Premier League - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nottingham Forest : Newcastle - 17. března 2023   21:00

Nottingham Forest
26' E. Dennis
1:2
(1:1)
Newcastle
45+2' Isak  (Willock) • 90+3' Isak
Navas – Aurier, Niakhaté, Monteiro, Lodi – Yates /C/ (58. Freuler), Shelvey (90+6. Scarpa) – Johnson, Gibbs-White, Dennis (79. Williams) – Ayew (79. Surridge).
Hennessey – Toffolo, Worrall, Oliveira, Colback.
Tierney – Hatzidakis, Davies
City Ground, Nottingham
29 362 diváků
Newcastle
Pope – Trippier /C/, Botman, Schär, Burn – Longstaff, Guimarães, Willock – Murphy (84. Ritchie), Isak, Saint-Maximin (46. Anderson).
Dúbravka – Lascelles, Dummett, Manquillo, Targett, Lewis, Wilson.

Pro fotbalisty Newcastlu se souboj na hřišti nováčka nevyvíjel šťastně. Dvakrát trefili břevno a inkasovali po vlastní hrubé chybě ze zcela ojedinělé šance Nottinghamu. Vydřené vítězství jim zajistily góly v nastaveních obou poločasů, ten rozhodující přišel z penalty, když předtím Andersonovi branka na 1:2 nebyla uznána po prozkoumání videozáznamu. Niakhatého ruku však z penalty potrestal Isak a zařídil mužstvu Newcastle United druhou výhru stejným poměrem za sebou. Naopak Nottingham čeká na vítězství již šest kol.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 19:10.
90+9'
90+9'
Hosté místo ohrožení brány jen zašlápli míč a čekají na závěrečný hvizd, který zazní co nevidět.
90+8'
Isak byl faulován a ještě je tu zřejmě poslední přímý kop v podobě krátkého rohu pro hosty.
90+7'
Hosté drží míč v bezpečné vzdálenosti od své brány na kopačkách, rozhodčí pobízí Isaka k rychlejšímu vhození autu.
90+6'
Žlutou kartu si za faul uprostřed hřiště v samotném závěru vysloužil Renan Lodi (Nottingham).
90+6'
Střídání v týmu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází Jonjo Shelvey, přichází Gustavo Scarpa.
90+5'
Dnešní utkání sleduje 29 362 diváků.
90+3'
Newcastle právě vstřelil branku!
Z pokutového kopu, který hlavičkou do soupeřovy ruky vybojoval, rozhoduje pravděpodobně zápas ALEXANDER ISAK. Navas se pohnul doprava, na umístěnou ránu pod břevno neměl nárok.
90+2'
Žlutá karta pro tým Nottingham Forest (Jonjo Shelvey).
90+2'
Za překážení a vyrušování před rozehrávkou penalty dostává žlutou kartu brankář Keylor Navas (Nottingham).
90+1'
Centrovaný míč hlavičkoval Isak a vzpaženou rukou ho nesmyslně zasáhl domácí Moussa Niakhaté. Rozhodčí neváhal ani vteřinu a nařizuje v nastaveném čase penaltu pro hosty!
89'
Gibbs-White ekvilibristicky zpracoval dlouhý míč, z pravého křídla hledal nadýchaným zpětným centrem Surridge, jednou rukou však míč vyškrábl Pope, jenž dobře přečetl hru.
87'
Na druhé straně zato musel vykopávat rozštěpem ojedinělou šanci Nick Pope poté, co se Brennan Johnson jako lasička protáhl mezi dvěma obránci Newcastlu.
87'
Ritchie našel centrem zprava Guimarãese, ani jeho halfvolej z 10 metrů zahuštěnou obranou neprošel. Zastavil ho Felipe Monteiro v postoji „žádám vás o ruku“.
84'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Matt Ritchie.
84'
Longstaff neudržel rovnováhu při driblinku soupeřovou šestnáctkou, stačil však míč špičkou v pádu posunout Isakovi. Jeho střelu zastavil Niakhaté před brankovou čarou.
83'
Newcastle zahajuje rozvážnou útočnou akci do zataženého bloku, ale pak raději Burn vrací míč brankáři Popeovi.
80'
Trippier našel dlouhým pasem na zadní tyči Andersona, který hlavou sklepl pod sebe. Domácí obránci si dávali přednost, jenže Jacob Murphy je nepotrestal. Položil se do rány nesprávně a míří daleko vedle.
79'
Dvojité střídání v mužstvu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází André Ayew, přichází Sam Surridge,
končí pro zranění také jediný domácí úspěšný střelec Emmanuel Dennis, toho nahradil Neco Williams.
77'
Do kliček se zamotal Dennis, protiútok hostů dovedl k centru Murphy, ale ve vápně vládl nottinghamský Monteiro.
75'
O faul se hlásí Serge Aurier, ovšem pomezní ukazuje, že míč byl již mimo hrací plochu a od své brány kope Pope.
73'
V náporu pokračuje Anderson, ani jeho střílený centr neoslovil spoluhráče do zakončení.
72'
