Premier League - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Newcastle - 11. listopadu 2023   18:30

Bournemouth
60' Solanke  • 73' Solanke
2:0
(0:0)
Bournemouth
Neto – Kelly, Senesi, Zabarnyj, Aarons (67. Smith) – Cook, Tavernier (90+6. Rothwell) – Kluivert (68. Sinisterra), Christie, Semenyo (81. Ouattara) – Solanke.
Travers – Kerkez, Mepham, D. Brooks, Traorè.
Kavanagh
Vitality Stadium, Bournemouth
11 201 diváků
Newcastle
Pope – Trippier, Schär, Lascelles, Hall (46. Livramento) – Willock (90+5. Krafth), Longstaff, Miley (66. Parkinson) – Joelinton, A. Gordon, Almirón (31. Ritchie).
Dúbravka, Gillespie – Dummett, Murphy, Diallo.

Dnešní utkání sledovalo 11 201 diváků.
Já děkuji za pozornost, loučím se s vámi a příště na počtenou! Mějte klidný zbytek soboty.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 9:3. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:4.
Je tu vítězství podceňovaného týmu na který byl před zápasem kurz na výhru určitě větší než ten na Newcastle. Bournemouth však předvedl přesvědčivý výkon, naprosto bezchybný, sympatický, skvělý. Solanke dal dvě branky a hrozil hattrickem, který nakonec nedokonal, jeho spoluhráči však hráli dobře, nebylo to jen individuální. Týmový výkon, skvělá spolupráce v útoku a zodpovědnost do obrany. To bylo ve zkrate počínání Bournemouthu v dnešním zápase.
90+8'
90+7'
Christie táhne míč po křídle, předává Sinisterrovi a Pope chytá obrovský těžký míč, výborná šance.
90+7'
Domácí si nyní věří na všechno, hrají si se soupeřem, fanoušci do toho oslavně hučí.
90+6'
Newcastle odvrací pohromu a hrozbu třetí branky.
90+6'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Marcus Tavernier, přichází Joe Rothwell.
90+5'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Emil Krafth.
90+5'
Eddie Howe je frustrovaný, nikdo si asi nedokázal představit, že tady účastník Ligy mistrů ztratí všechny body.
90+4'
Longstaff, Gordon, ale obrana Bournemouthu je dobře postavená.
90+4'
Nyní útok Newcastlu, vymyslí něco?
90+3'
Newcastlu ubíhají vteřinky a tou žna obrat opravdu nevypadá.
90+2'
Další brejk domácích, Tavernier, mizerně vyřešeno.
90+1'
Neto pěkně chytil míč po střele hráče Magpies.
90'
Další protiútok, tentokráte po chybě, Ouattara střílí, ale přímo na střed, špatné zakončení, hodně špatné.
90'
Sinisterra pálí, Solanke chce dorážet, ale tam je nejdříve Pope.
89'
Straky se ještě snaží to nezabalit, ale mají to těžké, soupeř je válcuje.
88'
Rychlý protiútok domácích a útok Solankeho na hattrick. Střela však letí do boční sítě. Rychlý přechod to byl však parádní.
88'
Newcastle jde dopředu, Livramento, Willock, Schär, centr, tam je Lascelles, ale šance žádná.
86'
Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Marcos Senesi).
86'
Další možnost pro Bournemouth. Míč se odrazil od hráče a pak od brankáře.
86'
Standardka pro domácí, jež srazila zeď na roh.
85'
Lascelles musel zasáhnout skluzem proit Ouattarovi a to je jasná karta.
85'
Žlutá karta pro tým Newcastle United (Jamaal Lascelles).
84'
Magpies se ještě snaží o odpověď.
83'
Willock centruje z levé strany do vápna, ale Neto vyráží pěstmi míč pryč.
83'
Ritchie, ale tohle už je zoufalá snaha Newcastlu.
82'
Joelinton hraje s Trippierem a na hřišti se objevil další míč. Míč rozhodčího.
