Premier League - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Luton Town - 29. října 2023   15:00

Aston Villa
17' McGinn (Luiz) • 49' Diaby  • 62' Lockyer(vl.) (Diaby)
3:1
(1:0)
Luton Town
83' E. Martínez (vl.)
Aston Villa
E. Martínez – Cash (79. Carlos), Konsa, Torres, Digne – McGinn (C), Kamara (79. Tielemans), Luiz (90. Dendoncker), Zaniolo (46. Bailey) – Diaby (90. Be. Traoré), Watkins.
Olsen – C. Chambers, Iroegbunam, Lenglet.
Brooks – Betts, Howson
Villa Park, Birmingham
41785 diváků
Luton Town
Kaminski – Kaboré, Mengi, Lockyer (C), Osho (58. Townsend), Doughty (79. Giles) – Ogbene, Barkley, Nakamba (76. Mpanzu) – Brown (58. Chong), Morris (76. Adebayo).
Krul – J. Johnson, Luker, Woodrow.

Vítězství domácích je naprosto zasloužené. Luton přijel s velmi defenzivní taktikou, po celý zápas vyčkával na vlastní polovině se snahou o zisk míče a následný brejk. Aston Villa si už v prvním poločase vypracovala 2 velké šance, které neproměnila a poločasové skóre 1:0 bylo pro hosty milosrdné.Po změně stran se brzy prosadil domácí Diaby, následně si dal vlastní gól Locker a o výsledku bylo rozhodnuto. Čestného úspěchu se Luton dočkal v 83. minutě, když si míč za svá záda nešťastně vrazil Emiliano Martínez. Aston Villa si tak nadále drží na domácím hřišti plný bodový zisk.
90+5'
90+3'
Ani druhý rohový kop v krátkém sledu neznamenal vážné ohrožení brány domácích.
90+3'
Chyba v rozehrávce domácích, k míči se dostal Pelly Ruddock Mpanzu, jeho střela byla zablokována na roh.
90+2'
Luton se snaží s výsledkem ještě něco udělat, dlouhý míč do vápna však chytá Emiliano Martínez.
90'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Leander Dendoncker,
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Bertrand Traoré.
87'
K nebezpečnému zakončení hlavou se dostal Teder Mengi. Asistent rozhodčího však signalizoval ofsajd.
87'
Tahith Chong si vykoledoval faul a bude z toho přímý volný kop ze vzdálenosti 35 metrů.
85'
Ollie Watkins faulován na půlící čáře.
83'
Luton Town právě vstřelil branku!
Tak to byla kuriózní situace. Ezri Konsa dával hlavou malou domů, s razancí to však přehnal a jeho hlavička skončila na břevně, od břevna se odrazila do nešťastného EMILIANA MARTÍNEZE, jež si dal vlastní gól.
82'
Domácí hru kontrolují, drží míč na svých kopačkách. Luton je se svým osudem zřejmě smířen, jelikož jejich aktivita v napadání je velmi nízká.
79'
ze hřiště odchází Matthew Cash, přichází Diego Carlos,
ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Youri Tielemans.