Kieran Trippier rozehrál roh na opačné straně hřiště nepřesně, ale míč zachytil Isak a vpadl do šestnáctky, kde ho čistě odzbrojil Moussa Niakhaté.
71'
Domácí se ještě domáhali odpískání faulu, roh však vyzněl do ztracena a vhazuje Newcastle.
70'
Nottingham po rozehrání přímého kopu vybojoval roh.
69'
Přestupek na Auriera byl pískán hostujícímu Burnovi.
68'
Přes tři minuty trvalo posuzování gólové situace na videu, které nakonec bere Andersonovi gólovou radost. Nešlo nakonec o útočný faul, ale ofsajd, který předcházel nějaké čtvrté či páté asistenci.
65'
Sudího si však přivolává VAR k obrazovce a zkoumá se případný útočný faul.
64'
Při silném tlaku modrožlutých se míč po narážečce a centru Seana Longstaffa odrazil se štěstím před sedícího Isaka, který hbitě vstal a načechral centr na zadní tyč. Tam se prosazuje hlavičkou o zem střídající ELLIOTT ANDERSON.
61'
Po rohu střílel hodě nepřesně Anderson.
61'
Bruno Guimarães se vřítil do šestnáctky s míčem na noze a prudce pálil pod břevno, Navas znovu podržel červenobílé vynikajícím zákrokem.
59'
Žlutou kartu vidí za faul na Guimarãese Morgan Gibbs-White (Nottingham).
59'
Po rohu pálil Shelvey z velkého vápna nejdříve do hradby těl, ale odražený míč se mu vrátil na kopačku a dorážka již prošla těsně vedle Popeovy pravé tyče. Brankář „strak“ si ovšem míč pohlídal a stáhl ruce.
58'
zraněného Ryana Yatese nahradil Remo Freuler.
57'
S rozehrávkou se však čeká, než bude ošetřen na trávníku Ryan Yates.
56'
Dennis vyslal z levého kraje šestnáctky technickou točenou střelu, kterou srazil na roh Longstaff.
54'
Johnson na pravém křídle jen nakopl míč naslepo do země nikoho, dopředu mohou jít opět seveřané.
52'
Isak se dopustil faulu na Lodim, domácí mohou rozehrávkou zklidnit hru.
51'
Kombinaci nakrátko po třetím rohu Newcastlu zakončil Joe Willock dost nepřesnou křížnou střelou.
50'
Proti dalšímu centru zasáhl hlavou Niakhaté a exekuce rohu se opět stěhuje na levé křídlo.
50'
Roh si hosté zopakují z opačné strany, v tísni hlavičkoval za čáru domácí Lodi.
49'
Murphyho přetažený centr doletěl na nohu Elliotta Andersona, který mohl být po chvilce na hřišti slavný, smetanu však slízl Keylor Navas, protože jeho prudký volej ze sedmi metrů neuvěřitelně vyškrábl zpod břevna na roh.
48'
Na levé straně nepřešel na útočném výpadu nottinghamskou defenzívou Burn.
46'
Saint-Maximina nahradil v sestavě Newcastlu do druhého poločasu Elliott Anderson.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 47% – 53%, střely na bránu 2:1, střely mimo 0:3, rohy 1:2, ofsajdy 1:0, fauly 8:6.
Newcastle má na hřišti nováčka převahu, Nottingham dvakrát zachránilo břevno, z toho jednou trefené vlastním hráčem, ale pak překvapivě udeřil. Hrubku hostujícího Botmana potrestal sám před brankářem Dennis, jenže z poslední akce poločasu stačil favorit přece jen odpovědět. Isak se z voleje za tělem trefil poprvé mezi tyče a rovnou jeho šokující zakončení lovil Navas ze své sítě.
45+3'
45+2'
Zasloužené vyrovnání do šatny. Centr Joea Willocka dostal ze vzduchu úžasnou patičkou do sítě ALEXANDER ISAK a dokonale zaskočil domácího brankáře, který podobné zakončení vůbec nečekal.
45+1'
K Murphyho přihrávce do uličky nepustili domácí dveřníci soupeřovy hráče a míč volně doklouzal za čáru.
45'
Domácí prohráli sérii soubojů jako z malé kopané po vlastním autu u rohového praporku, Felipe Monteiro pak zezadu podrazil Isaka, unikajícího do volného prostoru.
43'
Po nepříjemné srážce hlavami mezi Ayewem a Guimarãesem musejí na hřiště zdravotní hlídky obou mužstev.
42'
V ofsajdu byl po Monteirově dlouhém pasu domácí Ayew.
41'
Trippier se protáhl za Auriera, k míči se však nedostal a kope se jen od nottinghamské brány.
39'
Longstaffova prudká rána zpoza šestnáctky letí tentokrát výrazně mimo tři tyče.
38'
Longstaff pěkně dloubl míč za obranu Murphymu, ten ale musel zabrzdit a než si srovnal střelu z otočky, zablokoval ho obránce.
36'
Z rohového kopu již nebezpečí pro nottinghamskou bránu nevzešlo.
35'
Niakhaté raději odhlavičkoval míč ze závaru po předchozí akci na roh.
35'
Domácí celek zachránilo podruhé břevno! Murphy nabil pod sebe Seanu Longstaffovi, který technickou střelou z velkého vápna překonal Navase, tomu však pomáhá opět branková konstrukce.