81'
Solanke vyhledal ve vápně spoluhráče jako GPSkou, Lascelles ale zabránil na poslední chvíli střele hráče Bournemouthu.
81'
ze hřiště odchází Antoine Semenyo, přichází Dango Ouattara.
80'
Dobrá rána Bournemouhských, ti ale minuli těsně branku.
80'
Cook, Kelly a Bournemouth přibíjí hosty k jejich vápnu.
79'
Domácí kontrolují hru, zápas. Jsou jistí, hrají dobře.
78'
Newcastle zažívá těžké časy. Má zraněno kopu hráčů a další přibývají, plus ztráta bodů tady v Bournemouthu.
77'
Schär vytáhl míč až k vápnu, našel Longstaffa, ten pálil placírkou, ale nad branku. Velká škoda.
77'
Magpies se ještě snaží něco vydolovat ze patně rozehraného zápasu.
76'
Bournemouth má dneska den. Hraje skvěle.
75'
Newcastle tu dostává pěkně za vyučenou. PO výhře doma nad Arsenalem, najednou prohrává s týmem, jenž leží na sestupových příčkách.
73'
VAR ještě zkomual tento gól, pokud tam byla ruka Solankeho, tak gól nebude platit. GÓL PLATÍ!! RUKA TO NEBYLA.
73'
Bournemouth právě vstřelil branku! Autorem branky je DOMINIC SOLANKE. Solanke se nejrychleji zorientoval a po hlavičce do tyče uklidil míč do branky nohou pod břevno.
72'
Sinisterra, Senesi ten vysílá hráče za obranou, a tam je Tavernier, jenž pálil ze strany, z úhlu, na bližší tyč do horní poloviny branky, nedal. Pope vynikajícně zakročil.
71'
Čeká se na Longstaffa, rozběhá zraněný kotník, nebo ne?
70'
Howe řeší další těžkosti, další zraněný hráč na hřišti, to už snad není možné. Je to Longstaff, ten poslední raněný hráč.
70'
Joelinton oslovil Gordona, ten ale míč ztratil.
69'
Newcastle začne od brankáře.
68'
Smith odkopl míč do bezpečí, tedy do zámezí.
68'
ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Luis Sinisterra.
67'
ze hřiště odchází Max Aarons, přichází Adam Smith.
67'
Jinak jsme svědky skvělého duelu.
67'
Tempo je narušené, zranění hru zpomalilo.
66'
ze hřiště odchází Lewis Miley, přichází Ben Parkinson.
65'
Aarons leží na zemi respektive na trávníku a je ošetřován.
63'
Gordon pálil ze středu hřiště těsně za vápnem, ale trefil přímo střed brány, kde stál Neto.
63'
Další kolmice na střelce Solankeho a ten má další šanci! Zblokováno!
63'
Neto si nechal vjet míč do náručí.
62'
Další centr do vápna hostů a Magpies hlásí nejvyšší stupeň ohrožení. Domácí tentokráte nedali branku.
60'
Bournemouth právě vstřelil branku! Autorem branky je DOMINIC SOLANKE. Výborný presink, roztažení hry do strany, odražený balón a tam byl Solanke který překonal Popea na první tyč po zemi a je to 1:0 pro domácí.
60'
Bournemouthští skvěle presují a vybojovali míč.
58'
Hosté zahrávají standardku, Trippier zahrává, kroutil míč do kapsy a domácí div udrželi stav 0:0. To byla obrovská šance, závar, nápor.
57'
Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Lewis Cook).
57'
Gordon uniá bekům, je enormně rychlý, ale s míčem beky neošálil.
56'
Bournemouth si vzal u lajny míč zpátky, i když se to hostujícím fanouškům vůbec nelíbilo.
55'
Tavernier zlobí dnes defenzívu hostů, je nápaditý, přesný a skvěle přihrává.
54'
Semenyo krásně zakličkoval u pravé lajny, avšak LIvramento ho zpacifikoval.
53'
Longstaff dostal pěkný centr na nohu, zpracoval, otočil se a nikdo u něj nebyl, pak ho beci doběhli a ubránili.
53'
Straky se probouzejí a začínají létat, ano, NEwcastle srovnává pomalu hru.
