Premier League - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Arsenal - 30. září 2023   16:00

0:4
(0:2)
Arsenal
17' Saka  (Jesus) • 44' Ödegaard   • 53' Havertz   • 90+3' B. White  (Ödegaard)
Bournemouth
Neto (C) – Aarons, Zabarnyj, Senesi, Kerkez (84. Semenyo) – Billing (75. Rothwell), Cook – Tavernier (59. Sinisterra), Christie (84. Smith), Kluivert (59. Ouattara) – Solanke.
Radu – D. Brooks, Moore, Traorè.
Salisbury – Hatzidakis, Mainwaring
Vitality Stadium, Bournemouth
11193 diváků
Arsenal
Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Zinčenko (69. Tomijasu) – Ödegaard (C), Rice (81. Jorginho), Havertz (81. Smith Rowe) – Saka (77. Vieira), Nketiah (69. Nelson), Jesus.
Ramsdale – Kiwior, Trossard, Alnaní.

Tohle již bude ode mne vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit u dalšího Onlinu.
Hlavní rozhodčí ukončil zápas 7. kola Premier League mezi Bournemouth a Arsenalem. Hosté předvedli skvělý výkon a po zásluze vyhráli 4:0.
V prvním poločase vsítil v 17. minutě gól Bukayo Saka, který dorazil hlavičku Gabriela Jesuse odrazenou od tyče. Na konci 1. poločasu zvýšil na dva nula Martin Ödegaard z pokutového kopu.
Hned na začátku druhého poločasu zvýšil na 3:0 Kai Havertz z penalty, který tak protrhl své střelecké trápení. V nastaveném čase 2. poločasu upravil skóre zápasu na 4:0 Ben White. Hráči Bournemouth se za celý zápas zmohli pouze na jednu střelu na branku.
90+8'
90+7'
E. Smith Rowe nebezpečně vystřelil. Brankář Neto výborně zakročil.
90+6'
VAR ještě přezkoumával celou situaci, ale o Offside se nejednalo. Branka platí.
90+3'
Po precizně rozehraném volném přímém kopu si domácí obrana nepohlídala BENA WHITA, které hlavou vsítil gól. Brankář neměl šanci zasáhnout. Asistence: Martin Ödegaard.
90+2'
Fabio Vieira byl faulován. Hosté budou zahrávat přímý volný kop se zajímavé pozice.
90'
Velkou hrubku předvedl I. Zabrarnyi. Gabriel Jesus potáhl míč a byl faulován. Rozhodčí správně ponechal výhodu, kterou tristně zahodil Smith Rowe.
89'
M. Senesi se pokoušel najít některého ze svých spoluhráčů, ale jeho centr skončil u hostujícího brankáře Raye.
87'
Gabriel Jesus si naběhl na fantastickou přihrávku. Brankář Neto jeho pokus vyrazil právě do Jesuse a od něj se míč dostal do outu.
86'
Hráči Arsenalu aktuálně kontrolují hru a Bournemouth nepouštějí k míči.
84'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Miloš Kerkez, přichází Antoine Semenyo,
ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Adam Smith.
83'
Hráči Arsenalu se teď hodně zlobí, neboť rozhodčí Salisbery ukázal proti nim. Hráči Bournemouth budou vhazovat.
82'
Hostující kapitán byl nepříjemně faulován. Arsenal bude rozehrávat volný přímý kop.
81'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Declan Rice, přichází Jorginho.
81'
ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Emile Smith Rowe.
79'
Brankář Neto se svíjí v bolestech, neboť Gabriel Jesus omylem lehce přišlápl jeho ruku. Hra je tak prozatím pozastavena.
78'
Gabriel Jesus utekl domácí obraně a pořádně vystrašil domácí fanoušky, naštěstí pro ně jeho střela o kousek minula branku.
77'
ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Fábio Vieira.
76'
Bukayo Saka je teď v péči lékařů a nevypadá to s ním dobře.
75'
ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Joe Rothwell.
74'
Po kombinaci Bournemouthu střílel P. Billing, obrana jeho střelu zblokovala. M. Kerkez z následné dorážky střílel hodně nad.
73'
M. Kerkez se pokusil vystřelit, ale srazil se s Bukayem Sakou. Rozhodčí faul nepíská.
72'
M. Aarons vyslal střelu, kterou obrana srazila do zámezí.
71'
Domácí teď kombinují kolem středového kruhu a hledají skulinku v obraně Arsenalu.
69'
ze hřiště odchází Eddie Nketiah, přichází Reiss Nelson,
ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Takehiro Tomijasu.
68'
Z protiútoku E. Nketiah nebezpečně vystřelil a jen těsně minul domácí svatyni.
68'
Obrana odvrátila míč jen k hráčům Bournemouth. Následný centr chytil bez problémů D. Raya
67'
Rohový kop bude rozehrávat L. Cook.
66'
Výtečný obranný skluz předvedl M. Kerkez, který tak zamezil průniku hostí.
63'
Arsenal obehrává pokutové území domácích, ti jim míč vypíchly a založili rychlý break, M. Aarons poslal nekvalitní centr, který skončil v zámezí.
62'
Střela Bukaya Saky byla zblokována a domácí Bournemouth založil rychlý protiútok. Ten ale nevedl k ohrožení branky.
61'
E. Nketiah centroval míč do vápna. Byl sražen a následovat bude rohový kop.
59'
ze hřiště odchází Marcus Tavernier, přichází Luis Sinisterra,
ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Dango Ouattara.
59'
Rohový kop proletěl až na druhou stranu, následný centr byl odrazen na Outové vhazování.
58'
Domácí tým bude rozehrávat rohový kop.