34'
Aurier podrazil v zárodku protiútoku Saint-Maximina.
33'
Daniel Burn (Newcastle) si za pokračující protesty vysloužil žlutou kartu. Jestli hrál s míčem ještě na hřišti, nebo ho zasáhl už celým objemem mimo, nešlo ani ze záznamu posoudit, to by musela být gólová technologie i u postranních čar...
32'
V souboji u praporku vybojoval Johnson autové vhazování na Burnovi, který není s verdiktem vůbec srozuměn a protestuje marně u pomezního.
31'
Při náběhu klubka hráčů na dalekonosný přímý kop však naopak fauloval útočící Burn. Pochybovačům ukazuje Yates šrám pod trikem.
30'
Hosté uskákali centr z rohu a jejich protiútok zastavuje faulem na půlící čáře Jonjo Shelvey.
29'
Útočnou akci Nottinghamu zarazil odkopem na roh Trippier.
27'
Trippier krátce po výkopu ze středového kruhu fauloval právě úspěšného domácího střelce.
26'
Nottingham právě vstřelil branku!
Domácích se zřejmě zželelo Svenu Botmanovi, který přihrával naslepo dozadu a EMMANUEL DENNIS darovaným míčem krásně přeloboval brankáře i dva zoufale se vracející beky.
25'
Nottingham se pokouší s nevalným úspěchem založit odzadu útočnou akci, pod tlakem se míč vrací zpět brankáři Navasovi.
23'
Trestný kop nedaleko vrcholu velkého vápna rozehrál opět Trippier, obrana Forestu však zvládla jeho standardku i Saint-Maximinův pokus vrátit odražený míč do šestnáctky.
21'
Rozehrávku rohu šikmo na velké vápno vystihl Emmanuel Dennis (Nottingham), jenže u míče byl pozdě a přišlápl bolestivě nohu Trippierovi, za což vidí první žlutou kartu.
21'
Renan Lodi odvrací Murphyho útok v pádu vlastními zády za cenu prvního rohu zápasu.
18'
Brennan Johnson vypálil z 20 metrů levačkou pod břevno, pro Nicka Popea to byl rutinní zákrok.
18'
Od dvojice Willock – Yates se dnes možná ještě dočkáme peprné zábavy. Teď si v běžeckém souboji o míč počínal nedovoleně útočník Newcastlu.
16'
Bruno Guimarães neprokličkoval přesilou v domácí šestnáctce, ze souboje s Dennisem odpadl na zem, ale zákrok nebyl takové intenzity, aby sudí odpískal pokutový kop. Naopak v souboji o odražený míč fauloval hostující Trippier.
15'
Převaha je zatím jasně na kopačkách hostů. Domácí se jen brání, často za hranicí pravidel, a na soupeřovu polovinu se zatím podívali jen epizodně.
12'
Nottingham měl z pekla štěstí! Trippierův trestný kop prošel zdí, ztlumený míč zachytil Alexander Isak a po několika tečích domácí Felipe Monteiro odkopl míč prudce do břevna vlastní brány.
11'
Holohlavý Shelvey zezadu srazil Guimarãese, který si zády k bráně přebíral přihrávku jen asi tři metry před velkým vápnem. Jak naloží „Magpies“ se standardkou?
9'
Willock má na Yatese spadeno a popral se s ním o míč mezi střídačkami. Rozhodčího ponechává jejich šarvátka v klidu.
7'
Vzápětí okusil Joe Willock Yatesovu kopačku na své noze v souboji o míč. Nottingham hraje zpočátku tvrdě až za hranicí.
6'
Niakhaté včas nevystoupil z linie a hrát tak mohl Murphy, který si zaběhl za obranu a servíroval po zemi na malé vápno Willockovi. Toho stíhali dva domácí hráči, neměl čas na přípravu a podle toho zakončení vysoko nad břevno vypadalo.
6'
Saint-Maximin posílá po dlouhém křížném pasu centrovaný míč jen do náruče brankáře Navase.
5'
Švýcarský obránce se staví na nohy a po ošetření bude připraven vrátit se do hry, která po dvou a půl minutách pokračuje přímým kopem z vlastní poloviny Newcastlu.
3'
Ayew ze strany skosil unikajícího Schära, se kterým to nevypadá dobře a na hřiště spěchá z lavičky Newcastlu lékař.
2'
Po faulu na Guimarãese hosté nevyužili přímý kop z pravého křídla.
1'
Domácí fotbalisté hrají v červených dresech a bílých trenýrkách, úbor hostů má modré a žluté barvy.
1'
Newcastle naopak nemění složení z vítězného utkání s Wolverhamptonem, stále chybí nejlepší střelec mužstva Almirón a na hrotu útoku dostává opět přednost Isak před Wilsonem.
Poraněná třísla rychle doléčil Brennan Johnson a nechybí v základní sestavě Forestu. V té došlo oproti zápasu s Tottenhamem ke čtyřem změnám, když Niakhaté, Dennis, Ayew a Yates nahradili Worralla, Freulera, Lingarda a Mangalu.