52'
Gordon zkouší svůj typický výpad, táhne to po straně a sbíhá si na střed s míčem, ale nedokázal zakončit.
51'
Christie s Willockem nevyjeli do útoku, byli zastaveni.
50'
Dlouhý nákop, centr za obranu Newcastlu, nevyšlo to. Domácí však nadále tlačí Magpies.
49'
Tavernier vysílal do brejku Kluiverta a ten je sakra rychlý, přihrávka narušena.
48'
Hosté zkoušejí nákop za obranu, naivní.
47'
Solanke vychytal přihrávku Trippiera na brankáře a Pope měl co dělat se Solankem, ten ale blafák nedokončil, zajel do autu.
47'
Eddi Howe pochoduje u lavičky, ví, že to není ono.
47'
Solanke zahrál vysokou nohou, nebezpečně.
46'
Kelly, Zabarnyj, Aarons.
46'
Bournemouth kombinuje na vlastní půlce.
46'
Domácí rozehráli.
46'
ze hřiště odchází Lewis Hall, přichází Valentino Livramento.
46'
Zajímavý poločas. Domácí jsou lepší, aktivnější, vytvořili si víc šancí a jen škoda, že nějakou nevyužili, zasloužili by si to za parádní výkon. Je to dobrý tempo fotbal, s rychlý přesouváním se do brejků a protiútoků. Jestli Newcastle nenajde protizbraň ve druhé půli, může se stát, že tu prohraje. Co přinese druhá půle? Sledujte přenos už za pár minut.
Druhý poločas začne přibližně v 19:36.
45+6'
45+6'
Bournemouthští si posílají balón kolem beků hostů.
45+6'
Domácí jsou opravdu lepším týmem, jen čekám, kdy půjdou do vedení.
45+5'
Schär chtěl najít někoho vepředu v ofenzívě, ale domácí jeho přihrávku zneutralizovali.
45+4'
Domácí se však dostávají na balón a opět vymýšlejí, jak překonat obranu týmu, jenž porazil v minulém kole Arsenal.
45+3'
Neto chytá lehký balón a bude rozehrávat.
45+2'
Willock krásně roztáhl hru na Ritchieho, ale ten to nezvládl.
45+2'
Newcastle obehrává obranný val domácích.
45+2'
Hall, Schär, Lascelles, a kombinace pokračuje dokola.
45+1'
Solanke je odváděn mimo hřiště. Měl by to rozdýchat.
45'
Je ošetřován přímo na hřišti.
45'
Solanke si zranil pravděpodobně tříslo.
43'
Kelly centroval, jeho míč byl ale zblokován, ztečován a zabaven gólmanem.
42'
Semenyo je skoro u všeho nebezpečného a to to není žádný extrastřelec. Dal letos jen dva góly v Premier League.
41'
Semenyo v obrovské šanci!!! Nezpracoval těžký balón.
41'
Domácí toho využívají a uhánějí do útoku, protiútok je přibržděn, zastaven a zneškodněn. Domácí však stále mají míč.
40'
Roh pro Newcastle. Z přední tyče sklepnuto před vápno, ale nic z toho.
39'
Willock, Gordon a ten přihrával Ritchiemu do vápna, nezdařilo se na poslední chvíli!!
39'
Nyní jde dopředu Joelinton.
38'
Domácí by z toho tlaku měli co nejrychleji něco vytěžit, jsou lepší a když se šance nechytnete, víme, jak to bývá.
37'
Semenyova obrovská šance, Solanke mu to krásně sklepl a Semenyo míč posílal na vzdálenější tyč, těsně neuspěl.
36'
Christie, Slanke, Semenyo. Bournemouth by dneska mohl vydolovat zde nějaké body. Hraje dobře.
35'
Pope má další práci, hosté jsou pod tlakem.
35'
A další centr....Pope vytáhl míč a poslal ho rukou pryč.
34'
Cook rozehraje standardku těsně za polovinou hřiště. Nic nebezpečného.
34'
Zabarnyj, Kelly, centr dopředu, takový klasický nákop, ale to domácí nedoženou.
33'
Neto poslal míč zpět do hry, a na druhé straně ho sbírá do rukou Pope.
32'
Popea prověřil Christie. Pálil skoro "z voleje." Míč do bránky nedoskákal.
31'
ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Matt Ritchie.
30'
Další zdravotní problémy má Almirón.
29'
Kluivert a spol. šli do protiútoku, Kluivert se rozhodl pálit a pořádně prozkoušel POpea. Ten se natáhl a míč vyrazil.
28'
Willock centrem oslovil spoluhráče, krásná akce, hlavička ještě více. Je ale máván ofsajd.
27'
Brejk Newcastlu, konkrétně Almiróna, zastavil ho Kelly.
26'
Tam jim však míč sebral Pope.
26'
Domácí jsou na své polovině hřiště a trochu klidní hru, avšak za chvíli se dostávají do šestnáctky.
24'
Tavernier kouzlí s míčem u rohu. K ničemu zásadnímu se však neprobojoval. Byl ubráněn
23'
Solanke se ve vápně otáčel s míčem, obránci ho zpacifikovali a nedovolili mi pálit.
22'
Newcastle chtěl jít do brejku, nevyšlo to. Nicméně zatím je to od něj takový úsporný výkon.
22'
Tavernier, Zabarnyj, Senesi, to je dlouhá kombinace.
21'
V držení míče stále Bournemouthští.
21'
Zase aktivní domácí. Opět se derou dopředu a kombinují.
20'
Aut pro Newcastle. Nic z toho. Do šance se hosté nedostanou.
20'
Semenyo se vrátí do hry.
18'
Domácí zpomalili hru a kombinují na klid a jistotu. Semenyo je navíc zraněný a tak domácí poslali míč do zámezí.
18'
Hall však zabalil balón a utíkal po levé křídle, vystřelil po zemi na NEta, a ten neměl problém balón chytit.
17'
Bournemouth zatím lepším týmem. 6e by Newcastle byl unaven z LIgy mistrů?
17'
Zabarnyj vysílá pravé křídlo, jemu ale míč utekl.
16'
Tavernier nacentroval jen do Trippiera.
16'
Zatím vidíme fotbal s nasazením a tempem.
15'
Rozběhá to Schär?
14'
Newcastle má navíc hromadu zraněných hráčů.
14'
Další zranění Newcastlu v poslední době. Schär leží na zemi a ukazuje na sval.
13'
To byla pro Popea lahůdka. To ho neohrozí.
13'
Kolmice na Kluiverta a ten nepřešel přes obránce NEwcastlu.
12'
Ještě roh domácích, POpe tak tak vyškrábl míč nad sebe a pak byl míč uklizen pryč.
12'
Solanke v šanci, selhal.
11'
Kdybych měl zhodnotit první desetiminutovku, tak domácí hrají velmi dobře a sympaticky, aktivně se derou do ofenzívy a nachytávají na švestkách šestý tým Premier League.
10'
Domácí odevzdali balón do náručí Popa.
10'
Hall zastavil pořádný protiútok Bournemouthu.
9'
Trippier centruje do vápna, odvráceno.
8'
Longstaff pořádně vystrašil Neta, ten jí vytáhl pravou rukou za sebe nad břevno.
8'
Senesi si zahrával se štěstím, ale vyšlo mu to.
8'
Lascelles přetáhl hru na druhou stranu.
7'
Roh pro hosty, Trippier nakrátko. Hosté jsou v náporu.
6'
Gordon je rychlý a nyní si to předkopl, to je ideální situace pro něj. Nicméně akce nedopadla.
6'
Domácí opět jedou do šance, Semenyo, ten přišel o míč.
5'
Bournemouth zatím sympatický. Solanke hraje, Zabarnyj.
5'
Domácí se zase ženou kupředu, jejich vlajku však sťal jeden z hráčů Newcastlu.
4'
Joelinton, Willock, Gordon a obehrávání vápna soupeře pokračuje.
4'
Stopeři Newcastlu kombinují mezi sebou, posílají na Almiróna, akce končí.
3'
Solanke, Semenyo a Bournemouth zase v šanci, ale nevyužil.
2'
Semenyo se hnal středem hřiště a pálil po zemi, ale Pope jeho střelu zlikvidoval.
2'
Bournemouth překvapuje a je aktivnější na úplném začátku utkání.
1'
Kluivert to nalil Christiemu a krásná akce skončila na rukavicích brankáře Popea.
1'
Newcastle rozerhál a Trippier má míč, posílá ho centrem daleko, zkouší převait efenzívu domácích.
1'