57'
D. Solanke se probíjel dopředu, ale právě od jeho osoby s míč odrazil do zámezí. Vhazovat bude Arsenal.
55'
Rohový kop zahrával L. Cook, brankář jeho centr vyboxoval a E. Nketiah táhl rychlý protiútok, ale byl zdvojen a přišel před pokutovým územím o míč.
53'
Kai Havertz se postavil k pokutovému kopu. Poslal brankáře na špatnou stranu a nekompromisně zavěsil. Kai Havertz má neskutečnou radost se svými spoluhráči, neboť nedal gól v předchozích 20 zápasech v Premier League a protrhl tak střeleckou smůlu.
51'
Byla nařízena penalta.
Po závaru ve vápně Bournemouth se bude kopat penalta, neboť R. Christie fauloval hostujícího kapitána.
50'
Bournemouth bude rozehrávat ze zadních řad.
48'
Útočný faul předvedl Nketiah. Rozhodčí Salisbury musel jít uklidňovat lavičku hostí, na které vzplynuly vášně.
46'
Po sérii soubojů a odrazů bude vhazovat Arsenal.
46'
Hráči už pomalu nastupují na hrací plochu.
Druhý poločas začne zhruba v 16:05.
Máme za sebou první poločas, po kterém vede Arsenal 2:0. Hráči Bournemouth vstoupili do zápasu s velkou vervou, ale z první vážné šance Arsenalu v 17. minutě Bukayo Saka vstřelil branku. Následovala spíše soubojová pasáž, kterou na konci prvního poločasu rozsekla penalta a gól, který vstřelil hostující kapitán Ödegaard. Domácí tak dostali branku do šatny.
45+6'
45+5'
Hráči Bournemouthu v posledních vteřinách obléhali pokutové území Arsenalu. R. Christie poslal nebezpečnou střelu, kterou brankář Raya chytil do rukavic.
45+3'
Hráči Arsenalu obléhali pokutové území Bournemouthu, ale dostali se s míčem za brankovou čáru. Odkop od brány rozehraje Neto.
45+1'
P. Billing se dostal před branku, jenže jeho výbornou šanci zblokoval Jesus. Následuje rohový kop, jenž byl zahraný do zámezí.
45'
Domácí budou zahrávat rohový kop.
44'
MARTIN ÖDEGAARD se postavil k pokutovému kopu, poslal brankáře Neta na druhou stranu a poslal míč suverénně k levé tyči.
43'
Byla nařízena penalta. Bukayo Saka byl sestřelen ve vápně a rozhodčí Salisbury nekompromisně odpískat penaltu.
41'
Hráči Bournemouth dostali Arsenal pod tlak, následný centr poslal Senesi jen do náruče brankáře Rayi.
39'
Hra je teď přerušená, neboť M. Senesi fauloval Gabriela Jesuse, který zůstává ležet na trávníku.
39'
Útočný faul teď předvedli hráči Arsenalu.
38'
M. Tavernier se snažil ohrozit bránu hostí, ale jeho střela byla zblokována.
36'
E. Nketiah se prodíral obranou domácích, ale bohužel pro něj zahrál rukou. Rozehrávat bude Bournemouth.
35'
P. Billing oplatil K. Havertzovi jeho předchozí faul. Rozhodčí Salisbury mu dává poslední varování.
34'
Následovat bude odkop od branky Arsenalu.
33'
Kai havertz předvedl škaredý faul, za který nemůže vidět nic jiného než žlutou kartu.
30'
Držení míče: 34%:66%
29'
Bukayo Saka nasadil housle jednomu z obránců Bournemouth a založil protiútok, který končí faulem domácích.
28'
Hra už je opět v plném proudu, útočí hráči Bournemouth.
26'
Brankář domácích Neto si vyžádal ošetření, hrát se tak chvíli nebude.
25'
O. Zinchenko vyslal nebezpečnou střelu zpoza velkého vápna. Brankář Neto převedl fantastický zákrok.
24'
Gabriel Jesus posílal centr do pokutového území. Obrana domácích ho odvrátila na rohový kop.
23'
S rohovým kopem si obrana Arsenalu poradila.
22'
Volný přímý kop proletěl pokutovým územím, ale B. White odpravil míč na rohový kop.
22'
Volný přímý kop z nadějné pozice bude rozehrávat L. Cook.
20'
Po centru Arsenalu se k míči málem dostal Bukayo Saka. Brankář Neto před ním dokázal míč stáhout.
17'
Po nádherném centru hlavičkoval Gabriel Jesus do tyče, od které se míč odrazil k BUKAYO SAKOVI, které už měl lehkou práci. Asistence: Gabriel Jesus.
15'
Bournemouth předvádí skvělé útočné napadání. Hráči Arsenalu jsou při rozehrávce značně pod tlakem.
14'
Volný přímý kop z prostoru rohového praporku, za hrání rukou, bude kopat Bournemouth.
13'
D. Solanke se tlačil do zakončení, ale netrefil bránu. Výborně ro vytlačila obrana hostí.
12'
Rohový kop rozehraný nakrátko se po sérii přihrávek dostal až k brankáři Netovi.
11'
Kai Havertz vyslal nebezpečnou střelu, která byla ale tečovaná. Uvidíme první rohový kop.
10'
Hráči Arsenalu poctivě napadají, a i proto brankář Netto poslal nákop do zámezí.
9'
Hra je velmi čistá. Neviděli jsme zatím jediný faul.
7'
Po skvělé rozehrávce od stoperů se po rychlém protiútoku dostali k první vážnější šanci hráči Arsenalu. B. White ale centroval jen do brankáře Neta.
5'
Hráči Arsenalu kombinují kolem středu hřiště.
3'
J. Kluivert se snažil najít jednoho ze svých spoluhráčů, nicméně jeho centr skončil za brankovou čárou. Rozehrávat bude Arsenal.
2'
Hráči Bournemouth kombinují na útočné polovině. Arsenal ale poctivě brání.
1'
Po úvodním nákopu bude vhazovat Arsenal.
1'
Oba týmy nastupují na hrací plochu.