Střídání v týmu Luton Town:
ze hřiště odchází Alfie Doughty, přichází Ryan Giles.
77'
Do velké šance se dostal Leon Bailey. V plné rychlosti míč napálil uvnitř pokutového území jen těsně vedle brány.
76'
ze hřiště odchází Marvelous Nakamba, přichází Pelly Ruddock Mpanzu,
ze hřiště odchází Charlton Morris, přichází Elijah Adebayo.
75'
Žlutá karta pro tým Luton Town (Alfie Doughty).
73'
Pokus o signál byl neúspěšný, domácí dokonce podnikli rychlý protiútok, akci 3 na 2 však vyřešili nepřesně.
72'
Po faulu Kamary uvidíme nebezpečnou standardní situaci pro Luton z jejich pravé strany.
71'
Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Boubacar Kamara).
68'
Matthew Cash se nenechal u vlastního rohového praporku obejít, míč srazil na rohový kop.
65'
Pokusy Lutonu k ohrožení brány domácích často končí díky nepřesnostem už v zárodku akce.
62'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Krásné vysunutí za obranu, k míči se dostal Moussa Diaby, jeho střelu mířící do brány nakonec do vlastní sítě uklidil nešťastný TOM LOCKYER. Gól je tak vlastní.
61'
Po rohovém kopu zakončoval z ucti hodné vzdálenosti Ross Barkley. Jeho střela míří vysoko nad.
60'
Matthew Cash svým skluzem zabránil centru do pokutového území, roh pro Luton.
59'
Lucas Digne si naběhl za obranu, míč však na hrací ploše nestihl.
58'
Tahith Chong se předvedl v první akci- byl však nachytán v ofsajdu.
58'
ze hřiště odchází Gabriel Osho, přichází Andros Townsend,
ze hřiště odchází Jacob Brown, přichází Tahith Chong.
57'
Lucas Digne nedokázal zpracovat těžkou přihrávku a tak budeme svědky odkopu od brány Lutonu.
56'
Lucas Digne rozehrál nakrátko, jeho následný centr však nikoho ze spoluhráčů nenašel.
55'
Po akci na pravé straně budeme svědky rohového kopu pro Aston Villu.
53'
Žlutá karta pro tým Luton Town (Issa Kaboré).
52'
Issa Kaboré z pravé strany centroval, jenže obrana domácích odvrací.
52'
Poprvé v druhém poločase se hra odehrává na obranné polovině domácích.
51'
Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Matthew Cash).
49'
MOUSSA DIABY zůstal na penaltě nekrytý, míč se k němu po centru odrazil a domácí útočník trefil náramně. Na jeho halfvolej k tyči neměl Thomas Kaminski šanci.
48'
Luton zřejmě nastoupil do druhé půle se stejnou taktikou. Pozorně bránit a spoléhat na rychlý protiútok.
47'
John McGinn svým centrem hledal jednoho ze spoluhráčů, centru však chyběla přesnost a míč je v rukavicích Thomase Kaminskiho.
46'
ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Leon Bailey.
46'
Máme za sebou první poločas, vedení domácích je naprosto zasloužené. Jejich vstup do utkání byl velmi dobrý. Aston Villa si vytvořila několik šancí a po zásluze šla v 17. minutě zásluhou Johna McGinna do vedení. Pak domácí polevili a jejich hře chyběl pohyb a těžko se dostávali do zhuštěné obrany Lutonu.
45'
45+1'
Centr byl však dlouhý a končí v zázemí.
45+1'
Douglas Luiz se staví k rohovému praporku, budeme svědky poslední akce první půle.
44'
Charlton Morris zahrál rukou, přímý volný kop z velké vzdálenosti nabídl pouze dvě zablokované střely, Thomas Kaminski nemusel zasahovat.
42'
Boubacar Kamara se dopustil na útočné polovině nedovoleného zákroku, míč pro Luton.
40'
Thomas Kaminski nepovedeným odkopem nabídl míč domácím, ti však o něj vzápětí přichází.
38'
Centr našel jen rukavice Emiliana Martíneze.
37'
Douglas Luiz fauloval pronikajícího Issa Kaborého a budeme svědky přímého volného kopu z pravé strany.
36'
Ten však hostující obranu bez problémů odvrátila.
35'
Po delší době rychlá přímočará akce v podání domácího týmu. Po pravé straně unikl Matthew Cash, jeho centr byl zablokován na rohový kop.
34'
Alfie Doughty získal míč, k vidění byl rychlý protiútok, ale vše končí nepřesným centrem. Míč má Emiliano Martínez.
33'
Ross Barkley hledal dlouho přihrávkou za obranu Jacoba Browna. Jeho přihrávka však končí v zázemí.
31'
Issa Kaboré předvedl ostrý zákrok, který však rozhodčí Brooks žlutou kartou neocení.
29'
Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Nicolò Zaniolo).
28'
První vážnější akce Lutonu. Chiedozie Ogbene centroval na malé vápno, u míče byl nejdříve Emiliano Martínez a míč chytil do svých rukavic.
27'
Domácí se snaží pomocí krátkých přihrávek překonat zhuštěnou obranu Lutonu.
26'
Hra se nám v posledních minutách přece jen trochu vyrovnala.
23'
Standardní situace Lutonu z poloviny hřiště neznamenala pro domácí velké nebezpečí, míč má v moci Aston Villa.
22'
Akce Lutonu nepřesná, k míči se poprvé dostal brankář domácího týmu Emiliano Martínez.
21'
V krátkém sledu jsme byli svědky dvou rohových kopů domácích, obrana Lutonu byla tentokráte připravená.
17'
Nakonec to byl signál, přízemní přihrávku na velké vápno si našel JOHN McGINN, na jeho střelu k levé tyči neměl Thomas Kaminski nárok.
16'
Nicolò Zaniolo unikal po levé straně, jeho snahu zastavil za cenu faulu Issa Kaboré. Přímý volný kop ze strany hřiště pro Aston Villu.
14'
Sledujeme nadále velkou převahu domácích, hraje se převážně na obranné polovině Lutonu.
11'
Obrovská šance domácích. Po pravé straně unikl Matthew Cash, svou přihrávkou vybídl ke skórování Ollieo Watkinse, ten však z malého vápna trefil jen Thomase Kaminskiho.
10'
Nicolò Zaniolo je v prvních minutách velmi aktivní, nyní se objevil na pravé straně, jeho centr však Kaminski chytá.
9'
Lucas Digne se uvolnil na levé straně, na malé vápno poslal ostrý centr, který však jeden z hostujících obránců zblokoval na rohový kop.
8'
Nicolò Zaniolo byl na levé straně faulován, standardní situace pro domácí.
6'
Zatím sledujeme jednoznačný průběh utkání, míč má na svých kopačkách Aston Villa a trpělivě útočí.
5'
První velká šance dnešního utkání a v ní domácí, konkrétně Nicolò Zaniolo. Jeho střela míří jen těsně vedle brány hostujícího mužstva.
2'
Máme tu první střelecký pokus, jeho autorem je Nicolò Zaniolo. Jeho střela však byla zablokována a neznamenala pro hostujícího brankáře nebezpečí.
1'

