štěstím tečoval míč do sítě MIGUEL ALMIRÓN.
27'
Další slušná možnost domácích, Callum Wilson však slabou střelou míč do sítě nedostal a Ederson celkem snadno zasáhl.
26'
Nepřesný cetr Wilsona žádný z jeho spoluhráčů nezpracoval, míč končí v zámezí.
24'
Allan Saint-Maximin mohl vyrovnat, v pokutovém území obešel obránce a tvrdě pálil, ovšem Ederson fantastickým zásahem podržel svůj tým.
21'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Nathan Aké, přichází Rúben Dias. Hosté tak střídají po necelé půl hodině hry.
20'
Přímý kop rozehrál jeden z hráčů MC, mířil na vzdálenější tyč, kam se ale parádním skokem vrhl Pope a balón vyrazil.
18'
Žlutá karta pro tým Manchester City (João Cancelo).
18'
Domácí promrhali obrovskou šanci na vyrovnání. Po parádní kombinaci obdržel přihrávku na střed Miguel Almirón, mohl si rozmyslet, jak se situací naloží, místo toho střílel z voleje příliš vysoko nad bránu. Už to mělo být 1:1.
16'
Pope si připisuje další úspěšný zákrok, tentokrát levou nohou vyrazil prudkou střelu z levé strany.
14'
Ofsajd a v něm domácí tým.
13'
Erling Haaland netrefil přízemní přihrávku z levé strany ideálně a brankáře tak neohrozil.
12'
Po faulu budou hosté rozehrávat standardku na soupeřově polovině.
10'
Obrovská šance MC, Kevin De Bruyne nabíhal po pravé straně sám na brankáře, ale ten tvrdou střelu dokázal vyrazit.
8'
Žlutá karta pro tým Newcastle United (Bruno Guimarães), který poslal tvrdě k zemi Kevina De Bruyneho.
5'
Favorit jde velmi rychle do vedení a domácí inkasují poprvé v sezóně. ILKAY GÜNDOĞAN si zpracoval míč ve vápně a poté jej odehrál do volné části domácí svatyně. Nick Pope toho moc dělat nemohl.
3'
Rodri nasadil ke střele z dálky, bránu soupeře však přestřelil.
1'

Newcastle United: Pope – Trippier (C), Botman, Schär, Burn – Willock, Guimarães, Joelinton – Almirón, C. Wilson, Saint-Maximin.
Náhradníci: Dúbravka – Lascelles, Krafth, Ritchie, Murphy, Anderson, S. Longstaff, Wood, Fraser.
Trenér: E. Howe.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Aké, Cancelo – De Bruyne, Rodri, Gündoğan (C) – Foden, Haaland, B. Silva.
Náhradníci: Ortega – Dias, Mbete, R. Lewis, K. Phillips, Gómez, Palmer, Álvarez, Mahriz.
Trenér: Pep Guardiola.

Rozhodčí: J. Gillett – L. Betts, I. Hussin.
Posledních pět vzájemných zápasů

Manchester City – Newcastle 5:0
Newcastle – Manchester City 0:4
Newcastle – Manchester City 3:4
Manchester City – Newcastle 2:0

Newcastle porazil MC naposledy 29. ledna 2019, kdy na svém hřišti sice o poločase prohrával o jednu branku, ale dvěma zásahy ve druhé půli skóre otočil a dokráčel si pro výhru 2:1.

Ambiciózní hostující tým je zatím suverénní, nejprve díky dvěma zásahům nové akvizice z Dortmundu Erlinga Haalanda zvítězil ve West Hamu 2:0, následně před svými fanoušky deklasoval poměrem 4:0 Bournemouth, když se o góly podělili tři různí střelci, čtvrtý si soupeř dal sám. Také Manchester City tedy zatím neinkasoval, udrží čisté konto také dnes?
Newcastle United

Domácí mají za sebou vítězný vstup do sezóny, na úvod před svými fanoušky neinkasovali a porazili Nottingham 2:0. V následujícím zápase na hřišti Brightonu rovněž neinkasovali, ale zároveň ani žádný gól nedali a duel tak skončil nerozhodně bez branek. Podaří se jim udržet nulu i proti zřejmě nejsilnějšímu útoku ligy?
Dobrý den, třemi zápasy dnes pokračuje 3. kolo anglické Premier League. Jako poslední přijde na řadu duel mezi Newcastlem a zatím suverénním Manchesterem City. O favoritovi nemůže být pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.