Nottingham Forest: Navas – Aurier, Niakhaté, Monteiro, Lodi – Yates (C), Shelvey – Johnson, Gibbs-White, Dennis – Ayew.
Náhradníci: Hennessey – Toffolo, Williams, Worrall, Oliveira, Colback, Scarpa, Freuler, Surridge.
Trenér: Cooper

Newcastle United: Pope – Trippier (C), Botman, Schär, Burn – Longstaff, Guimarães, Willock – Murphy, Isak, Saint-Maximin.
Náhradníci: Dúbravka – Lascelles, Dummett, Manquillo, Targett, Lewis, Ritchie, Anderson, Wilson.
Trenér: Howe

Rozhodčí: Tierney – Hatzidakis, Davies.
Nottingham narazil v prvním kole letošní sezóny právě na Newcastle v obnovené premiéře v nejvyšší soutěži po 23 letech a na severu Anglie utrpěl po bojácném výkonu porážku 0:2 (58. Schär, 78. Wilson). Doma ovšem s Newcastlem čtyřikrát v řadě neprohrál, jednalo se vždy o pohárová nebo druholigová střetnutí.
Newcastle United

Po loňských starostech se záchranou Newcastle útočí na Ligu mistrů, na čtvrtý Tottenham ztrácí čtyři body, ale má dva zápasy k dobru. „Straky“ se ovšem trápí střelecky, nedělní vydřená výhra 2:1 nad Wolverhamptonem byla první po pěti zápasech bez vítězství a také poprvé po osmi zápasech, co skórovaly více než jedenkrát.

Střelci: 11 – Almirón, 7 – WIlson, 4 – Joelinton, Guimarães, Isak.

Nováček se dlouho potácel u dna tabulky, úspěšnou sérií po reprezentační přestávce se vyhoupl do klidnějších míst, ale teď znovu pětkrát po sobě nevyhrál a vybojoval jen dva body. Jeden z toho překvapivě proti obhájci titulu Manchesteru City. Na výjezdy mířili Foresters třikrát za sebou do Londýna a nestačili postupně na Fulham, West Ham ani Tottenham. Doma naopak nenašli přemožitele již devět zápasů (4-5-0, 12:7).

Střelci: 9 – Johnson, 5 – Awoniyi, 3 – Surridge.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.