AFC Bournemouth: Neto – Kelly, Senesi, Zabarnyj, Aarons – Cook, Tavernier – Kluivert, Christie, Semenyo – Solanke.
Náhradníci: Travers – Kerkez, Mepham, Smith, D. Brooks, Rothwell, Traorè, Ouattara, Sinisterra.

Newcastle United: Pope – Trippier, Schär, Lascelles, Hall – Willock, Longstaff, Miley – Joelinton, A. Gordon, Almirón.
Náhradníci: Dúbravka, Gillespie – Dummett, Krafth, Livramento, Ritchie.

Rozhodčí: Kavanagh.
Nejlepší střelci:

Newcastle – Callum Wilson 7 branek

Bournemouth – Dominic Solanke 4 branky
BOURNEMOUTH

Je na první sestupové pozici. Dohromady vstřelil jen 9 branek, to v průěru dělá sotva gól na zápas. Zato obdržel 27 branek. Druhá nejhorší obrana v Premier League. Forma není bůhvíjaká, jediná výhra za posledních 5 duelů. Mají pouhých 6 bodů, což činí 2 body náskok na poslední místo. Na konci září prohráli doma s Arsenalem 4:0. Pak je sežehnul Everton 3:0, následně zase nezískali body, to když prohráli s Wolves 2:1. Pak porazili konkurenta v boji o sestup Burnley 2:1, což také byla poslední výhra z posledních 5 utkání. V zatím osledním duelu, tedy v 11. kole prohráli s kolosem z Manchesteru City 6:1, když je sestřelil Doku 5 kanadskými body za gól a 4 nahrávky. Obrovská ostuda, i když čemu se dá říkat ostuda, se City prohraje skoro každý.
NEWCASTLE

Drží 6. příčku zaručující evropské poháry, má 20 bodů z 6výher, 2 remízy a 3 prohry. Má druhý nejlepší útok v lize a čtvrtou nejlepší obranu v lize. Za posledních 5 zápasů ani jednou neprohrál, z toho třikrát vyhrál a dvakrát remizoval. Na konci září s poradil s Burnley 2:0, poté ztratil dva body s West Hamem. VE třetím posledním duelu rozdrtil Crystal Palace 4:0. Následně ztratili body s Vlky, tedy WOlverhamptonem za remízu 2:2. 4. listopadu potom zaznamenal velký úspěch, když porazil Arsenal 1:0 gólem mladíčka Anthonyho Gordona.
Hezký den všem fotbalovým fanouškům. Anglická liga nám vplouvá do 12. kola a my se spolu podíváme na zápas Bournemouthu a Newcastlu, který minulé kolo šokoval výhrou nad Arsenalem. Kdo bude brát tři body tentokrát? Sledujte přenos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.