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Torres, Digne – McGinn (C), Kamara, Luiz, Zaniolo – Diaby, Watkins.
Náhradníci: Olsen – Bailey, Dendoncker, Carlos, C. Chambers, Iroegbunam, Lenglet, Tielemans, Be. Traoré.
Trenér: U. Emery

Luton Town: Kaminski – Kaboré, Mengi, Lockyer (C), Osho, Doughty – Ogbene, Barkley, Nakamba – Brown, Morris.
Náhradníci: Krul – Adebayo, Giles, Chong, J. Johnson, Luker, Mpanzu, Townsend, Woodrow.
Trenér: R. Edwards

Rozhodčí: Brooks – Betts, Howson.
Aston Villa je po devíti kolech na šestém místě se ziskem 19 bodů (bilance 6-1-2). Po Newcastlu se pyšní druhým nejlepším útokem v Premier League, když soupeřům nasázela 23 gólů. Zejména v domácím prostředí jsou svěřenci kouče Emeryho silní, ve čtyřech zápasech mají plný bodový zisk 12 bodů při skóre 17:3. Ve čtvrtek navíc Aston Villa uspěla v Konferenční lize na půdě Alkmaaru, když zvítězila vysoko 4:1.
Luton má opačné problémy, po 9 kolech je na sestupové pozici. 5 bodů při skóre 8:17 znamená 18. místo. Lutonu se překvapivě daří více venku, kde získal 4 body. Svěřenci trenéra Edwardse dokázali zvítězit na hřišti Evertonu a remizovali s Nottinghamem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.