AFC Bournemouth: Neto (C) – Aarons, Zabarnyj, Senesi, Kerkez – Billing, Cook – Tavernier, Christie, Kluivert – Solanke.
Náhradníci: Radu – D. Brooks, Moore, Ouattara, Rothwell, Semenyo, Sinisterra, Smith, Traorè.
Trenér: Iraola A.

Arsenal FC: Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Zinčenko – Ödegaard (C), Rice, Havertz – Saka, Nketiah, Jesus.
Náhradníci: Ramsdale – Jorginho, Kiwior, Nelson, Smith Rowe, Tomijasu, Vieira, Trossard, Alnaní.
Trenér: Arteta M.

Rozhodčí: Salisbury – Hatzidakis, Mainwaring.
Historie čítá celkem 12 vzájemných zápasů v Premier League.
Domácí Bournemouth z nich vyhrál pouhý 1, 2 zápasy skončily remízou a 9 z nich vyhrál Arsenal.

Celkem vzájemných zápasů: 12
1 – 2 – 9 – skóre: 13:27

Na Vitality Stadium se odehrálo celkem 6 zápasů:
1 – 2 – 3 – skóre: 7:12
Arsenal FC vstoupil do Premier League dobře, kdy po šesti odehraných zápasech má na svém kontě čtyři výhry a dvě remízy. Hosté tak v aktuálním ročníku ještě neprohráli a patří jim 5. příčka. V minulém kole remizovali v městském derby s Tottenhamem 2:2. Nejlepším střelcem týmu je mladý záložník Bukayo Saka, který má na svém kontě tři přesné zásahy.
Domácí AFC Bournemouth nasbíral v aktuálním ročníku Premier League pouhé tři body za tři remízy a nachází se tak na 17. místě, které je zároveň i první nesestupové. Domácí nastříleli v šesti uplynulých kolech pouhých 5 branek, a proto mají pasivní skóre 5:11. Nejlepším střelcem se třemi brankami je Dominic Solanke.
V rámci 7. kola Anglické Premier League se v Bournemouth na stadionu Vitality Stadium utkají mezi sebou týmy, které do letošního ročníku vstoupily diametrálně odlišně. AFC Bournemouth hostí Arsenal FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.